121
Opel Calibra
  • N o N a m e
    #81
    Idejöttem, szépen elmondtam, hogy nem tetszik az autó. Ti támadtatok nekem, hogy az hogy lehet. De részemről a vita lezárva.
  • Kicsizoli
    #80
    R25, R30, AR25/35
  • Fürtös
    #79
    Omegában attól függ milyen váltó van,bár ha jól emlékszem akkoriban az opel nem nagyon variált a váltókkal.
  • NEXUS6
    #78
    Nekem is ilyen kipöfögő kell!!
  • GPx8
    #77
    A Ferrari is szar...:
  • NEXUS6
    #76
    Köszi!
    Megnézem feltétlenül.
  • NEXUS6
    #75
    Sajnos, hogy moderálási jogot kapjak el kel érni az 500 üzit.
    Szal trollok előnyben.


    Barom SG szabályzat.
  • blackcalibra
    #74
    Ezt mondtam az elején NEXUS6.


    Járjanak már ide olyanok, akiknek tetszik a Calibra, vagy éppen nem, de normálisan, észérvekkel lehet velük kommunikálni, és normálisan fórumozni.
    7. éve megvan az autó, meg lehet próbálni meggyőzni arról hogy nem jó autó.
    És elvileg a legkényesebb Turbó 4x4-em van, gyakorlatilag hibalista nélkül.
    Kötelező dolgokat meg szerintem mindegyiknél kell cserélni.
  • blackcalibra
    #73
    Nem is értem minek kell trollkodni, azt se tudod milyen rendezvényen vagy, nemhogy a "valósággal" tisztába lennél.
  • blackcalibra
    #72
    Oké.
    De ki mondta hogy nem jó a japán?
  • w77d
    #71
    szerintem meg fordítva van... nnna most mivan?
  • pszihopata
    #70
    ez nem az a hely ahol el kell dönteni a japán vs. német vitát,minthogy a fradit sem kell éltetni egy újpesti felületen

    ez is inteligencia kérdése lenne,ha lenne
  • Fehercsoki
    #69
    Nem szorul magyarázatra,aki szerint a calibra jó autó,és a japán autók nem jók az nincs tisztában a valósággal.
  • Mentol
    #68
    Ezt most magyarázd meg!
  • Mentol
    #67
    És most ezért jöttél ide??? Ezt nem értem.
  • Fehercsoki
    #66
    Szánalmas vagy.
  • blackcalibra
    #65
    Hajrá.
    Még egy japán buzipörgettyű imádó. :P
  • N o N a m e
    #64
    Hidegen hagy az autó... ha már ilyen "öreg"et kellene vegyek akkor egy Nissan 300ZX. Jobban is néz ki. :P
  • blackcalibra
    #63
    És ezért "szar" a Calibra?
    Mert van pár ízlésficamos tulaj.
    Biztos az autó kívánsága hogy aggassák tele mindenfélével........
  • skate00
    #62
    azért "szar" mert a tulajdonosok kiharcolták maguknak ezt a nevet az ilyenek miatt.

  • Willi Betz
    #61
    B Omegában is ilyen? Mert eléggé mozog jobbra-balra sebességben a váltókar. Vagy teljesen másról van szó?
  • Fürtös
    #60
    Pontosak az opel váltók, nézd meg a váltókarnál a csapszeget.
    Ha nagyon mozog cseréld ki, kb 1000 forint és voálá máris pontos lesz a váltó.
    A váltó tetején, bal szélen kicsit hátrébb ha szemből nézed.
    cspszeg
  • Mentol
    #59
    Csá emberek!

    Ne hagyjátok lebeszélni magatokat! Ha sikerül egy jobb állapotúhoz hozzájutni, akkor sok örömöt fog okozni. Nekem C20XE volt (16V), és semmi gondom nem volt vele. A régi CaliTalik felejthetetlenek voltak (pl.Eger).

    Teljesen jó autó, és az "utód" Astra Coupe a nyomába se ér szépségben.
  • blackcalibra
    #58
    Hát, nem tudom.
    Nekem a turbóban nincs gondom a váltóval.
    Neked mi a gond vele?
  • NEXUS6
    #57
    Feltétlenül nyomulok ott is!

