479
Nokia N9 és minden ami vele kapcsolatos
  • Morphin
    #159
    Csak magadat okolhatod...nem értem az embereket.Miért vesznek olyan telefont (ráadásul jó drágán) amiről egyértelműen lehet tudni, hogy első és utolsó ilyen szoftverű telefon.(mellesleg a szoftver egy kiforratlan valami lehet ha nem látnak benne jövőt)
    Magyarul halott ügy.Vettél volna egy Galaxy S2-t...amíg tudod add el szerintem.
  • Ádus1987
    #158
    Köszi. Már leszedtem. Azzal egy baj, hogy ott valóban olyan mint az előző telón. Hogy belépek és ott vannak a mappák. Viszont nincvs lista csak elkezdi lejátszani az elejétől. És annyira nem vicces, amikor mondjuk a "t" környékén keresnék számot a 300 számból álló rap mappából...:S
  • xBobtailx
    #157
    Na ma vitába keveredtem egy elvakult iPhone rajongóval, mert állítása szerint a Nokia "lenyúlta" az apple ötletét, miszerint tervezték már évek óta a gomb nélküli vezérlését a telefonjuknak, és erre kiadja a "swipe"-ot az N9-re! Na valaki világosítson már fel engem is és őt is, mert nem hagynám ezt annyiban! :)
  • oneal1
    #156
    N9 makró fotó tőlem:)
  • centopani
    #155
    Huzd le a sigma playert a storebol kicsit tobb a funkcio...
  • Ádus1987
    #154
    Hát...ez a zenelejátszó valami kritikán aluli ennyi pénzért...Közel sem ér meg 130-at szerintem így 1 hét után. Annyi, hogy nagy a kijelzője és szép. De a többi...másfél órám ment rá, hogy a közel 400 számomat egyesével átnevezzem. Beírogassam az előadóhoz, hogy rock, rap és a többi. Minden más adatot kitöröljek. Hát most húzom ki gépből és nézem. Rosszabb lett mint volt. Össze vissza keverte az egészet. Volt amit Belerakott a rap, rock mappába volt amit nem. Meg vannak vegyesen is. Ez gyerekek vicc. Miért nem lehetett úgy megcsinálni mint a többi telónál. Bedugod a gépbe ott a memóriakártya, ráhúzom a dolgokat mappával együtt. Aztán megnézem a telón és nahát?!?! Ugyanúgy van mint a gépen ahogy csináltam. De érdekes. Mit kell mindent túlbonyolítani?! Most, hogy az istenbe csináljam meg a zenéket? Gyakorlatilag nekem inkább arra kell a teló mint telefonálásra. Bocsi mindenkitől, csak kicsit idegesít, hogy most dobtam ki az ablakon 130 ezret. Annyira nem állok jól azért...
  • xBobtailx
    #153
    tetszetős
  • centopani
    #152
    eloszor nekem se ment a bluetooth, parositod az eszkozt es kuldod a cuccot, azert kell a file managger mer ott csak hosszan rakatinttasz a filera es kuldheted is... lejatszasi listat ugy ertem, hogy... van x szamod y eloadotol, fogod oket pl rock szamok, es beirod mindegyiknek ugyanazt az albumnevet meg a pc-n es ugy rakod fel a telora, igy ha albumok szerint keresel akkor ott lesz h rock meg a tobbi es az van alatta suritve amit akarsz... a kepek pedig olyan kicsik igen, en pl a facebookos kepeket tettem be ugyh mindig frissit ha valaki csereli... hivasnal tok mind1h van e kep szerintem mer kiirja a nevet alulra, smsnel meg a tobbinel meg eleg az a kicsi kep...
  • Ádus1987
    #151
    (Már várom mikor küldtök el a francba :D ) Hogyan tudok valakinek bluetoothon valamit küldeni? Tényleg köszönöm nagyon a segítséget. A zenehallgatás nekem elsődleges a telefonnál, és nagyon idegesítő ez az egész. Még egy hülye lejátszási listát sem tudok csinálni, pedig a mappa az ott van ha bedugom a gépbe a telót...:S
  • Ádus1987
    #150
    És amúgy ha valakihez beállítok képet akkor az mindenképpen ilyen fél centisbe jelenik meg? Mert így nincs is értelme a képnek. Nem is látni belőle semmit...
  • Ádus1987
    #149
    Sajnos itt nincsenek opciók. Semmi sincs csak a zenék ömlesztve. Annyi van, hogy felvétel az ütemezési sorba, de ez meg nem is tudom mi. :S
  • ajem kisa
    #148
    Amikor bentvagy a zenéknél és összevissza van a sorrend, nyomsz egy opciókat és a rendezés vagy valami hasonlóra mész! De mondom, ez az N8-on így volt, lehet, hogy az N9-nek semmi köze nincs ahhoz!
