21950
banner
A Wargaming új MMO játéka
  • Paradoxon61
    #20229
    "Biztos nem te szoktál emiatt panaszkodni, de sokan mások igen: a játék történelmileg nem hiteles. Nos, valóban nem az, mert ha az lenne, akkor tényleg minden hajón lenne torpedó. De főleg az I. vh-s BB-ken. Vagy ott vannak a low tier orosz dd-k, van rajtuk torpedó, de minek? 4 km? Komolyan? Szóval a torpedót mindenkinek azért nagyon erős túlzás (és az amcsi CA ágakat még nem is emlitettem), de legalább történelmileg sem hiteles." Jól gondolod. Ez egy játék, tehát én eleve nem várok tőle történelmi hitelességet. Annyiban hasonlít a valóságra hogy a giftek hajók és lőni lehet velük. De ennyi elég is. Amire én utaltam, hogy az elején a WG-nek volt egy koncepciója, hogy melyik hajóosztály mire legyen jó. Ezt kezdték el felborítani, erre utaltam a torpedót mindenkinek mondattal. Aminek eredménye képen szerintem nem jobb lett a játék, hanem ellenkezőleg. Majd elérkeztek a mostani tengeralattjárós ******-hoz, (inkább nem írom ki), ahol szonár vezérelt rakétákat lövöldöznek rá a semmiből, ami elől még kitérni sem tudsz, ha pedig BB-ben ülsz ami mélyvízi bombás, akkor elég kicsi az esélyed hogy a szonárt vagy a torpedokat követve el is juss a tengeralattjáróig. Egyre vadítóbb és kimondom hülyébb ötleteik vannak. (bocsi hogy csak most reagáltam, de most jutottam el újból ide. ) :)
    Amúgy ha már CV vita. Örüljünk hogy nem a valóságot utánozzák. Mint a flották legerősebb egységei a CV-k ha a valóságot utánoznák elég gyorsan letarolnák a mezőnyt. :)
  • DannyL81
    #20228
    Az Atlantico az nem cruiser? Nem mintha lényeges lenne a téma szempontjából... :)
    Utoljára szerkesztette: DannyL81, 2022.04.25. 09:16:10
  • Darun
    #20227
    Valójában nagyon egyszerűen utána lehet nézni, hogy tényleg igy van e vagy sem. Mivel az állitásod szerint CV-vel a legkönnyebb játszani. Had ne idézzelek szó szerint, de azt mondtad ezzel legkönnyebb dmg-t farmolni. Nos, a dolog csak annyiból áll, hogy megnéztem az egyes hajótipusok szintre lebontott átlag dmg értékét. Csak a szélső értékeket irom, ha valaki konkrétan kiváncsi valamire, meg tudja nézni maga is (de nem szeretnék a levegőbe beszélni, ha valaki nem néz utána, az is lásson valami adatot, meg hogy nem csak beböfögöm ide a véleményem)

    Szóval a T4-t ha nem gond kihagytam, kezdjük T6-ban.

    BB-k:
    Legmagasabb dmg: 56.382 W.Virginia
    Legalacsonyabb dmg: 39.914 a Bayernnél (az a német dispersion <3 )

    CV-k:
    Legmagasabb dmg: 45.862 a Loewenhart-al (gondolom ez senkinek nem okoz meglepetést)
    Legalacsonabb dmg: 34.734 Ranger


    T8

    BB-k:
    (itt a két top hajótól most eltekintek, mert azok az Alabama VL és az Alabama ST, mivel ezeket nem az átlag lúzerek kapták meg, igy az ezekkel a hajókkal kiosztott átlag sebzés nem az átlag játékosok átlag képességét reprezentálja)
    Legnagyobb dmg:
    -73.784 az Atlantico-nak. Mivel ez még annyira új, hogy max azoknak lehet meg, akik goldért megvették, igy ezt is kihagynám.
    -68.325 Massa B (gondolom ez sem lep meg senkit)
    -a legmagasabb sebzés T8-as tech tree BB-vel: 61.960 (Vladi)
    Legalacsonyabb dmg:
    -48.635 (RIP Tooorpitz)

    CV-k:
    Legnagyobb dmg:
    -71.740 és nem meglepő módon a Hornet. Ha összevetjük, hogy együtt jöttek, látható hogy az Atlanticoval jobban lehet sebzést farmolni, viszont ahogy attól, úgy ettől is tekintsünk el, kevés csataszám van még vele.
    -69.190 szintén nem meglepő módon a Chkalovval. Ez viszont valamivel jobb mint a Massa.
    -legmagasabb tech tree dmg: 63.123 a Pobeda (mondjuk ez is jobb mint a Vladi-é)
    Legalacsonyabb dmg:
    -50.437 a Zeppelinnel (ez is épp csak valamivel jobb a Tooorpitz értékénél, viszont az utolsó előtti BB a Bismarck, aminél az átlag 52k, és ez egy hulladék tech tree BB vs prém CV)


    T10

    BB-k:
    Legnagyobb dmg: 108.982 Bourgogne
    Legkisebb dmg: 74.993 (GoKu)

