121
Opel Calibra
  • SuperCharger
    #41
    Igen, és szigorúan a füstölős 1.6 szívó fajta! :)

    Komolyra fordítva a szót, egyebként szép autó a Calibra, formára mindig is tetszett, ma is tetszik, de én mindenképpen jól tuningolhatót és hátsókerekest akartam, a Calibra meg ezekből egyik sem.

    És egyetértek, hogy a topik itt felesleges, minél több fórumon folyik a társalgás ugyanarról, annál nehezebb megtalálni a keresett infót. Persze ha csak csevegni kell, arra jó.
  • NEXUS6
    #40
    Friss vagyok a műfajban, de valahogy nekem is pont ez az érzésem, tapasztalatom.
    Még a tesók is azzal jöttek a piacon, hogy az ő kocsijuk nincs széttuningolva, szinte gyári állapotú.



  • Fürtös
    #39
    Azért ne feledjétek ,hogy a lecsoffadt tescoszéttuningos Calibrák lassan kikopnak. Azért ma már egy gyári állapotú Calibrát igencsak sóvárogva nézegetnek.
    Engem sose érdekelt mit gondoltak a kocsimról,én azért szerettem a Calibrámat mert kényelmes volt még a 2méteremhez is és azért haladós ki jószág még a 8 szelepessel is,cserébe atombiztos és soha nem rohad le.
  • NEXUS6
    #38
    Ha a fórumozók átlagát nézem, akkor az arány szerintem eddig 2/1 körül lehet az általad "szellemi retardált"-nak nevezett és a korrekt emberkék között, az utóbbiak javára. Ez akár hiszed, akár nem, nem olyan rossz arány itt az SG-n.

    Persze, ha te is elmész, meg a többi Calis is elszivárog, akkor tényleg nem lesz értelme. De zárt fórumokra ugye nem járnak olyanok, akik nem a téma rajongói, de 1-2 negatívabb hsz után úgy is kibannolják őket onnan, mint a xart.

    Volt nemrég egy Totalcaros cikk valami szénné tuningolt Caliról, abban volt egy találó mondat, talán az egyetlen: "Calibrásnak lenni elhivatottság, jó adag exhibicionizmus és türelem változó elegye."
    Szóval ha nem zavar, sőt kifejezetten csípod, hogy megbámulják a kocsid az utcán, írigyen, rácsodálkozóan, vagy lefitymálóan, akkor nem értem mi ez a szégyenlősség, mimózáskodásn itt a neten?

    Szerintem, ha a közösség ilyen helyeken nem tud megjelenni, mint az SG, akkor csak azt látja a társadalom, hogy időnként összeverődik pár Calis az utcán, aztán nyom nélkül fel is szívódnak.

    Manapság minden terméknek, közösségnek kell a jó marketing!
  • blackcalibra
    #37
    Az nem bujkálás hogy ott foglalkozol ezzel a témával ahol értelme is van.
    Mert itt vagy érdeklődéstelenségbe fullad teljesen az egész (mint ahogy már majdnem meg is történt), vagy néha néha egy-egy szellemi retardált be fog tévedni beböfögni egy "szart" vagy egy "hulladék"-ot, ahogy az eddigi 36. hsz. alatt már meg is történt.
    Meggyőzni ugye senkit se lehet, meg nem is kell, meg egyébként is.
    Ne legyen már takonytrollok játszótere pont egy Calis "fórum".
    Meg lehet nézni a többi autós fórum színvonalát itt.........
    Szerintem itt magadra maradsz, de te tudod.
  • NEXUS6
    #36
    "Légellenállásról meg annyit, hogy a 8 szelepesnek tényleg jó légellenállásértékei voltak, csak épp lóereje nem volt neki. A 16 szelepesnek már volt valami lendületesebb haladásra alkalmas teljesítménye, de több hűtés kellett neki, mint a 8 szelepesnek, emaitt plusz nyílás kellett az elejére, és el is szálltak azok a tökjó légellenállás értékek."

