World of Warships

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

#19821
Attól hogy nem veled foglalkozott, nem sokat számit. De hogy 90 fokban hogy pattantál le róla, azt nem tudom. Gondolom kép vagy videó nincs róla. Pár km-ről ég cirkálóval is be lehet ütni a BB-k oldalát, szóval aligha a páncélvastagsággal volt a gond.
#19820
Kremlin-t nem érdekeltem,be jött hármunk közé,rám nem volt ideje.
Kb 90 fokos szögben voltunk,nekem totál keresztbe fordult,mert hárman voltunk,két BB egy Cruiser a cruisert akarta kikapni minden áron és tojt rá hogy ott vagyok az oldalában.Csak a kimaradt sebzést sajnáltam.
Utoljára szerkesztette: Plata, 2021.12.07. 12:10:56

#19819
A német Immelmann-on, az orosz CV-ken és az új francia prém CV-n van pattanó bomba.
A Kremlinről lepattanás meg sztem úgy jött össze, hogy a tornyaid szögben néztek a hajó oldalára. Érdemes odafigyelni erre, mert egyrészt az életed múlhat rajta, másrészt szép sebzést lehet igy bukni. Csak kicsit türelmesnek kell lenni. Én tegnap egy BB oldalába full overpent lőttem (pár km volt csak köztünk és a hajótestet céloztam)
#19818
Na még egy érdekes dolog,4.1 kilóméterről kremlin oldalába Montana-val full sortűz.Ap lövedékkel.Egy lövés sebzett a többi lepattanó.<#fejvakaras>

Jut ezsembe,még valami,a pattogó bombákat milyen fejlesztés adja?
Ma láttam randomban két CV-t is aki ilyen vízen pattogó izékkel támadt.
Nem szoktam CV-vel játszani.
Utoljára szerkesztette: Plata, 2021.12.07. 11:19:28

#19817
Ma T8 randomban Constellation-al 1 milliót kerestem.<#wilting>
No meg 15k xp.Le lőttem 65 repcsit,kicsaptam egy tengeralattjárót,meg kergettem és megtorpedóztam egy carriert.<#nyes>
Na persze volt más is,de ez volt a poén.

Caliph
#19816
én néha kikapcsolom a csetet...nyugisabb 😄 pingelni még tudok ettől függetlenül 😄
de rám is rámirtak hétvégén,hogy minek loptam le a killjét.mondjuk sok xpt igy se kapott volna csata végén,én meg pénzt farmoltam Mighty MOval ,és első is lettem 😄

CefreTeam&#8482; A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

DannyL81
#19815
Olcsón megúsztad. Tegnap rám is rám írtak csata után, de nekem anyámmal kellett volna szexuális kapcsolatot létesítenem. <#hehe>

"Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy."

#19814
Ez a csatám konkrétan Salemmel volt, aminek 8,5 km a radar távja, tehát elég közel kellett mennem. Elvileg 3 BB támogatott, gyakorlatilag teljesen profi módon helyezkedtek úgy, hogy még véletlenül se tudjanak rálőni a DD-re, amit felradaroztam (pedig ő nem volt sziget mögött egyszer sem) Akkor minek nerfelni a radart, ha a csapat nem képes még azt a 40 secet sem kihasználni, amig spotton van?
Caliph
#19813
nemtom,ezt a radaros dolgot is talán úgy oldanám meg hogy legyen egy modul,ahova szabadon választhatsz,de csak egy hydrot egy radart,vagy füst,vagy bármi amit akarsz,és csak az van. nyilván ilyenkor az cirkák többsége radart rakna fel,szal nerfelni kéne azt is max 10km,és sokkal sokkal rövidebb hatótáv. és jó lenne ha a hegyeken nem látna át,csak azt tudná radarozni ami amúgyis line of sightban van. füstön pl átláthat.

CefreTeam&#8482; A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#19812
Na igen, a hajók leosztásánál IS mellélőnek. Radaros CA-k száma, vagy pl nálunk Yoshino, ellenfélnél meg Petro/Stalingrad/Moskva. Nyilvánvalóan le sem szarják ezt a részt sem, nemhogy a képesség alapú MM-et.

