238
  • narumon
    #198
    Hát JB nélkül erre csak az iOS5 ad majd módot. (mármint a képernyőn pakolászásra)
    JB-vel meg van rá mód. (Tudom tudom téged zavarna a JB - isten tudja miért... mondjuk tiszteletben tartom mert Jailbreakelni nehéz kell hozzá vagy 3 gombot megnyomni, némelyiket egyidejűleg erre nem lehet mindenki képes)
  • Gerygrey
    #197
    Jailbreak és egyéb buhera nélkül?
  • Xing
    #196
    Van rá lehetőség.
  • Gerygrey
    #195
    "jatszani fotelbol kell kenyelmes iranyitoval."

    Mi most épp lakásfelújítunk, és többek között pont ezért véstünk be a falba egy HDMI kábelt. A számítógép elduruzsol magában a sarokban, én meg előkapom majd a kanapé mögül az ott tárolt vezetéknélküli kontrollert (+ billentyűt, egeret) és már mehet is a játék, a full HD film, vagy buliba indulás előtt alapozásként egy kis MP3 zene vagy Youtube videoklipek. Ezt persze tudja egy HTPC is, csak abból egy normálisabb konfig (mint az asztali gépem, Core i7 és egyéb apróságok) kicsivel húzósabb lenne mint 20 méter kábel és némi mész, a konzolon pedig az egyéb dolgok nem mennek, csak a játék.

    "a jatekinditasnak pedig ki kell merulnie abban, hogy lemez betesz es X"

    Nekem már ez is sok, a fizikai adathordozó idejétmúlt megoldás. A játékindítás legyen annyi, hogy duplaklikk a dock-on az ikonra :)
  • Gerygrey
    #194
    Számomra a zárt rendszer abban nyilvánul meg, hogy semmi lehetőségem testreszabni a home felületet. Ez pedig nem olyan geek dolog, mint a főzött ROM használata vagy az alternatív (marketen kívüli) forrásokból való apptelepítés - még a feleségem is úgy pakolássza a Desire-jén a widgeteket, mappákat és ikonokat, hogy neki jó legyen - pedig mindössze kétszer mutattam meg neki, hogyan kell csinálni, és ő aztán nagyon nem androidbuzi, csak HASZNÁLJA a készüléket.
  • narumon
    #193
    Vicces ez a zárt rendszer duma. A felhasználók 99%-a ebből semmit nem érez. Amíg a feladatokat amiket kitalál meg tudja vele oldani. (Márpedig meg tudja!)
  • narumon
    #192
    Node valamiről csak kell ha már a politikába nem akarunk beleugatni :)
  • morden
    #191
    Hova küldhetem a 690 forintos HUN ékezetes billenytyűzetet :D ?
  • Macc
    #190
    Izlesen vitatkoztok, az meg nem tul esszeru...
  • Justil
    #189
    "és még azt is el tudom képzelni, hogy sokan úgy vesznek iPhonet, mert hogy az iPhone és ennyi"

    sokan? kb 1000 emberbol csak 999 :)
  • socheater
    #188
    Szerintem nagyon nem fair, hogy az Apple minden kerékhez hasonló triviális dolgot levédet, hogy ezekkel pereskedhessen, és ezektől vár hasznot, vagy tesz keresztbe más cégeknek. Megőrülnék egy zárt rendszerű iPhonetől, és még azt is el tudom képzelni, hogy sokan úgy vesznek iPhonet, mert hogy az iPhone és ennyi, de Jobsnak csak jobbulást tudok kívánni.

    Justil: Ne hallgass SlickAdamra, ne gondolkodj, inkább maradj csendben. :D
  • Ender Wiggin #187
    A játékok primitívek, mert a konzol fejlesztés dominál. Mert elég annyi, hogy berakod. :-D
  • Doktor Kotász
    #186
    Köszönöm.
  • llaszlo
    #185
    Gratulálok egy gyökér vagy.
  • llaszlo
    #184
    Az acer nálam nem jöhet szóba, mint minőségi laptop. Sokkal inkább a Lenovo alu gépe ami nem sokkal olcsóbb, mint egy MBP. Most nem találom a tesztjét kb 2-3 hónapja volt a hwsw-n.
    Illetve ahogy elnézem a képeket az alsó része nem fémből van a kijelző, webkam és a mikrofon minőségéről megintcsak nem tudni semmit sem.
    A touchpad az multitouch képes? Ha nem akkor ez megintcsak nem az amit az MBP tud.
    A kialakítása is valahogy olyan gagyi alul.
  • Doktor Kotász
    #183
    Hihetetlen, hogy pár éve jófejnek tartottam a cégével együtt.
    Ahogy meglegyintette a halál szele, nagyot akart alkotni, de csak megvetést érdemel a tettei után.
  • Doktor Kotász
    #182
    Már hűtik be a pezsgőt a Samsungnál.
    Türelmetlenül várják, hogy mikor koccinthatnak.
  • Solten
    #181
  • Balumann
    #180
    Szerintem mindkét itt felmerült vita (apple vs pc, és a konzol vs PC játék) örök marad, ahány ember, annyiféle használat, igény és az erre fordított pénzmennyiség.

