21968
banner
A Wargaming új MMO játéka
  • Darun
    #19847
    Nekem pl a Marblehead és Miko is sima napi SC-ből esett. Szerintem esés szempontjából nincs különbség az egyes SC-k között. Az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy mióta játszom, azért elég sok SC esett már, de prém hajó "csak" ebben a kettőben volt. Leggyakrabban nekem is valami common signalból dob 100-t oszt csókolom. Októberben kaptam dublont, acélt, szenet, prém napokat. Igaz hogy ez 20+ SC volt. Most meg ugye pluszba kapunk még havonta egyet. Persze az ember néha bosszankodik, mikor 100 db signal esik olyanból, amiből am van 1k+ de erre mondják, hogy ajándék ló@nak ne nézd...
  • ozimak
    #19846
    A szülinapi drop nekem is jó volt. Bár prem hajót nem kaptam, de rengeteg szenet és sok jó cuccot dobáltak az SC-k. Nem úgy mint a free SC-k... Ezek a napi rewardból összeszedhetők, meg a community tokenes... A napi rewardos már 2x dobott fost. Egész konkrétan asszem egyszer sima xp zászlót 100-at (van 2-2500db), aztán 7 nap premiumot. A community tokenes meg talán 100db ramming flaget? Ezeket az "ingyen" szerezhető szuperkontikat szerintem úgy lekorlátozzák mint a szart. Érdekes, hogy azoknak a drop chance-e nincs kiírva :)
    Minden esetre én is azt vettem észre (én még nem vettem), hogy az idei santa konténerek talán egy picivel jobban dobnak hajókat mint tavaly vagy tavaly előtt. Bár ezt csak látott streamekből és videókból szűrtem le. Meg a fórumon olvasgattam.
    A garantált ship drop így néz ki:
    99 Santa's Gift containers.
    26 Santa's Big Gift containers.
    14 Santa's Mega Gift containers.
    Ennyi után garantáltan kapsz egy hajót. Elviekben egy pl 3x20-as mega csomagból minimum 4 hajónak kell esnie.
    Utoljára szerkesztette: ozimak, 2021.12.13. 18:31:41
  • Darun
    #19845
    A szupekontikat a szülinapi event adta, de az idén is SC-t adott, abban nem volt változás. A sima sánta konti, de sztem még a mega is tavaly nagyon gyér volt. Most a nyári bejelentés után, hogy minden "lootbox"-nál feltüntetik az esési százalékot, sztem láthatóan gyakrabban esik normális jutalom, plusz (nem tudom ez korábban volt e) de ha valamire 20% esély van és 4 ládából nem nyitottad ki, akkor ötödikre garantáltan be fogja adni. A prém hajókra most 16% van. Tehát minden 7. konti dob garantáltan prém hajót.
    Nekem mondjuk most az év második felében kétszer esett SC-bőé prém hajó, igaz hogy az egyik a Marblehead Lima volt, a másik meg a Mikoyan, egyik rosszabb mint a másik és kb mindegyik gyengébb, mint a tech tree variánsuk (illetve a Kirov már ugye spec hajó, de ahogy néztem, a Miko mindenben gyengébb nála). Mivel még nem szedtem le minden 10-es hajomról a certit, igy saját tapasztalatokat nem tudok mondani. De a születésnapi droppal októberben elégedett voltam.
  • Darun
    #19844
    Az idei Makarov a Lazo. Én is láttam nyitásokat a klántársaknál, testvérklánnál és a legtöben Lazo-t nyitottak, Constit meg konkrétan egy embernél láttam. A Makarov nem tudom milyen, a Lazo viszont nagyon jó.
  • Caliph
    #19843
    láttam két három nyitós vidit,nekik is congresst dobott...akkor az lesz az idei makarov :D
  • ozimak
    #19842
    Minden hajónál vannak külön "részek" ahol külön HP van. És ez most is meg van. Csak most annyi a különbség hogy a SE nem a hajó teljes HP-jéhez ad, hanem minden egyes szekció HP-jéhez. A francia DD-k gimmick-e az volt, hogy hamar szaturálódtak az egyes részek, így kurva sokat kellett belepumpálni mire megdöglött. Na most ez gyakorlatilag nincs :) És ennek a mellékterméke (ha lehet így mondani) az, hogy a modulok (vetőcsövek, secondaryk, AA-k) gyakorlatilag halhatatlanok. De a szaturáció az eddig is volt (és most is van) minden egyes hajónál. BB-nél is, cruiser-nél is. Csak értelem szerűen később következik be egy BB-n mint egy cruiseren vagy egy DDn. Mert több az adott hajótest rész HP-je.
    Nekem 4 mega láda jött össze, beadta a T8-as Congress-t (vagy más néven T8-as Alaska-t) az egyikből. Nem panaszkodok! Mondjuk nekem rengeteg premium már meg van. Főleg a low tier-ek. Minden esetre azt azért jó tisztázni, hogy a régi rendszerben sima egyszerű santa gift-et (a legkisebbet) kaptál minden T10-es hajóért. Most is 1 az 1-ben be tudtad volna váltani arra a new year certificate-eket. Csak most megadták a lehetőséget a jobb kontikra való beváltásra is.
  • Caliph
    #19841
    surv expert skill bugos,nem lehet elpusztitani a torp vető csöveket,AAt és másodlagos lövegeket. továbbá a francia ddk különlegessége volt,hogy osztott volt a test,szal ha pl az orr elég damaget kapot és elfogy a külön hp ja akkor fél sebzést lehetett csak oda bevinni. na a skillell ez a rész hp is megnő és több dam kell bele mire saturálódik és fél sebzést kap
  • Caliph
    #19840
    jó fos ez a santa konténeres szarság,régen jobb volt hogy a t10 hajó adott egy superkontit...két mega láda jött ki a t10es hajóimból,2x 30 flag esett
  • carp3tm0nster
    #19839
    Egy egészen jó meccs rankedben GK-val. A móka 12 percnél kezdődik :)
    Replay, ha valakit érdekel
    1 vs 4
  • Darun
    #19838
    Majdnem felsikoltottam, hogy mi az a WR, aztán rájöttem hogy ez Coop stat. 200-as átlag XP Fusoval? Nah ezért nem játszok botok ellen. Oké hogy a Random csaták ált két-háromszor annyi ideig tartanak, meg igy "nem zavarod" mások játékát, de ilyen átlaggal abba is beleőszülök, mire összejön egy B Hull. Randomban meg 2-3 csatából meg is van. A problémát inkább az jelenti, hogy a piroskák nagyon durván balanszolatlanul vannak elosztva. És ez néha összeadódik azzal, hogy az RNG sem adja nekik, az ilyenekből jönnek össze a 15-0-s csaták.
  • ozimak
    #19837
    Egy srác pont az ellenkezője volt. Talán 800 random meccse volt, cserébe 9k co-op :) Éreztem a manőverezésén, hogy valami nem stimmel :D Carnot-val bevágott elém balról, hogy jobbra átmenjen a sziget mögé, mikor megtehette volna a sziget jobb feléről is. De nem is az volt az érdekes, hanem EZ :D
    Mióta elérhető a Carnot? 2-2,5 hónapja? :D Srácnak bejött :D Ráadásul előtte Warspite main, utána ez? Érdekes "ugrás" :) T6 BB-ből, T9 Cruiser...
  • Darun
    #19836
    Itt lesz a kutya elásva. Mentem egy kört a Chung Mu-val. A CVnk egy Indomitable volt, 144 csatával, csak prém T8-as hajói vannak. És CV-ből csak ez az egy van neki. Ilyenkor nem jó, hogy pénzért lehet T8-as hajót venni, mert 0 játéktudással rögtön T8-as CV-vel kezdeni, nos ez nem okos dolog. Azt nem mondom, hogy mindenki menjen coop-ba gyakorolni, de azért a CV-zést T8-ban kezdeni úgy, hogy összesen valakinek még 200 csatája sincs, az ilyen tényleg csak hátráltatja a csapatot. (most a poén kedvéért megnéztem az enemy CV-t is, aki egy Implacable volt, neki 500 csatája sincs, de kétszer annyi az átlagsebzése mint a mi goldnoobunknak és ő a csaták 3/4-t CV-vel tolta, rendesen T4-től kezdve a tech tree hajókkal)
    Utoljára szerkesztette: Darun, 2021.12.12. 03:02:25
  • DannyL81
    #19835
    "De gondolom te arra gondolsz, hogy taktikailag meg stratégiailag semmi köze egymáshoz a kettőnek. Nos nyilván semmi, persze. De gondolom te arra gondolsz, hogy taktikailag meg stratégiailag semmi köze egymáshoz a kettőnek. Nos nyilván semmi, persze."

    Persze, erre gondoltam. Ha nagyon az alapoktól kezdjük, akkor nyilván igazad van.

    Én is sokat coop-ozok. Pl. a hajó fejlesztésekhez az XP-t általában ott szedem össze és amíg nem fullos a hajó meg a kapitány, addig eszembe sem jut rankedre vagy random-ra menni vele.
    Utoljára szerkesztette: DannyL81, 2021.12.11. 13:03:32
  • Darun
    #19834
    Ez dicséretes dolog, sajnos a játékos állomány 3/4-e nem igy gondolkodik. Ők csak bejönnek "pár" csatára, oszt majd lesz valami. Ha a csata elején meghal, az se baj, port, kövi hajó. Érdekes módon ez a fajta játékos a legkitartóbb. Azon néha én is szoktam gondolkodni, hogy akinek van 10 csatája T1 és T8 között, aztán vesz valami T8-9-es hajót, az mit vár a játéktól? Én is coopozok, nagyon ritkán... inkább küldik miatt. Mentségemre szóljon, én a CBT óta játszom, szóval akikkel együtt Randomoztam, azok kb annyit tudhattak a játékról mint én (értsd: együtt tanultam velük, általában a saját, néha mások kárán) Nagyon ritkán most is beviszek Coop-ba hajókat (pl CV-t a rework után), de 10k csatával azért sztem már van annyi tapasztalatom, hogy Randomban is indulhassak bármilyen hajóval. Amivel nem megy a játék, azzal 1000 coop csata után se menne. Am ez a "megveszem a T8 prém hajót aztán én leszek a Jani" azért sem igazán jó, mert vannak T6 Rankedek, lehet mondani hogy aki komolyan játszik és ugye a T10 a cél, azokat a pályákat nem fogod megismerni T6 alatt. Ez igaz, de a T6 Rankedre meg bejössz úgy, hogy van konkrétan 0 csatád T8 alatt, aztán meglepődsz, hogy mi ez a pálya... Szóval annyi értelme talán van a coopnak, hogy a pályákat meg lehet tanulni. De ahogy a CB-t/Rankedet sem lehet megtanulni Randomban, úgy a Randomot sem coop-ban. Még azt sem mondom, hogy a hajót ki lehet ismerni, amivel bemész, mert néhány bot épp csak okosabb a piroskáknál, mások meg úgy szétcitáznak ha nem figyelsz, mint a huzat. (tegnap mentem alacsony tierben és a végén egy Dreadnoughtunk maradt 2 BB ellen, kb 3-4 km-re voltak egymástól, de a bot BB még a lövegeit is elforditotta a Dn-ről, csak a másodlagosai lőtték, a másik csatában meg egy BB 10 km-ről úgy kikapta a fél HP-s cruisert, hogy csak pislogtam, a harmadik csatában meg egy bot ammoracket lőtt egy plájernek)
    És ezek a 200 csatás T8-10-es játékosok csak a probléma egyik fele, a másik aki 20k csata alatt sem értett meg semmit a játékból... vele mit lehet kezdeni? A játékosok hozzáállásán nem fogsz tudni változtatni. Elvileg nekik nekik "ez csak játék", de nem értem, mit élveznek abban hogy 1. nem csinálnak kb semmit az egész csatában 2. a csaták többségében az első öt percben már meghalnak. Meg vannak a "horgász" játékosok, akik már eljutottak ugyan T8-ig, teljesen mindegy hány csatájuk van, és van átlag 20k sebzésük. És nem azért, mert rombolóval foglalnak vagy spottolnak. Aztán lehet jönni azzal, hogy ez stathuszárkodás, de akinek egy T8-as csatahajóval 40k alatt van az átlagsebzése, az konkrétan feeder. Olyan, mintha a csapat egyel kevesebb játékossal állna fel. Tegnap 4 csatát mentem, mind a négyet nyertük. Volt egy nagyon nyögve nyelős, már eleve úgy kezdődött a csata, hogy az ellenfélnél egy 3 fős JB szakasz volt és mit ad isten, pont velem szemben voltak. Én is csak 50k körül sebeztem, xp-t is szarul kaptam, de összetankoltam 2,5M potenciálist (ami mondjuk még mindig nem kiemelkedően sok ezen a szinten, de 5 hajó, köztük 3 JB ellen sztem egész jó volt) és feltartottuk annyi ideig az oldalt, hogy a többieknek már csak 1 JB maradt. És a végén 1 BB, 1 CA meg a CV lehozták a meccset, adtam nekik dicséretet is, nem néztem a statjukat, de abban a csatában nyújtott teljesitményük miatt mind a hárman megérdemelték. És még azt sem mondhatom, hogy összedolgoztak volna, mert pl a CV pont beforgatta az enemy Agirját, amikor az Izumo rá akart lőni.
    És ha már eljutottunk idáig, ha csak önmagában megnézzük valaki statját, még nem biztos, hogy tényleg reális képet kapunk az adott játékosról. WoT-ban nagyon sok olyan lila játékossal találkoztam, aki leghátul kempelt. Neki persze mindig volt sebzése, meg azért tényleg jobb játékos volt a többinél, ha egyedül is maradt, még úgy is tudott sebezni, és a hajóban én is néha inkább távolról kempelek (mondjuk ez a ritkább) és persze ilyenkor lehet mondani, hogy azért van a BB lőtávja, hogy messziről lövöldözzön. Tegnapelőtt volt egy csatám, középen kezdtem BB-vel és szégyenszemre a pálya "tetején" kellett kimásznom a szélre, mert középen senki nem volt, az enemy tengeralattjáró meg simán átjött. Aztán persze pingeltek rám, hogy milyen noob vagyok. Aztán amikor kiértem a pálya szélére és 6 km-re felspottolódott az enemy, akkor meg volt nagy meglepődés. Mióta bejöttek a tengeralattjárók, már a minimapnak sem igazán lehet hinni. És oké hogy ironikus módon a BB a leghatékonyabb AS hajó, de ha felspottolni is neki kell, ott már tényleg nagy a baj. Elvileg most eléggé fel is kavarták volna az állóvizet, de meglepő módon nagyon kevés subot látni játékban. Egyrészt biztos közrejátszik a mostani bérleti rendszer is, másrészt már volt ideje rájönni a játékosok többségének, hogy jól játszani baromi nehéz velük eredményesen meg még nehezebb.
    És a végén még a játékosok hozzáállására annyit hozzáfűznék, hogy sokszor panaszkodnak ilyen-olyan dolog miatt a klántársak. Pár hete felajánlottam, hogy csinálok egy doksit ami inkább economic, fejlesztés optimalizálás és hasonló tanácsokból állt volna, tehát nem azt akartam megmondani, hogy kéne játszani a játékkal. Senki nem jelentkezett hogy érdekelné. Mennyivel egyszerűbb panaszkodni, meg a WG-t fikázni ahelyett, hogy utána járnának dolgoknak.
  • ozimak
    #19833
    Hát ebben rohadtul nem értünk egyet. Szerintem kurvára nem mindegy, hogy valaki randomban kezdi el megtanulni magát a hajó irányítását, a consumable-ök kezelését (heal, repair, engine boost, smoke, AA, stb.), az alap mechanikákat, meg úgy nagy átlagban magának a játéknak az irányítását, vagy co-op-ban ahol senkit nem zavar vele. De gondolom te arra gondolsz, hogy taktikailag meg stratégiailag semmi köze egymáshoz a kettőnek. Nos nyilván semmi, persze.
    De azért hagyjuk ibolykát, hogy a random meccsek olyan kibaszott nagy színvonalat képviselnének manapság, főleg az elmúlt 1-2 évben. Néha komolyan el lehet gondolkodni, hogy mi az anyja picsája forog pl. egy olyan player fejében aki egy full hp BB-vel menekül 950-200-as állásnál. Meg azok a shima main-ek akik egész meccsen semmit sem csinálnak csak és kizárólag torpedóznak 15-20-ról, és 990-nél egyedül vannak de még kilövik az utolsó sorozat torpedót. Sok ember még azt a nyomorult számlálót sem nézi. Meg úgy általánosságban semmit.
    Úgyhogy én úgy gondolom, hogy magára a "random"-ra nem nagyon kell felkészülni, főleg ha a mai színvonalat veszem alapul. Inkább a játék alapjait kellene jobban megtanulni sokaknak. Na de ha tele vagyunk (szó szerint, saját tapasztalat) olyan playerekkel, akik 5 co-op és 20 random meccs után már ranked-ben nyomulnak? Mi a faszt várunk? Könyörgöm az ilyen azt sem tudja, hogy van freecam pl. Vagy, hogy ha full broadside-ban áll akkor instant megdögölhet. És mivel nincs kötelező tutorial része (és nem is lesz) a játéknak így marad a co-op mint tanulópálya. Magát a randomot meg "megtanulni" úgysem lehet. Mindenki másképp játszik. Mindenkinek más hajó jön be. Pl annak is ki kell alakulnia, hogy mi az a class amivel a legjobb valaki, vagy amivel a legjobban szórakozik.
    Abba megint bele lehetne menni, hogy hogyan száguldoznak át alsó tier-eken az új játékosok. Az sem tesz túl jót pl. randomban, hogyha megvesz egy Arp Yamato-t vagy egy t9-es prem hajót és azzal kezd konkrétan. Azt hiszik, ha fizetnek 40k-t pl egy Arp Yamatoért akkor istenek lesznek, aztán amikor kicsit több cheek-et mutat és kapja a tripla citet, akkor meg csalásért kiált. Alapok...
    Érdekes módon nekem is jót tett a co-op. Full solo player vagyok, soha még csak divben sem mentem. Így van 53% WR-em. És játszom 2018.01.01.-e óta. Teljesen autodidakta módon, önszorgalomból tanultam meg a játékot. Hogy ne csak élvezzem a játékot, hanem lehetőleg ne az értelmi fogyatékos réteghez tartozzak. Mindenki arra készül fel, amire akar...
    Utoljára szerkesztette: ozimak, 2021.12.11. 08:46:18
  • DannyL81
    #19832
    Más kérdés, hogy a coop egyáltalán nem készít fel a random-ra.
  • ozimak
    #19831
    900 co-op meccset játszottam annak idején, mielőtt be mertem menni játszani randoms-ba. Csak és kizárólag saját elhatározásból. Nem akartam sem a magam, sem pedig mások játékát tönkretenni azzal, hogy az alapokat randomsban tanulgassam mások kárára gyakorlatilag. Úgy látom 10-ből én lehetek/lehettem az az egy kb.
  • Darun
    #19830
    90 csata után nyilik meg a Ranked lehetőség. És ebbe a Coop is benne van. Hmmm.... hmmm...
  • carp3tm0nster
    #19829
    Ez most ranked...
  • Darun
    #19828
    És a global WR-ed még is 50% felett van. Its a kind magic!
  • carp3tm0nster
    #19827
    Ha a WG simán be tud szop@tni n+1 vereséggel zsinórban, akkor ez nyeréssel miért nem működik?
  • DannyL81
    #19826
    Na ja! Ez a kettő BB pont elég zorkó darab mindkettő.
  • carp3tm0nster
    #19825
    Kivéve, ha GK-val vagy
  • Darun
    #19824
    Kremlin = instant citadel
  • carp3tm0nster
    #19823
    Átsiklottatok az felett, hogy "Kremlin" :D
  • Plata
    #19822
    Képet nem csináltam,mert eszembe sem jutott,videó meg dettó.
    Csak akkor ott mondtam egy pár b+-et.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2021.12.07. 12:22:56
  • Darun
    #19821
    Attól hogy nem veled foglalkozott, nem sokat számit. De hogy 90 fokban hogy pattantál le róla, azt nem tudom. Gondolom kép vagy videó nincs róla. Pár km-ről ég cirkálóval is be lehet ütni a BB-k oldalát, szóval aligha a páncélvastagsággal volt a gond.
  • Plata
    #19820
    Kremlin-t nem érdekeltem,be jött hármunk közé,rám nem volt ideje.
    Kb 90 fokos szögben voltunk,nekem totál keresztbe fordult,mert hárman voltunk,két BB egy Cruiser a cruisert akarta kikapni minden áron és tojt rá hogy ott vagyok az oldalában.Csak a kimaradt sebzést sajnáltam.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2021.12.07. 12:10:56
  • Darun
    #19819
    A német Immelmann-on, az orosz CV-ken és az új francia prém CV-n van pattanó bomba.
    A Kremlinről lepattanás meg sztem úgy jött össze, hogy a tornyaid szögben néztek a hajó oldalára. Érdemes odafigyelni erre, mert egyrészt az életed múlhat rajta, másrészt szép sebzést lehet igy bukni. Csak kicsit türelmesnek kell lenni. Én tegnap egy BB oldalába full overpent lőttem (pár km volt csak köztünk és a hajótestet céloztam)
  • Plata
    #19818
    Na még egy érdekes dolog,4.1 kilóméterről kremlin oldalába Montana-val full sortűz.Ap lövedékkel.Egy lövés sebzett a többi lepattanó.

