19801
  • SityiSXT
    #12731
    Rendszerváltás? Nagy Háború? :D
    Nem lesz itt még egyszer még egy ilyen balhé, és nem Laccoo miatt. Most már mindenki látja, játszhatja a játékot, és ha józanul végiggondolja, azért látható, messze nem olyan rossz a Cars, mint amilyennek a Nagy Háború idején be volt állítva. Sajna még mindig félkész, de idővel meg lesz ez patkolva. Ahogy remélem, az AC sem ragad le azon a szinten, ahol most van (bár hosszú ideje van már csend körülötte - csak nem fogyott el a lendület?). És hát igen, az ideális az lenne, ha mindkét játék erényeit egybe lehetne gyúrni...

    AMD driver: Nincs mindenki elragadtatva tőle. Persze ez még csak béta, na de akkor is... Ekkora difinek nem kéne lennie Radeon és GeForce között.
  • Nesuten
    #12730
    Azért ez is egy lehúzás

  • Pitti
    #12729
    Pontosan... a kettő keveréke ...hát igen...álmodik a nyomor :)
  • BooMiller
    #12728
    De a dinamikus időjárás feelinges nagyon, kettőt keverném akkor lenne valami:))

    Kijött a 15.5 public beta az AMD oldalán ott van elvileg 17% + performmance , próbálgassa aki fps gonddal küzd.
    Utoljára szerkesztette: BooMiller, 2015.05.29. 13:39:55
  • Pitti
    #12727
    Volt idő mikor az ilyen kijelentésért a fejedet vették volna ebben a topicban :) Még büntetőpontokat is lehetett kapni a "rendszerváltás" előtt, én is kaptam. Laccoo majdnem börtönben is volt ilyen miatt igazi háborús veterán, a mi kisgazdánk.
    A történelem ismétli önmagát :)
    Amúgy teljesen egyetértek veled. A cars másban jó/jobb, de az igazi vezetési élményt nekem is AC adja...
    Utoljára szerkesztette: Pitti, 2015.05.29. 13:33:48
  • Ratrak
    #12726
    Köszönöm a választ barcalaci84 és sertrex! Próbálgattam őket, de valahogy sehogy nem adja. Aztán megnéztem az AC-t, hogy én emlékszem/érzem-e rosszul, hogy ott sokkal jobb az FFB... és rögtön helyre kerültek a dolgok. És nem is annyira az FFB miatt, hanem mert ott sokkal jobban érzem/hallom/látom, hogy mikor mi történik az autóval, és jobb (számomra) az "ott vagyok érzés", jobban az történik, amit kb. gondolok, hogy adott helyzetben történni fog/történnie kell. Ezek szerint ez valszeg nem a PC "hibája", csupán ebből a témából inkább a másik a nekem tetsző csomag, most már ezt is tudom. Köszönöm még egyszer a segítséget!
  • nyuny01 #12725
    Azért mínuszolni nem kellett volna, vannak sokkal de sokkal rosszabb gamerek is.
  • Fernandooo #12724
    Adtam rá egy mínuszt, ez borzasztó.
  • janihunk
    #12723


