World of Warships
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
Utoljára szerkesztette: mumus70, 2022.05.05. 23:38:03
arany szabály ahogy plata is irja,hogy csatahajóval Ap,bár itt is van pl bourogogne aminek kicsi a kaliberje,szal ha be van szögelve az ellen sose ütöd be AP-val,ilyenkor érdemes ott is HEre váltani
én kb úgy szoktam hogy ha full az oldalát mutatja mindenképpen AP,még akár rombolóval is ha papir cirkáló mutatja,ha be van szögelve akkor már sokszor jobb a HE
csatahajóval aminek ugye lassú a töltése meggondolandó a HEre váltás,mert nagy kaliber szépen tarolja a modulokat és tüzet és szépen tud okozni,de APval adja ki általában a legtöbb damaget(kivéve persze a conquerror,ott nem nagyon kell APval lövöldözni,csak ha full az oldalát mutatja 😄 )
szóval dd és cirkáló alapból HE,ha papir az ellen és az oldalát mutatja akkor érdemes apra váltani,csatahajóval többnyire AP
meg persze He vel a felépítményt célozzuk,apval meg a vizvonalat,ha meg ve van szögelve sokszor érdemesebb apval is a tornyot vagy fölötte a felépítményre célozni,mert sok hajónál nem viszi át az orrpáncélt(főleg a ruszkikon a jégtörő miatt)
amúgy ajánlom a hivatalos how it works channelt,szépen leir mindent mi hogy működik,értetően ábrákkal,több nyelvű felirattal,de nulla nyelvtudással is meg lehet szerintem érteni az ábrák és feliratok miatt
how it works csatorna
ebben a videóban elmagyarázza hogy működik a páncélzat
hogy működik a HE lövedék
ballisztika
és még sok sok hasznos videó
amit érdemes figyelembe venni hogy mindig van egy random faktor ami lehet akkor se ad citadellát amikor kéne,vagy akkor sem gyújt amikor kéne,vagy akkor ad be citadellát amikor nem is gondolnád...ehhez mondjuk hozzá tartozik az is ,hogy ez igy papiron szép,és az esetek mondjuk 80 százalékában működik is,de mindig van olyan,amikor egy WG dolgozó sem tudná megmondani hogy az ott pont most miért úgy történet ahogy...na meg persze a programozási tudásuk messze földön híres 😄
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
Poént félre téve,böhöm döggel Ap,lélekvesztővel HE.
Kivétel az angol böhöm döggel is HE mert annak az való.
Ferdeszemű böhöm dögbe AP-t szeretek,meg amcsiba is.
De cruiser DD az HE.
Utoljára szerkesztette: Plata, 2022.05.05. 15:49:49
Utoljára szerkesztette: Darun, 2022.05.05. 11:14:27
Vagyis valamelyik ágról van egy T4 vagy T6,de azt sem tudom hogy került hozzá,.
Nem is mentme még vele.
Bétában még szerettem a CV-t,de azóta nagyon más lett.
Egyébként amikor véletlen megvettem a T10-es szenes amcsi DD-t,akkor bántam nagyon hogy figyelmetlen voltam és olyan DD-t vettem amin nincs is rendes torpedó,de rájöttem hogy mire jó.
Küldetéseket csinálni,az olyan küldi ami kér x main battery hit-et vagy mi a szart,azt ezzel jó csinálni,mivel a lövegein nincs Cd szinte,tudok vele ködből iszonyú sokat lövöldözni.<#nyes>#nyes>
Az 1200-as küldit is letoltam vele gyorsan.<#zavart1>#zavart1>
Három ágyú van rajta és bazi nagy füst generáló,az ágyúkon van 1.5 sec cd,ami azt jelenti hogy mire a másodikkal lövök az elsőn már nincs cd és lőhetek újra.Úgy lő mint egy eszetlen gépágyú.
Mellelsleg az eszetlen nagy füst mellett nagyon jó AA is van rajta,egész rajokat lepuffantok vele.