    CV-k:
    Legmagasabb dmg: 96.017 Nakhimov
    Legkisebb dmg: 73.332 Midway


    Nekem ebből az jön le, hogy BB-vel még úgy is könnyebb dmg-t farmolni, hogy főleg a BB main plájerek rinyálnak a legtöbbet minden újitás miatt. Amikor bejöttek a subok, akkor is az volt kb az első reakció itt a fórumon is, hogy "na a BB-k megint szopni fognak". Aztán amikor kiderült hogy a BB-ken lesz airstrike, ráadásul nagy hatótávolságú, akkor érdekes módon már nem volt akkora rinyálás. Ezt sztem a LCA-k szivták meg, mivel nekik a DC miatt konkrétan a sub fölé kell kerülniük. A tavalyi/idén év eleji "bemutatkozásukkor még csak "hit indicator" mutatta, hogy honnan jön a ping, most már konkrétan látod is magát a jelet. Valójában az airstrike révén a BB még előnyben is van, hiszen ahogy a CV repcsi, úgy ez is akadálymentesen "lehelyezhető", tehát simán oda tudsz bombázni sziget mögé. És amint egy sub felspottolódik, kb a környék összes hajója oda küldi minden airstrikeját. Az már más kérdés, hogy a dc sebzését tényleg szánalmasra nerfelték.
    Az állitásoddal ellentétben nem feledkeztem meg arról, hogy a CV-nek nem kell fizikailag ott lenni a csatában, bár ezt te nagyvonalúan figyelmenkivül hagytad. Pedig még példát is mondtam, összehasonlitásként a repcsi sebességével és a lövedékek sebességével. Azt is figyelmen kivül hagytad, hogy egy CV még full találattal, max sebzéssel se nagyon tud kiszedni még egy LCA-t se, a BB viszont egy salvoval képes simán kikapni még egy HCA-t is. Azt is hozzátenném, hogy a CV repcsijeit le lehet lőni, ami csökkenti a dmg outputot, mig egy hajó lövedékét/torpedóját nem tudod kilőni. Az LCA-knak meg nem véletlen nincs torpedó öve, nekik a fordulékonyság a fegyverük a repcsik ellen. Ha egy CA beszed egy akármilyen full salvo-t egy CV-től, akkor vagy béna vagy figyelmetlen volt. De ugye ez utóbbi eleve ritkán fordul elő, hiszen egy CV-s csatában a repcsik kiemelt prioritást élveznek. Nekem pl a Cv a leggyengébb classom. Nyilván ezért sem érthetek egyet veled, már csak azért se, mert pl a Warplannel régebb óta játszok mint a hajóval, ráadásul ott attacker main vagyok, szóval minden amellett szól, hogy a hordozó is jól menjen, mégsem. Pedig minden csatát azzal kezdek, hogy végignézem az összes ellenséges hajót, hogy milyen a légvédelmük. Azt elismerem, hogy a flak kerülgetése nagyon nem megy, de ezzel sztem minden átlag alatti játékos is igy van (arról nem is beszélve, hogy néhány repcsi manőverezőképessége eleve kizárja a kitérést, mert vagy célzol, vagy kitérsz, de a kettő együtt nem megy) Mivel néha én is játszok hordozóval, ha van a csatában CV, igyekszem rá én is figyelni. Ami nekem szembetűnő, hogy amikor már kinztem magamnak a gyengébb légvédelmű hajókat és ne adj isten meg is találom őket a pályán, legtöbb esetben vagy bolyban mennek, vagy kiséri őket egy AA CA. Ha nem hordozóval vagyok de van CV a játékban, mindig hamar szemet szúrnak azok a csapattársak, akik megindulnak full egyedül, aztán csodálkoznak amikor megeszi őket a CV. Vagy a másik eset, amikor szakaszba játszunk és minket kidob pálya szélére, a csapat meg ellemmingel az ellenkező irányba. És persze a saját CV is lesz@rja hogy az enemy minket támad. (erre szokta apám mindig azt mondani, hogy a saját csapata mindig segghülye, elmennek egy oldalra és ahelyett hogy áttolnák az oldalt, egyesével kilövetik magukat, a másik oldalon meg persze túlerőben átjön az enemy és bekeriti a csapatot, akik viszont okosak és összedolgoznak, még akkor is, ha nem szakaszba vannak)
    Utoljára szerkesztette: Darun, 2022.04.25. 04:27:17
  • Count Adyn
    #20226
    +1 :)
  • ozimak
    #20225
    Nézd, látom, hogy szerinted tökre a játékba illenek a CV-k és igazából nem túl nagy a game impactjuk sem. Kicsi a dmg output is az 5k-s torpok miatt pl. Az pedig teljesen elhanyagolható, hogy konkrétan folyamatos dcp-jük van és maga a hajótest kockáztatása nélkül tudnak dmg-t produkálni akár az első 2 percben. Sőt, ahogy az előbb kiveséztük igazából a felszíni hajók a hülyék akik megpróbálják dodgolni a CV torpokat és egyebet (bomba, rakéta, stb.).
    Azt még véletlenül sem veszed számításba, hogy konkrétan ez az egyetlen class (meg a subok is valamelyest), ahol valós kockázat nélkül tudsz játszani. Ha szar vagy egy felszíni hajóban, akkor simán kilőnek az első 5 percben (vagy hamarabb néha). Amíg egy CV-ben ülve csak annyi dolgod van, hogy ne menj be spotting range-be... kb. ennyi. Akár elhúzhatsz a pálya szélére is, max. tovább tart berepülni. Ha még emellé megtanulod a flaket kikerülni és okosan manőverezni a repcsikkel, akkor kb. garantált, hogy te leszel az utolsó akit megtalálnak/kilőnek a mapon és legyünk őszinték, dmg output ide vagy oda, a CV rakéták, bombák, torpedók dispersionje meg se közelíti egy cruiser vagy egy BB dispersionjét. A célzásnál kellő tudásról, a shellek különböző airdragjáról, gyorsaságáról már nem is beszélve. A CV ezekhez képest "point and click". Szóval tényleg nem tudom, és nem értem mit értesz az alatt, hogy "CV-vel játszani még mindig nem könnyű. Sőt!"... Ha CV-vel nem könnyű, akkor felszíni hajóval???
    CV CV elleni harc nagyon ritka, sub sub elleni harc szintén. Így konkrétan maradhatunk annyiban, hogy ezek a classok semmi másra nem lettek kitalálva minthogy különösebb "büntetés" vagy kockázat nélkül tudj dmg-t osztani a felszíni hajóknak. És ez lenne a "nem könnyű. Sőt!" kategória a játékban??? (a való életben is pont ez volt a cél velük)
    Visszatérve az előző példához: Ugyebár azt mondtad, hogy kb. hülye volt a cruiser, hogy kifordult az enemy BBk elé minthogy megegye a CV torpokat amik "csak" 5k-sak. Egy full salvo CV torp is fáj... nagyon. Főleg egy light cruisernek 35-40k hpval. Főleg heal és jelentősebb torp belt nélkül. Az a 15-20k dmg sem éppen olyan, hogy "ok benyelem mert ha nem akkor kilőnek az enemy BBk". Tuti fél élet oda, vagy talán devstrike (ráadásul ugye egy BBnek azért az rng is kell hozzá, hacsak nem Slava)? És akkor vannak ugye olyanok mint FDR aminek az összes torpedója megvan a játékban, egy salvoban. Ezt szüli egy darab CV az első 2-3 percben. És ezt egy full kezdő CV is meg tudja tenni, nem kell hozzá túlságosan érteni a CV-khez. Túl nagy a befolyása egy CV-nek a játék egész kimenetelére. Olyanokra képes, amire semmelyik másik class nem. Folyamatos dcp, folyamatos spot (akár fighter plane-el), valós kockázat nélküli sebzés, bármikor a térkép bármelyik részére képes elérni 10-20mp-en belül. Ezeket egyik felszíni hajó sem tudja. Ha ezt a class-t nehéz játszani, akkor megeszem a kalapomat. Igen, nehéz vele IGAZÁN jól játszani, az igaz. De itt egy teljesen más szintről beszélünk. Egy komplett idióta CV is tudja folyamatosan spottolni az ellent, folyamatosan fordulásra vagy pozícióváltásra késztetni a felszíni hajókat mindenféle kockázat nélkül. A puszta repülőjelenlét vissza tud tartani egy DD-t a cappeléstől. Még egy Hallandot is néha, ha nem akarja, hogy tudják hogy ott van. Mi a büntetése annak ha idióta módon játszol egy CV-vel? Kivéve azt az egy dolgot amikor valaki annyira idióta, hogy berongyol a CV-vel. Mert az azért elég ritka is, meg az már tényleg különdíjat érdemel. Ahhoz, hogy valaki deplaned legyen szintén elég fogyatékos szinten kell játszani. De az is ritka. Ráadásul ugye ott vannak a bizonyos "soha ki nem fogyó" CV-k. (Kaga, Nakhimov meg RU CV-k úgy általában) Erre szokták még a CV mainek azt mondani, hogy: "dehát a DD-knek meg a hajóknak se fogy el a muníciójuk". Jah... csak nekik nem 130 csomóval megy a hajójuk, meg nem generálódik újra magától (esetleg a conquerort kivéve). Ugyanis a hajók lövedékei és torpedói nem összekeverendő a repülőkkel. A repülők szállítják a muníciót, és nem ők maguk a muníció.
    Kb. az összes szempontot figyelembe véve, tényleg nem tudom hogy lehet az, hogy erre a classra valaki azt mondja, hogy "nem könnyű vele játszani". A player base túlnyomó többsége kivan tőlük. Régebben még többen kivoltak tőlük. Nem véletlenül vannak kitiltva az igazi kompetitív játékmódokból is... Tudják nagyon jól, hogy mekkora impactot jelent ez a class az egész meccs végkimenetelére.
    Ismétlem: Igen, tuti hogy ezt sem könnyű igazán jól játszani. Megvannak a maga nüanszai. De még mindig jóval könnyebb, lazább és egyszerűbb mint a felszíni hajókkal megtanulni játszani. Arról, hogy mennyire op class a hajókhoz képest, meg úgy gondolom kimerítettem a tulajdonságait.
  • Darun
    #20224
    Mintha én is irtam volna ilyesmit. Sokan túlértékelik a CV fenyegetést és inkább megpróbálják kifordulni a 4-5k-t sebző torpokat, még azon az áron is, hogy full oldalt mutatnak egy BB-nek. Ez nagyrészt pont abból adódik, hogy a többség nem ismeri a játékot illetve az egyes hajóosztályok képességeit. A másik ilyen tipikus jelenség amikor kigyújtod a BB-t és már nyomja is a javitást. Aztán fél perc múlva már 3 helyen ég, amit persze nem fog tudni eloltani. Nekem ez csak azért zavaró, mert ált én vagyok az, akinek a tüzét eloltják.

