19801
  • Danecay
    #13408
    Amit írtam nem csak a a PC-re vonatkozik és nem ellene szól. Ez a saját véleményem az ilyen, manapság gombamód elszaporodó játékfejlesztésről. Ami pedig a lehetőségeket illeti, ígéterekkel teli a padlás, hogy aztán mi és hogy valósul meg belőluk az már más kérdés méginkább az, hogy mikor!
  • Hasselhoff72
    #13407
    True story bro.. több milliárd légy nem tévedhet:))))
  • Timbu
    #13406
    Amikor a WMD indult, nem volt még se AC, se R3E és az rF2 se nagyon állt valami jól, így a pC ígéretes (és az egyetlen) választásnak tűnt. Szerencsére mára annyi lehetőség van, hogy mindenki meg tudja találni, ami a legközelebb áll hozzá.
  • ElNano
    #13405
    Soha nem mondták, hogy szimulátort csinálnak, ezt ti hitettétek el magatokkal. De ezt a kört kb. 1783-szor lefutottuk már... Nem tetszik, nem játszol vele. Problem solved. Kezd megint sok lenni a tömény fikázásból, ez valami létszükséglet nálatok? Több mint egymillió eladott példány egy hónap alatt nem titeket igazol, ahogy az igen pozitív játékos értékelések sem a Metacriticen vagy a Steam-en. Akárhogy sírtok. Ennyi a sztori.
  • Danecay
    #13404
    Éppen erről beszélek! Neked ezt eladták mint rétegjátékot, szimulátort, aztán a pénzedből a nagyobb bevétel reményében csináltak egy tömegcikket, miközben Te még mindig abban a hiszemben vagy, hogy ezt direkt "Neked" csinálták, és ezért ez neked jó így!
  • Danecay
    #13403
    Miért, szerinted az SMS mit csinált ?
  • Timbu
    #13402
    "győzzenek meg minél több befektetőt, szponzort, az elképzelések életképességéről"
    Ezzel csak annyi a gond, hogy a befektető a minél nagyobb haszon reményében ad pénzt. Ha egy simcade játékot több példányban lehet eladni, mint egy simet, akkor a befektető a simcade-et fogja elvárni a fejlesztőtől (lásd: Shift). A WMD pont azért jött létre, hogy ne a profitorientált kiadók, hanem a játékosok igényei szerint jöhessen létre a játék. Ez pedig egy igen jó ötlet. Ha van elég játékos, aki előre finanszírozza a fejlesztés költségeit, akkor készülhet olyan játék, amire egyébként a kiadók nem adnának pénzt.

    A játékosok pedig mindig elégedetlenkednek, akár igazuk van, akár nincs.
  • Danecay
    #13401
    Úgy gondlom, hogy amíg az emberek vevők a jó pénzért árasított, bizonyos fejlesztési időszakban játszhatatlan, Aplpha-Beta játékokra, addig vélhetően sosem, vagy meglehetősen ritkán fogunk teljes, kész játékot kézhez kapni, sok hónapos, akár éves késésekkel, amiknek végleges elkészülése is erősen kérdéses. Ez a fajta fejlesztési finanszírozás, egyedül a fejlesztőnek lehet jó, és ha mégsem az lett a vége a projectnek amit a jóhiszemű játékos várt volna akkor így járt. Én annak a híve vagyok, hogy ne a potenciális játékosok jóhiszeműséget kihasználva gyűjtögessék a pénzt a fejlesztők, hanem, hogy először is határozzák meg a pontos irányt, tegyenek le először valamit az asztalra, promózzák a cuccukat, győzzenek meg minél több befektetőt, szponzort, az elképzelések életképességéről, akik ennek fejében tolják a lét, de oda is taposnak a fejlesztők tökére ha kell, mert nekik módjukban áll, egy mezei játékossal ellentétben. A naiv játékos közben észbe sem kap, de már másodjára vagy harmadjára tokolja ki azt a pénzt azért amit már elsőre is várt. Ne mennyünk messzire, feltehetően a Project Cars első része is erősen kétséges, hogy valaha olyan lesz mint azt sokan várták, sőt mondjuk azt, hogy ez máris bebizonyosodott, erre rögtön itt a második rész bejelentése. Akkor kérdezem én, minden beígért support ellenére is, ha mindent rendbe vág a SMS az aktuális rész háza táján, mivel akarja majd eladni a második részt? Ez Persze igaz az AC-ra is. Ott is a support, legalábbis a felírat a játék elején ha jól rémlik a 2020-at célozza meg, de szerintem ott is hamarabb esedékes egy AC2 bejelentés mint egy jó AI, egy értelmes karrier mód, dinamizmus, ami a pálya állapotát, napszakot vagy az időjárást illeti, persze előbb lefölözik a fizetős DLC-k által hozott haszont.
  • Ra1n
    #13400
    Így kell pofánköpni a rajongókat. Még az első rész is BETA állapotban van,erre tessék.
    Hála az égnek tőlem egy forintot nem láttak,időben refundoltam és azzal a változattal tolom (már ha tolom,inkább csak patchenként ránézek,röhögök egyet és játszom mással) amit megérdemelnek.
    Utoljára szerkesztette: Ra1n, 2015.06.22. 20:29:37
  • sertrex
    #13399
    "Project CARS will continue to see massive updates, features, and content throughout 2015 & beyond. Project CARS 2 will happen simultaneously."
    Forrás
  • sertrex
    #13398
    Sok az elmaradásom. :) Sajnos "mindenevő" vagyok és sok dolog érdekel. :)
  • ElNano
    #13397
    Heh. :) Nos, ha úgy gondolod, hogy számos remek film jön, akkor hajrá, bár ahogy én észrevettem, max havi1-2 megnézésre érdemes "termelődik", aztán annyi. (Igazán jó film meg talán ha évi 3-4 van.) Játékoknál meg nekem van a CARS és kb. ennyi a sztori, meg majd novemberben a Fallout 4. Sorozatokból Wayward Pines, és kampó. Szóval nekem nem viszi el az időmet a szórakoztatóipar, ráérek anyázni kát-három évet a CARS 2-vel. :D
  • sertrex
    #13396
    Én azt hiszem, kihagyom. Még nem döntöttem el véglegesen, de arra hajlok inkább, hogy majd akkor akarok vele foglalkozni, ha megjelenik. Túl sok időt töltöttem el a PC 1-el. Inkább kicsit több időt akarok majd filmnézésre, sorozatokra és más játékokra fordítani. :))
    Utoljára szerkesztette: sertrex, 2015.06.22. 19:54:54
  • Timbu
    #13395
    Persze nem fogja a pC1 patch-elését a pC2 fejlesztésének elkezdése akadályozni, mert majd folyamatosan nő az egyik és csökken a másik csapat létszáma, de a pC1 még annyira félkész, hogy azért "illett" volna még 1-2 hibajavítást megvárni ezzel a bejelentéssel.

