207
  • Madve
    #207
    Egyébként meg a belinkelt videódon látszik, hogy rosszul reagál az erősebb fényre, fakók a színek, és a hátterek nem túl részletesek, van néhány akadás is mozgás közben, de alapvetően nem rossz, de n8-al videózva ugyanez sokkal szebben mutatna...
  • Madve
    #206
    A tüzijátékot én filmeztem, de valóban nem otthon voltam... (Vagyis tulajdonképpen otthon, csak szabadságon) :)
    Amúgy nekem is Canonom van az n8 mellett azt is vittem magammal a szabadságomra, de igazából csak egyszer vettem elő a bőröndömből, akkor is csak azért, mert havert érdekelte. 3 hét alatt gyakorlatilag minden képet és videót az n8-ammal csináltam, tökéletesen megfelelt a minősége ilyen tipusú felvételekhez. Eddig egyetlenegy telefonommal sem mertem volna ezt elkövetni, és semelyik másikkal sem próbáltam volna meg amit jelenleg lehet kapni.

    A videoklipet meg az együttes tagjai csinálták a szokásos stábukkal minden különösebb előkészület nélkül, de ennek te is utánanézhetsz, ez nem az a kisfilm, amit első körben csináltak profik...
  • narumon
    #205
    Ez meg iphone4-el:
    http://www.youtube.com/watch?v=8EwCLeD3z9o

    A gond ezekkel a videokkal (azzal is amit én linkeltem), hogy otthon te nem tudsz ilyet [vagyis de ha nagyon akarsz], a világítás és az egyéb használt technikák miatt.
    Ez pl egy 550D Canon fényképezővel készült:
    http://www.youtube.com/watch?v=Pco4OmpYSQo

    Meg ez is:
    http://www.youtube.com/watch?v=X1sO9HL6d_Y&feature=related

    Ég és föld a kettő...
  • Madve
    #204
    Az n8 kamerája az nem csak felbontásban nagyobb. De már lassan több mint egy éves lesz, szerintem biztos hallottad már ennyi idő alatt hogy pl. a legnagyobb szenzorokkal rendelkezik a mobilkamerában létezik.

    Itt van néhány videó, persze lejátszás előtt állítsd hd(720p)-re őket:
    http://www.youtube.com/watch?v=acbK7gk-mKw&list=FLXS0bDGDNMy45VLn6n7mMQg&index=210
    http://www.youtube.com/watch?v=ssjJSJkBPmA
    http://www.youtube.com/watch?v=VodhwvJZfL0

    Van több is, szerintem elég ügyes vagy ahhoz, hogy találj még, csakúgy mint fényképeket is.
    Véleményem szerint nyugodtan ki lehet jelenteni, hogy ha nem tudnád, hogy telefonnal készültek, nem is jutna eszedbe sem hogy köze lenne hozzá.
    Egy átlagfelhasználónak meg már szinte bőven sok is amire ez a kamera képes, míg azért a többi telefonnál azért komolyan elgondolkodnék, hogy pl egy nagyobb papírképet nyomtassak-e az általuk készített homályból...
  • narumon
    #203
    A nagy nullától elég messze van. Mint már írtam az N8-nál max egy lehelettel gyengébb a síma 4-es képe. A 4S meg pont ott változtatott ahol kell (optika), és az a néhány sample kép ami kering a neten az sokkal jobb is mint az N8 képei. Ha ezt nem látod akkor nem velem van a baj, de továbbra is tartom, hogy a felbontástól nem lesz jobb egy kép, max valamelyik területe élesebb. (jó esetben) - de, éles kép nem egyenlő jó kép.
  • Madve
    #202
    Mellékesen hozzátenném, hogy amíg google maps navigációja még gyerekcipőben jár, addig pl. a Nokia Maps símán versenyképes bármelyik jelenleg a piacon lévő navigációs készülékkel, mivel mindent tud, amit azok is. És pl. ott ahol én lakok folyamatosan épülnek az újabb városrészek, a 3-4 éve elkészült területek még mindig nincsenek google mapson (streetview segítségével már akadnak képek ezekről a területekről, de térképként még mindig nincsenek), amíg nokia mapson max. fél éven belül eddig mindig megjelentek az újabb utcák.
  • Tinman #201
    Ha idekevered a fényképezőgépeket, az iPhone képe egy nagy nulla... ne tedd, telefonokról van szó.
  • Tinman #200
    "Igen, és a Galaxy S is túllépi ezt a szintet, meg az iPhone is."

