84
  • remark #84
    Hajítsd ki a kémeket! A Facebook botrány megoldása
  • remark #83
    Hogy mit kezdhet azzal az aktával az "FBI" hogy név szerint ki mikor merre jár a neten? Ahogy elnézlek a te aktáddal semmire se mennek...
  • remark #82
    Facebook botrány: a Nagy Testvér figyel téged!
  • cateran
    #81
    Ennyi..ismerosok franciaorszagban, nemetorszagban, angliaban, magyarorszagon, uj-zelandon, illetve 1 per pill kenyaban..Szeretnem tudni melyik az az ingyenes, egyszeru modszer amivel konnyeden tudok veluk kommunikalni, akar egyszerre tobbel is? (aki meg 1 facebookhoz is hulye..igaz, mit is beszelek,,rengetegen vannak itt az sg-n is, akik meg a google-hoz is hulyek....en kerek elnezest..)
  • CptObvious
    #80
    Mi az a "KB 1000 más kapcsolattartási módszer" amivel emberibb módon lehet tartani a kapcsolatot a barátokkal, ismerősökkel? Email, chat, skype, esetleg telefoooon? Mert ezek aztán sokkal emberközelibbek.

    Rokonok Szegeden laknak, mi Budapesten. Ott az email, chat, facebook a kapcsolattartásra, a személyes találkozók mellett.
    Baráti körömben sokan dolgoznak, tanulnak, egyikük épp házat épít. Sajnos már komoly szervezést igényel, hogy össze tudjunk jönni 1-1 alkalomra. De biztos én vagyok a hülye antiszociális, hogy élek a technika adta lehetőségekkel.

    És mint oly sok mindent a facebook _normális_ használatát is meg kell tanulni. Nem kell az életünk minden egy pillanatát megosztani. Illetve meg lehet, csak előtte mérjük fel, hogy mivel járhat az életünk minden apró mozzanatát kirakjuk a netre.

    Végezetül pedig: HATERS GONNA HATE!
  • JMáté
    #79
    Ez engem is érdekelne, mert ez a másik dolog amit nem szoktam érteni.
  • speed2006
    #78
    Ezt a mankó dolgot fordítsd már le nekem, lécciiii.
  • speed2006
    #77
    Min? Csíp a pisi? :-)
  • Komolytalan
    #76
    Ha nem vagy idióta, akkor mondj már légyszi egy lehetőséget, ahogy az FB visszaélhet a személyes adataimmal. Mondjuk név, lakhely, iskolák, melóhely. Pár visszaigazolt ismerős. Néhány olyan kép rólam, amit bárki megnézhet - nem részegen sárban fetrengős, nem k.rvák hasáról kokaint szippantós. Hogyan élnek ezzel vissza - oktass légyszi.
  • cateran
    #75
    Eszem-faszom megall....Vakon, csukott szemmel szoktatok szorfozni, ossze-vissza kattintgatva? En azt se nagyon tudtam, hogy van ilyen gomb mashol is (neha lattam ugyan itt-ott, de ki nem szarja le?) Nem irigylem az eleteteket, ha 1 ilyen dolog is problemat jelenthet....
  • dyra
    #74
    a te helyedbe? kettőnk közül neked van szükséged mankóra! Erről meg ennyit.
  • dyra
    #73
    idióta engem nem érdekel mivel rohasztod magad. lájkoljátok egymást. (az ilyen félék mint te rinyálnak majd a legjobb mikor a nagyon ingyenes fosbok vissza fog élni a személyes adataiddal)
  • speed2006
    #72
    A legszebb hogy én nem is akartam rá erőltetni. Úgy hogy, kár is háborogni.
  • speed2006
    #71
    Köszi.Szeretnél te a helyemben lenni. hidd el. Nem lájkolják, hanem megnézik.
  • Rotyoka
    #70
    És miért használjon mást, ha ez a legegyszerűbb, ingyen van, mindig elérhető ?

