21943
banner
A Wargaming új MMO játéka
  • pajer_csaba
    #21743
    Sokra mész vele, a gyenge páncèlzat és a kisebb lőtáv miatt inkább forogni kell vele, meneküléshez jó lenne, de ebben is vannak nála jobbak.
  • pajer_csaba
    #21742
    Ha jól emlékszem, kisebb lőtáv, lassabb töltés, gyengébb sebzés, kisebb accuracy a lövedékeknek.
  • Darun
    #21741
    Olyan nagyon nincs is, és cserébe ott az engine boost.
  • Plata
    #21740
    Kár,de mennyivel vagy mivel van le butítva?
  • pajer_csaba
    #21739
    Az eredeti, sima Scharnhorstot hogy szeretnéd akkor... :-) A '43-as verzió le van butítva.
  • pajer_csaba
    #21738
    Lol, ha mindenemet beáldozom, akkor is csak eddig jutnék... XD

  • pajer_csaba
    #21737
    7 hajó, 200 nap prém, 5k dublon, egy rakat kék meg piros eco, meg valahonnan 1 missi free xp (ezt nem tudom honnan, egyszer csak észrevettem ,hogy ennyi van...). Én alapvetően elégedett vagyok, bár mondjuk az Ashitaka és/vagy a Rio de Janeiro helyett kieshetett volna a Musashi... De na, ajándék lónak...
  • Plata
    #21736
    Én ma eladtam minden fölösleges hülyeséget és lett elég pénzem T10 amcsi tengeralattjáróra és megvettem.
    Így lett még 5 karácsonyi tokenem,de a ládából csak 20 pénzes boostert kaptam.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2023.12.18. 12:34:38
  • Darun
    #21735
    Nekem 17 ládából 1 hajó esett (Colossus), 5k arany, 12,5k szén megazapró. Nem estem hasra a bőkezüségtől.
  • Caliph
    #21734
    na hétvégén kimaxoltam az összes certit,5 hajó esett,többnyire kicsik,a legnagyobb a kilences görög dd,a velos volt
    jött 12500 x 3 szén,5000 dobi,180 nap prém,meg 1500 rp a többi kék booster,meg flagek
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.12.18. 12:17:33
  • Plata
    #21733
    Az eventen nyert T7 német BB-t kipróbáltam,azt hiszem tetszeni fog.
  • Caliph
    #21732
    én úgy tudom elképzelni hogy a travel mód az amiben most a repcsik visszajönnek támadás után a cvre.. jó magasan,AA hatótávon kívül
    biztos lesz a travel és támadó mód között átváltási idő...lehet csak átvált aztán lesz úgy a támadás ahogy most van ,de van mondjuik 10 másodperced támadni vagy nemtom
  • Darun
    #21731
    Mondjuk a subot pont a community egy része sirta ki. Minden peccsváltásnál voltak egy csomóan, akik megkérdezték a ticccsbemutató közben, hogy mikor lesznek végre subok a játékban. Hát most itt vannak. Másrészt meg ez presztizs kérdés is. Anno a Tündér fél évvel megelőzte őket egy sub teszt eventtel, valamit lépniük kellett erre. Szerencséjükre nekik mások voltak a prioritásaik, igy élesben visszaelőzhették őket.

    Azért ezek a cv/sub változtatások még csak tervek, egészen biztosan nem a kövi peccsben fognak megjelenni. Eleve a PTS-en erről semmi nincs. Én ezt a travel-attack módot se igazán értem, mert már most is ez van :D Amikor felszállsz a hordozóról, travell módban vagy. Amikor először megnyomod a bal egér gombot, akkor vált át támadó módba. Nem olvastam el a cikket, de az alapján amiket hallottam, elég nagy marhaságnak tűnik. Szerintem sokkal probléma az, hogy a cv játékosok nem érdekeltek közvetlenül abban, hogy védjék a társakat, ezért használják a vadászokat spottolásra. A spot dmg-ért jár xp, a lelőtt ellenséges gépekért meg nem igazán. Azt sem igazán értem, mit fog csinálni majd pl a T6-os CV T8-as csatában, ha spottolni sem tud? Nekiáll malmozni? A másik dolog ami nagyon zavaró, hogy egy csomó hajón van katapult vadász, ami igazából tök jó spottolni a sziget mögött mögött kempelő ellenséget, a támadó rajoktól viszont nem véd meg. A röhejes AA-ről már nem is beszélve.
  • Plata
    #21730
    CV most sem hasonlít arra amilyen eredetileg volt.
    Megint átvariálják akkor már tényleg hülyeség lesz.
    Szeretem vele csinálni a spotolj x hajót küldetéseket.
  • Caliph
    #21729
    nem hallgatnak ezek senkire :D
    vagy pont ellenkezőleg,tudják mekkora faszság az egész,és majd váltotztatnak,mondván hogy látjátok milyen jóságosak vagyunk,hallgatunk a közösségre

