19801
  • Gadfly13
    #12611
    Ezért kell inkább online játszani, ott egyenlőek a feltételek.
  • sertrex
    #12610
    Egy lista az ismert hibákról. Ezekről tudnak már a készítők is. Van külön XBO és PS4 hibalista is itt .

    "Known Issues:

    Gameplay
    Penalty after a Pitstop
    Yellow Flags don't show up
    Skip to the end of the race => Instant win
    Skip to end of session can lead to "impossible" AI lap times

    Online
    Drive Option is locked in MP
    Only regional lobbies visible in MP Browser
    Game crashes when moving from Practice/Qualifying into race FIXED
    Some lobbies can't be joined
    Players are send to the menu after leaving the pits
    Game freezes for a split-second when other players join an online session
    AI doesn't lap aggressively enough
    Camera switches to bumper cam

    Render
    Cars stuttering during a replay
    AMD performance not optimal
    Guiding Line not visible WORKAROUND
    AI runs with lights off in the rain
    Cars missing in the replay
    Distortion of Reflections in external camera views
    Stutter even with high FPS WORKAROUND
    Nights too bright
    Cockpits are too bright from other headlights
    FOV change changes Cockpit Exposure
    Opponent taillights shine through players car

    Physics
    Cars crash into invisible obstacles
    Not enough tire wear (compared to AI)
    AI cars too quick in the rain
    Car suddenly downshifts multiple gears

    UI
    HUD Edits not getting saved
    No indication of position in class in Quick Race and Online
    Helmet or HUD not visible WORKAROUND
    Leaderboard needs reload to show recently added times

    Missing nationalities

    Career
    Not saving setups in career mode
    Running Invitational Events can be skipped

    Audio
    Race Engineer not loud enough / missing
    Race Engineer rarely speaks

    Vehicle
    Replays showing the Gear indicator always as "N"
    Formula Cars have brake light glow

    Tracks
    AI cars crashing in the pits at Zolder FIXED
    Floating Skid Marks on various tracks
    FPS drop at Zolder

    Controller and Wheels
    Controller Settings reset after Game restart
    MotionJoy (PS4) Controller disturbs the camera view WORKAROUND
    Fanatec Wheels stop working during a session
    Raw Steering Speed not available for Controllers
    Logitech: pCars only starts minimized WORKAROUND
    Deadzone too big with Mouse Steering
    XB1 can cause FPS drop WORKAROUND
    Rumble from kerbs etc missing
    Thrustmaster TH8A Shifter Issues

    MISC
    General Crashes thread (Could be caused by overlays)
    Windows 10 - profile gets deleted after game crash
    Desktop Wallpaper gets removed
    3rd Party overlays disable Steam Overlay
    In Helmet Cam Pit Stops switch to Cockpit Cam without going back to Helmet again
    Watching a replay can crash the game and corrupt the save-game
    Wrong times get uploaded to the leaderboard
    Livery number in description doesn't match the number on the car
    Cars are stacking on race start
    Arms not moving in replay
    Screenshots get distorted in Highlight mode "

    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2015.05.27. 13:49:16
  • kishubi
    #12609
    Na nálam most csapta ki a biztositékot a játék, tudjuk vannak kisebb hibák, jó oké még szemet is hunyok felette, de az hogy a legnagyobb esőben az Al úgy menjen mint száraz pályán slic gumival...... Én nem tudtam a pályán maradni slic-el az esőben, majd kimentem a boxba, és míg nem melegedett fel az eső gumi addig is csúszkáltam elég rendesen, de az Al-t nem nagyon zavarta hogy eső van, ez nagyon gáz, ha esni fog az eső akkor nem lehet majd a gép ellen játszani??? A másik hogy az eső előtt állok 1 körrel kereket cserélni, még véletlenül sem szólnának, hogy te barom jön az eső, a slic gumi nem lesz jó...... úgyhogy ááááááááá, pedig tetszik a játék, majd imádkozom hogy ne legyen eső :)
  • kishubi
    #12608
    Lehet mégis csak az energiatakarékos üzemmód tett be neki, most kikapcsoltam megnézzük hogy most jó lesz-e, köszönöm a gyors válaszodat :)
  • lac coo
    #12607
    Hát itt bármi előfordul, van / lehet itt annyi anomália mint égen a csillag .
    Múltkori funon nekem is volt hasonló, kigurultam a pitből ,mert aHUD-ot akartam piszkálni, mikor kiléptem a hud menüből nem volt irányításom ,de aztán a pitben visszajött.
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2015.05.27. 12:28:44
  • kishubi
    #12606
    Nincs megsérülve, és nincs is bekapcsolva energiatakarékosság a portra. Csak ennél a remek játéknál csinálja, illetve az miért van hogy foglya magát és 3 verseny után betöltésnél ki lép az asztalra??? Másnál is csinál ilyet??
  • Alexease
    #12605
    Nincs megserulve a kabel vagy nincs bekapcsolva valami USB energia takarekossag a portra?

