World of Warships
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Miért jó ez?
Nelson-t sajnos kivették. Annó 500.000 free XP volt, de nem vettem ki, már bánom.
Utoljára szerkesztette: DannyL81, 2022.01.22. 10:23:59
"Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy."
"Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy."
A Duke légvédelme erősebb a KGV-énél, meg van rajta hydro, viszont a fő lövegek lassabban töltenek. Én inkább a KGV-t választanám, ami sztem a tree legjobb hetes csatahajója.
Utoljára szerkesztette: ozimak, 2022.01.21. 21:03:55
Adatok alapján az Ashitaka, Yukon, Hyuga tűnik jónak, de nem ismerem egyiket sem.
Utoljára szerkesztette: DannyL81, 2022.01.21. 19:29:51
"Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy."
Most végre valahára volt egy vállalható csatám akizukival. 3 kört foglalós pálya, középső körnél biztosított a hordozónk vadászfedezetet, ezért oda mentem foglalni. Gondoltam ha jön a romboló, azt észlelni fogom, és a vadászok miatt a repülőktől se kell tartanom. Jó gondolat volt, végül is érkezett a romboló, de sokkal előbb láttam meg, kényelmesen elhelyezkedtem, előbb elkezdték a cirkálók lőni, utána én is beszálltam, szétlőttük. Na mondom, velem pont ez szokott történni, mikor ostoba vagyok. Utána a BB-k szükségét érezték beúsztatni középre, erre biztosítottam füstöt nekik, illetve beszálltam a légvédelembe, tűzharcba, és ezt végig folytattam. Torpedózásig nem jutottam, de nem lőttek ki mint egy hülyét, volt 50 k damage, és spottoltam, füstöltem, lelőttem 11 repcsit, utolsó romboló voltam. Végül vesztettünk. 😄
3. lettem, végre baszki van egy top 3-as helyezésem. 😊
\"A GOTO veszélyes, mire juthatsz véle, a JOIN meg költséges, cseberböl vederbe\"
Nálam az egy standard nyitás volt, hogy ha 2-3 romboló van csak, és a hordozó másik oldalon ténykedik, akkor érdemes megjátszani a kört, mert hátha az adott oldali romboló nem ott van, vagy bement középre és üresen hagyta. Ez akizukival úgy nézett ki az első csatáimban, hogy mindenképpen odamegyek, és kizavarom a rombolót. Amatőr gondolat volt. Most ott tartok, hogy mivel előbb látnak meg, pont beleszaladok a kereszttűzbe, tehát a kört megközelítem, de elbújok egy domborzati elem mögött, vagy egy kicsit távolabbról sasolok, és megvárom mit lép az ellen oldali romboló, a hordozó, illetve az ellenség cirkálói és csatahajói jobban oszlanak el, ha kicsit kivárok. Vagy csak spottolok, amíg a másik romboló foglal, és amikor elfoglalta a kört és elégedetten távozott belőle, akkor úszom oda és visszafoglalom. És akkor már időben el vagyunk csúszva, zajlik a tűzharc, spottolok is addig sokat, és akkor mindenki happy.
Na ebből mi szokott lenni? A csapat nem érti mit csinálok, és elkezd klikkelgetni, hogy menjé' má' be a körbe bzmeg! 😊
Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.01.21. 14:05:42
#20000 Az oroszoknál 2 DD ág van. A Grozo ágra pont egyik sem igaz abból, amit leirtál. Egyrészt 10 km-es torpok, a sebességük nem túl jó, cserébe nehezen detektálhatóak. Azon az ágon alapból van minden rombin Def AA, Heal, az Ognevoi fejlesztett tornya után már toronyforgásuk is, alapból is nagyon gyorsak, jó az álcájuk, én nagyon szeretem ezt az ágat, ellenben a Khabával. Most a csre miatt kiszenvedtem a Tashit, de nem megy vele a játék és nem is szeretem az ilyen rombolókat. Ezen a 7.4-es álcához 8km-es torpedó tényleg borzalom. Az is érdekes, hogy néha BB-vel simán végigdodgeolok egy meccset, ezzel meg szinte semmit. Pedig láttam ellenfélként nagyon jó Khabákat/Tashikat, láttam hogy kéne játszani vele, de nekem nem megy. Ahogy a Georgia-ra is mindenki mondja hogy milyen OP hajó, én imádom a Montit, ez a Georgia viszont nagyon nem adja. Nekem.
és kb ennyi is volt az előnye..még talán kb a füst. egyedül nem fogsz érni semmit,szinte mindig valaki kell hogy spottoljon amig a füstből puffogtatsz. és kb olyan lesz mint a japán cirkálók,ha felspottolsz,mindenki célpontja leszel.
