19801
  • macleody
    #13368
    Tire force 10?
  • endy papp
    #13367
    Karácsonyra jó lesz ez......a fa alá-mögé-mellé,vagy rá, aki a lemezes verziót vette meg...
  • Timbu
    #13366
    Na de ha csak egy tizedesvesszőről van szó, akkor PC-re miért nem adták már ki a javítást? Nekem ez furcsa, hogy csak a konzolos patch-ekkel együtt adják ki a steameseket.
  • SityiSXT
    #13365
    Némi fejlemény az 1.4-es FFB elpiszkálásával kapcsolatban: elvileg egy tizedesvesszőt sikerül egy helyiértékkel arrébb rakni, azért lett ilyen. Igen, tudom, az SMS monnyon le meg ilyesmi, na de csak az nem hibázik, aki nem dolgozik. Elvileg ezekkel a beállításokkal egész jól helyrebillenthető.
  • Screenracer #13364
    Rod Chong Appointed Slightly Mad Studios COO

    Érdekes.
  • lac coo
    #13363
    Az....foleg a mostani 120 loeros hajok ! :))))
  • b-type
    #13362
    a bömös nem kanyarodik, kilincsel :)
  • endy papp
    #13361
    Aki ezt írta sem szerelt még be irányjelzőt BMW-be.
    Mellesleg a képen az első lököst szerelik fel de hogy akkor mi köze az irányjelzőhöz.....
    Csupán azért kötözködöm mert valamennyire szakmába vág.
    Utoljára szerkesztette: endy papp, 2015.06.17. 11:30:33
  • lac coo
    #13360
    LOL :))
  • Alexease
    #13359
    Kicsit OFF :DDDDDDDDDD

  • b-type
    #13358
    Mai napi örület, ismerős hívott, oké mentünk asszem C osztályos autók (Focus, Merci Megane...bla), a Focus az teljes mellényúlás, semmi köze hozzá, kiléptem hogy kukázom, visszlépve Bmw-vel nincs 'drive' opcióm. 4. próbálkozásra adta be (kilép-online lobby újrakeres-belép...nem-kilép-online..stb)
    Következő pálya Laguna Seca, Mercivel mentem...semmi gond, rájöttem hogy több gumi van...track gumi fel, fél kör quali-ra maradt idő, de jól tapad.
    Verseny, semmi gond, külső íves rázókő már egyenes vonalon gyorsítasz ki kormányzott kerék pár fokra az egyenestől...szélesedek a rázóra, bamm beteker jobbra átesek a pályán-> gumifal.
    ...
    Ez most így komoly??!
    katasztrófa.
  • Tomszaba
    #13357
    Sziasztok az lenne a kérdésem hogy másnál is megőrült az AI? Egészen egyszerűen fél kör után nálam 2-vel mennek a pályán. Valamit én állíthattam el?
  • macleody
    #13356
    Ott csak egérrel lehet állítani, billentyűvel mozog az egész sor.
    Egész este ezt a kurva kerékcserét próbálgattam online. Csináltam 3 féle gumi cserét a pit stratégiában. Ha van időm átváltani az éppen nekem tetsző beállításra, akkor cseréli, ha már beállt az autó a helyére, hiába állítgatom át leszarja magasról és az előző beállítást alkalmazza. Nem tudom ki volt az az elmeroggyant aki ezt megcsinálta, de szivesen megrugdosnám.
  • lac coo
    #13355
    Ezt nem javították most a patchben ?
  • Alexease
    #13354
    Ennel vigyazni kell, mert idiota modon, kikpacsolhatatlanul, a kormanyra (kormany, pedalok, valtok es gombok) ra van mappolva egy csomo minden. En a kontroller allitasnal kaptam agyverzest, amikor kicsit el volt fordulva a kormany, es ahogy beleptem, korbe tekerte a beallitasokat;) Persze, a sajatbol nincs elmentheto, azonnal felul ir mindent:DDD
  • b-type
    #13353
    setup summary részen érdekesen állítom az értékeket, gondoltam leveszem a széttartást, erre együtt mozdult a merevítés és az aero..
    utána még mentem aztán kiléptem és a kormányállásnak megfelelően elkezdett pörögni a setup, pont a t'köm tudja mi volt...jóvan ennyi kiléptem sry a szerveren lévőktől.
  • Gadfly13
    #13352


