84
  • speed2006
    #1
    Nem a Like gomb a hibás. Az csak egy népszerűség növelö (vagy minek nevezzem) A gond az adat tárolása, ellemzése, kiadása harmadik félnek.
  • ParadoxH
    #2
    Ezt lájkolom.
  • Inquisitor
    #3
    De hát akkor a Like gomb egy exploit nem, és mint ilyen még is csak hibás.
  • wraithLord
    #4
    És vajon még hány ezren nem hívják fel a felhasználó figyelmét, nem biztosítanak neki döntési lehetőséget... Fájdalmas. X)

    Egyébként a Like-gombot én is utálom. :D
  • Poetro
    #5
    És az összes többi dolog, ami be van ágyazva az oldalba, az mellékes? Van még sok Like szerű dolog, mindenfajta megosztás, reklámok, analitikai eszközök stb. aminek a nagy része idegen országba, illetve az USA-ba küldi az adatokat. Miért pont a Like gombbal van csak gomb?
  • Laza
    #6
    Le a Like gombbal ... eddig is utáltam, végre valaki tesz ellene valamit.
    Akkor is az orrom alá dugják a buzi facebokot, ha egyébként a közelébe sem akarok menni. Minden szaros oldalon ott a beépülő ...
  • speed2006
    #7
    Nem kell ráklikkelni, oszt meg is van oldva.
  • M2 #8
    És mi újság a Google cuccaival?
  • Szefmester
    #9
    Ez most kicsit olyan mint a dohányzás...

    Miért annak kell tolerálni valamit aki nem használja? nem lehetne hogy aki "lájkolni" akar valami baromságot az csináljon valami, ami máskülönben észre nem vehető? A fosbúk előtt is megvoltunk like gombok nélkül, szerintem ezután is meglennénk.
  • Ferrer
    #10
    Nem tudom, amikor én nem használtam RSS-t, nem is vettem észre, hogy ott van az ikonja az oldalakon, ha valaki retteg a like gombtól, az szerintem beteges..
  • csulok0000
    #11
    Azért a kettő elég messze áll egymástól.
    Akkor ha valaki dohányzik melletted te is kapsz a füstből. De ha kivan téve egy "like" gomb egy oldalra az semmilyen formában nincs kihatással rád. Ha rákattintasz akkor már mennek az adatok de addig nem (: És a kattintás az a te döntésed.
  • Vogel
    #12
    D block plusszal letiltottam a like gomb képét, így rettegésmentes a szörfölés:)
  • KRTuning
    #13
    Ott a pont. Én is így tolom.
    Adblock Plus/blokkolható objektumok, aztán kis keresgélés. Tuti siker.
  • Thrawn
    #14
    Rezsőke felrak egy képet, amin buksi a lábtörlőre szarik. Dezsőke, meg a többi idióta ezt lájkolja, amin Rezsőke felbuzdul és a következő képen már ő szarik a lábtörlőre. A felhasználók 99 százalékának az ehhez hasonló tevékenységek jelentik a fosbúkot.
    Sajnos van, ahol ráerőltetik az emberre ezt a szart. A fiam most megy középsuliba, az ofője előzetes szülőin, beiratkozáskor, gólyatáborban is a fosbúkot reklámozta, hogy ott majd mindent meg tudnak beszélni. Persze ott a hátsó szándék: a gyereket leinformálni. Mert a sulinak igen jól fejlett informatikája van, lévén szakirányú suli, osztályfórumot kellene indítani, az sokkal alkalmasabb lenne erre a célra.
  • Rotyoka
    #15
    Google cucca csak előrébb hozza a keresőben a +1 ezett dolgot, a faladon nem jeleníti meg
  • Rotyoka
    #16
    Le lehet tiltatni minden értelmes adblock al idióta..
  • Cat #17
    A manapság már minden honlapon jelenlévő Like gomb egy hatalmas nagy reklám a facebooknak, ingyen. Mennyi pénzt kéne fizetnie azért egy cégnek egyébként, hogy kirakják MINDENHOVA a kislogóját?
  • gopher
    #18
    "Ha rákattintasz akkor már mennek az adatok de addig nem"
    De. Csak az nem derül ki, hogy tetszik-e az adott dolog. Ettől függetlenül loggol.
  • Rotyoka
    #19
    Nem ingyen, mivel ezzel tudod terjeszteni amit éppen akarsz, ergo mindenki jól jár vele.
  • Reg5
    #20
    Eddig sem likeoltam, ezután se fogok.
  • Szefmester
    #21
    Szóval attól hogy te poets vagy és imádod a fosbúkot, még nekem kerülgetnem kell a like gombokat, meg legyen vele munkám hogy eltüntessem? Miért ne azok baszakodjanak akiknek annyira kell?

    Fura hogy a debilség a default beállítás.

    Páromnál az egyetemen a sok hülyegyerek a fészbúkra tolta fel az üzenőfalakra a különféle linkeket ahonnan oktatási segédleteket töltöttek fel. Párom megunta és amit ő csinált azt meg egy random noname közösségi oldalra rakta fel ahol azóta sem volt, és amikor kérdezték miért nem az efbén van, akkor annyit mondott hogy: "Most TI regisztráltok be valami hülyeségre ha kell nektek!", majd vigyorogva otthagyta őket.

