21987
banner
A Wargaming új MMO játéka
  • pajer_csaba
    #20746
    A torpedózással alapból nincs bajom. Az sokkal jobban zavar, hogy érted, német BB-n ott a 4-6 km-es hydro, és kb nem jó semmire, mert a DD-knek, de még a cirkálóknak is, sőt a tengóknak* is minden fegyverzete nagyobb lőtávolságú. Még arra se jó, hogy spottolj vele, ha csak nem egy orbitális fax az illető, te meg egy sziget mögött kuksolsz a csata végéig. Amúgy én, mikor csalásról beszélek, nem azt értem alatta, hogy az adott játékos csalna - az ilyet, ha jól figyeltem, amúgy is jól szűri a WG (vö.: az EA a Star Wars Battlefrontnál, höhö...) - hanem hogy a játék mechanikája maga a csalás: gyakorlatilag az összes hajótípus arra van kihegyezve, hogy minél nagyobbat tudj sebezni - a BB-kbe. Persze, ott a BB orbitális nagy sebzése (már ha az RNG-god engedi, és 12 lövedékből 1 talál, 4 átmegy, 2 lepattan(!!!), a többi meg eltűnik az éterben, egy CA esetén. Vö.: tegnap előtt egy CA egy salvóból két BB-t gyújtott ki), vagy az elképesztő tűzerő a másodlagosoknál (már ha van idegrendszered kihúzni a Tier VIII-X német ágat), a hatalmas méret miatti helyből fakadó nagyszámú légvédelem (amit birodalmi rohamosztagosok kezelnek). Oszt ennyi. Ehhez képest a DD-k és a CA-k alapvetően hasonló képességekkel bírnak, ha valami látványosan vissza van véve, mint pl a ruszki DD-n a torpedó lőtávja (ami azért TierX-nél csak eléri az átlag 10 km-t...), akkor valami másnak a maxra húzásával ki van kompenzálva. A BB-nél meg csak simán így jártál, játsz másik ággal, ha akarsz olyat - a ruszki BB-knek kicsi a lőtávja, és még spotter repcsit sem kaphatnak. Ellenben a foschtalicska szórású japán hajókon mindnél ott a spotter repcsi. A mindkét szempontból jó amcsiknál meg állnak a levegőben a lövedékek és még egy Yama is kifordulja a Montana salvóját. Beszarás. És akkor ehhez jön az, hogy BB-vel, a magas tierű franciákat illetve a japán Tier IX-X-et nem számolva, nem nagyon tudsz okoskodni. Annak, hogy német 4x2-vel vagy a japán Amagival sziget mögött bujkálj semmi értelme, a távolsági sniperkedésre talán ha összesen 2-3 hajó alkalmas (pl az előbb említett Amagi), de akkor ugye jön a kempelés vádja, hiába vagy csapatelső sebzésben, és kb ennyi. Az összes többi BB egyetlen lehetséges felhasználási módja, hogy bemész és ütsz. Azaz mennél, és ütnél, ha így viszont nem égetnének hamuvá, meg foschnák rád a torpedókat a láthatósági határon túlról a CA-k és DD-k. Épp tegnap volt, hogy próbáltam fedezékből, előre-hátra hintával feltartani egy Nagato-Massachusets-valmi olasz CA triót a Monarchal. Erre írja csetben a CA-s csapattárs, hogy sziget mögül nem segíthetek megnyerni a csatát, menjek ki, és harcoljak úgymond "férfi módra". Mondom, jólvan bszki, kimentem, 43 másodpercen belül kilőttek. Szóval nem tudom, érthető-e a különbség: a BB-k szarrá vannak hendikeppezve, úgy ,hogy nincs a hátrányaikra játéktechnikai ellenszer (azon kívül, hogy ne fordulj broadside), a CA-nál és a DD-nél viszont minden hátrányuk vagy kompenzálva van, vagy kis ügyességgel kitanulható a kihasználása. Na, nekem ezzel van a legfőbb bajom, ezért mondom, hogy nem a játékos, hanem a játék csal.

