19801
  • b-type
    #10644
  • endy papp
    #10643
    Ha megengedtek pár gondolatot,ha esetleg valaki nem tudta kipróbálni a mostani verziót és gondolkodik a vételen.
    Pár sorban leírnám én hogy látom és érzem a játékot.
    Természetesen nem kell egyetértenünk,nem is ez a cél ,no meg nem is szeretném messze menően össze hasonlítani a többi játékkal ,de azért közbe megteszem, hogy a kívül álló is valamilyen összképet kapjon róla.
    NEM vita indító szándékkal íródtak a sorok........
    Az utóbbi pár hétben sokat mentem főleg olyan versenyeken(online) ahol dinamikus napszak és időjárás volt.
    Mint mondjak...eddig ilyen hangulatos és jó versenyeket nem tapasztaltam egy játékban sem.
    Mondom ezt minden elfogultság ,megszállott pCars rajongás nélkül.
    Nyilván lenne még hova fejlődni de már így is ütős.
    Természetesen bugok vannak még benne ,de más régebben futó játékokban is vannak.... de hétről hétre gyomlálják itt is.
    Vissza térve a dinamikus ,ha tetszik változó napszakra és időjárásra.
    Csak jót tudok róla írni ...ennyi.
    Igazából kb 3 hete vettem elő megint ,gondolom ha már közeleg a megjelenés csak "csináltak vele valamit" úgy összességében.
    Mert pár hónapja nagyon el ment tőle a kedvem....
    Először nem akartam elhinni,az irányítás (szigorúan magán vélemény) fizika, FFB,teljesen rendben,persze lehetne jobb,de akkor már nem pCarsnak hívnák hanem iRacing vagy AC,de gondolom nem is ezeket a címeket akarták űberelni.
    Érezni a megcsúszásokat a FFb ott üt, ráz ahol kell,érzem a súlyát a kocsiknak ,a motor erő és irányítás minden kocsin másképp jelentkezik.
    Természetesen (szerintem) soha nem lesz AC szint de nem is HC szimnek szánták ezen a téren.
    Minden a gyári beállítással használva,FFb stb...
    De ami a változó időjárást és napszakot illeti,szerintem még várni kell nem keveset hogy a pCarst lenyomják a vetélytársak.
    /Főleg úgy ,hogy olvastam a fórumon, már tervben van a pCars2/
    A gumiszimulációról is pár sor.
    Esőben, gyenge esőben nem mindegy mit raksz fel így száraz körülmények között sem.
    Esőben szárazra való gumival kár is kihajtani a pályára.
    Nem mondom hogy száraz pályán azt tudja szimulációban mint mondjuk az AC vagy az iRacing,de itt sem az volt a cél hogy ezeket legyűrje,meg talán nem is tudta volna.....kitudja.
    Ha pl,változik az eső erőssége vagy netán szárad fel a pálya teljesen más a kocsi viselkedése.
    Itt éreztem valamilyen "(dinamizmust)" vagy hogy fejezzem ki magam .
    Mikor indultuk épp hogy csepergett majd esett rendesen,utána elkezdett száradni a pálya és mindig más volt egy adott gumival a verseny.
    Persze kellett volna egy hosszabb verseny is, hogy minden kijöjjön de szerintem lehetett volna taktikázni ,hogy milyen gumi is kerüljön fel.
    Ahogy én láttam a box taktikát előre kell beállítani,vagy csak én voltam láma egy kiállás alkalmával és nem tudtam eldönteni hogy most akkor hogy merre meddig de ezt is ki kell még tapasztalni .
    Mikor kiállsz is felajánl ezt-azt ,de ott nálam még vannak homályos foltok....
    Egyik este össze jött egy kisebb jó csapat mentünk pár versenyt változó időjárás mellet.
