World of Warships

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Caliph
#21722
csak óvatosan a bismarck ellen vele 😄

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#21721
Mentem egy csatát és kaptam karácsonyi eventes kis dobozt,nem kis meglepetésemre egy hajó volt benne.
Igaz csak T7 de akkor is,kaptam belőle egy Hood-ot.

#21720
Ahaaa,akkor ezért kaptam én prém t8 cv-t,tudták hogy el lesz cseszve. XD

Caliph
#21719
ismét változások érkeznek:cv repcsik úgynevezett travel módban,szal amikor csak repkedsz erre arra , nem fognak spotolni semmit,csak támadó módban....szal csak akkor támadhatsz ha valaki spottolja a célpontot,amúgy nem látsz lópikulát sem... a repcsi nem lát egy GK méretű hajót sem a levegőből...cserébe a hajó AA nem lő a repcsikre travel módban,és travel módban max sebességgel mennek a repcsik . kicsit átestek a ló túlfelére. miért nem lett volna jó az a megoldás amit mindenki sürget kb a rework óta: a cv amit repcsivel spottol,csak ő láthassa,a csapattársak max a minimapon...gondolom az engine nem képes rá
csak a def AA és a fighter felhasználható cuccok képesek támadni a travel módban lévő repcsiket

kapnak még egy hydrophone szerű valamit,ami képes bizonyos távolságból felderíteni a hajókat,de nem ad spottot csak a hozzávetőleges helyzetét az ellen hajóknak. mint a sub hydrophoneja,hogy csak egy árnyékot látsz megjelenni az ellen hajóból

ha ugyanazt a hajót támadod újra és újra,annak egyre erősebb lesz az AA ereje,így akarják elkerülni,hogy fokuszálj egy célpontra cvként. szintén nem valami jó ötlet,mert ha valaki a többiektől távol egyedül hajózik a térkép szélén,azt igenis büntesse a cv,hátha megtanulja hogy csapatban jobb
dolgoznak továbbá egy lehetőségen,hogy a hajók valahogy korlátozzák a cv látóképességét támadó módban,amennyiben más nem spottolja a hajót

amit várnak ettől: cv spotting csökkenése,több lehetőség a hajók kezében,cserébe a cv gyorsabban ér a helyszínre,több támadást indithat illetve a cv ágyúinak irányítását is a player megkapja(ennek mondjuk szintén nincs sok értelme 😄 )

erősen prototipus állapotban vannak még a dolgok

Sub változások is várhatók:

heavy cirkák,pl hindenburg és venezia line kap anti sub repcsit a mélységi bombák helyett
egyes cirkák submarine survialencet is kaphatnak,yodo,zao,és venezia line van említve
ezt az új commonwealth cirka vonal is megkapja,illetve fejlesztett anti sub repcsit,így lesz effektív sub vadászatra képes cirka is a játékban
meg egy csomó apróság,változik a hydrophone,illetve feljesztik a subok kanyarodási képességét

keresnek megoldást a sub shotgunningra is
dinamikus torpedó sebesség és sebzés rendszert tesztelnek,szal kilövés után a torpi lassú és keveset sebez,de ahogy nő a megtett út,egyre gyorsabb lesz és nagyobbat pukkan(byebye gató shotgunning acélért 😄 )
tervezik a sub kapitányi skillek átdolgozását is






CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

Caliph
#21718
hát ahogy nézem,farmolás nélkül még a defence se lenne meg :p kiresetelem a haru ágat ,kihúzom meglátom milyen gyorsan tudom húzni azzal a kevés tudásommal,aztán eldöntöm kell e ez nekem 😛

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

Caliph
#21717
na mindegy,defenceig elmegyek aztán megálmodom mi legyen
mondjuk most nézem hogy majdnem 55 napig fog menni az event,de jövő hétig biztos nem lesz időm farmolni,mert két műszakot viszek a cégnél 😄
januárban viszont még lehet időm

Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.12.13. 08:53:46

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

Caliph
#21716
Persze,abban egyetértünk h ritka hajó,és a WG saját állítása szerint ha event végével kiveszik,akkor nem lehet megszerezni 2 évig,csak valami speciális konténerből nagyon kevés eséllyel,valami naval legends kontiból,de elvileg már el van adva az összes és jövőre nem lesz
azon gondolkodom hogy a karácsonyi időszakot lehet átfarmolom RP ponttért,van pár piros meg egy rakás kék xp szorzóm,400k szenem,50k acél,30k rp pont 500k free xp...acélt biztos nem adok rá,szenet sem szivesen mert nehezen jön az is
Rp pontot meg korlátlanul lehet farmolni. 10k rp pont egy reset...17x kellene restelnem az ágat ha jól számolom,hogy meglegyen a 190k rp pont rá.. ha akizukiig elmegyek free xpből,aztán az utsó hármat kihúzom piros - kék xp szorzóval,mindezt 2 hét alatt...
hát kb esélytelen 😄 nem beszélve a kredit vonzatáról,mert a nyolcast kilencest ha húzni akarom meg kell venni,a harut meg csak az utsó húzásnál elég
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.12.13. 08:43:21

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#21715
Én konkrétan CC-t néztem (Carbine Carlito) aki már egy hónapja is mutogatta. Persze ő is azt mondta hogy nem éri meg az árát, de a régi Kitakaminak is Kuma teste volt, annak minden hibájával együtt. Aki meg akarja majd venni, úgy sem azért, mert annyira OP, hanem azért mert ritka. És árát is ehhez mérték, nem a használhatóságához. A DY-os hajóknak is több mint a felét nem is lehet látni csatában, még is hány játékos már kiveszi Day 1 és meg sem próbálnak faragni az árán küldetésekkel.
Illetve annyiban kijavitanálak, hogy nem Shima torpedó van rajta, a 12 km-es csak 12-13k körül sebez, viszont 90 csomós. Szóval inkább hasonlit egy Halland torpedóra. Viszont a kettő között nagyon gyorsan tud váltani (kb mint a szuper shipek vagy subok), szóval szinte mindig azt a fajtát tudod használni, amire épp szükséged van.
HE-vel más cirkálókat ois lehet citadellázni,
És még egyszer: én se azt mondom hogy OP vagy hogy megéri az árát, hanem azt, hogy megint kicsit túl van lihegve CC oldalról is és sokkal jobban lehúzzák, mint amilyen valójában.
#21714
BD2DG1810H
XKBA3V910H
M8RIY1NLPH
QA549EVNPL
CKPP5MD10H
COMMANDERGIFT
SPOOKYOMEN
U7ZDTJXUSNIANNIVERSARY2023

Álcát és ládát meg a franc tudja miket ad.

#21713
Én megszerettem ezt a német tengeralattjárót.
De ma nyerni sem lehet.

Pedig én próbáltam foglalni ölni,de ezek elemenekültek a vérbe.
Egy csapattárs élte túl rajtam kívül,a többiek nem.

Caliph
#21712
mondjuk úgy irtam ezt le mintha lenne esélyem kivenni,illetve ha végiggrindlem a karácsonyt,akkor lehet rá esélyem,rp pontat gyűjteni,de nem vagyok farmolós fajta 😄

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

Caliph
#21711
trenlasst néztem és potato qualityt,a többieket majd ma. Trenlass kapásból garbagenak hívta,Potato is alig tudott sebezni vele. amit én láttam: nagyon papír,HE vel is lehet citadellázni,az ágyúi szart sem érnek,még kb egy shimakaze is gunfightba indult ellene 😄 a torpedókról tudjuk milyenek,12 km shima vagy 20 km ashashió,ezek elég jók,és percenként 8 torpi nem olyan rossz. cserébe ugye sokat kell forgolódni egy hosszú hajóval,de viszonlag jó a speed és a fordulás is gyors. ami még nem jött be,hogy szűk torpi inditásnál is 10kmen olyan távolságban mentek egymástól a torpik,hogy simán befér egy broadside ca közéjük. a sebzés nagy részét a deep water torpikkal érték el,a jobb conci miatt,de ugye azzal csak cv vagy bb a sebezhető.

