World of Warships
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
"Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy."
Többek között ezért is nem tartom szerencsésnek, hogy a Rankedet összekötötték a T10*-el. A múltkori Arms Races szezon sztem jobb volt. Az Arms Racenek nincs olyan komoly tétje, igy ha valaki nem vesz benne részt, nem is igazán mara le semmiről. Ugyanez a Rankedről már nem mondható el.
Mondjuk viccesebb volt az, hogy egy "kezdő" klántársam T6-os hajóval megszerezte a subokat a küldivel, utána meg a T8-as subbal a T10-es bérhajókat CB-re. Érdekes dolgok ezek.
Ne lepődj meg ezen Darun, bár azt hiszem (de nem tudom, mert nem néztem), hogy 31 csatánál több kell a 14-es szinthez ami engedélyezi a Rankedet. Én is belátogattam oda, és ennek 1 oka van. A szuperships érmét ha meg akarja szerezni, akkor be kell mennie a rankedre és ott szerezni 800 xp-t. Tehát azok a kezdők aki csinálgatják a csataküldiket és netán szereztek 10-es hajót be fognak oda menni ezért a 800 xp-s éremért többször is mivel csak ott lehet hozzájutni. 😊
Megjegyzem, hogy az én látogatásom sem tartott 5 percnél tovább a DD-vel, mivel volt olyan kedves a mögöttem lévő csatahajó és cirkáló hogy amikor meglátták a felspottolt Kurfürstöt, hátra arc és elhúztak. Én meg 3x is spottoltam mire észrevettem nincs kinek, viszont addigra már én is spottolódtam és ők viszont még jól is céloztak. Ez van, nem is tudom miért nem lepett meg. 😊
Szerintem az érméért járnak oda a kezdők, holnap én is megyek, mert megint csak így adja, addig nem lép tovább a feladatsor.
Montana-val Goliath oldalába két sorozatot küldtem bele,a lövések kb 85%-a lepattant.Összesen 13k sebzés.Yamato oldalába is két sortűz,kétszer citadella és 43k sebzés.
Nekem atlantát dobott 10-es kapitánnyal.
Ne felejtsétek el begyűjteni. 😊
"Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy."
"Egy szó mint száz: A két tábor lehet, hogy meg van még mindig," Pontosan erről van szó. Megvolt, meg van és meg is lesz. A focis hasonlatod kicsit sánta ez esetben. Az oka is egyszerű. Ez NEM csapat játék csak annak próbálják nevezni. A foci az. A csapat és Te döntöd el, akartok e együtt játszani és megtenni közösen mindent csapatként a győzelem érdekében. Erről itt ez nem mondható el. Behajítanak egy csoportba (szándékosan használom a csoport szót csapat helyett), aztán vagy játszol vagy bámészkodsz, vagy harcolsz vagy idióta módjára össze vissza hajókázol csak, esetleg japánt játszva kamikaze leszel és ENNYI. Semmit nem tehetsz ez ellen, maximum azt, hogy nem játszol. Netán addig idegeskedel míg infarktust kapsz ha ideges típus valaki.
Sem a társaságnak, sem neked, nekem játékosnak akár a COOP, akár a random csatában nincs lehetősége megválogatni kivel játszon együtt. Tehát én azt mondom, hogy ilyen esetben csapatnak nevezni a résztvevőket vicc, csapathoz méltó viselkedést elvárni tőlük meg hiú ábránd. 10 évvel ezelőtt ugyan ez volt a helyzet és most olvasgatva benneteket semmi nem változott e téren. 😊 No meg látom a COOP-ban is, hisz ott is megvan a hajókázok a legtávolabbi sarokba, elbújok egy sziget mögé nehogy kilőjenek, belerohanok a másik hajóba és 1 perc alatt végeztem is stílus hogy csak párat említsek. A legjobb hajnalban játszani COOP-ban. '-2 játékos, a többi bot. Mivel a játékos oldali botok sík le vannak butitva így rövid úton marad 2 játékos és az ellenfél botok. Néha az ilyen azért elég kemény menet tud lenni. 😊 Ilyenkor lehet COOP-ban 80 ezres sebzéseket összehozni. Amúgy esélytelen.
