171
  • ProgServ
    #51
    No..pár rövid gondolattal had tegyek tisztába a fejekben pár dolgot.
    1. Nincs Apple termékem, de ha megtehetném, vennék mindegyikből.
    2. Mivel nincs rá keret, maximum más termékekkel tudom összehasonlítani.
    3. Volt iPhone-om, és az a szomorú helyzet, hogy a rá írt programok sebességében, performanciájában egyik más gyártó által gyártott készülék sem tud vele versenyezni, meg se közelítik.
    4. A letisztultsága lenyűgöz.
    5. Tudom, hogy egy BSD rendszer fut rajta, de annyira az adott hardverre faragják mindig, hogy szinte tökéletes az összhang, más gyártó ezt képtelen volt ezidáig összehozni.

    És végül 6...nem túlárazott. Egy hasonló tudású hasonló minőségű, de némileg hitványabb eszköz (teljesen mindegy, hogy telefon vagy tablet vagy notebook), pont ugyanennyibe kerül USA-ban, vagy még drágább mint az Apple termékei.

    Hogy Európában drága, és itthon meg még drágább, leginkább adó és nemzetközi vám okai vannak. Nekünk drága a 600-900 dollár, és aztán jól összehasonlítjuk ezeket egy EEE PC-vel, hogy ez majdnem azt tudja mint az..meg majdnem úgy néz ki...de bakker..mégsem az..és mégsem azt tudja...
    A trabantban is van motor és 4 kereke van, mégsincs BMW jel rajta.

    MS-hoz sokkal több közöm van mint az Almához céges viszonylatban is, de igen, jó termékeik vannak, és igen azoknak szól akik megtehetik, és igen azoknak szól akik megelégelték a szívást más platformoknál.

    Valahogy olyat nem hallottam, hogy Macbook-ról valaki Toshibára váltott volna. Ezen azért gondolkodjunk el.

    Szóval aki megteheti...vegye meg, őt is meg lehet érteni szerintem, és nem kell ezért utálni őket.
    Nekünk meg maradnak az olyan gépek mait mi bővítünk, mit találjuk ki, hogy megfelel-e majd nekünk, és mi szívunk a driverekkel később, vagy a garancia érvényesítésével.

    Ez van...ők komplett szolgáltatás csomagot tudnak minden termék mellé adni, megfelelő minőség mellett..kb ennyi a titok.
  • coolbboy83
    #50
    Ennyi eszementet, most mit vitáztok egy gyártó termékén ? Ráadásúl a legnagyobb hülyeségekkel....

    Vegyél Dell-t.... én vennék is, de csak XPS, mert a többi..... Vegyél HP-t még lehet :-) mert már eladták... Vegyél Apple- mert az kell... és akkor mi van ? Nem mindegy ?



  • pixx
    #49
    Szerintem az Apple, nem elkezd lecsúszni, persze az attól is függ, hogy mennyire maradnak meg az innováció. Bár Jobs bácsi nélkül érdekes lesz.
  • coolbboy83
    #48
    Jééézusom :-) ne már, annak a Dell-nek vastagabb az alsó része önmagában, mint az egész MacBook Pro összecsukva :-) ne szórakozz már :-) veri mi ? Súlyban és vastagságban ? :-D LOL

    Ja hogy olcsóbb...OK. Egy Sony Vaio kellett volna hasonlítani, vagy ha dell akkor az XPS- vagy Vostro.... de nem az alap Inspiront :-) az meg mindjárt többe is kerül :-)

    Ráadásúl Core Duo mikor volt ?? Intelreváltáskor 2005 ? :-) Jóreggelt....