és a lövedékek nagyon lassúak,gyors célpontot nem fogsz vele eltalálni,akár 2-3 salvo is a levegőben van mire az első célt ér
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.01.21. 08:57:20
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
"Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy."
T-10-ben a cirkáló HP-ja 30,7 K a többi nemzet 50 K-s HP-hoz képest. Túlélő képessége még az 50et se éri el, 47. Az ágyuk T-10-ben 127 mm. Ez inkább tűnik egy nagyobb méretű rombolónak, mint cirkálónak. Az alap felderíthetősége alapján is, ami 12,5 km. lőtáv 14,5 km.
Jó eséllyel ha egyszer ellövi magát az az utolsó is lesz.... Lehet hogy romboló stílusra lesznek jók és nem cirkálóként? Jó kis mélyvizi torpjeik vannak és hatékonynak tűnnek a leírás szerint, de cirkálóként brrrrrr. A tűzgyújtás sem rossz, 9% alapból.
legtöbb csatám a Missourival van,mert azzal farmolom a kreditet,meg a tirpitzel,mert az volt ez első és máig a legkedvencebb t8as prém hajóm
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
nézz körül,sok jó kis mod van,és mint irtam mind hivatalos onnan
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
ja meg francia sincs sehol, BBből nyolcas ,meg van a jean beart mint acélos hajó. hollandot el sem kezdtem és szerintem nem is fogom,nem jönnek be azok a hajók még a bombázókkal sem
zárt béta óta játszok,az olyan 2015 körül volt,és 6000 csata körül járok,szal nics túlzásba tolva 😄
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.01.20. 13:21:21
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
Akizuki: hát izé. Grafhoz képest matekegyenlet vele a játék. Graffal mi a játékom? Valamelyik értelemszerű irányba elindulok, csata elején lövöldözünk kicsit, ügyelve hogy ne kerüljünk túl sok hajó célkeresztjébe, aztán később majd alakul ahogy adja magát a helyzet. Könnyed, nyugis játék, és mindig van damage.
Akizuki: Na, itt a tűzerős romboló. Megyünk a körbe! Na de 8-as szint, és hiába 6,1 a rejtőzés, csomó rombolónak ennél kisebb lesz, tehát kicsivel előbb látnak meg, ezzel pedig magamra szabadítom a pokolt. Plusz radaros hajók. Na melyik hajók radarosak? Lista kellene, az nincs, tehát sose tudom. Tehát akkor ugyanott tartok, mint kageróval, hogy megyünk is a kör felé, meg nem is megyünk. Tucatnyi változó kavarog a fejemben, amik boríthatják a nyitó taktikát. Megy az agyalás, közben a csapat szükségét érzi hogy instruáljon, hogy mért nem megyek ide vagy oda. Érzem, hogy a legfontosabb egységgé váltam felderítés és körfoglalás szempontjából, de közben számolok az ellenfél váratlanul bekövetkező ellenlépéseivel. Ezek szorításában vergődve próbálom aránylag kevés sérüléssel megúszni az első 5 percet. 😄
Kageróval azért vergődtem, mert azzal se repülő se romboló nem láthatott meg. Akizukival azért vergődöm, mert ugyan van képességem elbánni repülővel és rombolóval, de közben szarrá lőnek más irányból. Egy helyezkedési hiba, vagy csak balszerencse, és kapom a súlyos büntit. Mögöttem a cirkálók és BB-k meg élik világukat, úszkálnak, távolról lövöldöznek. Akkor talán nem mondok újat, hogy a legnehezebb játék magas tierben a rombolókkal zajlik. Mindent számításba kell venni, a rombolók fajtáját, amikkel találkozunk, van-e hordozó, van-e radaros, honnan érkeznek a kör felé a hajók, domborzat, hajókat számon tartani, hogy nehogy váratlanul egy sziget mögül előtörjön valami, ésatöbbi ésatöbbi. Kageróval 8-as szinten ugye volt egy csomó csatám, aminél nem kellett ennyit agyalni. Mert eleve nem is mentem bele kétes szituba az esélytelenségem folytán. Akizukival meg alkotni akarok. Talán hibásan fogom fel a szerepét. 😄
Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.01.20. 13:16:21
t8ig kb szopás a vonal,a kilences és a 10es khaba viszont fasza...most húztam ki karikor a vonalat,mert kiveszik a khabát szenes hajóba. igy legalább meglesz
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.01.20. 11:59:57
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
Pajer Csaba láttam én is azokat a videókat az ember csak ámul és bámul rajtuk, no nem jó értelemben gondolom. 😊
Ami a japán precizitást illeti. amire én gondoltam. Lást: Yamató és Muszasi. Az első olyan csatahajók voltak a világon, amiknek nem egy külön borítás volt a páncél, hanem a páncél volt maga a hajótest, ráadásul nem szegecselve mint ahogy a többi, hanem hegesztett páncél. Ezzel jelentősen megelőzve a korát. Az már más kérdés, hogy maga a csatahajó már akkor elavult valójában, amikor ezek készültek, a CV-k elavulttá tették őket.