    Csak egy próbát megér!?:)
    (használj válasz gombot ha valakihez írsz!);)
  • Ádus1987
    #147
    Bocsi csak kicsit értetlen vagyok. Ki tudnád fejteni bővebben ezt a zene rendezést?
  • ajem kisa
    #146
    Szerintem nem szép!:D
  • ajem kisa
    #145
    Az N8-on is volt ilyen, d e amikor ott a lista, rámész az opcióra és kiválasztod, hogy albumonként vagy stítlus szerint rendezze!
    Nyilván az n9 nem ugyanaz a rendszer, még nemkaptam meg, de majd megmondod, hogy lehet-e!?:)
  • centopani
    #144
    Nevezd at a dolgokat zenen... Pl eloadonak ird be ugyanazt ami rock pl... Kekfogon meg amit kapsz azt oda menti ahova valo, ott keresd
  • Ádus1987
    #143
    Ja és a bluetooth. Hova teszi akkor amit küldenek? Tényleg köszönöm, hogy ennyit segítetek. Csak baromi jó ez a teló, és szeretném megérteni...:S
  • Ádus1987
    #142
    Na jó srácok ez a zene dolog kicsit idegesítő már nekem. Az előző telón csak beléptem a music mappába és behúztam a mappákat. Aztán a telón ugyanúgy volt. De itt meg?! Rárakom külön, hogy például rock, disco és a többi különböző mappák benne a stílusnak megfelelő zenével. De a telefonban meg csak ez a hülye előadók számok meg lejátszási listák van (amit ráadásul nem is tudok módosítani és saját listát csinálni...). És ömlesztve ott van az összes mappa számai?! Ezt miért? Mit kell mindent túlbonyolítani? Segítsetek plíz, hogy rendezzem egy kicsit. Leszedtem amúgy a file manager beta nevű programot. Egyenlőre még nem próbáltam. Azzal lehetne ezt megoldani?
  • ajem kisa
    #141
    Tervezik! Vagy lehet, hogy már van!?:)
  • oneal1
    #140
    nem néztem még, utána nézek este
  • Ádus1987
    #139
    Köszönöm a segítséget. Annyi lenne még a kérdésem, hogy erre van zenefelismerő? Mert az 5800-amon volt, és baromi jó volt sokszor. Szeretnék erre is felrakni egyet, de nem találok. AZ előzőn a Shazam volt fent, de azt nem találja az Store-ban...:S
  • oneal1
    #138
    szerintem, fuilm függő, illetve tömörítés, lejátszik ez minden félét, mintha 720p-t is néztem volna vele
  • centopani
    #137
    nah igen, kicsit banom h nem 64GB vettem... de hat a kek szin gyozott :D lenne ket kerdesem : 1. Van Akinek kidobta az ujabb frissitest a rendszer? Allitolag copy past meg stb... 2. Milyen formatumu filmet sorozatot tettetek ra?? Mert nalam mintha egy leheletnyit szaggatna az avi, xvidet meg nem probaltam...
  • oneal1
    #136
    Tölés...elsőre fennthagytam éjjel, kikapcsolt állapotban, utána ahogy centopani kolega:D írta, csak a pár perces töltéseket kell kerülni, bár én úgy vélem, hogy az sem csesz oda neki:)
    Sajnos a 16gb tárhely az a reklámokban annyi, elfoglalnak csomó helyet a rendszer ill alkalmazásai.
    Én lemerítem egy nap alatt, bár nem csoda, nem vagyok átlagfelhasználó:)
    Nem volt még olyan telefon mostanában a kezemben ami 2 napot bírt volna.
    file manager vagy file box szinte kötelező a telefonon, én a zenéket amúgy csak simán a music mappába a zenéket pedig a filmekbe raktam.
    Az ilyen hírek oldal, legalábbis igy nevezem:D
    Facebook,twitter,rss dolgokat jelenít meg, illetve felül időjárást,nem fogadott hívást,sms-t, emailt.

    ha van kérdés, várjuk!:)
  • centopani
    #135
    haho, 3hete hasznalok egyet en is, ha megengeded tomoren valaszolok a kerdesekre, eloszor is a storebol huzz le egy file managgert, sokkal konnyebb lesz dolgokat keresni... lehuzott zenek stb.. azert csak 8gigat lat a pc mer a 16giga fel van szabdalva... meg van adva h mennyi hely van alkalmazasok telepitesere, szoftverfrissitesre es a szabadon fennamarado 8gigara rakhatsz zenet kepeket filmeket pdfet stb... elso alkalommal se toltottem en 12orat, feltoltott es le is vettem, 2napot bir a telefon ugy h non stop internet van rajta @mail facebook idojaras, napi 20-30sms, 30perc hivas, es kekfogas zenehallgatás... az a fo kepernyo, ott az idojaras igen meg ott jelenik meg a kapott sms @mail nem fogadott hivas, rakhatsz meg oda facebookot amit kivettel, rss ertesitest, hmm mas igy nem urgrik be, nekem ezek vannak kint, ha van valami kerdes csak hajra :)
  • ajem kisa
    #134
    Az akku-t már nemkell sütögetni egy ideje, asszem csak a rövid (pár perces) töltéseket kell hanyagolni! Az lehet, hogy nemtesz jót!:)
    Amúgy ha feltöltötted akkor kész, nemkell rajtahagyni!
  • Ádus1987
    #133
    Na tényleg ez az utolsó mára, csak közben még jutnak eszembe a dolgok. H kettőt lapozol jobbra vagy egyet balra mindegy. Akkor oda miket tudok rakni? Mert alapból ott van felül a dátum, mellette meg az az időjárásos cucc. Amikor beléptem facebookra, akkor azt is odarakta de az idegesített és kikapcsoltam. Miket tudok még oda rakni?
  • Ádus1987
    #132
    Ja és ha valaki küld valamit bluetooth-on azt hova menti?
  • Ádus1987
    #131
    Helló! oneal1 lenne hozzád pár kérdésem ha már kitapasztaltad a telót. Én is vettem 2 napja egyet. Egyenlőre baromira meg vagyok vele elégedve. Tényleg nagyon jó. Viszont pár dolog. Csak először töltötted 12 órát aztán simán csak annyit amennyit fel nem töltődött? Vagy az első pár töltés legyen hosszú? A beállítások memóriánál ott van, hogy 16 gb. De ha rádugom a gépre akkor miért csak 8? A hiányzó azok az alap dolgok a telón amit nem is tudok törölni? És a másik a zenelejátszó. Most belépek és akkor ott van, hogy előadók, és ott vannak azok a mappák amiket rárakok? Mert a régi 5800-asomon volt külön olyan, hogy hangok a zene mellett még. És akkor oda másoltam az ilyen sms hangokat. Meg ilyen hülyeségeket amiket küldtek. Tehát mindent ami nem zene. Ebben nincs ilyen ugye? Egyenlőre ennyi, de jó, hogy van ez a fórum, mert akkor ide írok majd ha van valami. Előre is köszi.
  • oneal1
    #130
  • ajem kisa
    #129
    LOL!!!:D
    Még jó, hogy tegnap nem sikerült megrendelni, mert ma már csak 649,9€!!!:D
    Tegnap meg 689€ volt! Na addig most nemadom fel amig nemsikerül!
  • ajem kisa
    #128
    Ahogy Oneal1 is írta, külföldön vagyok, és azért kerestem otthoni boltokat, mert elvileg hivatalosan nem árulják az N9-et itt!
    Aztán tegnap találtam mégis, a ~730-780€-s árhoz képest mégiscsak jobb!:)
    Így ez kényelmesebb nekem főleg a garancia miatt!
    Azért köszi!
  • oneal1
    #127
    külhonban van:)
  • xBobtailx
    #126
    kicsit drága nem? én legalábbis találtam olcsóbbat itt
  • ajem kisa
    #125
    Jaja, de nemengedi valami miatt!! Mindegy, holnap is kipróbálom!:D
    Így lesz 1db fekete N8-as eladó gyári független, dobozzal és ~3hónapos(csere volt), de egyszer leejtettem sajna fas*om!
    Ha valakit érdekel karácsony körüli szállítással megoldható!
    Ha valakit érdelel a többit privátban!
  • oneal1
    #124
    na!:)

    de már rendelnéd?
  • ajem kisa
    #123
    Óbakker, találtam mégis itteni webshopot ahonnan már vettem jópár dolgot, és valami gáz van a rendeléssel bakker!!!:S
    64Gb ~700€-ért!
    Megesz az ideg!:D
  • oneal1
    #122
    kopróbáltam az alap fülessel, vész esetén az sem rossz, bár ugye a sennheiser mellett esélye sincs
  • oneal1
    #121
    :D
  • xBobtailx
    #120
    ja hát annak kell is! :D