19801
  • lac coo
    #12451
    Hat az auto mar csak ilyen,menetkozben oda vagy lancolva a kormany ele :)
  • MooneyR
    #12450
    Laci, ragaszkodtok a lefixált két belsőnézethez? Én konkrétan úgy vezetek, meg szerintem a túlnyomó többség, de szeretem körbenézni a verdát, milye skint dobott a gép, sérülésem milyen.. stb. Így fixen olyan, mintha oda lennék láncolva a kormányhoz :D
    A kedvencem.. szerón látok egy jó kombót, pattanok is fel, elindul az autó.. lökhárítónézet és slussz.. a szemem kifolyik bammeg :D
  • barcalaci84
    #12449
    Felhős idő lesz, de nem fog esni:)
    Setupban állítsd be h slickkel mész, akkor elvileg azt is rák majd fel ha nem állítható semmit:)
  • lac coo
    #12448
    Legyen, kétszer 35 liter azt jóvan...Csak reménykedjünk ,hogy nem esőgumit rak fel a pitben, mert legalábbis offline, azt keveri rendesen :)))
  • macleody
    #12447
    Balázs Pali nem merészkedik ki esőben, mert kijön a pöndör a hajábú.
  • barcalaci84
    #12446
    Hát kb :) nekem pont nem elég 3 körre bőrből kijovet..
    De legyen.akkor 13 kör, arra biztos nem elég a 40 liter
  • sertrex
    #12445
    A replay méretét, sehol. Azon a beállításon menti el, ahogy játszol. Steamben rámész a PC nevére, jobb gomb tulajdonságok és a második fülön, alul.
  • lac coo
    #12444
    kb 10 liter / 3 kör én így láttam ....az ugye 40 liter
  • b-type
    #12443
    Hol lehet állítani a replay méretét? Meg ezt a steam felhő cuccot kikapcsolni
  • b-type
    #12442
    Hol lehet állítani a replay méretét? Meg ezt a steam felhő cuccot kikapcsolni
  • barcalaci84
    #12441
    Amúgy ha minden igaz akkor nem lesz elég a full tank,tehát jönni kell majd pit-be
    Utoljára szerkesztette: barcalaci84, 2015.05.25. 15:41:34
  • lac coo
    #12440
    Hát ez az, viszont a szerver részt te piszkálod, szóval mindenki sorsa, főleg a fiatalok egészséges szexuális fejlődése a te kezedben van ! :DDDD
  • Alexease
    #12439
    Amugy delelott, amikor esett az eso, gondolkodta, hogy csinalok egy olyan dinamikus banner kepet, ami ey idojaras API-bol kiszedi az aktualis idojarast, mindig ugyanaz a kep lesz, de ha szaraz akor szaraz, ha esik akkor animalt esos mint most, es persze es nappal es ejszaka valtozatban:D Majd ha nagyon unatkozom, megcsinalom:P
  • Alexease
    #12438
    Mivel en csak a forrast errem el, a SG banner reszt nem, igy barmikor lecserheted Balazs Pali kepre a banner (de csakis esosre! ):)
    Utoljára szerkesztette: Alexease, 2015.05.25. 15:10:52
  • lac coo
    #12437
    No most az van, hogy vagy Alex rakja ki a szervert a bannerba, vagy én rakom tele Balázs Pali képpel.... !
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2015.05.25. 15:04:29
  • barcalaci84
    #12436


    SZERVER INDÍTÁS: 19:30 (2015.05.25. hétfő)

    SZERVER NÉV: magyar fun
    JELSZÓ: srs


    AUTÓ:
    Renault Clio Cup

    PÁLYÁK:
    SPA

    Practice: 30 perc
    Q : 15 perc
    Race: 12 kör


    19:30-tól tudtok csatlakozni egészen verseny kezdetéig (kb 20:15)

  • sertrex
    #12435
    Mentem Clioval egy-két kört Spa-ban. Real weather, real time és a mai dátum. Esik és süt a nap, a valóságban is, most. :)))
  • sertrex
    #12434
    Ezt többen is kérdezik, WMD fórumon.

    Gondolom, ha eldöntik, hogy mi lesz a folytatás és a PC2 mellett döntenek, akkor ez is benne lehet bőven, meg az is elsődleges kérdéssé válhat, hogy "Mikor lesz Safety Car?".
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2015.05.25. 14:16:20
  • barcalaci84
    #12433
    írtam privátot neked is , meg Alexease-nek is
  • lac coo
    #12432
    De PC-hez mi köze van? :) nem az első játék lenne, ahol nem párhuzamosak a javítások ....