    *Ja, igen, a tengóknál meg külön öröm a nyomkövetős torpi... Annak az anyját kéne megsorozni nyomkövetős, 70 centis műfalloszokkal, amelyik ezt a buziságot kitalálta. És semmiylen módon nem tudod leszedni a pinget... baszki, még co-opban is kiszed vele a bot tengo...
    Utoljára szerkesztette: pajer_csaba, 2022.09.17. 12:31:43
  • Darun
    #20745
    Ugyanez működik torpedókkal is. Ha igy nézitek, ennyi a különbség a csalás és aközött, hogy valaki ismeri a játék nyújtotta kiskapukat. Mondjuk ez a menekülve láthatatlanul lövöldözés azért nem egy olyan dolog, amire csak atomfizikusok jöhetnek rá. Amikor bejöttek EA-be az angol BC-k (szóval kb egy hónapja) engem azért csalózott le egy svéd csaj, mert az első salvoval citkót lőttem neki. Meg elvittem a fél életét a cirkálós barátjának is.
    A twiccs drop miatt tegnap néztem kicsit egy magyar csávót, aki egy év után most szedte elő a játékot. Persze ő is rögtön ki akarta próbálni a subot élesben úgy, hogy fogalma nem volt arról, mi/merre/meddig. Én azt se értem, miért csinálnak emberek nyilvánosan bohócot magukból. Nagyon elk*rvult a gémer világ is :( A sub után néztem egy Kageros kört tőle, olyan hülyeségeket csinált a csávó, hogy egyrészt felmerült bennem a kérdés, hogy biztos csak 1 évet hagyott ki, illetve hogy ő mennyire lehet tisztában a játék mechanikájával. És ami röhej, hogy még igy makker volt, legalább 4 torpedó találata volt, pedig kétszer is felspottoltatta magát egy Bismarckal. (jó, mondjuk csak hárman néztük a gyereket és az egyik néző (gondolom valami ismerőse volt) a subos után le is lépett, mert ment melózni)
  • pajer_csaba
    #20744
    Na, ez így akkor rendben van - van rá logikus magyarázat. Amire emlékszem, teljesen egybevág azzal amit mondasz: pontosan szemből kaptam a lövéseket, de csak 1-2 lövedék jött mindig, valszeg a hátsó tornyokból.
  • Darun
    #20743
    Pedig a spot rendszer kb az a része a játéknak, ami tényleg működik. Arról nem is beszélve, hogy sokkal átláthatóbb, mint a WoT-é.

    Ilyet amúgy én is szoktam csinálni, nem csak cirkálóval, rombolóval is. Jön mögöttem az ellenfél . Ha 16 km a lőtávom, akkor hagyom olyan 16.1-16.4-ig feljönni és miközben elfele megyek tőle, elé lövök. Mivel a hajó jön felém, mire odaér a lövedékem, ő már a lőtávomon belül lesz, én viszont lötávon kivülről lövöm, tehát nem spottolódok. Sajnos a tapasztalataim szerint ez csak akkor működik, ha felé jön, ha a menetirányoddal szögbe, úgy nagyon nehéz belőni. És itt érdemes megjegyezni azt is, hogy (szerencsére mostanában kevesebben) szoktak nyávogni a dd-s aim assist miatt. Próbálj meg ágyuval lőni úgy, hogy vagy nincs befogva az ellenfél, vagy másik hajó van befogva. Hiába célzol rá, nem találod el. Ennyit az aim assistról.
    A másik dolog, ha több sziget választ el az ellenféltől, akkor nyilvánvalóan nem te spottolod, hanem valaki más.
  • pajer_csaba
    #20742
    Dehogy tesz, ugyan ez a szar marad azután is. Amúgy meg csinálnom kéne a küldiket a Puerto Ricoért, de most két hétvége is ki fog esni, hétközben dolgozom, megvenni meg a világ pénze nem lenne elég (az utolsó hat szintet amúgy is dublonból kell megvennie mindenkinek, mert a küldikből nem jön ki...).