FIRE comes pre-installed as standard and the loader/driver are inserted as corpses to save time

#19811
Mivel szinte minden számomra fontos ágat kihúztam, maradt a ranked aminek értelme is van. Vagyis volt, mert így ebben a formában nincs. Az is izgalmas, hogy nem tudok lemenni most rank3 alá, ha vért izzadok sem.

FIRE comes pre-installed as standard and the loader/driver are inserted as corpses to save time

#19810
Egyébként van ilyen. A kezdetek óta benn van a játékban a "Játékos profil szint" és a Ranked az utolsó előtti szinten van. Ehhez olyan 150-200 csata kell. Sajnos attól hogy valaki hülye, 1000 csatával sem lesz okosabb. Meg 10.000 csatával sem. Tegnap rám irt valaki egy csata után, hogy csak 100 csatám van Lyonnal, inkább játsszak valami más játékot. Az, hogy nekem 100 csatával van annyi átlag sebzésem, meg WR-em mint neki 500 csatával, nem igazán zavarta. (am meg ha nem játszok, akkor hogy a retekbe legyen 500 csatám nekem is? Fck logic!) Amikor megkérdeztem tőle, hogy ez miért van (ha 500 csatája van Lyonnal, akkor miért nem tud vele jobban játszani, mint én 100 csatával) arra persze nem kaptam választ, csak hagyjam abba a játékot. Mert ő az okos, ő tudja.
Tegnap én is Rankedeztem. Összesen 4 csatát mentem, mind a 4 bukó. Ebből 3 volt Ranked. Két csata ugyanazon a pályán volt, csak az ellentétes oldalról indultunk. Az egyiken DD voltam és egy másik DD-vel elindultam az egyes foglalási pontra, az egész csapat meg a dupla oldalra ment. Mondtam nekik oké, de akkor nyomják át azt az oldalt. Persze az ellenféltől a mi oldalunkra jött 2 dd, a radaros CA meg a BB is. A Shima-t rögtön ki is szedték, én meg összeszedtem egy random torpot, aztán gunfightban legyőzött a Daring. Persze a csapat közben nem nyomta át a másik oldalt, a BB közben elkezdett középre menni, ahol semmi nem volt, a Daring ágyuval lőtte úgy hogy nem is füstölt magának, aztán persze a Yama is osztotta a végén az észt, hogy nem volt spot. Jah, mert a tőle 9 km-re levő Daring úgy ágyúzott, hogy nem került spotra. Hát persze.
A következő csatában mind a három BB el akart menni a dupla oldalra (2 Yama és egy Conqueror) mire beirtuk nekik, hogy azért ezt nem kéne. A dd-t persze itt is rögtön kiszedték előlem, én meg hiába radaroztam az ellenfélét, a 3 BB fogta magát és elment megkerülni egy szigetet, miközben 2 dd meg 2 BB engem lőtt, semerre nem tudtam mozogni. Másodszor is kiradaroztam a dd-t, akkor se lőtt rá senki. A csata végén megnéztem, nekünk 2 BB volt 45% WR alatt (de a harmadik se csinált semmit), az ellenfélnek mind a 3 50% felett volt. Ebből a mi oldalunkon csak 2. Az első csatában, ami Random volt és a Lyonnal mentem, a végén már csak én éltem és egy Tirpitz. Ketten üldöztünk 4 BB-t, akiket a CV is támogatott. (Jó, igazából csak 3 BB-t üldöztünk, a full HP-s Nagato jött felém, a Tirpitzet meg közben elintézte az Amagi)
Lehetne most arra hivatkozni, hogy hol itt a balansz az MM-ben? A WG már többször is kijelentette, hogy a játékosok képességeit illetően semmiféle balansz nincsen (függetlenül attól, hogy egyes csatamódoknál ki van emelve, hogy a csatákat az azonos képességű játékosok között osztja szét, de ez nyilvánvalóan hazugság) Amúgy ha tényleg igy lenne és a hülyéket rakná egy csapatba, a másikba meg a jókat, akkor tényleg 100-0% lenne a nyerési arány. Az, hogy a hajók leosztásában ez mennyire korrekt, szintén lehetne hosszan vitatkozni (az egyik oldalon 3 radaros hajó, a másikon 0), de amig van olyan csata, ahol a 3 radaros hajó veszit, addig a WG is hivatkozhat erre, tehát balansz ebben sem lesz.
Az egyik klántársam kitöltötte a WG kérdőivet és beleirta, hogy vegyék ki az Arms Race-t, mert szerinte hülyeség. Az Arms Race, akárcsak a Ranked opcionális, mindenki maga dönti el, hogy akar e játszani vagy sem. Tehát azért, mert valakinek nem tetszik, még nem kell kivenni, az adott játékos ne játsszon vele, ott van még a Random/Coop, meg a Scenario. Az epicentert sem fogják sztem kivenni, mint csatamódot, pedig a játékosok többsége azt se érti. De ezért mondjuk nem a játék a hülye.
ozimak
#19809
Ezért nem megyek ranked-et. Teljesen színvonaltalan. Minimum az kellene amit te is mondasz, hogy min. 1000 random battle ahhoz, hogy egyáltalán részt vehess. A skill based mm-ről meg nem is beszélve. Szó szerint boldog-boldogtalan jön ranked-be. Szétcseszve ezzel az olyanok játékát akik el is akarnak valamit érni benne. Vért izzadva próbálod értelmesen játszani a játékot, de jön egy-két ilyen iq fighter és azt hiszi co-op-ban van kb. Okádék, fel tudok benne robbanni. Természetesen akárhányszor próbáltam meg nekifutni, már az első 3 meccsen elment a kedvem. A rewardok miatt jó lenne, de úgy látszik ebben is több esélye van egy időmilliomos idiótának 44% WR-el mint egy értelmes játékosnak aki tanulni is akarta/akarja a mechanizmusokat meg magát az alapokat.
#19808
Nem lehetne bevezetni, hogy rankedben legyen minimum csata limit? Bejön 300-400 csatával T10-ben és kellemesen elhajókázik...