    Igen, azt hallottam, hogy elég gyengécske szegény Calik fékje.
    A váltót is szoknom kell még, nem az a precíz stílus.
  • blackcalibra
    #56
    Világos.
    Az "alfarpukki" gyártásúaknak jó az alvázvédelme, nem rozsdásodik, feltéve persze ha még nem volt javítva, mert akkor mindegy.
    Fékek kb ennyit tudnak, bár egy jó fékbetéttel azért javítható a dolog, esetleg nagyobb fékeket rakhatsz fel.

    Látom regisztráltál a NET fórumra.
    Jól tetted, dobj egy bemutatkozást a megfelelő topikba aztán hajrá.

  • NEXUS6
    #55
    A szokásos dolgokat biztos cseréltetem, feltöltetem: vezérműszíj, görgők, hűtőfolyadék, olaj ugye, fékbetét stb.

    Viszont a kézifékkel kell valamit csinálni, ki kell tépni, hogy fogjon. Az is valszeg betét ügy. A fékek általában nem az igaziak, talán fékolajcsere is kinéz emiatt, de majd a szerelő megmondja, hogy lehet-e javítani rajta.

    Inkább apróbb esztétikai dolgok vannak, csomagtartó elég gázul néz ki, a tolótető, meg a klíma sem műxik. Klímás ismerősöm az van szerencsére.

    Mikor vettem alapvetően a kasztni, felfüggesztés, motor állapota volt az elsődleges, kb ilyen sorrendben. Hifi, glancok ha érdekel, majd úgy is olyat veszek bele, ami nekem teccik. Azért azt néztem, hogy extrák legyenek benne, még ha nem is tökéletesek, de beépíteni nem igazán éri meg utólag, a javítás olcsóbb.
  • NEXUS6
    #54
    Alvázszám szerint minden esetre finn születésű.:)
  • blackcalibra
    #53
    Kicsit igen, de nem biztos az hogy nem vigyáztak rá.
    Sürgősen olajcsere.
    Aztán 8000km-enként csere.
    Amióta megvetted mit cseréltettél, vagy mi az amit tervezel cseréltetni benne?
  • NEXUS6
    #52
    Igazából nem mentem még vele annyit, hogy kiderüljön mennyire falánk olajügyileg. Amíg a szerelő nem csereéli le az olajat, nem is akarok, mert az egy iszap, ami benne van, kár minden km-ért.
    Minden esetre nem füstöl.

    Ettől az olaszos dologtól most kicsit megijedtem, arrafelé elég barom módon művelik ugye az autózást.
  • blackcalibra
    #51
    Az oldalindex Olaszban volt rendszeresítve.
    Eco?
    Nem zabálja az olajat?
  • NEXUS6
    #50
    16V Ecotec, de asszem németből jött - legalább is a legenda szerint, amit az autókereskedő mondott. :)
    (De legalább nem jött a garázsban-tartott-nemdohányzó-hölgy-tulaj dumával, én meg becsülöm a kreativitást.:D)
    Kasztni nagyon OK, motorral vannak gondok, alapjárat egy idő után érdekes dolgokat csinál. Főnököm mondja neki volt már hasonló, ki akarták cserélni a motor-elektronikát. Aztán a szakmunkástanuló tanonc beszólt a sarokból, hogy valszeg csak az akksit kéne kicserélni. Úgy is volt, cellazárlatos volt.
    De pénteken majd remélem meglátjuk, és megmondja dokibácsi, hogy mi baja.
  • blackcalibra
    #49
    8V, 16v?
    Olasz import? :D
  • NEXUS6
    #48


    Ő meg az én kicsim.
  • NEXUS6
    #47
    Naggyon széép!

    Az jutott eszembe, hogy pl lehetne Calibra minimal tuning szépségversenyt csinálni, nem feltétlenül saját ottóval, hanem ami képet talál az ember a neten.
    Akár.
    Holnap felrakom az enyémet, haver felesége jó képeket csinált róla.
    Szerintem esélyes.
  • kemszi2
    #46
    tudom,carstyling-on láttam
  • blackcalibra
    #45
    Ez magyar, Clubbos V6.
  • kemszi2
    #44
    így szép egy kalimpa szerintem :D
  • kemszi2
    #43
  • GPx8
    #42
    Az gondolom, hogy ez csevegő fórumnak - érdeklődöknek - jó lesz, a szak-fórum az már súlyosabb műfaj... :)