19801
  • twinr
    #12004
    nem mondtál akkora hülyeséget, lásd Michelisz Norbi! Hm, ki lesz a következő a Pc-ből?:D:D:D
  • lac coo
    #12003
    De rohadt szepen ment eddigez a topik nelkuletek ....
  • Screenracer #12002
    Project CARS Defends Top Honors In The UK

  • BooMiller
    #12001
    Figyu kuzdhetsz veluk de ha mond neked valamit a ZuzuPetaz es a sajtreszelovel reiszolni akkor nem erdemes:)
  • Screenracer #12000
    Az attól még játék. :DDD A komoly szimulátorok komoly, valódi szakemberekkel, komoly felügyelet mellett működnek és nem igazán lehet őket megvenni Steamen 10 euroért. De erőlködjél nyugodtan. innen már az sincs messze, hogy akár Alonsot is lenyomnád Monacoban a hétvégén. :DDD
    Utoljára szerkesztette: Screenracer, 2015.05.18. 18:34:09
  • twinr
    #11999
    én nem senkiznék le senkit! Gyere, csapassunk egyet egy rendes szimben, és alázz!
    Manapság már nincs vita arról melyik a "legjobb" szim, nem értem minek erőlködtök.
    És utoljára mondom, senki nem szarozta le a Pc-t, amit elmondtunk hogy nem szim, és nem azt hozta (ez sem) amit ígértek!
    Ez tény. Az pedig hogy ki milyen stílusban ír ide, magáért beszél. /mindig az kiabál legjobban, akinek a háza ég/.
  • twinr
    #11998
    az iracing nem játék. Gyere a következő 24 órás futamra, vagy csak a Blancpain (mond valamit??) 3 órás enduranc-re, és utána mondd hogy játék!!!
    Vagy érj el legalább 3000 irating pontot, és azután mondd hogy játék!
  • Screenracer #11997
    Senki nem sértődött meg. Csak ha már "tényekkel" dobálózol, akkor ne légből kapottakkal. :D

    "...klassz, de játék..." WTF??? Szerinted az AC meg az iR mi? Akarsz beszélni róla? :DDD
  • SityiSXT
    #11996
    "engem meg néhány másik bolondot tényleg az fog meg, hogy minél valóság közelibb legyen egy szim, mert egyszerűen nincs pénzem fenntartani egy verseny autót, viszont mégis szeretnék versenyezni, gyakorolni, fejlődni. "
    Meglepetééés! A Project Cars is ezt szerette volna elérni. Ha nem sikerült, hát akkor így járás van. Viszont akkor minek kell ezt olyan módon ideböfögni minden félórában, hogy "Szar a Cars, uff, én beszéltem, a Megmásíthatatlan Igazságot írtam le!" Bakker, ezt ugatjuk hónapok(!!!) óta, hogy miért nem lehet ezt normálisan ideírni? Most is ugyebár megy ez a pegihármazás. Tudom, írásban elvész a kommunikáció mintegy 80%-a, de nem kell polihisztor agysebésznek és három egyetem díszdoktorának lenni ahhoz, hogy az ember rájöjjön, itt lekicsinylő, fitymáló, lesajnáló megjegyzést tettek - noch dazu, provokatívat. Aztán lehet a modihoz rohangálni, hogy "de hát az úgy kezdődött, hogy ő visszaütött". Ugyanúgy megvolt a konzolos meg az AC topikban a "Disney féle Project Verdák", ami szintén nem dícséret volt, és építő jellegű kritikának is igen-igen nehezen nevezhető. És akkor megy a csodálkozás itt, hogy egyes "szimszakértők" úgynevezett "véleménye" miatt páran kissé ki vagyunk akadva? (Ami még mindig nem sértődés, elvégre ez csak egy játék, na de ez a fajta stílus a kocsmában a harmadik feles után már bicskáért kiált). Egyetlen szájonkúrt dolgot kért itt a Carsos közönség, egyetlen egyet: ha már kritizálod, azt tedd már úgy, hogy azzal érdemben vitatkozni is lehessen! Erre nem képes az úgynevezett elitista "szimszakértő" master race! Senki, ismétlem: SENKI nem várta, várja el, hogy a Project Cars tetsszen neki. Vagy hogy megénekelje a nem létező tökéletességét, mert bizony akad rajta mit javítani. De hogy egyfolytában a dedós "De szar játékod van! Ez milyen gáz már! Kinézünk téged innen a homokozóból!" stílusú óvodai középső csoportos kommentek itt csak az olajat öntik a tűzre. Egyik szép példája ennek Boo Miller #11995 (arra is jó példa, hogy nem Laccoo elleni személyes hadjárat megy itt, akadnak itt mások is)

    Nem csak itt megy ez így amúgy:
    "This whole AC fanboy thing really makes me wonder. I did some browsing on both AC and rF2 forums after pCARS release and it was very surprising. The summaries were as follows.