    Ami a CV-s csatát illeti, az irányt sejtettem hogy merre lehet, a végén fel is spottolódott, mert ráment a maradék cap-re és be is húzta. Ha jól emlékszem esélyem igy sem volt, mert az Engine boostokat már elnyomtam és még akkor se tudtam volna kiszedni egy salvo-val, ha mind a négy lövés citadell.
    A CV-vel való játékot már eleve az neheziti (főleg randomban) hogy nagyon nehéz pozicionálni. Igazából már az gond, hogy sok felé kellene figyelni és sokaknak még az sem megy, hogy egy felé figyeljenek. ráadásul az hogy pl az erős oldalt kiséred sem életbiztositás, hiszen a túlerő is elhullhat pár perc alatt, elég néhány szerencsés salvo vagy jó helyre küldött (dd) torpedó. Láttam már nem egyszer, hogy a CV bement a térkép közepén a sziget mögé és onnan támadta az ellenfelet. Csakhogy ha váratlanul elesik az egyik oldal, nem biztos hogy lesz idő elmenekülni. A pálya széléről meg elég lassú rajokat küldözgetni.
    Egy szó mint száz, én is szoktam nézegetni (főleg mostanában) a játékosok statisztikáit és nem igazán mondhatom, hogy azt tapasztalnám amit mondtál. Szerencsére.
  • ozimak
    #20223
    Az, hogy nem szedett ki egy super unicum player Chkalovval a Georgia-dból, még nem bizonyítja, hogy szar CV player vagy, hogy szar/gyenge/nehezen játszható maga a class. Ha egyáltalán erre szerettél volna kilyukadni. Főleg, hogy 3k base xp-je lett a végén... Azért az indikál egyfajta "értelmet". (pl. lehet, hogy direkt nem támadott direkt irányból mert akkor levágod, hogy ott van melletted nem messze, vagy lehet már rég elhúzott a sarokba, hogy bebiztosítsa a win-t)
    Ranked-ben eleve kevesebben vagytok. És ha 1v1-ben vagy egy CV-vel akkor azért már sokkal könnyebb dolgod van.
    Mondjuk eleve ott kezdődik, hogy nem kell figyelned hogy éppen ki akarja szétkapni a broadside-odat, vagy honnan (melyik irányból) jön az enemy CV, esetleg enemy DD permaspottol és éppen torpol téged. Nem is említve a legújabb WG üdvöskét a subokat.
    Maga a tény, hogy minden egyes támadás már ott veszélyt jelent egy hajóra amikor spotting range-be ér a repülő. Ott kb. ki is baszhatom a helyezkedésemet az ablakon mert hiába vagyok conc. range-en kívül, ha megjelenik egy repcsi 8-10km-nél és bespottol 1 percen keresztül amíg kiválasztja (jobb esetben nem engem), hogy kit csapjon fejen, megteszi, majd a "védelmező égbe" száll.
    Én a példákat egy átlag random meccsre értettem, amikor még kb. 70 felé kell figyelned, de közben ugye "just dodge"... ja és reinforce sector meg fighter plane (ha van). És van 100 féle veszély amire figyelned kell amúgy is.
    Miközben a CV-knek semmi dolguk nincs csak behátrálni az anyahajóval vagy elhúzni baszokrá szigetekre J1,10 vagy A1,10-re ha nagyobb a gáz. És onnan mintegy kinyújtott karként elküldeni az "ágyúimat" 25km-re 10-20mp alatt, hogy aztán ott helyben osszam ki a torpokat, pattogó pokemont, páncéltörő vagy épp HE brióst akárkinek akit kinézek. Miközben buddha nyugalommal ücsörgök a pálya szélén.
    Ha már így nézzük, neked mennyi esélyed volt a srácot kiszedni abból a CV-ből? Gyanítom nem túl sok...
    Ahhoz, hogy ne halj meg egy CV-ben és értelmes dmg-t kaparj össze, nem kell super unicumnak lenned. Viszont ahhoz, hogy meghalj vele...

    Van még egy nagyon jó példám: A napokban történt pont Flambass-t néztem, azthiszem egy DD-vel volt (lényegtelen). Előtte egy cruiser pont egy CV strike-ot próbált meg dodgolni. Rossz vége lett... devstrikeolta egy BB. Flambass akkor bólogatott egyet és csak annyit mondott: "Hölgyeim és uraim itt van a "rejtett" sokak által észre nem vett árnyoldala a CV-k veszélyességének és (túl)hatékonyságának. Olyan manőverezésre késztetnek amivel nagyon nagy veszélybe kerülhetsz."
    Utoljára szerkesztette: ozimak, 2022.04.24. 10:42:28
  • Caliph
    #20222
    látni kéne a replayt hogy ehhez érdemben hozzá lehessen szólni :D
  • Darun
    #20221
    Épp most mentem egy Rankedet Georgia-val, ellenfélnél lila Chkalov, 3000 feletti base xp-vel végzett. A végén 1v1 volt, kb az utolsó pillanatban nyert foglalással. Még sem tudott kiszedni. Tehát ha annyira op-k a CV-k és ráadásul egy olyan játékosról beszélünk, aki egyértelműen tud is játszani, sőt, még az RNG is vele volt, meg én is a kezére játszottam (az első torp salvoba majdnem teljesen belefordultam) akkor miért nem tudott kiszedni?
    Ugyanakkor ez csak egy példa. Linkelhetsz nekem pár videót, vagy olyan játékos profilját, aki amúgy noob de CV-vel jobban megy neki. De ezek szélsőséges példák és gyanitom hogy az előfordulásuk kb egyformán ritka. Én továbbra is fenntartom azt, hogy döntő többségben aki az egyéb hajóosztályokkal sem tud játszani, az CV-vel sem.
  • Toweliee
    #20220
    A wows-nak is vannak szerverei :D

    Lényegtelen. Ez a játék olyan, amilyen. Vagy játszol vele, vagy nem. Ha többségnek megfelel, akkor nem kell a kisebbség véleményét figyelembe venni.
    Utoljára szerkesztette: Toweliee, 2022.04.18. 20:39:36
  • Toweliee
    #20219
    Igen, előtte átlag 40-45k volt a játékoslátszám naponta. Arra próbáltam célozni, hogy a wows sikeres.
    Utoljára szerkesztette: Toweliee, 2022.04.18. 20:38:20
  • Plata
    #20218
    Mondj nekem egy OP CV-t amit jó is használni.T8-as amcsival nem boldogulok.
  • ozimak
    #20217
    "Egy jó játékos nem csak CV-vel, DD-vel vagy BB-vel is le tudja hozni a meccset. A "nem okos/ügyes" játékos meg op hajóval se fog tudni játszani, max jobb eredményt ér el magához képest, mint amit nem op hajóval érne el."
    Ezt kismilliószor láthattuk, hogy nem így van. Gyakorlatilag számtalan profilt láttam már (streamben és a saját szememmel is) ahol a felszíni hajókkal egy rakás szerencsétlenség volt az ember, de CV-vel 100k avg dmg + 60%WR. Most hirtelen nem tudok neked egzakt (nyilván nem mentegetem el ezeket a profilokat) példát linkelni, de ígérem fogok!
    Az hogy belédrongyol (már ha jól értelmezem) egy CV és te egy t6-os olasz DD-vel kilövöd nem azt bizonyítja hogy az adott CV (vagy maga a class) gyenge, hanem a játékos elmeállapota. Ezt a szitut kb. bármelyik hajóval eljátszhattátok volna. Főleg ha olasz DD ágról beszélünk ami kimondottan "hit'nrun" vagy "yolorush" DD.