FIRE comes pre-installed as standard and the loader/driver are inserted as corpses to save time

DannyL81
#19807
Köszi szépen, értem! 😊

"Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy."

#19806
A Schlieffen csatacirkáló, és a következő patch-csel jön. A Preussen csatahajó, és valamikor jövőre érkezik.

"Roger, Roger! Mi a vektor Viktor?"

Caliph
#19805
jön be helyére új hajó,ahogy a khaba helyére is ,a schliffen ág marad ahogy van
Preussen lesz a GK helyett. úgy néz ki mint a GK,csak dupla ágyús tornyai lesznek,457es ágyúk
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2021.11.26. 20:52:48

CefreTeam&#8482; A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

DannyL81
#19804
Amikor a GK-t szenesítik, akkor vajon a Schliffen csak simán bekerül a helyére a Friedrich der Grosse után? Vagy külön ágon marad?
Utoljára szerkesztette: DannyL81, 2021.11.26. 20:40:50

"Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy."

#19803
Sajnos Schliffenem még nincs, de már a 9-es Prinz Rupprecht is zseniális. Tegnap egy Kearsarge jött nekem 50k HP-val, nekem volt 20k, de így is megzabáltam. Összesen majdnem 90k sebzést adtam le rá a csatában.

"Roger, Roger! Mi a vektor Viktor?"

Caliph
#19802
😄 nekik is bekött 😊

CefreTeam&#8482; A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#19801
Nekem nagyon bejönnek ezek az új német csatacirkálók. Sokkal jobban szeretem a közelharcot, mint a térkép széléről a mesterlövészkedést.

"Roger, Roger! Mi a vektor Viktor?"

#19800
Sziasztok!

Kaptam egy kódkártyát egy füleshez, amivel új fiók létrehozása esetén ajándékba kaptok 9100 Ft-nyi extrát. Nekem nem kell, szóval megosztom: 7NY42E23-UE8TT-3M5UD. Aki kapja, marja!
#19799
Azért az az 5 csata sztem még bőven beleesik a "nem mérvadó" kategóriába. Nálam spec a Hipper indult úgy, hogy 10 csata és 0 győzelem. Ettől még nem a hajó szar, hanem ált gyökerekkel rakott össze. Most kereken 50 csatám van vele és 60% a győzelmi arányom.

