World of Warships
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
"Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy."
FIRE comes pre-installed as standard and the loader/driver are inserted as corpses to save time
Azért a Kagero-t, ha épp nem foglalsz repcsivel elég nehéz spottolni. Mellesleg a legjobb álcája van a saját tierjében, tehát te bármilyen más rombolót előbb meglátsz, mint ők téged. És lehet hogy a penje kisebb mint a 100 milisnek, viszont sokkal nagyobbat sebez, ez kb kompenzálja a lassabb töltést. Volt már nem egy párbajom úgy is hogy én voltam Kagero, úgy is hogy én voltam Akizuki és egyiket sem érzem sokkal erősebbnek a másiknál. A Kagero ugye nagyobbat sebez és könnyebben dodgeol, a sebessége/gyorsulása és a fordulékonysága miatt nagyobb esélyed van rá, hogy kellemetlen helyzetből is el tudj menekülni. A Graf igaz hogy lassú, de pont a lassú hajók jobban fordulnak (kisebb a fordulási körük) általában. Az Akizukinak pl 100 méterrel nagyobb a fordulási sugara, a kormánylapát kitérithetősége kétszerese a Kageroénak és a gyorsulása is jóval elmarad, még boostal és modullal is.
Azt sem érdemes elfelejteni, hogy a Kagero toredók terén kb ugyanazt tudja mint az Akizuki, de utóbbinak ehhez reload booster kell. Tehát már is nem vagy előbbre a füst+töltésgyorsítóval.
"Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy."
Ahogy javasoltad mókoltam a beállításokkal is. Levettem mediumra (árnyékok kuka), lentebb húztam a GPU core clock-ot 100 Mhz-el és most tartósan beállt portban 54 fokra, játékban 49-50 fokra. Most azóta nem fagyott meg. BTW tök vicc, hogy portban nagyobb a terhelése a GPU-nak mint a játékban.
És ami még érdekes, hogy a mod station-től további 1 fokott esett. valszeg a "fog and calm sea" miatt. Végülis elhatároztam magam egy új gép mellett, de így legalább nem kell kapkodnom, össze tudom rakni nyugiban, a legjobb áron.
Utoljára szerkesztette: DannyL81, 2022.01.15. 12:28:59
"Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy."
Kageróval az a probléma, hogy egyszerre van jelen az, hogy nincs füstje, és nem jó késharcban, tehát se romboló se repülő nem fedezheti fel. Ezek óriási gyengeségek randomban, mert nem tudja ellátni a feladatát. Nyilván van olyan szitu, amiben képtelenség kört foglalni, de az a gond, hogy akkor is kudarcot vall, amikor volna rá lehetőség, csak megtalálta repülő, megtalálta egy olyan romboló, amit más típussal le lehetne győzni. Csapat szempontjából az ilyen speciális hajó az gyengeség szerintem. Akizukival többször fogok megoldani olyan szitukat, amiket kageróval képtelenség, már csak amiatt is, mert képtelenség vele megoldani. 😄
\"A GOTO veszélyes, mire juthatsz véle, a JOIN meg költséges, cseberböl vederbe\"
A petro 220 milis ágyúja klasszisokkal jobb mint a Goliath 234 milise, vagy akár az Henri IV-es 240 milise.
10km fölött (igen fölött) pl. már a Nevsky 180 milis ágyúja is lehagyja a Goliath 234 mm-es AP átütési képességét.
Egy átlagosnak vehető 17km-es lövésnél, a Petropavlovsk AP-je kicsivel több mint 400(!)mm-t üt át. Míg ugyanezen a távon egy 234mm-es Goliath 170mm-t. A 240mm-es Henri is csak 270-et. Ne keress logikát a WoWs-ban 😊
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
Hátrányok: relatív lassú a 33 csomójával, illetve lassabban is fordul a többinél. Rejtőzködést olyan 7 km-re lehet levinni.