    mondjuk ebben az esetben nem lenne cv és sub a játékban :D
  • mumus70
    #21728
    Remélem azért egy pár szűrőn át kell mennie ennek, és el is fog bukni a tesztelések alatt. Mint ahogy a WoT-ban annak idején a legénység 2.0 , kihirdették, jöttek a tesztelős vidik kifelé, és zúdult rájuk a népharag a fórumokon, ezért elnézést kértek az ötletért, és jegelték.... :p
  • Caliph
    #21727
    a subos dologok sztem működhetnek,mármint a shotgunning rész,de nem kell nekik jobb fordulás,igy is ha ügyes nehezen tudod megdobni asw vel
    a cv viszont nyakatekertebb nem is lehetne,még mindig az lenne a legegyszerűbb ha a spot csak a cvnek mutatná,a többieknek max minimapon.
    várjuk ki hogy működik a valóságban,de így olvasva faszság az egész :D
    kérdés mennyi idő amig átmegy travel módból támadó módba,mert mondjuk lehet h simán lesz 5-10 másodperc,akkor időbe kell támadást inditani,illetve az AAnek is több ideje lesz,de faszságnak tűnik úgy ahogy van
  • pajer_csaba
    #21726
    Az anti-sub megoldásokat üdvözölöm. A fsz kivan már az overkill, nem pusztán irreális, de egyenesen szürreális képességeikkel (5mp-enként ping, majd torpedó-foschás, szigorúan az antisub repcsik hatósugarán kívülről, te meg sz*pd le magad 1 perces cd-vel a javításon, esteleg még próbálkozz meg átrakni a főtüzérséget AP-ról HE-re ami alsó hangon is 18-20 mp, hogy ágyúval lövöldözz verébre, aztán nyugodjál békében...). A CV-k módosításait - bár nem tudok és nem is szeretek CV-zni - már nem annyira.
  • mumus70
    #21725
    Fasza! Megyek vissza akkor a WoT-ba, Artyzni! :D
  • Plata
    #21724
    Bismarck-al összefutottam,9 torpedót kapott.
  • Plata
    #21723
    Hát ha meglátom akkor elbújok egy sziget mögé. XD
  • Caliph
    #21722
    csak óvatosan a bismarck ellen vele :D
  • Plata
    #21721
    Mentem egy csatát és kaptam karácsonyi eventes kis dobozt,nem kis meglepetésemre egy hajó volt benne.
    Igaz csak T7 de akkor is,kaptam belőle egy Hood-ot.
  • Plata
    #21720
    Ahaaa,akkor ezért kaptam én prém t8 cv-t,tudták hogy el lesz cseszve. XD
  • Caliph
    #21719
    ismét változások érkeznek:cv repcsik úgynevezett travel módban,szal amikor csak repkedsz erre arra , nem fognak spotolni semmit,csak támadó módban....szal csak akkor támadhatsz ha valaki spottolja a célpontot,amúgy nem látsz lópikulát sem... a repcsi nem lát egy GK méretű hajót sem a levegőből...cserébe a hajó AA nem lő a repcsikre travel módban,és travel módban max sebességgel mennek a repcsik . kicsit átestek a ló túlfelére. miért nem lett volna jó az a megoldás amit mindenki sürget kb a rework óta: a cv amit repcsivel spottol,csak ő láthassa,a csapattársak max a minimapon...gondolom az engine nem képes rá
    csak a def AA és a fighter felhasználható cuccok képesek támadni a travel módban lévő repcsiket