    Az a baj (de ne legyen igazam), hogy a szimulátorosok távol fognak maradni, cserébe majd jön sok fanboy és az lesz a legfőbb probléma, hogy hogy tükröződjön a hold a pocsolyában.
  • Alexease
    #13394
    Beszallnek en is szivesen, de vonjak le a CARS-nyeresegembol:D
  • ElNano
    #13393
    Magas labda volt, igen.
  • Danecay
    #13392
    Ez a baj sajnos! :(
  • Alexease
    #13391
    Beta-nak itt a CARS 1 is:)
  • Alexease
    #13390
    Eleg pozitiv visszajelzesek vannak a hozzaszolasoknal:D
  • ElNano
    #13389
    Ez jó, hamarosan be is nevezek rá, nehogy már alfa-béta nélkül maradjak. :D
  • Adam Jonas
    #13388


    Project CARS2 funding now open!
  • Pelsodriver
    #13387
    Nem, nem állítottam be,erre nem figyeltem.Köszi a segítséget, valószínűleg ez a hiba.
  • Scamel
    #13386
    Pont az előbb futottam bele én is ebbe a boxkiállás problémába. Állítottál be saját pit-stratégiát? Lehet hogy a default szar, én a restart előtt csináltam sajátot, ezek után az újrakezdett versenynél már nem volt semmi gond a kiállás után.
  • Pelsodriver
    #13385
    Az hogy van, hogy a DTM 1. futamát megnyerem Porscheval, majd a 2. futam 2. körében kihívnak a boxba, a kerékcsere alatt a 24. helyre csúszok, majd kijöve teljesen kezelhetetlenné válik az korábban kitűnően vezethető autó, alulkormányzott, egy olyan kanyart sem képes 80-nal bevenni, amelyet valóságban a Polómmal teljesen biztonságosan beveszek...A legfinomabb gyorsításra is kifarol...Ne már ...Ez komoly?
  • Alexease
    #13384
    Most bongeszgetem a Steam-es learazast (holnap vege), most lattam hogy a CARS -40% (29,99EUR). Annyit azert meger;P
  • sertrex
    #13383
    Hamarosan jön egy újabb javítás amiben kijavítják majd az FFB-t.

    Kipróbáltam Azur Coaston, Ford Focusszal, hogy levettem 10%-ra a Tyre Force-ot és carsetupban a Mastert felnyomtam 100%-ra. Elég érdekes élmény alakult ki belőle. Mondhatni élveztem. :)) FFB force legyen 100%-on. :)
  • Timbu
    #13382
    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    Már van Steam refund, így nem kell warezzal demózni.
  • Hasselhoff72
    #13381
    Ezt egy D12-ről szóló cikkben olvastam..
    " Project Cars fejlesztői korábban már nyilatkozták, hogy DirectX 12-ben 30-40%-kal is gyorsabban fut a játékuk, tehát várható a frissítés itt is."
    Igazság tartalmáról fogalmam sincs....
    Utoljára szerkesztette: Hasselhoff72, 2015.06.19. 18:56:10
  • ElNano
    #13380
    Azért lehet egész izgi versenyekbe belecsöppenni - akármennyire nem szeretem a public lobbykat.