  • llaszlo
    #47
    Te meg mi a pocsomről beszélsz?? Ididóta, mikor voltak 1.83-as CoreDuo procik? LOL 5 éve.
  • SlickAdam
    #46
    notebook: szerintem egyertelmu, hogy szempont a hordozhatosag. 3.9 kg ember! :D
    akkuido: irtam az elejen, hogy szempont.

    ennyi? nezzek utana? :D:D:D

    43-at pedig gondold at ujra, hogy mit is kapsz azokert az osszegekert!

    na tedd el magad holnapra! hatha jon megegy Apple hir, ahol oszthatod az analfabetizmust!
  • opeca
    #45
    Nézz utána miért ezeket válaszottam. Nyilvánosak az adataik, nem katonai titok.
  • opeca
    #44
    Ja értem, előbb még ps-ezni akartál meg videót vágni most meg hordozhatóság, meg akuidő.

    Akkor vegyél tabletet, az pont neked való.

  • opeca
    #43
    Na nézzük:

    Apple MacBook Pro

    1.83GHz Intel Core Duo
    15.4" 1440x900 TFT
    1 GB 667 MHz DDR2 SDRAM
    4x DVD+RW/CD-RW
    ATI Mobility Radeon X1600 256MB
    100GB 5400rpm Serial ATA hard
    Bluetooth

    $2,499

    Dell Inspiron E1705

    1.83GHz Intel Core Duo
    17" XGA+ TFT
    1 GB 533 MHz DDR2 SDRAM
    8x DVD+RW/CD-RW
    NVidia GeForce Go 7800 256 MB
    100GB 5400rpm Serial ATA hard
    Bluetooth

    $1,832


    Ember, oda vissza veri:)

    Na bye, remélem sikerült tanítanom neked valamit.
  • SlickAdam
    #42
    oke. de illik eloszor neked bemutatni a termeket. melyik szempontomhoz (foleg az akkuido, a strapabirosag (NEM csak a "feeling"), es ha mar notebook, akkor a hordozhatosag (ertelemszeruen) erdekel) hogyan viszonyul es ugy altalaban miert erre esett a valasztasod?
    utana cafolok, bizonyitok.
  • opeca
    #41
    Mert? Cáfolj meg, mi a gond, bizonyítsd be, hogy mekkora ász vagy és a szakoldalak hazudnak:)

    Mert igazából a pofázáson kívül sokat még nem mutattál fel...
  • SlickAdam
    #40
    te egy buta ember vagy. a temaban mindenkepp. szerintem ne kommentelj tobbet Apple temaban es ha megis megtenned, imadkozz, hogy ezt az utolso par hozzaszolast ne olvassa mas "meleg, sznob, agyhalott apple-fanboy". de ugy igazabol senki mas se.:D
  • opeca
    #39
    Asus:

    "What really makes the G73SW-A1 stand out is the rubberized material used on both the lid and deck. More notebooks should use this type of material, because it's incredibly comfortable to touch, resists finger prints, stays cool, and provides a feeling of durability and quality."

    Mondtam, hogy ülj vissza tanulni:)
  • opeca
    #38
    Gondoltam, hogy mindkettő ellen lesz kifogásod. Asus ezen típusa fos?:) Na, akkor szerintem te ülj vissza tanulni,ugyanis ez egy top darab, de majd erre ráössz, ha kicsit szétnézel a neten.

    Dell nem éppen mai darab de azért oda-vissza veri a macbookodat:)

    Amúgy mindkettő oda-vissza veri, azt kellett volna írnod, hogy láma akarok lenni és akkor a macbook-ot ajánlom, de ps, meg videóvágás, ember, te még magadnak sem tudsz jót tenni...
  • SlickAdam
    #37
    pontosabban: amit a Thinkpad csinal (meg mindig)
  • SlickAdam
    #36
    ASUS: 3.9 kg - 1800 euro
    Dell: ez nem eppen egy mai darab