    Fogd már fel, hogy van amiben igen, van amiben nem! Az iPhone legnagyobb előnye a gyorsasága és az érintőképernyő pontossága, meg a milliárdnyi app, mert N8 esetében is vannak alternatívák, de kevesebb. Persze amit nem tud az iPhone az nem is kell, az nem jó. Nevetséges érv.

    "Ha nagyon akarnám, én is tudnék Sláger rádiót hallgatni, úgy emlékszem, van netes stream."

    És te olvasod amit én írok? Pont az a lényeg, hogy NETTŐL független! Nem mindenhol van az utcán instant net elérésed.


    "Te teljesen hülye vagy?! Olvastad a mondat első felét? Azt írtam, BESZÉLGETNI valakivel. Tudod, amikor két vagy több ember áll egymás környezetében,"

    Anyukáddal személyeskedj otthon.
    Végig a telefonok paramétereről van szó, a lőtéri kutyát nem érdekli a te offline verbális kommunikációd. Erről beszélgess a fiúk-lányok topikban.

    "Egyelőre még csak angolul, és elég vicces akcentussal olvassa fel a pesti utcaneveket, de gondolom, előbb-utóbb lokalizálják (ahogy a Google Translate felolvasója esetén már megtörtént, magyarul is olvas)"

    Szánalom. 2011-ben nem a saját nyelvemen? Gáz.

    "Én egyrészt nem szoktam egymenetben megkerülni a bolygót, úgyhogy nincs szükségem offline térképre."

    Az te vagy. Más meg sokat utazik... lehet eladnád a telefonod az árából Bali-ig vinne a malév.

    "Ha Párizsba megyek mondjuk, akkor (itt gyengébbek kedvéért hozzáteszem, hogy: MIELŐTT ELINDULOK, LETÖLTÖM) Párizst és környékét itthon, vagy wifivel bárhol letöltöm offline használatra (tud ilyet az androidos Google Maps) oszt' jónapot."

    Macera... jelenleg 16 GB belső és 32 GB külső memória van a készülékembe, Szomália se gond. 1x letöltöttem és soha többé nincs rá gondom."

    "Minek legyen meg az egész világ térképének 2011. akárhanyadikhó valahanyadikai állapotában a telefonomon offline, ha bármikor letölthetem egy adott régió aktuális térképét pár kattintással?"

    Mer megteheted azért. Egyébként ahogy te fel tudod frissíteni, úgy Nokián is lehetséges természetesen.

    "és akkor biztosan nem ér olyan meglepetés, mint most hétvégén Pécsre menet az autós GPS-emmel: nem tudom, mikor volt utoljára frissítve, de csak Szekszárdig tartott rajta az M6-os, és a régi 6-osra akart terelni... Miközben a Google Maps-on ezer éve rajta van.)"