    A konzolon való játék annak éri meg szerintem, akinek nincsenek "speciálisabb" elvárásai a játékok felé (berak, élvezi a játékot, eladja), és nincs szüksége nagyobb számítógépre, meg szereti a megfelelő helyről, géptől függetlenül élvezni a TV-jén a játékot.
    Én személyszerint a PC mellett vagyok. Játékok szempontjából azért, mert szimulátor, FPS kedvelő vagyok első sorban (fps-ből is inkább a taktikai fps), de akármivel kedvem támad játszani, ott a joystickom (repülőkhöz), gamepad az árkádokhoz, bill+egér a többihez, volt kormányom is de az elszaródott, de azt is sokat használtam. Monitornak egy 26"-os hdtv -m van, sokszor volt, hogy átültem a kanapéra, és gamepaddal nyomattam ^^

    Régebben még megvolt a pc-s játékok előnye, hogy lehetett hozzájuk pályákat, módokat meg ilyeneket csinálni, ma már elég kevés ilyen van sajnos. Konzolos játékokra nem fáj annyira a szívem (nagyon kevés van, ami különösebben izgatna), sokkal inkább baj, hogy nagyon kevesen fejlesztenek JÓ játékot, legtöbben semmi realisztika, taktikusság, lehetőség (túlságosan lineárisak). Ezek is jók, de ezekre meg ki ad ki ennyi pénzt, PC-n főleg.

    Ráadásul én szerintem a hardver bővíthetősége nem hátrány PC-nél, mert lehetőséget adna (eddig adott is lényegében) a játékok fejlődésére (mind AI, fizika, realisztika, és stb.) területén. Jelenleg viszont szinte csak a látvány fejlődik, a játékok meg egyre primtívebbek.
  • Gamecube86
    #179
    Köszi mindenkinek a fél órára elegendő olvasnivalót baromságokról meg Epeen villogtatásról.
  • Justil
    #178
    Jo, mind1, valoban en neztem felre, de nem is ez a lenyeg. A lenyeg az, hogy PC-re leven h usb-n rakotheto kontroller, barmilyen jatekkal lehetne jatszani, tehat a konzol nem alkalmasabb jatekra ebbol a szempontbol, ill. abbol sem hogy 1-1 uj konzolgeneracio utan fel-1 evvel mar joval profibb grafikara is kepes.

    Ilyenkor jon a warez mint szempont, ami netto hulyeseg.

    Az igazsag valahol ott van elasva, hogy a konzol egyszerubb, beteszed a cd-t es megy a jatek. Ugyanolyan, mint az apple cuccok, es mivel manapsag a userek 99%-a 1 bites koszonhetoen a "fejlodesnek" meg a webkettonek, ezek az egyszeru eszkozok valtak nepszeruve.
  • Anubys
    #177
    Bocs, megmutatnád, hogy melyik az mondatom, ami arról szól, a verekedős stuff csak konzolon jó? Akárhogy keresem, csak olyat találtam, amiben azt írom, hogy csak azon van.
    De tényleg ne ebben a topicban offoljunk erről, van erre ezer másik. :)
  • Justil
    #176
    OFF:

    hát én nem nevezném magam hc gamernek véletlenül sem, viszont szeretek játszani, de kösz, pont hogy azokból a "marha nagy" konzolcimekből nem kérek, ami miatt konzolt kéne vennem. problem solved.

    a verekedős játéknál pedig csúsztatsz. ott nem az a lényeg, h konzolon jó, hanem h kontrollerrel. ha kijönne pc-re, arra is rádugod ugyanazt az x360 kontrollert, és pont olyan jó lenne. persze nem jön ki, de annak tök más okai vannak.

    valóban egyre kevesebb új game jön ki pc-re, de elnézve a pc-s és a konzolos felhozatalt, én nem bánom, inkább előveszem az 5-10 éves játékokat, jobban elszórakoztatnak.