    Azért tegyük hozzá, hogy az elszállás annyi volt, hogy visszacsökkent kb. arra az értékre, mint a konkurenciából a legjobb. Azért egy 16V Caliban még így is elég jól lehet dumálni, még nagy sebességnél is, mert pl. nem kezd rá a pénzügyőrség fúvós zenekara, mint a legtöbb hasonló korú kocsinál.
  • NEXUS6
    #35
    Szerintem viszont nem kell bujkálni.

    Pont azért van minden nagyokos fejében a cigányporse/jugóferrári, mert az emberek nagyjából xart se tudnak róla. Még a Manta benn van valamennyire a köztudatban, a Calibrát illetően meg nagy üresség általában.

    Legjobb haverral is "csak" órákat vitatkoztunk róla, hogy milyen kocsit kéne vennem, simán le akart róla beszélni anélkül, hogy látott volna egyet is.

    Aztán látott, és aztán már nem akart lebeszélni, hanem jött velem, amikor megvettem a kiválasztottat.

    Persze, nem kell azt gondolni, hogy most aztán a Calibrából népmozgalmat kell csinálni, de ugye nem is lehet, csak mert elég limitált a kocsik száma.

    Lehet élvezni persze a titkos kitaszítottságot így fórumokon, duma közben kocsmában, haverokkal, melóhelyen és a végén a nagy mangaszemű rácsodálkozást.
    De szerintem egészségesebb, ha általában ezt a kocsit is a maga helyén kezelik az emberek, ami mint tudjuk nem a "cigányporse" skatulya.
  • blackcalibra
    #34
    Pont nem rád gondoltam. Nyugi.
    Egyébként akit érdekel a Calibra, vagy maga a közösség, az miért nem jön a Cali fórumra?
    Egy regisztrálás és kész.
    Ha valakit érdekel, privátban írjon és megírom hogy mit, hogy.

    Ezt meg szerintem sem nagyon kell itt erőltetni......
  • kifli
    #33
    mondjuk szerintem fölösleges a topik, van opel topik oda bőven befér a calibra, lévén hogy opel :)


  • GPx8
    #32
    Te valami dizelgolf rajongó vagy? :P
  • Fürtös
    #31
    Kikérem magamnak!Nekem azért van némi "lövésem" a gépjárművekhez.
    Egyébként meg ha egy 4x4 hajtásláncot elkezdesz igazán gyötörni és izomból hajtani egyik sem bírja évekig.
    Az enyém c20ne volt (8 szelepes) de mikor szétborítottam csodálkoztam rendesen,szinte gyári méreten voltak a hengerek.
    Persze azért kapott mindenből újat de fúrni nem kellett, 220 ezer km az órában de biztos vagyok benne,hogy tekerték.
    Mondjuk akkoriban más szempontok alapján tervezték az autókat...
  • blackcalibra
    #30
    Ennyi szakértőt egy rakáson.
    Már megint olyanok okoskodnak valamiben amihez minimális lövésük sincs.
  • SuperCharger
    #29
    De, az ponthogy a legszarabb. A hajtáslánc gyenge, még a gyári lóerővel is széthullik, csak idő kérdése. Elsőkerekes 2.0 8V v. 16V-vel van a legjobb esélyed némi tartósságra.

