19801
  • lac coo
    #12210
    Amugy erdemes kicsit korultekintobben menni, a tukorkamera rossz helyen van, nagyon hatul, az utkozes modell sem olyan jo, sokszor eleg sok hely van az autok kozott megis utkozik, sokszor meg osszeragadnak vagy mi .....
    Nem verre megy.
  • b-type
    #12209
    Ez nem teljesen igaz, ha valakivel már pár kanyaron keresztül nem eresztjük egymás haját...akkor talán belefér hogy kivezetem, talán..de ehhez több dolog kell. ..viszont ha jobb a tempóm akkor nem, egyszerűen nem. pláne tét nélküli futamon. Nem arról van szó hogy a másik is elvehette volna..tök mindegy, itt nem a lényeg ki a hibás, nem kell ilyet csinálni, nem versenyzők vagyunk akik felé elvárás van. Szórakozunk.
    Utoljára szerkesztette: b type free, 2015.05.22. 09:11:48
  • lac coo
    #12208
    Alapvetoen nem a balaesettel van barkinek is baja, hanem a faszlamazassal !
    Tomiban annyi ferfiassag volt, higy legalabb elnezest kert.
    Mifelenk ez igy szokas .....
  • Screenracer #12207
    Hát, ha jól megnézed a videót, akkor azt látni, hogy az ütés után mozdult le az ívről. Egyébként meg abban a szituban Tomi volt hátrébb, neki kellett volna elvenni. Alá is fordulhatott volna vagy a következő alkalomra hagyja az előzési kisérletet. És az első incidens is két emberes volt és ott is a hátuljövő nem volt hajlandó kompromisszumra. Az ilyen szitukban szinte mindig az a hibás, aki hátrébb van.
    Utoljára szerkesztette: Screenracer, 2015.05.22. 09:01:13
  • b-type
    #12206
    elfékezted.
    Lecsúsztál volna külső poros ívre, lehet hogy elfordulsz, lehet hogy nem, De a külső íven lévő autó..akit láttál is (!) az ha csak nem csinálja meg az aláfordulást, biztos kivezeted a pályáról.
    Persze nehéz ilyenkor azt mondani hogy elfékezted, mikor te aki benne ültél úgy gondolod hogy nem, de itt szó sincs haverságról...megnézve a videót egyértelmű számomra hogy kiesel a külső ívre, talán a pályáról is.
    Az előző eset is ezt valószínűsíti, arra nem is értem mi volt szükség, kitetted a pályáról csak mert csak. Ez nem szép, semmi díjjat nem osztanak a virtuális versenyeken, cél a szórakozás.
  • Tommy78
    #12205
    Ja ezekszerint idézte :)
  • Tommy78
    #12204
    A #12121-es hsz-ben van link, csak most nem tudom ide linkelni.
  • sertrex
    #12203
    Ez jól hangzik. Le Mans az egyik kedvenc és GT-ben is van néhány szeretem autó. :))
    Bővebben hol találok infót?
  • Tommy78
    #12202
    Akkor gyere a ma esti Le Mans tesztfutamra. 10 kör lesz, GT-vel az kb. 40-45 perc.
  • Onikaan #12201
    "De azert a helyedben, en nem lennek buszke erre a gamepad-stilusu "fektavra" (allo kerekek, keresztbeforditott kormannyal)"