    Toweliee: Az csak az EU szerver. Van 4 szerverük. EU, NA, Asia, Russia
    "ugrabugrálnak minden panaszra"
    Látom nem nagyon vágod milyen problémákkal küszködik jelenleg a játék. Van olyan ami évek óta fennálló, van olyan amit lassan de biztosan ők is belátnak hogy nagy gond (engine a határait feszegeti). Sorolhatnám. Elbagatelizálhatunk minden problémát, szemet hunyhatunk, legyinthetünk és rombolhatjuk tovább ezt az amúgy remek kis játékot azért, hogy egy végletekig elbutított (talán a mai társadalom szintjéhez?) fullárkád foshalmaz legyen belőle. De vannak olyanok is (mint az én fajtám) akik ezt nem tudjuk ölbe tett kézzel és csöndben végig nézni. Egészen egyszerűen nem megy. Lehet ránk mondani, hogy "nekünk semmi nem jó", de ha minden patch és minden döntés a devektől a rossz irányba tereli a játékot, akkor nem lehet elvárás szinten tartani, hogy vigyorogjon hozzá mindenki...

    Ha mindig mindenre rálegyintünk és azt mondjuk: "jóvanazúgy..." akkor tényleg ne csodálkozzunk a szarságokon.
  • Darun
    #20216
    Szerintem ott a most futó event is nagyban hozzájárul ehhez. Egy másik szakasztársam ebben a hónapban egyszer tartott csak velünk, mert a Dűnés küldit csinálja odaát.
    A WG eddig se ugrabugrált a játékosok panaszai miatt. Ők attól teljesen függetlenül fejlesztették a játékot. Legalább is próbálják ezt sugallni, de ugye ennek azért erősen ellentmond a "community: legyenek subok; WG: nem lesznek". A másik dolog, ha ezzel a kis ministattal most arra céloztál, hogy túl kevés a WoWs játékos, akkor ha az ő kéréseiket sem hallgatják meg, a játékos bázis tovább fog csökkenni. Nem véletlenül nyomatják ezt a Recruiter izét is. De ha a már nem kezdő játékosoknak is elveszik a kedvét, akkor azok garantáltan nem fognak új embereket behivni, hiszen nekik sem tetszik a gém. Ez most kicsit olyan érzés, mintha vagy mi, vagy a fejlesztők nem emberek lennének. Tényleg ennyire nem lehet megérteni, hogy mit várnak a játékosok ettől a játéktól? ÉS ez nyilván nem a fejlesztők hibája (értsd: programozók), mert ők azt csinálják, amit a cég vezetői mondanak. Ők viszont úgy tűnik nagyon nem tudnak gémer fejjel gondolkodni.
  • Toweliee
    #20215
    Most 23026 online játékos van fent a szerveren. Külön a hajósra nem találtam statot, de a Warthunderen áprilisban átlagosan 75k játékos volt naponta (a 3-on együtt). Talán emiatt nem ugrabugrálnak mindenféle panaszra a wows készítői.
  • Darun
    #20214
    Hallani hallottam róla, de ismerni nem ismerem. Azt nem tudom hogy mi alapján fejlesztik a WG-nél a játékot, de az elég egyértelmű, hogy nem a játékosok "kérései" alapján. Gyanitom hogy a subok sem ezért kerültek elő. Mivel ugye pár éve még SerB kijelentette, hogy nem lesznek soha a játékba. Láttam már azért op hajót a játékban. Egy jó játékos nem csak CV-vel, DD-vel vagy BB-vel is le tudja hozni a meccset. A "nem okos/ügyes" játékos meg op hajóval se fog tudni játszani, max jobb eredményt ér el magához képest, mint amit nem op hajóval érne el. Emlékszem, amikor bekerült a játékba a Saipan, olyan bomb dispersion-je volt, hogy a DD-t mozgás közben simán kidobtam vele. Most valami ilyesminek tűnik a Hornet. Az remélem átjött a kommentemből, hogy vágom hogy miről beszélsz (pl hogy a cv-nek nem kell "fizikailag" ott lennie) de azért a dolog nem ennyire egyszerű. A poén kedvéért, az utolsó 3 csatámban volt CV. Az olasz 6-os DD-vel majdnem full hp-ról szedtem ki a Lexit. Úgy hogy minimális sebzést okozott csak. Ha olyan ép lenne minden cv, nem jelenthetett volna neki gondot egy mezei bottom tier DD. A poén az volt, hogy mindegy hol spawnolt a CV, a csata legelején mindegyik felém jött.
    Azért a cv is RNG függő. Emlékszem arra is, amikor az egyik szakasztársamnak meg lett a Bismarck, bevitte első csatába és asszem kaptunk egy Persival-t. 2 dobásból kivégezte a full HP-s Bismarckot. Az új hajók szinte mindig OP-k, máskülönben nehéz lenne eladni őket. Idővel valamennyire nerfelik őket, de van amikor még eztán is brutál erős marad egy hajó.
    A másik dolog, amikor bekerül egy új ág, akkor az az op. De miért nem mindenki azzal tolja akkor? Hiszen brutál erősek? És azért EA stage-ben a T6-7-t simán ki lehet szedni küldivel, nem kell rá áldozni egy fillért se.
  • ozimak
    #20213
    Gondolom te is tudsz angolul és ismered LWM-t.
    Bár ahogy elnézem te jobban egyet tudnál érteni Ahskance-el... Ez az éppen folyó cenzúra botrány újabb felvonása WG-éknél. LittleWhiteMouse hetente tesz ki egy topikot amiben egyrészt tényekkel alátámasztva kritizálja a CV-ket és a játékbeli AA-t, másrészt megoldást kínál a megoldásukra. Természetesen megy is a jó öreg topik zárás abban a pillanatban amikor már nem tudnak mit mondani, vagy éppen belezavarodnak a saját baromságaikba.
    Annyira "jó" látni ahogy egy kicsit sem elfogult admin/community manager próbálja foggal-körömmel védeni ezt a full op class-t. Aztán jön egy hűséges kollégája és lezárja a topikot amikor már kifogynak a hülyeségekből.
    Utoljára szerkesztette: ozimak, 2022.04.18. 14:33:28
  • Darun
    #20212
    És kinek könnyű így a dmg hunt? Azért ő nem egy avg player. Hányan tudnak még igy cv-zni? (am meg akartam nézni wowstaton a profilját, de egyik szerveren se talált ilyen névvel játékost )
    Am videót én is tudok neked mutatni. Én konkrétan a FDR-ról láttam egyet. Először kirakétázott egy Sommerst, aztán kibombázott egy GoKu-t. Persze még azokkal a rakétákkal is könnyű eltalálni egy olyan dd-t, ami leszigetelt, illetve tök logikus, hogy az egyenesen a sziget felé hajózó GoKu meg sem próbál kitérni a sziget elől és megvárja mig a cv hosszában végigbombázza.
    Abban az egyben egyetértünk, hogy a hajók AA védelme csak akkor hatékony/erős, ha te vagy a cv, egyébként meg semmire nem való. AA-ra van kihúzva a CA-d és betámad egy cv? Nem baj, veszteség nélkül simán szétlő. TE vagy a cv és rámész valami gagyi légvédelmű hajóra? Már akkor leesik az első géped, amikor még el se kezdtél támadni. Az is érdekes, hogy amikor én vagyok cv, a csapatból mindig van legalább egy BB, aki egyedül elkóricál. Az ellenfélnél a leggyengébb légvédelmű BB-t meg érdekes módon mindig kiséri egy AA-s CA. Vagy tegnap pl az egyik csapattárs beirta, hogy spottoljam az Akizukit. CV-vel. Miért? Hogyan? Az ilyen miért vesz levegőt? Meg miből? Nah mindegy.
    A Slava a 24 km-es alap lőtávjával mondjuk pont nem jó példa, ennyi erővel a CV-nek is a mapon kell lennie, meg a Slava-nak. De az pl megvan, hogy egy lövedék átlagos sebessége 800 km/h, egy repcsié meg átlag 250? Illetve oké hogy a cv repcsivel sebez, neki magának nem kell ott lennie, de az meg van, hogy ha elfogynak a repcsik, akkor nem tud sebezni? Hiába van 100% életen maga a cv.
    A japó torpok 23k-t sebeznek. Ráadásul van rajtuk reload booster, vagy a Shima-n 3*5 vetőcső. Akkor miért nincs tele a játék Shimával, meg japó DD-vel? Ja hogy mert a torpedói már 2,5 km-ről látszanak? Jah meg T8 felett már csak a CV-n nincs hydro? Oké, mondjuk BB-vel nem fogod tudni kifordulni az összes torpedót amit a CV rád dob. Mennyit sebződsz? 4k-t?
    A sub sebessége teljesen releváns, mivel neki is lőtávba kell érnie. A kérdés az, hogy miért tud 12 km-re megközeliteni egy BB-t/CV-t? Ja hogy mert a dd-k/CA-k nem a dolgukat csinálják?

