50
  • Rotyoka
    #50
    Kár hogy a csoport már nyilatkozott hogy ez egy kibaszott hoax.
  • Mardekár
    #49
    Kár hogy már a fél csapat előzetesben van, de mindegy :D
  • Asselm
    #48
    Remélem, hogy ősszel tényleg beszaratja az Anonymus ezt a rákot, ami egyre csak terjed a világban! Ha valaki nem tudná miről van szó
  • Rapid81
    #47
    Tőlem aztán gyűjtheti, ha nem tudja hozzám kapcsolni, mivel nem vagyok a világukban nevesítve.
  • item
    #46
    Azt csak te hiszed...

    "Még érdekesebb a helyzet, ha nincs Facebook fiókod – ekkor ugyanis nem kéne, hogy legyen bármilyen, a facebook.com-hoz kapcsolódó süti a komputereden. Az esetek többségében mégis ott figyel a „datr” nevű cookie, melynek érvényességi ideje 2 év, vagyis csak ennyi idő után törli a böngésző a rendszeredből. És hogy hogy került oda? Nos, úgy tűnik, hogy a „Like” gomb maga nem telepít sütit, – viszont a Facebook Connect nevű plugin igen! Ehhez elég mindössze egyszer egy olyan oldalra látogatnod, mely tartalmazza a Facebook Connect kódot, vagyis ahol nem kell külön regisztrálnod, hanem a FB login adataival tudsz bejelentkezni – e módszert már több mint egymillió weboldal használja. Nem kell belépned a Facebook-ba, nem is kell hogy legyen fiókod, a süti odakerül a gépedre, hogy ezentúl rögzítse szörfözésedet a weben. Bárhol, ahol Facebook kód van beágyazva az oldalba, a cég szerverei nem csak az egyedi azonosítódat logolják, hanem a böngésződ adatait, pl. a képernyőd felbontását, az installált plugin-eket, a használt nyelvet, a weboldal azonosítóját, az IP címedet stb. Mindezt anélkül, hogy halvány fogalmad lenne arról, hogy mi folyik a háttérben. S hogy kinek? A hirdetőkön kívül valószínűleg akadnak más érdeklődők is, akik mér idejekorán biztosították helyüket a cégben. A Facebook igazi növekedése a második nagyobb befektetési kör után indult meg, amikor 12,7 millió dollár működőtőke érkezett a céghez az Accel Partners nevű cégtől. E cég vezetője, James Breyer a Nemzeti Kockázatitőke Társulás (National Venture Capital Association) igazgatótanácsának tagja volt, együtt Gilman Louie-vel, az In-Q-Tel igazgatójával, mely céget köztudottan a CIA alapított 1999-ben. Egy másik kapcsolat a titkolszolgálathoz Dr. Anita Jones, aki korábban szintén az In-Q-Tel igazgatótanácsában tevékenykedett, azelőtt pedig az USA Védelmi Minisztériumának kutatási részlegét igazgatta – majd pályáját a Facebook-nál folytatta...

    A Facebook azt állítja, hogy e felhasználó-specifikus adathalmazt 90 nappal később „anonimizálják”. Mit csinálnak vele 90 napon keresztül? És ha így van, vajon miért 2 év a „datr” cookie érvényességi ideje? "
  • Rapid81
    #45
    Vagy tessék használni ezt a plugint FF-ban:
    http://sharemenot.cs.washington.edu/

    Mindenre van megoldás a nyavalygáson kívül is...
  • Rapid81
    #44
    Ja, egyébként az új Firefox-ban van egy beállítási lehetőség, hogy ne kövessenek a honlapok.

    Beállítások/Adatvédelem/Nem akarom, hogy az oldalak kövessenek.

    Tilt minden ilyen nyomkövető sütit. Oszt' jóvan...
  • Rapid81
    #43
    Csak akkor követ, ha beregisztrálsz és használod, ergó hozzájárultál a regisztrációval ahhoz, hogy kövessen.

