19801
  • lac coo
    #12933
    Jah,. hogy külön rakja rá, értem...nagyon nem látszik mondjuk :))
  • Tommy78
    #12932
    ja nem úgy értettem, hanem, hogy azt te nem látod, mert nem azon a rétegen van. Te csak az árnyék nélküli psd-t tudod festeni.
  • lac coo
    #12931
    Mindegy most már, én kezdés időpontot nem láttam :))

    akkor majd jövöre ! :)
  • Fernandooo #12930
    12876-os hsz - még le is okéztad. :)
  • lac coo
    #12929
    Hát nálam nincs, te honnan szedtél psd-t ?
  • lac coo
    #12928
    Hát gondoltam valamit kiírsz majd hogy hánykor hogyan merre, azt hittem elmaradt ! :P
  • Fernandooo #12927
    Há vaze, nem itt beszéltük meg délután, hogy csinálom a szerót? Csodálkoztam is, hogy nem jöttél.
    Utoljára szerkesztette: Fernandooo, 2015.05.31. 22:12:26
  • lac coo
    #12926
    Volt spa 20 koros ?????
    Ne szivass mar .....
  • Fernandooo #12925
    Egyébként unalmas, szar verseny volt a mai, eleve csekély létszámmal (10 fő), és egy ilyen távhoz azért kellett volna legalább 15-20 induló. Nekem szokás szerint vacakolt a gázpedálom, hol adta rendesen amit kell, hol nem, halál idegesítő, nem fogom tudni elkerülni a kormány vásárlást. Így viszont eléggé gáz, mert hol tudok tempót menni, hol nem, így aztán közöm nincs semmihez, ami a pályán zajlik, hát még beleszólás szintjén…

    A verseny eleje még eléggé mozgalmas volt, persze élből ki lettem téve a pálya szélére, de lassan megszokom. Aztán még egyszer, ott már anyáztam magamban, mert hát most tényleg figyeltem mindenkire ahogy lehet, . Volt pár körös érdekesebb harc egy-két emberrel, de aztán nagyon leszakadtam, meg a mezőny is szétszakadt, többnyire egymagam rajzoltam a köröket – már megint egy sérült verdával. Néha azért belehibáztam – többnyire elfékezések voltak ezek.

    A pitbe a 10. körbe mentem, kerékcserét nem csináltattam, gondoltam, jó még az a soft a következő 10 körre. :D Egyébként is +16 mp lett volna egy kerékcsere, elég soknak tűnt és úgy agyaltam, hogy ha valaki esetleg mégis bevállalta, akkor annak elé vághatok és a gumikopás nem olyan szintű, hogy utána leradírozhasson maga elől.

    Miután kijöttem a pitből – és a gép szokás szerint nekicsapott a falnak :D – kb. semmi nem történt, mivel még a tankolás alatt kihúztam meg bedugtam a pedál csatlakozóját, két-három köre rendbe jött a pedál is, de tök egymagam nyomtam. Valaki cammogott előttem, kb. feladhatta a versenyt, aztán még sikerült elé vágnom két arcnak, akik a pitből jöttek ki, a vége felé meg kilépett valaki a játékból előlem, így lettem második és így értem be a célba. Heten maradtunk a végére.

    Hát nem volt nagy kedvcsináló a jövőre nézve. :D


    Utoljára szerkesztette: Fernandooo, 2015.05.31. 22:11:40
  • lac coo
    #12924
    Hat akkor megnezem megegyszer, en nem talaltam elsore ! Koszi ! :)
  • Tommy78
    #12923
    Nem a festhetö rétegen van, hanem màsik rétegen van "bake"-elve az AO map.
  • lac coo
    #12922
    Hideg idoben tok jo a Clio, vegre palyaautohoz meltoan nem olyan veszett alulkormanyzott ! :)
  • Adam Jonas
    #12921
    Érdekes ez, mert ahogy írtam is, a Motors TV-n pl. pont tolják az összefoglalókat. (És ha jól tudom, a V-Blancpain-ről is van hetente valami összefoglaló.)