  • Caliph
    #20741
    túl fusztrált vagy,engedd el pár napra,hidd el jót tesz :)
  • pajer_csaba
    #20740
    Azért az valahol kurva érdekes, hogy ugye, lövéskor a hajó legalább a lőtávolságáig felspottolódik, de egyes cirkálók úgy tudnak lőni engem, hogy ők nem spottolódnak fel egy másodpercre sem. Meg a szokásos, három baszom hegyen keresztül látod őket akkor is, ha nem lövöldöznek, de amint kiérsz a takarásból, eltűnnek. Érdekes egy játék ez, de tényleg.
  • mumus70
    #20739
    Na közben eredményre jutottam! Jelentem, 22 óra 51 perckor a 19. csatát behúztuk, sikerült le szorzóznom a vasat! :p Ki is kapcsoltam a gépet! :-)
  • lonvard
    #20738
    Most én is pihentetem. Én azért kaptam agyfaszt, mert rámentem a rombolózásra, és egyszerűen a kritikus pillanatokban mindig jött a radar ki tudja honnan, de még úgy is, hogy papíron elvileg nem is volt radaros hajó a csapatában. Direkt néztem merre úszkálnak a hajók, kik a radarosok, mekkora hatótávval, és mikor úgy éreztem képben vagyok, radart kaptam. De minden csatában jött egy ilyen meglepetésradar. Tököm tele az összes olyan sunyi radaros hajóval, amiről azt se tudom radaros, csak radaroz!! :D

    Most akkor karácsonyig szünet, kedves Wargaming. Majd lesztek szívesek a kedvemben járni, és akkor visszatérek és veszek dublont 3000 forintért. :P :D
  • pajer_csaba
    #20737
    Én nem panaszkodom, ma a Monarchal és a Vladival is tudtam nyerni, bár az uccsó meccs a Preussennel ugyan az volt mint neked: vesztettünk és alig 50k sebzéssel harmadik lettem... :/
    Utoljára szerkesztette: pajer_csaba, 2022.09.11. 22:11:30
  • mumus70
    #20736
    Jó, ma megint nincs olyan hogy nyerés! Amikor állandóan 11 kretén debil a csapattárs... Eddig randomban 17 / 17 Lose! :-) :-) Kikapcsolom a gépet. Vagy nem is, már röhögök nagyon! Megnézem 11-ig nyerünk e egyet valami fatális félre értés miatt! :-)
  • DannyL81
    #20735
    Akkor acélozd meg magad és szard le. Bántó tudom, de igazából ezek utolsó shenkik azt se tudni hol, ignorálni kell azt jól van.
  • DannyL81
    #20734
    Ja értem, köszi!
  • pajer_csaba
    #20733
    Igen, én is gondoltam már rá. Csakhogy, még ha ritkán is, de vannak olyan játékosok, akik értelmes infók megosztására használják. Hasznos pingek, ki hova megy, hol van ellenfél, ilyesmik. Jó, igaz, hogy a sok rage-állat meg önjelölt Nelson között elég ritka az ilyesmi, de előfordul. Ezért hagyom meg a csetet.
  • mumus70
    #20732
    Ajánlok egy jó módszert, már a WoT ban is évek óta bevált! Sok frusztrációtól megszabadít, sőt, a játék is jobban fog menni, meglátod, nem tereli el a figyelmedet! Tehát: Kapcsold ki a csetet a picsába, és felejts is el! Nálam hosszú ideje bevált! ;-)
  • pajer_csaba
    #20731
    Első csatám a Preussennel. A Schlieffenes (Khurrach nevű) csávó a csata felénél beírta, hogy "report preussen afk or bot". Mondom, "fckself" erre megint hogy report, bot... Kapott két reportot, meg a csata után még egyet. Ja, természetesen ő már rég halott volt mikor elkezdett írogatni.