    Kövezz meg, de én nem látok/hallok ilyet! Szűken veszi a kanyart, mély féktávval, akkor fordul amikor már amúgy is ívre kell tenni a vasat. Más kérdés (mint ahogy írtad is), ha Tomi egy kicsit szemfüles, simán aláfordul! (...nem védeni akarom, csak a videót elemzem!)
    Utoljára szerkesztette: Onikaan, 2015.05.22. 08:11:00
  • Fernandooo #12200
    Nem baj, a lényeg az, hogy szó nincs semmiféle elfékezésről, meg arról, hogy amúgy is a sóderágyban kötöttem volna ki, mert nem. Rákényszerültem a késői fékezésre, mert ugye abban még egyet tudunk érteni, hogy ez nem előzékenységi meg udvariassági verseny. Megtehettem, én nem veszélyeztettem vele a másikat, látott engem, látta mit csinálok, ennek megfelelően kellett volna lereagálnia. Éljen a pártatlan igazság és tényszerűség, nem?
  • sertrex
    #12199
    Tök jó volt az esti futam, noha ez az autó nem a szívemcsücske, mert nyög, szuszog, de valahogy úgy érzem nem megy. :D
    Arra gondoltam, hogy jó ez a félóra quali is, mert lehet menni pár kört, ami alatt ráérez az ember, hogy hol kell kicsit állítani, hogy versenyképesebb legyen. De lehetne némileg hosszabb a versenytáv, mondjuk köridő alapján kiszámolni, hogy a verseny is legalább félórás legyen, vagy amolyan WTCC szerűen, ami talán még jobb is lenne, hogy minimum 60 km-es legyen a verseny. Vagyis Laguna Seca 3.6 km, akkor itt 60 km az 16,6 kör vagyis felfelé kerekítve 17 kör lett volna. Ráadásul ez abból a szempontból is jobb lenne, hogy mindenki úgy érezné, hogy több ideje van mindenre és nem menne bele fölösleges adok-kapokba. Nekem a tegnapi távon már az utólsó két körben kezdett elfogyni a gumim. Így már némi taktika is szerephez jutna. Rögtön azt is tesztelhetnénk, hogy az előre beállítható versenytaktika mennyire életképes.
    Ez csak egy ötlet részemről, amitől úgy gondolom jobb versenyek lehetnének a fun futamok és némi tét érzet is lenne, hogy ki mennyire tud koncentrálni stb... :K
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2015.05.22. 08:00:44
  • lac coo
    #12198
    Rajottem, hogy a bekapcsolt sharedmemory miatt fagy ki a rrplay.
    De egy 2011 - es bejegyzes szerint tudnak a problemraol es dolgoznak rajta, szoval no para :)?
  • Alexease
    #12197
    Nekem az ilyen "fekezesekkel" semmi gondom, sok ilyet latni, varhato mi lesz belole, megvarom hogy elcsuszon belso iven keresztul a palyan, aztan belulrol rafordulok es elmegyek mellette;)

    De azert a helyedben, en nem lennek buszke erre a gamepad-stilusu "fektavra" (allo kerekek, keresztbeforditott kormannyal) :)
  • Tomo15
    #12196
    Oké mester Részemről lezárva.
  • Fernandooo #12195
    Nem fékeztem el semmit. Becsuktam előtted a kaput. Ha elfékezem, akkor lesodródok a pályáról, azonban tudtam, hogy az a féktáv elég lesz és te lassításra fogsz kényszerülni, így tempót fogsz veszíteni.

    Bebizonyítom. Vettem a fáradtságot, és visszamentem erre az autóra és pályára és ugyanúgy, sőt, még kissé még mélyebbre vettem a féktávot. Simán a pályán maradok és megyek tovább. Keresztezem a te ívedet és ez volt a cél, feltételezve, hogy figyelsz. Neked kellett volna kapcsolnod, hogy ez lesz, előtted voltam balra, tehát látnod kellett, hogy később fékezek, mint te, így azt is tudtad, hogy be fogok menni eléd. Legalábbis tudhattad volna. Ez az összehasonlító videó engem igazol szó nincs elfékezésről. Csuktam előtted a kaput és kész. Nem kapcsoltál, vagy nem akartál kapcsolni, mindegy.



    A bocsánatkérés illetve annak elmaradása engem teljesen hidegen hagy. Oda kell figyelni, belátni, ha a másik kijátszik, és jobban megold egy helyzetet, nem pedig azért is, erőből nekimászni. Kicsit unalmas, hogy nonstop ez megy a szervereken. Nem nagy ügy ez önmagában, csak már sok a jóból. Most is szándékosan, buliból az utolsó helyről indulok – láttam milyen időket megy a többség, tudtam, hogy 5.-6. hely meglehet így is -, első negyed kör alatt előzök hetet-nyolcat tisztán, erre kilöknek. Nagy nehezen egy kör alatt utolérem a bolyt, visszavergődök egy olyan helyre, ahonnét még van 4-5 köröm egy jobb helyezésre, erre megint szétzúznak. Kicsit unalmas.
    Utoljára szerkesztette: Fernandooo, 2015.05.22. 00:57:02
  • Screenracer #12194
    Egyetértünk. Mindkét fél, hibázott, mert egyik se tudott engedni. Fernando el is sokallta ahogy írtam, pont ezért kellett volna rá számítani, hogy túlcsúszik az íven, tehát Tominak, mögötte kellett volna maradnia.
    Utoljára szerkesztette: Screenracer, 2015.05.22. 00:45:14
  • Screenracer #12193
    Úgy is kezdtem, hogy én hogy látom. A való életben még soha nem csináltam ilyen manővert, de szimben már nem is egyszer. ;) Egyértelmü, hogy nem ez volt a legbiztonságosabb, mert baleset lett belőle. :) Erre például pont jó tud lenni az AI, hogy az ember begyakorolja rajta az ilyen átfűzéses manővereket.
    Utoljára szerkesztette: Screenracer, 2015.05.22. 00:41:47
  • Adam Jonas
    #12192
    Igazából mindkét esetnél mind a ketten kellően balfékek voltak. Ha érzékelem, hogy rámhúzzák a kocsit, akkor elengedem normál esetben, hogy ne történjen meg ez az összeragadás, meg kiforgatás. Másik oldalról, meg nem illik ilyen lendülettel bevetődni, ha nem vagy kellően magabiztos féktávon. Márpedig Fernando nem volt az.

