21966
banner
A Wargaming új MMO játéka
  • ozimak
    #19885
    Szuper gém volt (10 perces meccs volt. Meghaltam az első 4 percben)
    Utoljára szerkesztette: ozimak, 2021.12.23. 19:48:39
  • Darun
    #19884
    Épp most mentem egy csatát, az enemy cv-je utolsó helyen végzett (mondjuk T4-es cv-vel nem nehéz T5-ös csatában) a srácnak 732 csatája van és 2 T10-es tech tree hajója (meg egy prém). Asszem át kell értékelnem magamban pár dolgot a játékkal kapcsolatban. Lehet egyszer nekem is jegyeznem kéne, hány csata újra húzni egy ágat.
    Ha már újrahúzás. A mostani event végén (ha jól értem) egy tech tree T5-ös hajót ad meg hozzá perma camo-t. A hajók az Omaha, a Jagu meg a Cavour. Esetleg aki resetben gondolkodik, a küldi teljesitésével az adott ágat rögtön T5-ből lehet kezdeni, ezzel némi free xp-t megspórolva, plusz a perma camo némileg meggyorsitja az újrahúzást is. (nekem az Omaha adja magát, az ősszel úgy is az volt soron, mivel az LCA ágon T6-tól minden hajóra van perma camo)
  • lonvard
    #19883
    Grafoztam egyet. Imádom, Most is egy kiélezett végjátékban az utolsó 3 hajó közt maradok, és lehozzuk a meccset. 370 csata, 58% winrate nálam, aki átlagos gamer vagyok. Messze a legjobb statisztikám, tehát ez egy irgalmatlan opé hajó. Erre megnézem a Flamu mit mondott rá anno, és azt mondja, hogy inkább a Schwanhorst, mert az csatahajó, Graf meg annak kevés. Ilyen gyatrán jellemezni ezt a hajót, tisztára hülye. Odáig nem jutott el, hogy a Graffal a csapat nyer egy extra csatahajót, cirkáló besorolással. Eleve előnyből indul az a csapat, amiben ez a hajó ott van, a másik csapatban meg egy átlagos 6-os cirkáló. Lehet hogy papíron nem ér fel a páncélzat+fegyverzet egy csatahajóéval, de fordulékonyságban, a torpedóival, sokoldalúságával, baromi jó ágyúkkal ez egy nagyon erős hajó.
    Aki ezt lehúzza, az egyszerűen egy majom. Flamu, majom vagy. :P


    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.12.23. 19:36:22
  • DannyL81
    #19882
    FLAMU-nak bejön
  • Darun
    #19881
    Nekem a 6 nagyon kevésnek tűnik, hiába a jobb dispersion. Se a Gnei-nél, se a Georgia-nál nem sikerült megbarátkoznom ezzel leosztással. A wikin úgy szerepel, hogy BC dispersion, de úgy tudom hogy hivatalosan csak az új német BB ág számit BC-nek, ott meg a saját tapasztalataim szerint hasonlóan ratyi a szórás, mint a BB ágon, csak itt lőtáv sincs hozzá.
    A 19 km-es lőtáv még oké is, kérdés hogy azon a távon mit visz át az AP. Am még nem vettem ki és nem is nagyon sietek vele, inkább a többi meglévő hajót hópelyhezem.
  • Paradoxon61
    #19880
    Nekem nincs, de nem is hajtok rá. A leírás szerint 6 ágyú ami elég pontos, 19 km-es lőtáv, de páncél szinte nulla. COOP-ban találkoztam velük, a cirkálók is lazán szitát csináltak belőle. Az új feladatsorhoz jó lenne, de alaposan átnézve a feladatokat iszonyú sok játék kéne ahhoz, hogy az teljesíthető legyen mind a megadott 1 hónap alatt. De ez csak az én véleményem.
  • DannyL81
    #19879
    Repulse megvan már valakinek?
  • Darun
    #19878
    Kipróbáltam. Csak T7-et kaptam, de a csapatom azonnal belemmingelt... a poén, többet spottoltam, mint amennyit sebeztem. A csata ugyan nem volt rossz, annak ellenére hogy a csapat átlagon aluli volt, de azért érződött hogy a hajó tényleg hulladék. Hogy azért valami jót is mondjak róla, a lövegek elég pontosak (összehasonlitásként a Cezar szórása 16.4 km-en 211 m, a Novo szórása 181 m 17.4 km-en, mindkét hajón van aiming mod) Illetve a többi orosz BB-hez képest gyorsan is forognak.
    (és még egy poén a végére: a Cezar ugyanazzal a kaliberrel T5-ben nagyobbat sebez AP-van, mint a Novo T6-ban! Grath russian AP!)
    Utoljára szerkesztette: Darun, 2021.12.23. 02:47:33
  • Paradoxon61
    #19877
    Nem lesz a kedvenced szerintem.... 3 COOP csatát nyomtam le vele, nem rossz amíg vannak spotterek. Amint kilőtték őket vagy lelépnek, ez már csak egy vak és béna kacsa amit szépen lehet pirítani a távolból. Nem barátkoztam meg vele én sem. :)
  • DannyL81
    #19876
    Novorossiysk. Nem rossz amúgy, de valóban nem egy Bayern vagy Warspite.