    Utoljára szerkesztette: pajer_csaba, 2022.09.10. 22:47:18
  • pajer_csaba
    #20730
    Valamelyik Graf Spee-szakértőt kérdezném (asszem' Ionvard volt az), hogy milyen kapitányi skilleket érdemes rá kihúzni?
  • Caliph
    #20729
    updating in 5 days,azaz ha megcsináltad a hármat,5 nap múlva kapsz megint és igy tovább. 25 nap van megcsinálni a 10 küldit
  • DannyL81
    #20728
    Igen menet közben bejött 1 valóban. De csak 3 Combat order van, hogy lesz abból 8? :)
  • Caliph
    #20727
    meg kell csinálni 8at a combat orderből és akkor kapod meg
    ott van alatta ,az első combat ordered már majdnem kész is,akkor 1 lesz a szám,és igy tovább 8ig
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2022.09.09. 18:58:48
  • DannyL81
    #20726
    Sziasztok!

    Ennél a combat mission-nél mit kell csinálni? Complete 8 combat missions of "Combat order" type.
    Csináltam egy valag random operations-t, de azt nem számolja. Nincs ötletem.



    Nem tudom miért teszi be kétszer a képet, bocs!
    Utoljára szerkesztette: DannyL81, 2022.09.09. 17:40:31
  • pajer_csaba
    #20725
    Csávó csata felénél meghal, majd írogat, hogy "gj montana", "very usefull", "at least you can save your full hp to the next map" (1/4-ed hp-n voltam ekkor). Megajándékoztam egy "misbehavior in chat" reporttal. Vége a csatának, vesztettünk, nézem a listát, a srác utolsó előtti, én meg a középmezőny alján. Kapott még egy "plays poorly"-t is. (Ja, a szakasz és klántársa volt az only survival, 3/4 hp-val (egy Hawke-ban)... Az nem volt gond, ezek szerint.)
  • pajer_csaba
    #20724
    P.Heinrich előre rohan, 4x szólnak neki, hogy jöjjön vissza, majd elvérzik az ellenfél hordozójával szemben. Erre beírja, hogy mindenképpen meghalt volna, mert semmit nem tehetett amúgy se a CV ellen. Hát, OK.
  • pajer_csaba
    #20723
    Számomra eddig ismeretlen DD játékmód: messzire elkerülni a foglalási pontot, és egy messzi sziget mögött keringőzni, időnként megküldve torpedókat random irányokba, ja és véletlenül sem spottolni semmit, miközben a saját csapattársaid már az út felétől folyamatosan láthatóak az ellenség számára. Mindezt TierVIII-ban. Faszán kezdődik ez a nap is.
  • carp3tm0nster
    #20722
    nemtomméraktabekétszer
  • carp3tm0nster
    #20721
    Kaptam XP-t :D

  • pajer_csaba
    #20720
    Ez az, amire én is kurva kíváncsi lennék. Hogy ezt így hogy? De Yamával is volt olyan, hogy Satsumának kizárólag overpen vagy lepattanó, semmi más, pedig egész csata alatt küldtem folyamatosan.
  • pajer_csaba
    #20719
    Köszi, de ez nem vigasztal. De értékelem a próbálkozást. :D
  • Darun
    #20718
    Azt hogy sikerült?
  • ozimak
    #20717
    :D Annál már csak kb. az összes supership jobb :D Na jó, talán az új t11 Repu nem. De a Satsuma 8db 510-essel, vagy az Eagle esetleg a USS US... Nem beszélve a cruiserekről.
  • pajer_csaba
    #20716
    Ezeknek a szuperszaroknak miért nincs külön csatamód, ahol csak egymás anyját bszhatnák kedvükre? Izumóval, 6 km-ről 2k-t sikerült beleverni a Hannoverbe úgy, hogy full broadside állt és 6 lövedékből 5 talált. Annyira jó, hogy be vannak rakva randomba, de annyira...