    tehat csak az ASUS-t nezem. nos, nalad ez a minoseg. egy ilyen kutyu semmikeppen nem lenne tularazva. ettol hetero lennek es bedessz. ettol a muanyag fostol. koszi, hogy megerositetted, hogy analfabeta vagy es fingod sincs, csak a vakvilagba makogsz tudas nelkul, raadasul ocska humorerzekkel megaldva, paraszt modjara.
  • opeca
    #35
    Ja, a fémváznak annyi előnye van, hogy strapabíróbb. Amúgy én csak az olyan fémmegoldást részesítem előnyben, mint amit régen a Thinkpad csinált, hogy csak a monitorkihajtók voltak fémből. Az jó, mert az egy fontos és sokat használt része a gépnek, de amúgy felesleges, mert egy laptopra bármire, amúgy is vigyáznod kell. A hülyeség ellen meg a fém sem óv meg.
  • llaszlo
    #34
    Végülis a te saját torz világképed neked igaz.
  • sanyicks
    #33
    + a hyperól, és a divatosságról. Egyébként ez a vicces a fémbuzulásban is. Azt hiszik ha most fém a háza akkor minőségi... ugyan az a szar van mint a többiben, ráadásul pár éve meg pont fordítva volt, amikor a műanyag bejött az volt a menőbb a fém/fa helyett :D
  • opeca
    #32
    Nem, nem gondolom Porschénak, pont ezért írtam, hogy nem hiába szekálják ennyit az Apple termékeket, mert nem a kimagasló minőségükről, hanem csupán az egyszerű felhasználásukról híresek..
  • Doktor Kotász
    #31
    Mert mi nem volt igaz belőle?
  • Doktor Kotász
    #30
    Akik 10-15 éve Aplle funok voltak, most csak sugárban hánynak attól a hájptól, amit itt lenyomsz.
    Egy Nokia, egy Samsung pont ugyanúgy használható, mint egy IPhone.
  • opeca
    #29
    ASUS G73SW-A1 vagy Dell Inspiron E1705
  • llaszlo
    #28
    Ismét egy tehetséges post köszönjük.
  • Doktor Kotász
    #27
    Az iphone nem Porsche. Pont ugyanazokból az alkatrészekből, pont ugyanazokon a gépsorokon rakják össze, mint a fele-harmadannyiba kerülő konkurens készülékeket.

    Hogy te Porschének gondolod, az támasztja alá azoknak az álláspontját, akikkel vitába szálsz. Még luxuscikknek sem lehet nevezni ahogyan azt te hiszed. Egy kommersz szar, mint a többi. Két-három év után mehet a kukába, mert nem fog működni. De valszeg egy év után kibaszod a picsába, mert az iphone6 az húde kafa. Te azzal, hogy dupla árat fizetsz egy kommersz szar telefonért, azt hiszed, hogy luxust vásároltál. Pedig csak túlárazott szarral hóztak le. A konkurencia termékei azért jobb választás, mert ugyanolyan kommersz szar, csak a felébe kerül.
  • llaszlo
    #26
    Egyáltalán nem túlzás. Jó sokat lehet *opni a romokkal meg egyéb sz@rságokkal. Volt amikor még élveztem a dolgot és saját romokkal mókoltam, de mára eljutottam arra a szintre, hogy használni akarom a telefonom és baromira b@ssza az agyam amikor belassul meg lagol stb.
  • Csaba42
    #25
    Ah, ez a debil fórum lehagyta a copyright karaktereket. :(
  • Csaba42
    #24
    Ha nem lenne ezáltal olyan beképzelt és arrogáns a cég profilja, akkor annak csak örülnék. Bár akik feltalálták a kereketˆ és a tüzetˆ... :\
  • FecaA
    #23
    okcső :D a hátépécéd rakd be a táskádba, aztán csapd ki a vonaton... Stadlereken az ajtók mellett van konnektor, Railjeten minden széknél, IC-n még sose sikerült találnom :DD Hajrá! Monitort vigyél, mert anélkül nehéz lesz :D és a 4 éves Sony Vaionk tökéletesen viszi a 1080p-s videókat, és ki is adja a HDMI kimenetén. Jah, hogy 4 éve megkérték az árát? ÉS? Még mindíg tökéletesen működik, csak új aksi kéne már neki.
  • SlickAdam
    #22
    kis zeneles vmi jo DAW-al, Photoshop, videovagas, ... semmi jatek. de azert legyen egy jo kis vas, ne kelljen 1 ev utan ujat venni. minosegre legyen elso osztalyu, strapabiro, jo akksi idovel. kijelzo is szep legyen, ha mar photoshop is lesz. az ar NEM szamit.
  • opeca
    #21
    Órákat szenvedni? Na ne túlozzunk. A skálázhatóság minden tekintetben csak jó. Én nemrég vettem egy htpc-ét direkt olyan procit választottam ami nagyon jól húzható, mert most még nem, de később majd lehet szükségem lesz rá, elnézve, milyen iramban fejlődik a hd technológia.