    AC: "Shit! pCARS poses no threat to AC! We can sleep good tonight! AC is better! FFB sucks! Arcade! Shift 3!"

    Funniest thing is many of these people posting feedback don't even own the game from what I could see! Most of the comments there were defensive. Thread was locked by the devs some 50 pages later. I don't think they liked the attention it was getting. Seemed a lame excuse to the lock the thread too, saying there were personal attacks. But that's bullshit. They just wanted their attention back. You could clearly see the jealousy from not only the "fans" but also the devs. They just weren't having it.


    rF2: "Very surprising! Good physics and FFB (not rF2 level but good)! Better than AC! Very fun! Happy I bought it!" There it sounds more like the rest of the internet and reviews I've read.


    I just don't fully understand the people over at AC. It's like they're a new breed or something. Like they were pre-programmed to hate. Although I admit it was actually entertaining to read since you could just feel the fear in their comments. You could see how threatened they were by pCARS (which to me is just a testament for what SMS has accomplished).

    Guys at rF2 forums seem more like us. Didn't see pCARS as an enemy but rather a positive addition to the sim racing world. Here at WMD we're sim racers. Most of us own many and enjoy them all for what they are and the entertainment they provide to us. AC is a different world. You either praise it or GTFO. Single minded people who just can't admit DEFEAT!

    Look at the AC thread here. SMS has no problem with it and let us discuss any other game we please. They even take inspiration from it. Just shows what type of people we have in this community which is why I spend so much time here. SMS isn't scared how popular AC might be, or how good they do certain things. Why? Because SMS has some firepower of their own. Massive firepower. We don't need to bash others or brainwash people to like it. They just DO."

    "Yeah, similar experience here. Heck, even the Die Hard GT (I NEED 1000+ Cars) fans over at GTP recognize what PCars is and they are very happy with the experience PCars is bringing to their platform while Forza Fans are more on the reserved side of the fence. The loony tin foil hats from PRC represent exactly what we are seeing on the AC Forums, which fits the picture nicely.

    Sometimes i think it is also very dependent on the Location where the ppl are coming from. I think a lot of Americans are very conservative and to them, by definition, anything not coming from the USA (ISI, iRacing) must be inferior. This behavior, multiplied by 1.000.000, seems also to apply to Italian AC Fans. It's not a question of facts or being reasonable, it's all about Pride and Prejudice. "

    Utoljára szerkesztette: SityiSXT, 2015.05.18. 18:22:16
  • BooMiller
    #11995
    Az a legjobb benne hogy nem is látom mit írnak:DD Csak dobom a csontot és a mélysötétség előjön, én azt nem értem hogy mért zavarja őket hogy ez nem szim, mert engem nem:) Jó kis karriert vártam, használható AI-t ebből semmit nem kaptam:(
    Engem az sem zavar hogy ő itt szimet játszik egy rendes szimben meg agyonverik:DD
  • twinr
    #11994
    Apa kezdődik!:D
    A simbinnel nagyon nem kellett volna előjönni....:D
    Egy időben én is azt hittem hogy tudnak valamit, de...
    BooMillernek igaza van, ha téged vagy bárki mást szórakoztat, senkit nem zavar. És nem is mondtam hogy a PC nem klassz játék. Dehogynem, klassz, de játék. És lehet fröcsögni, hogy vérszimes ökör meg satöbbi, engem meg néhány másik bolondot tényleg az fog meg, hogy minél valóság közelibb legyen egy szim, mert egyszerűen nincs pénzem fenntartani egy verseny autót, viszont mégis szeretnék versenyezni, gyakorolni, fejlődni.
    És nyitott vagyok bármire, ha jobb mint az iracing már ott is vagyok... ha jobb szim. A PC nem az, ennyi.
    De miért kell ezen megsértődni???