    Megoldás: Nem kő' regelni. Én se vagyok ilyen szarokon és nem is leszek.
  • HuMarci
    #42
    és? Kit érdekel. Ez egy software, amit sokan használnak.
    Röhejes, hogy egyesek ennyire komolyan gondolják ezt a fb-ok.
  • cateran
    #41
    Szarjon 1 suncsaladot, aki kitalalta ezt a szart...(marmint a facebookon valo kommentelgetest blogoknal)
  • wraithLord
    #40
    Még a végén a fékbúkból lesz Skynet.
  • passatgt
    #39
    a kommentmező alatt van egy checkbox amivel kikapcsolható
  • Laza
    #38
    Kecseg fészbúk állandóan követ ... a közelébe sem megyek, mégis jön az email állandóan, hogy régen jártam náluk, illene már benéznem ..... ne kövessél kecseg :D
  • vasedeny2
    #37
    így tud.
  • Vanek úr
    #36
    IE alatt facebook-ozok, és minden másra más böngészőt használok. Na így kövessen a FB, ha tud! :)
  • Justil
    #35
    Ez vicces volt, koszi. Bar igy lenne...
  • galocza
    #34
    nem tudom ki mit mire használ fel, de aki az sg-t olvassa, az tudja, hogy hobbid többek között "a rendszer bomlasztása" és "Torrent powwa". persze én jóhiszemű vagyok s sejtem, hogy előbbivel a winme lefagyasztására, utóbbival pedig pár hl2 mod seedelésére gondolsz, de nem biztos, hogy mindenki annyira bizalommal teli mint én.
    a tömegben meg addig lehet eltűnni, takargatnivalód addig nincs, amíg vkinek, vminek kellő befolyással nem csíped a szemét.
    "a személyiségi jogi nyivákolás"-sal kapcsolatban annyit, hogy amikor az általános lakosság megfigyelése, tevékenységének nyomonkövetése olyan általános és kifinomult mint korunkban, egy olyan országban amelynek elvileg van tapasztalata a nagy testvérrel, illene legalább akkora óvatossággal kezelni ezeket, mint a szerencsésebb történelmi fejlődésű országokban.
    s mindez igaz arra a ritka (létező?) személyre is, akinek tényleg nincsen rejtegetnivalója...
  • dezsooszkar
    #33
    A fejlodes korat eljuk ,es ez is benne van a "pakliba"-n alapon ,ok se szentek ebben a krizistol nem mentes vilagban,a pc szegmensben szoftver mamut ceg honnan biztosithat 25gb/felh. tarhelyt ha nem a kampanyprogrami szigoru felsobb koroknek elvarasainak teve eleget ,s most is a J.Bond szeru titkok elhalgatasaban allamerdekbol kisegitett ujjkori technikat alkalmazva hatekonyabban kihasznaljak,Agatha C. tipusu elvarazslos semaban ,ugy mint a fajdalom,injectio, mentes hipnotikus fogaszat tehnikanal...
  • [HUN]FaTaL
    #32
    Nem likeol automatikusan semmit, ha mégis akkor cserélj jelszót mert valaki garázdálkodik a profiloddal. :)
  • TheLostOne
    #31
    Ilyenkor örülök neki, hogy eddig meg tudtam állni, hogy ne csináljak magamnak fb profilt. Az egész már egy ámokfutás komolyan, szavakba nem tudom önteni mennyire undorító az egész rendszerük működése, bárkit kérdeztem eddig azt mondta csak kényszerből van fent, hogy tudja bizonyos ismerőseivel tartani a kapcsolatot.
  • TheLostOne
    #30
    Létezik ám OpenID is, amivel ugyanúgy egy accot használhatsz mindenhol, azzal a különbséggel, hogy ez a facebookon kívül lehet még 20 ismertebb rendszerbeli acc is (leggyakrabban GoogleID).

    Arról nem is beszélve, hogy ez esetben nem a facebook tárolja a hozzászólásokat, hanem az adott oldal szervere (illetve az is jeleníti meg), és ha normálisan meg van csinálva a cucc, akkor lehetőséged vagy ugyanúgy helyi nicknevet használni, stb.
  • sascha1978
    #29
    Nekem nem is azzal van a gondom, hogy követ, ha kilépek. Van rá ellenszer.
    Engem inkább az automatikus like-olás zavar. Hagy döntsem már el én, hogy mit osztok meg magamról, és mi tetszik nekem. Tegnap megnéztem egy ismerősöm képét, tuti nem like-oltam. Később visszamentem és láttam hogy tetszett nekem a kép. Mi van?
  • Csaba42
    #28
    Na, erre én is kíváncsi lennék, hogy mire tudná bárki is felhasználni azt, hogy most az SG-re kommentelek. Szvsz ez is csak az összeesküvés-elmélet gyártók hisztije.
  • goregrind #27
  • goregrind #26
    Höhö, ez a probléma csak azokat érinti akik vannak annyira agyatlanok, h ilyen oldalakat látogatnak - azaz engem nem!
  • Solten
    #25
    link1, link2