    Elsősorban én nem is haza szinten gondolkodok/gondolkodtam, hanem nemzetközi szinten. Ha azt figyelembe vesszük, hogy csak itthon - Michelisz Norbinak hála - mennyien kezdtek el szimulátorozni, akkor elég meglepő adatokat fogunk találni.

    Először mindenképpen az lenne a legjobb lépés, ha egy ilyen szintű sorozatba tényleg csak a szimulátoros elit (teljesség igénye nélkül néhány példa: Gerger Huttu, Atze Kherkof, Martin Krönke, stb.) szerepelne, majd ha nyert akkora teret az egész, lehetne bővíteni a dolgokat.

    (Azért gondoljatok bele egy pillanatra, tél idején mekkora lenne, amikor nincs F1, nézed mondjuk a virtuális megfelelőjét, amibe éppen Szujó ordibál, mint a nemnormális. :D )
  • Fernandooo #12920
    Én is elolvastam. Magyarországon ennek soha nem volt és nem is lesz olyan szintű kultúrája és népszerűsége, hogy tévé közvetítéseket szervezzenek egy-egy szimulátoros bajnokság köré. Max tényleg csak online, non-profit alapon, közösségen belül.

    Amit te szeretnél, az Dél-Koreában, meg egyéb, elvadult helyeken megy mindenféle őrült körítéssel, de mi teljesen mások vagyunk, más az értékrendünk és szerintem senki nem lát fantáziát egy virtuális bajnokságban mármint szponzori részről. Mert hát miért is fektessen be? Most komolyan, Magyarországon mennyi „komoly” szimes lehet? Mondjuk 500-1000? Még megbecsülni sem tudom, lehet, hogy sokkal több, lehet, hogy sokkal kevesebb, de nyakamat rá, hogy alig pár ezer a max. Kik lennének olyanok, akik leülnének a tévé elé virtuális bajnoki futamokat nézni? Hát max ugyanezek a szimesek, meg még max pár ezer ember, családtagok, gamebuzik, ilyenek, de ez sem lenne egy mindig stabil létszám. Egy futam közvetítéssel el lehetne érni mondjuk 7-8 ezer embert? Na, ez nem létszám egy marketingesnek, ennyi nézőért nem fog reklámot elhelyezni és fizetni érte, egyszerűen azért, mert nincs meg a kritikus tömeg. Van a SimSportTV, futamonként jó, ha pár tucat ember összejön rajta.

    Ez így totál életképtelen és nem lehet átvinni a való életbe, egyszerűen azért, mert nem érdekli az embereket, gyaníthatóan azért, mert ez csak játék és nem a valóság. Nincs mögötte olyan teljesítmény, felkészülés, háttér, nincsenek életveszélyes drámák és halált megvető bátorságú ikonok, mint a valós sorozatoknál, ebből fakadóan nem születhetnek hősök, példaképek, nem lehetnek arcai, nézővonzó kabalafigurái egy ilyen kezdeményezésnek.

    Ez mindig egy szűk réteg hobbija marad, főleg nálunk, ebben az országban. De szerintem nyugaton is. Ázsiában mennek bizonyos játékoknál ezek a tévé közvetítéses őrületek, de az meg teljesen más felfogás (kicsit infantilisek), tök más kultúra. Érdekes a felvetésed, és aki űzi ezt a dolgot, az szeretné, ha tényleg százezrek lennének kíváncsiak arra, hogy alakul egy bajnokság, amiben ő maga is részt vesz, de ez nagyon nem a realitás.
  • lac coo
    #12919
    Nekem sincs nagy gondom vele, kéne még finomitgatnom rajta, de annyit azért nem ér, most zakatol mindenhol azt jóvan ..:)
    Én csak Spa-ban néztem, de ott ugye vannak egész lapos rázók ...
  • Alexease
    #12918
    De gondolom, az AC-ban nincsenek be kapcsolva a kamu effektek (mert abban vannak)?!:) Ugy nem nehez, hogy mindenhol, azonnal razzon:D
    Valamit tuti lehet megallitani, mert balam valoban nulla holtjatek van, es mindent erezni kozepen.
  • lac coo
    #12917
    Hmmm..én nem találom gyári cuccban . gondoltam valaki már foglalkozott skinnel ...
  • Alexease
    #12916
    Akkor valami meg kell hozza:)
  • lac coo
    #12915
    Ááá kell...
    Ma már minden önárnyékos de az kell, olyan részletesen nem tudja ...
    Csináltam egy egyszínű sárga cliót, de nagyon gáz :)
  • Alexease
    #12914
    Onarnyekos az engine, nem kell ra kamuarnyek;) Bar aprobb helyekre elferhet.
  • lac coo
    #12913
    A gyári template-ekről hiányzik csak az autó árnyékolása, vagy csak én nem találom, vagy itt ilyennel nem szórakoztak és nincs is .. enélkül olyan játékautó kinézete van ...
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2015.05.31. 21:14:20
  • lac coo
    #12912
    Fz-t vedd feljebb, akkor érezned kell, esetleg ha nagyon rángatós lesz akkor egy kis Fz sooth-ot rakj rá .
  • Alexease
    #12911
    Vegigolvastam (bar megvakultam a negativ oldaltol, meg most is csikosan latok:DDDD), es a valasz egyszeru, te is irtad, az iRacing errol szol;) A Blancpaint-t emlitetted, de ott van evek ota a NASCAR, IndyCar, a V8SuperCar, az IMSA. Amig nem keszultek uj weboldalak, kint voltak az iR hirei, futamai, naptara es eredmenyei a NASCAR, V8 oldalakon is. A progiba nem csak hivatalos palyakat, autokat es sorozatokat licenszelnek, hanem az autora pakolhato egyedi reklammatricakat is (szponzorok). Sokszor kozvetitenek, kint vannak a hivatalos versneyeken, tavaly az iRacing volt a szponzora a Nurburgring 1000-nek stb.
    De ez nem olyan egyszeru. Ez csak online mukodik, komoly szervezessel es komoly keretek kozott.
  • Pitti
    #12910
    Nah állítgattam ide oda igazából jobb lett, nem jó de jobb.... most már mindenhol van valami rázás is :) Laci beállításai tényleg nagyon jó alap, én sem érzem középen már azt a lyukat sem mint az elején, kezd közelíteni.... de.... tudom már unalmas én is mindig felhozom de olyan mint AC sose lesz...
    Ott abban a pillanatban határozottan érzem a kormányon amint a rázóra raktam a kereket, és amikor lejött onnan. Végülis 5centis bordákról esik le a futómű, azt érzi az ember még lágy futón is nemhogy ilyen feszesen. Ez itt nem olyan határozott, pedig jó lenne mert nem egyszer dobtam már el az autót a szegélyköveken...
  • lac coo
    #12909
    Nekem van középen egy pici lyuk, de érzetre az hardveresen lehet valami már ki van kopva, van valami holtjáték a fogak között vagy ilyesmi :)
  • Adam Jonas
    #12908
    OFF:

    Bátorkodom betenni az alábbi írásomat, kíváncsi vagyok, hogy Ti hogyan látjátok ezt a dolgot.

    http://racing-workshop.blogspot.com/2015/05/nem-csak-az-autoversenyzoke-vilag.html

    ON
  • ozoli78
    #12907
    igen
  • endy papp
    #12906
    Bocs hogy én is beleszólok,a ffb kérdésbe.
    De nálam g27 minden alap.
    Ami változtattam.
    FFb 100.
    Tire force 200.
    Ha belepiszkáltam (ahogy Alex is írta,javasolta korábban)tényleg olyan lett minden ,hogy az már nem az a kocsi volt ami.
    A clióból a formulából is GT kocsi lett, a GT-nél meg nem tudtam elfordítani a kormit miközben majd leesett a kormi a cokpitről pedig oda van csavarozva.rendesen.
    Kanyarokban akkorát rántott hogy ihaj a kerékvetőket meg kerülnöm kellett.
    Természetesen itt már nem 200 tire force-val hanem felével is csinálta.
    Így maradtam a mostaninál,nem mondom hogy minden típusnál tökéletes de nagy része jó.
    Ahol meg nem tetszik ott inkább a kocsi "félkész" mivoltára fogom mint a ffb-re.

    Utoljára szerkesztette: endy papp, 2015.05.31. 19:24:05
  • Alexease
    #12905
    Megneztem azt a kerekvetot (ha jol szmaoltam, tempos jobbos, baloldalt soder, alul az egyenes vegen a szuk balos). Az rendes "eles", szintkulonbseges kerekveto, hasonlo mint a #12903ban), s ugyanugy mozog rajta a kerek es raz amikor kell.

    Nalam (G25), nincs atomerosre allitva, abszolut kozepen tartva (koncentralva! :D), hatarozottan, normalisan mozgatja/rangatja a kormanyt az a kerekveto. Nulla lyuk. A Meki GT3 volt, csak berangattam hasra az FFB-ket hozza (45, 150, 85, 150,150).
  • lac coo
    #12904
    Hat ha en pont kozepre rakom a kormanyt akkor semmi ffb nincs, de eleg jol el kell talalnom :)))
  • Alexease
    #12903
    Igen, nincs lyuk (bar ez is divatos, ha valami nem jo:P), ha jol be van allitva, akkor 1-2 centimeter gumi/felfuggesztes mozgast/csavarodast is erzekel/szamol es erezni.

    Meg az R3E-ben is, ami – ezzel ellentetben – valoban megmaradt az rF1 stilusnal, csak megszoroztak 10-zel;)

  • barcalaci84
    #12902
    fanatecen nincs lyuk ha rendesen van beállítva...
    erről jut eszembe h a főmenüben az ffb részen én mintha ezt is állítottam volna (most nem tudom mrgnézni)
    valami deadzone volt ha jól rémlik 6-7 % körül na azt levettem nullára...
  • lac coo
    #12901
    Probald ki, hogy a kozepen elforditod a kormanyt, akkor kiderul, hogy a kozepso lyuk miatt nem erzed-e !
  • Pitti
    #12900
    Maxra tettem, nem sok változás, picit talán több van de nem olyan egyértelmű hogy rátettem a kereket vagy nem. :)
  • Fernandooo #12899
    Ki az a Bredaax? Üzenem neki, hogy legközelebb próbáljon meg autóvereny játékot játszani egy autóverseny játékban és ne billiárdozzon. Ha meg nem megy, akkor hagyjon fel ezzel a tevékenységével. (Mármint az autóverseny játékok űzésével.)
    Utoljára szerkesztette: Fernandooo, 2015.05.31. 18:26:17
  • lac coo
    #12898
    Közepe gyenge, ott sokszor van, hogy semmi erő nincs ...
  • Alexease
    #12897
    A hang az valszeg kamu kerekveto hang, mindenhol ugyanaz, lehet hogy az a kerekveto lapos vagy olyan minimal, amit nem erzekel olyan sebessegen. Allj meg es nezd meg kozelrol a kerekvetot;D Az Fz adja a fuggoleges gumi mozgast, tedd maxra aztan teszt:)
  • Pitti
    #12896
    De az tök jó, pl egykét kerékvető teljesen jól ráz, meg is dobja picit néha, teljesen jó. De van mikor meg tök semmi, pedig ott is ugyanaz a beton rázó van. Jó példa erre catalunya. Célegyenes vég 1-2-3 kombináció is elég gyenge de valami van, aztán pl 7-8 kombináció szinte kikapná a kezemből, (mondjuk ott van pici hurka is de ráz is) aztán kilences kijárat megint nulla.
    Szerk: Clio-val próbálgatom
    Utoljára szerkesztette: Pitti, 2015.05.31. 18:04:38
  • Pitti
    #12895
    Ezt értem, de kb akkora különbségek vannak, mintha néhány kerékvető csak piros fehér festés lenne az aszfalton, nulla rázás, de hangja megvan szóval tuti ráz...:)
  • barcalaci84
    #12894
    az én beállításomba mint látod az fy erő még le is van húzva...én nem szeretem ha nagyon erős hatások jönnek kerékvetőktől...
    ha azt feltoltam akkor volt olyan h a durvább kerékvetők mint (pl brands hatcen az egyik) gyakorlatilag kicsavarta a kezemet...jó hogy nem törte el:)
    csakl óvatosan a teszteléssel:)