    De itt az ultimate érvem: mindenki számára ott a lehetőség gyakorlóra, teszt szerverre hogy ezeket kitapasztalja. Emlitettem hogy a játékos bázis zöme ahelyett hogy oktató videókat nézne, inkább a streamer bohócokat követi (jah, mert mondjuk a WG is ezt támogatja, mert hát ugye kooperálnak a Twiccsel, abból nekik is van hasznuk, a gyakorlózásból meg az oktatóvideókból nincs). És nem kell messze menni, a mi klánunkban is néha megy a nyigás, hogy mé nem megyünk CB-re. Aztán amikor ki van irva szezon előtt a gyakorló, vagyunk fenn négyen. Mert szerencsére mindenki más pro nálunk. Szóval a baj az, hogy a játékosok igen nagy zöme nem is AKAR jobb lenni annál a szintnél, mint amivel elkezdi a játékot.

    #20210 Jól látom hogy a gyereknek csak ebben a szezonban (vagy akár idén) van 10k Ranked csatája? Az hogy? Mennyit játszik egy nap? Nekem mióta elstartolt a játék, alig több mint 10k Random csatám van úgy, hogy egyszer volt csak fél év kihagyásom, amúgy meg kb napi szinten játszok. Megint egy szélsőséges példát hoztál fel, mert bár van ilyen, de a játékosoknak hány százaléka tud 4 hónap alatt lenyomni 10k Ranked csatát? Sztem nem sok. És aki ilyen hülye Rankeden, az Randomban se okosabb. Szóval csak ezért nem Rankedezni... Mellesleg, Rankeden nincs +2 tier. Én pl most húzom a Harbint. Randomban kb semmi esélyem nincs vele (ma mentem egy Randomot, nyertes csatában utolsó lettem) Rankeden viszont még úgy is voltam győztes csatában első hogy én voltam az egyetlen T8 a csapatban. Meg hát azt se feledjük, hogy aki nem klán tag, annak kb ez az egyetlen esélye acélt szerezni. A csaták is általában rövidebb ideig tartanak mint a Random, de észrevételem szerint nem ad kevesebb xp-t, sőt! Mondom ezt úgy, hogy 4 hetembe telt feljutni Silver ligába és ott az első héten én is 40%-os WR-el kezdtem (amit azóta 45-re sikerült felhúzni).De még is inkább Rankedezni megyek, mert még ha 6 sebb hülye gyökeret ad is mellém az MM, akkor is több esélyem van elvinni a csatát, mint kétszer ennyivel Randomban.

    #20211 A repcsinek már a béta után is olyan "játékosbázisa" volt, amilyen sztem a hajónak soha nem lesz. Fullos meccsek csak nagyon ritkán voltak és oké hogy pl bizonyos időszakokban T1-2-es meccsekre itt sem lehet bekerülni, de a repcsiben meg hónapokig játszottam 1v1 meccseket, a Random csatába kellett a WG-nek botokat raknia. De elárulom, most már berak úgy is játékba, hogy rajtad kivül mindenki bot, és ezt magas tierben. Egy Warplane-es frissités abból áll, hogy jaitanak kb 2 bugot, 1 grafikai update, meg még valami. A hajóban a hotfixek komolyabbak. Ja hogy mivel a repcsivel nem játszik senki, nem érdemes foglalkozni vele? Persze, prém repcsik oda is kerülnek be, hiszen abból van pénz.
  • tutyimutyi2
    #20211
    Én mint mezei párszáz csatás játékos meg azt mondom hogy addig örüljetek amíg nem jut el a Warships a Warplanes évek óta fennálló szintjére(hightier meccsekben is átlag 2-3 játékos/oldal a többi bot, évi 3-4 update 0 tartalommal csak 1-1 maratonos prém repcsivel stb).
  • ozimak
    #20210
    Ranked dióhéjban:
  • ozimak
    #20209
    Ha egy CV engem kipécéz akkor halott vagyok. Ennyi. Ugyanez kb. a subbal. A sub sebességét veszed alapul, de ez kb. olyan mintha a CV-nél a CV sebességét vennéd alapul és nem a repülőkét. A torpedók kilövéséhez elég 12-14km-re menni egy hajótól és már mehet is a móka. Miközben ugyanolyan concealmented van mint egy t10-es DD-nek. Nem beszélve a delfinezésről, meg magának a lemerülésnek a lehetőségéről.
    Még egy jó AA-s hajót is egy-két rakéta vagy HE bomb csapással le lehet gyakni olyan szintre, hogy már nem olyan hatékony. Mert az ugye tudjuk, hogy általában CL-re DD-re nem szoktunk secondary és AA survival modult rakni. Arról megint nem beszélve hogy az AA javíthatatlan/pótolhatatlan, nem úgy mint a repülők...
    Próbálod az én szemszögemből nézve, velem elhitetni, hogy a CV-k nem op-k és egyenesen nehéz őket játszani. Ez kb. ugyanolyan mint amire én írtam, hogy akik az elmúlt 2 évben kezdték el ezt a gamet azok most valószínűleg röhögnek és nem tudják elképzelni mi a fasz bajom van..
    Lehet, hogy te a CV-ben ülve (vagyis pontosabban a repülőkön ülve) úgy érzed nehéz dolgod van, de lentről nézve ez sajnos nem úgy tűnik hidd el. Nekem már eleve ott bűzlik a dolog, hogy a carrier gameplay nekem olyan, mintha én felszíni hajóval kimennék a map szélére, és elküldeném az avatáromat a csatába... ami természetesen újratöltődik ha esetleg elqrom.
    Szoktam felhozni szintén példának a TWA klán nevét... Ott se kispiskóta playerek vannak, akik tegnap kezdték a játékot. Sorra nyerik a KOTS-okat meg a kláncsatákat. Mégis BANCV lett a nevük...
    Arról hogy milyen "nehéz" CV-t játszani, álljon itt egy videó:

    Ilyen könnyed dmg huntingot még egy Slava-val se tudsz összehozni ha nem állnak neked full bs-ba folyamatosan. Ráadásul ott fizikálisan ott kel lenned a csatában.
    Utoljára szerkesztette: ozimak, 2022.04.17. 21:07:55
  • Darun
    #20208
    Csak az amcsi "új" BB-k lassabbak nála. De nekik cserbe van lőtávjuk, az Atlanticonak nincs. Ha egy csatában rossz oldalra tesz le, már kapásból használhatatlan is vagy a csata felében (feltéve hogy 10 percnél tovább tart a meccs). Ezen kivül engem a T8-as 381 milis löveg/only AP kombó sem győzött meg. Gondolom impro AP, de még úgy se. A másodlagosai tök jól néznek ki, de ez önmagában elég ahhoz, hogy egy hajó jó legyen? Ha már másodlagosok, mostanában én is többször játszottam a FDR-val, ha látok enemy német BB-t, rá is megyek és érdekes módon hiába van full másodlagosra kihúzva, minden csatában én maradok alul (már ami a találatok számát/sebzést illeti)
  • Darun
    #20207
    Mostanában megint elkezdtem én is a hordozókat tologatni kicsit. Az igaz, hogy a hajók AA védelmét rendesen szétqrták, de azért CV-vel játszani még mindig nem könnyű. Sőt! Szerintem a játékosok is túlértékelik őket, már csak abból is gondolom, hogy pl ha betámadsz egy BB-t, arra fog figyelni, hogy téged lerázzon. Az nem érdekes, hogy közben full befordul az ellenfél csatahajójának, aki elviszi a fél életét, de a 3-4k-t sebző aerial torpedótól úgy fél, mintha mindegyik insta ammorack lenne, holott igen nagy százalékban még vizbetörést sem okoz.
    A másik a subok. A legutóbbi frissités óta még nem játszottam, mert csak T6 van és őszintén szólva időm sincs rájuk, de előző hónapban kipróbáltam a T8 és T10-es ladikokat (amcsit és németet is) és elég jó eredményeket értem el. Ettől függetlenül még sem mondanám azt, hogy olyan hű de könnyű velük játszani. Sok dologban hasonlit a rombolózásra (torpedó main armament, kicsi conceal) viszont vannak lényeges eltérések is. Pont tegnap volt egy csatám, egy salvo-val lőttem 7 SAP pent egy T6-os subba és túlélte. WTF? Az SAP-t, ami kifejezetten vékony páncél ellen való? Ráadásul a T6-os suboknak alig van élete. Azt hogy? Az megint más kérdés, hogy egy sub méretű hajót mekkora mák kell már, hogy 8 lövedékből 7 eltalálja? Azért a 203 milis dispersion már elég húzós. Azt már az év elején is megállapitottam, hogy egy sub likvidálásához igen sok dc kell... avagy megforditva, a dc-k szinte alig okoznak tényleges sebzést a subnak, max ha mellette ki is gyújtod, de ugye azt meg ált rögtön oltja is. És tavaly év égén illetve az idei év elején nekem az volt a tapasztalatom, hogy bármennyire is op volt az adott verzióban, nagyon kevés játékos tudott vele jó eredményt elérni. Ha egyedül maradsz subbal, akkor meg kb alig van esélyed, hiszen a pinget már nem csak direction-re látják, hanem konkrétan látod, ahogy a subos is látja, és akkor még az olajszivárgásról nem is beszéltünk, meg arról, hogy lemerült állapotban, hydrophonnal próbáld meg megpingelni a rád vadászó CA-t/DD-t. És mivel sokan utálják a subokat, amint spotra kerülsz, a környék összes csatahajója rád küldi az összes airstrike-ot. Ami meg a sebességet illeti, azért sok csatahajó tud már 30 csomót, a cirkálókról és DD-kről már nem is szólva. Szóval magas tierben kb az amcsi alternativ BB ág az egyetlen ami nem tud előled elmenekülni, kb minden más igen.
  • Darun
    #20206
    Biztos nem te szoktál emiatt panaszkodni, de sokan mások igen: a játék történelmileg nem hiteles. Nos, valóban nem az, mert ha az lenne, akkor tényleg minden hajón lenne torpedó. De főleg az I. vh-s BB-ken. Vagy ott vannak a low tier orosz dd-k, van rajtuk torpedó, de minek? 4 km? Komolyan? Szóval a torpedót mindenkinek azért nagyon erős túlzás (és az amcsi CA ágakat még nem is emlitettem), de legalább történelmileg sem hiteles.

    #20203 Most már azért jó pár év eltelt azóta, de én is jártam a Belfaston, hatalmas élmény volt. Már a bejáratnál volt egy tábla, hogy a hajó fenntartását a Wargaying támogatja. Nekem spec emeg sem fordult a fejemben, hogy ott WoWs-ozzak, de biztos sokan vannak, akik kipróbálják. De azért a nagy számok törvénye alapján ők aligha befolyásolhatják jelentős mértékben a global ratinget.

    #20204 Egyet kell értsek. Azért mert sok játékos hülye, nem a WG a hibás. Azért viszont igen, hogy totál gyökereket beengednek Rankedre illetve magas szintű csatákba úgy, hogy alig van pár száz csatájuk, zéró tapasztalat, de fizetnek a játékért. T8 felett nem lenne szabad pérm hajókat pénzért adni. Igazából az sem a WG hibája, hogy sokan több ezer, vagy akár tizezer csata után is megmaradnak noobnak. Sokat elmond a játékos bázisról, hogy a videókról áttértek a streamre. Holott egy videóból sokkal többet lehetne tanulni, már csak azért is, mert a feltöltő tudja kommentálni, meg tudja állitani és ki tudja elemezni. Ez egy stream közben sztem a legritkább esetben történik meg. És a játékosok jelentős részét nem is érdekli a fejlődés, 10k csata után még mindig képes egyenes vonalban, broadside hajókázni, miközben belebújik a "periszkópba".

    Én is szoktam botok ellen menni. Nagyon ritkán, mondjuk főleg a Dockyardos DD/torpsebzés farmi miatt. BB-vel semmi értelme bemenni Coopba. A csaták átlag 5 percig tartanak, és ugye még igy is lehet: lőtávon kivül van, sziget mögött van, nem találod el mert dispersion/rng, overpen hegyek. Én meg bemegyek dd-vel. leyolozok egy BB-t és még ha meg is halok, garantáltan a lista első felében fogok végezni. A Scenario sem megoldás, mert ott meg csak T6-7 van. Igazából ezt kéne folyamatosan bőviteni, de a kezdeti lelkesedés után ez teljesen elhalt, ráadásul egy része csak ideiglenes volt. Anno beigértek hard fokozatot is, abból se lett semmi. Az AW-ban is botok elleni csata, ott teljesen jól működik és még fejlődni is lehet vele. Itt ez teljesen felejtős.

    Isten ments hogy a WG-t védjem, nem érdemlik meg, de azért lássuk be azt is, hogy ők sincsenek könnyű helyzetben. Mert mi lenne, ha nem lenne mozgó füst, deep water torp és a többi hasonló "baromság". A játék már rég unalomba fulladt volna, semmi értelme nem lenne új ágakat kihúzni, mert mindegy ugyanazt tudja, mint az elődök. És pl a CB taktikák is évek óta ugyanazok lennének. Kell a játékba ez, bármennyire is nem tetszik, bár azt tény, hogy a változatosságnak nem kéne ebben kimerülnie. Sajnos azonban az új csatamódokból, új mapokból nem jön a pénz, az új hajókból viszont igen, és egyre több (a tech tree hajókat is eladják már valós pénzért illetve dublonért) Kiadói oldalról azt látom, hogy a "húzzunk ki minél több pénzt, mert ki tudja meddig tehetjük még meg" elv működik és telibe lefossák a játékos bázist. Kit érdekel hogy mit rinyálsz, ha egyszer fizetsz a játékért. Ez egy orosz cég, itt nem a "vásárlónak mindig igaza van" elv érvényesül. Ha nem tetszik, tessék átfáradni a Naval Warfare-ba. (és ott aztán tényleg van torpedó a csatahajókon is)
  • ozimak
    #20205
    Az xp elosztási rendszert értelmesen újra kellene gondolni. A matchmaker-t szintén. Akár skill based megoldással, vagy félig skill based megoldással. Nem beszélve a konstans uptier mm-ről t7-8-ban. Be lehetne vezetni különböző elvárásokat (mint pl. most a supershipeknél a min. 3 t10-es hajó) bizonyos hajó, vagy hajók megvásárlása előtt. Lehetne kitalálni egyfajta ösztönzést, hogy az emberek ténylegesen arra használják a hajókat amire valók. Pl. DD-nél capping contribution, cirkálóknál radar használat/DD vadászat vagy BB-nél helyezkedés. Minden classnál lehetne egy kicsit jobban ösztönözni a teamplayt. Mert lássuk be a játék mai állása maximum több xp-t biztosít ha pl. magasabb osztályú hajóra lősz, vagy DD-re pl. Nagyon sok múlik a helyezkedésen a játékban, konkrétan a win vagy a lose.
    Hozzáteszem az se sokat segít a játékon, hogy az "egyszerű"-eknek kedveznek a legtöbb újítással a játékban. A CV rework egyértelműen fail volt, de ők addig buffolták amíg olyan egyszerű nem lett vele dmg-t osztani (mindenféle kockázat nélkül a térkép szélén állva), hogy a legtöbb 4x%-os player is tud velük toxic módon "játszani" (lásd FDR vagy szovjet CV-k). Aztán jöttek a subok akik a víz alól mostmár 25-30 mélyvizi bombatalálatot is kibírva (röhej), osztják a torpedókat minden felszíni hajónak. Mindemellett 26-28 csomóval rongyolnak a víz alatt. (szintén vicc)
    Félreértés ne essék, én nem sajnálok/sajnálnék semmilyen class-t vagy hajót senkitől. Csak azt sajnálom, hogy semmihez nem kell már skill a játékban. Ranked-et akarsz játszani 200 meccsel a hátad mögött? Go! Nem baj hogy lövésed sincs az alapokról sem.. majd agyvérzést kapnak a csapattársaid, ne is aggódj amiatt! :)
    A fejlesztők az első számú hibásak abban, hogy ez a játék ide jutott... Minden szarral foglalkoznak csak azzal nem amivel kellene. A szó legszorosabb értelmében. Basszák ki az új classokat, hajókat, unbalanced hülyeségeket egymás hegyén hátán. Úgy kellett rájuk szólni egy évvel ezelőtt a Floloéknak, hogy "ugyan már kellene már egy-két új map, nem???" És akkor varázslatos módon ugye bedobták a szavazást a weboldalon. :D
    Minden kibaszott gamebraking bugot a playerek vesznek észre (amiből mostanában volt bőven). Top notch a tesztelésük. Mindezek közben ott basszák át a jónépet a santa konténerekkel meg az idióta tokenekkel ahol épp akarják. Tech tree hajókat adnak el "early access"-ben pénzért, stb. Nem véletlenül írtam, hogy sokan nem is tudják mennyit köszönhetnek a tapasztaltabb játékosoknak (beleértve a streamereket is) akik saját idejüket nem kímélve járnak utána épp hogy akarja a jónépet átbaszarintani a kedves WG. Vagy a fórumokon vagy videókban hívják fel a fejlesztők figyelmét a bugokra, vagy a hiányzó dolgokra.
    A grafikai részlegen kívül az egész bagázs egy dollárjelekkel kitetovált szemű szófogadó birka. Szerintem a fejlesztői irodában is kihalt már a lélek ebből a játékból. Főleg hogy most áll a bál a háború miatt... ja bocs "speciális hadművelet" :D
  • Caliph
    #20204
    az a gond,hogy a játékos állomány romlásáért a játék meg a kiadó nem tehet. max annyit tudnának tenni,hogy valami stat alapján összesorsolni a hasonló képességű játékosokat,de arra nem hajlandóak.
  • pajer_csaba
    #20203
    A kommented hatására ránéztem a statjaimra... hát, elég borzasztó... XD (pajer_csaba) Mondjuk nem is nagyon van kedvem játszani, pont az általad is említett okok miatt. Egyszerűen, ilyen képességekkel, számomra nincs értelme bemenni, mert csak ingyen kill vagyok az ellenfélnek, és papírnehezék a saját csapatnak, miközben vízen, levegőben és víz alatt is OP dolgokkal kell szembenézni (BB-ként). A szuperBB-ktől meg falra mászok, szerintem a szarrá buffolt kisebb egységeket nem azzal kéne kompenzálni, hogy még nagyobb, még lomhább, még pontatlanabb - de, ha már "nem okos, legalább kurva erős" - célpontot adunk nekik. Fontolgatom az előfizu lemondását is. A co-op se jó semmire: még lőtávolba se értem, de a cirkálók és a dd-k már kiszedték a bot-csapat felét-két harmadát. Volt olyan csatám a Mizo-val, hogy sebeztem 1,2k-t. Fejlődni nem lehet sehogy se, akiknek a korábbi években volt lehetőségük aktívan játszani, azok, ha akartak, képessé váltak megérteni és elsajátítani a játékot, ez ma már nem lehetséges, szerintem.