    de egy dologban egyetértünk: ízlések és pofonok...
  • bandypappa
    #175
    Ok. Nem hittem volna hogy egy Goa'uld fog kisegíteni. thx
  • Anubys
    #174
    Tudnak, de jórészt régebbi pc-s cuccok portjai. Amúgy, ha ki akarod próbálni a konzol feelinget, és kompromisszumképes vagy grafika terén, szerintem egy PS2 jó választás lehet. Olcsó, rohadt sok játék van rá, és némelyik exkluzív címet bűn kihagyni.
  • bandypappa
    #173
    "Akkor ezek után csak azt nem értem, hogy hogy merült fel benned egyáltalán a MAC ötlete" Azt gondoltam, hogy apple-ék tudnak a palettájukról valamit a gamereknek is felmutatni, részben igazam volt, csak az árat néztem be nagyon, így.
  • bandypappa
    #172
    Na kösz mindenkinek.
    legalább mi gamerek tartsunk össze.
  • narumon
    #171
    Akkor ezek után csak azt nem értem, hogy hogy merült fel benned egyáltalán a MAC ötlete.... alig van rá ilyen játék szerintem, szóval ha ilyenekkel játszol akkor összedobált PC és pont. Viszont erre megint azt tudom mondani, hogy jó ha tisztában vagy vele, hogy a világ számítógép használóinak te az iszonyatos kisebbsége vagy.
  • Anubys
    #170
    Ezt elfogadom, nekem a survival horrorok a favoritok, abból meg kevés jön pc-re, ezért konzolozom.
  • SlickAdam
    #169
    ertem, neked ugylatszik marad a pc.
  • narumon
    #168
    Mondjuk a PC mint HC game nekem ott furcsa, hogy alig jelenik meg játék PC-re. Idén talán ha kettőt vettem rá, de szerintem az se idei kihozatal volt....
  • Anubys
    #167
    Igen, pont a stratégiai cuccok, amikhez egér kell. Bár DS-en meglepőn jól elvoltam valami Warhammer cuccal.

    A modolást játéka válogatja, legtöbbjük nem, de van pár cucc, ahol alapból igen (pl a Wii-s boom bloxx-nál ha jól emlékszem, alapból fel tudod pakolni az általad szerkesztett pályákat netre). De persze vannak modolók konzolra is, de ha modolt cuccal akarsz játszani, akkor feltört gép is kell hozzá.
  • bandypappa
    #166
    Igazából ez a fő problémám a konzolokkal, ha ezt meg tudnák oldani, az jó volna. Rengeteg moddal, custom mappal tolom és ezek csak a pc-sek előtt állnak nyitva. Megvan a Portal 2. Kampány végignyomva, de mondok valamit: a Portal 2 csak akkor kezdődik, amikor a játékot végigjátszottad. Egyre több pályát nyomnak ki hozzá. Ez konzolon elérhető? Ha nem, akkor PC, pont. Crysis (tudom pc only) 450+ map, half life 2 (lol): megszámlálhatatlan. Ezt a változatosságot konzolon sajnos nem lehet megtalálni. Jó nem mindenkit érdekelnek a moddok, de engem nagyon.
  • Sir Cryalot
    #165
    Amíg nem láttad projektorral , még semmit nem is láttál!
  • SlickAdam
    #164
  • Anubys
    #163
    3D tv, fix 60 fps szaggatásmentesen, forcefeedbacket meg vágnám a falhoz mondjuk Mortal, Siren vagy God of War közben. Szimulátorhoz elhiszem, hogy jó, de az meg nem az én stílusom. Sajnos, amióta kevés szabadidőm van, eléggé beszükült az egyéb játékstílussal töltött időm.

    ...ja de várj csak, ezek a játékok nincsennek is pc-re... ;)

    Na, de ne offoljuk szét a topicot, nem erről szól.
  • narumon
    #162
    "Ha ez így lenne, akkor a kínai zászlón lenne az apple logo."

    Miért is?
  • Sir Cryalot
    #161
    "amit te itt felvazoltal, az nem HC gamerseg, hanem betegseg"

    mert szerinted ha a sega kinyomna vmi jobb arkád gépet akkor miből építkezne?

    -összeláncolna 6 pléhstésönt? Valószínű igen :D
  • bandypappa
    #160
    Ezaz. Ismerősnél kipróbáltam a 3D-s Vision kitet, hát kiesett a ropi a számból!
  • SlickAdam
    #159
    semennyire. nehany jatekban van editor mod.