Az Alsace sztem egy nagyon jó kis hajó. Az ötödik legtöbbet használt hajóm, 138 csatával van 54%-os WR-em és 84k átlagsebzésem vele. Ez a Rizsával ellentétben már nem az orrból kempelős hajó. A magas csataszámom annak is betudható, hogy az a tavasszal ezt az ágat húztam újra RP-ért és pár napja megint reseteltem, egyrészt talán ez a legkönnyebb BB ág, másrészt T6-tól T9-ig van rá perma camom, ami meggyorsitja a fejlesztést.
#19798
Nekem megvan a legújabb retard mágnes hajóm. Tényleg csak a legjobbakat kívánom a WG-s fiúknak, hogy az 50%-os szerver statisztika úgy jön ki, hogy én soha nem nyerek. <#mf2>
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

Utoljára szerkesztette: asolyom, 2021.11.17. 20:20:05

"Roger, Roger! Mi a vektor Viktor?"

Caliph
#19797
nekem olyanom még nincs,8asnál járok ami nekem a szenvedés 😄 jean bartom van,azt viszont imádom

CefreTeam&#8482; A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#19796
Valakinek sikerült már az Alsace nevű nemtudommivel sikeres lenni? Talán még a német ágyúknál is sz@rabbak a fő lövegek...

FIRE comes pre-installed as standard and the loader/driver are inserted as corpses to save time

DannyL81
#19795
Jaaa! Először csináltam, ezt nem tudtam. Köszönöm! 😊

"Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy."

Caliph
#19794
azt szerintem nem is kell megkapd. majd ha kihúzod újra az ágat akkor kapod szépen hajónként az első winért.tier 5től. 200,500,500,1500,1500,6000 pont per első win. a duplázás miatt gondlom majd ezek dupláját kapod meg

CefreTeam&#8482; A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

DannyL81
#19793
Csináltam ma egy (x2) reset-et az amcsi light cruiser ágon, research pontokért. Erre a creditet jóváírták, de a research pontokat (cc. 20 ezer) nem. Na ilyenkor mi van? <#csodalk>

"Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy."

#19792
Az kizárt dolog, mert:
-nem REHAB-os vagyok
-tegnap délután játszottam és hármas szakaszoztunk
-az orosz CV ágon még csak a Serov-nál tartok és eddig nem is nagyon erőltettem a dolgot
-bár néhány csatában láttunk magyarokat, hármas szakaszt vagy ismerős neveket nem láttunk
#19791
Na látod.
Caliph
#19790
jó az ilyenek az szerencse,ezért szoktam fix dolgokat venni.pl minden karikor vagy év elején egy éves prémet,vagy régen volt a cherry on the top csomag,de az már nincs sajna , adott aranyat prém napot ,szal az jó kis bundle volt
még van 50 nap prémem,várom az akciót ismét az évesre
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2021.11.15. 11:58:44

CefreTeam&#8482; A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#19789
Nekem a random bundle-nél elsőre beadta a Missouri-t, úgyhogy 1500 aranyért lett egy 9-es prém hajóm. 😊

"Roger, Roger! Mi a vektor Viktor?"

Caliph
#19788
wargaming kb mikortól irja le a gambling kontik dobási esélyeit? hogy mekkora eséllyel dob hajót,zászlót stb...
pl a német kontiknak,mert facebookon sok embernek dobott pl immelmannt,de ismerek olyat is aki 25 kontit vett és egy hajó se volt benne ,nem kicsit ideges az ember 😄
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2021.11.15. 10:59:36

CefreTeam&#8482; A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#19787
Tegnap szerintem veletek találkoztunk. Öten voltatok REHAB-osok, és te a Nahimovval voltál. Mi hárman voltunk, és én is a Nahimovval a túloldalon. <#awink>

"Roger, Roger! Mi a vektor Viktor?"