    Ja, amúgy fun fact, januárban voltam Londonban a HMS Belfast cirkálón. Van ott egy szoba kb négy géppel, ahol ingyen lehet játszani WoWS-ot az angol ágon. Randomban. Nem tudom, mennyi ilyen hely van még all around the world, de gyanítom a 7-8 éves kisiskolások se a játék élvezetét növelik...
  • Paradoxon61
    #20202
    Én még mindig a 4-5 évvel ezelőtti állapotra emlékszem vissza szívesen, amikor még nem az idiótábbnál idiótább agymenéses ötleteiket igyekeztek belevinni a játékba, csak hogy legyen fejlesztés, hanem a hasznos a játékközösség által is támogatott ötleteket. Az elején elég éles határok voltak a kategóriák között. Megvolt a romboló, cirkáló, csatahajó saját maga szerepe. Aztán később egy nemnormális kitalálta a fejlesztőknél hogy "torpedót mindenkinek!" Innentől indult el számomra a játék hanyatlása. Meg persze sok más apróság még közbejátszott, de a vége az lett, hogy rájöttem, ha nem akarok infarktust kapni mások hülyesége miatt akkor vagy abbahagyom, vagy változtatok. Abbahagytam, jó időre. Mára már eljutottam oda hogy belépek, csak a botok ellen játszom, addig amíg szórakoztat úgy mint egy mezei lövöldözős játék és semmi több. Aztán ha komolyan akarok játszani, akkor más játékot választok. Amúgy nagy vonalakban egyetértek azzal amit írtál. Van amit máshogy látok, de emberek vagyunk. nem kell mindent egyformán néznünk.
    Megjegyzem, a WOT és most már az AW is egy rakás ratyi halmaz lett mára.
  • ozimak
    #20201
    Máshogy látjuk a játékot az biztos. Nem tudnék összvissz 3 hajóval játszani eleve. Ha van 250 kb.
    Nem tudok jókedvvel játszani amikor azt látom, hogy folyamatosan és egyre erősebben romlik a játék általános színvonala. Egész egyszerűen már nem olyanok a csaták mint 1,5-2 éve voltak. Az elmúlt kb. 2 évben szépen lassan leamortizálták a játék színvonalát a béka segge alá.
    (Nem véletlen, hogy a streamerek (Flambass, Flamu, stb.) is a töredékét játszák már annak az időnek mint mondjuk 2-3 évvel ezelőtt.)
    Az átlagos játékosok azt sem tudják mit és hogyan kell csinálni ahhoz, hogy egyáltalán esélyük legyen nyerni egy-egy meccset. Borzalom. A sok CV meg sub meg supership meg hab volt a tortán.
    Én még eddig csak egyszer hagytam abba a játékot hosszabb időre, idén év elején amikor szintén elkezdtek bejönni a subok.
    Tier 6 alatt nem is szívesen játszanék, mert azt a gameplayt nem szeretem.
    Egyáltalán nem kell "bűvölnöm" a youtubot ahhoz, hogy átlássam a saját szememmel és megértsem a saját agyammal, hogy egy rakás szar lett a játék. Ezt természetesen azok akik az elmúlt 1-2 évben kezdték, soha nem fogják megérteni.
    Valamint vannak akik megelégszenek azzal ha "jól érzem magam" egy meccsen. Na most ugye ez tág fogalom. Sokaknak az is jó meccs ha a pálya szélén szerencsétlenkedik 15 percet, és csinál 50k dmg-t. Vagy csinál 5-10 perc alatt 100k-t, de vesztenek mint a szar mert a teamplay meg a support az smafu. És mostmár ugye ranked sem kivétel mert ott is ugyanaz a színvonal van mint randomban.
    Egész egyszerűen elbutult a játék. És benne a játékosok.
    Általában a minimum 50% WR-es emberek véleményére adok úgy egyáltalában véve. Akinek az alatt van az ne haragudjon meg érte, de nem érti a játékot, és nem is akarja megérteni. Főleg akinek esetleg már több ezer meccs van a háta mögött.
    Ezt csak azért mondom mert soha nem játszottam division-ben, only solo player vagyok. De én a hülye gyökér, szakmunkás bizonyítvánnyal, meg tudtam érteni a játék lényegét és a játék alapjait.
    A stratégiáról meg a taktikáról már nem is beszélve. Amikor valaki ül egész meccsen hátul, majd (amikor már a fél csapat anyázza) a legrosszabb pillanatban bepushol és 1 perc alatt megdöglik, az az én szememben egy inkompetens fas* , akinek külön "idiots random" matchmakinget csinálnék szívem szerint.
    Nem tudom... nekem valahogy a win jobban bejön mint a lose. De biztos velem van a gond :D
    Most már csak azt várom mikor csinálnak végre értelmes high-tier scenario-kat is. Csak azt fogok játszani ha lesz... ha lesz.
    Hozzátenném még a "megmondóemberek agymenései"-hez: Ezek a megmondóemberek jobban ismerik a játékot mint bárki más kb. Sokkal jobban mint a fejlesztők maguk pl. Ez már többször bebizonyosodott. Arról nem is beszélve hogy általában 12x jobban játszanak mint mi átlagos playerek. A kisujjukban van a game.
    Az agymenéseik meg már többször a szarosgödörből húzták vissza a játékot (legalábbis addig amíg CC-k voltak).

    Sokaknak szerintem a szívük mélyén szarul esik, hogy béna szarok, és ezért megpróbálják valamivel kimagyarázni. Amíg ez sikerül nekik addig ez a felfogás csak rombolja a játék színvonalát. Nyilvánvalóan (mitől is javítaná?).
    Mindig rá lehet fogni, hogy "nem az én hibám", "jó az a 4x% WR", "nekem ne mondják meg", stb,stb.
    Utoljára szerkesztette: ozimak, 2022.04.16. 17:56:01
  • Plata
    #20200
    Én vettem két prém T8 amcsi BB-t amire azt mondták hogy vacak.
    De mindkettőt szeretem.
    Az egyiket a tűzereje miatt a másikat azért mert van radarja torpedója és fürgébb mint egy cruiser.
    Sok DD-t szivattam meg vele.
    Meg bénázásból vettem T10 DD-t is.
    Bár csak 2-2 torpedója van és kis szögben tudja használni,de bírom.
    Azt szénből meg acélból vettem.
    Figyelmetlen voltam megnézés helyett megvételre nyomtam.
  • lonvard
    #20199
    Túl sokat foglalkoztok a részletekkel, meg a mindenféle megmondóemberek agymenéseivel, szerintem. Nekem nem tudom hány hullámom volt már, kihagytam pár hónapot, aztán belekezdtem és úgy rákattantam, hogy 1 hónapig folyamatosan. Csak le kell ülni játszani, és addig játszani, amíg van kedvetek hozzá.Nem kell bűvölni a youtube-ot, hogy melyik okos mit mondott az új hajókról. Kit érdekel a sok új hajó, nekem van 3 bevált, és kész. Meg lehet találni azt a tiert, amiben jó a játék. Számomra ez az 5-8 tier között van, de elviselem a 9-10-et is, ha csak úgy random néhány hajót berak onnan.
    Utoljára szerkesztette: lonvard, 2022.04.16. 16:05:15
  • DannyL81
    #20198
    Flamu aszonta durva az Atlantico, csak Q lassú. Most akkor szeressük vagy ne?
  • Darun
    #20197
    Ellenben a mostani Dockyardos hajóval, amiről már a nyilt teszten is tudni lehetett hogy hulladék
  • Plata
    #20196
    Felejtős,sajnos,most nem érek rá,ma kezdődik a gamma recruit event és ma jön ki a Legendary Vanguard booster pack Star Trek Online-ban.
    Vagyis kezdeni fogok egy új jem hadart amit egyből legendary szintre boostolok.Utána meg tolom a recruit küldiket,legalább egy hónap.Csak a repuk 20+30 nap.De az új legendary hajó kárpótol.
    Biztos pofátlanul OP lesz.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2022.04.14. 16:25:22
  • DannyL81
    #20195
    Tojás token. :))) Hajó kiiktatás, base XP és győztes csatáért adják. Coop, Random, Ranked-en. Elég jó díjjal a végén. 200 tojli például 10.000 szén, de a 400 után még egy szuper kontit is kapsz. Már nekem is számolja, tegnap voltak gondok az elején.
  • Plata
    #20194
    Milyen tojást?

    Betojást?
    Vagy tényleg gyüjteni kell a térképen tojglikat?
    Nem voltam fent hetek óta.
  • Darun
    #20193
    Nálam mondjuk működik.
  • DannyL81
    #20192
    Olyan csúnyák vagytok, hogy ilyeneket mondtok! Lehet tojást gyűjteni. A számláló nem működik, de elvileg lehet...
  • ozimak
    #20191
    A lehető legrosszabbkor... Ahogy Flolo is mondta: Kb most van a legrosszabb állapotban a játék a megjelenés óta. Én konkrétan 3 hete egy meccset se játszottam. Asszem rekord.
  • Caliph
    #20190
    supercarrier és tengeralattjárók :D
    persze függ attól mivel szeretsz játszani,sok a radaros/hydros hajó,szinte mindig van cv vagy tengó
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.04.13. 10:17:55