19801
  • twinr
    #12691
    Hát, nem is a CART-tal vetném össze az biztos.
  • Fernandooo #12690
    :) Soha nem voltam AC hater, az itteni viták hevében néha kiemeltem bizonyos hiányosságait, de ettől még el kell ismerni azt, amit ad.
    Utoljára szerkesztette: Fernandooo, 2015.05.28. 19:30:48
  • twinr
    #12689
    nem nem, nem azt mondtam hogy az Ac nem jó szim, nehogy azt gondolja valaki. Én csak azzal nem értettem egyet hogy a fizikája a legjobb lenne, van még egy két (egy :d ) ami van legalább olyan jó, ha nem jobb. Ennyi, ezzel egyűtt mennék jó versenyeket az AC-n olykor...
  • BooMiller
    #12688
    OMG
  • BooMiller
    #12687
    Nyugodj meg sunyul:DDDD
  • b-type
    #12686
    Pedig Norbi általában nem variálja nick-t, bár lehet hogy sunyul néha :D
  • zimapeti
    #12685
    Nagyon nem szeretem ezeket a "nick" neves beszélgetéseket, fogalma nincs senkinek ki az akinek éppen megmondja a tutit.
    Nemrég TS-en próbáltam meggyőzni valakit egy előzés nem túl korrekt kivitelezéséről, (nem Ő volt az eset elkövetője) később derült ki, hogy Kiss Norbit próbáltam oktatni
  • lac coo
    #12684
    Valaki feltorte Fernando regjet !?
  • Fernandooo #12683
    Őőőő... Szerintem ez azért barokkos túlzás. Vannak azért abban a játékban szép számmal olyan autók, amiknek a pontos, hibátlan vezetéséhez hosszú távon sokkal nagyobb koncentráció, odafigyelés szükségeltetik, mint a CARS-ban. Szerintem ebből a szempontból az AC egy kimerítőbb játék tud lenni. (Persze ehhez nem árt kikapcsolni minden segítségeket, még a gyáriakat is.) És azért az AC fizikája mégis csak keményebb és szigorúbb, mint a CARS-é.
  • Alexease
    #12682
    XBO patch 1.3, ha valakit erint, mivel nincs konzol topic.

    http://www.bsimracing.com/update-1-3-deployed-for-xbox-one-version-of-project-cars/
  • GeriDoc
    #12681
    A viszonylag jó tempó az élmezőnytől kb. 4-5 mp-re van. Innen kezd el jó lenni az AC, a CARS meg pont innentől fogy el, azaz innentől kezd el buta játék feelingje lenni. Ez csak egy AC fan vélemény, nem kell megsértődni.
  • Gadfly13
    #12680
    @ #12670 #12671
    Ezzel a Le Mans-os versennyel igazából az a célunk, hogy még jobban megismerjük/megismertessük a játékban adta lehetőségeket, nem beszélve az ismert hibák kezelésével és újak felfedezéséről. :D
    A FUN-ok jók, de csak röpke pillanatra, míg egy hosszabb távú futammal, melynek folyamatos tesztjei vannak ill. 4 szakaszos időmérőrendszere, talán olyan dolgokat is megismer az ember a játékról (gondolok itt a finomhangolásoktól kezdődően a setupokig), amire egy hétköznapi FUN nem elég.
    De kár belemenni a részletekbe, a lényeg, hogy akinek van kedve és ideje, és érez annyit a pc-ben, hogy bevállalja ezt a Le Manst, azokat nagyon szívesen várjuk, hiszen a fő cél, hogy ne csak a fórumokon "szórakozzunk" hanem a pályán is (közösen).

