19801
  • macleody
    #11924
    És még mindig nem tudom miért nem kaptam meg a MCP autókat. Írtak valamit a fórumon, hogy a steam troubleshooting-ban nézzünk szét, de nem találom, meg amúgy se tudok ínglisül.
  • lac coo
    #11923
    az én logikám szerint ha csak néhány autónál volt jó / lett kész, akkor mivel most mindenhol rossz így csak nem számol az olyan sokat, hanem egységes script van :)
  • lac coo
    #11922
    Laci csinálj este egy Clio szervert Spa-ban, nappal, jó időben semmi csicsa, 15 kör ! :P
  • Alexease
    #11921
    Ezzel is ugyanaz a gond, mint sok mas funkcional. Nem lettek resz vele, foleg nem minden autohoz, igy inkabb egyszerusitettek (es vagy bugos is). De legalabb (majd) szamol valamit, es nem csak scriptelt, mint mashol.
  • macleody
    #11920
    Szerintem visszabutították a kuplungot. Korábban nem lehetett abszolút váltani kuplung nélkül, most sokszor simán veszi anélkül is a sebességet, akár felfelé, akár lefelé váltok.
  • b-type
    #11919
    ez a kuplung mekkora kamu! :DD
    Most jutottam el a historic meghíváshoz, beülök megyek...első körben tetszett...másodikban már gyanus volt, harmadik edző körömben már röhögtem rajta.
    felváltásnál odatolja az arcodba hogy hűha ez most kuplungos verda, és koppig ki kell nyomni a kuplungot, meg gázelvét...
    visszaváltásnál meg minden váltásom tökéletes...na ugyan már :D
    ez parasztvakításnak hívják...

    szerk: egyébként csak azért tünt fel mert megpimpeltem a kulungomat, kapott egy progresszív tekercselésű erősebb rugót, és így koppig nyomni elég kemény.
    Utoljára szerkesztette: b type free, 2015.05.17. 16:24:15
  • lac coo
    #11918
    akkor is látom ha valami takarja a az autót, átlátszik az mindenen :))
  • Pitti
    #11917
    szerintem meg tök jó :) látod pl , hogy hol fékeznek előtted, még akkor is ha nincs féklámpájuk, mert tükröződés akkor is van :)
  • Alexease
    #11916
    Multkor vegigtesztelgettem, mert nalam szar a gep, "eletbevago" a "normalis" beallitas. 6-9 eves gep, Q9550 2.8GHz, 4GB DDR2 333MHz, egyedul a kartya frissebb – 780GTX – de mivel ezereves az alaplap, nem tudja kihajtani (buszsebesseg, proci, memoria).

    Photomode-hoz (nagy nativ felbontas, minden ultra) beallitva sokat zabal. De az jatszani felesleges. Menetkozben a feles sem latszik.
    Egy jol effektezett rendernel, tobbet szamit az effekt minoseg es reszletesseg, mint a Giga felbontas es reszletesseg(lasd 1280x720px "HD" filmek, nem a felbontas a lenyeg, ha olyan lenne, mar jo lenne:DDD).

    A minoseg es reszletesseg beallitasok nagyresze foleg felbontas fuggo, kissebb felbontason felesleges felhuzni Ultra-ra (sokszor meg High-ra is), mert megjelenitesnel negyed-nyolcad mereture skalazodik, nem latni belole semmit, de a hatterben kiszamolja.
    Plusz a beallitasok egy resze foleg a LOD-okat erinti. Meg nagyfelbontason is soszor felesleges a kilometerre levo dolgokat extra reszletesen szamoltatni, kisfelbontason meg total ertelmetlen, nehany pixeles vagy sokszor nulla lesz a vegeredmeny:D

    A Visuel FX resz foleg "utomunka", keves fps-t rabol, de latvanyban jol jon.

    Mintak, tesztek a lenti beallitasokkal. Az arnyekokat nem bantottam, az kell az osszkephez, a reszletes fu totalisan felesleges (amugy 10-15%-ot zabal), az elsimitasok sem erdekelnek (nem is teszteltem).





    Reflect es Enviroment tukrozodes kulonbsegek (vegyesen low es high). Darabja High bealltason ~10% fps-t, egyutt ~20% fps-t eszik.
    A kulonbseg (foleg menetkozben!!!) NULLA:) Low/Low-High/High.


    Track Detail. Foleg LOD fuggo, darabja 5%-ot eszik (Low/Med/High), a kozonseg ( kikapcsolva: -skipcrowds) meg 10%-ot. High/Low/Low es no kozonseg.