    Te vagy a barátnőd meg megvett volna egy komplett gépet 130.000-ért és aztán ha gáz van, akkor majd 4 év múlva vettetek volna még egyet ugyanennyiért.
  • opeca
    #20
    Mire akarod használni, attól függ...
  • FecaA
    #19
    Ki lehet próbálni 1 iPhone-t és ki lehet próbálni 1 macbook-ot. Majd ha ezen túl vagytok utána csináljátok a műbalhét :D tiszta röhej, hogy itt veritek a nyálatokat, olyan dolgokon, amikhez az életben közötök sem volt. Tudod milyen az, amikor leveszel 1 terméket a polcról, és működik? Nem kell vele agyalni, nem kell vele mókolni, csak működik és kész. Nekem még 3GS-em volt, amikor a Barátnőm vett Galaxy S-t (igen, még a legelsőt). A 3gs-hez képest 2-3 éves modellnek tűnt az a telefon sebesség tekintetében. (persze a kijelzője szebb volt) És (habár éssel nem kezdünk mondatot) tudom, hogy rengeteget ki lehet hozni egy Galaxy-ból is, csak a halál akar órákat szenvedni/utánaolvasni, hogy hogyan is kellene megcsinálni a zsír új 100e Ft-os készüléket.

    És ha már Apple, akkor még van 1 nagyon jó érvem! Értékállóság...
  • coolbboy83
    #18
    Elképesztő mennyi faszságot hordtok itt össze... történt egy vezetőváltás, mint jónéhány vállalatnál eddig a történelem folyamán.

    Nem kell szeretni az Apple termékeit, nincs stukker a fejetek mellett !

    Senkit nem érdekel, hogy ki kinek a bérgyártója - a Porsche-ban Japán lambdaszonda van... most akkor mi van ?

    A Foxconn gyártja.... az pedig azt gyárt amit kérsz tőle, ha ropogósműanyag telefont, akkor azt... ha mást akkor mást... ennyi.
  • SlickAdam
    #17
    szeretnek nemsokara egy minosegi laptop-ot venni. penz nem szamit. ajanlj valamit lecci! megkoszonnem!
  • opeca
    #16
    Ezért is írtam, hogy az igazán minőségi cuccokat nem szapulják úton útfélen az emberek, ebből is látszik, hogy az Apple termékei nem minőségiek csak divatok.
  • SlickAdam
    #15
    szavaid belulrol szakitjak szet elpuhult, edes pezsgo aztatta homokos testunket.
  • Cat #14
    A Porschet nem Kínában gyártják, majdhogynem ugyanazon a gyártósoron, ahol a többi ugyanabba a kategóriába tartozó terméket, egy olyan beszállító, a Foxconn, aki majdhogynem az összes nagy márkát kiszolgálja. Érzed a különbséget?
  • opeca
    #13
    Tudod mi a poén? Hogy pl. egy Porsche esetében senki nem beszél túlárazásról meg vacakról függetlenül attól, hogy szereti-e a márkát vagy sem. - én sem szeretem, de elismerem hogy bizony jó autók.

    Na az Apple-nél nem így van. Érted?
  • opeca
    #12
    Na a két köcsög.