Hát ezt ki kell próbálni. 😊
Amúgy japánnal is lehet foglalni, csak ésszel kell. Nem érdemes mindenáron ragaszkodni a caphez, ha sokan vannak, el kell húzni. Az elmúlt egy héten két kört mentem Tashival, mind a kettőben nekem kellett foglalnom, sikerült is úgy, hogy az ellenfél a mi oldalunkon túlerőben volt, a másik oldalon meg a szintén túlerőben lévő csapatunk hagyta hogy az enemy behúzza a capet. Szóval nem feltétlen az álca itt a lényeg. A másik, mostanában sok CV van, de pls Tashival még nem kaptam. Meg AA-s rombival se szokott betenni.
Tegnap nekem is sikerült német dd-vel (asszem Maas volt) beállnom a füst mellé és füst/hydro kombóval kikaptam cap-ről a Gadzsát.
Ami meg a spottolást illeti, ma mentem egy kört subbal is, a végén a CV meg én maradtunk, 75k sebzés, 175k spot dmg, 1,5 foglalás, reset, 2 kill és a középmezőnyben végeztem. WTF?
Erős a légvédelem, közelharcos jól forgó toronnyal, relatív jó álcája is van, és torpedója is hatékony. Mondjatok ilyeneket. Valamelyik amerikai lesz, de lehet azóta kijött valami spéci hajó más nemzetből, ami jobb náluk.
Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.01.14. 18:58:47
Utoljára szerkesztette: DannyL81, 2022.01.14. 18:35:54
"Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy."
ha te egy oldalon spawnolsz,szembe is biztos lesz egy dd...nem mindig érdemes bemenni velük a körbe,tudatni az egész ellenséggel és cvvel hogy ott biza egy romboló foglal. szinte biztos érkezik a radar vagy a cv...ellenben ha nem foglalsz,csak spottal segited a haverokat,vagy egy ellen BBt meglephetsz egy torpedó sorozattal,mert ugye nem is sejti hogy te ott lehetsz.
spotból talán láthatja de ha ellövi magát,még a térkép szélén lévő cv is látja hogy ott egy bb,sokszor nem gondolnak bele hogy egy dd ott van a közelben
ha kitisztult a levegő,látod merre támad a cv,melyik rombolóval állhatsz szembe,és hol vannak a radaros hajók,na akkor kell foglalni,és biztosra menni
ha meg ugat a csapat..chat kikapcsol. attól még ha pingelnek a térképen látod,és te is tudsz pingelni,ha oda kell figyelni valamire,sőt a F1-12 parancsokat is látod és tolhatod,csak a hülye chatet nem. hidd el az esetek többségében nem irnak semmi infot,csapatjáték randomban nincs,csak ugat és noobozik mindenki,főleg aki elhal az első 2 percben aztán ott marad még magyarázni milyen szar csapat is vagyunk mi 😄
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.01.14. 18:32:52
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
Kageróval egyébként elég szar a statisztikám, ezt arra vezetem vissza, hogy speciális hajó, vagy be tudom cserkészni az ellenséget és akkor nagyot kaszál, vagy nem tudom, és akkor leszerepelek. Legszívesebben csak lopakodnék vele, csak a csata elején a csapatérdek megkívánja, hogy próbáljak kört foglalni, mert hátha az ellenséges romboló elkószált, és akkor van egy ingyen körünk, ám abban a körfoglalós-detektálgatós birkózásban sokszor fölöslegesen kivérzek. Kagerónak szerintem nem is kellene foglalkoznia az ellenséges rombolókkal, ki kellene kerülnie őket és izomból ráhajtani a nagyobb hajókra, de hát ha eltérek az elején a taktikától, akkor megy az értetlenkedés, hogy mi a fszt csinálok. Szóval olyan óvatosan kell játszani, hogy megyek a kör felé, meg nem is. Jut eszembe ha van hordozó, akkor még érdekesebb, akkor aztán nem is megyek a kör felé, és akkor megint csak megy az értetlenkedés, hogy mért nem megyek a körbe lövetni magam. 😊