    Utoljára szerkesztette: DannyL81, 2021.12.22. 16:45:48
  • Darun
    #19875
    Meg lett ez a Novoizé, megnéztem az adatait és úgy döntöttem, inkább nem hajózok ki vele. (bár a fő ok amiért kiléptem a 3 vereség volt zsinórban). Összehasonlitásul, mivel ez egy T6-os orosz Cezar:
    -kapásból -5000 HP ami a +1 szinthez képest azért elég tré
    -lőtáv/concealment arányban is gyengébb az olasznál
    -ugyanazok a 320-as lövegek, ugyanazzal a töltési idővel
    -0,5 csomóval gyorsabb <3
    -orosz DCP
    Szóval az adatok alapján elég hulladéknak tűnik, főleg hogy a MM-t ismerve sokat fog T8-ban úszkálni, ott a 17 km-es lőtáv "kicsit" kevés. Főleg a 15 km-es spot range mellett. Majd este kipróbálom.
  • DannyL81
    #19874
    Nem azt mondtam hogy gyorsan, hanem hogy meg lehet csinálni.
  • Darun
    #19873
    A coop csatás 500 base xp-re hiába teszel fel camot meg signalokat. Most kicsit türelmetlenebb vagyok, a reserch-es hajókra meg a T8/T9-es fejlesztés alatt lévő hajókra prém camot meg legendás signalokat teszek. Nyertes csatáért olyan 10-20k xp jön csatánként. A vesztesre is ad átlag 5k-t. Egy jó coop csatáért, ha mindent felteszel és tényleg nagyon adja, akkor talán kapsz 5k-t. Oké, ott nagyobb a nyerési arány, meg a csaták is rövidebbek, viszont ott sem adja mindig, plusz ott vannak az "5 perc alatt elhullik az ellen" ami legtöbbször nagyon rosszul adja az xp-t. És honnan lesz valakinek annyi signalja? Mert a sok coop csata zabálja. Amennyit elkölt signalokra, annyiból akár vehetne egy T8-9-es hajót is.

    Hogy ne mindig csak a panaszkodás menjen, ma 17 csatából 3 volt vereség.
  • Tono34
    #19872
    20 láda: Loyang, London, Scharnhost, 25k szén 180nap prém többi a sallang.
  • DannyL81
    #19871
    Flaggel, kamóval simán.
  • Paradoxon61
    #19870
    Elvileg lehetséges. Megnéztem, most járok 700 COOP csatánál és T6-nál, de úgy hogy több ágat húzok egyszerre. Tehát elméletileg ha csak 1 ágnak feszült neki és mindent arra fektetett be, akkor eljuthat T-10-ig. A subokat simán megszereztem már másodszor én is T6-al. Igaz nem vesződöm velük, COOP-ban értelmetlenek és deficitesek csak, máshol meg nem rontom velük a levegőt. Erősen gondolkodom ezen a szupershipen is, hogy van e értelme. Rankeden használható és COOP-ban ha jól olvastam 2 napig. Elsőre nem járok egyenlőre, a kapott T-10-es DD nem is alkalmas erre, ehhez gyenge. A COOP-ra meg jók a sima hajók is, egyedül talán a kiváncsiság az ami hajt engem is, hogy milyen hajók ezek. Viszont az érem másik oldala hogy a felszerelésük milliókba kerül arra meg nem kívánok költeni, tehát azt hiszem inkább én is a többi küldire összpontosítok, a zászlók, álcák hasznosabbak. :)
  • Darun
    #19869
    2000+ coop csatája volt. Onnan volt neki hajója is. Bár azt sem tudom, 2000 coop csatából hogy jön össze egy T10-es hajó.

    Többek között ezért is nem tartom szerencsésnek, hogy a Rankedet összekötötték a T10*-el. A múltkori Arms Races szezon sztem jobb volt. Az Arms Racenek nincs olyan komoly tétje, igy ha valaki nem vesz benne részt, nem is igazán mara le semmiről. Ugyanez a Rankedről már nem mondható el.
    Mondjuk viccesebb volt az, hogy egy "kezdő" klántársam T6-os hajóval megszerezte a subokat a küldivel, utána meg a T8-as subbal a T10-es bérhajókat CB-re. Érdekes dolgok ezek.
  • Paradoxon61
    #19868
    "Új rekord! 31 Random csatás játékos Rankeden <3"
    Ne lepődj meg ezen Darun, bár azt hiszem (de nem tudom, mert nem néztem), hogy 31 csatánál több kell a 14-es szinthez ami engedélyezi a Rankedet. Én is belátogattam oda, és ennek 1 oka van. A szuperships érmét ha meg akarja szerezni, akkor be kell mennie a rankedre és ott szerezni 800 xp-t. Tehát azok a kezdők aki csinálgatják a csataküldiket és netán szereztek 10-es hajót be fognak oda menni ezért a 800 xp-s éremért többször is mivel csak ott lehet hozzájutni. :)
    Megjegyzem, hogy az én látogatásom sem tartott 5 percnél tovább a DD-vel, mivel volt olyan kedves a mögöttem lévő csatahajó és cirkáló hogy amikor meglátták a felspottolt Kurfürstöt, hátra arc és elhúztak. Én meg 3x is spottoltam mire észrevettem nincs kinek, viszont addigra már én is spottolódtam és ők viszont még jól is céloztak. Ez van, nem is tudom miért nem lepett meg. :)
    Szerintem az érméért járnak oda a kezdők, holnap én is megyek, mert megint csak így adja, addig nem lép tovább a feladatsor.