    Ja-ja, friss IGO mellett engem is ilyen szoktak érni... vicces egy szar az :-D
  • narumon
    #199
    Azért keverem ide mert az egész onnan indult, hogy semmi értelme ezekbe a nyikhaj optikával ellátott telefonokba 12Mpixel meg 16Mpixel meg 4800Mpixel kamerákat rakni, mert a szám semmit nem jelent, csak parasztvakítás. Soha nem lehet velük értelmes képet csinálni.
    Ha megnézed az N8.al készült képeket, akkor én azt látom, hogy nagy részük olyan kép amire egyébként ha fényképezővel készült akkor törlöd, hogy hát bizony ez nem lett az igazi. Tele vannak hibával.
  • Madve
    #198
    Az a canon a520 egy mobilba épített kamera? Nem? Akkor miért kevered ide? Ne akarj már egy célgépet hasonlítgatni egy multifunkciós eszközzel..
  • narumon
    #197
    Nem azt mondtam, hogy nem használható. Hanem azt, hogy megnézve sample fotókat egyszerűen nem jó. Nem a 12Mpixel a gond hanem az optikai érzékelő. Ha megnézel N8.al készült fényképeket, utána meg mondjuk egy Canon A520-al ami egy régi 4Mpixeles gép akkor zongorázni lehet a különbséget a Canon javára. Ezen nincs mit szépíteni.
  • Madve
    #196
    Én is, sehol nem láttam olyat, hogy bármi lenyomta volna. Pláne, hogy a többinek már az is nagy hátránya, hogy nagyon is ideális fényviszonyok kellenek egy normális minőségű képhez, többségük pl naplemente után, vagy egy gyengén megvilágított helységben szinte teljesen használhatatlan. Az n8 -ban nem az a 12 megapixeles kamera van, mint pl a samsungokban voltak....
  • narumon
    #195
    Utána néztem, ellentétben veled.
  • Madve
    #194
    Ez volt a nap vicce, köszönjük. Egy kicsit nézz utána előszőr inkább...
  • narumon
    #193
    N8.at is elveri bármelyik ilyen fényképező. (Sőt ahogy nézem a 4S is elveri a maga 8Mpixelével).
  • Madve
    #192
    "Ha azt hogy egy 12Mpixeles telefon képet bármelyik 3-4Mpixeles fényképező pofánveri képminőség tekintetében"

    Attól függ, hogy az a 12 megapixeles kamera az n8-é, vagy a többi telefonban megjelent gagyi kamera. A többit nem nehéz elverni. Mellékesen jövőre jön az N8 utódja az N8-01, avagy az új számozás szerint a Nokia 801. Szerintem az lesz az új legjobb telefon fényképezőgép kombó, addig meg továbbra is az n8 marad igazi kihívó híján..
    http://mynokiablog.com/2011/08/29/nokia-801-possible-16mp-belle-or-make-believe/
  • narumon
    #191
    Meghalt Steve Jobs! Respect neki és, R.I.P
  • narumon
    #190
    +1
  • narumon
    #189
    "Lesznek hamarosan 16Mpixel-es telók is. Gondolom megfelelő minőséggel."

    Igen mit nevezünk megfelelő minőségnek. Ha azt hogy egy 12Mpixeles telefon képet bármelyik 3-4Mpixeles fényképező pofánveri képminőség tekintetében akkor nem tudom mit jelent a megfelelő!
  • DjDano
    #188
    Gagyi az N8? Akkor a fröccsöntött műanyag Galaxy S2-t is nyugodtan nevezzük gagyinak! Egyébként soroljad mi az amit a Symbiannal nem lehet megcsinálni és az Androiddal igen.?! Elnézést igazad van, az Android jobban laggol erősebb procival is a Symbiannál. Ebben lekörözi :))

    Lépj ki droidlandból a valóságba!
  • hurkaur
    #187
    +1
    Mindig igy zarul ez. Aztan jon egy ujabb apple cikk, ahol valami szellemileg karosult ujbol elohozza "az iphone (vagy egyeb apple produktum) szar bezzeg az x y" maszlagot, es kezdodik elolrol.. nem zavar, csak uncsihh :S

    off: "Your device or computer could not be verified. Contact support for assistance." app store 10.7 upgrade ota ezzel udvozol login utan. kopp kopp.
  • fergusonpapa
    #186
    ez tetszett +1

    ez a baj sok emberrel itt h kise probáltam normálissan egyiket sem és ugy darál s magyaráz.már cask divatból is meg h unatkozik.az h valakinek android szinpatikusabb rendben van kinek mi,de akkor alkossunk véleményt föleg oylan erösseket amik itt elhagnoztak hogy ha használtuk már.

  • Mihail
    #185
    A helyesírás hibákért bocsi, nagyon hosszú napom volt és nagyon fáradt vagyok :)
  • Mihail
    #184
    Nem szeretném semmilyen vitába beszállni, csak néhány gondolatot osztanék meg. Szerintem csak akkor írjunk mélyreható véleményt egy eszközről ha már birtokoltuk és használtuk huzamosabb ideig vagy esetleg teszteltük.

    Anno még 2008-ban Japánban vettem egy ipod touchot, abban évben jött ha az első generáció ha jól emlékszem, már akkor itt használtam meg lehetett venni az itthoni bolti ár feléért, de ez most más tészta, a lényeg, hogy legnyűgözött, hogy mennyire gyors a wifi, milyen jó appok, mennyi funkció.