    Más:
    A szerver lehet, hogy korábban is el fog indulni practice időszakkal. Ahogy látom Alex kitette már a bannerba, ott látható lesz, ha már van mozgolódás.
    Utoljára szerkesztette: Gadfly13, 2015.05.28. 18:22:18
  • Adam Jonas
    #12679
    Azért egy GT3 + Nord kombót próbálj majd ki határon, kikapcsolt TC-vel és ABS-el, úgy már azért nem olyan halálegyszerű az sem. :)
  • b-type
    #12678
    Nem fogod megtudni. Nekem zseniális másnak nem.
    Annyit gondolj hozzá, hogy senki nem az örök alap aranyigazságot hírdeti, én sem. Én így látom..megvan rá az alapom és 14 év szimezés az összes féle szimmel ami csak megjelent.
    Alex még régebbi motoros, és mi ketten sem értünk egyet, és őt sem akarom meggyőzni.
  • twinr
    #12677
    öö, tudom ki leszek hajítva, meg ez nem is AC fórum, de mivel mindenki emlegeti hátha megtudom, mi a zseniális az AC fizikában? Egy gibbon is körbemegy anélkül a pályán viszonylag jó tempóban, hogy csak megcsúszna kicsit az autó!??
  • twinr
    #12676
    teeee... lúzer árkád fan!:D:D
  • b-type
    #12675
    ..mi ebben már sosem fogunk egyezni Alex :))
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Nekem a legjobb jelenleg az AC, az ami volt az LFS és volt az RBR.
    Ezek valahol nálam összekapcsolódtak, mindig is kilógtak valamiért a sorból.
    Az rF2 klasszikus értelemben vett szim, azokat hozza amiket annak kell ahogy telik az idő. kb. rendben van, de nekem nem. Nekem ez már nem igazán jön be, mert alapjaiban nem érzem rendben...ahogy írtam is, ha egy lassú hátsókerekes autót nem lehet benne megcsinálni, akkor bukta.
    Az iRacing-t is tolom amióta megvan ez a három hónapos ingyenség, és qva nagy csalódás jelenleg.
    Az AC fizikában sztem zseniális, bár nem minden autó :( ..és vannak gondjai, ahogy az LFS-nek is voltak, és az RBR-nek, ...csak nem a hangok, vagy a hivatalos nevek.

  • Alexease
    #12674
    Ennek a proginak eppen az lenne az ertelme, hogy full dinamikus minden es meg latvanyos is (dinamikaban, gumiban, FFB-ben elvileg az rF2 lenne a legjobb, de hat sajnos...). Full steril, hotlap cuccra ott az AC vagy az iR. Statikus kornyezetben ennek max az az elonye, hogy osszessegeben latvanyos, hangulatos, tobb a gyari szep palya. De ez kicsit sinauto, az AC meg mindennel drifttel, az meg inkabb fun.

    Ez egyertelmuen rF1/GTR2 FFB-iranyvonal es gumi-mechanizmus, csak megszoroztak nehannyal, es beepitettek sok egyebet (plusz a mintyavetelezest is feltornaztak 600Hz-re). De a beta-s, korabbi allapotokhoz kepest, foleg allitgatva, meglepoen jo lett.
    Ha valasztanom kellene, az elso 4-be azert eppen beferne:D

    Es ennel is, mint MINDEN reszenel (AI, karrier, auto pit, menuk, gombozas es eger benazas, dedi szerver-szeruseg, utkozes, tores, es valszeg a globalis tapadas/kezeles stb.) mindig ki kell emelni, hogy multiplatform! ELSODLEGES, de legalabbis fontos volt a konzolos/bananos port, meg ha a PC-s karara is van.
  • b-type
    #12673
    Aztán lehet ám hogy ez pont a rossz megoldás, és nem kellene finomkodni, hanem egyből valós idős és vaós időjárásban versenyezni, aztán vagy megszökünk, vagy megszeretjük...
    ..végül is, nem is tudom miért nem így játszunk ha már van rá lehetőség. Így is össze lehet szokni, tét nélkül megy. ..a fixed weather-t meg kiröhögni, és soha be nem kapcsolni többé
  • b-type
    #12672
    Én tegnap meghajtottam Road America-n a GT3-kat, mindkét Bmw, Audi, Mercedes, McLaren.
    Én továbbra is azt tartom hogy ez GTR2-s fzika jelenleg a játékban...ami egyáltalán nem gond, csak nekem pont abból volt elegem így jártam :), szal néhol erősebb, néhol gyengébb, de sokkal jobb FFB.
    Aki a GTR/rF vonalat szerette az ezt is egyből érzi...vannak különbségek, bizonyos dolgok sokkal hangsúlyosabbak, pl. a kasztni leverődése ..asszem egyik Bmw 55-s hasmagassággal indul, az Le Mans-ban nem egyszer leüti az alját, helyesebben koppra a futóművet. Az pl. erős élmény.
    Viszont az ellenkormányzás megfogása fékkel,..és úgy egyáltalán a tapadásvesztés, ami nálam vízválasztó.
    Ez néha lehervaszt engem, meg pl az állandóan ízzó féktárcsa, és a automata pit. meg az AI ..és a működésbeli bugok, mint az irányítás eltünése..ilyesmik.
    Viszont van a játékban valami ami miatt még is jó, van hangulata.
    Én is azon lennék hogy használjuk játéknak azt az oldalát ami az erőssége..és amit offline az AI miatt nem igazán lehet élvezni, ..az a dinamikus időjárást-napszakot.
    Csak eleinte tábor kell.
  • Alexease
    #12671
    Ez akkor lenne/lesz "erdekesebb", ha valoban jo a dinamikus napszakes idojaras (tapadasi viszonyok, kopasok, gumitipusok) meg persze a gumi melegedes, kopas es mukodik rendesen a pit. Egyreszt az elmentett strategia, masreszt a belenyulas, ha kozben kell valtoztatni.