    SPOILER! Kattints ide a szöveg elolvasásához!
    (És még mielőtt valaki "leleplezne": Igen, az előző nickem Fernandooo volt, de mivel inkább ezen a mostanin vagyok jelen, inkább itt is ezt használom, szeretnék mindenhol ugyanazzal a névvel írni-játszani. Az előző nickem nincs kitiltva, egyszerűen csak meguntam ezt a "soknevűséget".)


    Mentségemre legyen mondva, hogy Sakkito nem az a pálya, ahol körök százait mentem már, néha keresnem kellett a megfelelő fokozatokat... :D És tényleg csak beestem ebbe a lobbyba setup nélkül. Azért egész izgi lett, még a keményebb harcok ellenére is - vagy éppen azért.


    Utoljára szerkesztette: ElNano, 2015.06.19. 18:34:19
  • sertrex
    #13379
    The racing game renaissance
  • Joint Joe
    #13378
    Sziasztok, akadt egy kis problémám. Feltelepítettem a játékot(RELOADED verziós), majd indítás után lemegy az intro videó, és kidob az asztalra. Van erre valami megoldás? Szeretném a játékot kipróbálni, mielőtt megveszem, mert nagyon megoszló véleményeket hallottam róla.
  • Alexease
    #13377
    Az rF2 egy vicc (ebbol a szempontbol):) 6 eve (!) mutogattak egy nagyon gagyi 2 masodperces, fix esos animot, ami nem is szelvedo volt, csak a monitoron megjeleno cseppek, de meg az sem kerult bele.
  • lac coo
    #13376
    Pfff, ez zsivany, nem is lattam meg !
    Ilyent szeretnek rf be ! :)
  • Alexease
    #13375
    Ezen semmi valtozast nem latok:) Valszeg a CARS is ilyesmit szeretne?:P

  • Totti5
    #13374
  • bunny
    #13373
    Lehet olyan volt az elvárás, amit nem ígértek? Nem tudom, én amit láttam belőle anno, és ami miatt megrendeltem preorderben azt nekem maximálisan hozza. Vettem is miatta egy új VGA-t, bár elfutott a régi vason is, azért gondoltam legyen mégis szép és gyors.
    Elképzelhető, hogy idővel ahogy tisztul a kód és szűnnek a komolyabb bugok majd ráfekszenek a szim rész komolyítására, tudjafene. De lehet egyszerűen annyira vékony az a réteg, hogy nem éri meg foglalkozni ezzel?
  • SityiSXT
    #13372
    Nem és nem is lesz modtámogatás. Technikai oldalról nem volna nehéz berakni, de egyrészt a minőségi kontroll így kicsúszna az SMS kezéből, másrészt a jogi oldala a dolognak szintén meglehetősen szürke terület.
  • ozoli78
    #13371
    Az a helyzet itt egy páran sokat vártunk ettől a JÁTÉKTÓL olvass vissza mekkora volt a lelkesedés , aztán jött a csalódás, a játékosok maradnak jól el játszogatnak ,de aki simulátorozni akar az talál mást jobbat.

    Lacika1992
    Még az hiányozna ennek, hogy jönnének a szarabbnál szarabb modok
  • Lacika1992
    #13370
    Fognak hozzá kocsi modok készülni?
    Rohadt kevés kocsi van benne....
  • bunny
    #13369
    Látom megy a szokásos fikázás. Valószínűleg sokat vártok egy játéktól, ez nem a Ferrari F1-es épített szimulátora amit Vettel használ srácok. Játék, korlátokkal és 12.000ft-ért, nem 12M euróért. Ki kell szolgálnia a hozzám hasonló koca játékosokat és nyilván próbálkozik a komolyabb kihívásokkal. Ez azért nem egyszerű ám! Csinálni egy árkád törömzúzom játékot, vagy csinálni egy vérprofi szimpulátort amihez Norbi szintű tudás kell egyszerűbb mint egy olyant, ami mindkét igényt le akarja fedni, ne várjunk irrealitásokat.
    Én csak annyi fűznék hozzá, hogy számomra roppant szórakoztató, élvezetes és szép játék, minden más autós cuccot le is zúztam a gépemről annyira magával ragadott. De én hobbi játékos vagyok.
    Nyilván vannak bugok is, de manapság anélkül már semmi nem kerül kiadásra, ezen kár pampogni, ez a XXI. század, rohanás, határidők miegymás. Az a baj, hogy a bug keresés iszonyat idő, erőforrás így pénzigényes. És végtelen történet mellesleg. Egy kiadó nem engedheti meg magának ezt, mert akkor az életbe nem kerül kiadásra a termék, vagy mire kiadják már elavul. Szerintem a Pcars a nagy átlaghoz képest teljesen jó release-t kapott, ha azt gondoljátok ez egy bugos szar játszatok online MMO-val pl. LOTRO, na az bugos szar amikor kiadják, meg sokszor az is marad :(

    Van pár dolog amit hiányolok belőle persze, jó lenne mondjuk a pályák rajzolatát előre megnézni, neadj isten egy pályabemutató kört, persze ezt egyik játékban se láttam még. De szerintem egy átlag játékos számára az egyik legélvezetesebb PC-s autós játék.

    PEACE!