    De mondom, kettőn áll a vásár mindkét esetnél...
  • Tomo15
    #12191
    Ez így szép és jó utólag, de esetleg a való életben, ahol van rendesen térlátásod, és forgatni is tudod a fejed :) Ez volt a biztonságosabb, és reálisabb megoldás.
  • Tomo15
    #12190
    Ó basszus mi lett ebből
    Itt senki nem a haverom, de már versenyeztünk jókat az AC-ban. Ott is voltak, vannak és lesznek is ütközések, de ez benne van. Ha nem írtad volna azt amit, akkor a verseny végén kaptál volna egy bocsánatkérést, és kész. Amúgy próbáltam a külső íven maradni, mert éreztem hogy ott vagy mellettem balra, de mivel elfékezted belém jöttél... Egyedül a sóderágyba tudtam volna menekülni, de hülye lettem volna. Sajnos hogy így végződött eset kellett a játék ütközésérzékelése is, ami elég fura tud lenni, bár az AC-nál nem mondanám, hogy rosszabb. A fékezéseket nem igazán érzem, kicsit lutri az AC-hoz képest, de ennél a kanyarnál pont jól sikerült :)
    Majd legközelebb jobb lesz...
  • barcalaci84
    #12189
    mondjuk az biztos h úgy mentem sokszor előtted mint az ökörpisilés...valahogy a második futamra se éreztem rá h h kéne itt menni::)

    és tejesen szórakoztató volt hátul is...
    Utoljára szerkesztette: barcalaci84, 2015.05.21. 23:02:29
  • lac coo
    #12188
    Azt mondjátok meg mi a retkes véreresért nem megy a replay ? :)))
    Betölti, kidob aztjóvan :)))
  • Alexease
    #12187
    En inkabb ugy nezem, hogy oruljunk hogy csak ennyi balhe van;)
    Ez megis friss, divatos, csicsa es foleg multiplatform jatek, es kicsit simcade jellegu. Igy is vannak szamomra ismeretlen nevek, es vannak latvanyosan nyomulos emberek, de sokkal rosszabb is lehetne a helyzet, ha valoban tele lenne gamepades, valoban lokdosodo, szembeautozo, NFS-huszar es egyeb artanyokkal.

    A ket futam alatt tucatjaval lattam necces helyzeteket, en is kaptam itt-ott, es ha nem veszem el neha, en is tobbet lettem volna a soderanyba;) De megoldottam, megusztam, vegig tudtam kergetozni, jo volt, de az elozes nem jott ossze:)
  • Fernandooo #12186
    Jó, mindegy, roncsderbizzetek akkor.
  • barcalaci84
    #12185
    mármint a hangnem amit verseny közben megengedtél magadnak, meg az arra kapott válasz sem volt helyénvaló...
    szerintem mindkét esetben hibás vagy te IS, ahogy a másik két fél is megoldhatta volna máshogy... fogsz még ennél jóval durvábbakat is kapni ahol tényleg egyértelműen a másik a hibás

    ez a teljes gázzal kitolás meg érdekes dolog...ezt honnan veszed?
    pl nekem a második futamon volt egy incidensem ahol a másik fél úgy ahogy te nem figyelt arra h én a külső íven ott tartom és nem menekülök el a pályáról..elvettem a gázt de még ez se volt elég és a kocsija hátulja hozzá ért az enyémhez...kicsit összeakadtunk aztán kiforgott előlem... pedig nem nyomtam a gázt...
  • lac coo
    #12184
    No, ok, túltárgyaltuk, mert ebből megint flém lesz ..
    Versenybaleset, ennyi, egyezzetek ki döntetlenben, épp annyira volt tomi is rámenős mint te .

    Amit verseny alatt ,meg a chat-ben műveltél, azt próbáld hanyagolni .....Laci is erre a patáliára gondolt Nem az enyém a szerver, de hidd el ilyen stílussal nem sokáig engednek majd be ....

