21987
banner
A Wargaming új MMO játéka
  • Darun
    #20626
    Ship xp-t néz még mindig
  • Plata
    #20625
    Most is base xp-s küldik vannak.
  • Darun
    #20624
    Csatahajóval kb tényleg semmi értelme coop-ba menni. Átlagosan 5 perces egy meccs és a kiosztható sebzést eléggé behatárolja a 30 seces töltési idő. Ráadásul a dd-k/ca-k kiszednek előled mindenkit. Pl a dd-s torpedo hit/sebzés küldiket tényleg egyszerűbb coopban csinálni. Bemész, leyolozol egy BB-t és 3-4 perc alatt van annyi sebzésed, amiért Randomba 20 percet kell izzadni. Szó se róla, mondjuk időd van rá, ha jól rémlik, másfél hónap van a Dockyardra, mondjuk eco boostal meg prémmel lehet rajta gyorsitani. Most még. Ugyan a teljes küldisort nem néztem végig, de ha lesz base xp-s is, az azért már szivás.
  • carp3tm0nster
    #20623
    Nekem csak és kizárólag a WoWs-al van gond, net szinten. Egyszer volt problémám a DIGI-vel, mikor a vihar megtépte :)
  • Plata
    #20622
    Sajna az sem jobb mint a vodafpne.
  • carp3tm0nster
    #20621
    DIGI gigabit net, 700/220 az átlagos sávszélesség
  • mumus70
    #20620
    Szerintem a Co Op az időpocsékolás erre a célra! Nem fizet lókakit sem! Hiába nyersz mindig, egy Randomban közép szerű vesztes csatában is nagyságrendekkel sokkal több Xp-t és Creditet tudsz keresni ám! ;-)
  • Plata
    #20619
    Nem vodás neted van?
  • Darun
    #20618
    Kb 4 órája hajókázok, nálam semmi fennakadás nem volt, afk/dc-s játékos sem rémlik egy csatában sem.
  • carp3tm0nster
    #20617
    40% packet loss van egy francia, vagy luxemburgi szerveren, de a support szerint az én netemmel van a baj...
  • Darun
    #20616
    Nálam ma egyszer sem volt dc, de mástól is hallottam, hogy ledobálta a játék.
  • carp3tm0nster
    #20615
    Másnak is sok a disconnect? Nálam egyszer egy meccs alatt 100%. A legrosszabb 4 volt..
  • pajer_csaba
    #20614
    Kipróbáltam, 3102 xp-t szereztem, annyit is adott hozzá. Neked volt igazad. :)
  • pajer_csaba
    #20613
    Hát, ha valaki van olyan szerencsés, hogy 3 destroyed ribbont kapjon egy csatában, akkor ok, de én, hát nem nagyon számolok ezzel, így 4 common + két hajóspecifikus. Namost, azt mondod, ship xp, de nekem nagyon úgy tűnik, hogy base xp az adott típusú hajóval: a co-op csaták után néztem, és nem nőtt annyival, mint amennyi xp-t kaptam a csatából. De megyek egy kört egy rombolóval, és mindjárt kiderül.
  • mumus70
    #20612
    Ne is mond, én is ezzel szívok CV-sként, alig várom már hogy meglegyen cirkálóval az 55 ezer. Még egy olyan 30-40 csata mert fingom nincs hogy kell vele játszani, más hajóm meg nincsen, ezt is úgy nyertem.... Csak úgy lövöldözök vele éppen merre állok, nem nagyon érdekelnek a taktikai elemek..
  • Darun
    #20611
    A szinthez elég 6 feladatot megcsinálni. Ez a common + 1 osztály specifikus küldi. Én is alapvetően BB main vagyok, de nekem azért a CV-t leszámitva jól megy a többi class is. Nekem úgy rémlik, hogy az 55k xp nem base, hanem ship xp. Később lesznek majd base xp-s feladatok is.
  • pajer_csaba
    #20610
    Hát, nekem elég xar, mert BB-s vagyok, a többi osztállyal pedig csapnivaló vagyok... a BB-s küldivel meg a common feladatokkal már végeztem, most a cirkálósat próbálom kibekkelni co-oppal... Ami azért rossz, mert base xp-t kér... :/
  • Darun
    #20609
    Elvileg könnyitettek, de a comm xp ezzel az eco reworkkel kapásból kevesebb lett mint volt. Amúgy az első pár feladatot nem nagy cucc megcsinálni, csütörtökön szinte nem is játszottam és az utolsó tokenhez alig kell már BB xp, viszont ha a végén megcsúszol, a nehezedő küldik miatt nem nagyon lesz esélyed befejezni. Az Atlantico-nál én is ellazsáltam pár hetet, a végén meg nem győztem behozni a lemaradást, épp a vége előtt lett meg. És azért az egy T8-as hajó volt, ez meg T10.