  • lac coo
    #11993
    Egy tuti, nem engem idegeltek, hanem magatokat csapjatok be .
  • BooMiller
    #11992
    Most figyelj nem tehetek róla hogy amikor én papy Nascar Racinget nyomtam 1994 otthon ő a csattogós szárnyú falepkét a homokozó körül:D


    Utoljára szerkesztette: BooMiller, 2015.05.18. 17:41:41
  • BooMiller
    #11991
    Szimben online vagy hotlap-ban nem tudja vissza venni az AI-t ha kap 6 másodpercet:))) Itt meg azt hiszi ő a két Norbi egyben:D E nem is baj mert lényegében a kikapcsolódás lenne a lényeg a szórakozás, de ha valaki fordítva ül a lovon az néha zavaró.
  • Screenracer #11990
    Csak hogy te is képben legyél. Ennek a fejlesztőcsapatnak a magja alapította a SimBin-t. Ők csinálták a GTL-t, a GTR -1-2-őt, azután gondolták pénzt is akarnak keresni, mert a sznob szimesekből nagyon nem lehet megélni, így csináltak néhány nagy példányszámú játékot a Shift 1-2-őt és a CARS közben összedobták a Ferrari Test Drive-ot is. Szóval, nem a semmiből jött csak ez a csapat. És hál'isten nem néhány fórumtroll dönti el, hogy mi szim, mi nem szim. De azért köszi, hogy betértél ide is megosztani felejthetetlen soraidat. :DDD
    Utoljára szerkesztette: Screenracer, 2015.05.18. 17:33:54
  • SityiSXT
    #11989
    Nem szidok én itt senkit, csak rákérdeztem az agresszív ellenszenv okára, illetve hogy miért kell legalább egyszer azt olvasni itt minden oldalon, hogy szar a Cars. Tudjuk, rendben. Na de a Tökéletesség Mintaképe, a Szentséges AC sem épp hibamentes, az AI ott is buta, mint a tök (ráadásul sínautózik, vonatozik és csal), a multi a kezdetekben hasonlóan pocsék és idióta volt, mint itt (és ugyan javult azóta, de lenne még mit rajta reszelni), mégis, sose volt úgy pocskondiázva, mint a Cars. Itt mennek gőzerővel a ferdítések, a légből kapott tévinformációk megosztása - fel nem fogom, miért. 6 patch jelent meg az AC-hoz egy nap híján 6 hónap alatt, ebből az első 4 csak gyors hotfix volt, és messze nem hibátlan még az a játék. DE! Én nem megyek oda behányni a sérelmeimet vitaképtelen módon és csak a sajátomat hajtogatva, mint egy beakadt lemezjátszó - és ahogy elnézem, innen más sem. Fordítva viszont... Lehet lapozgatni. Ezek (is) tények.
    Ami pedig a többi tényt illeti: Az SMS 2009-ben alakult, a Blimey! Games alapjain (amit 2005-ben alapítottak, ami pedig a 2003-ban alapított SimBinből kivált néhány szakember alapított). A Kunos SImulazionit 2005-ben alapították. Az iRacingről nem találtam ilyen gyorsan adatot, de maga az iRacing 2008-ban jelent meg, gondolom max 2-3 évet reszeltek rajta megjelenés előtt.
    (Házi feladat a Project Cars fizika FAQ-ját megkeresni. Volt már linkelve itt is, ami ott szerepel, azok is tények. ;) )
    Utoljára szerkesztette: SityiSXT, 2015.05.18. 17:28:48
  • Screenracer #11988
    Dehogynem csúszkál. Ezért kell gyakorolni, hogy hol vannak a határok. ;)
  • Alexease
    #11987
    Az masik ember..., vagy ugyanaz :DDDD
  • lac coo
    #11986
    Tenyleg , itt azt kell mondanom, kb a kutya nem erdeklodik a jatek utan, a haromkiralyok meg mi szimeskiralyok, azt jiccaka :)
    Azt hittem igy tomeg lesz .....
  • twinr
    #11985
    hehe, mind egyformák vagytok!:)
    Annak idején a crew fórumából páros lábbal rúgtak ki, pedig egyszerűen elmondtam néhány elvakultnak aki szimnek gondolta, hogy nagyon távol áll tőle. A végén mindenféle ordenáré káromkodásban tudta csak kifejezni magát a tag... vajon mitől vagytok ennyire frusztráltak?