    FPS-ek (reflect, enviroment, track, kozonseg): start, start+5sec, verseny (fps).
    - high, high, high, on: 34, 40, 50–60
    - low, high, high, on: 39, 43, 50–60
    - high, low, high, on: 38, 44, 50-60
    - low, low, high, on: 42, 50, ~60
    - low, low, low, on: 48, 53, ~60
    - low, low, low, off: 55, 58, ~60
    Utoljára szerkesztette: Alexease, 2015.05.17. 16:02:20
  • Adam Jonas
    #11915
    Mindig ilyen óriási problémái szoktak lenni egy-egy játéknál.
  • lac coo
    #11914
    Idegesit, nem is tudom honnan talaltak ki.... :))
  • BooMiller
    #11913
    Mekkora problémáid vannak:D
  • lac coo
    #11912
    Az idetlen lampa tukrozodest a szaraz aszfalton ki lehet kapcsolni valahogy ???
  • BooMiller
    #11911
    Jelen pillanatban nem.
  • miszka
    #11910
    Üdv, a kérdésem az lenne, lehetséges valahogy bekapcsolni, hogy a boxban a személyzet látszódjon, és én írányíthassam ott is az autót? köszönöm a segítséget.
  • ozoli78
    #11909
    köszi
  • Danecay
    #11908
    Igen, én is miután bekapcsolgattam az összes visual fx-t, még több fps-em lett mint előtte :) Na jó esős körülményk között nem próbáltam.
  • BooMiller
    #11907
    Par oldalt tekerj vissza ott van egy poston 2 keppel, es jo lesz;)
  • ozoli78
    #11906
    köszi
    remélem csinálnak minél hamarabb valamit ,hogy amd n is fusson normálisan
  • endy papp
    #11905
    Én kipróbáltam és arra jutottam hogy a visual FX-nél mindent nyugodtam hagyhatsz bekapcsolva vagy maxon ,semmi fps-t nem nyersz,velük,nekem legalább is nem javult,csak tudnám akkor minek vannak benne ,mert ettől ha kikapcsoltam rondább se lett.....
    A mellette levő oszlop "performance" listában én lehúztam mindent mediumra,így esőben is elfogadható de még annyira nem ronda.
    De az is igaz ha minimumra low-ra veszem akkor sem sokkal rondább... de akkor már sokkal több fps-t nyersz
    Utoljára szerkesztette: endy papp, 2015.05.17. 09:30:11
  • ozoli78
    #11904
    Min érdemes állítani hogy több fps legyen a kártyám R9 270 x ezzel még csak csak elmenne de a procim kis i3 as
    Tudom amd nem kell ultra grafika csak lenne 60 fps em,
    a visual FX nél mire érdemes állítani ezt a sok mindent?
  • ozoli78
    #11903
    :)
    Az lehet azért van hogy legalább te lásd a másikat, vagy még 1 bug
    nekem most azt csinálja hogy elindítom betölt utána fekete képernyőzik
    szar a gépem vagy mi a f...?
  • MooneyR
    #11902
    Sajnos az esti funról lemaradtam, de előtte próbálgattam a gt3-as autókat nordon light rain-ben és hát elég jókat mentem az ai-val.
    Ha úgymond emberi módon vezetsz és nem brutál nyomulósan, akkor teljesen jól lehet velük menni..
    A Ginetta meg a Ruf eléggé bejön : )


  • lac coo
    #11901
    Nekem az tűnik jónak száraz pályára, ahogy a Ginettával mentünk light esőben ! :)
  • lac coo
    #11900
    Nem rossz nem rossz, de idegesít, hogy a Clio F1 szerü féktávot vesz a hosszú végén :)))

    Remélem megoldják, hogy bele lehessen nyúlni. AI nak mindegy, az úgy is megy a zsinóron :))) Mnetem 40 percest Spaban, semmit nem lassultak, valszeg semmit nem kopott a gumijuk .... De azon se csodálkoznék ha benzint sem használnának :))
  • Alexease
    #11899
    "Csak le kéne venni a pálya tapadását és az aerot is kicsit :)"

    Ha "szenvedni/elvezkedni" akarsz, az te is megoldhatod: lehuzod az aerot, tesztel fel szar gumit, elkoptatod vagy csutkara fujod:DDD
  • Alexease
    #11898
    Nem teszteltem hulyere, alig mentem meg valamivel. Eleve aero-s, komoly slick-es, help-es (pl. GT3: ABS, TC) autokbol nem indulok ki, talan lyen;) Meg kellene nezni valami natur cuccokat is. Valszeg az aranyokkal nincs gond, az altalaban mindenhol jo, de konnyen elofordulhat, hogy a mindenkinek jelleg miatt kicsit lazabb a fek es a tapadas.

    De mivel ezzel a GT3-mal is (ami valoban is kicsit hulyebiztos lehet) sikerult eleg jol erezni a melegedest, kopast, alulkormanyzottsagot, sikerult megcsuszni es porogni (es "nem csak ugy", hanem valoban elbaltaztam), annyira nem lehet rossz.

    En osszessegeben nezem (fizika, FFB, gumi, dinamika, grafika, hang, hangulat, tartalom, sozlgaltatas, mukodes stb. stb.), pakolok ide is oda is, aztan kiderul, mennyire erdemes valamivel foglalkozni. Ennel van boven a pozitiv oldalon, vagyis osszessegeben nincs vele gondom.