  • Darun
    #19867
    Új rekord! 31 Random csatás játékos Rankeden <3
  • Darun
    #19866
    Esetleg immune zone.
  • pajer_csaba
    #19865
    Magic.
  • Plata
    #19864
    Ebben a játékban irtó fura dolgok történnek néha.
    Montana-val Goliath oldalába két sorozatot küldtem bele,a lövések kb 85%-a lepattant.Összesen 13k sebzés.Yamato oldalába is két sortűz,kétszer citadella és 43k sebzés.
  • Plata
    #19863
    Négy darab camo.
  • Paradoxon61
    #19862
    A mai ajándék a fegyvertárban a csillag alatt egy kari konti.
    Nekem atlantát dobott 10-es kapitánnyal.
    Ne felejtsétek el begyűjteni. :)
  • DannyL81
    #19861
    Végre dob egy hajót ez a nyomi kari konti, mondom jippiii. Erre mit ad!? Siliwangi-t..
  • Paradoxon61
    #19860
    Tűzoltóság!
    "Egy szó mint száz: A két tábor lehet, hogy meg van még mindig," Pontosan erről van szó. Megvolt, meg van és meg is lesz. A focis hasonlatod kicsit sánta ez esetben. Az oka is egyszerű. Ez NEM csapat játék csak annak próbálják nevezni. A foci az. A csapat és Te döntöd el, akartok e együtt játszani és megtenni közösen mindent csapatként a győzelem érdekében. Erről itt ez nem mondható el. Behajítanak egy csoportba (szándékosan használom a csoport szót csapat helyett), aztán vagy játszol vagy bámészkodsz, vagy harcolsz vagy idióta módjára össze vissza hajókázol csak, esetleg japánt játszva kamikaze leszel és ENNYI. Semmit nem tehetsz ez ellen, maximum azt, hogy nem játszol. Netán addig idegeskedel míg infarktust kapsz ha ideges típus valaki.
    Sem a társaságnak, sem neked, nekem játékosnak akár a COOP, akár a random csatában nincs lehetősége megválogatni kivel játszon együtt. Tehát én azt mondom, hogy ilyen esetben csapatnak nevezni a résztvevőket vicc, csapathoz méltó viselkedést elvárni tőlük meg hiú ábránd. 10 évvel ezelőtt ugyan ez volt a helyzet és most olvasgatva benneteket semmi nem változott e téren. :) No meg látom a COOP-ban is, hisz ott is megvan a hajókázok a legtávolabbi sarokba, elbújok egy sziget mögé nehogy kilőjenek, belerohanok a másik hajóba és 1 perc alatt végeztem is stílus hogy csak párat említsek. A legjobb hajnalban játszani COOP-ban. '-2 játékos, a többi bot. Mivel a játékos oldali botok sík le vannak butitva így rövid úton marad 2 játékos és az ellenfél botok. Néha az ilyen azért elég kemény menet tud lenni. :) Ilyenkor lehet COOP-ban 80 ezres sebzéseket összehozni. Amúgy esélytelen.
  • Paradoxon61
    #19859
    Darun!
    Válasszunk külön dolgokat. Ami a kérdésed illeti én sem tudom mi a jó nekik, de ezek szerint már az sikerélmény, hogy tudtak lőni egyet. :) Megjegyzem régebben volt "szerencsém" baráti körben látni ilyeneket játszani. Ők tizenéves gyerekek voltak, az apjuk által vett prém tankokkal és hajókkal bohóckodtak és itt a bohóckodtak szót szó szerint kell érteni. Csatába be, gázt bele, lőjünk párat, jé kilőttek, röhögés. Ennyi volt. Ők ezt élvezték. Nem tettem szóvá, hogy nézni is rossz, mert egy ilyen dolognál nálam a barátság többet ér. Ezen nem vitázom, nem ér annyit.
    A másik. Csalás:
    Nem tudom most mi a helyzet, amit én írtam, az már jó 5 éve volt, ezért is hagytam abba ezt is és a WOT-t is. Akkor volt divat a célzó program, amit ha feltettél, pontosan mutatta hová kell lőni és olyan gyönyörűen kapkodták ki vele még a szigetek mögött lévőket is hogy csak na. A WOT-ban akkor volt divat a növényzet eltüntetős progi ami által láthatóvá váltak a bokor mögött lapulók is.
    Ezek és még egy sor más progi élvezhetetlenné tették a játékot.
    Mára megöregedtem, nem csak a 61 év, de az izületi gond is megtette a hatását, viszont újra kedvet kaptam, így belátva korlátaim én COOP-ozom. Megjegyzem, itt is vannak gyökerek sajnos, ma is belefutottam egybe. Beállt elém és amikor kilöttem az U-bot torpedóit bejött keresztbe felfogta őket, hogy ne tudjam kilőni a csatahajót mert ő is azt akarta. De ezen már csak nevetek.
    Yukon.
    Ahhoz képest hogy T-7es fun kis hajó. Citadellát még egyáltalán nem tudtak neki lőni, állja a T-8-as csatahajók lövéseit is.
    5300/11900 a sebzés HE/AP, Jó szórás, 60500 HP, Sebesség remek, 28 csomó, jó légvédelem.
    COOP-ban arcbamászósan játszom vele, bírja és osztja a pofonokat. A torpedókat viszont nem kedveli. Nem hajlamos a folyamatos égésre, elég ritkán gyújtják fel.
    Specializált javító csapata van, ami: +1210 HP/mp, 22 sec aktív, 77,6 sec az újra töltés és 4 töltet van.
    Lőtáv: 15,7 km.
    No, ennyi, nem akarok regényt írni :)
  • Darun
    #19858
    #19852 Pedig a Leander már egy nagy ugrás az elődeihez képest. És amikor bejött az angol cirka ág, akkor még csak 6 seces füstje volt mindegyiknek, ami azt jelentette, hogy ha lehúztad a sebességet és elkezdtél füstölni, a füst már lejárt és simán kifutottál belőle. Azért ezt azóta rendesen felbuffolták. A lőtávja tényleg borzalmas, és messziről nem is túl hatékony a kis kaliberű AP lövedék, hiszen már a cirkálókról is könnyedén lepattan. Am ajánlom figyelmedbe a Huanghe "kinai" cirkálót, ami egy "kicsit" módositott Leander. -1 löveg, helyette AA, a füst helyett meg mozgó füst és képes HE-t is lőni. A saját tierjében nagyon OP, nemrég volt T6 CB, szinte minden második csatában volt Huanghe. (az első hét után korlátozni is kellett a füstös cirkálókat, mert tele volt velük a játék) A Fiji is jó sztem abban az ágban. Az Edinburgh már super heallel van ellátva és bár a lövegkaliber még mindig csak 152, a felépitményen keresztük csúnya sebzéseket lehet bevinni még a BB-knek is. Ráadásul valamikor kaphattak conceal buffot a brit CA-k, mert nagyobb detect rangere emlékszem. Az Edinre füst helyett már lehet rakni radart és a torpedói is 10km-re mennek. Igazából ennek az ágnak a két gyengesége a kis lőtáv és hogy nagyon könnyű őket kikapni, emiatt mostanában nem is túl népszerűek. Neptunnal pl nem is tudom mióta nem találkoztam. Edint se sűrűn látok. A Mino még gyakoribb, de sztem stilusában elég messze áll a klasszikus cirkálózástól, ezért nem olyan népszerű.
    (és igen, ha füstben spottolódsz, valszeg van egy dd a közeledben, aki spottol a csapatának, a felspottolt angol LCA-k meg ált elsődleges célpontok, hiszen a legkönnyebb sebezni őket)
  • ozimak
    #19857
    Hát, szerintem ebben a játékban a "beleszarok 600" hozzáállás, több normális játékost fordított el ettől a játéktól mint a cheaterek. Meg pontosan milyen cheatről is beszélünk? Aimbot? Vagy "spothack"?
    Nem azzal van a gond ebben a játékban, hogy eltalálnak ha full broadside vagyok, hanem az hogy a csapattársaim nem tudják mikor kell és mikor nem kell pusholni. Nem érzik. Nincs stratégiai, vagy taktikai érzékük vagy csak egyszerűen leszarják. Mondhatjuk ezt annak is, hogy "csak kimondottan szórakozni jár fel". Bár ezt már ezerszer kitaglaltuk a streamekben is, hogy fingunk sincs mi a bránert lehet élvezni azon, hogy egy meccsen lövök 5x a BB-mmel, találok 3x és csinálok 20k sebzést 10 perc leforgása alatt.
    A cheat-re visszatérve: A lövéseknél a szerver oldalon számolódik ki a "shell grouping", tehát hogy egész konkrétan hol találsz. Ezért van a sok desync. Ezt nem tudod befolyásolni kliens oldalon. Maximum azt láthatod hová fog becsapódni a salvo, miután kilőtték. Ha felnézel a netre, láthatod is hogy a wows-ban csak ilyen cheateket használnak. (már aki) De nekem speciel nem ilyen jellegű gondom van a játékkal. Meg még nagyon sokunknak. Nem az a bajunk, hogy valakit eltalálunk-e vagy sem. Meg, hogy valaki hogy találhatott el "így meg úgy". hanem az hogy a meccsek szarok. Fosok. A konkrét teljes meccsek egész egyszerűen unalmas, értelmi fogyatékosok harca sok esetben. Amikor úgy érnek véget a meccsek, hogy a 12. kap 2-300 xpt, a felette lévők meg 3-400-at??? Az első 1-2 játékos karcolgatja talán a 600-800-1000 xpt??? Random meccs végén? Co-op-ban még oké... Egész egyszerűen tele van a játék beleszarok 600 stílusú emberekkel, akik ráfogják, hogy "ők csak szórakozni jönnek" és ezzel másik kitudja hány ember játékát is tönkreteszik. Ugyanis ez egy csapatjáték. Csak sokan még ezt az alapvető tényt sem veszik észre. Mennek a vakvilágba J vonalon egyedül 20-ról pötyögtetnek, csinálnak x dmg-t azt jóság van. Majd full hp-vel túlélik a full vesztes meccset. Arról megint nem is beszélve, hogy sokan még azt sem tudják, hogy minden meccsen kifizetik a hajó összes költségét, függetlenül attól túlélik-e vagy sem a meccset. Senki nem várja el ezektől a playerektől, hogy tanuljanak meg super unicum szinten játszani (én sem tudok). De legalább alap dolgokkal legyenek tisztában. Egy romboló (még ha shimakaze is) nem csak és kizárólag a szélekről való torpedózásra való. Vagy hogy a BB nem kizárólag tankingre, vagy messziről való "snipingra" van (akármelyik). Cirkálókra sem lehet ráhúzni, hogy azért mert DM vagy Moskva, nem mozdulok vele a sziget mellől. Vagy egy Woosterrel pl. Mostanában pl. egyre több a Yoshino player aki 18-20-ról rangemodddal egész meccsen pötyögtet. Igen puha hajó, de akkor is lehet vele faszán DD-t elcsípni is pl. Csak okosan kell.
    Sok ilyen dolog van. Pl amit mondtál, hogy ha cirkálóval vagy akkor nem olyan a dolog füstből lőni mint DD-vel. Ez sem igaz általánosságban. "Smoke firing penalty." Minden hajónak más. Általában kaliberhez van kötve, nem hajótesthez pl. De ez sem teljesen igaz mert a WG össze-vissza kuszálta már ezt a mechanizmust is. Pl. az Elbing 150mm-es ágyúinak 3.53km a smoke firing penalty, míg a Kleber 139mm-esének 4.15km. De ha már a cruisereknél tartunk a minonak pl. csak 5.4km. A Leandernek speciel 4.6km csak. Tehát ha a Leanderrel füstben lő valaki és észreveszik, akkor javasolt a hydro-t azonnal benyomni (ha még nincs) mert 4.6-on belül van egy (feltehetőleg) DD. és mivel a Leandernek 4km-es a hydroja így gyorsan el is lehet csípni akár a füstben ülve/mozogva is. De mondjuk ha onnan kiszúr akkor érdemesebb azonnal elhagyni a füstöt és elkapni a szemtelent :) Nincs olyan DD akinek 4.5km a concealmentje.
    Egy szó mint száz: A két tábor lehet, hogy meg van még mindig, csak a "szórakozásból játszó" kezd kicsit többségben lenni azokkal szemben akik értelmesen akarják játszani a játékot és nem mazochisták. Az a baj, hogy amíg az én felem (értelmesebben játszó playerek) ezer és ezer indokot tud mondani, addig a másik csoport csak annyit tud felhozni, hogy "én így élvezem a játékot, ez csak egy játék"...
    Ha fociban bemennék és egész meccsen belerúgnék 3x a labdába, azt is úgy, hogy lehetőleg játékosnak ne nagyon legyen esélye se elkapni, a kaput még célba se veszem, és a végén úgy jövök le, hogy "nekem ez jó szórakozás volt, ez csak egy játék"... akkor valószínűleg legközelebb nem hívnának nagyon el focizni sehová. Erre lehet mondani pár példát de annyi a lényeg, hogy itt muszáj alapon kell egyre többet ilyen típusú játékosokkal egy "csapatban" játszani. Nem túl felvidító.
    Ha érdekel tudok jópár screenshotot mutatni ilyen emberkékről meg csapatokról. Csak most lusta voltam munka után még a szöveg mellett feltölteni 10-15db képet is. Ez mondjuk már tavalyi, de ilyenek. Ez már idei pl.
    Vagy itt vannak magasabb tierben is: 1, 2
    Itt most nyilván a lényeg a vesztes (hol mi hol ők) csapat xp-jét kell nézni. Siralom.
    Ellenpéldának pedig ez pl.
    Utoljára szerkesztette: ozimak, 2021.12.14. 18:31:51
  • Darun
    #19856
    #19850 A kérdésem teljesen komoly volt (bár lehet nem most tettem fel, hanem korábban). A játék célja hogy szórakoztassa az embert. A Játékoslét kutatás évek óta foglalkozik a témával, tömören összefoglalva a lényeg, hogy az ember a flow élményt keresi, erre a legalkalmasabbak a játékok és a kreativ hobbyk. Én minden bizonnyal a stathuszár csoportba tartozok, a WoWs-ban mindenképpen, de pl anno Mass Effecteztem is, nem mondom hogy ott nem érdekelt a győzelem, hiszen mind azért multiztunk, viszont ahogy ebben a játékban is nehéz egy mindenre kiterjedő értékkel mérni a játékosok hatékonyságát, úgy a ME-ben sem feltétlen tükrözte a meccs végi pontszám azt, hogy ki mennyit tett hozzá a csatához. Ezt reálisan és pontosan mérni kb lehetetlen is lenne. Sok platinát lenyomtunk úgy, hogy vastagon az utolsó helyen végeztem. Persze az egy cooperativ multi volt, azért kicsit még is más, mint ez. Ott igazán nem zavart hogy kevés pontot hoztam, mert ált enyém volt az a karakter, ami biztositotta a túlélést, de kevésbé volt fun játszani vele. Én még is imádtam. Mindegy hogy valaki stathuszár vagy funplayer, a játék lényege mindkét csoport számára a flow élmény elérése. A fentiek ellenére nem mondhatom azt, hogy a WoWs arányaiban kevesebb flow élményt tesz lehetővé, mint a ME multija. Igazából egy sikertelen küldetés után ott is lehet bosszankodni, de értelme annak sincs. Illetve te azért eléggé leegyszerüsitetted ezt a dolgot, mert azért nem minden fun player piroska, mint ahogy a stathuszárok sem feltétlen az uniq játékosok körére vonatkozik. Az avg fun playert a piroskától az különbözteti meg, hogy ő szeretne fejlődni és hajlandó tanulni. Nem biztos hogy azért, hogy nőjön valamelyik statja, hanem azért, mert igy számára is "funabb" lesz a játék. Ez tök logikus, nem? A piroska az a játékosréteg, aki teljesen leszar mindent, nem érdekli, hogy működik a játékmechanika, hogy milyen cselekedet milyen következményt okoz, ő csak megy oszt lő. Ő nem fogja fel, hogy ha full broadban áll, akkor úgy kicsapják mint a sz@rt, vagy hogy ha full egyenletes sebességgel hajózik egy irányba, azzal növeli az ellene leadott salvok találati esélyét. Ha nem találod el, az ált az RNG-n múlik, ha lepattansz, az meg a szerencsén, mert pont olyan szögben érik a találataid, amik miatt lepattansz. Nah most az én kérdésem az volt, hogy mi okoz flow élményt egy piroskának, aki szinte semmit nem tesz hozzá a csatához, ha véletlenül még is jó eredményt ér el, általában az is az RNG miatt van. És ez sztem többségében nem a "noob vagyok, de még is ki tudtam lőni" örömöt jelenti. Vagy ha még is, akkor az illető annyira piroska, hogy még azt sem látja be, hogy szerencséje volt és nem a saját tudása miatt érte el az eredményt. Am felmerül az újabb kérdés: a jobb játékosoknak mennyire/milyen arányban okoz flow élményt egy-egy eredményük. Mivel ők eleve jobbak az átlagnál, nekik ez a természetes. Hogy egy eredmény jó, azt kétféle módon értékelhetjük. Egyrészt lehet csapat szinten, pl amikor te leszel az első egy csatában. És lehet egyéni szinten, amikor a saját egyéni teljesitményedet sikerül túlszárnyalnod. A kettő nem feltétlen fedi egymást, biztos mindenkivel előfordult már olyan csata, hogy első lett ugyan, de azért érezte, hogy a saját teljesitményéhez képest ez még mindig csak átlagos volt. (ez főleg a 15-0-s csatáknál jelentkezik) Egy jó játékosnak sztem a saját átlagához képest majdnem olyan nehéz kiemelkedő teljeditményt nyújtania, mint egy piroskának. Egyrészt egészségügyi szempontból nyilván jobb "lesz@rom" piroskának lenni, hiszen ő nem idegeskedik semmi miatt. Még akkor se, ha csak 100-200-500 csatánként sikerül is megélnie a flow-t. Őt a saját szerencséjére ez a nem túl jó arány sem érdekli. Kb ilyen játékos az öcsém is. Apámat viszont ez zavarja, mmint a saját gyenge képessége, meg a csapattársaké is. Még is játszik. És neki pl sztem sokkal több negativ élményt okoz a játék (WoT), mint pozitivat. Valószinű én is rontottam a helyzeten, hiszen én is számokkal elemzem/mérem egy csata sikerességét illetve egy elért eredmény minőségét. Apám az átmenet a csoportok között, aki ugyan piroska, de őt zavarja ez, meg a többi játékos "butasága" is, de fejlődni ő sem képes. Pedig ő pl néz WoTos videókat, de ahogy észrevettem, tanulni nem tud belőlük. Persze ezt lehet a korára is fogni, de sztem a szándék is hiányzik belőle.
    Sikerült nekem is jó terjengősen leirni, röviden összefoglalva azt nem értem igazán, hogy a játék a szórakozásról szól, de egy piroska nem igazán ér el jó eredményt, akkor számára mi a szórakozás a játékban? Illetve itt jön be az, hogy az első pár percben meghal, a csapata átlag 55%-ban vagy többször veszit. Akkor miért nem coopban játszik? A csaták gyorsabbak, még ha piroska is, a győzelmi aránya 90% felett lenne és egy bot ellen valószinű komolyabb eredményeket érne el. Mivel a rossz játékosok ált kitartóak is, meg amúgy is mindent leszarnak, annak se kéne gondnak lennie, hogy több idő coopban kihúzni egy hajót. Akkor még is mi motiválja őket arra, hogy Randomban bénázzanak? Illetve a piroskák esetén mindig oda lyukadok ki, hogy miért bohóckodik apám a WoT-ban és idegesiti magát feleslegesen, amikor pl a Heroest vagy a Civilization 2-t jobban szereti és ott még sikerélménye is gyakrabban lenne? Miért ellenségei az emberek a saját boldogságuknak/flow élményüknek?

    Ami a csaló programokat illeti: biztos hogy vannak akik használják és biztos hogy vannak olyanok is, akik olyan modokat használnak, amik ellen a WG sem nagyon tud mit tenni. De azért nagyon sok multi játékhoz képest sztem a WoWs-ban nagyon kevés csaló van. Ráadásul amiket én láttam videókat a témában, azok sem olyan durva csalások, mint amilyenek az FPS-esek többségében élvezhetetlenné teszik a játékot. Itt nincsenek sebezhetetlen hajók, meg mindent átlövő ágyúk (mondom ezt úgy, hogy sokszor olyan hajókat nem tudok sebezni, amivel ha én megyek, akkor az mindentől IS sebződik) (azt se mondom hogy nincsenek láthatatlan hajók, mert azok is vannak, de az meg nem csalás, inkább a gép/engine technikai problémái) 10k csatával a hátam mögött azért mondhatom azt, hogy láttam már elég sokmindent ebben a játékban, egyszer pl a csata elején egy full HP-s Bismarckból az ellenséges Kaga első torpedója ammorack-ek kiszedett, de meg sem fordult a fejemben hogy az illető csalt volna. Még soha nem volt olyan csatám, ahol egyszer is felmerült volna bennem, hogy csalás áldozata lettem volna. Ne vedd sértésnek, nem ellened mondom, de csalózni általában azok szoktak, akik nem értik a játékmechanikát. Nekem ezek sima WTF élmények, mások ilyenkor csalóznak a cseten. Én is megkaptam már párszor, hogy csiter vagyok, az igazság az, hogy a WoWs-hoz soha, semmilyen modot nem használtam (anno a WoT-ban én is felraktam az Aslain féle modokat, amik hasznosak voltak és bár mind legális mod volt, még is én úgy érzem, nem kevés előnyt adott a használóinak)

    Santa drop: a szén és a dublon jó, azoknak én is örülök mindig. A Hayate am 2M free xp a tech treeben, én úgy szereztem be. Ez egy hybrid hajó, a lövegei jobbak a Shimáénál, cserébe a hajó karakterisztikája kicsit gyengébb (lassabb, kevesebb torpedó és az is fix, nem lehet váltogatni mint a Shimánál) A Yukont nem ismerem, arról nem tudok nyilatkozni.
  • Paradoxon61
    #19855
    "Mi történt a wows.hu-val?"
    Napok óta ilyen. Szerettem volna pár napja én is megnézni pár dolgot mert az ember felejt és már akkor sem működött.
  • Toweliee
    #19854
    Mi történt a wows.hu-val?
  • Paradoxon61
    #19853
    "füstöt eregetek, leállítom a hajót, hogy nehogy kiúsztassak a füstből, ezek után tüzet nyitok. Detected. És ott állok a szarvihar közepén leállított motorral, nézem ahogy priority targetben egyszerre 4 hajó ágyúi fordulnak rám, és csak hápogni tudok, hogy ezt meg hooogy?" Úgy hogy cirkáló és nem romboló. A cirkáló ha tüzet nyit a füstből, akkor észlelhető azonnal. De csak ha lő, torpedózni tud onnan észrevétlenül. Arról már nem is beszélve, hogy a lövések iránya szinte pontosan megmutatja a tartózkodási helyed a füstön belül. Rombolóval ez könnyebb mert azzal könnyebb előre hátra mozogni, de még az is szokott kapni lövés és torpedó záport a füst egész területére. :) Ilyenkor jobb csak a torpedókat használni, majd a füst leple alatt el a szigetek mögé újratölteni.
  • lonvard
    #19852
    Hú de megszerettem a Leandert. Pedig miatta hagytam abba a játékot 1 éve. A Fuji felé menetelésben az utolsó akadály, de a 13,2-es lőtávjával, és a gyenge páncélzatával együtt a Graf jellegű páncélos cirkálókhoz szokott lelkemnek ez sok volt. Nem tudtam vele játszani, béna kacsának éreztem magam, aki csak célpontnak jó. 1 év után friss aggyal viszont ráéreztem az erényeire, a 9km-es rejtőzködésére, a gyors ágyúira, a füstölésére, meg a jó torpedóira, és elkezdem rombolóként használni, és úgy már nagyon jó kis játékélményt nyújt. Villámgyorsan meg is lett a Fuji. Na ez hasonló, csak 15,4-es lőtávval már inkább cirkáló, mint romboló, lehet úgy is használni mint a Leandert, és úgy is mint egy normál cirkálót. Még nagyon kevés csatám van vele, Leander után félek hogy nem lesz olyan jó, de azért ennek a hajónak meg van egy olyan feelingje, hogy na ez egy komoly hadihajó, már amikor indulnak a gépei, az is bizsergető élmény. Kurvajó lenne, ha lenne HE lőszer hozzá, így a csatahajók lődözése hasonlít arra, mintha kalapáccsal akarnék falat bontani. Amit azért már így az elején többször beszoptam vele, 10,1-es a rejtőzködése, tűzharc közepén beúszok 3-4 hajó hatótávján belülre de úgy hogy ne vegyenek észre, füstöt eregetek, leállítom a hajót, hogy nehogy kiúsztassak a füstből, ezek után tüzet nyitok. Detected. És ott állok a szarvihar közepén leállított motorral, nézem ahogy priority targetben egyszerre 4 hajó ágyúi fordulnak rám, és csak hápogni tudok, hogy ezt meg hooogy? Nem tudom hogy tudnak detektálni, ha valami 6 km-ről tudnának csak, ha füstben vagyok és tüzelek. Lehet romboló vesz észre ilyenkor.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2021.12.14. 13:58:07
  • DannyL81
    #19851
    "Milyen és mennyi kontiból?"

    Én csak a hajók után kapott izéket váltottam be, nem vettem semmit. Az 500 dubi az a legnagyobból esett ki, a 30 nap az meg egy kicsiből. Asszem...
    Utoljára szerkesztette: DannyL81, 2021.12.14. 10:55:35
  • Paradoxon61
    #19850
    Szép napot és jó szelet mindenkinek :)
    Darun!
    Csak olvasgatni szoktam itt, de most rászántam magam pár sorra. Jókat mosolyogtam a hosszú írásodon, hogy ki miért játszik. No nem azért, mert a saját szempontodból nincs igazad, hanem azért, hogy ha vissza nézel 10 évvel korábbi írásokra itt a topicban ugyan ilyen hozzászólásokat találsz szerintem. Tehát a dolog semmit nem változott, nem változik és nem is fog. Van két tábor. Az egyik komolyan játszik (stathuszárnak hívja őket a másik tábor) és van amelyik csak kimondottan szórakozni jár fel, nem érdekli ha kilövik az elején, nem érdeklik a "szabályok", mezei lövöldözős játékként tekint az egészre. (Őket hívja piroskának, meg noobnak a másik tábor. ) :) Ez a játék már indulása óta ilyen és ilyen is marad a wot-al együtt. A WG-nek ezek a piroskák éppen olyan jó üzlet, mint a másik oldal hisz prémhajókat vesznek és ne feledjük, ez csak nekünk játék, a WG üzlet nem is kicsi. De azért azt is be kell vallani, hogy nem csak a WG jó üzlet a piroska, hanem a stathuszároknak is kell a noob. Persze, roppant xar ha veled van, és roppant jó ha a másik oldalon, mert ha nem lenne akkor sok jó játékosból ugye egyből piroska lenne, mert mindenkinél van jobb, majd mivel piroskák őket is kidobni és lehetnek a kicsit jobbak a piroskák, míg a végén marad egy szűk pro réteg vagy még az sem..... :) Tehát minden rétegnek megvan a maga szerepe, felesleges szidni őket, még akkor is ha roppant idegesítőek többségében. Gondolni kell arra, hogy ha a másik oldalon lesz akkor a stathuszár egyenleget gyarapítja. :) Ez 10 évvel ezelőtt is így volt és 10 év múlva is így lesz, ha még lesz a játék. Mindenki maga dönti el hogyan játszik és ebbe se neked, se nekem se másnak nem lesz beleszólása, bosszankodni rajta meg én pl. nem fogok, mert értelmetlen. Engem sokkal jobban idegesítettek a csaló programot használók mint a noobok, ezért abbahagytam, majd most újra kezdtem, de már csak coopban, szórakozásból. Persze, tudom, van a hangzatos szöveg, hogy a WG küzd a csalók ellen. Röhej. Erről egy hasonlat jut az eszembe. Biztosítást akarok kötni a lakásra, de messziről látszik, hogy az ajtó ablak éjjel nappal nyitva. Biztos hihető hogy mindent megteszek a lakásban lévő dolgok védelmére ugye? No ilyen a WG kijelentése is mindaddig amíg szanaszét módolható a játék csaló progikkal. (Nem véletlen nem módolható az AW például.). Mindössze annyi történt hogy a csaló programok már nem nyiltak hanem kis csoportokban készítik és használják őket, ügyelve hogy ne legyen túl feltűnő. Annak kell tekinteni ami. Játék. Semmi több. Mindig lesz aki nem csapatjátékosként viselkedik és ez nem csoda, hisz az 1 harcra összeállt csoport valójában nem csapat. Ráadásul ezek a játékosok nem olvasnak fórumot, se játék ismertetőket, se mást, többségének még a chat is tiltva, tehát nem fogja meghatni őket se a Te, se az én véleményem. Így aztán kár rájuk az időt vagy a szót vesztegetni.
    Santa téma:
    20 láda (én marha rászántam magam), az eredménye:
    T-10-es Hayate japán romboló nagyon fun.
    T-7-es Yukon csatahajó Kiváló a maga csoportjában.
    2500 arany
    2x szén ha jól emlékszem 12 500-t ad.
    A többi zászló.

    Szép napot mindenkinek.
  • Darun
    #19849
    Milyen és mennyi kontiból?
  • DannyL81
    #19848
    Nekem eddig 30 nap prém és 500 dubi esett kari kontiból, a többi mind zászló volt.
  • Darun
    #19847
    Nekem pl a Marblehead és Miko is sima napi SC-ből esett. Szerintem esés szempontjából nincs különbség az egyes SC-k között. Az igazsághoz hozzátartozik az is, hogy mióta játszom, azért elég sok SC esett már, de prém hajó "csak" ebben a kettőben volt. Leggyakrabban nekem is valami common signalból dob 100-t oszt csókolom. Októberben kaptam dublont, acélt, szenet, prém napokat. Igaz hogy ez 20+ SC volt. Most meg ugye pluszba kapunk még havonta egyet. Persze az ember néha bosszankodik, mikor 100 db signal esik olyanból, amiből am van 1k+ de erre mondják, hogy ajándék ló@nak ne nézd...
  • ozimak
    #19846
    A szülinapi drop nekem is jó volt. Bár prem hajót nem kaptam, de rengeteg szenet és sok jó cuccot dobáltak az SC-k. Nem úgy mint a free SC-k... Ezek a napi rewardból összeszedhetők, meg a community tokenes... A napi rewardos már 2x dobott fost. Egész konkrétan asszem egyszer sima xp zászlót 100-at (van 2-2500db), aztán 7 nap premiumot. A community tokenes meg talán 100db ramming flaget? Ezeket az "ingyen" szerezhető szuperkontikat szerintem úgy lekorlátozzák mint a szart. Érdekes, hogy azoknak a drop chance-e nincs kiírva :)
    Minden esetre én is azt vettem észre (én még nem vettem), hogy az idei santa konténerek talán egy picivel jobban dobnak hajókat mint tavaly vagy tavaly előtt. Bár ezt csak látott streamekből és videókból szűrtem le. Meg a fórumon olvasgattam.
    A garantált ship drop így néz ki:
    99 Santa's Gift containers.
    26 Santa's Big Gift containers.
    14 Santa's Mega Gift containers.
    Ennyi után garantáltan kapsz egy hajót. Elviekben egy pl 3x20-as mega csomagból minimum 4 hajónak kell esnie.
    Utoljára szerkesztette: ozimak, 2021.12.13. 18:31:41