21953
banner
A Wargaming új MMO játéka
  • Darun
    #20072
    Alapból a kis szintű hajókat pakolja be, mivel mindenki aki kipróbálja, ezekkel kezd. A T9-10-hez kell a token, amit a 7-8-asokkal szedsz össze. Én két csatát mentem, úgy rémlik a másodikban nálunk is voltak botok. Normál esetben egyébként a kisebb szintű csapatnak nem nagyon lenne esélye, mert kb azonos képességű játékosok esetén az a +2 hajó nem kompenzálja a szintkülönbséget. Talán a hétvégére már lesz annyi token az embereknél hogy nem kell botokat berakni és a nagy csapatnak is lesz esélye nyerni.
  • DannyL81
    #20071
    Ja köszi, közben megtaláltam. :)

    Ez az asymmetric battle mód nagyon nem adja. GK-m mellé bepakolt 5 botot, másik oldalra meg 0 botot, csak T8-as hajókat. Szerintetek nyertünk? :D
  • Darun
    #20070
    7.-én kezdődik és egy hétig fog tartani. 2v2-es formátum.
  • Metwolfi
    #20069
    Sziasztok!
    Tudnátok nekem ajánlani egy aktív magyar klánt ahol szívesen látnának egy aktív tagot?
    Olyan kellene akik kláncsatákban is aktívak és van rendes csapatmunka.
    Ahol most vagyok az nem is magyar és nem túl aktív. Tapasztalat kb 3 év "hajókázás" :-)
    Köszönöm!
  • DannyL81
    #20068
    T7 Brawl mikor kezdődik? Azt hittem, hogy ma.
  • lonvard
    #20067
    Hát csak BB-t lövök vele. Meg lehet lepni őket. Bár még nincs értelmezhető mintám, de ami van, az alapján érdemes csinálni.
  • Darun
    #20066
    Az ilyen long range shoot-ok nagyon lutrik, egyrészt könnyű őket kifordulni, másrészt nekem ez a spotter nézet nagyon nem adja, néha még az álló hajót se találom el (mondjuk ez talán nem teljesen az én hibám, mert sima periszkóp nézetből is tudok mellélőni, sőt, ez megy 10 km-ről is, mint az tegnap bebizonyosodott. Sikerült majdnem egy full salvot a vizbe lőnöm, miközben egy Alaska épp jött le a szigetről, pedig vizvonalra céloztam. A poén, hogy sikerült úgy befordulnom mellé, hogy a két hajó legénysége kb át tudott volna lépni egyik fedélzetről a másikra, szóval elég sokáig voltunk egymáshoz közel, a hajó és a kapitány is másodlagosra van kihúzva és még is csak 58 másodlagos találatom volt rajta, ami azért nagyon durván meredek, hogy kb 5 centiről hogy lehet elmisselni egy large cruisert?)
    Hasonló célzási problémáim vannak a holland airstrike-al, bár ott az elmúlt 1-2 hétben már egész szép eredményeket sikerült elérnem, tehát jobban megy mint a spotteres célzás.
    Am ha ez bejön neked, akkor ajánlom a Lazo-t, az egy nagyon brutál kemper cirkáló. Az egyik első csatám T9-ben volt vele, nagyon csúnyán leégettem több BB-t.
  • lonvard
    #20065
    Na tessék, első spottergépes csata, 20 kilométeren felülről HE-vel első salvo laza 7000 damage, utána még egy 3000 AP-val. Azért ez 10k potya damage ahhoz képest, amit szoktam csinálni. :D Azt mondom jobb a spotter, mint a fighter.