    Az egyik srác majd ugyan azokat a köridőket tolta de mindig picit lassabb volt mint én (eső gyenge esős futamok),majd mikor a következő versenyen indultunk nálam fenn maradtak véletlen az esőgumik és száraz pályán mentünk.
    Már éreztem az elején itt nem fogom tudni elérni,de még tartani sem a tempót,a 3 körben már pirosodtak a gumik és csak lassultam,írtam is neki én kiszállok,mert nem bírják a gumik.
    Nos ezt csak arra írtam ,ezen a téren is rendben érzem a játékot.
    Nem tökéletes de ha a helyén kezelem a dolgokat,akkor teljesen jó.
    Ha indulsz kékek a gumik majd szépen kezdenek melegedni zöldre váltanak,érezni hogy jobban betapadnak,és jobbak lesznek.
    Igazából hosszú versenyeket nem tudtam menni ,talán 1-2 volt 10 kör vagy feletti a futam de ott már legtöbbször kevés létszámmal.
    Így arról hogy olyan körülmények között mit tud a gumi szimuláció és egyéb tesztelni kellene.
    Ami még tetszik az a spotter, mindig írja ,be is mondja ha gond van, akár az üzem anyaggal,akár egyébbel,ami a pályán történik.
    Nekem ez is plusz hangulatot ad a játékhoz
    Gondolok itt a sárga,kék zászlóra ,stb...
    A pályákon sajna vagy nem, elég sok helyen lehet szélesíteni,persze nem ész nélkül mert jön a bünti,de itt azért lenne mit csiszolni ,de szerintem nem fognak.
    Jó annyira azért ne legyen szigorú mint az iRacing ,mert néha attól is égnek áll a hajam.
    Az AI, már amennyit mentem ellenük szerintem teljesen használható ,igaz simán levágják az adott kanyart,ha nem férnek el ,jobb mint ha beléd rongyolnának,teszik a dolgukat figyelnek rád és ha csak nem féktávon belül satuzol be előttük lereagálják a szitut vagy kerülnek vagy lassítanak.
    Lehet velük csatázni,persze nem max fokozaton,de lehet hogy aki gyors ott is elveri őket....
    Én 70-80% erősségen teszteltem,versenyeztem ellenük ,hogy legyen ,nekem is siker élmény.
    Időmérőn is teljesen korrekt időket produkáltak és versenyen is tették a dolgukat.
    Igazából majd a karrierben mutatkozik meg mire és hogy képesek.
    Igen itt nagyon ígéretesnek és jónak tűnik a karrier,kipróbálni csak én is a megjelenés után fogom,a vidik alapján tetszetős....
    Érdekesség kép online versenyen mentem a pici gokarttal is ráadásul esti versenyen monzán a rövid pályán, nekem tetszett.
    Az optimalizációról még nem esett szó .
    Nos azt is elég jól rendbe rakták,igaz esőbe és este,érzek belassulásokat,izzasztja rendesen a vasat,,de a grafika majd fullon van,így nem csoda ,az élsimításokat (AA)vettem le ,mert azok már nagyon odavágnak, az 5760X1080-as felbontás miatt.
    Igazából ha rátettem nem éreztem akkora nagy javulást mint amennyi fps esést generált.
    Ezek nélkül is gyönyörű a játék,de ezt eddig is tudtuk,de legalább már optimalizált és használható.
    Az autó és pálya kínálat rendben , van bőven miből válogatni.
    A hangoknál szerintem helyenként lenne még mit javítani,de ez sem annyira vészes.
    Igazából összességében ha értékelnem kellene a 10-es max pontból minden szempontot figyelembe véve én egy 8-ast adnék.
    A játék Gold fázisban van már nyomják a lemezeket így majd késznek tekinthető,de ez nem jelenti azt hogy nem lehet jobb ,ahogy a többi rég késznek kikiáltott játékot is hónapról hónapra javítják és próbálják jobbá tenni.
    Bocs ha picit hosszú lett.






