207
  • Gerygrey
    #47
    Na, ezt én is régóta akarom tudni, mi is ez az életérzés duma :)

    Nekem az életérzés az, ha felülök a motorra, vagy elmegyek egy koncertre, esetleg egy romantikus vacsorára a kedvesemmel - a számítógép és a telefon csak tárgyak, amelyek azért vannak, hogy kiszolgáljanak, nem pedig azért, hogy az életemet pótolják.
  • Gerygrey
    #46
    Én nem gondolom azt, hogy az Apple szarban van, sőt, még azt se, hogy az iPhone szar. Az is egy kiváló készülék, és a Galaxy S is, de nekem a Galaxy S jobban tetszik, és azért választottam az iPhone helyett. Az ár egyáltalán nem volt szempont, vehettem volna kártyafüggetlen iPhone-t is, de nem kellett.

    Különben ezen vitázni kb olyan, mint hogy a Porsche, vagy a Ferrari jobb. Mindkettő a ma elérhető csúcskategória, csak más megközelítésben.

    Egyébként ha benézel az Apple Társalgó topikba, láthatod hogy egy ideje vacilálok azon, hogy iMac-re cseréljem a PC-t, bár a hozzászólások kicsit elbizonytalanítanak, eddig még nem sikerült pro és kontra érveket felsorakoztatni az Apple és a PC mellett...
  • dzsagon
    #45
    fitymaszükület
  • ede0001
    #44
    Azért kicsi árnyaltabb lenne az apple eladási adata, ha kivennék belőle az ipadot. Nagyrészt inkább az dobja meg a portable computers adatokat.

    http://tech.fortune.cnn.com/2011/08/08/apple-portable-computers-set-to-dominate-the-rest-of-2011/
  • immovable
    #43
    Milyen az a apple életmód? :D Még ha Ferrarid van és azt mondod életmód, na de egy telefon vagy számítógép már életmód. :DDD

    Éljenek a lelki szegények. :D
  • narumon
    #42
    Érdekes amit mondasz mert igazad lenne ha;
    1, A samsung tulajok (többek között) nem mindig azt szednék elő, hogy milyen sok android fogyott és az apple szarban van (tehát itt összeadják, de ha kiderül, hogy az apple nincs szarban mert szimplán a legtöbb telefont adja el a kategóriában, akkor megy a mellébeszélés) - ennek megfelelően soha nem fogja érdekelni, hogy mennyi androidos készülék van a piacon. Mint PC esetében; minek érdekelné az apple-t, hogy mennyi PC-s notebookot adnak el, amikor mint gyártó símán ő adja el az egyik legtöbb notebookot a világon.
    2, Ha nem iOS-en adnák el a legtöbb szoftvert ami a fejlesztőknek az elsődleges szempont.
  • Gerygrey
    #41
    Kicsit már unalmas ez a "miből mennyi fogyott" történet.

    Ha valaki csúcskategóriás Androidos telefont akar venni, akkor választhat a SGS2, a Desire HD, Nexus S, Moto droid különböző variánsai közül az igényeinek megfelelően, így nem csoda, hogy megoszlanak az eladási adatok is. Ettől még például a fejlesztők szempontjából tökmindegy, hogy melyik konkrét készülékből adnak el többet, neki teljesen mindegy hogy Desire-n vagy Galaxy S-en futtatják az appot, a lényeg, hogy legyen minél több belőlük összesen.

    Az összevetés úgy lenne érdekes, hogy mennyi iOS készülék, mennyi high-end Android, és mennyi alsóbb kategóriájú Android fogy.
  • GregSB
    #40
    "Négyes, vagy négy S?" :D

    Főleg a szervizesek fognak ezzel szívni, telefonos ügyintézésnél :P
  • G_ArchAngel #39
    Itthon is jó lesz kimondani, hogy "ájfon négyesem van"
  • grobs
    #38
    "Mérföldköveknél" reklám céllal kiadnak egy-egy papírost. Az eladási adatokat az amerikai forgalmazóktól lapátolják össze a statisztikákhoz az erre hivatott cégek.
  • grobs
    #37
    Borítékolható rengeteg képi poén. Sokan ezért nem tartották valószínűnek, hogy S lesz az új név ... de végülis a HTC meg bevállalta az Incredible S-t :o)
  • GregSB
    #36
    Ne csak magyarázz, támaszd alá tényekkel amiket mondasz.