  • ozimak
    #20064
    Nekem semmilyen :D Szerintem ugyanolyan szar mint a Hood pl. :D Tessék egy őszinte vélemény a hajóról.
    El se tudom képzelni, hogy lehet szeretni... esetleg úgy hogy valakinek sikerül első 3-4-5 meccsén kikapnia full agyhalott ellenfeleket és azt hiszi a hajó volt a jó :D
    Utoljára szerkesztette: ozimak, 2022.01.30. 20:07:15
  • lonvard
    #20063
    Igen. 7-es szinten a csatahajóval először érzem, hogy a 19-20km-es lőtáv is kevés. Mer nagy a map, és sokszor simán lőhetjük egymást 22 km-ről is, és akár meg is lehet lepni az ellenséget. Sose használtam a spotter repülőt, de teszek vele egy próbát, mer viszont meglepő mód idáig nem érzem jelentősnek az anyahajók jelenlétét, amire plusz védelemként a vadászgépet választottam. Spotterre inkább szükség lehet. Csak olyan szerencsétlen, hogy mocskos lassú a töltődése.
  • Darun
    #20062
    Nekem igazából a Yukon 15,7-es lőtávja nem tetszik. Ez T7-ben szánalmas. Az is nevetséges, hogy a 381-es lövegek lassabban töltenek, mint a többi BB, holott T7-ben ez a kaliber már kicsinek számit. És ahhoz képest hogy nincs lőtávja, a 28 csomós sebességet is kevesellem. Nektek milyen paraméter alapján tetszik?
  • lonvard
    #20061
    A 6-os Graf sosem érezte, hogy milyen mikor 2 tierrel lejjebbi hajókat kell gyepálnia. Schwanhorsttal sokadjára rak be 5-ösök közé, egészen ismeretlen, felszabadító élmény. :D Fúú, szerelmes lettem ebbe a hajóba is. Ezzel művészet nem összehozni 40k damage-t. Mai csatáim: Két 90k fölötti győztes csata, most volt egy vesztes csata, utolsó salvo 10 000, és kijött 70k-ra. Nem vagyok egy damage osztogató típus, szerény 30-40k közötti teljesítményhez vagyok szokva kábé minden hajóval, és akkor tessék.
  • lonvard
    #20060
    Épp elszórakozott velem egy Asashio. 8 magas csata. Beszartam rajta. Teljesen váratlanul, teljesen indokolatlanul jelentek meg a torpedók a csata folyamán, és vagy 4-et be is kaptam. Egyszerűen nem értettem mi a fsz folyik körülöttem. Most néztem utána, hogy ez a romboló kifejezetten csatahajók elleni torpedókkal van felszerelve, 20 kilométeres hatótávval. :DD Amikor másodszor ejtett pofára, látnia kellett volna a fejemet.
  • DannyL81
    #20059
    Köszi! Yukon nekem is szimpatikus. Lehet behúzom mindkettőt a Scharnival együtt azt ágyesz bugyesz. :) Bár van egy olyan sejtésem, hogy Scharnhorst-al nem leszek jó, mert általában a battle cruiserekkel nem vagyok az. És lássuk be ő inkább az mint csatahajó.
    Utoljára szerkesztette: DannyL81, 2022.01.25. 21:21:48
  • lonvard
    #20058
    Első csata, top 1 helyezés, érezni hogy jól fogom érezni vele magam. Na akkor megvannak a hajóim, amikkel játszogatok:

    Akizuki
    Fiji
    Schwanhorst

  • lonvard
    #20057
    Na megnéztem egy gameplay videót, és most miattatok megvettem a Schwanhorstot. :D A Graf parancsnokát rakom bele, 18 skilles kapitány, izgatott vagyok.

    Mért vettem meg?

    1. Nincs csatahajóm. A Bismarckot használtam, de mikor a másodlagos fegyverket megbuherálták, elkeseredtem, és eladtam.

    2. Nagyon fekszik nekem ez a csatahajó-csatacirkáló ötvözet. Graf is ilyesmi. Szerintem zabálni fogom.

    3. Szép hajó, és imádom a 3 ágyús tornyokat. A Graf tornyait pakolták rá, csak messzebbre lő.
  • Paradoxon61
    #20056
    Én a Yukont használom, nem tudom kinek mi a baja vele de szerintem ütősebb mint a Scharnhorst ami sokszor pattog még a cirkálókról is. Tény hogy viszont van torpedója közelharcra. A Yukonnak viszont 457 milis övpáncélja citadella ellen és nem nagyon pattanik le. Ráadásként Speciális javító készlete van, ami 1210 HP-t nyom vissza másodpercenként.
    De ez is olyan dolog, kinek melyik áll kézre és játék stílusra jobban. :)
  • Paradoxon61
    #20055
    "A következő harci teljesítmény bónusz szorzó elérhető lesz: 13 nap múlva. A fejlesztéseknél baloldalt alul nekem ezt írja.
  • lonvard
    #20054
    :D Igen, tehát csúnya amikor menekül a komplett hajóraj. :D
  • Darun
    #20053
    Tegnap este szakaszoztam, mivel a társaim BB-ket hoztak, én valami rombolót kerestem, igy esett a választás a ZF-re. Először is a csata vicces volt, mert szemben velünk 4 BB, 1 Zara és egy Sims szakasz volt. Az első torpedo salvo után fordultak is vissza és a csata végéig menekültek előlünk. A Zarát kitorpedóztam, egy Colot leégettem, egy másik BB-t meg a társaim szedtek ki. Kb az egész csata alatt azon röhögtünk, hogy egy rombolóval kergetek öt hajót. A ZF egyébként fényévekkel jobb még gunboatnek is, mint a Tashi. A csatát egyébként végül elvesztettük, mert természetesen a túlerőben lévő másik szárnyunk szépen elesett, az ellenfél meg befoglalt.
  • lonvard
    #20052
    8-as magas csatában egy oldalra keveredtem a saját 8-as rombolóval, egy Bensonnal. Összedolgoztunk, kegyetlen volt. Az egyik szárnyat megsemmisítettük ketten. Egy Kiev próbált ellenállni, de 2vs1-ben sansztalan volt, ezek után 2 csatahajót, 1 cirkálót lőttünk ki füstből és azon kívül, a hordozó próbált megállítani, de hát két jó légvédelmű romboló egymás mellett - sansztalan volt. Végül beértünk a bázisra, füst, és aki szembe jött, aztán kigyújtottuk, így még 1 csatahajó és egy cirkáló elintézve. Nem tudom mi történt a másik oldalon, mindenesetre elfoglaltuk a bázist és vége lett.

    Nem tudom létezik-e durvább, mint mikor két tűzerős, jó légvédelmű, füsttel egymást támogatni tudó romboló van egy szakaszban.
  • lonvard
    #20051
    Az elsőnek volt meglepő, mikor nem tudtam hogy védjem le. Bombának keresztbe szoktam fordulni, rakétásnak szembe vagy háttal. Láttam hogy pattogva érkezik, hirtelen úgy éreztem jó ötlet keresztbe állni, majd az oldalpáncél véd. Legjobb fogása voltam aznap a CV-s skacnak. :D

    Most már ha látom hogy pattogós, akkor fordulok vele szembe, és a nagyját megúszom.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.01.24. 13:06:33
  • Caliph
    #20050
    pattogós bombás sztem most a legveszeélyesebb.pl az orosz cvk. elég jól oda lehet csapni ddnek is vele
  • Count Adyn
    #20049
    tökmind1, már a spot megöl jelenleg még:D
  • Darun
    #20048
    Ott sztem inkább a HE rakétás, sok gépes/rakétás attackerek a veszélyesek. Valamelyik nap egyébként én is összefutottam egy ügyes Indomitable játékossal, igaz hogy nem tudtam egyszerre rá is meg az Österre is figyelni. A Tashkentnek meg elég tré a légvédelme. Mondjuk az is érdekes, mikor kibombáznak DD-vel, nekem meg néha még a BB-t sem sikerül eltalálnom úgy, hogy pont hosszában dobom neki a bombát. RNG mindenek felett!
  • lonvard
    #20047
    Romboló szempontjából melyiknek lehet olyan repülőtípusa, amitől tartani kell? Mondjuk 8-as és 10-es szinten. 6-os annyira nem izgat.
  • Darun
    #20046
    A hajók alatt a rombolókra gondolsz, vagy úgy általánosságban? Mert utóbbi esetben ez teljesen hajófüggő. Az AP bombás CV-k sem tudnak minden BB-nek könnyen citadellt dobni, tehát már itt bejön az, hogy főleg japó/német BB-k ellen jó. A Tiny Tim rakétások főleg BB-k és CA-k ellen vannak, de aki jól tud célozni a kis rakétával, az sztem BB-ek is tud annyi lőni, mint más Tiny Timmel. Vagy pl a német rakétásokkal nagyon nehéz DD-re vadászni, egyrészt mert mire a DD spottolódik, már túl is mentél a lőtávon, másrészt ha csak kicsit is elfordul a cél, az AP rakéta lepattan. És még sorolhatnám.
  • lonvard
    #20045
    Az milyen, hogy rombolóval kifejezetten igényelem, hogy legyen CV a csatában? Korábban prüszköltem tőlük, francia ágon egyenesen szorongtam. Most meg imádom, hogy próbálnak elkapni, és a csata végén ott van, hogy 10+ repülőt lelövöldözött a hajó.

    Van köztük olyan típus, aminek a repülője súlyos sérülést okozott. Egyszer egy japán a csata elején elintézett torpedókkal, csak néztem. Nagyon régen volt olyan, hogy két irányból támadott hordozó, ez meg egyszer szemből küldte rám, utána amerre fordultam, abból az irányból oldalról. Kurvajól csinálta, el is süllyedtem. A másik hogy asszem rakétával robbantották le a fél HP-mat, egyetlen támadással. Azért az is meglepő volt. Általánosságban viszont az én szemszögemből mintha a bénázás menne, tehát berepülnek a hajók fölé, csinálnak egy támadást, a repülőik elhullanak közben, minimális károkat okoznak. Aztán próbálják megint.

    Melyek szerintetek a hajókra legveszélyesebb CV-k, repülőik képességei alapján?
  • lonvard
    #20044
    Igen igen, de nem torzítja annyira, legalábbis nem tűnt fel.

  • Darun
    #20043
    De a meccseket is kb ez alapján rakja össze. Megeshet hogy áll sorban 10 CA és abból betesz hatot egy meccsbe, de ha megnézed 10 csata átlagát, összességében CA-ból lesz a legkevesebb, nem ritka a 4 romboló/oldal, ellenben ritka hogy egy csatába betegyen 4 cirkálót. Am ez a várakozási sor sem tudom pontosan hogy működik, mert nem egyszer előfordult már, hogy a sorban nem volt egy CV sem, és a csatában meg duplát rakott. 1 sec alatt kattintott a Battle gombra 4 CV?
  • lonvard
    #20042
    Nem a meccsek közben van túltengés, hanem a besorolásnál mutatja, hogy mittudomén 150 BB várakozik, mellettük 20-30 cirkáló, romboló, CV.
  • Darun
    #20041
    Sztem a német csatacirkálók miatt van ilyen sok BB, bár ahhoz képest azért nem látni belőlük olyan sokat (néhány kivételes meccset leszámitva) Azért CV-ből sincs kevés, sőt! Kb minden második meccsre, vagy még gyakrabban kerül belőlük és igen, a dupla CV sem ritka. Amúgy a BB túlsúly hozza magával hogy több a CV és a DD, mivel ezek a BB counterek, CA-ból viszont elég kevés van.

    #20036 Elvileg a tech tree-ben mutatja hogy mennyi van vissza a következő duplázóig. Ismét felhivnám rá a figyelmet, hogy a játékból több perma camot is ki lehet farmolni (mostanra pl a teljesen US LCA ághoz van perma camo) aminél ugyan vannak jobb bónuszt adó camok, igy viszont nem kell azokat fogyasztani. Bár akinek van ideje eventezni, azok elég jól adnak egyszer használatos camokat is. Am érdekes, hogy a Wargaying kivette a legjobb szenes camot és úgy rémlik, a tavalyi eventek már "national" camot sem adtak olyan jól, mint 2-3 éve.
  • DannyL81
    #20040
    Köszi! Ezek szerint február 14 lesz a dátum.
  • Caliph
    #20039
    tegnap volt dupla cv csatám bbvel. rádadásul nem hatos és nyolcas hanem két nyolcas. néha elbohóckodok cv vel én is,de azért legyen határ :)
  • lonvard
    #20038
    Lobbiban rengeteg a BB, mi az oka? Újdonságok vannak a palettán? Én mondjuk örülök. Attól kapnék hülyét, ha rombolóból, tengeralattjáróból, meg anyahajóból lenne dömping.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.01.23. 09:58:35
  • ozimak
    #20037
    3 havonta van ha jól olvasom.
    Rá kéne vegyem magam nekem is :D De olyan keveset játszom mostanában, hogy egy örökkévalóság lenne újrahúzni még a Harut is.
    Utoljára szerkesztette: ozimak, 2022.01.23. 07:11:40
  • DannyL81
    #20036
    A research pontokat nem tudjátok, hogy milyen időközönkét duplázzák. Lassan visszahúzom az első 2x-est és megvárnám a következőt, mert azért így gyorsabb.
  • DannyL81
    #20035
    T9 az kb. pont egy éve volt, szerintem februárban. Emlékszem rá nagyon, mert nem igen volt még akkoriban sok hajóm. Iowa-val és Seattle-el toltam végig. :)
  • Darun
    #20034
    A T6-ra emlékszem, akkor még a 2 cv-s felállás is játszott az elején. A T9 nem rémlik (lehet az még az év elején volt, vagy tudjafene)
  • DannyL81
    #20033
    Köszönöm! Nem agyaltak rajta túl sokat. Jó lett volna egy T8.