Utoljára szerkesztette: Plata, 2022.05.05. 10:52:22
néha megyek köztük egy két missouri kört mert a kredit is kéne,ha supershipre adnám a fejem azok 30-40 milla kredit...ja meg majd a 3 t10es cv se lesz olcsó persze.
több vonalat húzok egyszerre ,ezek jellemzően már t7-8 körül járnak , ekkor fordul a kredit hozam sokkal kevesebbe 😄
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
Igazából egy kis xp-nek örültem volna.<#hehe>#hehe>
Frészt kapok a T8 CV-től,kéne még vagy 200k xp hozzá hogy T10 legyen és végre megszabaduljak ettől is,mert ha megvan T10 akkor végre végeztem vele.Lényeg hogy meg legyen a T10.
Utoljára szerkesztette: Plata, 2022.05.05. 09:46:55
másik meg ha minden superkontiban egy prém hajó lenne,senki nem venne igazi pénzért hajót,szal nyilván a hülyeségeknek a legnagyobb az esélye 😊
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
Persze konténerben hülyeség volt.
FIRE comes pre-installed as standard and the loader/driver are inserted as corpses to save time
FIRE comes pre-installed as standard and the loader/driver are inserted as corpses to save time
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.05.03. 09:40:23
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
Utoljára szerkesztette: Darun, 2022.05.02. 23:04:24
vicc ,tudod 😊 egy kis szarkazmussal 😄
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.05.02. 20:05:27
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
Ha hazaérek megnézem.
De ruszkit nem szívesen húznék.
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
Még csak mobilról láttam de poén.
Ez valami új cv?
Hogy az istenbe lehet pattogó bombát dobni?
Ettől a muris videótól kedvet kaptam WoWs-hoz.
De még soká érek haza,plusz tök hülye vagyok cv-hez.
én a cv problémát úgy oldanám meg valahogy hogy lehetne AA cvt csinálni. nem úgy ahogy most,mert úgy kb csak a Bearn-t lehet használni. lenne egy támadó raj,mondjuk torpis,mellette meg valahogy megoldani hogy saját fighter raj legyen ami képes leszedni az ellen rajt,meg elrettenteni esetleg hogy ott támadjon ahol repkedsz.
vagy a fighter squadront használhatóvá tenni,de úgy hogy nem kell értékes kapitányi skillt rákölteni. én most sokat cvzem,mert húzom a 8as britet,a japót újra(nagyon megbántam hogy reseteltem ,soha többé semmit 😄 ) meg a 8as oroszt is...a fighter teljesen használhatatlan,sok idő mire leér,sok idő mire támad ,és orosz támadó rajra mire elindul az már rég ledobta a cuccot és félúton van haza.
bearn meg igy használható,de ennyi fighter rajjal semelyik másik cv nem rendelkezik...simán rövid cdre raknám és kifogyhatatlanra. meg persze gyorsabb reagálásra.
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
A másik dolog. Nálam meg az b@ssza le a biztositékot, hogy amikor még stock volt a Bismarckom, kaptam egy enemy Kaga-t. Egyből rám jött, próbálta rám fordulni, de láttam hogy egy torp mindeképpen el fog találni. Hát ez van, nem a világ vége. Persze ammorack lett, a Kaga rögtön 80k+ sebzéssel kezdte, nekem meg lett egy 3 perces meccsem ahol semmit nem tudtam csinálni. És nyilván xp sem jött, hogy megvehessem a B testet.
A szakatársam amikor szintén megvette a Bismarckot, az első csatában kaptunk ellenfélnek egy Zeppelint. 2 azaz kettő dobással szedte ki a szakasztársam. És az nem pech volt, mint nálam az ammorack. Nah látod ez bosszantó. Az hogy egy csatában 140k+ sebzés után, a már leirt körülmények között kb a végjátékban kiszedi a CV, az teljesen logikus és ráadásul előrelátható is.Alapból is gyenge az AA, mivel low HP, valószinű abból a kevésből is vesztett már, és nyilván egy BB-re fog rámenni, mert annak kisebb az esélye hogy kifordulja, mint egy CA. És még low hp-n is kétszer ment rá a CV. Pont az ilyenek miatt tartom bohócoknak ezeket, függetlenül attól hogy mennyire prok, szenvedni legalább annyira tudnak, mint jól játszani.