    Q3: 2015.06.15 Hétfő, 19-21 óráig Nappali edzés (valós idő 15-17 óra)
    Q4: 2015.06.16 Kedd, 19-21 óráig Éjszakai edzés (valós idő 22-24 óra)

    INFÓ


  • endy papp
    #13351
    Szerintem aki megvette a játékot az eddig is tudta ezt,ha fel ment multira.
  • Mikiller
    #13350
    Azt, hogy van multi a játékban és kis pöcsök az első ütközés után kilépnek:D
  • endy papp
    #13349
    Most ez a vidi mit is bizonyít vagy mit kell nézni ,bocs ??
  • Screenracer #13348
  • endy papp
    #13347
    Jó lesz ez, jó lesz ez......majd egyszer.
    2 hete vetem elöl utoljára, meg most a javítás után,de fél óra alatt eldöntöttem,majd előveszem....lehet Karácsony lesz belőle de ,hogy nem fárasztom és idegesítem vele magam,az tuti,van nem 1 jobb,RRE,AC hogy az iRacingről ne is beszéljek.
    Ha meg esőre lesz szükségem,ebben a melegben magamra öntök 1 pohár vizet és olyan szépen fog lecsepegni rajtam hogy az már valóságos lesz.....
  • Alexease
    #13346
    Sok benne a lehetoseg, es igy a hibalehetoseg is:) Tuti sokmindenen kell meg reszelni rajta (csak nem reklamozzak:P), a megjelenes elott 2-3 hettel en azt hittem, ismet csuszik 3-6 honapot, olyan gazos allapotban volt (bugos volt, hianyos, fagyott, rossz erzes volt vezetni):D
    A pitelest en is csak megszivni tudtam:D Jo otlet az elmentet cucc, meg a pit allitgatas, de eddig mindig becumiztam valamit.

    Valszeg ez a resze is keszulget, a leirt nehany palyanal, ahol AI-t piszkaltak, nem reszleteztek mit csinaltak veluk (csak az utvonal es verseny hozzaallas vagy az ilyen script reszeket is?!).

    Bar nem az, de ezt az allapotot lazan fel lehet fogni egy EarlyAcces-nek:DDD

    A megjelenes elott 2-3 honappal, nalam olyan szrul ment, hogy ha bekapcsoltam valami felhot (a legkissebb, egy darab pamacs) mar szaggatott. Az esot a beta alatt sose probaltam, szo szerint diavetites volt;D Ahhoz kepest, most tizen AI-val, szakado esoben tokeletesen hasznalhato.
  • lac coo
    #13345
    Hat en nem tudom, tobbet tuti nem probalok mar ki !:-)
    Meglatom kovetkezo javitassal mi lesz vele.....
  • Alexease
    #13344
    Csak ez az egy kombot neztem meg, full szarazon es esoben, rovid es "hosszu" (10 kor) versenyen, eleje vagy a vegenel volt esos. Mashol/massal lehet bugos vagy nem jo;)
  • b-type
    #13343
    Nagy kedvencem mikor karriermódban bentvagyok a pit-ben..5 körös a nagy versenyem, bemegyek mondjuk a 3. körben mittomén mennyi előnnyel asszem 4 másodperc első helyről, betöltöm a setup-t pit-be hajtva, nincs javítás, nincs csere, tankoljanak mert azt kötelező.
    beszól rádión a föni hogy van egy kis gond...mittomén mit mondod valami csavarok, de mindjárt megcsinálják..pikk-pakk kalapálgatás, természetesen kerékcsere is,..és aki bejött mögöttem a pit-be, 'lepittelt' és kihajtott..kabbe bazze :DDD
    Mikor első alkalommal hagytak ott a pit-be akkor arra gondoltam tuti nem cserélnek kereket és ezzel spórolják meg az időt...okos leszek majd én sem cserélek...ne is ragasztgassanak meg kalapálgassanak amíg gurul a szekér az AI-t elverem..
    ...hát nem :D akkor minek az elmentett setup (benne hogy nincs javítás), ha tök mindegy..:)
    ...és nincs váltási idő az AI-nál, ez kifejezetten bosszantó, apróság de bosszantó.
  • lac coo
    #13342
    En max 10 koron neztem, fele szaraz fele esoben...
    Clioval olyan tempot mentek, direkt neztem siman vettek a szaraz fektaokat, en meg szankaztam ide ida :-)
    Pedig direkt stormot toltottem be , nehogy eszukbejusson kiblekkelni:-)
    Vagyis ha nekem esogumi kell higy tartsam a tempot a slickes ai val, akmor az hasnalhatatlan:-)
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2015.06.14. 20:26:41
  • Alexease
    #13341
    Nem olyan naturalisan jo a fizika es az FFB mint az AC-ban, de allitgatva vannak benne jo cuccok es pillanatok. A korites es a tartalom ellensulyozna ezt a hatranyat. Ha nem lenne kicsit osszebarkacsolt, hianyos es itt-ott bugos:)
  • Alexease
    #13340
    Megneztem az AI kerekcseret, eson autozast es hasonlot:)