    Fuck off Zuckerberg
  • sanyicks
    #24
    Ja és még anyád is látja mit kommenteltél, meg az összes ismerősöd. Dejó tényleg!
  • SzirmosSzisza
    #23
    Ja, volt pofájuk olyan rendszert csinálni, amivel pl egyszerűen lehet cikkhez kommentelni, elég egy akkount és qrva sok helyen hozzá tudsz szólni, szemetek ...
  • tomonor
    #22
    Már csak a webkamera integráció hiányzik :D
  • Ackro
    #21
    hát igen, azok kik eltartják e világot és a gazdaságot kihúzzák a szarból a győzikeshow néző, valóságshow szavazó, tvshopból vásárló, facebookon képeit feltöltögető reklámbannerre kattintó minden szir-szart válogatás nélkül befogadó, brazil folyékonyszappanopera néző papucsállatka szintjén megrekedt könnyen vezérelhető és megvezethető tömeg.
    köszönettel tartozunk nekik, mert nélkülük a telefonjaink csak telefonálásra lenne alkalmasak, a bulvárlapok és műsorok készítői megélhetési rablógyilkosokká válnának, nem lenne duci-duci zene meg hello kitty meg herry potter, meg IMDB-n 3 pont feletti film meg egy csomó jó dolog :)
  • adam first
    #20
    Nem újdonság.
  • Dj Faustus #19
    1. ÉSSZEL kell használni ezeket a közösségi oldalakat. Nem kell mindent megosztani magadról (vagy csak bizonyos emberekkel), nem kell mindenkit felvenni az ismerősi körödbe.
    2. Akit pedig aggaszt a cikkben említett dolog, tiltsa böngészőbe illeszthető reklámblokkolóval a Facebookot a nem-Facebook oldalakon.
    Például így].
    3. Amióta létezik a süti, szvsz. ez a probléma már jelen van. Gondoljunk csak a reklámoldalakra.
  • Gerygrey
    #18
    És milyen információkkal látják el az arra kíváncsiakat? Hogy elmentem egy fesztiválra, vagy koncertre a hétvégén, esetleg készítettem a kutyámról pár fotót? Hát ha valakinek ez az információ valamit ér... Vigye, és legyen vele boldog.

    Rólam az van a Facebookon, ami egyébként is publikus. Nyilvánvalóan, a szexuális fantáziámat és egyéb, a külvilágra nem tartozó dolgaimat nem ott fogom kiteregetni :)
  • Kryon
    #17
    Most ez a divat, aztán majd megunják (néhol már csökken a használat) és jön helyette egy új, ezt meg elfelejtik. 5 év múlva már sehol se lesz.
  • Solten
    #16
    Huhh, de nagy meglepetes...
  • opeca
    #15
    Bocs, de ki teszi ki a like-ot? Mert nem a facebook. Lehet szidni - én egyenesen utálom, a cukigyerek fejétől egyenesen hányok -, de tkp. az oldaltulajdonosok teszik ki.

    Már olyan blogokkal is találkozom, ahol kizárólag facebook-on tudsz kommentelni, bele van integrálva az oldalba.

    Most akkor miről beszélünk? Itt a fasz népek terjesztették el a facebook-ot, a like-ot meg az egészet.
    Nélkülük - a fasz népek nélkül - még mindig ott porosodna valami kiszuperált egyetemi gépen.
  • DjDano
    #14
    Csak van egy nagy különbség, a többi közösségi/fórum és társai oldal nincs integrálva szorosan az oldalak többségébe a "Like" által...
  • Etinger
    #13
    És itt pl meg van adva a születési dátumod, fenn vannak a képeid, etc? Valóban, van ennél veszélyesebb is, de azért érdekes, hogy az adathalászat milyen mélységekig hatol. Ami persze a neten folyik, az onnantól nem titok :)
  • vision5
    #12
    Gerygrey, durvább ez a dolog mint hinnéd.
    Nem a takargatnivalóról van szó itt.

    Tower Guard: attól hogy Magyarországra nem ad ki adatot, attól még minden információval ellátják az arra kiváncsiakat :)
  • Gerygrey
    #11
    Hú, most akkor a Facebook tudja, hogy SG-t olvasok? A kurva annyát, most aztán félhetek, hogy mire használja fel ellenem ezt az információt...

    Agyamra megy ez a személyiségi jogi nyivákolás. Tőlem mindenki azt követ nyomon, amit akar, mivel nincs takargatnivalóm. Nyilván nem örülnék, ha minden egyes általam meglátogatott oldal linkje kikerülne a FB üzenőfalamra (hát még a párszáz ismerősé...) de szerintem nem is erről van szó.