    Mas program is csinalja? Az rF2, iR es hasonlok nem szamitanak, mert azoknal elvileg folyamatosan frissitik a portok/FFB-t/kontrollert, ha meg is
    szakad egy pillanatra, "visszallitja" maganak.
  • kishubi
    #12604
    Szevasztok urak, szerintetek, mi a jó istent csináljak azzal hogy verseny közepén, ez az igazán jó program ne felejtse el a fék és gázpedálomat?? Jó mert ki kell lépni újra bekalibrálni, és akkor egy ideig jó lesz..... Van erre valami megoldás, azon kívül hogy nem kapcsolom be a játékot???
  • BooMiller
    #12603
    Persze hogy jelen van:DDD
  • Synit HUN
    #12602
    Ahha! Tehát akkor ez a bug pc-n is jelen van? Mindenesetre ezzel próbálkozom majd. Köszi!
  • BooMiller
    #12601
    Nem ér semmit ha előlől kezded, jelen pillanatban az a megoldás erre a bugra legalábbis PC-n, ha vissza rakod defaultra a setet akkor tudod legalább használni, igaz teli tank meg miegymás de ez van a professionális fejlesztő csapat szerint gondolom ez nem akkora probléma:DDD
  • Synit HUN
    #12600
    Ezt úgy érted, hogy ne állítsak el semmit az autókon? Csak néha szoktam, de a váltót nem is tudom állítani. És ez olyankor is előfordult amikor nem állítottam semmit az autón. Már nem emlékszem, hogy kezdtem el a játékot. Lehet előröl fogom kezdeni...
  • BooMiller
    #12599
    Használj default setupot elvben akkor nem bokrosodik meg a váltó:)))))
  • Synit HUN
    #12598
    Sziasztok!

    Én PS4-en tolom, de a konzolos topik zárva... Viszont lenne pár kérdésem ami lehet hogy platformfüggetlen ill. kíváncsi vagyok, hogy pc-n is előfordulnak-e az alábbi hibák:
    Többször előfordult velem, hogy bugos lett a váltó. Pl. A mercinél a 4. olyan hosszú lett mintha 2-t váltottam volna ugyanakkor 7. rövidebb mint az 1-es. Más autóknál is össze-vissza állítódik a sebességek hossza. ez már vagy 3 alkalommal előfordult.
    Át lehet rendezni a hub-ot de nem marad úgy. És hajlamost eltűnésre is. Ez főleg akkor bosszantó ha nincs rá beállítva gomb.
    Legszívesebben pihentetném amíg nem jön hozzá patch, de a rákattanás már megtörtént :D
  • Fernandooo #12597
    Finoman szólva sem vagyok oda ezért a pályáért, nem igazán szoktam menni rajta, és ez meg is látszik… Semmilyen gyakorlatom nincs itt, a versenyen végig bénáztam, gyakorlatilag végig keresgéltem a megfelelő fékezési pontokat, illetve az utolsó lassító is egy borzalom számomra. Túl sokszor volt kisebb-nagyobb pálya elhagyásom, bele is hibáztam sokat, így nem volt esélyem egy normálisabb (4.-5. hely) pozíció megtartására.

    Volt a futamnak egy szakasza, amikor a 7. helyről elkezdhettem felzárkózni az előttem levő párosra (a 8. és a 12. kör között), mert eléggé el voltak foglalva egymással, de egyrészt elég messziről kellett volna behoznom őket, másrészt pedig mire épp megérkeztem volna rájuk, voltam olyan ügyes, hogy eldobtam a vasat, így ráadásként további egy helyet rontottam. Elég mérges voltam magamra, rettentő hülye hiba volt, ritkán szoktam ilyet összehozni. Onnantól kezdve már csak legurítottam a hátralevő köröket és végül is örültem, hogy túl vagyok ezen a pályán. (Ha megfelelő pályaismeretem lenne, akkor sem kedvelném a vonalvezetése miatt.)


    Utoljára szerkesztette: Fernandooo, 2015.05.27. 07:04:04
  • Fernandooo #12596
    Pár kép a mai műsorról:






  • Fernandooo #12595
    Úgy néz ki, a Wii-s változatból már nem lesz semmi. Állítólag 23 fps-t tudtak kicsikarni abból a konzolból, erős kompromisszumok mellett. (720p) Szóval Ian Bell már arról beszél, hogy inkább megvárnák a következő Nintendo konzolt, hátha az erősebb lesz és jobban bírja. (Kérdés, hogy az mikor jön ki...) Szerintem ez rengeteg elpazarolt erőforrás és munkaóra, amit milyen jó lett volna, ha a PC-s verzióra áldoznak. Mai tapasztalataim a játékkal: Felmentem szerverre, két kör után kidobott. Visszamegyek, csak hood-nézet van, bug. Kilépek, vissza, még mindig. Kiléptem az egész játékból, és nagy nehezen végre normalizálódott a szitu. Kezdődik a verseny, erre ez a kép fogad:



    Szóval eléggé luxus dolognak érzem ezeket a fejlesztési zsákutcákat.
  • lac coo
    #12594
    Nekem akkora tempom nem volt, végig 210 körül volt a max :)))
  • lac coo
    #12593
  • SityiSXT
    #12592
    Bezony. A 6. kör végén egyszer csak elpukkant az egész, mert sikeresen túlhajtottam. Annyira nem bírja a rugdosást ez a kis Clio, de majd összebarátkozunk.
  • lac coo
    #12591
    szombaton megcsinálju ka 20 kör Spa-t? :))
  • b-type
    #12590
    sztem ezen a pályán mindenki radírozta a bal elsőt, a 3. körtől kezdve a kör felét már pirosban töltötte, ígyekeztem kímélni.
    Az hogy nálad a motor miért pusztult meg azt nem tudom :( , ha jól tudom nem is lehet hűtőradiátor takarását állítani ennél az autónál.

    Az ütközésen meg még dolgozni kellene, mert így kicsit para a test test elleni harc, ami pedig ilyen autóknál adja magát.
    Utoljára szerkesztette: b type free, 2015.05.26. 22:07:10
  • Alexease
    #12589
    Teszt vege;)
    Javitottam az idokiirasokat (helyiertekek), es megsporoltam egy session olvasast a szerverrol, igy 33%-kal gyorsabb lett:D
  • Gadfly13
    #12588
    Pedig Britni Szpirszel lehetne csapatni egyet.
    Utoljára szerkesztette: Gadfly13, 2015.05.26. 21:48:33
  • lac coo
    #12587
    OztheWTFBigHero ???
  • Alexease
    #12586
    A szerver kiiras csak teszt, eppen piszkalom, ne keresse senki a szervert:D
  • lac coo
    #12585
    De miért mi volt, megfőtt a motor ?
  • SityiSXT
    #12584
    A gumival még lélekben számoltam is valamennyire (a DashMeterPro segítségével láttam, hogy nagyon eszem a gumit), de gondoltam sebaj, ha a tempóm megvan. Az meg is volt, csak szusszal nem bírta a kocsi. Oké, kis motor, kis turbó, na de akkor is ott van az a leheletnyi idő, amíg megjön a nyomaték. Hát megtanultam, ez a kis gyösz nem bírja, ha ennyire rugdossák. :D
  • b-type
    #12583
    Tudtam hogy ott vagy, azzal semmi hiba, láttam is hogy sodorsz-sodorsz kifelé, én meg tartottam a szélén, azért tartottam mert bár sejtettem hogy kocc lesz, de nem tünt vészesnek, simán úszható lett volna, ha nem így ítélem elveszem...de aztán összeragadtunk, mert egy ideig én is mentem veled együtt elég hülyén, aztán már nem néztem hogy mi lett, visszakaptam az autóm, és már csak a tükörben láttam hogy te viszont gumifal :(
  • barcalaci84
    #12582
    igazából én is észnél lehettem volna h valójában nem vagy itt, mert ugye szóltunk h cseréld a mercit...rajt előtt kickelhettelek volna h ne legyél ott a rajtrácson...de rohadt nagyot csattantam, rendesen megijedtem:) mögöttünk meg szerintem röhögőgörcsöt kaptak:) (kivéve Totti)
  • lac coo
    #12581
    Én ma nem tudtam menni, későn értem haza , és borzalmasan fájt a fejem :(
  • Totti5
    #12580
    Hát ez nem vígasztal... illett volna kilőni a gépet, vagy tudom is én. Azért erre lehetne figyelni.
  • macleody
    #12579
    Van most valakinél gond a szerókkal? Sehova nem tudok csatlakozni, csinálni se tudok. Haver most próbál csatlakozni de vagy 5 perc volt neki mire bejött a szerver lista.
  • Gadfly13
    #12578
    Jó volt, Cooler, btype, Voodoo, köszi az izgalmakat!