    kapnak még egy hydrophone szerű valamit,ami képes bizonyos távolságból felderíteni a hajókat,de nem ad spottot csak a hozzávetőleges helyzetét az ellen hajóknak. mint a sub hydrophoneja,hogy csak egy árnyékot látsz megjelenni az ellen hajóból

    ha ugyanazt a hajót támadod újra és újra,annak egyre erősebb lesz az AA ereje,így akarják elkerülni,hogy fokuszálj egy célpontra cvként. szintén nem valami jó ötlet,mert ha valaki a többiektől távol egyedül hajózik a térkép szélén,azt igenis büntesse a cv,hátha megtanulja hogy csapatban jobb
    dolgoznak továbbá egy lehetőségen,hogy a hajók valahogy korlátozzák a cv látóképességét támadó módban,amennyiben más nem spottolja a hajót

    amit várnak ettől: cv spotting csökkenése,több lehetőség a hajók kezében,cserébe a cv gyorsabban ér a helyszínre,több támadást indithat illetve a cv ágyúinak irányítását is a player megkapja(ennek mondjuk szintén nincs sok értelme :D )

    erősen prototipus állapotban vannak még a dolgok

    Sub változások is várhatók:

    heavy cirkák,pl hindenburg és venezia line kap anti sub repcsit a mélységi bombák helyett
    egyes cirkák submarine survialencet is kaphatnak,yodo,zao,és venezia line van említve
    ezt az új commonwealth cirka vonal is megkapja,illetve fejlesztett anti sub repcsit,így lesz effektív sub vadászatra képes cirka is a játékban
    meg egy csomó apróság,változik a hydrophone,illetve feljesztik a subok kanyarodási képességét

    keresnek megoldást a sub shotgunningra is
    dinamikus torpedó sebesség és sebzés rendszert tesztelnek,szal kilövés után a torpi lassú és keveset sebez,de ahogy nő a megtett út,egyre gyorsabb lesz és nagyobbat pukkan(byebye gató shotgunning acélért :D )
    tervezik a sub kapitányi skillek átdolgozását is






  • Caliph
    #21718
    hát ahogy nézem,farmolás nélkül még a defence se lenne meg :p kiresetelem a haru ágat ,kihúzom meglátom milyen gyorsan tudom húzni azzal a kevés tudásommal,aztán eldöntöm kell e ez nekem :P
  • Caliph
    #21717
    na mindegy,defenceig elmegyek aztán megálmodom mi legyen
    mondjuk most nézem hogy majdnem 55 napig fog menni az event,de jövő hétig biztos nem lesz időm farmolni,mert két műszakot viszek a cégnél :D
    januárban viszont még lehet időm