Igen, más topicokban szétszednének az érzelmi alapú "érveléssel", nyilván ott a logikai alapú érvelésemmel nem megyek semmire. Amúgy te érzed az ellentmondást, hogy minden második nyigásban szerepel hogy ez történelmileg nem hiteles, de ilyenkor elfelejtjük hogy a történelemben (főleg a Csendes óceánon) kb több CV vett részt a harcokban mint BB. Akkor legyen ez a leosztás a játékban is?
Én elengedem ezt a témát és annyiszor és úgy értelmezed félre amiket eddig irtam, ahányszor és ahogy csak akarod. Legyen neked úgy jó.
Jah és mielőtt elfelejtem, igen, nekem a 140k sebzés Yama-val sok, mert iszonyat béna vagyok vele. Talán ez a leggyengébb BB-m.
Utoljára szerkesztette: Darun, 2022.04.30. 08:59:38
Bóklászik? Láttad a pozícióját a mapon? 😄 Majdnem a lehető legtávolabb volt az enemy CV-től. Az meg eszedbe sem jutott, hogy épp a másik (D) flankről ment át a Napoli mellől (szintén nuku AA). Valószínűleg ha ott marad is őt strikeolja a CV.
Mindenki tisztában van vele, hogy mire "képes" az AA a játékban. 140k lehet neked már a csillagos ég (nekem is sok), de az ilyen playereknek ez az átlag. De mondjuk azt a 140k-t sem egy "helyezd a hajót a karikába" nevű játékkal hozta össze. Ettől "egyedül"-től agyfaszt tudok kapni. Tehát akkor innentől kezdve senki sem lehet egyedül a játékban amikor CV van??? Mert ha nem vagy "valaki" mellett akkor jogosan kapsz 20-25mp alatt 30k-t legalább? 😄DDD
Az a te szerencséd, hogy itt a topikban csak én vagyok ellened, máshol már (érvekkel) darabokra szedtek volna. De én csak egy fogyatékos vagyok a tényleg értelmes wows játékosokhoz képest. De még én is látom, hogy mennyire baszta tönkre ez a class a játékmenetet.
Nagyon egyszerű Darun: Hajókkal akarunk játszani. És nem úgy, hogy közben bármikor a fejem fölé repülhet egy csapat repülő aki belémbasz úgy random xk dmg-t csak úgy poénból. Miközben nekem semmilyen counterplayem nincs ellene. Hiába helyezkedek, egy repülő 5x körbe fordul. Hiába kapcsolok reinforce sectort, kb. ugyanannyit ér mint a vak fighter plane. Miközben a játék kezeli a flak ágyúkat és osztja az előre kiírt mennyiségi dmg-t másodpercenként (ami lófasz általában). És igenis hiába vagyok másik (akár több másik) hajó mellett, ha egy CV lecsap, akkor lecsap. Kész. Azért én se tegnap kezdtem a játékot, van ám személyes tapasztalatom is bőségesen.
Jó lenne ha nem a 2019-ben "beesett" class határozná meg az egész játékmenetet ami eddig egy "fun és engaging" gameplay volt, most meg egy rakás fos.
A hajóknál írtam, hogy minden nézőpont kérdése. Az a hajó ami számomra játszhatatlan vagy azért mert egy ratyi, vagy azért mert totál hülye vagyok hozzá (ilyen is van, nem is egy), az számomra az én nézőpontomból hulladék. 😊Ettől még másnak lehet kiváló is. Lásd Yukon. Tűzoltó utálja, mert kicsi a látótávja, én kedvelem, mert nem távolról használom, hanem kinézem magamnak a célpontot és a hegyeket kihasználva takarásként belemászok a cél arcába. Szó szerint, ha meg torpedós az ellen akkor annyira hogy folyamatosan lássam. Rendkívül jól állja a pofonokat és osztja is rendesen. Minden játékstílus kérdése. 😊 De ki nem állhatom az alacsony T-6 alatti német csatahajókat, mert azokkal csak séta hajókázni tudok. A csiga sima mellúszással elhúz mellettem mindig. 😊
Azért elég sok hajó van a játékban, nagyon eltérő játékstilusokkal. Aki akarja, az sztem megtalálja a neki való hajókat. És most, hogy a havi küldikkel ki lehet szedni 2 portslotot/hó, még az sem lehet kifogás a jobb hajók megtartására, hogy drága a 300 dublon az üres helyért. Én azért nem mondanám azt se, hogy a hajók többsége hulladék. Anno a japán CA és az orosz DD ág volt az első, amikkel leálltam, mert játszhatatlannak találtam mindkettőt. Az előbbivel a Furutaka-ig, utóbbival a Minsk-ig jutottam. Aztán a Myoko-tól nagyon brutál lett az előbbi ág, a Minsk játékstilusát meg egészen megszoktam, mire kigrindeltem a kövi hajóra az xp-t. Rá kell érezni a hajó játékstilusára. Van ami fekszik az embernek, van ami nem. De utóbbi esetben sem a hajó szar. Nem igazán tudnék most olyan hajót mondani, amivel kiemelkedően jó lennék, de olyan is nagyon kevés van, amivel rettenet szar vagyok (FDR <3) Klán csatára ált én vagyok az egyik joker, mert bármit be tudok hozni. Mondjuk a nyári T6-os szezonban a CV nem ment túl fényesen.
na ez is a baj 😊
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
"Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy."
Nekem ez is olyan mint az AW ha elveszik a játékból azt ami az elején megragadott és vonzott hogy játszak, akkor már nem lesz több egy sima lövöldözős unaloműzőnél. Az AW-ben azt szerettem az elején hogy ha az indikátor zöld volt, akkor az át is ment. Azaz aminek át kellett ütni az átütött aminek nem, az lepattant. Arra késztette a játékost hogy megtanulja a tank gyenge és erős oldalait és azt használja is. Élvezet volt vele játszani, tanulni a hibákból. Aztán a tulaj kirúgta a fejlesztő csapatot és helyette felvett egy szétbarmolós dilettáns bagázst mert egy WOT klónt akart. Bekerült az RNG, az indikátor csak dísz, rakéta spam hegyek, bug bug hátán máig is és rohamosan elfogyó játékos szám. Megjegyzem most ott tart hogy ha valaki netán WOT klónnak nevezi, az sértés a WOT-ra nézve, pedig a WOT is lecsúszott a béka....... 😊
Amcsi vagy angol párti vagyok.
Nekem azok tetszenek.
A tengeralattjáró szerintem nem olyan vészes.
Constellationnal könnyű a torpedókat kikerülni.Tegnap sem két tengeralattjáró sem CV nem tudott kilőni torpedóval.
Viszont az én torpedóim találtak.
De shermannal is toltam vicces kört.
Randomban T10 csatában három kill ágyúval.Az a DD úgy lő mint egy kicseszett géppuska.
Még egy BB-t is kiszedtem vele.
Az ágyún gyakorlatilag nincs cd.
Rohadt nagy füstöt csinál.
Bb-t állandó tűz alatt tartottam,újra és újra kigyulladt.
T10 DD-m nincs másik,de a T7-8 DD-k egyike sem tud ilyen nagy füstöt csinálni.
Amúgy ha már CV vita. Örüljünk hogy nem a valóságot utánozzák. Mint a flották legerősebb egységei a CV-k ha a valóságot utánoznák elég gyorsan letarolnák a mezőnyt. 😊
Utoljára szerkesztette: DannyL81, 2022.04.25. 09:16:10
"Muszáj valamennyire intelligensnek lenni ahhoz, hogy észrevedd milyen hülye vagy."
Szóval a T4-t ha nem gond kihagytam, kezdjük T6-ban.
BB-k:
Legmagasabb dmg: 56.382 W.Virginia
Legalacsonyabb dmg: 39.914 a Bayernnél (az a német dispersion <3 )
CV-k:
Legmagasabb dmg: 45.862 a Loewenhart-al (gondolom ez senkinek nem okoz meglepetést)
Legalacsonabb dmg: 34.734 Ranger
T8
BB-k:
(itt a két top hajótól most eltekintek, mert azok az Alabama VL és az Alabama ST, mivel ezeket nem az átlag lúzerek kapták meg, igy az ezekkel a hajókkal kiosztott átlag sebzés nem az átlag játékosok átlag képességét reprezentálja)
Legnagyobb dmg:
-73.784 az Atlantico-nak. Mivel ez még annyira új, hogy max azoknak lehet meg, akik goldért megvették, igy ezt is kihagynám.
-68.325 Massa B (gondolom ez sem lep meg senkit)
-a legmagasabb sebzés T8-as tech tree BB-vel: 61.960 (Vladi)
Legalacsonyabb dmg:
-48.635 (RIP Tooorpitz)
CV-k:
Legnagyobb dmg:
-71.740 és nem meglepő módon a Hornet. Ha összevetjük, hogy együtt jöttek, látható hogy az Atlanticoval jobban lehet sebzést farmolni, viszont ahogy attól, úgy ettől is tekintsünk el, kevés csataszám van még vele.
-69.190 szintén nem meglepő módon a Chkalovval. Ez viszont valamivel jobb mint a Massa.
-legmagasabb tech tree dmg: 63.123 a Pobeda (mondjuk ez is jobb mint a Vladi-é)
Legalacsonyabb dmg:
-50.437 a Zeppelinnel (ez is épp csak valamivel jobb a Tooorpitz értékénél, viszont az utolsó előtti BB a Bismarck, aminél az átlag 52k, és ez egy hulladék tech tree BB vs prém CV)
T10
BB-k:
Legnagyobb dmg: 108.982 Bourgogne
Legkisebb dmg: 74.993 (GoKu)
CV-k:
Legmagasabb dmg: 96.017 Nakhimov
Legkisebb dmg: 73.332 Midway
Nekem ebből az jön le, hogy BB-vel még úgy is könnyebb dmg-t farmolni, hogy főleg a BB main plájerek rinyálnak a legtöbbet minden újitás miatt. Amikor bejöttek a subok, akkor is az volt kb az első reakció itt a fórumon is, hogy "na a BB-k megint szopni fognak". Aztán amikor kiderült hogy a BB-ken lesz airstrike, ráadásul nagy hatótávolságú, akkor érdekes módon már nem volt akkora rinyálás. Ezt sztem a LCA-k szivták meg, mivel nekik a DC miatt konkrétan a sub fölé kell kerülniük. A tavalyi/idén év eleji "bemutatkozásukkor még csak "hit indicator" mutatta, hogy honnan jön a ping, most már konkrétan látod is magát a jelet. Valójában az airstrike révén a BB még előnyben is van, hiszen ahogy a CV repcsi, úgy ez is akadálymentesen "lehelyezhető", tehát simán oda tudsz bombázni sziget mögé. És amint egy sub felspottolódik, kb a környék összes hajója oda küldi minden airstrikeját. Az már más kérdés, hogy a dc sebzését tényleg szánalmasra nerfelték.
Az állitásoddal ellentétben nem feledkeztem meg arról, hogy a CV-nek nem kell fizikailag ott lenni a csatában, bár ezt te nagyvonalúan figyelmenkivül hagytad. Pedig még példát is mondtam, összehasonlitásként a repcsi sebességével és a lövedékek sebességével. Azt is figyelmen kivül hagytad, hogy egy CV még full találattal, max sebzéssel se nagyon tud kiszedni még egy LCA-t se, a BB viszont egy salvoval képes simán kikapni még egy HCA-t is. Azt is hozzátenném, hogy a CV repcsijeit le lehet lőni, ami csökkenti a dmg outputot, mig egy hajó lövedékét/torpedóját nem tudod kilőni. Az LCA-knak meg nem véletlen nincs torpedó öve, nekik a fordulékonyság a fegyverük a repcsik ellen. Ha egy CA beszed egy akármilyen full salvo-t egy CV-től, akkor vagy béna vagy figyelmetlen volt. De ugye ez utóbbi eleve ritkán fordul elő, hiszen egy CV-s csatában a repcsik kiemelt prioritást élveznek. Nekem pl a Cv a leggyengébb classom. Nyilván ezért sem érthetek egyet veled, már csak azért se, mert pl a Warplannel régebb óta játszok mint a hajóval, ráadásul ott attacker main vagyok, szóval minden amellett szól, hogy a hordozó is jól menjen, mégsem. Pedig minden csatát azzal kezdek, hogy végignézem az összes ellenséges hajót, hogy milyen a légvédelmük. Azt elismerem, hogy a flak kerülgetése nagyon nem megy, de ezzel sztem minden átlag alatti játékos is igy van (arról nem is beszélve, hogy néhány repcsi manőverezőképessége eleve kizárja a kitérést, mert vagy célzol, vagy kitérsz, de a kettő együtt nem megy) Mivel néha én is játszok hordozóval, ha van a csatában CV, igyekszem rá én is figyelni. Ami nekem szembetűnő, hogy amikor már kinztem magamnak a gyengébb légvédelmű hajókat és ne adj isten meg is találom őket a pályán, legtöbb esetben vagy bolyban mennek, vagy kiséri őket egy AA CA. Ha nem hordozóval vagyok de van CV a játékban, mindig hamar szemet szúrnak azok a csapattársak, akik megindulnak full egyedül, aztán csodálkoznak amikor megeszi őket a CV. Vagy a másik eset, amikor szakaszba játszunk és minket kidob pálya szélére, a csapat meg ellemmingel az ellenkező irányba. És persze a saját CV is lesz@rja hogy az enemy minket támad. (erre szokta apám mindig azt mondani, hogy a saját csapata mindig segghülye, elmennek egy oldalra és ahelyett hogy áttolnák az oldalt, egyesével kilövetik magukat, a másik oldalon meg persze túlerőben átjön az enemy és bekeriti a csapatot, akik viszont okosak és összedolgoznak, még akkor is, ha nem szakaszba vannak)
Utoljára szerkesztette: Darun, 2022.04.25. 04:27:17
Azt még véletlenül sem veszed számításba, hogy konkrétan ez az egyetlen class (meg a subok is valamelyest), ahol valós kockázat nélkül tudsz játszani. Ha szar vagy egy felszíni hajóban, akkor simán kilőnek az első 5 percben (vagy hamarabb néha). Amíg egy CV-ben ülve csak annyi dolgod van, hogy ne menj be spotting range-be... kb. ennyi. Akár elhúzhatsz a pálya szélére is, max. tovább tart berepülni. Ha még emellé megtanulod a flaket kikerülni és okosan manőverezni a repcsikkel, akkor kb. garantált, hogy te leszel az utolsó akit megtalálnak/kilőnek a mapon és legyünk őszinték, dmg output ide vagy oda, a CV rakéták, bombák, torpedók dispersionje meg se közelíti egy cruiser vagy egy BB dispersionjét. A célzásnál kellő tudásról, a shellek különböző airdragjáról, gyorsaságáról már nem is beszélve. A CV ezekhez képest "point and click". Szóval tényleg nem tudom, és nem értem mit értesz az alatt, hogy "CV-vel játszani még mindig nem könnyű. Sőt!"... Ha CV-vel nem könnyű, akkor felszíni hajóval???
CV CV elleni harc nagyon ritka, sub sub elleni harc szintén. Így konkrétan maradhatunk annyiban, hogy ezek a classok semmi másra nem lettek kitalálva minthogy különösebb "büntetés" vagy kockázat nélkül tudj dmg-t osztani a felszíni hajóknak. És ez lenne a "nem könnyű. Sőt!" kategória a játékban??? (a való életben is pont ez volt a cél velük)
Visszatérve az előző példához: Ugyebár azt mondtad, hogy kb. hülye volt a cruiser, hogy kifordult az enemy BBk elé minthogy megegye a CV torpokat amik "csak" 5k-sak. Egy full salvo CV torp is fáj... nagyon. Főleg egy light cruisernek 35-40k hpval. Főleg heal és jelentősebb torp belt nélkül. Az a 15-20k dmg sem éppen olyan, hogy "ok benyelem mert ha nem akkor kilőnek az enemy BBk". Tuti fél élet oda, vagy talán devstrike (ráadásul ugye egy BBnek azért az rng is kell hozzá, hacsak nem Slava)? És akkor vannak ugye olyanok mint FDR aminek az összes torpedója megvan a játékban, egy salvoban. Ezt szüli egy darab CV az első 2-3 percben. És ezt egy full kezdő CV is meg tudja tenni, nem kell hozzá túlságosan érteni a CV-khez. Túl nagy a befolyása egy CV-nek a játék egész kimenetelére. Olyanokra képes, amire semmelyik másik class nem. Folyamatos dcp, folyamatos spot (akár fighter plane-el), valós kockázat nélküli sebzés, bármikor a térkép bármelyik részére képes elérni 10-20mp-en belül. Ezeket egyik felszíni hajó sem tudja. Ha ezt a class-t nehéz játszani, akkor megeszem a kalapomat. Igen, nehéz vele IGAZÁN jól játszani, az igaz. De itt egy teljesen más szintről beszélünk. Egy komplett idióta CV is tudja folyamatosan spottolni az ellent, folyamatosan fordulásra vagy pozícióváltásra késztetni a felszíni hajókat mindenféle kockázat nélkül. A puszta repülőjelenlét vissza tud tartani egy DD-t a cappeléstől. Még egy Hallandot is néha, ha nem akarja, hogy tudják hogy ott van. Mi a büntetése annak ha idióta módon játszol egy CV-vel? Kivéve azt az egy dolgot amikor valaki annyira idióta, hogy berongyol a CV-vel. Mert az azért elég ritka is, meg az már tényleg különdíjat érdemel. Ahhoz, hogy valaki deplaned legyen szintén elég fogyatékos szinten kell játszani. De az is ritka. Ráadásul ugye ott vannak a bizonyos "soha ki nem fogyó" CV-k. (Kaga, Nakhimov meg RU CV-k úgy általában) Erre szokták még a CV mainek azt mondani, hogy: "dehát a DD-knek meg a hajóknak se fogy el a muníciójuk". Jah... csak nekik nem 130 csomóval megy a hajójuk, meg nem generálódik újra magától (esetleg a conquerort kivéve). Ugyanis a hajók lövedékei és torpedói nem összekeverendő a repülőkkel. A repülők szállítják a muníciót, és nem ők maguk a muníció.
Kb. az összes szempontot figyelembe véve, tényleg nem tudom hogy lehet az, hogy erre a classra valaki azt mondja, hogy "nem könnyű vele játszani". A player base túlnyomó többsége kivan tőlük. Régebben még többen kivoltak tőlük. Nem véletlenül vannak kitiltva az igazi kompetitív játékmódokból is... Tudják nagyon jól, hogy mekkora impactot jelent ez a class az egész meccs végkimenetelére.
Ismétlem: Igen, tuti hogy ezt sem könnyű igazán jól játszani. Megvannak a maga nüanszai. De még mindig jóval könnyebb, lazább és egyszerűbb mint a felszíni hajókkal megtanulni játszani. Arról, hogy mennyire op class a hajókhoz képest, meg úgy gondolom kimerítettem a tulajdonságait.
Ami a CV-s csatát illeti, az irányt sejtettem hogy merre lehet, a végén fel is spottolódott, mert ráment a maradék cap-re és be is húzta. Ha jól emlékszem esélyem igy sem volt, mert az Engine boostokat már elnyomtam és még akkor se tudtam volna kiszedni egy salvo-val, ha mind a négy lövés citadell.
A CV-vel való játékot már eleve az neheziti (főleg randomban) hogy nagyon nehéz pozicionálni. Igazából már az gond, hogy sok felé kellene figyelni és sokaknak még az sem megy, hogy egy felé figyeljenek. ráadásul az hogy pl az erős oldalt kiséred sem életbiztositás, hiszen a túlerő is elhullhat pár perc alatt, elég néhány szerencsés salvo vagy jó helyre küldött (dd) torpedó. Láttam már nem egyszer, hogy a CV bement a térkép közepén a sziget mögé és onnan támadta az ellenfelet. Csakhogy ha váratlanul elesik az egyik oldal, nem biztos hogy lesz idő elmenekülni. A pálya széléről meg elég lassú rajokat küldözgetni.
Egy szó mint száz, én is szoktam nézegetni (főleg mostanában) a játékosok statisztikáit és nem igazán mondhatom, hogy azt tapasztalnám amit mondtál. Szerencsére.
Ranked-ben eleve kevesebben vagytok. És ha 1v1-ben vagy egy CV-vel akkor azért már sokkal könnyebb dolgod van.
Mondjuk eleve ott kezdődik, hogy nem kell figyelned hogy éppen ki akarja szétkapni a broadside-odat, vagy honnan (melyik irányból) jön az enemy CV, esetleg enemy DD permaspottol és éppen torpol téged. Nem is említve a legújabb WG üdvöskét a subokat.
Maga a tény, hogy minden egyes támadás már ott veszélyt jelent egy hajóra amikor spotting range-be ér a repülő. Ott kb. ki is baszhatom a helyezkedésemet az ablakon mert hiába vagyok conc. range-en kívül, ha megjelenik egy repcsi 8-10km-nél és bespottol 1 percen keresztül amíg kiválasztja (jobb esetben nem engem), hogy kit csapjon fejen, megteszi, majd a "védelmező égbe" száll.
Én a példákat egy átlag random meccsre értettem, amikor még kb. 70 felé kell figyelned, de közben ugye "just dodge"... ja és reinforce sector meg fighter plane (ha van). És van 100 féle veszély amire figyelned kell amúgy is.
Miközben a CV-knek semmi dolguk nincs csak behátrálni az anyahajóval vagy elhúzni baszokrá szigetekre J1,10 vagy A1,10-re ha nagyobb a gáz. És onnan mintegy kinyújtott karként elküldeni az "ágyúimat" 25km-re 10-20mp alatt, hogy aztán ott helyben osszam ki a torpokat, pattogó pokemont, páncéltörő vagy épp HE brióst akárkinek akit kinézek. Miközben buddha nyugalommal ücsörgök a pálya szélén.
Ha már így nézzük, neked mennyi esélyed volt a srácot kiszedni abból a CV-ből? Gyanítom nem túl sok...
Ahhoz, hogy ne halj meg egy CV-ben és értelmes dmg-t kaparj össze, nem kell super unicumnak lenned. Viszont ahhoz, hogy meghalj vele...
Van még egy nagyon jó példám: A napokban történt pont Flambass-t néztem, azthiszem egy DD-vel volt (lényegtelen). Előtte egy cruiser pont egy CV strike-ot próbált meg dodgolni. Rossz vége lett... devstrikeolta egy BB. Flambass akkor bólogatott egyet és csak annyit mondott: "Hölgyeim és uraim itt van a "rejtett" sokak által észre nem vett árnyoldala a CV-k veszélyességének és (túl)hatékonyságának. Olyan manőverezésre késztetnek amivel nagyon nagy veszélybe kerülhetsz."
Utoljára szerkesztette: ozimak, 2022.04.24. 10:42:28