Válasszunk külön dolgokat. Ami a kérdésed illeti én sem tudom mi a jó nekik, de ezek szerint már az sikerélmény, hogy tudtak lőni egyet. 😊 Megjegyzem régebben volt "szerencsém" baráti körben látni ilyeneket játszani. Ők tizenéves gyerekek voltak, az apjuk által vett prém tankokkal és hajókkal bohóckodtak és itt a bohóckodtak szót szó szerint kell érteni. Csatába be, gázt bele, lőjünk párat, jé kilőttek, röhögés. Ennyi volt. Ők ezt élvezték. Nem tettem szóvá, hogy nézni is rossz, mert egy ilyen dolognál nálam a barátság többet ér. Ezen nem vitázom, nem ér annyit.
A másik. Csalás:
Nem tudom most mi a helyzet, amit én írtam, az már jó 5 éve volt, ezért is hagytam abba ezt is és a WOT-t is. Akkor volt divat a célzó program, amit ha feltettél, pontosan mutatta hová kell lőni és olyan gyönyörűen kapkodták ki vele még a szigetek mögött lévőket is hogy csak na. A WOT-ban akkor volt divat a növényzet eltüntetős progi ami által láthatóvá váltak a bokor mögött lapulók is.
Ezek és még egy sor más progi élvezhetetlenné tették a játékot.
Mára megöregedtem, nem csak a 61 év, de az izületi gond is megtette a hatását, viszont újra kedvet kaptam, így belátva korlátaim én COOP-ozom. Megjegyzem, itt is vannak gyökerek sajnos, ma is belefutottam egybe. Beállt elém és amikor kilöttem az U-bot torpedóit bejött keresztbe felfogta őket, hogy ne tudjam kilőni a csatahajót mert ő is azt akarta. De ezen már csak nevetek.
Yukon.
Ahhoz képest hogy T-7es fun kis hajó. Citadellát még egyáltalán nem tudtak neki lőni, állja a T-8-as csatahajók lövéseit is.
5300/11900 a sebzés HE/AP, Jó szórás, 60500 HP, Sebesség remek, 28 csomó, jó légvédelem.
COOP-ban arcbamászósan játszom vele, bírja és osztja a pofonokat. A torpedókat viszont nem kedveli. Nem hajlamos a folyamatos égésre, elég ritkán gyújtják fel.
Specializált javító csapata van, ami: +1210 HP/mp, 22 sec aktív, 77,6 sec az újra töltés és 4 töltet van.
Lőtáv: 15,7 km.
No, ennyi, nem akarok regényt írni 😊
(és igen, ha füstben spottolódsz, valszeg van egy dd a közeledben, aki spottol a csapatának, a felspottolt angol LCA-k meg ált elsődleges célpontok, hiszen a legkönnyebb sebezni őket)
Nem azzal van a gond ebben a játékban, hogy eltalálnak ha full broadside vagyok, hanem az hogy a csapattársaim nem tudják mikor kell és mikor nem kell pusholni. Nem érzik. Nincs stratégiai, vagy taktikai érzékük vagy csak egyszerűen leszarják. Mondhatjuk ezt annak is, hogy "csak kimondottan szórakozni jár fel". Bár ezt már ezerszer kitaglaltuk a streamekben is, hogy fingunk sincs mi a bránert lehet élvezni azon, hogy egy meccsen lövök 5x a BB-mmel, találok 3x és csinálok 20k sebzést 10 perc leforgása alatt.