    Utoljára szerkesztette: endy papp, 2015.05.02. 21:37:53
  • lac coo
    #10642
    Én megvárom a véglegest, biztos ami biztos, addig is visszakértem a pénzt, megtámogattam őket egy 3 éves ingyen hitellel, 0 % THM-mel, úgyhogy most előbb megnézem mi lett a vége :)))
  • Alexease
    #10641
    Az utobbi idoben valoban jobb lett, bar nem sokat teszteltem, de boven hasznalhato. Igaz, meg volt/van benne nehany bug (pl. az egeret meg mindig total bugosan kezeli a pit boxban). Meg eltunt 1-2 palya?! Pl. Rouen-t nem talaltam?! Kiszedtek, es majd fizetos DLC lesz mindenkinek?!:)) Vagy csak vak vagyok?:P
  • Ra1n
    #10640
    Istenkáromlás!
  • lac coo
    #10639
    Na majd warezban ranezek, ha a pl a Focus nem valtozott, akkor marad is a warez:-)
  • Totti5
    #10638
    Jó cucc lesz!

  • endy papp
    #10637
  • alma2
    #10636
    Rakerestem most a magyar webshopokban es mindenhol elfogyott a limited edition elore. Kivancsi lennek mennyi volt a forgalmazonal.
  • Totti5
    #10635
    7950en harmat gyengén ment, élvezhetetlen volt.
  • Danecay
    #10634
    A minimum hardver követelmény alapján elvileg egy DX 10.1-t támogató VGA-val is el kellene induljon a játék. nVidia tekintetében a minimum egy GTX 260 (DX 10.1), a tesómnak viszont egy régi Radeon 4870 VGA-ja van ami szintén 10.1-es DX támogatással bír, ugyanakkor AMD (ATI) terén a minimum HW igény egy HD 5770, miközben a FPZ Boss összehasonlítása alapján a 4870 bár kicsivel de már ez is nagyobb teljesítményre képes a GTX 260-snál. Van valakinek ebben valami tapasztalata esetleg?
  • Ra1n
    #10633
    Unatkoznak az adminok....
  • SityiSXT
    #10632
    Mi történt? Még nem jelent meg a játék...

    Én nagyon remélem, hogy ezután a kis kényszerpihi után kellemes hangnemben fogjuk tudni megvitatni a játékkal kapcsolatos dolgokat.
  • Danecay
    #10631
    UP!
  • Totti5
    #10630
  • Screenracer #10629
    Most tulajdonképpen vergődsz, hirtelen azt se tudod mibe köss bele. Egyik részről azt bizonygatod, hogy SMS mennyire csapnivaló, mert maguktól nem képes egy jó szimet csinálni. De akkor meg bi a bajod, azzal, hogy csúszik a kiadás? Ennyire vársz egy szar játékra? Döntsd már el!
    Utoljára szerkesztette: Screenracer, 2015.01.12. 22:41:09
  • Fernandooo #10628
    Jahh, meg van az a harmadik árkád cucc is, amiben nincs se időjárás se törésmodell, se normális boxutca, se üzemanyag szimuláció bizonyos körszám felett ( ez mekkora már :DDDD), se dinamikus napszak. Tulajdonképpen egy rakás - szimulátorokban kötelező - szimuláció hiányzik belőle, cserébe alig van benne érdemi tartalom. Simán simcade kategória. Az sem fog már fejlődni, hiszen már ki is adták így, félkészen. De persze bármikor kiadhatnak egy javítást hozzá, elméletben és akkor úgy is jó lesz. :)
    Utoljára szerkesztette: Fernandooo, 2015.01.12. 22:19:45
  • lac coo
    #10627
    Nekem mar egyre halovanyabb a remenyem....A masik arkad cuccot is kiadtak ahogy epp kesz volt, azt a konzolosat, tokom tudja mar a cimet...
    De hallani nem lehet rola kb ....De en az elmult evben vagy meg tobb lenyeges fejlodest nem igen latok sajnos.....
    De persze ha utolso nap osszerakjak ugy is jo lesz :)
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2015.01.12. 21:43:51
  • Fernandooo #10625
    Az mit jelent, hogy "saját CARS topikot" akarsz? Olyat, ahol csak ti, egy belterjes, szűk kis csoportocska nyakra-főre kizárólag csak egyoldalú módon élhetitek ki magatokat egy olyan HG-val, aki ezt támagatja, minden mást töröl? Érdekes elképzeléseid vannak a fórumozásról. Meg ez: Jó pár tucatnyian. :D Tudod, az nem két tucat, hanem legalább négy. Úgy ötven embert hazudsz most össze. (két tucat az nem jópár, három az nem pár :D, szóval minimum négy tucatot jelent a jó pár tucat) Nem vagytok ti ennyien, max 8-10 ember aki aktív ebben a kérdésben, és ha az érdek úgy hozza, még esetleg ide tudtok csődíteni néhány terelhetőt az AC topikból, akik előtte az életben nem írtak ide. Szóval simán hazudsz és be akarsz vezetni egy diktatórikus, kettősmérce alapokon működő CARS-topikot, ahol ti azt nyomtok amit akartok, másnak meg kuss. Életképes gondolat...