    Később túladtam rajta, mert meguntam. A következő apple eszközöm egy macbook white volt (asszem 2009-es év eleji modell), életem eddigi legjobb notija volt (4gb ram, 500gb hdd, múlt év végén adtam el, mert nem volt szükségem notira az új munkámból kifolyólag). 2010 decemberében vettem egy iPad-et, lenyűgözött a készülék. Megint azt éreztem, mint az ipod touch esetében, hogy megelőzi a korát és hogy a többi kézbe vett, kipróbált táblagép az fele akkora élményt nem okoz. Mondjuk a táblákról nekem az a véleményem, hogy nem élet fontosságú eszközök még, ezért én 2 hónap után túl adtam rajta, de örülök, hogy kipróbáltam. Elszabadult idén év elején itt Mo.-n is végre az android őrület, vettem egy Samsung Galacy Ace-t. Lassú is volt, kevés memória, műanyag ház, szóval nem ragozom, nem volt egy kellemes készülék. Az android az eleinte tetszett, hogy jé mennyi funkció, micsoda "szabadság" (korábban azt gondoltam, hogy az iOS kütyük csak akkor frankók ha jailbreakelve vannak). Végülis kb. 2,5 hónapig eltűrtam, utána eladtam a francba, mert őrületbe kergetett, hogy 1 nap alatt lemerül és bekapcsolás után marha lassan indul be az élet rajta (tel. könyv, stb.).
    Vettem utána egy iPhone4-et és most először érzem azt, hogy nem kellett kompromisszumot kötnöm a vásárláskor. Tudja ugyanazt mint az iPad 1 csak kicsiben. Működik a kocsim ipod dokkolójával, tehát sokkal több helyen tudok vele zenét lejátszani és az autó kormányáról vagy a hifi kezelőszerveiről léptethetek zenét, stb. Ez vezetéskor, edzéseken, bulikon nagyon nagyon jól jön! A kijelző tűző napban is szuperul látható. És tényleg jó, hogy túladtam a kindle-emen, mert ezen tökéletesen lehet olvasni! Akár 3 napig is bírja az akksi, és a parot bluetooth kihangosítómmal sokkal jobban együtt működik mint a Samsung Galaxy Ace (az iPhone átviszi a csengőhangot, az iOs nagyon praktikusan tud a handset és a kihangosító mód között váltani, stb.) Nem jailbreakeltem, mert nincsen rá szükség. Van nyilíván néhány jópofa app amit használok, de az ember alapvetően úgyis telefonál és smsesezik. Na jó meg a netezés is sokkal jobb. Egyedül az apple tud tényleg pontos érintőképernyőt előállítani, legalábbis nekem ez tűnik a legprecízebbnek. És igen kipróbáltam sok felső kategóriás androidos telót, táblát, stb.

    Ráadásul nagyon jó videofelvételeket készít és szépek a fotók. Ez egy csomószor jól jön!

    A retina displayt addig még semmi sem űberelte. Tény, hogy az OLED sokkal élénkebb és teltebb színeket produkál, de alapvetően úgyis a szöveget fogjuk olvasni és netezésre kell. A fehér pedig ocsmányul jelenik meg az OLED kijelzőkön, vagy szürkés vagy sárgás...

    Végül aztán úgyis minden szubjektív és attól kerek a világ, hogy mindenkinek más tetszik, más kell. És ez így is van jól! Viszont nekem az okostelefon használat szintjén az iPhone-al kerek a világ!
  • MR007
    #183
    Nem a teló méretére gondoltam. Jó hogy nem lehet javítani.
  • MR007
    #182
    http://www.telefonguru.hu/hir/Samsung-_15_GHz-es_CPU_es_16_megapixeles_kamera_2011-10-3