    Légellenállásról meg annyit, hogy a 8 szelepesnek tényleg jó légellenállásértékei voltak, csak épp lóereje nem volt neki. A 16 szelepesnek már volt valami lendületesebb haladásra alkalmas teljesítménye, de több hűtés kellett neki, mint a 8 szelepesnek, emaitt plusz nyílás kellett az elejére, és el is szálltak azok a tökjó légellenállás értékek.
  • tviktor91
    #28
    Széthajtott szar ami ráadásul ronda is.
  • GPx8
    #27
    Nekem a teljes klíma felújítás 160e volt...
    Amikor ott voltam a klíma szerelőnél, tele volt a műhely 3-4 éves autókkal. Kérdeztem, hogy ezek mit keresnek itt? Válasz: mindnek az*r a klímája...
  • blackcalibra
    #26
    Túrakupé.
    Sportautó sosem volt, nem is annak szánták.
    Bár a C20LET azért betyárul megy.
    Én 7. éve vettem egy Turbó 4X4-et 1,4 milláért, sajna ma már ennyit nem ér, pedig hibátlanul működik ugyanúgy.
    Ha ezek a rozsdás dolgai elő nem jönnének 4-5 évente semmi gond nem lenne.
    De most na, egy ugyanilyen idős japán buzipörgettyű is rohad......
  • NEXUS6
    #25
    A használtkocsi műfaj szerény tapasztalatom szerint elég érdekes, hogy finoman fogalmazzak.

    Ebből a kocsiból ráadásul a legfiatalabb is vagy 15 éves. A belinkelt viszont 20. Ettől még lehet jó állapotú, de sajnos ehhez valszeg tényleg újjá kellett építeni, ami magyarázza a viszonylag magas árát, és amit kb tükröznek is a felsorolt, kicserélt alkatrészek.

    Ha a felsorolt extrák közül mindegyik működik, akkor akár megéri a 800-at is, de egy klima javítás simán elmehet akár 100-ig átlagosan önmagában, a többi ugyan kevesebb, de 10-ezrekről van szó csak az alkatrész tekintetében.

    Szerintem meg kell nézni és vastagon alkudni rá, ha valami nem műxik.
  • NEXUS6
    #24
    Pest, Nagykanizsa vonalon mozgok jobbára.
  • NEXUS6
    #23
    Huh!
    Az, hogy mennyire kult-kocsi, vagy nem, bizonyítja, hogy egy 20+ éves konstrukcióra érkezett rögtön 20+ hozzászólás!

    Amúgy persze még jugójaguár/ferrári is volt a beceneve.


    Egy nagy tévedés van az emberek 90%-ánál, mégpedig, hogy echte sportkocsinak nézik.
    A forma alapján akár igaz is lehetne, hiszen ahogy elhangzott, a valaha készült egyik legkedvezőbb légellenállás értékű kocsiról van szó. Azonban sokkal inkább áll közelebb egy 4 személyes coupéhoz, egy gran tourismo-hoz, mint vérbeli gyorsulásbajnok sportkocsihoz.