    Jut ezsembe,még valami,a pattogó bombákat milyen fejlesztés adja?
    Ma láttam randomban két CV-t is aki ilyen vízen pattogó izékkel támadt.
    Nem szoktam CV-vel játszani.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2021.12.07. 11:19:28
  • Plata
    #19817
    Ma T8 randomban Constellation-al 1 milliót kerestem.
    No meg 15k xp.Le lőttem 65 repcsit,kicsaptam egy tengeralattjárót,meg kergettem és megtorpedóztam egy carriert.
    Na persze volt más is,de ez volt a poén.
  • Caliph
    #19816
    én néha kikapcsolom a csetet...nyugisabb :D pingelni még tudok ettől függetlenül :D
    de rám is rámirtak hétvégén,hogy minek loptam le a killjét.mondjuk sok xpt igy se kapott volna csata végén,én meg pénzt farmoltam Mighty MOval ,és első is lettem :D
  • DannyL81
    #19815
    Olcsón megúsztad. Tegnap rám is rám írtak csata után, de nekem anyámmal kellett volna szexuális kapcsolatot létesítenem.
  • Darun
    #19814
    Ez a csatám konkrétan Salemmel volt, aminek 8,5 km a radar távja, tehát elég közel kellett mennem. Elvileg 3 BB támogatott, gyakorlatilag teljesen profi módon helyezkedtek úgy, hogy még véletlenül se tudjanak rálőni a DD-re, amit felradaroztam (pedig ő nem volt sziget mögött egyszer sem) Akkor minek nerfelni a radart, ha a csapat nem képes még azt a 40 secet sem kihasználni, amig spotton van?
  • Caliph
    #19813
    nemtom,ezt a radaros dolgot is talán úgy oldanám meg hogy legyen egy modul,ahova szabadon választhatsz,de csak egy hydrot egy radart,vagy füst,vagy bármi amit akarsz,és csak az van. nyilván ilyenkor az cirkák többsége radart rakna fel,szal nerfelni kéne azt is max 10km,és sokkal sokkal rövidebb hatótáv. és jó lenne ha a hegyeken nem látna át,csak azt tudná radarozni ami amúgyis line of sightban van. füstön pl átláthat.
  • carp3tm0nster
    #19812
    Na igen, a hajók leosztásánál IS mellélőnek. Radaros CA-k száma, vagy pl nálunk Yoshino, ellenfélnél meg Petro/Stalingrad/Moskva. Nyilvánvalóan le sem szarják ezt a részt sem, nemhogy a képesség alapú MM-et.
  • carp3tm0nster
    #19811
    Mivel szinte minden számomra fontos ágat kihúztam, maradt a ranked aminek értelme is van. Vagyis volt, mert így ebben a formában nincs. Az is izgalmas, hogy nem tudok lemenni most rank3 alá, ha vért izzadok sem.
  • Darun
    #19810
    Egyébként van ilyen. A kezdetek óta benn van a játékban a "Játékos profil szint" és a Ranked az utolsó előtti szinten van. Ehhez olyan 150-200 csata kell. Sajnos attól hogy valaki hülye, 1000 csatával sem lesz okosabb. Meg 10.000 csatával sem. Tegnap rám irt valaki egy csata után, hogy csak 100 csatám van Lyonnal, inkább játsszak valami más játékot. Az, hogy nekem 100 csatával van annyi átlag sebzésem, meg WR-em mint neki 500 csatával, nem igazán zavarta. (am meg ha nem játszok, akkor hogy a retekbe legyen 500 csatám nekem is? Fck logic!) Amikor megkérdeztem tőle, hogy ez miért van (ha 500 csatája van Lyonnal, akkor miért nem tud vele jobban játszani, mint én 100 csatával) arra persze nem kaptam választ, csak hagyjam abba a játékot. Mert ő az okos, ő tudja.
    Tegnap én is Rankedeztem. Összesen 4 csatát mentem, mind a 4 bukó. Ebből 3 volt Ranked. Két csata ugyanazon a pályán volt, csak az ellentétes oldalról indultunk. Az egyiken DD voltam és egy másik DD-vel elindultam az egyes foglalási pontra, az egész csapat meg a dupla oldalra ment. Mondtam nekik oké, de akkor nyomják át azt az oldalt. Persze az ellenféltől a mi oldalunkra jött 2 dd, a radaros CA meg a BB is. A Shima-t rögtön ki is szedték, én meg összeszedtem egy random torpot, aztán gunfightban legyőzött a Daring. Persze a csapat közben nem nyomta át a másik oldalt, a BB közben elkezdett középre menni, ahol semmi nem volt, a Daring ágyuval lőtte úgy hogy nem is füstölt magának, aztán persze a Yama is osztotta a végén az észt, hogy nem volt spot. Jah, mert a tőle 9 km-re levő Daring úgy ágyúzott, hogy nem került spotra. Hát persze.
    A következő csatában mind a három BB el akart menni a dupla oldalra (2 Yama és egy Conqueror) mire beirtuk nekik, hogy azért ezt nem kéne. A dd-t persze itt is rögtön kiszedték előlem, én meg hiába radaroztam az ellenfélét, a 3 BB fogta magát és elment megkerülni egy szigetet, miközben 2 dd meg 2 BB engem lőtt, semerre nem tudtam mozogni. Másodszor is kiradaroztam a dd-t, akkor se lőtt rá senki. A csata végén megnéztem, nekünk 2 BB volt 45% WR alatt (de a harmadik se csinált semmit), az ellenfélnek mind a 3 50% felett volt. Ebből a mi oldalunkon csak 2. Az első csatában, ami Random volt és a Lyonnal mentem, a végén már csak én éltem és egy Tirpitz. Ketten üldöztünk 4 BB-t, akiket a CV is támogatott. (Jó, igazából csak 3 BB-t üldöztünk, a full HP-s Nagato jött felém, a Tirpitzet meg közben elintézte az Amagi)
    Lehetne most arra hivatkozni, hogy hol itt a balansz az MM-ben? A WG már többször is kijelentette, hogy a játékosok képességeit illetően semmiféle balansz nincsen (függetlenül attól, hogy egyes csatamódoknál ki van emelve, hogy a csatákat az azonos képességű játékosok között osztja szét, de ez nyilvánvalóan hazugság) Amúgy ha tényleg igy lenne és a hülyéket rakná egy csapatba, a másikba meg a jókat, akkor tényleg 100-0% lenne a nyerési arány. Az, hogy a hajók leosztásában ez mennyire korrekt, szintén lehetne hosszan vitatkozni (az egyik oldalon 3 radaros hajó, a másikon 0), de amig van olyan csata, ahol a 3 radaros hajó veszit, addig a WG is hivatkozhat erre, tehát balansz ebben sem lesz.
    Az egyik klántársam kitöltötte a WG kérdőivet és beleirta, hogy vegyék ki az Arms Race-t, mert szerinte hülyeség. Az Arms Race, akárcsak a Ranked opcionális, mindenki maga dönti el, hogy akar e játszani vagy sem. Tehát azért, mert valakinek nem tetszik, még nem kell kivenni, az adott játékos ne játsszon vele, ott van még a Random/Coop, meg a Scenario. Az epicentert sem fogják sztem kivenni, mint csatamódot, pedig a játékosok többsége azt se érti. De ezért mondjuk nem a játék a hülye.
  • ozimak
    #19809
    Ezért nem megyek ranked-et. Teljesen színvonaltalan. Minimum az kellene amit te is mondasz, hogy min. 1000 random battle ahhoz, hogy egyáltalán részt vehess. A skill based mm-ről meg nem is beszélve. Szó szerint boldog-boldogtalan jön ranked-be. Szétcseszve ezzel az olyanok játékát akik el is akarnak valamit érni benne. Vért izzadva próbálod értelmesen játszani a játékot, de jön egy-két ilyen iq fighter és azt hiszi co-op-ban van kb. Okádék, fel tudok benne robbanni. Természetesen akárhányszor próbáltam meg nekifutni, már az első 3 meccsen elment a kedvem. A rewardok miatt jó lenne, de úgy látszik ebben is több esélye van egy időmilliomos idiótának 44% WR-el mint egy értelmes játékosnak aki tanulni is akarta/akarja a mechanizmusokat meg magát az alapokat.
  • carp3tm0nster
    #19808
    Nem lehetne bevezetni, hogy rankedben legyen minimum csata limit? Bejön 300-400 csatával T10-ben és kellemesen elhajókázik...