ezek a taktikai gépek a sima repcsik mellett használhatóak,az még nem derült ki hogy a sima repcsik jetek lesznek e.(szerk: a videón amin inditja a taktikai gépeket,ott propelleresnek nézem a sima repcsiket) amcsin csak bombázó és rakétás sima repcsi van,a taktikai tud rakétát bombát vagy torpikát is
az angolról nem sok info van még
Mellettük jön két prém 8as cv is , a yorktown és a hornet
jön a t7es japcsi cirka a maya,203as ágyúkkal,torpikkal hydroval vagy AA deffel
és akkor a super carrierek:
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.01.14. 16:52:50
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
Az a problem, hogy a töltésgyorsító extrája az gyakorlatilag csak közelharcban használható, viszont maga a romboló meg nem alkalmas közelharcra, mivel az ágyúi lassan forognak. Önálló tevékenységre nálam alkalmatlan. A 13 km-es lőtávja és a 6,6-os álcája a relatív lassan forgó tornyaival együttesen arra predesztinálja, hogy távolról lövöldözzem vele a hajókat, és aztán elegánsan kitérjek a szalvóik elől. Erre mi történik? Két sorozatot ráengedek a cirkálóra, akkor rám fordul, akkor már ki kell térjek, abban a pillanatban a lassú ágyúk nem tudnak lekövetni, és akkor a cirkáló vidáman tüzel, én meg viszonozni sem tudom, mert tekergek jobbra-balra. 1 vs 1-ben semmi előnyöm nincs távolról lövöldözve, amit beleeresztek egy hajóba, azt kamatostul vissza is kapom. Közelre nem megyek vele, mert szétlőnek, tehát a töltésgyorsítót szinte csak a tisztesség kedvéért indítom el, haszna nem sok. 2 darab torpedójával meg lófütyi. 1 dologra alkalmas idáig, hogy ha az ellenséges hajót lefoglalja egy másik hajó, akkor büntetlenül lehet tüzelni, és akkor abban mester ez a hajó. 😄 Ez egy ilyen dögevő. 😊
Én is ökörködöm csak, de ennek ellenére igyekszem a legjobbat kihozni magamból, sajnos sokszor már csak úgy megy, hogy amikor látom, hogy a farmerama játékos foglalni kezd, akkor leütközöm az ellenséges hajót, hogy legalább a hp-ját bezsebeljem. Pedig nem kedvelem ezt a megoldást, mert ez nem harc, de néha kényszer.
Ráadásul úton útfélen klánokat alapítanak, és szórják a meghívókat ész nélkül. Eljutottam oda, hogy csináltam egy egyszemélyes klánt hogy végre ne kelljen minden meccs után meghívókat törölni. El kéne érni, hogy legyen pl. 6-os ranked is. Talán akkor azt békén hagynák azoknak, akik komolyan nyomják.
Amúgy ilyenek a hét hadműveletében is. Az előzőnek 5x futottam neki, mire olyan csapattal találkoztam amely nem hajókázott bámészkodva szanaszét és vesztett 2 perc alatt, hanem normálisan, flottul végigcsinálta, bezsebelve amit lehet érte.
Utoljára szerkesztette: Paradoxon61, 2022.01.14. 13:34:25
FIRE comes pre-installed as standard and the loader/driver are inserted as corpses to save time
WG support azt javasolta vegyem vissza 50Mhz-el a GPU Core clock-ot, most azzal próbálkozom.
Utoljára szerkesztette: DannyL81, 2022.01.13. 14:15:48
"Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy."
10 féle amber van a világon, az egyik amelyik ismeri a kettes számrendszert, és a másik, amelyik nem.
"Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy."
"Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy."
FIRE comes pre-installed as standard and the loader/driver are inserted as corpses to save time
Aktiválatlan windows okozhat ilyet?
Utoljára szerkesztette: DannyL81, 2022.01.12. 14:04:38
"Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy."
De nekem általánosságban a "füstös" hajók nem mennek :/ Mindig elfelejtem használni 😄 Megszoktam, hogy mindig manőverezéssel kellett megszöknöm, és rajtam ragadt a megszokás... Pl. ezért vagyok jobb a füst nélküli DD-kel is. Régen nem éreztem úgy hogy nekem van elég tudásom a DD-khez és elég későn kezdtem.