    Tényleg azt hiszitek, hogy olyan egyszerű írni egy jó szimet? Amit az iracing, meg kunos hosszú évek óta csinál, azt jön egy ilyen olyan fejlesztő csapat, és kisujjból kirázza? Nos, mint a mellékelt ábra mutatja, nem lehet. Így örülhetsz a project carsnak, ahogy a crew-sok is örültek egy darabig, de előbb utóbb rádöbbensz, ha szimezni akarsz, akkor másfelé kell körülnézni. Nézd meg most az ottani fórumot, eléggé elapadt a lelkesedés!:)
    Akárhogy is szidod laccoo-t, vagy bárkit, a tények makacs dolgok....
  • kishubi
    #11984
    akkor a hud indikátort nem veszem figyelembe, neked nem csúszkált a verda??? ha egy picivel előbb szeretnék kigyorsítani, akkor rögtön el kezd csúszkálni, na de akkor a vezetési stratégiámon kell javítani :) Köszönöm hogy "megszakértetted"
  • Screenracer #11983
    Oulton Park Fosteren mentem pár kört. Boxból 25 fokos gumikkal jöttem ki. A harmadik körben 70-80 fok között voltak a gumik, a bal oldaliak voltak melegebbek pár fokkal és az elsők voltak picivel melegebbek. 40-50 fok között már zöldült a telemetrián, a hud még kék volt. 70 foknál egyértelműen zöld volt a telemetria, a hud a bal első keréknél mutatott csak zöldet, az is volt a legmelegebb gondolom azon volt a legnagyobb terhelés. Párszor le is estem a pályáról, mert a gumihőt figyeltem. :)) 1.08:xx körüli időket mentem. Semmit nem állítottam, csak arra voltam kiváncsi mennyit hűl vissza, de a telemetria szerint, mikor leestem a pályáról legfeljebb egy-két fokot hűlt csak, de semmiképpen nem számottevő, a tapadást meg nem befolyásolta. Szóval nem megbízható a hud indikátor. Talán javítanak egy kicsit az értékeken, hogy dinamikusabb legyen a kijelzése.
  • BooMiller
    #11982
    Betaláltál "háromköröspegihárom" :DD
  • lac coo
    #11981
    Az M3 - ba ? :)
  • kishubi
    #11980
    Bac-mono volt bocsánat, és az Olton parkban kocsikáztam :)
  • SityiSXT
    #11979
    Ja, árkádos... /facepalm A múltkor beültem a kocsimba, és annyira árkádos volt vezetni is, meg az FFB is. Aztán a Fehérvári úton az FFB átkattant szimbe - ha meg lepadlóztam, a többi is.
    Ne reagálj rá, befejeztem. Ne ragozzuk...
    Utoljára szerkesztette: SityiSXT, 2015.05.18. 16:23:41
  • Screenracer #11978
    Melyik Ariel, melyik pályán?
  • kishubi
    #11977
    ariel-el toltam, és észrevettem, ha az első körben finoman megyek, hogy még véletlenül se menjek ki a pályáról akkor a következő körökben használhatóbbak a kerekek, de ha véletlenül kicsúszok a felvezetőn, akkor elég nehezen melegszik fel. Mondjuk mikor felmelegedett a gumi, tehát használható, akkor is kékek maradnak a gumit jelző ikonok, eléggé odafigyelve kell vezetni.... a gumi melegítő paplant meg csak poénnak szántam :)
    Viszont ha van valami jó tanácsod hogyan lehetne rendesen felmelegíteni, és hogyan lehetne melegen tartani, akkor vevő lennék rá :)
  • Screenracer #11976
    Ha a gumi hűlését-melegedését akarod megfigyelni, akkor inkább a telemetria képernyőt nézd, mert a kis hud indikátor nem túl megbízható. A kék nem jelenti azt hogy túlhűl a gumi, csak az optimális alatt marad. De mondjuk ez érezhető is, hogy nem csúszkál annyira, mint amikor friss hideg gumikkal kijössz boxból.