A játékból amúgy nem szabad következtetést levonni hadi témában, hisz igazából annyi köze van csak a tengeri csatához, hogy a gifteket hajónak ábrázolták és lőni lehet velük.
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
Játék: raktak be olyan rombolót, aminek értékelhető páncélzata is van? Esetleg valami orosznál el tudom képzelni.
Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.01.20. 10:14:58
Ha valakit komolyan érdekel, hogy hogy is nézett ki akkoriban egy ilyen bedolgozó Fusimisi bácsi munkarendje, az keressen rá a Youtube-on a pakisztáni how its made videókra, ahol az olajos bőrű füstifecskék szebb napokat is látott, omladozó vályogházak sarkában kuporogva, térdig porban, a munkadarabot kézzel-lábbal igazgatva reszelgetik a rengeteg szirszart - bádog tejeskannát, vizipipa alsó részt, szemüveglencsét, habszivacs papucsot, meg tükörradiálos autógumiból kerti kaspót... - olyan eszközökkel, amik már a tárgyalt korszakban is elavultnak számítottak, csoda, hogy árammal mennek és nem gőzzel. Na, ez az igazi ázsiai termelési mód. Szinte biztosra veszem, hogy a fehér, ejrópai, a 8 órás munkaidőhöz, rendezett munkakörülményekhez, munkaruhához és gépesítettséghez szokott melós számára még a megtekintése is undorító egy ilyen "munkavégzésnek". Aztán mindenki döntse el maga, hogy mekkora színvonala ez a gyártási-folyamatnak.
Ami a japán hajóépítést illeti mesterek voltak benne. De mellette a szamuráj szellem a vesztükbe sodorta őket. Ők a biztonságot gyávaságnak tekintették, ezért nem volt a Zero vadászokban páncél az ülésnél és önzáró üzemanyagtartály. Az eredménye az 1 találattól felrobbanó gép lett. De ugyan ezért vesztették el az anyahajóikat is. Amíg az amcsi feltöltötte harc közben széndioxiddal az üzemanyag ellátó rendszert, hogy ne gyulladjon be, addig a japán még a bombákat is fedélközben a gépek mellett tárolta. El is bukott 4 anyahajót gyorsan. Légvédelemmel is csak azután kezdte felszerelni a hajóit, hogy már nem maradtak anyahajói és rájött hogy így védtelenek.
De az biztos hogy tervezés, precizitás terén szerintem verték még a németeket is.
Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.01.19. 11:31:43
Nincsenek szavak. Brutális.
Egyrészt amire nem számítottam, hogy nála már bejön a rejtőzködést segítő kütyü, amivel 6,1-re levittem a concelt. 7 körül számoltam, és nagyon aggódtam a farragutos ostobáskodásom után. Azért 6,1 conci egy ilyen tűzerős gunboatnak álom. Hát a kagerónak 5,5. Ágyúpark brutális, a hajó pedig gyönyörűen mozog. Olyan mint egy kompakt, mokány mérges cirkáló. Nagyon szépen elvagyok a 12,5-ös lőtávval. Repülők támadtak, pillanatok alatt 7-et leszedett. Iszonyatos tűzgyorsaság 8 ágyúból. Ennél gyorsabban lőni se lehet. Ráraktam azt a HE átütést növelő kütyüt, imádtam.
Megjegyzem ezek a japának tudtak hajót építeni. Mennyivel durvábban néznek ki ezek a rombolók, mint az USA-Brit rombolók. Arról nem is beszélve, hogy építettek olyan tengeralattjárókat, amikben hidroplánt vittek magukkal. Ja, és a hajó mocsok jól néz ki szerintem.
Ja: benson project ezek után törölve. Ezt a rombolót fogom most belakni. Ez lesz a második otthonom. 😊
Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.01.18. 21:23:12
Shirinél előszeretettel száll rám a hordozó. Múltkor komplett mérkőzés alatt engem támadott. Úgy fogtam fel, hogy az a szerepem, hogy lekössem. 35 repülőt lőtt le a valami 30-as erősségű AA. 😄
De azért ez mégiscsak más, mint vaquelinnel a zéró légvédelemmel küzdeni a repcsik ellen.
Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.01.18. 16:25:08
De lehetne rajta célkövetős torpedó.<#nyes>#nyes>
Tegnap harcoltam olyan repülös BB-vel.Amcsi BB-vel szétkaptam mint foxi a lábtörlőt.A hülye repülő rajai hiába nyomtak rahedli torpedót,gyorsabban fordult a BB-m mint a torpedói.Viszont nagy dög testébe egyszerre két citadellát is lőttem.Szeretem a Constellation-t.Fürge.
Tegnap volt egy csatában tengeralattjáró is.Annak meg lehagytam a torpedóját.<#vigyor>#vigyor>
Rám küldte torpedókat de pont távolodtam tőle és nem tudtak utolérni.
Utoljára szerkesztette: Plata, 2022.01.18. 16:22:00
Utoljára szerkesztette: DannyL81, 2022.01.18. 16:05:40
"Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy."
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
Nekem olyan hajó kéne ami 20 kilóméterről álcából ki dob 20 torpedót.<#vigyor>#vigyor>
Félpercenként max.<#zavart1>#zavart1>
Utoljára szerkesztette: Plata, 2022.01.18. 15:30:43
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
Utoljára szerkesztette: Plata, 2022.01.18. 10:59:44
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
olasz BB vonal nekem nem tettszik,Marco Poloról igy nem tudnék nyilatkozni,hogy jó e.
Kearsarge meg különleges az inditható rakétás repcsik miatt,meg ágyú is van rajta bőven,oda tud csapni.
Amig nem jött be az új német csatacirkáló vonal,én a pommert vettem volna ki,igy maradt a kearsarge,ha mindenképpen BB küzöl kéne választanom. de én jelenleg nem venném ki egyiket sem.
DDnél marad a Marcau,Z44 , Neutrashimy hármas. Itt már nehezebb a választás szerintem
a z44 igazából a német torpedó boat,12km torpikkal,amik viszonylag gyorsak is,viszont nem kap hydrot mint a többi német dd.jó álca is jár hozzá.
Marcau..tizes francia dd. én ezt választanám utoljára. gyors,viszont nem kap töltés gyorsítót....összeségében sztem a tech tree 10es,a kleber több mindenben jobb mint ez. gunboat típus.
Neustrashimy...igazi hibrid.füst,légvédelem,nagyon jó heal,engine boost. két torony van csak,3 sec újratöltés,2x5 torpi 10km hatótáv...igazi taktikus romboló. amig acélért volt bent,nem érte meg,de szénért megérheti. olyan mindenre jó dd,de semmiben nem kiemelkedő.
én a torpedós ddket szerettem mindig is,igy a z44et venném ki,de a neutra sem lehet lehet rossz választás szerintem
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
Főelg amcsi BB-ket szeretem,a DD-k közül nem tudom,úgysincs olyna ami messziről kidob ezer torpedót.<#vigyor>#vigyor>
Inkább taktikus.
Utoljára szerkesztette: Plata, 2022.01.18. 08:49:10
melyik hajókkal van jó statisztikád,melyik ami kézre áll,vagy csak élvezed vele a játékot ?
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
"Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy."
Szénért.
Olyan kellene amivel jól lehet keresni még nekem is.
Az a problémám, hogy az Akizuki tűzerős, de az is speciális hajónak néz ki, mivel gunboat, és nem tudom hogy viselkedik, amikor összekerül 9-10-es gunboatokkal. Mondjuk egy jó kis mogadorral közelharcban. 😄 Szóval nem lesz meg a fölénye. A Benson valszeg minden tierben meg tudja találni a maga feladatát. Ha tűzerős rombolókkal kerül össze, akkor spottol, távolról lövöldöz, foglal, rejtőzködve torpedózgat, ilyenek. Attól félek a japánnal szarul fogom magam érezni magasabb tierben.
Japán mellett viszont van egy erős érv, a 15 skilles kapitányom. Az amcsiban egy 7 skilles van, Bensonig talán meglesz a 10. Még csak most veszem meg a Farragutot, aztán van egy Mahan is. Ezekkel a hajókkal nagyon szépen eljátszom szerintem, de hát relatív messze a Benson, az Akizuki meg már mindjárt érkezik. Az egyik konténerből ráadásul kaptam egy 24 napos prémiumot. Imádom ezt a játékot. 😄
Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.01.18. 00:47:29