De amúgy a Brindisi már tényleg erős hajó! A Venezia szintén ütős, jó kézben persze...
Olasz BB ágnak nagyon jó érzéssel fogtam neki, bár sokan mondták, hogy kb. ott is a t8-9-ig kínszenvedés. Hát az volt... 😊
És sajna a Colombo se nagyon jött át :/ Meg van, játszottam vele kemény 1 meccset... de a lőtáv, meg a reload nagyon brutál. És ugye csak az egyiken tudsz segíteni modullal. Hiába az a sok ágyú, ha csak 380-asok. És egy örökkévalóság a 32,5mp-es reload is, amikor egy 12 ágyús Conqueror körberöhög a maga 26,4mp-ével... A Vermont legalább szuper pontos, és kurva nagyot üt (457mm) a maga 40mp-éhez. De mondjuk azt se játszom túl sokat... Unalmas.
Így nálam most jön a 2 hajrá.
A repulsehoz tartozó küldetések, amiből a T6-os Wesel német CV éppen most lett meg, még van egy romboló meg egy cirkáló amit ki lehet nyerni onnan. + a 6-os parancsnokok.
Holland ágon én csak a Haarlem-nél tartok, de nekem se jön be, olyan semmilyen, semmiben sem jó igazán, olyan mint a langyos víz. T5-7-ig egész jók pedig, igazi kis lángszórók.
"Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy."
Megint elkövettem a hibát és bementem egy rankedet játszani...
Aztán mentem egy randomot is. 😄 Megkoronáztam 😄 53 repcsit leszedtem, 2 solo cap és egy assist, 100k dmg, 2 DD kill... A végén már egyedül maradtam egy Gearing, egy Marceau, egy Zieten és egy Chkalov (vszínűleg nem nagyon maradt repcsije ekkorra) ellen. Még becappeltem a B-t, kilőttem a Gearinget de aztán megjött a Marceau 5-ről is szétba**ta a fejemet 😄
Ő volt a best playerünk 😄 Fél meccsen afk, a másik felén meg nem tudjuk mit csinált 😄 És az emberünk ahogy elnézem így játszik minden meccsen 5255 meccs óta... Ja a srác Benson main.
WR-em mélyrepülésben ismét 😄 Miközben minden más statom tartja magát, vagy növekszik. Welcome to WoWs 2022!
Utoljára szerkesztette: ozimak, 2022.01.09. 11:51:56
Utoljára szerkesztette: DannyL81, 2022.01.09. 11:09:01
"Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy."
Nekem meg van a t7-es Belfast, és az edin is. Mindkettő jobban bejön mint ez. Nem beszélve a többi t8-as könnyű cirkálóról. Ízlések és pofonok. Minden esetre nem nagyon találkozol vele random mm-ben sem. Az elég jó mutatója, hogy mennyire közkedvelt egy hajó, vagy sem.
Itt van még LWM részletes vizsgálata is.
Itt is jól leírja, hogy a "fícsörökön" kívül nem nagyon van más amiért szeretni lehet.
"Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy."
"Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy."
BB: Roma, Tirpitz
Cirkáló: Bagration, Mainz, Bayard, Atago, Irian
DD: Cossack, Loyang
Elmegy kategória t8 részemről:
BB: Kii, Borodino, Brandenburg, Alabama
Cirkáló: Prinz Eugen, Congress
DD: Orkan, Kidd
Erősen nem ajánlott:
Gascogne, Tiger 59, Belfast 43, Ochakov
Félkövérrel a nekem is meglévők. No persze ezek csak az általánosságban vett dolgok. Mindenre meg van a "megfelelő" hajó kb.
Massa lenne az első nálam is amit ajánlanék, de az ugye nem elérhető jelenleg. Így a premium shopban jelenleg elérhetőket vettem alapul.
Utoljára szerkesztette: ozimak, 2022.01.08. 18:47:34
BB-ben nekem is a Massa a kedvencem.
Utoljára szerkesztette: DannyL81, 2022.01.08. 18:42:16
"Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy."
"Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy."