21950
banner
A Wargaming új MMO játéka
  • whiskeyman
    #21790
    Lesz az jobb is 10-es hajóval asszimetrikusban :D
  • Darun
    #21789
    A mozgás is aktivitásnak számit. Ez a "kimaradsz a csatából" nem csak a VU-t érinti, hanem kb minden lassú hajót, beleértve a low tier subokat is. Ha az ellenfél úgy dönt a csata elején, hogy márpedig a te oldaladról inkább elhúznak, kb semmit nem fogsz tudni csinálni. Mondjuk ez inkább Faul Line-ra jellemző, ott ugye a magas hegyes szigetek miatt még átlőni sem nagyon tudsz, meg T7 ellen se ér sokat szegény VU, szóval egy max T6-os MM kedvezményt támogatnék neki én is. Vagy legalább egy nyomorult spottert kapjon.
  • pajer_csaba
    #21788
    Igen, ezért írtam, hogy szerintem AI-botok... pontosabban, hogy AI segítségével taníthatták be, hogyan játszanak. És szerintem ez így jó is, végre nem egymással kell versenyezni a játékosoknak, hogy legalább lövéshez juss, mint co-opban*, hanem azért kell okosnak lenni.

    *a lövéshez jutásról jut eszembe, most olvastam, hogy tiltást kaphatsz, ha a csata 75%-ánál kevesebbet vagy aktív tagja a csapatnak... lol, szegény Viribus Unitis... egy rakat csatám volt vele Randomban, ahol még csak odaérnem sem sikerült és ilyen 0 dmg-vel zártam a csatát... XD Továbbra is követelem, hogy a VU legyen Tier IV! Eskü, csinálok vmi petíciót erre...
  • Darun
    #21787
    Ha megnézed, Assy-n kicsit "okosabbak" a botok. Egyrészt jobban céloznak (néha jobban mint a játékosok) másrészt nem yoloznak folyton. Van amikor pár lövés után mindenki menekülni kezd, illetve pl standard battle-nél mindig van 2 bot, akik hátul maradnak bázist védeni. Ha befüstölsz radaroznak, használják a hydro-t és nem sak egy füstcsikot húznak mint a coop-ban, hanem foglalás közben meg is állnak benne és onnan lövöldöznek. Szóval okosabbak mint az átlag játékos. És hiába alacsonyabb szintűek, ahogy emlitettem, domination módban nagyon nehéz emgverni őket, a bázisvédés sokkal könnyebb.
  • pajer_csaba
    #21786
    Javaslom kövesd Darun példáját! Általában én is így szoktam, ha három meccs bukó, aznapra (vagy legalább is jó pár órára) vége a hajókázásnak. De ha minden faxa, akkor is ált. csak a 3 láda megszerzéséig megyek. Ez rendkívül kíméli az agysejteket, és jótékony hatással van a vérnyomásra is. Van még két másik játékom, amikkel fixen játszom, szerencsére eltérő műfajok ,így van egyfajta változatosság, tudom vetésforgózni őket, ha az egyikben éppen foschtenger van. Ami még jó ötlet, és ha jól emlékszem, szintén Darun tippje volt, hogy játsz vagy nagyon nagyon korán vagy nagyon nagyon későn. Én ez utóbbit szoktam (a gyerek miatt egyszerűbb), és sokkal jobb csatáim vannak, mert ilyenkor nincsenek fent a "pvp-állatok" akik one-hitelnek mindent is meg a suicide squad/kösziapu! hülyegyerekek se. Ja, és tegnap próbálgattam egy párat az aszimmetrikus csatát is, élvezetesebb, mint a co-op, de kevésbé frusztráló mint a random. Szerintem AI-botok vannak bent, így kicsit van egy ilyen Terminátor-feelingje is.
  • Darun
    #21785
    Én amúgy nem teljesen értelek. Van Ranked, Brawl, Assy... Ott is ugyanezek a jóképességűek vannak, de ezekben a csatamódokban nincs T-2, A Ranked még jobban is adja a creditet/xp-t, Brawl ugye kapásból +750k-t fizet, az Assy-t meg ha nem Domination van, még meg is lehet nyerni. Sőt, mint emlitettem, azt még egyedül is le lehet hozni.
    Nekem 10 vereség a rekordom, ez még évekkel ezelőtt volt, azóta bevezettem azt a szabályt, hogy 3 után kilépek is csinálok valami mást. Ha nem enged nyerni a MM akkor hiába erőltetem, csak felidegesit. Egy nap kihagyás nem a világ vége. Nekem tegnapelőtt két hajót nem sikerült leszorzóznom, nyilván azt a kettőt, amik még fejlesztés alatt állnak. De a hajókkal is úgy vagyok, ha nem sikerül nyerni vele, akkor hagyom. Mert igy jönnek a lose hegyek, aztán amikor végre sikerül nyerni, akkor meg olyan hulladék csatát fogok ki, hogy vagy rögtön az elején meghalok, vagy nem ad be semmit és a végén kevesebbet kapok, mint az előző vesztes csatákért. Most hogy +200%-os szorzó van ez különössen idegesitő, de erre sem szabad ráfeszülni.
  • mumus70
    #21784
    Na, most már nevetek nagyon! Szerintetek lesz a héten világrekord kísérlet? Ma a 9. vereségnél tartok zsinorban! :D
    Utoljára szerkesztette: mumus70, 2023.12.29. 10:46:11
  • mumus70
    #21783
    És sajnos magyarok is jeleskednek ebben, szép számmal! Jön az egyik fasz hogy mit dumálok 45 % WR-el! Mitől lenne több, ha nem nyerünk??? Egyedül lőjjek ki 12 ellenséget állandóan???? Sajnos nem megy, béna vagyok!!!!
  • mumus70
    #21782
    Optimista vagyok. Minden új csatánál azt gondolom, örökké nem eshet, na majd most! És nem! Nem és nem!!!! Nincs nyerés! De olyan szinteken vagyunk, hogy az előbb 0-12 lett az eredmény a 11. percben! Elképesztő! Mi történik itt, de komolyan? Mindenki részeg?????
  • mumus70
    #21781
    No meg azokat főleg mi, akik egy sziget mögé bújva múlatják az időt a játékban? Meg CV, akinek első dolga hogy berongyol a pálya kellős közepére kinyiffanni??? Ott mi a terv????
  • mumus70
    #21780
    Kibaszott frusztráló ám, hogy napok óta egyetlen !!!!! csatát nem lehet nyerni randomban! Mindenki részeg még mindig??? Hogy lehetne a másik csapatba kerülni mindig, akik naponta 30 csatát nyernek ellenünk??? A Másik? Mi a faszért erőlteti mindenki a geci kis víz alatti műfaszokat??? Bejönnek tier 10-be, és ha megnézitek a lőlapokat mindig !!!!! ismétlem, mindig elsőnek nyiffannak ki!!!!! Ezeket mi a f..szom motiválja a játékban????
  • Plata
    #21779
    Irtó sok dilinyós van asszimetrikus csatában.

  • pajer_csaba
    #21778
    Köszi. Én is még csak a Yumiharinál tartok.
  • Caliph
    #21777
    siki nagyon kétélű penge,ha talál üt,de többnyire nem talál...ugye csak 6 ágyú...satsuma annyival jobb h kreditért vehető,meg hát super,van pontosság extra supercuccosa,és ugye +1 torny 3 ágyúval

    esetleg az új BB ág,a bongó féle,sokan dícsérik,nekem még nincs meg.
  • pajer_csaba
    #21776
    Első aszimmetrikus csatám... nem is rossz, van benne kihívás egy picit. Izgalmasabb, mint a co-op darálója.

  • pajer_csaba
    #21775
    Hajót keresek Musashi-channak (^w^)... Melyiket lenne érdemes: Satsuma*, Shikishima, vagy várjak a WG kegyeire, hátha droppolják valami eventben a Musashi-t? (Ez most inkább csak egy gyűjtői kérdés, mintsem valami élethalál fontos játékmechanikai...)

    *A Satsuról jut eszembe, tegnap átnyálaztam a supershipeket, a Yamagiri DD tényleg olyan überállat, mint a statjai alapján tűnik?
  • pajer_csaba
    #21774
    Én vért izzadtam a franciákkal, de a Richelieu-től nagyon jól adta, szinte minden csata élvezetes volt, és felső-középmezőnynél alább sosem végeztem velük. A brit Tier VII-ben viszont vagy piszok jó csatáim voltak (még ha vesztettünk is), vagy rettenetesek (még ha nyertünk is). Köztes sosem volt. Erre mit hozott a WG-gyez morod? Duke of York...
    Utoljára szerkesztette: pajer_csaba, 2023.12.28. 17:31:38
  • Caliph
    #21773
    asszimetrikusnak egy titka van. védekezni kell,a bot úgyis jön .sokan előre rohannak aztán elvéreznek a túlerőben. kite és messziről kell bontani őket

    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.12.28. 17:29:33
  • Plata
    #21772
    Ez nagyon nagy hülyeség.
    Mármint hogy sub és cv nem jó asszimetrikusra.
    Sokszor egyedül én maradok élve vagy én nyerem meg a csatát CV-vel vagy sub-al.
    Chkalov és a francia t6 nagyon jó asszimetrikus csatában.
    Volt már hogy 8 kill-t csináltam asszimetrikuson basszus.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2023.12.28. 16:07:48
  • Darun
    #21770
    Én a Lyont is imádom, a mostani Rankeden is csúnyán lehet vele alázni. A Normandi-t is megszoktam, teljesen használható hajó mindkettő. (sőt, nekem személy szerint a két T7-es kedvencem a KGV és a Lyon)

    Az éjjel szorzózgattam kicsit "low" tierben is, relaxos Assy volt. Carbine Carlito mondta az egyik stream alkalmával, hogy a sub és a cv nem való Assy-ra. Namost tegnap U-69-el és Rangerrel is sikerült olyan csatát mennem, amit nekem kellett lehozni, mert a csapat elhullott körülöttem. A sub 1500 base xp lett, a cv csak 990 és még azzal is első lettem. Mondjuk itt azért látszik, hogy a sub kap egy "kis" eco boostot igy alanyi jogon, mert az a 600 xp difi indokolatlanul sok. Annyit azért hozzátennék, hogy ez standard battle, a domination az függetlenül attól, hogy milyen hajókkal megyünk be, 90%-ban bukó. Én az Assy-t azért javaslom, mert gyorsabban tudsz fejlődni és tényleg nem hozod hátrányba a csapatot. Arra kell figyelni, hogy az assy-s botok nem javitanak azonnal. 1 ping, 1 tűz, 1 vizbetörés simán lehet rajtuk, a második viszont instant DCP. Ezt egyébként ki is lehet használni sok szempontból.
  • pajer_csaba
    #21770
    Sehogy. RNG
  • Plata
    #21767
    Csúcs ez a fórum,hogy lehet megoldani hogy lássam is azt amit írtok?
  • pajer_csaba
    #21768
    Érdemes kihúzni a francia BB ágat, bár nekem nagy szenvedés volt Tier VIII-ig a toronyelrendezés miatt. Onnantól viszont a játék legjobb BB-i. Nagyot ütnek és sokat, ráadásul pontosan és jó a páncéljuk is.
  • pajer_csaba
    #21767
    Köszönöm a tippeket. Egyenlőre csak egy csatám volt vele co-opban, és egy darabig még ott is maradok, just in case.
  • Plata
    #21766
    Ma elértem a karácsonyi event 20-as szintjét.
    3500 aranyért unlockoltam a prémium részt is.
    Így megkaptam a 7-es stord prém DD-t.
    A ládákban nem volt semmi jó,csak szén meg pár apróság.
    Bár a 25000 szén jól jött.
    De a 10 tokenből vettem még két ládát és az egyikben egy T6 francia prém BB volt.
    Úgysincs még francia BB-m,csak prém cruiser meg CV.
    Soha ennyi prém hajó nem jött még mint ebben a karácsonyi eventben.
    Fura.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2023.12.28. 09:06:01
  • mumus70
    #21765
    Sőt, párbajon is! Rohadt idegesítőek! Általában úgy végeznek ki, hogy egy pillanatra sem látom merre vannak! :D
  • Plata
    #21764
    Hihetetlen jó assimetrikus csatában.
    A dockyard tengeralattjáró küldijeit assimetrikus csatákban olyan gyorsan le tolom mint a fene.
    A második heti küldikből is kész van talán 5.
    Most 650 bombázós küldit kéne megcsinálni vagy a 350 main battery hits-t BB-vel,de hiába próbálom T10-el,alig tudok G Kurfürstel is sok main battery hit-et csinálni,bezzeg másodlagos az dől mint álat,de az nem számít.XD
  • Darun
    #21763
    A közhiedelemmel ellentétben Assy-n egészen használhatóak.
  • pajer_csaba
    #21762
    Eretnekség: beszereztem egy tengeralattjárót (U-69)... -_-' Leszámítva, hogy a csata első 3 percében nem találtam meg, melyik gombbal kell kell merülni, illetve, hogy félrenyomtam és már az elején -1 aksitöltéssel kezdtem, elég mozgalmas játékmód. Legalábbis botok ellen.
  • Plata
    #21761
    Egy csatát mentem vele.
    Egy rakás citadell hit-et tolt BB-be.
    Nagyon jó kis CV.
  • Caliph
    #21760
    Bearn,sztem az egyik legjobb t6 cv,kifogyhatatlan fighter,a pattogó bombákkal a ddk réme,és ap bombákkal meg a t6 light cirkák réme szintén :D
    egy kis kedvcsináló