A cheat-re visszatérve: A lövéseknél a szerver oldalon számolódik ki a "shell grouping", tehát hogy egész konkrétan hol találsz. Ezért van a sok desync. Ezt nem tudod befolyásolni kliens oldalon. Maximum azt láthatod hová fog becsapódni a salvo, miután kilőtték. Ha felnézel a netre, láthatod is hogy a wows-ban csak ilyen cheateket használnak. (már aki) De nekem speciel nem ilyen jellegű gondom van a játékkal. Meg még nagyon sokunknak. Nem az a bajunk, hogy valakit eltalálunk-e vagy sem. Meg, hogy valaki hogy találhatott el "így meg úgy". hanem az hogy a meccsek szarok. Fosok. A konkrét teljes meccsek egész egyszerűen unalmas, értelmi fogyatékosok harca sok esetben. Amikor úgy érnek véget a meccsek, hogy a 12. kap 2-300 xpt, a felette lévők meg 3-400-at??? Az első 1-2 játékos karcolgatja talán a 600-800-1000 xpt??? Random meccs végén? Co-op-ban még oké... Egész egyszerűen tele van a játék beleszarok 600 stílusú emberekkel, akik ráfogják, hogy "ők csak szórakozni jönnek" és ezzel másik kitudja hány ember játékát is tönkreteszik. Ugyanis ez egy csapatjáték. Csak sokan még ezt az alapvető tényt sem veszik észre. Mennek a vakvilágba J vonalon egyedül 20-ról pötyögtetnek, csinálnak x dmg-t azt jóság van. Majd full hp-vel túlélik a full vesztes meccset. Arról megint nem is beszélve, hogy sokan még azt sem tudják, hogy minden meccsen kifizetik a hajó összes költségét, függetlenül attól túlélik-e vagy sem a meccset. Senki nem várja el ezektől a playerektől, hogy tanuljanak meg super unicum szinten játszani (én sem tudok). De legalább alap dolgokkal legyenek tisztában. Egy romboló (még ha shimakaze is) nem csak és kizárólag a szélekről való torpedózásra való. Vagy hogy a BB nem kizárólag tankingre, vagy messziről való "snipingra" van (akármelyik). Cirkálókra sem lehet ráhúzni, hogy azért mert DM vagy Moskva, nem mozdulok vele a sziget mellől. Vagy egy Woosterrel pl. Mostanában pl. egyre több a Yoshino player aki 18-20-ról rangemodddal egész meccsen pötyögtet. Igen puha hajó, de akkor is lehet vele faszán DD-t elcsípni is pl. Csak okosan kell.
Sok ilyen dolog van. Pl amit mondtál, hogy ha cirkálóval vagy akkor nem olyan a dolog füstből lőni mint DD-vel. Ez sem igaz általánosságban. "Smoke firing penalty." Minden hajónak más. Általában kaliberhez van kötve, nem hajótesthez pl. De ez sem teljesen igaz mert a WG össze-vissza kuszálta már ezt a mechanizmust is. Pl. az Elbing 150mm-es ágyúinak 3.53km a smoke firing penalty, míg a Kleber 139mm-esének 4.15km. De ha már a cruisereknél tartunk a minonak pl. csak 5.4km. A Leandernek speciel 4.6km csak. Tehát ha a Leanderrel füstben lő valaki és észreveszik, akkor javasolt a hydro-t azonnal benyomni (ha még nincs) mert 4.6-on belül van egy (feltehetőleg) DD. és mivel a Leandernek 4km-es a hydroja így gyorsan el is lehet csípni akár a füstben ülve/mozogva is. De mondjuk ha onnan kiszúr akkor érdemesebb azonnal elhagyni a füstöt és elkapni a szemtelent 😊 Nincs olyan DD akinek 4.5km a concealmentje.
Egy szó mint száz: A két tábor lehet, hogy meg van még mindig, csak a "szórakozásból játszó" kezd kicsit többségben lenni azokkal szemben akik értelmesen akarják játszani a játékot és nem mazochisták. Az a baj, hogy amíg az én felem (értelmesebben játszó playerek) ezer és ezer indokot tud mondani, addig a másik csoport csak annyit tud felhozni, hogy "én így élvezem a játékot, ez csak egy játék"...
Ha fociban bemennék és egész meccsen belerúgnék 3x a labdába, azt is úgy, hogy lehetőleg játékosnak ne nagyon legyen esélye se elkapni, a kaput még célba se veszem, és a végén úgy jövök le, hogy "nekem ez jó szórakozás volt, ez csak egy játék"... akkor valószínűleg legközelebb nem hívnának nagyon el focizni sehová. Erre lehet mondani pár példát de annyi a lényeg, hogy itt muszáj alapon kell egyre többet ilyen típusú játékosokkal egy "csapatban" játszani. Nem túl felvidító.
Ha érdekel tudok jópár screenshotot mutatni ilyen emberkékről meg csapatokról. Csak most lusta voltam munka után még a szöveg mellett feltölteni 10-15db képet is. Ez mondjuk már tavalyi, de ilyenek. Ez már idei pl.
Vagy itt vannak magasabb tierben is: 1, 2
Itt most nyilván a lényeg a vesztes (hol mi hol ők) csapat xp-jét kell nézni. Siralom.
Ellenpéldának pedig ez pl.
Utoljára szerkesztette: ozimak, 2021.12.14. 18:31:51
Sikerült nekem is jó terjengősen leirni, röviden összefoglalva azt nem értem igazán, hogy a játék a szórakozásról szól, de egy piroska nem igazán ér el jó eredményt, akkor számára mi a szórakozás a játékban? Illetve itt jön be az, hogy az első pár percben meghal, a csapata átlag 55%-ban vagy többször veszit. Akkor miért nem coopban játszik? A csaták gyorsabbak, még ha piroska is, a győzelmi aránya 90% felett lenne és egy bot ellen valószinű komolyabb eredményeket érne el. Mivel a rossz játékosok ált kitartóak is, meg amúgy is mindent leszarnak, annak se kéne gondnak lennie, hogy több idő coopban kihúzni egy hajót. Akkor még is mi motiválja őket arra, hogy Randomban bénázzanak? Illetve a piroskák esetén mindig oda lyukadok ki, hogy miért bohóckodik apám a WoT-ban és idegesiti magát feleslegesen, amikor pl a Heroest vagy a Civilization 2-t jobban szereti és ott még sikerélménye is gyakrabban lenne? Miért ellenségei az emberek a saját boldogságuknak/flow élményüknek?
Ami a csaló programokat illeti: biztos hogy vannak akik használják és biztos hogy vannak olyanok is, akik olyan modokat használnak, amik ellen a WG sem nagyon tud mit tenni. De azért nagyon sok multi játékhoz képest sztem a WoWs-ban nagyon kevés csaló van. Ráadásul amiket én láttam videókat a témában, azok sem olyan durva csalások, mint amilyenek az FPS-esek többségében élvezhetetlenné teszik a játékot. Itt nincsenek sebezhetetlen hajók, meg mindent átlövő ágyúk (mondom ezt úgy, hogy sokszor olyan hajókat nem tudok sebezni, amivel ha én megyek, akkor az mindentől IS sebződik) (azt se mondom hogy nincsenek láthatatlan hajók, mert azok is vannak, de az meg nem csalás, inkább a gép/engine technikai problémái) 10k csatával a hátam mögött azért mondhatom azt, hogy láttam már elég sokmindent ebben a játékban, egyszer pl a csata elején egy full HP-s Bismarckból az ellenséges Kaga első torpedója ammorack-ek kiszedett, de meg sem fordult a fejemben hogy az illető csalt volna. Még soha nem volt olyan csatám, ahol egyszer is felmerült volna bennem, hogy csalás áldozata lettem volna. Ne vedd sértésnek, nem ellened mondom, de csalózni általában azok szoktak, akik nem értik a játékmechanikát. Nekem ezek sima WTF élmények, mások ilyenkor csalóznak a cseten. Én is megkaptam már párszor, hogy csiter vagyok, az igazság az, hogy a WoWs-hoz soha, semmilyen modot nem használtam (anno a WoT-ban én is felraktam az Aslain féle modokat, amik hasznosak voltak és bár mind legális mod volt, még is én úgy érzem, nem kevés előnyt adott a használóinak)
Santa drop: a szén és a dublon jó, azoknak én is örülök mindig. A Hayate am 2M free xp a tech treeben, én úgy szereztem be. Ez egy hybrid hajó, a lövegei jobbak a Shimáénál, cserébe a hajó karakterisztikája kicsit gyengébb (lassabb, kevesebb torpedó és az is fix, nem lehet váltogatni mint a Shimánál) A Yukont nem ismerem, arról nem tudok nyilatkozni.
Napok óta ilyen. Szerettem volna pár napja én is megnézni pár dolgot mert az ember felejt és már akkor sem működött.
Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.12.14. 13:58:07
Én csak a hajók után kapott izéket váltottam be, nem vettem semmit. Az 500 dubi az a legnagyobból esett ki, a 30 nap az meg egy kicsiből. Asszem...
Utoljára szerkesztette: DannyL81, 2021.12.14. 10:55:35
"Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy."
Darun!