    Ha akarod, én alátámasztom, hogy a Galaxy S-ből sem fogyot annyi, mint iPhoneból.

    Link 1
    Link 2
  • ede0001
    #35
    Én úgy hallottam, hogy a Samsung már elég régóta nem közöl eladási adatokat.
  • narumon
    #34
    Szerintem arra válaszolt hogy világviszonylatban a Galaxy S-ből sem adtak el többit mint síma Iphone4-ből.
  • kisedi
    #33
    G_ArchAngel: Látod mondtam h GregSB egy troll. Olvasni sem tud! Továbbra is a Galaxy S II eladási adatait hasonlitgatja, holott a sima Galaxy S nyomta le tudásban és darabszámban is az Iphone 4-et. A Galaxy SII természetesen lenyomná az Iphone4s-t mintahogy a TÉNYEK SZERINT IS TÖBB ELADOTT KÉSZÜLÉK VAN JELENLEG. Ha márt ennyire vak troll.
  • narumon
    #32
    " a 100$-os iPhone 4 függetlenül"

    Függetlenül kint sem 100$ hanem 6x-7x több. Ne állítsunk valótlanságokat. Thx.
  • aronvirginas
    #31
    Mellesleg ez a 4S név kicsit furcsán fog hatni angol nyelvi környezetben kiejtve
  • narumon
    #30
    "Elég gáz hogy nem bírtak újítani a 4S külsején. Ennyire ötletszegények."

    3G-3GS egyforma csak a belseje változott valamennyit 4 és 4S egyforma csak a belseje más. Majd az Iphone5 más lesz, de az 5S majd megegyezik azzal.
  • aronvirginas
    #29
    "Elég gáz hogy nem bírtak újítani a 4S külsején. Ennyire ötletszegények."

    Vagy egyszerűen nem érezték szükségét. Ahogy az amerikai mondás tartja: "if it ain't broke, don't fix it". Mac vonalon is csak sokévente egyszer változik a dizájn, egyébként csak a belsőt fejlesztgetik.
  • kisedi
    #28
    Hú wazze. Gondoltam veszek a lányomnak egy 3GS-t játszani, zenét hallgatni DOMINO-ban. WAZZE 149e Forint! egy vacak 3GS magyarországon 2011 végén!
    Ugyanennyiért DOMINÓban Galaxy S Plusz kapható, majdnem IPhone4S tudással:HSDPA 14.4Mb/s, 1400Mhz CPU, 4" SAMOLED kijelző, hangvezérlés(csak angolul),DLNA és WiFi hotspot, Bluetooth 3.0,USB 2.0,USB Mass Storage mód,750/625 óra készenléti idő,770/390 óra beszélgetési idő. És az otthon 40"-os Tv-m re átvihető Wifi-n a Multimédia tartalom ONAIR. 1szóval finom is DURVA az Apple magyarország itthoni árképzése. A Drágán elavult Hardvert cirádás Angry Birds tokban címszó műkődik Náluk
  • ede0001
    #27
    Nem az S betűt lopja, (már volt korábban is S, 3GS) hanem először is a siri ikont.Szinte 1 az 1-ben megegyezik a google voice search ikonjával. Az appot meg innen koppintotta:

    https://market.android.com/details?id=com.vlingo.client&feature=search_result
  • item
    #26
    Iphone4 S hm olyan Galaxy S érzésem van,miért pont "S" lett ? Almáék nem a designt kopizzák,hanem a jól bejáratott "S" nevet..
  • usersg
    #25
    Hát ez igen gyengécske... Jobs főpap távozása máris éreztetné hatását?
    Mindenesetre tuti siker lesz, efelől nincsenek kétségeim. Két dolog biztosítja ezt:
    1) alma
    2) Újabb mint az 4 -es :D
  • G_ArchAngel #24
    Ha egy Apple-usernek igaza van es alatamasztja: trollkodas.