#19786
Cleverland meg tudott élni a WoT-ból? Pedig még szakaszozott is olyannal, aki fizetett neki érte. Vagy van az országban olyan videós, aki akár ebből, akár a WoT-ból meg tud élni? Én nem tudok róla. És azért én az ilyen játékosok szintjétől elég messze vagyok. Meg én a háttérrel se nagyon foglalkozok, nem igazán olvasok se devblogot, se fórumra nem járok, mostanában már teszt szerverre sincs időm.

Amikor elkezdtem WoT-ozni és először rákattintottam a Battle gombra, majd a Lt-al betett Malinovkára, nekem is bevillant, hogy milyen jó is lenne valami kis tutorial videó legalább az alapokról, magyar nyelven, egy tapasztaltabb játékostól. Itt azért valamivel jobb volt a helyzet, már eleve volt némi tapasztalatom CBT-ről, plusz mivel ez induló játék volt, tierenként haladtam és igy azért jobb rálátásom volt a játékra, mintha egyetlen ágon indultam volna el T10 felé. Megfordult a fejemben, hogy az után a WoT-os dolog után valamiféle formában én is megpróbálom segiteni a kezdő játékosokat. Igy lettem toborzó tiszt is (ami egy névleges rang, mivel tényleges toborzást nem végeztem). Annyi játéktudásom van, hogy az alapokra meg tudom tanitani a kezdőket, illetve mostanában gondolkodtam egy segitő jegyzet irásán a klántársaknak, de ez azért nem olyasmi, amiből meg lehetne élni. Mivel külföldiül sem beszélek, az hogy esetleg nemzetközi nézettségre tegyek szert, szintén esélytelen. Egyébként sincs türelmem videót vágni, szerkeszteni, stb, A stream meg végképp távol áll tőlem (meg egyébként is, ált olyan időpontban játszok, amikor kb semmi nézettségem nem lenne, az ilyesmit nem lehet megoldani három műszak mellett)
#19785
Pedig ez egyik csapatnak sem jó. A nyertesnek se, hiszen kevesebb xp. Én mondjuk nem érzem úgy, hogy jelentősen több lenne az ilyen csata, mint korábban. Akkor is voltak 15-1-es csaták, meg most is. Esetleg annyi, hogy gyakoribb az, hogy az én csapatom hal ki, mint hogy mi gyalulnák le az ellent. Engem spec jobban zavar az elharapódzó WoT lemmingtrain, de főleg az, mikor a csapat 2/3-a ott áll a foglaló előtt és 3 hajó feltartja őket, mi meg ugyanezt a másikon. A random csaták már csak ilyenek.
Azért a mostani Brawl-nál jót mosolyogtam, mikor a quoe képernyőre kiirta hogy "azonos képességű játékosokat sorsol össze" xD Aha. Amikor betesz ellenfélnek valami 3 fős epic klán szakaszt, társnak meg 2 random goldnoobot, akkor azért elgondolozok, hogy biztos engem tart olyan jónak a MM, hogy majd egyedül lehozom a meccset. Nem az a baj, hogy ez is totál random, hanem hogy van pofájuk odairni, hogy "azonos statú játékosok".
#19784
Balanced gameplay, the spreadsheet said...

FIRE comes pre-installed as standard and the loader/driver are inserted as corpses to save time

#19783
Sajnos a Warships-ben is egyre gyakoribb a jól ismert WoT szindróma, vagyis hogy iszonyatosan egyoldalúak a csaták. Egyre többször tapasztalom a 10-1-es meccseket, úgyhogy előbb-utóbb ez a játék is megy a levesbe, mert így élvezhetetlen.

"Roger, Roger! Mi a vektor Viktor?"

#19782
A hydro jelenti a legkisebb veszélyt a subokra. A torpedót meg hiába, mert alapból messziről spottolódik, az meg hogy ki tudja e fordulni, sztenm nem attól függ, hogy 4-5 km-ről spottolódik.
#19781
T6-ban az U-69-cel jókat lehet mókázni. Ott sok még a tapasztalatlan játékos, és kevés a hidrós hajó.