    Tegnap az AMG Mercit teszteltem (talan A45), ha jol emlekszem 3 fele gumi van hozza (track es ketfele utcai). Erezhetok a kezelesi kulonbsegek (tapadas, be- es elmelegedes, oldaltartas, alulkormanyzottsag), es meg a sodrodas/csuszas hangja is (talan) mas volt. De alllitgatni kell az FFB-t az auto setupban (global + x/y/z finomhangolas/aranyok), mert amugy csak ide-oda billeg. Sajnos ez a hatranya, az ilyen "parameterezett" FFB megoldasnak.
    Durvan 1,5 sec volt a gumik kozott, a ket "szelso" kozott 3-4sec (Track – HC Street). Sokat nem mentem veluk, kopas szorzot sem allitottam, gozom sincs hogy mukodnek.
  • b-type
    #12670
    Ez jó lenne, és érdekelne is...sőt azt hiszem nevezek majd. De csak 'pihentető' jelleggel, elég nagy különbségek vannak autók közt. Ezért tényleg a szórakozás a lényeg, ...ez nem is gond persze, de az eredményesség motíváló ereje a későbbiekben fontos lehet.
  • SityiSXT
    #12669
    Ha vársz egy kicsit, Win10-en jobban fog futni (elvileg Win7 és Win8.x között nincs számottevő különbség e tekintetben). AMD kártyáknál ezt már kimérték, nálam nVidián is mintha jobb lenne a min. FPS. Persze semmi nincs ingyen, jelenleg Win10 alatt korrupttá válhat a mentés, illetve bekapcsolt shared memory mellett a visszajátszás nem működik. Meg biztos van még 1-2 dolog, de hát a Win10 is béta még, és a Cars sem éppen a befejezettség emlékműve.
    Utoljára szerkesztette: SityiSXT, 2015.05.28. 15:06:21
  • ozoli78
    #12668
    Gondolkozok win ujra telepitésen most win 7 van
    Win 8 at akarok rá rakni jol fut azon is a játék vagy maradjak 7 nél
  • sertrex
    #12667
    Azt hiszem megoldottam az FFB kérdést. Egy TM F430-asom van. TM driverben feltoltam 150-re az FFB erőt és még a billegős sz@r autókat is kordában tudom tartani. :DDD
  • BooMiller
    #12666
    Dehogy is beszélgetünk:)) Azt lehet szenvedélyesen is:DDD
  • Fernandooo #12665
    Abból a Spa/Clio 20 körös futamból lesz valami, amit Laccoo is feszegetett már korábban és amúgy is beszéltünk róla? Az tényleg érdekelne a katasztrofálisan sikerült 12 körös után. Illetve távol álljon tőlem, hogy belepofázzak a szervezésbe, de az után ezt a Cliót talán hanyagolni kellene egy darabig (kezd kicsit nagypapi klubbá változni a dolog ezzel a verdával :D), mi lenne, ha csinálnánk-csinálnátok egy OW futamot, mondjuk Formula B-vel, valami jó pályán, szintén egy kb 20 köröset?
  • endy papp
    #12664
    Tudod dobtam egy kis "csontot" hogy ne unatkozz.....zunk
    De remélem azért nincs öri hari
  • SityiSXT
    #12663
    Nem kötekedni akarok, de a real weather és a 10x time progression nem lesz jó együtt. A real weather csak akkor működik (megfelelően), ha a time progression is real time-ra van állítva. Így csak valamilyen fix időjárást kaptok. Esetleg nem kéne inkább előre meghatározni az időjárást, ha már éjszaka is szeretnétek mindenképp menni?
  • Gadfly13
    #12662