    Saját..
  • ozoli78
    #12722
    Persze ugy ahogy mondták számot irsz bele vagy megcseréled a neved vagy ékezetet bele rakod
    Ha tartalmat akarsz kiprobálni ts re feljössz es segítünk;)
  • sertrex
    #12721
    ITT is érdemes körülnézned. A srác az összes kormánynál működő FFB-n dolgozgat. És EZZEL is vegyíthetőek a beállításai.
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2015.05.29. 08:48:55
  • twinr
    #12720
    Nah, és nem űridőkről beszéltem, csak egy jó körről. Űridő Gt3 Z4-el 2:15.7. Többen visszaadták a jogsijukat! :D
    Feltette a pro srác a setupot is, második próbálkozásra már körbe is tudtam menni... beteg.
    Utoljára szerkesztette: twinr, 2015.05.28. 23:30:03
  • GeriDoc
    #12719
    Vasárnap a Seattal pont így vertek telibe hátulról Monzában az első sikán előtti féktávon. Ja és AC-ban valódi névvel megyünk mi is. Béke.
    Utoljára szerkesztette: GeriDoc, 2015.05.28. 23:31:07
  • lac coo
    #12718
    Nekem nincs igenyem ra, hogy komolyan vegyenek :))
  • zimapeti
    #12717
    Ha ismernéd tudnád, hogy ezt nem komolyan mondja, de ha ilyen alapon nézzük a Te hozzászólásaid többségét se lehet komolyan venni.
    Egyébként csak a nick nevekkel kapcsolatban akartam nem tetszést nyílvánítani, kicsit túl reagáltátok:)
    Geridoc látod, ha nem nicket használna mennyivel egyszerűbb lenne:)
    Utoljára szerkesztette: zimapeti, 2015.05.28. 23:27:37
  • twinr
    #12716
    Jó lenne... de nem. Soha nem tapasztaltam az AC-ben 8tööbiről ne is beszéljünk) hogy fűre teszem a hátsó kereket, és repül a kocsi. Nézegetem néha hol mennek Ac-ben, ugyanazt próbáld meg iracingben.
    Pont minap Spa-ban, utolsó kanyar kombóba fordulok be, 10 centivel az orrom előtt elzúg egy RUF. Na mondom, a madár elfelejtett fékezni. Visszanéztem, és a kerékvető előtt kicsit rálógott a fűre a bal hátsó, pont fékezett, el is repült ahogy kell. Csináld meg AC-ben!:D

    Ezzel együtt jó az AC, mondom mégegyszer.
  • GeriDoc
    #12715
    1. Én nem akarok már régóta meggyőzni senkit semmiről, ez csak egy vélemény. 2. Ha megírod ki a twinr, akkor én is okosabb leszek. Ami a lényeg, hogy szerintem jobb érzés határon menni az AC-val. Mondom még egyszer: szerintem. Ha másnak a Mario Kart vagy iR vagy ez jön be, akkor lelke rajta, nekem mindegy.
    Végül: azért a legtöbb ember által űridőnek emlegetett köridők nem a majomnak is könnyű kocsikázás szerintem, ezt elég öntelt dolog lenne állítani.(Gondolom akkor twinr könnyen megy a legelején) Szerintem.
    Utoljára szerkesztette: GeriDoc, 2015.05.28. 23:05:23
  • Norbi1990
    #12714
    Sokan azt csinálták, hogy a nevük mögé egy számot raktak és úgy használták ki ezeket az ingyenes cuccokat :)
    Most nem tudom, hogy ez mennyire működik még.
  • barcalaci84
    #12713
    ha már feljött ez a valódi név story...(meg az IR)
    az ingyenes három hónapot újra igénybe tudom majd venni ha az asszonynak most változik a neve és felveszi a nevem és úgyis új bankkártyát csinálunk?:)
  • lac coo
    #12712
    Jah, amúgy a kérdésre a válasz: Nem, egy gibbon nem tud körbe menni a pályán jó tempóban, mert megcsúszik !

    ( tényleg nem kell komolyan venni ! :)) )
  • zimapeti
    #12711
    Látod rólad már rég tudom, hogy nem kell komolyan venni:))
  • lac coo
    #12710
    Szar lehet nektek, ha valakinek meg kell mondania a tutit! :))

    Fene tudja, én megmondom magamnak ....
  • zimapeti
    #12709
    Pont erre akartam célozni, a nick nevekkel kapcsolatban, ezek szerint még mindig nem tudod kit akartál meggyőzni arról, hogy az utolsó 5 másodperc elérése kell ahhoz, hogy megtudja jó-e a fizika vagy sem. Ha tudom kiről van szó mint itt is akkor jókat mosolygok, de általában fogalmam nincs ki kicsoda, nem tudok utána nézni annak se, hogy kinek a hozzászólását érdemes komolyan venni.
  • barcalaci84
    #12708
    én az adott autók setupjainban állítok ffb-t
    az alap séma erre nálam:
    masterscale 40
    fx 120
    fy 80
    fz 120
    Mz 140

    és rohadt jó az ffb szerintem
  • Ratrak
    #12707
    na, akkor még egyszer, hátha a szájkarate közben feltett kérdésem elsikkadt (van rá esély). Tud valaki használható FFB beállításokat javasolni? Meglepődve olvastam, hogy több általam nagyra becsült kollega is jobbnak véli az FFB-t, mint a GTR2-ét mondjuk, nálam pedig kb. sehol sincs ahhoz képest a dolog. Ez persze jelentheti azt, hogy én vagyok a félnótás, de azt is, hogy valami nincs jól beállítva a kétezer állítható izéből. Logitech DFP-m van, és nem lenne rossz, ha éreznék valamit abból, hogy mikor veszt tapadást a gumi (számomra ez a legfontosabb FFB-visszajelzés) akár féktávon, akár kanyarban. Szóval van esetleg valakinek valami "ultimate" javaslata? Esetleg annyi, hogy "kísérletezz, oszt' majd rájössz" - utóbbi esetben uninstall, mert annyi időm/energiám nincs, és jelen állapotában az FFB kalap lótrutymák sajnos számomra - és érdekel, hogy akinek nem az, annak milyen beállításoktól nem az...
    Köszi, ha tudtok segíteni!
  • lac coo
    #12706
    Ilyenkor villog a kódban előtted egy nagy vörös déndzsör ? :))
  • Alexease
    #12705
    Most hogy igy szobakerult, talaltam 1-2 bugot a kijelzobe:DDD Pl. a verseny aktualis kort "elfelejtette" kiirni:D
  • Alexease
    #12704
    Igen, az utkozes erejet is logolja. Meg sokminden mast is, de elobb csak sorolgattam ezt-azt:)

    Kunosekrol lemaradtam egy ideje, nem tudom hol tart a dolog. A kiegeszito, kulsos, nyilt forraskodu vagy egyebb cuccokat elvileg jol valogatta ossze (ODE a fizikahoz, yebis a postprocess, python az API, fmod a hanghoz stb.) mert mind eleg jo multiplatform cucc, pl. konzolra (legalabbis boxra) egyszerubb lenne portolni a cuccot. Persze, eloszor a 64bit kell, de a MS C-rendszerre azt is tudja.

    Sokat szamitott Kunosnak, hogy Python lett, mert nagyon gyorsan, nagyon sokmindent megcsinaltak "neki". Sokszor olyan dolgokat, amit neki illet volna. Az USER appoknal latszik, mennyi mindent milyen jol meg lehet csinalni, ahhoz kepest a gyari cuccok durvan fapadosak.
  • barcalaci84
    #12703
    egyébkélnt ha jól láttam akkor még azt is logolja amúgy ha kontakt van versenxzők között és h milyen erővel, mikor stb..

    AC-ban meg elvileg Kunos meggondolta magát és mégis marad a python, mert rájött h pl NEY megcsinált helyettük rengeteg alapvető dolgot ami miatt használható kicsit komolyabban is az AC...kár h Ney megsértődött h gyakorlatilag semmit nem javítanak fél éve, h érdemben lehessen javítani a dolgokon...:)
  • GeriDoc
    #12702
    Ezt most nem értem, hogy jött ide. Viszont én is így ismertem meg Gadflyt egy funon. Elkezdtem lecseszni, amiért kilökött az egyenesben. Aztán kiderült, hogy a saját lagom miatt volt. Viszont rövid idő alatt tudni fogod nickről is, hogy ki-kicsoda. Nem vagyunk olyan sokan. Nekem pl. mindenhol ez a nevem. Szim, fotó, ts, gmail, mindenhol.
  • lac coo
    #12701
    Büntetés log helyett én jobban örülnék némi aero és fék piszkálgatásnak :))
    Jó, neked ez tiszta élvezet, futnak előtted a kódok mint a mátrixban és elélvezel ...:P
    Én csak vezetni tudom ,engem az érdekel csak :))
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2015.05.28. 21:15:37
  • Alexease
    #12700
    En meg csak azert irtam (:D), mert amugy is irtam volna a LOG alapjan a buntetesi reszrol;)

    Jo a tablazat, de valoban egyelore csak tajekoztatas. A regiekkel nem kell foglalkozni, az R3E-t most irjak (meg dedi sincs hozza), a CARS-t most fejezgetik be, az AC-t meg allitolag ev vegeig ujra akarja irni Kunos (az API reszet, ami most foleg Pythonos, elvileg C++ lesz).
  • lac coo
    #12699
    Elég kevés adatot küldenek ki a játékok a shared memorybe sajnos, ezért nem lehet őket beolvasni ilyen cuccokba ....
  • SityiSXT
    #12698
    Elvileg igen, a táblázat azt mutatja, hogy a dashboard mit tud kiolvasni az egyes játékokból - picit félreérthetően fogalmaztam. Ugyanakkor elgondolkodtató lehet, hogy ha egyszer X játék tud Y paramétert, miért nem olvasható ki belőle (már ha tényleg így van)? Nem akarok vitát indítani erről, ahogy írtam, apró érdekességnek szántam csupán...
  • lac coo
    #12697
    Ez nem azt jelöli ,melyik játék melyik funkciója kompatibilis a dashboard-dal ? Vagyis vagy nem tudja az adott funkciót, vagy csak nem küldi ki ...
  • Alexease
    #12696
    Ez valoban csak erdekessegnek jo;) A GT/GTR/RACE mar regi, max hasonlitani jo, mennyit valtozott a helyzet 10 ev alatt. Az R3E ebbol a szempontbol sehol sem tart (elvileg 0.3 beta, bar megkerik az arat:D). Az AC es a CARS az OK. De nem tudni milyen regi ennek a tablazatnak az alapja, mert a CARS az utobbi 1-2 hetben, ebbol a szempontbol, vagy haromszor frisitettek/bovitettek.

    Es most jon az, ami miatt beneztem es eppen irni akartam:D

    A buntetesi "visszajelzes" ki van huzva a CARS tablazatban, de hetfon az is belekerult. Igy eleg jol logolja/visszajelzi.

    A LOG-ban, a szerverinditas ota, ~700 bejegyzes van. Mindenfele szokasos: session indul/leall, ember belep, hitelesitodik, garazsban van, elindul, bejon, palyan van, utkozik, utolso, legjobb, szektor- es koridok, fenyszoro, ablaktorlo, fordulat, sebesseg, palyapozicio es irany stb.

    Es szamolja a palyalevagast, az eltoltott idot, ezredmasodpercre. Eleje, vege, eltoltott ido. Es van benne haromfajta buntetes: erteke es merteke, es valami helyezes buntetes. A ket ertek valami idobuntetes es/vagy valami pont lehet, a helyezes meg gondolom (talan kesobb) a vegeredmeny elszamolasnal szamit.

    Talan kesobb ezekhez, lesz valami finombeallitas/lehetoseg, amivel szabalyozni lehet, hogy mekkora levagasra mennyi ido/pont buntit adjon, azokkal mi trotenjen, hagy pont vagy helyezes buntit szamoljon stb.

    De a lenyeg, hogy ugy nez ki, ezt a reszet is eleg komolyan/reszletesen vettek, meg ha most erdemben nem is mukodik (legalabbis nem latszik?!).
  • SityiSXT
    #12695
    Apró érdekesség:
    Van ez a kvázi platformfüggetlen ingyenes dashboard alkalmazás, a SimRacing Dashboard. Az oldalukon találtam egy érdekes összehasonlító táblázatot, hogy a támogatott játékok közül melyik mit tud.
  • Fernandooo #12694
    Instant buy. :D
  • BooMiller
    #12693
    Montoya Indy Cart 500 Racing Legend:))) Nem hallottál még róla a CM fejleszti majd mert az F1 nem jött be:))
  • Fernandooo #12692
    A CART-tal én sem. Az mi, valami új cucc? :)