    Lesznek hamarosan 16Mpixel-es telók is. Gondolom megfelelő minőséggel.
    Egyébként azzal dicsekedni hogy ez meg az hiányzik egy telóból, ami egy másikban megvan, hát nem semmi. Mindannyian örülünk neki hogy nincs mindenre szükséged.
  • passatgt
    #181
    ios-ban már régóta van tap-to-focus
  • Gerygrey
    #180
    SGS-en elegánsan oldották meg a dolgot: a képernyőre bökve fókuszálsz (akárhova bökhetsz - ez még a fényképezőgépek X darab fix fókuszpontos megoldásánál is kifinomultabb, a Nikon vagy a Canon DSLR-ekben is szívesen látnám) a gombot lenyomva pedig exponálsz.
  • Gerygrey
    #179
    "Nem feltétlenül... van egy minőségi szint, amit előhívatva már bőven tökéletes egy családi fotóalbumba, vagy egy közösségi portához. "

    Igen, és a Galaxy S is túllépi ezt a szintet, meg az iPhone is.

    "Nem érezzük ezt eléggé, a flash még iszonyú sokáig nem fog kikopni. SAJNOS!"

    Igen, én is ezt mondom, egy darabig még nem fog, és bár nem életbevágó, de azért jó, hogy Android alatt is teljes flash-támogatás van. Te olvasod is, amit írok?

    "Ez már ízlés kérdése... én pl. szívesem hallgatom őket is, vagy éppen a showderesek vígszínházas ügyködéseit."

    Ha nagyon akarnám, én is tudnék Sláger rádiót hallgatni, úgy emlékszem, van netes stream.

    "mert XXI. század ide vagy oda, lehet olyat is :)"
    Nem szabad ennyire a netre alapozni, sok olyan hely van még ahol nem elérhető, vagy értékelhetetlen sebességű."

    Te teljesen hülye vagy?! Olvastad a mondat első felét? Azt írtam, BESZÉLGETNI valakivel. Tudod, amikor két vagy több ember áll egymás környezetében, és mozog a szájuk. Lehet, hogy ez számodra valami ódivatú dolog, de működik, és ehhez nem kell se net, se térerő, se FM transzmitter... :)

    "Hangnavi is van? Erre nem válaszoltál."

    Képzeld, olyan okos, hogy nem csak azt mondja: "kétszáz méter után fordulj jobbra" hanem még azt is hozzá teszi, hogy a Kossuth Lajos utcán :) Egyelőre még csak angolul, és elég vicces akcentussal olvassa fel a pesti utcaneveket, de gondolom, előbb-utóbb lokalizálják (ahogy a Google Translate felolvasója esetén már megtörtént, magyarul is olvas)

    "Az offline térképek iszonyú fontosak! Nem kell ahhoz bolygót kerülni, hogy olyan helyre érj, ahol se 3G, se wifi, de még a GSM is döglődik. Ilyenkor az offline térképek, adatkapcsolat nélküli GPS-el aranyat érnek. Tapasztalat."

    Na, megint látom, hogy write-only trollüzemmódban vagy, úgyhogy bemásolom, amit eredetileg írtam:

    Én egyrészt nem szoktam egymenetben megkerülni a bolygót, úgyhogy nincs szükségem offline térképre. Ha Párizsba megyek mondjuk, akkor (itt gyengébbek kedvéért hozzáteszem, hogy: MIELŐTT ELINDULOK, LETÖLTÖM) Párizst és környékét itthon, vagy wifivel bárhol letöltöm offline használatra (tud ilyet az androidos Google Maps) oszt' jónapot.