    Sg.hu fandroid alapszabalyzat/
  • GregSB
    #23
    Ez nem trollkodás, ezek tények.
  • GregSB
    #22
    Annak ellenére hogy a 4S az ellenfele, még a 4-s eladásait sem tudta elérni.

    Világszinten közel sem szorongatta meg az iPhone 4-et az S2. 4 hónap alatt adtak el belőle 10 milliót. Az iPhone 4-ből csak a nyáron 3 hónap alatt eladtak 15-6 milliót, pedig akkor már 1 éves konstrukció volt.
  • kisedi
    #21
    GregSB. Ne Trollkodjál, a Galaxy SII elenfele a most bemutatott IPhpone4S, és simán lezúzta mire piacra került. A Galaxy S igenis megszorongatta az IPhone4-et,
    pl Európában simán le is nyomta. (Nem volt nehéz a CPU-ja az Iphone4-es picit megspékelve plusz cache-memóriával. A HD videófelvétel is fényévekkel jobb, ahogy a kültéri használhatósága a kijelzőnek(SAMOLED, nem e retek LG által gyártott IPS panel-retina kijelzőnek csúfolva), vagy pl az üzemidő. Én 3-4 naponta töltöm a telóm és használom is, nem naponta)
  • GregSB
    #20
    Ami kurvára nem számít, mert a már 1 éves iPhone 4-ből is több fogyott a nyáron, mint a konkurensekből (pl Galaxy S2-ből).
  • laziga
    #19
    Szal a lényeg hardveresen felzárkóztak a sereg hajtók mögé :)
  • Alien_AM
    #18
    "Sajnos itthon a Fidesz miatti nagyon jó dollár árak erős tényezők lesznek."

    Ezt kifejtened bovebben, mert nem igazan ertem, remelem penzugyi szakon vegeztel!?
  • Gerygrey
    #17
    Jo, es az miert van, hogy az USA-ban 3100 dolcsiert osszekonfigolt iMac-et itthon valamivel tobb, mint egymilluo Ft-ra sikerult kihozni? Es miert kerul az iMac-be 16 giga RAM majd 200K Ft-ba? Szoval azert nem kell vedeni az Apple-t, ha a magyarorszagi arkepzesrol van szo.
  • sanyicks
    #16
    ja pont csak az applet lehet utálni életmód miatt... ferrarit nem is, vagy bmw-t vagy az aranyozott telefonokat, csak az applet külön :D Azért utálják az applet főleg mert ilyen sötét fanjaik vannak ;)
  • VRSDM
    #15
    nem a te hibád. ők tényleg úgy vélik hogy ami itthon ~200.000HUF az a világ minden más pontján ~30.000HUF

    s meg is van miért utálják az apple tulajokat? (mert irigyek az életmódra?) :D

    najó befejeztem, nem dobok több csalit. fröcsögnek eleget ösztönből is :)
  • tviktor91
    #14
    Édes istenem...nálunk is 100$ ELŐFIZETÉSSEL..mint ahogy máshol is ELŐFIZETÉSSEL.
  • hurkaur
    #13
    Furcsa kijelentes ez annak fenyeben, hogy az elso te voltal mint nem fan :) :|
  • MaRee
    #12
    Ja bocs, már van 8 gigás 150 ezerért..... :)
  • MaRee
    #11
    Haha, itthon normális ár? Itthon a 100$-os iPhone 4 függetlenül újonnan minimum 180 ezer forint, térjetek észhez. Nem fog lemenni úgy sem az ára, hisz így is viszik őket mint a cukrot. A 4S ára 200 körül lesz, de hát úgy is megveszik.
  • coolbboy83
    #10
    Nem sajnos... irreális itthon, mint minden... itt egy BMW ami 20 millio az Ausztriában csak 15 :-)

    Ez magyarisztán....
  • ADAMEX9
    #9
    Biiiztos!
  • barcames
    #8
    remélem itthon is normális ára lesz!