    Mert te meg pár agyhalott zombi szerint az sose jó ami mindenkinek jó?
  • dyra
    #69
    gratulálok, hogy fosbook kell ahhoz, hogy tartsd a kapcsolatod a családoddal! Gondolom ők is "lájkolják" a képeidet. KB 1000 alternatív kapcsolat tartási módszer létezik. Erről meg ennyit.
  • speed2006
    #68
    Neked elég. De mi elég sokat utazgatunk. Nem négy fal közt élek. Anyám 70 éves, elég volt neki ezt elmagyarázni. Ha meg elindulok egy autóversenyen az meg öcsémet és a hugomat érdekli. Az sem két három kép.
  • Rotyoka
    #67
    És ? Fb-n belül is el tud küldeni több száz képet és egyszerűbb is.
  • Thrawn
    #66
    Volt itt már okoskodó, ha picit magadba néznél. Nem irkálásról volt szó, hanem többszáz kép küldéséről. Olvasnád el az előzményeket is, okosabb lennél.
  • Rotyoka
    #65
    Letiltatod adblock al te agyhalott.

    "Jaaj nekem legyen vele munkám.."

    Nem néztel olyan oldalt ahol a tulaj kirakta. Ha nem tetszik az a pár pixel, akkor NE olvasd INGYEN az oldalt.
  • Rotyoka
    #64
    Annyi baromságot tudtok ti összehordani...

    Az msn miatt miért nem sír senki szájja se?

    Pedig az fix, hogy logol mindent, és még csak nem is kódolja. Az egyik legmegbízhatatlanabb program ami fenn van agépeken, de ezért senki se sír...

    Viccek vagytok.


    Szefmester : Többet mint te. És ha nem fogadja el, akkor nem lesz az oldal tagja, ez ilyen egyszerű.
    Le van írva minden, ha nem tetszik ne regelj. PUSZI.

    Thrawn: És íme megjelent az okoskodó is, aki szerint a mail ozás közvetlenebb és egyszerűbb mint mondjuk facebook on írni egymásnak.
  • Thrawn
    #63
    Sokszáz kép elküldésére ott a mammutmail. Amúgy meg elég, ha sokszáz kép helyett elküldöd a legjobb húszat mondjuk. Vagy ötvenet.
  • Laza
    #62
    De Én látni sem szeretném !
  • speed2006
    #61
    És érdekes, hogy ítt a ciknél vannak akik felháborodnak az adatgyűjtésen, (jogosan is talán) az egyel korábbi cikknél meg a kis buzi engem nevez agyhalottnak, ha leírom hogy a mobol lehalgatásból már ezelött jó tíz-tizenöt éve is volt botrány, amibe a telefon gyártók is belekeveredtek. Az csak öszeesküvés elmélet, ez meg emberellenes bűncselekmény.
  • speed2006
    #60
    Ha nem használod, miért idegesít? Én 1500 km-re lakom a rokonaimtól. Nem egyszerű sokszáz képet elkűldeni nekik. És olyanokat rakok fel, amik nem kompromitálhatnak. Hogy tudják a nevem? És? Bárhol leírom. Figlár Géza, Svédország, Trelleborg. 51 Éves vagyok, elvált, GNR536, WOC011. Ebből mi lehet gond? Ha meg nem akarom hogy tudják ki vagyok bizonyos oldalakon, akkor azt is meg tudom oldani. Ha nem akarok reklámokat, azt is. Ergo, leszarom hogy a fészbúk mit csinál. De nem tíltatnám be.
  • speed2006
    #59
    Sokkal jobban útálom az MSN és a Yahoo nevü versenyzőket. Inkább felhívok valakit drágán telefonfon mint azokon. De aki akarja, használja. Be nem tíltanám.
  • speed2006
    #58
    Amit írsz jogos, de egyszerűen nem kell használni. De aki akarja, tegye. A gomb kikerülése nem jelent nagy energiaveszteséget. Én sem rajongok ezekért az oldalakért. Sajnos van sok oldal, ahova csak rajta keresztűl jutsz be. Ez tényleg nem jó. De ezt nem betiltani kéne, hanem jobban szabályozni.
  • dyra
    #57
    Mind a Google mind a Facebook és egyéb cégek adatgyűjtési módszereit alaposan meg kellene vizsgálni aztán betiltani. Én csak azt tudom, hogy a szerzett adatokkal előbb utóbb valaki vissza fog élni. Kicsit gáz, hogy a Google +1 meg a Facebook léptem nyomon az ember arcába van nyomva. Hál isten épp a minap olvastam valahol, hogy a Google+1 felhasználók 83% inaktív és hál isten a Facebooknál sem lehet sokkal jobb az arány. Fel vannak fújva ezek a közőségi hülyeségek. Hamarosan le is csengenek.
  • Szefmester
    #56
    TE hány EULA-t olvastál el eddig, és mennyit kellett volna elolvasnod?