    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.12.13. 08:53:46
  • Caliph
    #21716
    Persze,abban egyetértünk h ritka hajó,és a WG saját állítása szerint ha event végével kiveszik,akkor nem lehet megszerezni 2 évig,csak valami speciális konténerből nagyon kevés eséllyel,valami naval legends kontiból,de elvileg már el van adva az összes és jövőre nem lesz
    azon gondolkodom hogy a karácsonyi időszakot lehet átfarmolom RP ponttért,van pár piros meg egy rakás kék xp szorzóm,400k szenem,50k acél,30k rp pont 500k free xp...acélt biztos nem adok rá,szenet sem szivesen mert nehezen jön az is
    Rp pontot meg korlátlanul lehet farmolni. 10k rp pont egy reset...17x kellene restelnem az ágat ha jól számolom,hogy meglegyen a 190k rp pont rá.. ha akizukiig elmegyek free xpből,aztán az utsó hármat kihúzom piros - kék xp szorzóval,mindezt 2 hét alatt...
    hát kb esélytelen :D nem beszélve a kredit vonzatáról,mert a nyolcast kilencest ha húzni akarom meg kell venni,a harut meg csak az utsó húzásnál elég
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.12.13. 08:43:21
  • Darun
    #21715
    Én konkrétan CC-t néztem (Carbine Carlito) aki már egy hónapja is mutogatta. Persze ő is azt mondta hogy nem éri meg az árát, de a régi Kitakaminak is Kuma teste volt, annak minden hibájával együtt. Aki meg akarja majd venni, úgy sem azért, mert annyira OP, hanem azért mert ritka. És árát is ehhez mérték, nem a használhatóságához. A DY-os hajóknak is több mint a felét nem is lehet látni csatában, még is hány játékos már kiveszi Day 1 és meg sem próbálnak faragni az árán küldetésekkel.
    Illetve annyiban kijavitanálak, hogy nem Shima torpedó van rajta, a 12 km-es csak 12-13k körül sebez, viszont 90 csomós. Szóval inkább hasonlit egy Halland torpedóra. Viszont a kettő között nagyon gyorsan tud váltani (kb mint a szuper shipek vagy subok), szóval szinte mindig azt a fajtát tudod használni, amire épp szükséged van.
    HE-vel más cirkálókat ois lehet citadellázni,
    És még egyszer: én se azt mondom hogy OP vagy hogy megéri az árát, hanem azt, hogy megint kicsit túl van lihegve CC oldalról is és sokkal jobban lehúzzák, mint amilyen valójában.
  • Plata
    #21714
    BD2DG1810H
    XKBA3V910H
    M8RIY1NLPH
    QA549EVNPL
    CKPP5MD10H
    COMMANDERGIFT
    SPOOKYOMEN
    U7ZDTJXUSNIANNIVERSARY2023

    Álcát és ládát meg a franc tudja miket ad.
  • Plata
    #21713
    Én megszerettem ezt a német tengeralattjárót.
    De ma nyerni sem lehet.

    Pedig én próbáltam foglalni ölni,de ezek elemenekültek a vérbe.
    Egy csapattárs élte túl rajtam kívül,a többiek nem.
  • Caliph
    #21712
    mondjuk úgy irtam ezt le mintha lenne esélyem kivenni,illetve ha végiggrindlem a karácsonyt,akkor lehet rá esélyem,rp pontat gyűjteni,de nem vagyok farmolós fajta :D
  • Caliph
    #21711
    trenlasst néztem és potato qualityt,a többieket majd ma. Trenlass kapásból garbagenak hívta,Potato is alig tudott sebezni vele. amit én láttam: nagyon papír,HE vel is lehet citadellázni,az ágyúi szart sem érnek,még kb egy shimakaze is gunfightba indult ellene :D a torpedókról tudjuk milyenek,12 km shima vagy 20 km ashashió,ezek elég jók,és percenként 8 torpi nem olyan rossz. cserébe ugye sokat kell forgolódni egy hosszú hajóval,de viszonlag jó a speed és a fordulás is gyors. ami még nem jött be,hogy szűk torpi inditásnál is 10kmen olyan távolságban mentek egymástól a torpik,hogy simán befér egy broadside ca közéjük. a sebzés nagy részét a deep water torpikkal érték el,a jobb conci miatt,de ugye azzal csak cv vagy bb a sebezhető.

    összeségében nem érzem hogy must have,főleg amennyibe kerül(igen tudom azért kapsz még 4 másik hajót is,és valszeg a defence ig el is megyek , mert az viszont elég jónak tűnik)

    nézek még vidiket mástól is,mert igazából tegnap lett nyilvános a hajó a CCknek

    ja és nulla az AA,a cvk szarrá fogják szivatni,szal muszáj lesz smokeot lőnie. a smoke is jó,olasz full speedes generator.

    vigyázni kell vele,de a 12km torpi hatótáv elég életveszély,ha meg ashashiósat használsz,akkor a fél csapatot nem tudod sebezni.