    Es jo az FFB. Jol beallitva (ffb + auto) nagon jo es reszletes a visszajelzes (felfuggesztes, kasztni suly, gumik), eleg jol odarakja magat az rF2-iR-AC kozepebe!
  • lac coo
    #11897
    Nem, de ezt még megoldhatták volna :)


    Csak le kéne venni a pálya tapadását és az aerot is kicsit :)
  • Alexease
    #11896
    Es ha mar Nord 24H, lehet "folytatni":)

    24h-nurburgring-2015-live-stream/

    nurburgring screen-tracker
  • Alexease
    #11895
    Semmi se tokeletes:)
  • nyuny01 #11894
    Nekem is voltak gondok az üzemanyag mennyiségével, ráadásul most először voltam kiálláson is úgy hogy voltak bénázások nekem is. De ezt leszámítva tetszett. :)
  • lac coo
    #11893
    Én a féktávokat, meg a féket érzem kicsit árkádosnak, az olyan semmilyen, tövignyomom aztán jóvan ...Általában minden autónál meghökkenek, hogy van még rövidebb és még rövidebb féktáv :)))
  • Alexease
    #11892
    Ez a Nord teljesen jo volt, messze nem erztem butanak, azt csinalta amit vartam (Ruf). Bar kicsit alacsonyan volt a padlolemez, sokszor odaverte az aljat, itt-ott a kerevetoknel ki akarta forgatni, de nem volt veszes.

    De ide illett volna elotte kicsit keszulni:)
    Mivel ossz-vissz 1 kort mentem a qual-on, ott is inkabb csak a palyat probaltammegszokni (ejszaka), nem figyeltem a benyora. A harmadik korben "derult" ki, hogy keves lesz a vegere, 3-4 literrel:DDD Igy kiallassal persze bukta volt, legalabbis az erdekesebb autozasnak, mert utana mar vegkepp egyedul maradtam.

    De azert 2-3-szor sikerult odavernem, meglepett 1-2 dolog, elterelte a figyelmem, de legalabb most mar tudom "mit akar" a progi.

    Eloszor megjelent egy bazinagy tabla, hogy pit-eljek. Azon agyaltam fel koron keresztul, hogy most mi van?! Kotelezo, ajalnott vagy valoban szukseges. Kozben szamolgattam a benyat, kiderult, azert adta be. Ez mondjuk pozitiv.

    Masodjara sarga negyszogek tuntek fel a mappon (kivetelesen bekapcsoltam, lassam ki kivel van, mennyire erdemes tolni). Azt hittem sarga szektor, de nem, elvileg csak a szektort jeloli. De amikor eloszor feltunt "elottem" a kanyarban, satuztam nehogy beleszaladjak valakibe, persze hogy megforogtam:D

    Es persze a pit-elest is beszivtam. Korabban csak egyszer es csak ezzel az autoval teszteltem, igy ehhez volt elmentve pit-strategia. Amit hasznalni is akart (eso gumi, javitas, miegymas). Benaztam egy sort, csak tankolni akartam, de gumit is cserelt (valszeg en benaztam el, legalabbis most ezt nem kenem a progira:D).

    Tuti esogumit tett fel, mert eloszor a tapadas jonak tunt, de aztan durvan alulkormanyzott lett. A gumi kijelzes meg pepita, rotalodva a 3 szinbol (kek, zold, piros).
  • Gadfly13
    #11891
    Jó volt ez a nord. 43 perc volt a 6 kör, pont kellemes.
    Így nézett ki a végére a kocsi.
  • Zsoo62
    #11890
    Valóban nem tudtam mit csinálsz, gondoltam úgy is gyorsabb vagy elengedlek :) egyébként nálam a lámpád világított rendesen.
    Kiléptem én is, mert ugyebár mikor hívna asszony, ha nem futam közben, majd kioktatást megkapja :)
  • Tommy78
    #11889
    Ez kiràly volt. Ha jól emlékszem smark volt (lehet rosszul from a nevet, akkor bocs) az elején nem làttam hogy mellettem vagy ès neked mentem, bocsi. Alex köszi a meccset jó volt màr hogy kiàlltàl pitelni.
  • Alexease
    #11888
    Nalam is volt mar korabban, ugy nez ki, ez az expert fokozat, az FFB is serul:DDD

    Amugy valszeg anomalia, a "tul reszletes" dolgok hozadeka: elvileg felfuggesztes-lancbol szamolja az FFB-t, igy ha valahol "megszakad" (ami nincs valahogy "bevedve" a szamitasba), akkor lenyegeben elmulik az FFB, mert nem jon visszajelzes a kerekektol.
  • endy papp
    #11887
    Ja köszi azt hittem nálam nem oké valami.
  • kishubi
    #11886
    Ilyen volt nekem is, hát vannak bajok a játékkal :)
  • endy papp
    #11885
    4. kör korlátot megcsíptem ,totál az összes ffb elment a kormimból ,úgy éreztem game paddal irányítom a kocsit majd kiléptem.
    Ilyennel még soha 1 játéknál sem találkoztam......
    Természetesen utána hogy kiléptem minden oké a kormival
    Utoljára szerkesztette: endy papp, 2015.05.16. 21:21:33