    Egy furcsa dolog van az eula-val kapcsolatban, ha nem fogadod el akkor nem használhatod a termék többi szolgáltatását. De a divatmajomkodás miatt MOST a f@szbúk a menő ezért valaki aki közösségileg aktív életet él, majdhogynem kötelező beregelnie oda. Pedig ő nem akar, de rá van kényszerítve. Léteznek alternatívák a dologra, csak hát azok (még) nem trendik.

  • nono1013
    #55
    "Véletlen se volt az se feltűnő, hogy a Like egy facebook alkalmazás nem ?.."
    Ezt most mindenkinek kellene tudni, vagy mi? Most mi parasztok vagyunk, mert nem tudtuk?
    Másrészt: a kedves fb nagyon sok mindenre nem hívja fel a felhasználók figyelmét (ld. a cikkben), és még ha fel is hívja, akkor általában nem lehet kikapcsolni az adataid lekérését. És ez lenne a fő probléma a facebookkal. Persze ezt nagyon sok más oldal teszi sajnos. Ha pedig azzal jössz, hogy felhasználói feltételek, meg stb, akkor még te sem olvastad azt (a facebook meg pontosan tudja, hogy hányan olvassák el, a fontosabb dolgoknak látható helyen kellene lenniük).
    Ez (most nem feltétlenül a like-gombra gondolok, hanem az adatkezelésre) egy olyan dolog, amit a facebooknak meg kéne (és meg tudna) oldani. De ebben olyan nagy pénz van, hogy (nem foglalkozva akármilyen törvénnyel vagy emberi joggokkal) az adott oldalt egyeltalán nem érdekli. Az meg, hogy ne foglalkozzunk vele az elég nehéz, mivel nekem is regisztrálnom kellett (vagy legalább is érdemes volt, mivel egy állásajánlathoz kaptam híreket).
  • Rotyoka
    #54
    Az hogy te baszol elolvasni a felhasználói feltételeket amikor regelsz valahova, az miért az oldal hibája?!

    Annyira bírom az ilyen "Naénmostmegmondommertigazamvan" debileket mint te.


    Véletlen se volt az se feltűnő, hogy a Like egy facebook alkalmazás nem ?..
  • B0nFire
    #53
    Értsd meg Birka Pista, én azt hittem, ez az adott oldal, cikk írójának ad visszajelzést, ahogy például itt is lehet 1-5 csillaggal értékelni a cikket, vagy a Port.hun 1-10 skálán értékelni a filmeket. Az itcafén nincs ilyen, ezért hittem azt, hogy ez az oldalnak visszajelzés. Ha majd egy cikket figyelemre méltónak találok, akkor annak a linkjét bekopipésztelem és úgy teszem közzé! Fel tudod ezt te fogni?

    És szerzői visszajelzés helyett kémjelentés lett belőle, hiszen amikor a Like gombra kattintottam, nem tudtam, hogy ez fog történni. Tetszik érteni? Lassabban nem tudom elmondani.

    Ezért nem lájkolok azóta semmit!
  • speed2006
    #52
    Huh. Biztos sok benzinedbe kerűl. De ha gázzal megy az egered, sokkal olcsóbb. Próbáld ki. Miért nem lehet felfogni, hogy nem kell rányomni, és kész. Meg van oldva. Nehogymá az a pár pixelnyi gombba őrűlj bele.
  • Rotyoka
    #51
    Akkor te bizony eléggé buta ember vagy.

    Szerinted akkor a Like-olásnak mi a faszom értelme lenne ha nem az ami most?!