"Roger, Roger! Mi a vektor Viktor?"

#19780
Gyanitom hogy ezek már az utolsó éles teszt fázisok. Azért a 10.9-es peccsben még mindig igen komoly változtatások voltak mind a subok, mind az asw paraméterek esetén. Bár ez nem hivatalos infó, csak tippelek, de gondolom még az év vége előtt szeretnék betenni őket a tech tree-be. Addig viszont a nagyobb gyűjthető adatmennyiség miatt mindenki számára elérhetővé teszik, most épp ilyen küldi formájában. Én is azt kell mondjam, hogy azért alapvetően ez nem egy op osztály, nem könnyű vele játszani (sztem dd-zni könnyebb) és én spec a BB-ket sem féltem, akiknek ez a fő hajóosztálya, azok ezt is utálni fogják, ahogy a dd-t vagy a cv-t. Azért elég sok csatában voltam mostanában, ahová 1-2 subot betett, a BB-k szinte mindig koncentráltan támadták őket, amint felspottolódtak, még akkor is oda küldték az airstrike-ot, ha a sub lőtávon kivül volt.
Az meg hogy egy sub mennyire hatékony 1v1-ben egy BB ellen, még mindig nagyon helyzetfüggő. Ez a homing torp sokaknak túl erősnek tűnhet, de nem egyszer belevezette magát a szigetbe úgy, hogy a BB amúgy lővonalban volt. Valamelyik nap kergetőztem egy Montival, igaz hogy kb a fél életét elvittem, de ehhez 6-7 salvo kellett és nagyon ügyesen lerázta a torpok többségét. Szóval nem lehetetlenség átverni őket.
#19779
Eh, megint lehet gyűjteni a 12500 alap xp-t. Kb. két hétig tart megint a bérleti idő.

"Roger, Roger! Mi a vektor Viktor?"

#19778
És abban is benne lesznek? Vagy akkor újra megkapom bérbe?

"Roger, Roger! Mi a vektor Viktor?"

#19777
Mert ma jön a 10.10
#19776
Meg is találtam, és megszereztem őket, erre holnap lejár a bérlési időszak. <#idiota>

"Roger, Roger! Mi a vektor Viktor?"

#19775
Persze, miért nem hoznák le a meccset. Nem is ez a gondom. Nekem egyelőre úgy tűnik, hogy 1vs1ben esélytelen vagyok ellene(főleg BB-vel). Homing torpedo, sebezhetetlenség, Bayern 380-as lövedéke lepattan, mélységi bombák minimális sebzése. Szerintem nem kavart ez fel semmit, csak még egy sunyi fegyver. A BB-k eddig is távolról kempeltek, mert vagy BBQ lett belőlük, vagy torpedó spam. Most meg már a víz alatt is várja őket a sunyiság. Öngyilkosság a push.

FIRE comes pre-installed as standard and the loader/driver are inserted as corpses to save time

#19774
A küldetések között van egy olyan, hogy szerezz asszem 12k base xp-t és megkapod a T6-osokat. Aztán kb 3k-ért a T8-asokat majd a T10-eseket.
#19773
Amúgy tengeralattjáróra hogyan lehet szert tenni? Mert hogy a tech treeben nincsenek benne.

"Roger, Roger! Mi a vektor Viktor?"

#19772
Egy sub miért ne hozhatna le egy Ranked meccset? Mivel ez egy viszonylag új hajóosztály és a paraméterein is folyamatosan változtatnak, nem olyan könnyű vele jól játszani. Ráadásul mióta berkaták Randomba is, tényleg bárhol össze lehet futni vele, tehát az ellenük való harcot is lehet gyakorolni bőven. Amúgy meg nem pont arra volt szükség, hogy egy teljesen új hajóosztály felkavarja már végre az unalmas állóvizet? Most megkaptuk. Még kapitányt skillezni illetve a hajót modulozni sem olyan könnyű, mert sok esetben feltételekhez vannak kötve a skillek és egy subnál pl az hogy spotton van kb azt jelenti, hogy pár percen belül meghalsz.