    Bár a végén többen is DQ-t kaptak, ez egy az előtti állapot, nem tudom mennyire reális...


    Az első körben akik a célegyenesben frontálba belementek a pályán álló autóba, azok merre néztek? Tükörben láttam, hogy nem előre az biztos...
    Utoljára szerkesztette: Gadfly13, 2015.05.26. 21:10:26
  • Alexease
    #12577
    A feleig jo volt:) Aztan egyedul maradtam. Mentem 2-3 kort, mennyit hozok az elottem levon (semmit;P), aztan gondoltam varok valakit, de inakbb nyomtam nehany kor hotlapot:)

    Ezt nem erdemes csutkan jaratni, mar eleg aul megvan neki a max loero es a nyomatek. 1-2 kanyarban meg kettesbe sem erdemes viszavaltani. Kanyarban eroltetni vagy padlozni sokszor felesleges, huzza le az elejet vagy egyszeruen a diffi miatt forog a kerek. A gumit is gyilkolja, meg hat a motor is megadja magat:)
  • endy papp
    #12576
    Jaj bocsi csak fennforgás volt.....
    Csak most értem a gép közelébe bocsi aki nem tudott kikerülni
  • Vádá
    #12575
    Semmi gond :D én voltam belül , gondoltam észreveszel , de nem :D Falba vágtam majd az erő is ott maradt se végsebesség se gyorsülás. Csoda hogy Köri-t meg tudtam előzni és 3. lettem. :D
  • b-type
    #12574
    F@sza volt
    Az elején sajna összeragadtunk valakivel a nyújtott jobbosban, azt nem igazán értettem...a vége az lett ahogy láttam hogy falba ment :(
    Nekem meg beszólt valami damage-t a spotter de nem értettem hogy mit, utána Gadfly üldözött de kőkeményen, ott is volt oda-vissza pötty, elmentek...akkor már csak próbáltam nem hibázni hátha a végén egymásnak esnek és nekem is leesik valami, de aztán az egyik csatázónak kifogyott a benya sztem. onnan már csak gurultunk.
    De jó volt frankón. Azt a nyújtott jobbost sajnálom.
    Sajna replay-t nem tudtam menteni mert meghülyült a játék
    Utoljára szerkesztette: b type free, 2015.05.26. 21:01:02
  • Fernandooo #12573
    Nagyon nem szeretem ezt a pályát, ennek megfelelően a szokásosnál is bénább voltam. Remélem, senki versenyét nem rontottam el, csak a sajátomét. :D Hamarosan videó, bár ez inkább önégető jellegű lesz. :)
  • SityiSXT
    #12572
    Volt egy kis tülekedés, de ahogy én láttam a hátsó sorból, semmi olyan, ami a túraautózás kereteibe ne fért volna bele. Én jót csatáztam hátul Alexease-zel és DinoM-mel, de a 6. kör végére megfőztem a motorom. Próbálom megfejteni, miért - talán az nem tetszett neki, hogy a hosszabb kanyarokban padlógázzal mentem, hogy a turbónyomás megmaradjon és kigyorsításkor ne legyen turbólyuk, és a fékkel játszva szabályoztam a sebességem.