    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.12.26. 20:46:01
  • Plata
    #21759
    Ma kész lett a 19-edik szint az eventes vackon,kaptam 3 kis ládát.
    Az egyikben egy francia prém CV volt.
    Igaz csak T6 de akkor is.
    Nem is tudtam hogy francia CV is van a játékban.
  • pajer_csaba
    #21758
    Dublonban gazdag, piros ecoval áldott, 50+ %-os winrateben békés, visszafogottan kapzsi WG-től boldog Karácsony Ünnepeket kívánok!
  • Caliph
    #21757
    hmm,esett még egy karl s johan 9es BB
    kita farmot feladtam,nem nekem való továbbra sem :D nem költök semmit,még defencere sem
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.12.24. 09:58:48
  • mumus70
    #21756
    Igen. nem mindegy hol lövöd, a fedélzetet ha felül találod el, ott csak a festéket kopogtatod! :-)
  • Darun
    #21755
    Ha messziről lőtt, valószinűbb hogy a fedélzetet találta el, a páncélozott rep.fedélzet meg még a BB lövedékét is lepattintja.
  • Plata
    #21754
    Értem,mindenesetre szüreális látvány volt hogy percekig öli eredmény nélkül.
  • Caliph
    #21753
    mino,kis kaliber és csak ap,a cv meg ultravédett faj a WG szemében,ha szögelt a minohoz képest akkor semmi sebzést nem tud neki kiosztani.
  • Plata
    #21752
    Ma egy csatában érdekes dolgot láttam.
    T10-es Minotaur folyamatosan tűz alatt tartotta A Parseval T8 CV-t,azt láttam hogy a minotaur lövi eszeveszetten,nekem túl messze volt 17 kilóméter és tengóval voltam.
    De a minotaur szinte semmit sem sebzi az irdatlan sok lövés mind lepattog a CV-ről,már egészen közel értem CV-hez mikor nagy nehezen meghalt,de akkor már hárman lőtték.
    A német CV-k ilyen szívósak vagy csak a Minotaur volt rohadt peches?
  • Caliph
    #21751
    a héten kaptál egy t7 BB :D