    Szakado esoben valoban eleg jo idoket mennek slick-en, de nem tunt 100-as sinautozasnak, ha alapbol pariban vagytok (slick-en, szarazon), esogumival boven verhetok verhetok.

    A kerekcseret meg elvileg logikusan megoldjak.
    5 koros versenynel hulyek lennenek kimenni kereket cserelni, ha szarazon indul es ha "csak" az utolso 2-3 korben esik. (Foleg hogy meg gyorsak is slick-en:D) Azt ugy sem lehet visszahozni esogumin (de ez elofordulhat, hogy palya fuggo is[palya hossz]).

    De 10 koros versenyen, ahhol az elso 1-2 kor szaraz, es csak utana szakad az eso, ahol mar boven vissza lehet hozni a boxkiallast az esogumival, ahogy elkezdett esni, a mezony nagyresze mar ki is ment. De volt 2-3 aki beprobalkozott slick-kel, de a kovetkezo korben ok is kimentek:D

    Formula3-mal teszteltem (kicsit allitgatva teljesen jo cucc!), Nurburgring Sprint-en, 80%-os AI-val (:P).
    Kinezem beloluk, hogy a nehezebb AI-k nem csak jobban mennek (esoben is), hanem "kisebb/rovidebb" esoben batrabbak is a slick-en.
  • b-type
    #13339
    Ettől még megveheted, nekem mondjuk annyira nem jött be a fizika meg az FFB,...de a lényeg az hogy tudtam már vagy egy éve hogy meg fogom venni, ....ha szereted az autókat, és hangulatos autós játékra vágysz..és géped is van hozzá, akkor előbb-utóbb úgy is meg fogod venni.
    Jelenleg van egy csomó bisz-b@sz ami rontja a játékélményt, de attól még van egy csomó olyan extra benne ami nincs máshol.
    Tudod használni most is, de nyelni kell egyelőre.
    De a lényeg, én most is megvenném,...pedig nem szeretem ezt a fajta fizikát.....viszont annyira nem rossz persze, és jó csapatban jó futamokat lehet menni...majd kialakul.
    Utoljára szerkesztette: b type free, 2015.06.14. 20:01:08
  • Ludowik
    #13338
    Na akkor nem veszem meg:( elég sok a baja úgy látom. Ha jól érzem vegyes a véleményetek nagyon.
  • macleody
    #13337
    Na egy újabb fícsör. Ha emlékezetem nem csal, arról volt szó, hogy boxkiállásnál nem kezdi cserélni a kereket míg be nem zárod az ablakot. Nagyon fasza, tényleg nem cseréli. Csak éppen hiába változtatod meg mondjuk a gumit közepes keverékről esőgumira, nem azt teszi fel, hanem ami előzőleg be volt állítva. Magyarul adtak a szarnak egy pofont, szart se ér az egész.
  • Screenracer #13336
    Itt a javított verzió. Az előzőből kimaradt a default.txt. :))
  • Screenracer #13335
    Ezt is az egyik Senior Member csinálta. Ezzel csinálja Jack Spade is a tweaker filokat. A hivatalos FFB-t még kehetett a dev menüből állítani játék közben.
    Persze azt is lehet csinálni, hogy kiválasztjuk a jack Spade féle tweakerből, hogy melyik autó a legjobb vagy legközelebbi hozzánk és azt kinevezzük defaultnak. Legfeljebb a carsetupban még finomhangolunk, ha egyes autóknál nem válik be. :)
    Utoljára szerkesztette: Screenracer, 2015.06.14. 18:06:10
  • lac coo
    #13334
    Dehogynem, Cliot belottem jora nagyjabol 50,150,100,150, es teljesen jo most is .de majd megnezem pontosan, fejbol nem tudom.
    De pl neztem az ij autokat is, azok jok voltak hasonlo beallitasokkal. A jo az ugy ertendo persze, higy kb olyan amilyen a patch elott volt, maskent annyira mar nem jo :))
    Utoljára szerkesztette: lac coo, 2015.06.14. 18:00:42
  • Alexease
    #13333
    Ez jo es szep, de igy "hasznalhatatlan". Az egy dolog, hogy az ALT-TAB (nalam) hajlamos kifagyni vagy leallitani a gepet(:D), de ez a ki-belepegetes eleg gazos.
    Akkor mar csinaltak volna realtime plugint, ami kitolja overlay-be a kepernyore a beallitasokat, es autokazas kozben lehet allitgatni oket. Es persze kozben load, save, default, reset lehetoseg.