    Ja és megnézném hogy viselnétek a saját, itt hozott stílusotokat, pl. ha napi szinten okádnék be az AC topikotokba és a KÉSZ játékkal kapcsolatban röfögnék minden alkalommal, hogy szar mert nincs időjárás, szar mert nincs dinamikus napszak, szar mert nincs törés, szar mert nincs boxutca, és szar, mert hosszú távú futamokon nincs üzemanyag szimuláció, szar ezért és szar azért meg amazért és ott még az a kifogás sincs meg, hogy de hát nincs kész. Mert te pont ezt csinálod a CARS topikkal.
    Utoljára szerkesztette: Fernandooo, 2015.01.12. 21:16:47
  • samsung123
    #10624
    A fizika a SHIFT-ekez képest fényévekre van most, azaz megtudták volna csinálni, de ez volt igény(igényszint) a kiadóktól, jól látszik.
    Abban igazad van hogy kiadói nyomásban jó is van, de akiknek készül a CARS szerintem nem bánják hogy késik, pont ezért váltak ki és lettek függetlenek, hogy ha kell dolgoznak tovább rajta, nem adják ki megint félkészként.
    Utoljára szerkesztette: samsung123, 2015.01.12. 19:05:31
  • Totti5
    #10623
    Nem az EA tehetett arról hogy a Shiftben 4 kerékkel driftőt a fosszar fizika és irányítás... ha SMS rendesen megcsinálta volna a Shift 1-2 és a TD Ferrarit, akkor azok frankó cuccok lettek volna, de 3szor ugyan abba hasalt el mindegyik, hogy élvezheteten volt, rossz volt, pedig a körítés, tartalom teljesen rendben volt mindegyikben. Persze rohattEA.

    Csinálják nem érdekel hogy milyen, majd a bolti megjelenés a mérvadó, de a játék már jócskán több mint 1 évet késik, s 2szer nem tudták tartani a beharangoztt megjelenést. Ez sem jó... a kiadói nyomás nem mindig rossz dolog.
    Utoljára szerkesztette: Totti5, 2015.01.12. 18:55:53
  • samsung123
    #10622
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Ez a játék nagyon jól megmutatta, hogy a többi fejlesztő miért csak a szinte már kész játékát engedi meg megjelenés előtt kipróbálni a néppel "béta" néven. Hogy miért? Mert a játékosok 95% nem csak nem ért, de elképzelni se tudja hogy folyik egy fejlesztés/építkezés. De az élet minden területén is jól hátható ez, pl: ha valaki átépítteti házát, sokáig fogalma nincs, hogy a házából, ami neki kb úgy tűnik, hogy most romhalmaz lett az átalakítás során, miként lesz az amit elképzelt. Nem működik semmi, használhatatlan, nem látja végét, csak azt érzékeli, hogy pénzéért nem történik semmi csak rosszabb lesz minden és a használhatatlan minden ami eddig is volt, nem érti, mit csinálnak a munkások, hiszen dolgoznak naphosszat, de nemhogy jobb, rosszabb lesz minden. Munka végén, ami az utolsó 10%-ban (időben nézve), hirtelen felgyorsul minden és a végén kész a rendbe hozott tökéletes ház, a megrendelő meg csak pislog ez hogy történhetett miközben Ő megvolt győződve ebből nem lesz semmi soha.
    Ezt a példát rengetegszer láttam élőbe megtörténni. Pedig ez egy nem is elvont példa, könnyen átlátható dolog egy laikusnak is. nem úgy mint a játék fejlesztés. De nem lepődök meg senkin már, mivel az előbbi példában is rengeteg laikus azt se tudja mit történik a házával, miközben és elégedetlen és zavart, mert komplexen képtelen gondolkodni, átlátni az egészet. Ezért nem várom már senkitől, hogy legyen türelemmel :D. Többek között játékok terén csak nagyon ritkán vitatkozok már emberekkel.
    Ettől függetlenül lehet nem megfelelő a végeredmény, de a CARS-próbál egy olyan játék lenni ami eddig nem volt. Próbálja összegyúrni az eddigi csak különböző játékokban lévő elemeket egybe, amit eddig más még csak mese próbált (időjárás, napszak , szezonok, karrier, árkád tól a korrekt fizikai modellig, grafika, rengeteg periféria támogatás, konzolokra is jön, stb.) Magukkal szemben is nagy az elvárás és mivel óriási fába vágtak nem csoda ha vannak nagy buktatók.
    Sokan azt is elfejtik hogy született a CARS, mi volt az alapgondolat. Lényegébe, amit nem sikerült az EA miatt a SHIFT szeria első és második részében megvalósítani, pedig látszott a sokkal többre törekvés, egy ismét siettetett és csonka SHIFT 3 elvállalása helyett, teljesen kiváltak a EA-től, hogy végre elkészítsék azt a játékot, ami kompromisszumoktól mentes.
    Részemről nagyon várós játék.