    Ma 20:00 órától kezdetét veszi a 2. tesztfutam! Időmérő 30 perces a futam pedig 20 körös lesz.
    Jövő héttől viszont beindulnak a hivatalos időmérő edzések is, így akiket érdekel a Le Mans-i program azokat kérjük jelentkezzenek EBBEN a topikban.
    (minden további részlet ugyan itt)


    SRS Live Timing: LINK (köszi Alex)
  • lac coo
    #12661
    Most mar ac ban sem sinauto, elejen az volt alig akart megmozdulni.
    Itt picit tapadsabb, a fek az eleg konnyu nagyon rotkan siikerul alora fekeznem barmit is, a kormany kis kormanyszognel kozepen billegos.Kigyorsan fickandozik.De foleg a rossz ffb meg kormany miatt szamomra a gt mar elvezhetetlen kategoria ebben a jatekban....Meg a formulak is. Clio, kis bmw stb azok jok .
  • ozoli78
    #12660
    Ha lassu vagy minden sínautó:D
    Amugy nekem bejönnek p carsban talán tulságosan tapadnak de az tetszik hogy amikor betapad az eleje elkezd pattogni mint az életben
  • BooMiller
    #12659
    Ló.....t:)))
  • Pitti
    #12658
    nade GT3 élőben is sínautó
  • BooMiller
    #12657
    Átjöttem ide hogy ne offtopic legyen:) De Endy felbujtott:)) Laccoo véleményezd már nekem a pcarsban egy GT3-as autót:)) Csak mert emlékszem hogy az AC-ben levőkre azt mondtad az sínautó:DDD Komolyan kérdem.
  • lac coo
    #12656
    Jah ,volt valami iylenről szó..
    Már több magyar nevet is láttam a játékban ...
  • Norbi1990
    #12655
    Volt valaki akinek már a kezdeteknél is volt licensze? Én elég hamar befizettem a 45 eurós licenszbe (talán 2 éve volt) és egy ismerősöm felfigyelt rá, hogy az egyik videóban AI-k ellen megy csávó és az én nevem használja az egyik AI.
    Nem tudtam, hogy akik így befizették magukat benne lesznek a játékba. Elég fura lesz majd ha egyszer magam ellen fogok versenyezni
    Utoljára szerkesztette: Norbi1990, 2015.05.27. 22:41:58
  • lac coo
    #12654
    Most high-on van az árnyék ....
  • csubi1985
    #12653
    Szia
    Néztem a képet amit beillesztettél ( Csíkosat ) Ugyan ez volt a problémám nekem is ( Jelzem Ati Kártya ) !!! A probléma a következő volt.
    Teljesen mindegy mit állítottam a graffon ugyan az maradt. Kivéve ha az árnyékot tettem feljebb. Tehát a Shadow- ot állísd minimum közepesre de inkább magasra és elméletileg megszünik a csíkozódás. Remélem tudtam segíteni
    Üdv
  • csubi1985
    #12652
    Szia
    Néztem a képet amit beillesztettél ( Csíkosat ) Ugyan ez volt a problémám nekem is ( Jelzem Ati Kártya ) !!! A probléma a következő volt.
    Teljesen mindegy mit állítottam a graffon ugyan az maradt. Kivéve ha az árnyékot tettem feljebb. Tehát a Shadow- ot állísd minimum közepesre de inkább magasra és elméletileg megszünik a csíkozódás. Remélem tudtam segíteni
    Üdv