    Egyébként meg csak néhány számot kellene átírni vagyis megtalálni a helyes értékeket, hogy érzékenyebben ragáljon a hőfok változásokra és már is nem lenne senkinek baja, mert optikailag zavaró leginkább, hogy azt látod nem melegszik a gumi.
    Utoljára szerkesztette: Screenracer, 2015.05.18. 16:16:58
  • endy papp
    #11975
    Akinek nem melegszik a gumi ,tegyen fel esőt száraz időre ,szép piros lesz......és már meg is oldódott.
    Csúszik is lassabb is stb...
  • Screenracer #11974
    A hétvégén mentünk egy 30 körös versenyt. Volt practice, quali is. A 21. körben kimentem boxba tankolni és kereket cserélni. Minden fennakadás nélkül megtörtént és időt se sokat buktam a kiállással, pedig hideg gumikkal indultam boxból. Szerintem egy 30 körös futam elég komolynak mondható és azért CARS is odafegyelős ahhoz hogy hiba nélkül végitolja az ember. Tehát szerintem alkalmas komolyabb futamokra is. ;)
  • Danecay
    #11973
    A legtöbb esetben nekem is inkább lehülnek mint melegszenek, gyakorlatilag autótol függetlenül, úgy hogy a rajtnál még zöldek, pár kör elteltével pedig kékre váltanak még az orrnehéz autónál is úgy hogy a fékerő is előre van tolva.
  • lac coo
    #11972
    En birom a Cars t...
    Csak amit mar leirtam sokszor a napokban jatekra kb alkalmatlan, izig verig felmunka.......
    A fizika az emg olyan amilyen, arkados a fek, a gumik furak, kopas melegesdes szinten, Ez van mast nem tudok mondani, jelenleg az vagy harom koros pegi 3 ra jo, vagy online okorkodesre, komolyabb futamra ott sem .....
  • Danecay
    #11971
    Szerintem kevered a topicot a PH-el :) Itt azért vasszafogottabb a hangulat.
  • Screenracer #11970
    Milyen autóval nyomtad végig? Amelyik autó hideg gumikkal jön ki a boxból, ott eleve nincs is melegítő paplan, a valóságban se. Ráadásul a valóságban is van olyan, hogy nehezebben melegszik fel a gumi ezt beállítások változtatásával szokták orvosolni és esetleg a vezetési stíluson változtatnak.
  • SityiSXT
    #11969
    Tetszeni tetszik. Kicsit csalódott vagyok, mert volt ez már jobb is pár hete, de összességében véve szerintem nem rossz ez még így se. Az a kritika jogos, hogy kellene még ezen csiszolni (az ígéret megvan rá, és remélhetőleg nem egy CM-féle ígéret lesz (ugye-ugye F1 sorozat?)), de messze nem olyan használhatatlan a cucc, mint amilyennek a virtiollal írt "szimszakértői" fórumvélemények leírják. Volt ennél sokkal rosszabb start is, sokkal nagyobb címeknél - ami nem vígasz, tudom, de annyiban talán mégiscsak releváns, hogy azon esetekben arányaiban véve kevesebb és/vagy kisebb mértékű anyázás van/volt/lesz. A Project Carst egyszerűen nem bírja pár játékos, ez rendben is van - na de akkor miért kell Belzebub kebelgyermekének lefesteni lépten-nyomon? Az AC is igen messze van a tökéletestől (megkockáztatom: nagyjából hasonlóan problémás az is, mint a Cars), mégis tizedennyit sincs fikázva sem a saját topikjában, sem máshol.
  • Screenracer #11968
    Én is azt remélem, hogy ezen még dolgoznak. Sőt az utolsó három hónapban, mintha egy egészen más játék lett volna teszt alatt. Gondoltam rendben, hogy sok tartalom kikerült belőle. Kell valami DLC-be is. Lesz is még sok minden, mert nem fogják kidobni, az biztos. Ez a PEGI 3+ nagyon betett. Az utólsó verziókhoz képest meg most olyan, mintha visszarakták volna bele a bugokat. :)) Persze nem ez történt, hanem az hogy a végén átszerkesztették a végleges játékot. Értem ez alatt, hogy a régebbi buildekből és az utóbbi buildekből válogatták össze, ami szerintük kész vagy elfogadható vagy nem is tudom milyen szempontok