    Utoljára szerkesztette: samsung123, 2015.01.12. 18:50:15
  • lac coo
    #10621


    A marhaságot hagyjuk, (okos enged...) ennyi volt a véleményem HG- ügyben , nálad csak jobb jöhet ...ennyi ...Sorry,.
  • Totti5
    #10620
    Egynek örülök hogy a topikot végre lehet olvasni és nem szemet rontó színkavalkádban úszik.
  • Screenracer #10619
    "...ha valaki akinek negatív véleménye van...."
    "AC-ban is van negatív vélemény..."

    Ez a lényeg a folyamatos fikázás, ha valakinek más volt a véleménye az le volt torkollva. Ráadásul főleg részedről szándékos ferdítések, hadd ne mondjam hazugságok. Gondolom ez volt a szerinted jó időszak, mert nem volt aki leállítsa a trollkodást flémelést.

    "...mi ebből a dedóból már régóta nem kérünk ...."

    ...és ennek ellenére még most is itt osztod az észt. :D Mindenki hibás csak te nem. :DDD
    Utoljára szerkesztette: Screenracer, 2015.01.12. 18:16:41
  • lac coo
    #10618
    A legelején látható volt, hogy Screenracer alkalmatlan HG-nak ...
    Bárki visszalapozhat milyen élet volt mielőtt idekeveredett az arrogáns stílusával .
    Megy a kritika Ac topik miatt, igen itt is mehetne úgy, sőt mint mondtam ment is régen , ha valaki akinek negatív véleménye van nem egy öt napos, véget nem érő oltást kapná ..
    AC-ban is van negatív vélemény (ajjaj , de mennyi, én már csak tudom ...:) ), még sincs ebből egyeseknek személyes bántódása, stb ...