    Ennel meg az R3E is jobb (ott is piszkalni kell az FFB-t, az is ISI-hagyatek:P), mert ott legalabb van az autoban ulve full menu, pikk-pakk lehet allitgatni vagy ki-bekapcsolni valamit.
  • Screenracer #13332
    Elkezdtem az FFBTweakerTool-al molyolni.
    Itt van, ha valakit még érdekelne.
    Ezzel lehet default FFB file-t létrehozni, de lehet külön minden autóhoz is elmenteni egyedi beállítást. Az _FFBTweakers.xml nekem most a default, vagyis eddig jutottam vele. A dokumentumok Project CARS mappában létre kell hozni egy FFB nevü könyvtárat, majd bemásolni oda az FFBTweakers.xml file-t _ nélkül. Elég hamar el lehet sajátítani a működést, de van útmutató is a már kicsomagolt könyvtárban. Csináltam hozzá aktulális carlist.txt-t is. Elmentendő címnek a doku project cars útvonalat kell megadni.
    FFB force 100. Tyre force 100. Alapból.
    Utoljára szerkesztette: Screenracer, 2015.06.14. 17:44:46
  • Alexease
    #13331
    Ha korabban nem nagyon piszkaltad, es viszonylag erosre, minimalisan clippingesre volt allitva, akkor valszeg valoban nem sokat erezni a valtozasbol, max kicsit jobban billeg es/vagy kozeprehuz.
    De ha korabban beallitgattad, kiserleteztel vele, hogy jo/jobb/hasznalhato legyen, akkor a patch-csel, ugyanazokkal a beallitasokkal teljesen rossz:D Default-on megegyszeruen nem jo vagy nem az igazi;)
  • lac coo
    #13330
    Nem tudom, megmondom oszinten nekem.kb ugyanolyan maradt az ffb, semmit nem toroltem, nem is allitottam.
    Talan egy picit kevesbe rangat de az nem baj...De nagysagrendileg nalam ugyanolyan maradt
  • macleody
    #13329
    Ezután? Mi lesz ezután? Az eddigieket látva, kiveszik majd teljesen az FFB-t vagy mi? Ez egyre rosszabb lesz. Már a patch előtti verzió sem az volt mint a kb. 3 hónappal ezelőtti. Én nem vagyok se PC, se AC fan, de megmondom őszintén imádtam ezzel Nordon csapatni, marhára élveztem. Az utóbbi időben többet játszottam ezzel mint AC-val, pont a körítés és az elfogadható FFB miatt, de ez a verzió ami most kint van, ez szar. Próbálom állítgatni, tologatni jobbra-balra a csúszkákat, de nem sikerül belőni. Középen túl sok a visszajelzés, ha lejjebb veszem az Fy-t, akkor meg kanyarban a tapadás csökkenésekor szinte eltűnik az FFB.
    Nem lehet valamelyik fájlban mókolni, visszaállítani a patch előtti állapotot?