  • pajer_csaba
    #20715
    A CV-s játékosokkal semmi bajom, sokkal inkább azzal, amivé a fejlesztők tették a CV-t. Emlékszem, régen a revörk előtt azért kb egy fair párbaj volt BB-vel a CV ellen harcolni. Bármelyikőtök hibázik, az vesztett. Most meg, amikor meglátom, hogy jönnek a gépek, és rám, már csak azt tippelgetem, mennyit fogok bekapni (mindig alul becsülöm...).
  • pajer_csaba
    #20714
    Nyugi van, nem haragszom én rá.
  • Darun
    #20713
    Az emoticonokból arra következtetnék, hogy félig viccnek szánta (nem sértésnek), másrészt arra célzott, hogy nem igazán szeretik az emberek a CV-s játékosokat.

    Nekem abból jön le inkább ez, hogy évekkel ezelőtt játszottam egy svéd csajjal. Azóta is fenn van barátlistán. Pár hete találkoztam vele meg egy klántársával Randomban, ellenfélként. Épp az "új" angol BC-ket próbálgatták. Az egyik kapott tőlem egy citkót, a másiknak is szépen lehúztam az életét, mire beirta csetre hogy csaló vagyok, stb. Amikor megismertem, egy kedves csaj volt.Persze nem ismerem, azt talán túlzás lenne állitani hogy a játék tette ilyenné, de azért szomorú volt nála látni ezt a nem pozitiv változást.
  • Kotomicuki
    #20712
    Ez vajon bizonyíték arra, hogy a szar(rá tett) játék toxicitást szül?!
  • pajer_csaba
    #20711
    Remélem, édesanyád most hangosan csuklik...
  • mumus70
    #20710
    Ma rekord született! kb 4 óra játékkal sikerült valahogy véletlenül 2 csatát megnyerni! A héten talán meg lesz a 10 összesítve! :-) Nem is emlékszem mikor tudtam megcsinálni a napi hatos küldit.. :-) Tudom! Co-op. De nem jó, nem szeretnék 10-es hajóval csatánként 200 ezer creditet bukni.... :-) Lófaszt nem fizet.... Egyszer kipróbáltam kíváncsiságból. Nyolcassal randomban keresek úgy 140 Ezer körül, egy ugyanilyen hasonló csatával a co - op 23 ezret fizetett, meg úgy negyed annyi xp-t.... Vicc kategória! Ja, és a random az vesztes csata volt, a másik meg győzelem... :-P
    Utoljára szerkesztette: mumus70, 2022.09.03. 23:38:16
  • mumus70
    #20709
    Ne is akarjál kifordulni! Rohadt idegesítő! Pláne amikor 10 percet utazom hozzád, hát tessék szépen egyenes vonalban, egyenletes sebességgel haladni, ne sajnáld már a sebzést szegény CV-stől!
  • pajer_csaba
    #20708
    Tier VI Mackensen, Strait map, kirak teljesen egyedül délre, persze 2 CV mindkét oldalon a csapat meg a szigetekkel csókolózik, megint. Egyetlen torpedó-rajból 4(!) támadás, kifordulni már egy fél éve nem lehet semmit, HP 2/3 bye-bye, 11 km-ről semmit nem lehet eltalálni hála RNG-god, tök mindegy hova célzol, végül 2 lelőtt gép teljesítménnyel szednek ki a csata 3.(!) percében. Köszi, WG, megérte ma is felkelni.
  • pajer_csaba
    #20707
    Beletelt vagy két napba, de rájöttem a megoldásra, ami az overpen problémádat illeti: ha CA vagy DD az ellenfeled, válts át HE-re. Ja, hát igen, BB-vel lassú és szar a lőszerváltás, meg ki kell húzni rá a kapitányi skillt is. De ez van. HE még akár citadellát is tud lőni cirkálónak, az AP-vel meg csak magadat szopatod ellenük.