    Minden egybevéve, mi jó pár tucatnyian továbbra is tartjuk magunkat, ahhoz, hogy vagy így-vagy úgy, vagy itt vagy máshol de saját PCars topikot szeretnénk, mi ebből a dedóból már régóta nem kérünk ....
    ez nekünk nem hiányzik, simán megmaradhat 3.-emberes topiknak, vagy lassan 1 emberes, mindegy..
    épp ezért mivel kimondatlanul is érintett vagyok az ügyben, mindenki azt választ meg akit akar :)
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2015.01.12. 18:01:02
  • SityiSXT
    #10617
    Bocsi, hogy belevau, de akkor a "konzolos" topiknak sem ártana mennie. Olvass bele, meglátod, miért. ;)
  • Screenracer #10616
    Itt minden eddigi dolog megtalálható továbbra is. Linkek, hírek, videók. Off topikként működtetve lesz a Project CARS PC Club, a saját fórumok részben. Lehet továbbá zenéről, filmről, sorozatokról, miegyébről társalogni a CARS-son kívül. Várok mindenkit, aki nem szemellenzővel jár-kel a világban és melette a CARS is érdekli. :)
  • Screenracer #10615
    Zeneműveknél mindig minden szerzői jogdíj, a zeneszerzőt illeti. Ezen részének semmi köze a játékiparhoz. Hacsak el nem adta a dalt kizárólagosan a GTR2-höz, de mivel itt van az új SMS intróban, akkor ez már nem kérdés.
    Utoljára szerkesztette: Screenracer, 2015.01.12. 16:50:40
  • Adam Jonas
    #10614
    Az lehet, ugyanakkor a jogokat nem viszi magával automatikusan, ha csak meg nem veszi, lásd SimBin -> Sector3 átalakulás során. Ott sem véletlen volt a jogi herce-hurca 3-4 hétig a szerverek miatt....
  • Screenracer #10613
    Na most ez egy vicces dolog, mert Stephen Baysted az SMS saját zeneszerzője és anno a GTR 2-höz is ő írta a zenét, tehát a SimBimnek kellett engedélyt kérni, hogy továbbra is használhassa a GTR2-höz. Másrészről, még akkoriban a mai SMS, Blimey Games néven társfejlesztői voltak a GTR2-nek, és a SimBin-t korábban Ian Bell alapította, aki most az SMS főnöke most. ;)
    Utoljára szerkesztette: Screenracer, 2015.01.12. 16:45:22
  • Maximus4
    #10612
    Tisztelt topiklakók!
    Szeretnélek megkérni benneteket arra,hogy ha nem vagytok megelégedve a jelenlegi házigazdával ( ő maga is kérte a leváltását),akkor válasszatok sűrgösen másikat.Mert beleolvasva a topikba,napok óta csak egymással foglalkoztok.Ezt ne tegyétek,mert szerintem senki nem örülne annak,ha itt is be lenne vezetve az egyszerűsített moderáció,például aki nem a topik témájával foglalkozik,az rögtön kap pontokat,ne adj isten,hosszabb pihenőre megy.Ha nem sikerül új hg.-t választani,akkor bezárom a topikot határozatlan időre,mert ami itt megy,arra senki nem kíváncsi!És ha kérhetném,ez a hozzászólásom ne indítson el semmilyen további flémet!Próbáljatok meg normális körülmények között fórumozni
    Köszönöm!
  • Adam Jonas
    #10611
    1:50-től


    Utoljára szerkesztette: Adam Jonas, 2015.01.12. 16:33:09
  • Adam Jonas
    #10610
    Vajon kértek engedélyt zene ügyben a SimBin/S3S-től?
  • SityiSXT
    #10609
    Az én helyzetem eléggé speciális - nem akarok bonyodalmakat, így én inkább nem lennék.
  • Screenracer #10608
    Új intró a játékban.

  • Screenracer #10607
    Igen, talán a te személyed is kiváltana némi ellenzést, de az már egyértelműen kapufa lenne számukra, mert egyértelművé válna, hogy nem a konstruktív beszélgetés volt a céljuk, hanem olyasmi, amit tudnak, hogy egy olyan HG se tolerálna, aki nem az ő táborukból van. ;) Ebből a gondolatmenetből kiindulva, Sityi se tetszene nekik. :DDD
    Utoljára szerkesztette: Screenracer, 2015.01.12. 16:17:57
  • Fernandooo #10606
    Köszi, de szerintem bizonyos embereknek pont olyan probléma lenne az én "kinevezésem", mint amilyen a tiedé volt, az meg akkor semmit nem változtatna a helyzeten. Sityi? Te nem akarsz hágé lenni? :)
  • SityiSXT
    #10605
    Remek ötlet, támogatom!
  • Screenracer #10604
    Build 894:

    Known issues:

    - Game crashes when there's a big collision with several cars, so far only noticeable with the FB (shake the fist to the sky if you find more)
    - MP sessions are launched automatically when the Host quits a MP session, or when it comes back from a time trial and attempts to create a new lobby

    :)))