    még overlordbout megnézem,ileltve flamu és flambass véleménye is érdekelhet,bár ők már nem CCk,szal csütig nemlesz róla vidijük :D

    továbbá érdekel TE melyik CCt nézed,rákukkantanék

    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.12.12. 12:55:52
  • Darun
    #21710
    Nem tudom mire gondolsz. A CC-nél akit én nézek, teljesen használható volt (még hulladék csapatok mellett is)
  • Caliph
    #21709
    első visszajelzések alapján a Kitakami elég fos...és engem sem győzött meg a videók alapján amit láttam. talán így jobb is,mint ha túl op lenne.
  • Darun
    #21708
    Nehéz összehasonlitani a He és a SAP sec-et. Előbbinél nagyon nagy lehet a szórás az okozott tüzek miatt. Hogy a Mikin mennyire előnyös az elülső-hátsó fő-másodlagos elrendezés, azt egyelőre nem tudom. Viszont a Miki "csak" cirkáló, mind a lőtávja, mind a pontossága kisebb, mint a Zsliffen másodlagosainak. Szóval ez a "többet sebez" elsőre nekem csak papiron tűnik igaznak.
    10k free xp hiányzik a 8. Haru ág resethez. Az RP inkább ilyen endgame content szerűségnek került be a játékba, hogy aki azért már régebb óta játszik, az vehet belőle különleges hajót vagy legendás modult. (meg igy persze több pénzt is ki tud húzni a WG az emberekből, hiszen free xp-t csinálhatsz gold-ból) De a játék ezek nélkül is játszható.
  • Caliph
    #21707
    úgy értettem hogy még van egy csomó ág amit nem húztam ki,de szeretnék,inkább azt húzom mint egy olyat amit már húztam :) és igen , játszom,sosincs annyi free xpm :D illetve ha húzok valamit és nem jön be,pl most az angol t8 battlecruiser akkor free xpvel lépek tovább hátha a kövi jobb lesz. persze igy is adok neki jópár csata esélyt
    igen.lüshün faja,ezért is álltam neki,Mikire meg azt mondják hogy papíron erősebb a másodlagosa mint a schlifennek,viszont a fő torony elrendezés nagyon nem adja...a jó másodlagos vonz,mert más játékban is a lustaságot keresem (pl diabloban mindig is summoner necro voltam,a dögök intéznek mindent :D ),de a szar fő torony elrendezés nem jön be

    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.12.10. 11:28:34
  • Darun
    #21706
    A Mikire kár rámenni. A Nápolyi sokkal jobb, és "olcsóbb" is.
    Ami a farmolást illeti... mert amikor újrahúzol egy ágat, akkor nem játsszol? Én már túl vagyok jópár reseten és még egyetlen egyszer sem húztam vissza az ágat free xp-ből, minden alkalommal végigcsatáztam. Volt már amcsi LCA, francia BB, angol DD (ezt mondjuk már megbántam) és most legutóbb én is a Haru ágat választottam. A profik azért ezt resetelik, mert ez jön ki a legkevesebb free xp-ből, De ha csatákkal húzod ki az ágat, akkor nem az az elsődleges szempont, hogy melyik ág a "rövidebb". A Lüshünnel meg sztem jól jártál, az tényleg egy jó hajó, remélem neked is fogja adni és jó csatákat mész majd vele!
  • Plata
    #21705
    Nekem dockyard hajó még sosem lett meg,annyit nem játszok,főleg ha nincs értelmes játék mód,a random nem jó,ez az asszimetrikus most jó.
    Bár T8 prémmel nem tudok nyerni egyet sem.
    T8 prémmel be megyek tuti meghal a csapat.
    Persze pénz jön sok mert mindig jó sok sebzésem van.
    De T10-el már jó,ott ritka a bukta.
  • Caliph
    #21704
    asszem a haragumo ágat szokták resetelni a profik,mert az gyorsan megvan újra....én egyszer reseteltem egy ágat,soha többé nem fogom,nem játszok annyit hogy újra kihúzzam ami már megvan :D
    Kitakami se vészes,mert a research pont farmolható,de nem farmolni szeretnék hanem játszani...dockyard hajóra is majdnem rámentem,de a lüshünt is most szedtem ki,a végén már úgy érzetem rá vagyok kényszerítve a játékra hogy határidő előtt meglegyen minden,és az utsó küldisor is valami iszonyat farmolással lett meg hozzá...nem akarok
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.12.10. 10:22:46