alapján. Például a novemberi halasztás előtt egy sokkal jobb verzió volt, mint ami most kijött. Igaz abban se volt Nobel-díjas AI, vagy nem volt ilyen jó az FFB, de valahogy mégis jobb volt az egész összhatás. Mára már több mint 800 órám van a játékban tehát eléggé észreveszem a változásokat. De az utóbbi hónapban is egy jobb verzió volt játszható. Elég sokan jelezték, hogy a PC2-re is jelentkeznek, köztük én is, de már nem vagyok biztos benne. És szerintem SMS-ék is tanultak a előzőekből, tehát eleve limitálva lesz a belépők száma, hogy jobban kézben lehessen tartani a dolgokat. Meg hát az alap már megvan, bugok is könnyedén javíthatók, ha van elég idő rá, de amit igazából el kellene dönteniük, hogy mit is akarnak és kinek akarnak a jövőben játékot, szimulátort készíteni. Ez a vonal szerintem nem járható, ami lett, mert a szimesebb vonulat se és az árkádosabb vonulat se elégedett, mindenki a maga szintjén természetesen. Aki benne volt végig az elfogadja, tudja, hogy miért nem lehetett tovább halasztani a megjelenést, de ez az átlag usert nem kell, hogy érintse és valószínüleg nem is kiváncsi rá. Mindenesetre ez nem olyan lett amilyent szerettem vagy sokan szerettünk volna, nem azt mondom, hogy nagyon rossz vagy valami, csak több benne a kompromisszum és ennyire nem számítottam.
    Végül is nem azt mondom hogy ég és föld a kiadott és az utólag tesztelt között a különbség, de van, és az sajnos negatív. Ennek ellenére nem hiszem, hogy egy estleges PC2 is így jönne ki és most már talán több pénz is lesz és több idő is. Ami javítható, azt javítani fogják szerintem, de az a sanda gyanúm támadt, ha valóban a PC2 felé hajlanak végül, akkor csak a működést leginkább zavaró bugokat fogják kiírtani és már nem fognak olyan változtatásokat végrehajtani amitől változna játék összképe, azt már akkor inkább átviszik a második részbe. Ezért is tetszett meg az az ötlet, hogy a mostani lenne az alapjáték, amihez lehetne a további tartalmakat vásárolgatni.
    Végeredményben azért még mindig tetszik, a hibáira meg némileg már immunis vagyok. Mondjuk sokkal jobb mint egy CM, NFS vagy akár a Shift címek és azért van benne jócskán annyi szimes elem, amitől teljesen élvezetes meccseket lehet online vívni, de szerintem az AI se annyira rossz, ahogy itt annyian mondják, tehát a karrier is elég jó tud lenni, bár ezek eléggé autó függők is.
    Utoljára szerkesztette: Screenracer, 2015.05.18. 15:38:17
  • endy papp
    #11967
    Na látod pont ezért még ki sem próbáltam a dirt rallyt,arról is süt minden csak ép az nem ,hogy valami korszak alkotót alkottak volna codinál.
    Épp ezért nem is írom tele a dirt topikot hogy mekkora f..s mert megnéztem róla pár vidit és a hsz-kat elolvastam ,elég volt ahhoz hogy ki se próbáljam.
  • lac coo
    #11966
    Neked tetszik ? Elegedett vagy ? :))
  • SityiSXT
    #11965
    Annyit hadd kérdezzek már meg az itteni Nagy Szimszakértőktől, hogy ha egyszer ennyire pocsék a Project Cars, akkor:
    - Hogyhogy ti még játszotok vele? Biztos én vagyok roppant konzervatív, de én nem lelem örömömet az önsanyargatásban, és ha egy játék nem tetszik, akkor letörlöm - és nem fosom tele a fórumát minden 2. órában, hogy ez szar. Egyszer miért nem elég leírni, hogy ez nem tetszik?
    - Hogyhogy ilyen jó értékeléseket kapott? PC - 33 értékelősből 1 közepes, PS4 - 21 értékelésből 1 közepes, Xbox One - 13 értékelésből 3 közepes - a többi mind jó, és egy sem mondja, hogy ez bukás, bűn rossz, bottal se, stb. 67 újságíróból 62-t lefizettek? A maradék 5-öt akkor miért nem?
    Utoljára szerkesztette: SityiSXT, 2015.05.18. 15:14:46