    Minek legyen meg az egész világ térképének 2011. akárhanyadikhó valahanyadikai állapotában a telefonomon offline, ha bármikor letölthetem egy adott régió aktuális térképét pár kattintással? (és akkor biztosan nem ér olyan meglepetés, mint most hétvégén Pécsre menet az autós GPS-emmel: nem tudom, mikor volt utoljára frissítve, de csak Szekszárdig tartott rajta az M6-os, és a régi 6-osra akart terelni... Miközben a Google Maps-on ezer éve rajta van.)
  • pyrohun #178
    Csupa hasznos dolog... -.-
    12Mpixel főleg... Bár egy olyan emberrel vitázni, akinek csak azért jobb egy fényképező, mert "az több megapixeles" felesleges :)
    FM rádió? Hú, tényleg marha nagy igényem van rá, hogy az idióta szar műsorokat hallgathassam, amikor a töménytelen mennyiségű zenémet végighallgatni nem tudom, mert ahhoz kb. egy élet kevés lenne...
  • asysoft
    #177
    Szerintem ez félmegoldás, hisz nem lehet félig lenyomni, mint egy fényképezőnél/többi AF-es kamerájú telefonnál. Persze jobb, mint a semmi.
  • EnxTheOne
    #176
    ÉS mennyi a 64 gb-os elöállitási költsége? :D
  • pyrohun #175
    Az ne zavarjon, hogy a 3GS több, mint 2 éve jelent meg, hol volt még akkor samsungéknál s?
  • passatgt
    #174
    hangerőgombokkal lehet fényképezni az ios5-ben, szóval mondhatjuk azt, hogy van dedikált gomb rá:D
  • asysoft
    #173
    Hogy ON is legyek, szerintem "hozta a szintet" az Apple, egyedül az NFC támogatás hiánya lehet problémás a jövőben (bár én még egy-egy dedikált kamera- illetve hívásmegszakító gombot is el tudnék viselni). Illetve a full üveg házat még mindig nem tartom jó ötletnek:)
  • asysoft
    #172
    OFF: Hajjaj, OSX is tud "lagolni", ironikus módon akkor vált igazán zavaróvá, mikor Paralellsben Win7-et telepítettem, hogy kipróbáljam (mármint a virtualizációs megoldást). A teljesség igényéért meg kell jegyeznem, nem "gyári" a gépem, HDD-t vásárláskor bővíttettem, de Apple kereskedőnél:) Ja, grátisz kaptam egy "20 másodpercig strandlabdázik sleep után"-dolgot, nem tudom, HDD-vel függ-e össze, de megjelenéskor több embernél is előfordult. A BootCamp pedig kifejezetten igénytelenül volt(/van, iPhone fülhallgató Win alatt még mindig nem támogatott) megoldva - ha már támogatják, csinálják meg tisztességesen.
    Flash-t szerintem kár Apple-nek felróni (ahogy hallom, Linux alatt is ugyanolyan), érdekes módon csak az problémázik, mind a mai napig képes összeszarni magát, hihetetlen, hogy ki merték adni így.
  • ede0001
    #171
    Persze nem laggol.Tapasztaltból mondom volt macem. Egyébként a google-ban azért hoz ki egy csomó találatot rá mert nem létező probléma. Persze tapasztaltból is mondom. Nyáron adtam el egy ugyanolyan applebuzinak mint te.

    A macbookom meg egy másik homo vette meg. Azon meg a flash lejátszás pörgette a ventit. Érdekes PC-n nincs ilyen gond.
  • reconka
    #170
    minek flash? videot akarsz nezni? ott youtube vagy vimeo.. ami azon nincs fent az nem is letezik 2011 ben.
    Akarsz flashes jatekkal jatszani? nem zavar hogy nem teljes erteku flasht kapsz droidra? nem zavar, hogy a flashes jatekok nagy reszet egerre es billentyuzetre terveztek es nem egy touch screenre?

    tudod mire jo a flash tamogatas.. hogy reklamokat betoltse, illetve meg 30-40%-al porgesse a procit.
    Haldoklik a falsh, adobe bacsiek most kezdik osszeszedni magukat, hogy optimalizalni kellett volna a flash playert (kezd jo iranyba menni az egesz nem mondom)
  • asgh
    #169
    Mi azon az abszolut jogos, hogy még be sem jelentették az új iPhone-t, már beadta a keresetét a Samsung?
    Mellesleg az sem igaz, hogy az Apple kezdte az egész pereskedési hisztit. Az iPhone 1 megjelenése óta kb. minden nap perelte valamelyik mobilgyártó, illetve ilyen-olyan patent-troll, akkor persze az apple volt a tolvaj, akit jól elkaptak. Most, hogy az apple is elindította a maga pereit, mindjárt kikiáltják sátánnak. Na ez a klasszikus, a politikai sárdobáló fórumokból ismerős kettős mérce.
  • passatgt
    #168
    "Phil Schiller az időjárási, étteremkeresési, időpont-egyeztetési..." -> Scott Forstall az időjárási, étteremkeresési, időpont-egyeztetési


    egyébként majdnem pontos a cikk