    És vegyél példát Tomiról, legalább elnézést kért mindenkitől ...tőled is .
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2015.05.21. 22:36:49
  • Fernandooo #12183
    Milyen hangnem? Idézz már egy minősítést, amit ide írtam most az esettel vagy bármivel/bárkivel kapcsolatban... Próbálok higgadtan vitatkozni, de jól érezhetően itt csak másnak lehet igaza, még akkor is, ha konkrétumokra kérdezek rá. Tejes gázzal tol ki a falnak az ütközés után? Mert??? Ez mitől érthető és helyes? A versenyemnek nem én vetettem véget, hanem ő azzal, hogy nekivitt a falnak. És akkor én vagyok a hunyó. :DDDD
  • Screenracer #12182
    Én azt látom, hogy Fernando belső íven próbálta tartani, de már Tomi előtt volt, mivel Tomi hosszabb féktávot vett, Tominak el kellett volna kicsit lépni a gázról és belső ívre húzódva átfűznie magát. Ebben az esetben nem is tudom mit akart még külső íven? Tisztán látszik, hogy elsokallta Fernando és azt is látnia kellett, hogy külsőíven nincs akkora sebességelőnye, hogy körbeautózza.
    Utoljára szerkesztette: Screenracer, 2015.05.21. 22:31:22
  • barcalaci84
    #12181
    nem te vagy a hibás de ott se kellett volna kihúzódnod...hagyj helyet... ahogy a többieknek meg nekem is jobban kéne erre figyelnem...
    de h mire a patália az tényleg érthetetlen...én azt hittem lebombáztak hátulról vagy legalább valami egyértelmű durva eset...de még akkor sem megengedhető ez a hangnem...
    a haverokat kicsit túlzásnak érzem , mert veled többet játszottam mint a másik két emberrel:)
  • Fernandooo #12180
    Végül is most sem a konkrét kérdésre válaszoltál, de mindegy. Elfogultság és kettős mérce, nagyon mérvadó. :D
  • BooMiller
    #12179
    Ha nem vak hanem bator:)
  • lac coo
    #12178
    Hát...ez a te döntésed, mint a jelent példa is mutatja, véget vetettél saját versenyednek .....
    Elfutni nem fog előled senki, ha ilyen agressziv vagy sokszor nézelődsz majd a kavicságyban ...
  • Fernandooo #12177
    Jó hát hagyjuk, haverok védik egymást, tiszta abszurd. Arra mi a válasz, hogy az ütközés után is tolja magát rám teljes erővel, amíg a falnak nem megyek? Ugyan már, első esetben is én vagyok a hibás, miért előzők egyáltalán, bohózat!. :DDDD
  • lac coo
    #12176
    Mondjuk tegnap is ma is, végig lökdöstek a pályán ,ezt szokni kell még itt sokaknak , hogy nem kitúrni kell hanem előzni vagy hibába hajszolni .
  • lac coo
    #12175
    Állítsd meg 34-nél. simán fordul az ívre Tomi, te meg keresztben, egyenesen becsúszol .....Valszeg Tomi arra számított, hogy szépen befordulsz belül ahogy kell, ezért is volt a kanyar legszélén ....

    De nem is ez a lényeg, hanem , hogy minek ebből ekkora patáliát csinálni ?
  • barcalaci84
    #12174
    most nem azért , de te szerintem egy kicsit sokat játszhattál ai ellen:)
    az első esetnél is hibás vagy , ighaz a másik játékos is elvehette volna , de miért húzódsz ki a külső ívre...simán számítanod kellett volna rá h ott tartja az íven...
    a másodiknál túl optimista féktáv és lecsúszol az ívről , nem hagysz helyet Tominak...akinek szintén joga van a pályán menni...
    attól h te előzni próbálsz a többieknek nem kell lemenekülni a pályáról...adj helyet magad mellett ahogy a nóta is szól:)
  • Fernandooo #12172
    ÖÖÖÖ... és nem működött nála a fékpedál vagy éppen hóvakságot kapott? Látható voltam szerintem, ehhez képest kb teljes gázzal csapódik belém. Ez mitől oké? Tényleg érdekelne.
  • lac coo
    #12171
    Hát bele ne lendüljetek !
  • lac coo
    #12170
    A másodiknál tuti , hogy elécsúsztál pont az ívre, az elsőnél meg még mellette voltál de agresszívan kivezetted pedig tudtál volna helyet hagyni neki ..
    Én így látom .....

    De nem is a balesettel lesz itt a baj szerintem ....