    amúgy én azt mondom, hogy a törést eltették a második részre, máshol sincs jobb mint most ebben, jó lesz az két év múlva, minek kijátszani minden kártyát :)
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2015.05.25. 13:56:47
  • sertrex
    #12431
    Gondolom, XBO-hoz kell az MS. :))
  • lac coo
    #12430
    Na mi van ..akkor este 10-15 kör Clio, Spa...?
  • lac coo
    #12429
    Azt én sem értem, PC-be eddig csak a Microsoftos játékoknál szólt bele a MS, pl valamelyik CM F1 .....
  • barcalaci84
    #12428
    mármint arra írtam, h TT-zni biztos nem fogok, de miért ne menthetné versenyen vagy online az időket, de legalább q-n...
    TT-ben amúgy is nagyobb a tapadás h jól néztem , meg a gumihőmérsélet stb is ideális...kit bántana ha felmennének normálisabb körülmények közül is az idők?:)
  • Timbu
    #12427
    Mondjuk azt nem értem, hogy a PC-s patch-csel miért kell bevárniuk a konzolokat. Steamen ha akarnának naponta adhatnának ki javítást, az meg legyen a konzolosok baja, hogy a MS/Sony hetekig ül rajtuk.
  • sertrex
    #12426
    Azt írták, hogy a virágbolti verzióban még működik a "-gold" parancssor, amivel hozzáférhetőek a dev funkciók. :)

    A leaderen, ha real assistot állítok be és olyan autóval megyek, amiben nincsenek gyári segítségek, akkor is úgy tünteti fel, hogy segítségekkel mentem.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2015.05.25. 13:35:17
  • Alexease
    #12425
    Miert, mit szeretnel, hogy mindenhol merjen (prac, race, online)? :) Regen is csak TT-t szamolt, mivel egy hotlaplista, az a lenyege.

    De sajnos eleg szegenyes az a web-es program:/ Jo lenne listazni es szurni baratok es orszagok alapjan is, plusz ki kapcsolgatni a listabol az erdektelen segitseges idoket. Amugy a lehetoseg meg lenne ra, teljesen jo beallitasokat es szureseket lehetne csinalni. De ez a resze is eppen csak mukodik, inakbb csak van. "Sajnos" ez a resze nem publikus, Steam API alatt fut, es ez a funkcio is (leaderboard, szerverek) csak fejlesztoi kulccsal elerhetok:/ Sok-sok dolgot tudok kibanyaszni a Steam API-bol, de a lenyegeseket nem:)

    D eleve erdemes megnezni a listat (pl.: http://cars-stats-steam.wmdportal.com/index.php/leaderboard?track=4241994684&vehicle=1400443574) mennyi "hasznalhato" ido van benne. Talan 3-4?!

    Eleve a harmada gamepad-es es kulsonezetes, a ketharmada meg novice/intermediate beallitas, es sok a segitseges. Normalis Pro, kormannyal, belsobol es segitsegek nelkul talan 10%.

    Persze, ez csak 1 pelda lista, de regen a PC-s beta idoben sem volt sokkal jobb a helyzet.
    Utoljára szerkesztette: Alexease, 2015.05.25. 13:28:29
  • barcalaci84
    #12424
    ja, akkor semmire való :)
  • sertrex
    #12423
    Csak TT és Driver Network időket tárol.
  • barcalaci84
    #12422
    ez a leaderboard ez h működik?mentem az előbb pár kört , de nem látom magam a listában ha rákersek az autóra pályára...
  • sertrex
    #12421
    A mechanikai meghibásodások közül sokat meghagytak, csak a törésből vettek ki sok dolgot, mert nem volt összhangban a mechanikai meghibásodással. Lehet, jön majd egyszer egy "Damage DLC", ha elkészülnek vele. :DD
  • Alexease
    #12420
    Plusz, aki leul PC-n, normalisabb kormannyal, korrektebb FFB es autokezeles igenyekkel, annak mindenkeppen erdemes allitgatni (kormany, FFB, auto setup), mert a nagy kozos es egyetlen beallitasok (PC vs konzol, kormany vs banan, full sim vs. arcade) miatt alapbol gazos a helyzet.

    Auto mukodes es kezeles szempontjabol sokaknak a vegleges nem meggyozo (ami ertheto:P), de aki benne volt a beta-ban, es neha beleolvasgatott a fejlesztesbe, lathatta, hogy azert a CARS eleg reszletesen es eleg sokat valoban szamolgat. Itt a sim uzemod nem a tapadas 80%-a:D Igy az auto setup-okat is az egyszerubb kezeleshez kellett beloni.

    Pl. a futomuvet erdemes kicsit atnezni (camber, caster, toe, attetel). Ezektol nem csak jbban/kevesbe tapad, csuszik, melegszik, kopik, hanem a geometria is teljesen mas, ami sebessegne/kormanyzasnal mas-mas erzest ad, akar adhat olyan visszajelzest is, mint ha nem lenne linearis vagy sebessegfuggo lenne.