  • pajer_csaba
    #20608
    Hmm... Azt tudom, hogy nekem azért nem lett meg, mert 1., nem éreztem úgy, hogy akarok egy cirkálót; 2., túl későn. kb az utolsó 2 hétben kezdtem bele,akkor is csak ímmel-ámmal. És így is a harmadáig jutottam. De meglátjuk, még nagyon az elején van az event.
  • Darun
    #20607
    Pont hogy csökkentették a követelményeket. Legalább is ezt mondták, hogy azért lett meg keveseknek, mert irreális feladatokat raktak be, igy most visszavettek a követelményekből. De biztos van még YT-n videó a régi eventről, össze lehet hasonlitani a követelményeket.
  • pajer_csaba
    #20606
    Más: csak szerintem lassabb a Puerto Rico építése mint a múltkori, karácsony előtti PR eventnél volt? Értsd: mintha (sokkal) magasabb lenne a követelmény egy-egy fázis kihúzásához.
  • pajer_csaba
    #20605
    Ja, meg a kedvencem, az új csatacirkálók, különösen a brit ág: Kicsi lőtáv, kevés és pontatlan löveg, szóval menjél be a sűrűjébe, ha akarsz valamit. Ja, hogy ehhez nincs se páncélod, se hp-d? Hát így jártál. Lord Fischer is in the developement team... Ja, de azért lécci vedd meg és/vagy játszál kurva sokat, hogy meglegyen. A németeket legalább kicsit kompenzálták a magasabb Tier-ekben a relative jóféle torpedókkal, de a britek az instant kibaszás. Nem terveztem, hogy a Renown-Repulse párosnál tovább húzzam azt az ágat, de most már biztos, hogy nem is fogom, még ha könyörög is a WG a dublonjaimért.
  • pajer_csaba
    #20604
    Nem tudom, ki vette észre, de változott a lövedékkövetés is. Most már nagyobb távolságból rántja vissza a kamerát a becsapódás előtt a játék, így nehezítve, hogy a célzás pontosítására használd. Az meg, hogy a spotter nézetet már gombbal kell ki-be kapcsolgatni, külön öröm. Ha ehhez még hozzávesszük, hogy sok BB hajónál megszűnt a váltás lehetősége spotter és fighter gép között (a 20+ km-es lőtávú hajók jellemzően spottert kaptak, míg a 17-18 km-esek meg fightert, wtf?), akkor nehéz nem arra gondolni, hogy netto kibaszásból van ez az egész. Miközben rendszeresen találkozom olyan hajókkal (főleg CA), amik úgy lőnek nyílt vízen, hogy nem spottolódnak fel, meg ugye amit korábban is említettem, hogy sziget mögött látszik, kiérve meg nem, meg ugye a classic, a sziget mögül függőlegesen lövő firespammerek. Fair and fun.
  • Darun
    #20603
    Én ki is próbáltam, de ez azért elég ritkán fog zavarni játék közben
  • Caliph
    #20602
    új patch,új kamera,új bug :D

  • pajer_csaba
    #20601
    Kis kárpótlás: Bismarckban már alig van életem, mindenki engem lő, erre az enemy Vladi majdnem full HP-val, de ramming modifier nélkül belém jő, s kölcsönösen megdöglendünk. És még nyert a csapat is. Hát jó... EZ GG :D
  • pajer_csaba
    #20600
    Mondtam már, hogy milyen kurva idegesítő a játék láthatósági mechanikája? Amikor sziget mögött van, látom, persze lőni nem tudom, de amikor éppen kiérne takarásból, eltűnik... Menjen már a faxomba a WG...