    Én most vettem egy viszonylag jó állapotút, amiről persze az első 10-20 km után kiderült egy frankó kis hiba lista. A lényeg viszont az, hogy minden ismerősöm, szinte kivétel nélkül le akart róla beszélni, de akár csak képen meglátva 180 fokot változott a véleménye.
  • GPx8
    #22
    Hát igen, a Manta is gyönyörű tud lenni.
  • Desiderata #21
    nekem a Manta jött be, generációval régebbi
  • Fürtös
    #20
    Nekem volt,imádtam.
    Soha nem volt sportgép csak egy jó kis kétajtós,bár a ma forgalomban lévő gépek egyike sem sportgép,(beleértve Mindenféle celicát meg skylinet meg egyebeket).
    Sportkocsit nem lehet napi szinten használni,nem az a munkábajárós téma...
    Ha fel bírod fogni,hogy nem versenyzésre meg száguldozásra való akkor nagyon jó kis gép,megbízható,alacsony fogyasztása van,olcsó hozzá minden,és a mai napig szép formája van.A CV (légellenállás) értéke meg a mai napig a legjobb a személyautók között.
    Ezen felül pedig azért haladós kis masina mert nagyon könnyű.
    Egyetlen egy baja van,hogy rohad a kasztni, de vagy kilakatoltatod vagy finn importot veszel.
    Hívhatjátok akárhogy ,lehet fikázni meg köpködni de ahelyett hogy skylineról álmodozol inkább próbáld ki és utána mondj véleményt:D
    Apropó ma láttam egy igazán érdekes gépet: Holden Montaro ami egy Opel omega kupé LS3 as motorral:D iszonyat jól néz ki de sajna csak Ausztráliában gyártják.
  • Gibor
    #19
    Ma már azért nem májerkednek mert főúton 8l-el elmegy, városba meg 10-11 :D
  • zotya10002
    #18
    Komoly!
  • Willi Betz
    #17
    Azé egy 2.0 turbo 4x4 nem lehet szar :P
  • GPx8
    #16
    Ez így van.
  • rumkola
    #15
    jaja
    cigányporse
    :DDDD
  • szekrény
    #14
    én arra emléxem, hogy 10 éve behoztak belőle egy csomót mert nyugaton már nem kellett a kutyának sem és minden hülyegyerek optikaituningolta már a maga szintjén , ugyan ezt látom most a 10 éves 1.4 leonokkal kap cupra matrincát meg alcsi felcsit szánalom szar az összes ilyen műmájer típusú kocsi ...
  • tgabika76
    #13
    Minden autó, aminek van egy meghatározott rajongóbázisa (értsd: nem Pistike meg 3 haverja a lakótelepről), az kultautónak számít. A Calibra pedig már életében (azaz gyártási ideje alatt) kiérdemelte ezt a státuszt, ma Japántól Brazíliáig, Nagy-Britanniától Ausztráliáig mindenhol vannak fanclubok. Az általad linklet oldalon a világ 100 legjobban vezethető autója van, ebbe való igaz hogy a Calibra nem tartozik bele, de nem is ez a kultuszautó lényege. Mint ahogy nem is az ár, mint ahogy te írtad, mert akkor nem lenne kultuszautó például a Velorex sem. Kultuszautó az aminek varázsa van, az emberek nem tudnak elmenni mellette, nem olvad bele napjaink szürke egyformaságába. Az ilyen autóról mindenkinek van véleménye, vagy szeretik, vagy utálják, általában megosztja a közönséget, de nem olyan "kutya-sem-emlékszik-már-rá-hogy-mi-is-volt-az" mint mondjuk egy Nissan Almera.
  • Szabi1991
    #12
    álliólag vmi iesféle lesz 2013ra :)
  • zotya10002
    #11
    2000-ben nagyon tetszett ez a kis gépezet!Akkor 1,2-1,5milla volt az ára!

    Most is tetszik, de már nem igazán érdemes beinvesztálni rá!Max ha nagyon megszállott vagy és megcsinálgatod!

    Amúgy jó lenne ha az opel megújulva kiadna belőle egy 2012-es csodát!!
    Gondolom az ára borsos lenne:-DD Mint pl.a Wolsvagen-nél a Sirocco:-)az is jól sikerült darab!
  • Galy
    #10
    ja, vagy cigányporsche-nak :)
  • Szabi1991
    #9
    sztem így nagyon jól néz ki, és talán jó állapotban is van, ez így kéne nem kicsit, és ráadásul egykorú velem :DD
  • SimaSuna #8
    soha nem tudnám megszeretni...
    hiába néz ki jól...de nincs értelme egy fillért sem rákölteni :)
  • Szabi1991
    #7
    ezt nagyon szívesen elfogadnám az első saját autómnak, így kép és leírás szerint tökéletes a masina :)


  • Szabi1991
    #6
    1996 ban megnyerte az ITC-t [DTM] Manuel Reuter egy Opel Calibra V6-ossal :)


  • clio1616v
    #5
    hova valósi vagy?
  • szekrény
    #4
    első 100-ban sincs, ergó egy spojleres wrburg ...
  • szekrény
    #3
    a calibra sosem volt cultcar, max németeknél a csóró hülyegyerekek OPTIKAI ! tuning alapja mert egy rakás szar a kocsi, így már 10 éve sem volt ára , cult car a bogárhátú, NSX, skyline, corvett, stb.
  • kifli
    #2
    azt kifelejtetted, hogy műsportkocsinak is szokták hívni :D

    Amúgy légellenállásba kiemelkedően jónak számított/számít ha jóltudom :)