    Nah ezt lájkold vazze...
  • zserrbo
    #22
    Én külön böngészőt használok az FB-re. Már nem bírtam ki, hogy ne regeljek, mert van néhány ismerősöm, akikkel szinte már csak ott tudom tartani a kapcsolatot így nyáron. Felraktam a Comodo Dragont meg hozzá a Clicl&Clean, Adblock plus lite és a Facebook Disconnnect kiegészítőket. Be van állítva, hogy a lehető legkevesebbet engedjen meg és ahogy bezárom a böngészőt töröl minden helyi adatot. Azt kövessen :D. Ha meg népszerűbb lesz a google+ itt deaktiválom a profilom.
  • Komolytalan
    #23
    Ez inkább az oldalnak reklám, ahová felrakják... Rakhatnának fel helyette bannert is, akkor meg azért sírnátok. Egyébként ezt a "követést" már kb egy évtizede csinálja minden adserver. Igen, a guglié is.
  • JMáté
    #24
    Én igazából soha nem értettem hogy mi a baj ezekkel a "reklám célokra használt elemzések"-kel. Miért baj ha mostantól nem tampon reklámokat kapok a pofámba hanem mondjuk sör reklámokat?
  • Rotyoka
    #25
    Passzívan vagy idióta.
  • Rotyoka
    #26
    Ha olyan helyen egyszerű feltölteni a szarjaitokat, ahol sokan vannak akkor miért nem jó az?


    Ja hogy te gecimenő vagy a bnőddel együtt, és majd póstán küldötök egyesével ki mindent mindenkinek.
  • Rotyoka
    #27
    Mellesleg azzal is van munkád, hogy a reklámokat eltüntesd nem?

    Had döntse már el a weboldal üzemeltetője, hogy akar-r like ot vagy nem. Nehogy a te ökörségeidhez kelljen már igazodnia
  • Motoroj
    #28
    60 people like this. Be the first of your friends.
  • fergusonpapa
    #29
    uristen mennyi idiota van itt.


    akinek nem tetszik nem néz rá,nagy dolog,komolyan beteges ha valakit ez zavar,
    az oldal meg nem fogja kihagynia lehetöséget mert látogatokat szerezhet ezáltal INGYEN.

    "A manapság már minden honlapon jelenlévő Like gomb egy hatalmas nagy reklám a facebooknak, ingyen. Mennyi pénzt kéne fizetnie azért egy cégnek egyébként, hogy kirakják MINDENHOVA a kislogóját?"

    az szép volt.. -.-'
  • sanyicks
    #30
    http://www.facebook.com/widgets/*
    http://www.facebook.com/plugins/*
    http://api.facebook.com/*

    Én ennyit raktam a böngészőm contentblockerébe :) voltnincs like gomb, és facebook kémkedés. De azért még úgy hagyományosan be tudok lépni.
  • csulok0000
    #31
    így van (:
  • zserrbo
    #32
    "akinek nem tetszik nem néz rá,nagy dolog,komolyan beteges ha valakit ez zavar,"

    nem a nézésén van a hangsúly, hanem a nyomon követésen.
  • fergusonpapa
    #33
    :D mindenki azt hisszi h az ökis piti dolgai kellenek neki? :D uristen megtudják h érdekelt az sg-n egy cik :D na basszus.

    komolyan mint ha 2.VH lenne mindenki fél h figyelik :D
  • ClassicR
    #34
    A Facebookot kéne betiltani.
  • zserrbo
    #35
    Én a statisztikában se szeretnék ott lenni. Azt gondoltam, hogy nem a konkrét egyén érdekli őket. Nem kispistike adataival fognak önmagában kereskedni, hanem még másik 400 millióóval. A facebookot ne érdekelje már, hogy én mit csinálok pl az sg.hu-n és kész. Jogom van eldönteni.
  • Ferrer
    #36
    Ez a FB koppincs SG-chat mi a f@szom?
  • B0nFire
    #37
    Én egyszer lájkoltam az itcafén egy cikket, és következő megnyitáskor láttam a saját pofám az itcafé főoldalán! Ezt az összes ismerősöm láthatta elvileg. De mi van, ha én ezt nem szeretném mondjuk? Azóta soha semmilyen cikk vagy poszt, vagy állapotjelentés alatt, semmilyen körülmények között sem nyomom meg a Like gombot. De nem tiltom be. Nyomkodja, aki akarja. Majd meglátja a kereszténydemokrata igazgatóbácsi, hogy a náci-rasszista-fasiszta-statiszta történelem tanárbácsi beosztottja a kuruc.infós holokauszt-tagadó cikkjét lájkolja, mert mit ad isten, éppen ismerősök a Facebookon.

    Nem minden esetben jó az, ha mindenki mindent tud rólunk. Van privát szféra is. Illetve volt valamikor. Ha már valakinek nincs, arról nem a technika, leginkább ő maga tehet róla.
  • Rotyoka
    #38
    Remélem akkor sose vásárolsz bankkártyával, nincs 1 db pontgyűjtő kártyád se, és semmilyen akcióüban nem veszel sose részt.
  • B0nFire
    #39
    Hidd el, rajta kívül még sokan vannak, akik szintén nem vásárolnak, csak készpénzzel, nem tankolnak, mert nincs kocsijuk, ezáltal nincs pontgyűjtő kártyájuk, az akciós ajánlatokat meg pont leszarják, mivel sosem kínálnak olyat, amire az embernek éppen szüksége lenne. És nem lottóznak és nem szerencsejátékoznak.

    Sokan vannak.

    Nálam a bankkártya csak azért van, mert muszáj lennie – a bank követeli, hogy legyen. Egyébként csak arra való, hogy a pénzt kivegyem vele az ATM-ből, oszt csók. Még az interneten keresztül sem fizetek banki átutalással, mert ha a webshop az X banknál bankol, én meg az Y-nál, akkora kezelési költséget ráraknak a tranzakcióra, hogy a vásárolt áru értékének a dupláját teszi ki. Akkor már inkább a futárnak kp-ban.
  • WoodrowWilson
    #40
    Eleve azért lájkoltad, hogy ezt megoszd az ismerőseiddel facebookon. Szóval akkor miért is baj, hogy ezt az ismerőseid láthatják?