  • mumus70
    #20599
    Sajnos én azt is észre vettem hogy nagy számban az egyedeknek halvány lila fingjuk nincsen róla hogy mit is kellene csinálni! Ott állnak egymás seggében öten a hegy egyik oldalán, aminek a túlfelén ott a telibe vert bázis amit vígan elfoglal egyetlen kis genya (én csak úgy hívom) háromszög hajó! :p Aztán egyesével be indulnak érte, persze hogy sorban ki torpedózza őket! Én ilyenkor csak nyomkodom az F10 gombot amikor kiírja a halált, hogy ég veled, szerencsés utat kívánok.... :p :-)
  • Darun
    #20598
    Sőt, van olyan hogy 6 csatából megvan a napi. De ez szökőévente fordul elő. Ma mentem 9 Rankeded, 6 bukó. Tegnap 100% volt a vereségek aránya (4/4) Ma megnéztem a Ranked statom, 47% a nyerésim ebben a szezonban. Ma 3, tegnap 2 teljes csapatot tettem feketelistára. Öten elmennek egy oldalra és három hajó úgy kivégzi őket, hogy nincs veszteségük. Egyszerűen szégyen. Már gondolkodtam hogy irok a WG-nek, hogy inkább tegyenek mellém botokat, nagyobb esélyem lenne velük.
  • mumus70
    #20597
    Valaki valaha volt olyan nap amikor megcsinálta a 6 napi küldetést? Amihez csatát kell nyerni? Nekem lassan 3 hete nem megy.... :-) Tisztára WoT fíling! 20 csatából 2 győzelem.... Még hétvégén is esélytelen amikor fél napig nyomom, max 4 győzelem esetleg, valamilyen félre értés végett, valaki nem figyelt, és behúzta véletlenül a csatát.... Elképesztő....
  • Caliph
    #20596
    nincs radarja,viszont hydroja igen,5 km hatótávval
    más radarozott,vagy a hydrot nézted el
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.08.06. 18:49:17
  • lonvard
    #20595
    Forest Sherman a mostani csatámban. 10-es romboló, semmi nem utal arra, hogy lehet radarja. Mégis a végjátékban ketten az óceán közepén, én füstben, egyszer csak kapom a radart. És nincs a radaros listán. Kezd a tököm telelenni ezekkel a meglepetés radarokkal.
  • szemes63
    #20594
    Nagyon köszönöm a választ!
  • Darun
    #20593
    Research

    A lényeg: legyen 5 db T10-es hajód kifejlesztve (gondolom akkor ez most lett meg). Ezek után a Tech Tree-ben resetelni tudsz egy ágat, ami már T10-ig meg van. Ekkor törli az adott ágat, amit T1-től újra ki kell húzni (vagy végigviszed megint, vagy free xp). T5-től minden hajóval kell menni egy csatát, ekkor kapsz fejlesztési pontot, amit az Armoryban el tudsz költeni (hajóra vagy legendás modulra). A Resetnél az ág minden hajón lévő XP-je átkerül a T1-es hajóra illetve minden hajót, hozzá tartozó fejlesztést elad, a modulokat ingyen leveszi és az inventoryba teszi, a kapitányokat pedig reservbe.

    3 havonta van lehetőség dupla fejlesztési pontért resetelni, amit közben resetelsz, azért csak szimpla fejlesztési pont jár.
    Utoljára szerkesztette: Darun, 2022.08.06. 13:25:42
  • szemes63
    #20592
    El tudná mondani valaki hogy a RESEARCH funkció hogyan működik? Esetleg egy link ha van? Most jelent meg nálam az armoryban.
  • Caliph
    #20591
    yay prém dutch romboló érkezik airstrike képességgel :D
  • Plata
    #20590
    Szerintem tegnap azért kaptam akkor mert kiszedtem három hajót,meg leszedtem sok ellenséges gépet és spotoltam is rendesen.
  • Darun
    #20589
    Tegnap Weseresztem eg kört. Volt egy tök magányos New York, jól széttorpedóztam meg bombáztam. A végén egyedül maradtam és épp az Oktober-t végeztem ki, amikor beirta a New Yorkos csávó hogy CV +1. Én meg néztem hogy WTF? Még nem kaptam plusz karmát azért soha, mert megöltem valakit. Plusz azért őt megölni nem is volt nagy kihivás.
    Am CV-nek ált akkor szoktak plusz karmát adni, ha ügyesen spottol vagy tesz le vadászokat védeni. Valaki meg csak azért reportol, mert CV vagy.
  • Plata
    #20588
    Még egy dolog.
    Cv-vel kaptam + karmát.
    Akkor mėgsem utálja mindenki.
  • Plata
    #20587
    Jogos,erre nem is gondoltam.
    Ez kb olyan mint LoL-ban ARAM mecssen azon hisztizik valaki hogy ő akart középen menni.
    Ha nem tudnád mi az,hát az olyan csata kb mint a co-op és mindenki középen megy,mert más nincs.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2022.08.06. 09:42:47