Csak olvasgatni szoktam itt, de most rászántam magam pár sorra. Jókat mosolyogtam a hosszú írásodon, hogy ki miért játszik. No nem azért, mert a saját szempontodból nincs igazad, hanem azért, hogy ha vissza nézel 10 évvel korábbi írásokra itt a topicban ugyan ilyen hozzászólásokat találsz szerintem. Tehát a dolog semmit nem változott, nem változik és nem is fog. Van két tábor. Az egyik komolyan játszik (stathuszárnak hívja őket a másik tábor) és van amelyik csak kimondottan szórakozni jár fel, nem érdekli ha kilövik az elején, nem érdeklik a "szabályok", mezei lövöldözős játékként tekint az egészre. (Őket hívja piroskának, meg noobnak a másik tábor. ) 😊 Ez a játék már indulása óta ilyen és ilyen is marad a wot-al együtt. A WG-nek ezek a piroskák éppen olyan jó üzlet, mint a másik oldal hisz prémhajókat vesznek és ne feledjük, ez csak nekünk játék, a WG üzlet nem is kicsi. De azért azt is be kell vallani, hogy nem csak a WG jó üzlet a piroska, hanem a stathuszároknak is kell a noob. Persze, roppant xar ha veled van, és roppant jó ha a másik oldalon, mert ha nem lenne akkor sok jó játékosból ugye egyből piroska lenne, mert mindenkinél van jobb, majd mivel piroskák őket is kidobni és lehetnek a kicsit jobbak a piroskák, míg a végén marad egy szűk pro réteg vagy még az sem..... 😊 Tehát minden rétegnek megvan a maga szerepe, felesleges szidni őket, még akkor is ha roppant idegesítőek többségében. Gondolni kell arra, hogy ha a másik oldalon lesz akkor a stathuszár egyenleget gyarapítja. 😊 Ez 10 évvel ezelőtt is így volt és 10 év múlva is így lesz, ha még lesz a játék. Mindenki maga dönti el hogyan játszik és ebbe se neked, se nekem se másnak nem lesz beleszólása, bosszankodni rajta meg én pl. nem fogok, mert értelmetlen. Engem sokkal jobban idegesítettek a csaló programot használók mint a noobok, ezért abbahagytam, majd most újra kezdtem, de már csak coopban, szórakozásból. Persze, tudom, van a hangzatos szöveg, hogy a WG küzd a csalók ellen. Röhej. Erről egy hasonlat jut az eszembe. Biztosítást akarok kötni a lakásra, de messziről látszik, hogy az ajtó ablak éjjel nappal nyitva. Biztos hihető hogy mindent megteszek a lakásban lévő dolgok védelmére ugye? No ilyen a WG kijelentése is mindaddig amíg szanaszét módolható a játék csaló progikkal. (Nem véletlen nem módolható az AW például.). Mindössze annyi történt hogy a csaló programok már nem nyiltak hanem kis csoportokban készítik és használják őket, ügyelve hogy ne legyen túl feltűnő. Annak kell tekinteni ami. Játék. Semmi több. Mindig lesz aki nem csapatjátékosként viselkedik és ez nem csoda, hisz az 1 harcra összeállt csoport valójában nem csapat. Ráadásul ezek a játékosok nem olvasnak fórumot, se játék ismertetőket, se mást, többségének még a chat is tiltva, tehát nem fogja meghatni őket se a Te, se az én véleményem. Így aztán kár rájuk az időt vagy a szót vesztegetni.
Santa téma:
20 láda (én marha rászántam magam), az eredménye:
T-10-es Hayate japán romboló nagyon fun.
T-7-es Yukon csatahajó Kiváló a maga csoportjában.
2500 arany
2x szén ha jól emlékszem 12 500-t ad.
A többi zászló.
Szép napot mindenkinek.
"Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy."
Minden esetre én is azt vettem észre (én még nem vettem), hogy az idei santa konténerek talán egy picivel jobban dobnak hajókat mint tavaly vagy tavaly előtt. Bár ezt csak látott streamekből és videókból szűrtem le. Meg a fórumon olvasgattam.
A garantált ship drop így néz ki:
99 Santa's Gift containers.
26 Santa's Big Gift containers.
14 Santa's Mega Gift containers.
Ennyi után garantáltan kapsz egy hajót. Elviekben egy pl 3x20-as mega csomagból minimum 4 hajónak kell esnie.
Utoljára szerkesztette: ozimak, 2021.12.13. 18:31:41
Nekem mondjuk most az év második felében kétszer esett SC-bőé prém hajó, igaz hogy az egyik a Marblehead Lima volt, a másik meg a Mikoyan, egyik rosszabb mint a másik és kb mindegyik gyengébb, mint a tech tree variánsuk (illetve a Kirov már ugye spec hajó, de ahogy néztem, a Miko mindenben gyengébb nála). Mivel még nem szedtem le minden 10-es hajomról a certit, igy saját tapasztalatokat nem tudok mondani. De a születésnapi droppal októberben elégedett voltam.
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
Nekem 4 mega láda jött össze, beadta a T8-as Congress-t (vagy más néven T8-as Alaska-t) az egyikből. Nem panaszkodok! Mondjuk nekem rengeteg premium már meg van. Főleg a low tier-ek. Minden esetre azt azért jó tisztázni, hogy a régi rendszerben sima egyszerű santa gift-et (a legkisebbet) kaptál minden T10-es hajóért. Most is 1 az 1-ben be tudtad volna váltani arra a new year certificate-eket. Csak most megadták a lehetőséget a jobb kontikra való beváltásra is.
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
Replay, ha valakit érdekel
1 vs 4
FIRE comes pre-installed as standard and the loader/driver are inserted as corpses to save time
Mióta elérhető a Carnot? 2-2,5 hónapja? 😄 Srácnak bejött 😄 Ráadásul előtte Warspite main, utána ez? Érdekes "ugrás" 😊 T6 BB-ből, T9 Cruiser...
Utoljára szerkesztette: Darun, 2021.12.12. 03:02:25
Persze, erre gondoltam. Ha nagyon az alapoktól kezdjük, akkor nyilván igazad van.
Én is sokat coop-ozok. Pl. a hajó fejlesztésekhez az XP-t általában ott szedem össze és amíg nem fullos a hajó meg a kapitány, addig eszembe sem jut rankedre vagy random-ra menni vele.
Utoljára szerkesztette: DannyL81, 2021.12.11. 13:03:32
"Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy."
És ezek a 200 csatás T8-10-es játékosok csak a probléma egyik fele, a másik aki 20k csata alatt sem értett meg semmit a játékból... vele mit lehet kezdeni? A játékosok hozzáállásán nem fogsz tudni változtatni. Elvileg nekik nekik "ez csak játék", de nem értem, mit élveznek abban hogy 1. nem csinálnak kb semmit az egész csatában 2. a csaták többségében az első öt percben már meghalnak. Meg vannak a "horgász" játékosok, akik már eljutottak ugyan T8-ig, teljesen mindegy hány csatájuk van, és van átlag 20k sebzésük. És nem azért, mert rombolóval foglalnak vagy spottolnak. Aztán lehet jönni azzal, hogy ez stathuszárkodás, de akinek egy T8-as csatahajóval 40k alatt van az átlagsebzése, az konkrétan feeder. Olyan, mintha a csapat egyel kevesebb játékossal állna fel. Tegnap 4 csatát mentem, mind a négyet nyertük. Volt egy nagyon nyögve nyelős, már eleve úgy kezdődött a csata, hogy az ellenfélnél egy 3 fős JB szakasz volt és mit ad isten, pont velem szemben voltak. Én is csak 50k körül sebeztem, xp-t is szarul kaptam, de összetankoltam 2,5M potenciálist (ami mondjuk még mindig nem kiemelkedően sok ezen a szinten, de 5 hajó, köztük 3 JB ellen sztem egész jó volt) és feltartottuk annyi ideig az oldalt, hogy a többieknek már csak 1 JB maradt. És a végén 1 BB, 1 CA meg a CV lehozták a meccset, adtam nekik dicséretet is, nem néztem a statjukat, de abban a csatában nyújtott teljesitményük miatt mind a hárman megérdemelték. És még azt sem mondhatom, hogy összedolgoztak volna, mert pl a CV pont beforgatta az enemy Agirját, amikor az Izumo rá akart lőni.
És ha már eljutottunk idáig, ha csak önmagában megnézzük valaki statját, még nem biztos, hogy tényleg reális képet kapunk az adott játékosról. WoT-ban nagyon sok olyan lila játékossal találkoztam, aki leghátul kempelt. Neki persze mindig volt sebzése, meg azért tényleg jobb játékos volt a többinél, ha egyedül is maradt, még úgy is tudott sebezni, és a hajóban én is néha inkább távolról kempelek (mondjuk ez a ritkább) és persze ilyenkor lehet mondani, hogy azért van a BB lőtávja, hogy messziről lövöldözzön. Tegnapelőtt volt egy csatám, középen kezdtem BB-vel és szégyenszemre a pálya "tetején" kellett kimásznom a szélre, mert középen senki nem volt, az enemy tengeralattjáró meg simán átjött. Aztán persze pingeltek rám, hogy milyen noob vagyok. Aztán amikor kiértem a pálya szélére és 6 km-re felspottolódott az enemy, akkor meg volt nagy meglepődés. Mióta bejöttek a tengeralattjárók, már a minimapnak sem igazán lehet hinni. És oké hogy ironikus módon a BB a leghatékonyabb AS hajó, de ha felspottolni is neki kell, ott már tényleg nagy a baj. Elvileg most eléggé fel is kavarták volna az állóvizet, de meglepő módon nagyon kevés subot látni játékban. Egyrészt biztos közrejátszik a mostani bérleti rendszer is, másrészt már volt ideje rájönni a játékosok többségének, hogy jól játszani baromi nehéz velük eredményesen meg még nehezebb.
És a végén még a játékosok hozzáállására annyit hozzáfűznék, hogy sokszor panaszkodnak ilyen-olyan dolog miatt a klántársak. Pár hete felajánlottam, hogy csinálok egy doksit ami inkább economic, fejlesztés optimalizálás és hasonló tanácsokból állt volna, tehát nem azt akartam megmondani, hogy kéne játszani a játékkal. Senki nem jelentkezett hogy érdekelné. Mennyivel egyszerűbb panaszkodni, meg a WG-t fikázni ahelyett, hogy utána járnának dolgoknak.
De azért hagyjuk ibolykát, hogy a random meccsek olyan kibaszott nagy színvonalat képviselnének manapság, főleg az elmúlt 1-2 évben. Néha komolyan el lehet gondolkodni, hogy mi az anyja picsája forog pl. egy olyan player fejében aki egy full hp BB-vel menekül 950-200-as állásnál. Meg azok a shima main-ek akik egész meccsen semmit sem csinálnak csak és kizárólag torpedóznak 15-20-ról, és 990-nél egyedül vannak de még kilövik az utolsó sorozat torpedót. Sok ember még azt a nyomorult számlálót sem nézi. Meg úgy általánosságban semmit.
Úgyhogy én úgy gondolom, hogy magára a "random"-ra nem nagyon kell felkészülni, főleg ha a mai színvonalat veszem alapul. Inkább a játék alapjait kellene jobban megtanulni sokaknak. Na de ha tele vagyunk (szó szerint, saját tapasztalat) olyan playerekkel, akik 5 co-op és 20 random meccs után már ranked-ben nyomulnak? Mi a faszt várunk? Könyörgöm az ilyen azt sem tudja, hogy van freecam pl. Vagy, hogy ha full broadside-ban áll akkor instant megdögölhet. És mivel nincs kötelező tutorial része (és nem is lesz) a játéknak így marad a co-op mint tanulópálya. Magát a randomot meg "megtanulni" úgysem lehet. Mindenki másképp játszik. Mindenkinek más hajó jön be. Pl annak is ki kell alakulnia, hogy mi az a class amivel a legjobb valaki, vagy amivel a legjobban szórakozik.
Abba megint bele lehetne menni, hogy hogyan száguldoznak át alsó tier-eken az új játékosok. Az sem tesz túl jót pl. randomban, hogyha megvesz egy Arp Yamato-t vagy egy t9-es prem hajót és azzal kezd konkrétan. Azt hiszik, ha fizetnek 40k-t pl egy Arp Yamatoért akkor istenek lesznek, aztán amikor kicsit több cheek-et mutat és kapja a tripla citet, akkor meg csalásért kiált. Alapok...
Érdekes módon nekem is jót tett a co-op. Full solo player vagyok, soha még csak divben sem mentem. Így van 53% WR-em. És játszom 2018.01.01.-e óta. Teljesen autodidakta módon, önszorgalomból tanultam meg a játékot. Hogy ne csak élvezzem a játékot, hanem lehetőleg ne az értelmi fogyatékos réteghez tartozzak. Mindenki arra készül fel, amire akar...
Utoljára szerkesztette: ozimak, 2021.12.11. 08:46:18
"Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy."
FIRE comes pre-installed as standard and the loader/driver are inserted as corpses to save time
FIRE comes pre-installed as standard and the loader/driver are inserted as corpses to save time
"Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy."
FIRE comes pre-installed as standard and the loader/driver are inserted as corpses to save time
FIRE comes pre-installed as standard and the loader/driver are inserted as corpses to save time
Csak akkor ott mondtam egy pár b+-et.<#zavart1>#zavart1>
Utoljára szerkesztette: Plata, 2021.12.07. 12:22:56