    És tudod miért látod a buta fejedet a like-olók közt? Mert mindig azokat hozza neked előre akiket ismersz, és ha nincs annyi ismerősöd a like-olók közt hogy beteljen pl a 4x4 es rublika, akkor berak téged is.

    Nem bonyolult dolog, de neked barlangba kellene élned az biztos.
  • B0nFire
    #50
    "Eleve azért lájkoltad, hogy ezt megoszd az ismerőseiddel facebookon. Szóval akkor miért is baj, hogy ezt az ismerőseid láthatják?"

    Súlyos tévedés!!! Azért lájkoltam, mert tetszett a cikk, és nem másért. Halvány sejtelmem sem volt róla, hogy ez automatikusan ki lesz plakátolva, széjjel lesz kürtölve a Facebookon, azt meg pláne nem, hogy ha valamelyik ismerősöm véletlenül feltéved az itcafé címlapjára, az én pofám fog vele szembevigyorogni, mert valamikor – mondjuk évekkel ezelőtt – tetszett nekem egy cikk.

    Ezért azóta semmit nem lájkolok! Még akkor sem, ha valóban tetszik. Nem nyomom meg azt a gombot soha többé ebben az életben!
  • MrGer
    #49
    Sohase, ugyanis már nincs.... Megvagyok nélküle
  • fergusonpapa
    #48
    Már megint arra megy a téma hogy minek vannak reklámok -.-' komolyan mondom,azthiszi mindenki h ingyen melozik h neki jólegyen,de az iylne fikázok épp nem adnak semien tartalmat és nem is fognak,csak pedáloznak azza h van akik csinálja ingyen.kérdem én hány ember az ilyen?? kb 10% Kis melóért kis pénzt miért ne akarna bárki? nem árt senkinek(de ugylátszik mégis)

    A reklám nem rossz ha nem agresziv azér tvannak google-facebook vagy bárhol megfigyelö rendszerek ami abban merül ki h érdeklödési kör ip cim.

    -ez mire jó?? jobb reklámokat kapunk ami feltehetöen érdekel,és uigy hasznos tartalomra lelünk.
    -Miért jó a hirdetönek?azért mert jobb embereket kap oldalára akik minöségiek igy elkezdhet épitkezni,mert sokan vannak akik hirdetésre költenek ha nehéz bejutni egy konkurenciával teli versenybe.
    -és miért éri meg a közvetitenek mondjuk google vagy facebook? azért mert fejlettebb hirdetési rendszernek köszönhetöen többen mernek hirdetni elégedetebbek a hirdetök ezáltal,és mi is h nem tampon reklámokat kapunk.

    lehet tiltani öket,de amilyen oldalakat nézünk és tartalmakat keresünk meghálálhatjuk az oldal tulaját azzal h ne blokoljuk hirdetsét ne adj isten egy éőő érdelene.

    Akor ajánlom tiltani mikor vannak oldalak pl nso.hu amin annyi reklám van h az hietetlen -.-'

    Lényeg h az ujságot is megveszed h elolvasd,itt meg ingyen hazsnálod,egy-két reklám nagy dolog..

    Aki ezt igyse birja felfogni az nem normális.


    Lájkoláshoz még annyit h nem kötelezö ránézni ,aki akar lájkol(megoszt) aki nem az nem.ennyi.Senki nem kötelez rá senkit.


    Am hietetlen h ez egy tudományos és IT oldal de annyi buta ember van -.-'
  • Komolytalan
    #47
    Igen, és akkor nem volt fent rajta egy deka hirdetés se, amely ad-szerverek nem csinálták meg tök ugyanazt a követést, amit az FB is megcsinál?
  • Komolytalan
    #46
    Aki olyan hülye hogy kuruc.info-s cikket lájkol, az meg is érdemli... Egyébként meg ha csak olvasod senki se fog tudni róla. Na jó, statisztikába bekerülsz, mint egy ip cím, amit ha akarnak visszanyomoznak. De ezt FB nélkül is megtehetik simán.
  • zserrbo
    #45
    FB előtt is volt már SG.