    Meg persze, amit eddig neztem, az auto merevitese es aero-ja ugy van belove, hogy kicsit sianuto jellege legyen. Sokszor olyan szinten preseli bele az autot az aszfaltba, hogy meg sem akar mozdulni, a fektav jo rovid, a merevites miatt meg lehet kanyarban padlozni es koppig forgatni a kormanyt, mert alapbol inkabb csak egyenesen menne az auto (gamepad style) ;D

    Az AC-nal vagy az rF2-nel azert nagysagrenddel egyszerubb a helyzet. Csak PC-re kellett optimalizalni, es ami fontosabb, a jatekmenet is az ottani nagyatlag elvarasainak van belove (foleg szimesebbek, nagyreszt kormannyal). Raadasul egyikben sincs karrier (ami az alap "mindenkinek" AI beallitast befolyasolja), az AC meg teljesen statikus (nincs idojaras, teljes napszak vagy valodi gumizodas).

    Az rF2 valszeg hasznalhatatlan (vagy legalabbis teljesen ertelmetlen) banannal, de az AC-t azert probaltak beloni kicsit "mindenkinek". De mivel csak PC, itt hozzaszoktak az emberek a barkacshoz vagy az allitgatashoz, igy ha nagyon kell, megoldjak.
    De a CARS-t gondolom ugy kellett beloni, hogy ha valaki konzolon megveszi, nyom a bananon 3-4 gombot, mar az elso versenyen eredmenyesen tologathassa.
  • barcalaci84
    #12419
    igen komoly hatása van az ütközéseknek ..pl az említett végsebesség jócskán lemegy...kormány elhúz valamelyik irányba stb
    szerintem ezzel nincs gond,AC-hoz képest sokkal nagyobb hatása van a kamikaze stilusnak:)
  • b-type
    #12418
    Nem tudom milyen volt, de amikor megsérül az első spoiler mert megtoltam az AI-t akkor szólt a spotter hogy gubanc lesz az aero-ban, és le is esett a végsebességem vagy 15km/h-val
  • sertrex
    #12417
    Gondolom Ian Bell is azért írta, hogy a PC2-re limitált lesz a belépők száma, amit jobban tudnak majd ők is kezelni. Egyébként meg ha jönnének havonta tartalmak, nagyobb patch-ek, akkor is ki tudnának évente adni konzolra újabb lemezes tartalmakat. Ott pl. mehetne a PC 2-3-4, mint a GT sorozat, azt is csak bővítgetik, fésülgetik, polírozzák. PC-re meg maradna a mostani alapnak és arra jönne az összes többi, úgyse a PC-s eladás teszi ki a nagyját.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2015.05.25. 12:55:49
  • Fernandooo #12416
    Én abban bízok, hogy lemondanak a CARS 2 készítéséről és inkább arra állnak rá, hogy ezt fejlesztgetik tovább még egy jó darabig. Nem lenne jó dolog, ha nagyjából így hagynák ezt most, van egy csomó hiányossága sajnos. Ha jól tudom, hajlanak is arra, hogy inkább ezt az utat válasszák. Csak hát ez már így is blama azért, látszik, hogy nem állt mögöttük egy komoly befektető, aki néha seggbe rúgta volna őket. Így meg gyakorlatilag azt csináltak, amit akartak, és kissé szétestek.
  • sertrex
    #12415
    Én is erre gondolok, hogy a Gold bejelentése után is dolgoztak egy csomót a PC-s verzión, azután a végén jött az a 12 Gbytos build és néztem, mint a hal, hogy ez nem az, mint ami előtte volt. Visszaálltak a gold verzióra, nehogy botrány legyen, hogy PC-n sokkal jobb. Most tesztelik, meg a Microsoftra kell várni és a Sonyra. Lehet, jön valami DLC is. Úgy könnyebben el lehet adni a javításokkal együtt. :DDD
  • lac coo
    #12414
    Ennel sokkal reszletesebb tores volt benne, repultek le az ajtok, elemek, gyurodott rendesen modellezett 3D-ben stb....
    Fizikara nagyobb hatasa akkor sem volt, de legalabb latvanyos volt .:)
  • MooneyR
    #12413
    Hát engem publicon most kiterelt egy audis, telibe kaptam a pit elválasztó palánkot, eléggé összetört a ruf :D




    azért a végén volt olyan rendes, hogy még betolt izomból a pitbe :D
  • Alexease
    #12412
    Valszeg erosen bekavart a konzolos megjelenes is. Amit a beta-bol lattunk evekig, az a PC-s volt. Az hogy a hatterben, kozben mi tortent a konzolos cuccokkal, az passz. Logikusan ugyananaz kellett legyen, de a napi build es fejlesztes miatt, tuti csak a legvegen fesultek ossze az ossszes verziot.

    Gondolom kidobaltak mindent belole, ami nem mukodott, nem lett kesz, nagyon bugos volt vagy optimalizalatlan az osszes platformon. Ig lehet, hogy PC-n mar jol mukodne nehany dolog, de valamelyik konzolon fake, nem tehetik meg hogy kunolbozzenek;)