összeségében nem érzem hogy must have,főleg amennyibe kerül(igen tudom azért kapsz még 4 másik hajót is,és valszeg a defence ig el is megyek , mert az viszont elég jónak tűnik)

nézek még vidiket mástól is,mert igazából tegnap lett nyilvános a hajó a CCknek

ja és nulla az AA,a cvk szarrá fogják szivatni,szal muszáj lesz smokeot lőnie. a smoke is jó,olasz full speedes generator.

vigyázni kell vele,de a 12km torpi hatótáv elég életveszély,ha meg ashashiósat használsz,akkor a fél csapatot nem tudod sebezni.

még overlordbout megnézem,ileltve flamu és flambass véleménye is érdekelhet,bár ők már nem CCk,szal csütig nemlesz róla vidijük 😄

továbbá érdekel TE melyik CCt nézed,rákukkantanék

Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.12.12. 12:55:52

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#21710
Nem tudom mire gondolsz. A CC-nél akit én nézek, teljesen használható volt (még hulladék csapatok mellett is)
Caliph
#21709
első visszajelzések alapján a Kitakami elég fos...és engem sem győzött meg a videók alapján amit láttam. talán így jobb is,mint ha túl op lenne.

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#21708
Nehéz összehasonlitani a He és a SAP sec-et. Előbbinél nagyon nagy lehet a szórás az okozott tüzek miatt. Hogy a Mikin mennyire előnyös az elülső-hátsó fő-másodlagos elrendezés, azt egyelőre nem tudom. Viszont a Miki "csak" cirkáló, mind a lőtávja, mind a pontossága kisebb, mint a Zsliffen másodlagosainak. Szóval ez a "többet sebez" elsőre nekem csak papiron tűnik igaznak.
10k free xp hiányzik a 8. Haru ág resethez. Az RP inkább ilyen endgame content szerűségnek került be a játékba, hogy aki azért már régebb óta játszik, az vehet belőle különleges hajót vagy legendás modult. (meg igy persze több pénzt is ki tud húzni a WG az emberekből, hiszen free xp-t csinálhatsz gold-ból) De a játék ezek nélkül is játszható.
Caliph
#21707
úgy értettem hogy még van egy csomó ág amit nem húztam ki,de szeretnék,inkább azt húzom mint egy olyat amit már húztam 😊 és igen , játszom,sosincs annyi free xpm 😄 illetve ha húzok valamit és nem jön be,pl most az angol t8 battlecruiser akkor free xpvel lépek tovább hátha a kövi jobb lesz. persze igy is adok neki jópár csata esélyt
igen.lüshün faja,ezért is álltam neki,Mikire meg azt mondják hogy papíron erősebb a másodlagosa mint a schlifennek,viszont a fő torony elrendezés nagyon nem adja...a jó másodlagos vonz,mert más játékban is a lustaságot keresem (pl diabloban mindig is summoner necro voltam,a dögök intéznek mindent 😄 ),de a szar fő torony elrendezés nem jön be

Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.12.10. 11:28:34

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#21706
A Mikire kár rámenni. A Nápolyi sokkal jobb, és "olcsóbb" is.
Ami a farmolást illeti... mert amikor újrahúzol egy ágat, akkor nem játsszol? Én már túl vagyok jópár reseten és még egyetlen egyszer sem húztam vissza az ágat free xp-ből, minden alkalommal végigcsatáztam. Volt már amcsi LCA, francia BB, angol DD (ezt mondjuk már megbántam) és most legutóbb én is a Haru ágat választottam. A profik azért ezt resetelik, mert ez jön ki a legkevesebb free xp-ből, De ha csatákkal húzod ki az ágat, akkor nem az az elsődleges szempont, hogy melyik ág a "rövidebb". A Lüshünnel meg sztem jól jártál, az tényleg egy jó hajó, remélem neked is fogja adni és jó csatákat mész majd vele!
#21705
Nekem dockyard hajó még sosem lett meg,annyit nem játszok,főleg ha nincs értelmes játék mód,a random nem jó,ez az asszimetrikus most jó.
Bár T8 prémmel nem tudok nyerni egyet sem.
T8 prémmel be megyek tuti meghal a csapat.
Persze pénz jön sok mert mindig jó sok sebzésem van.
De T10-el már jó,ott ritka a bukta.

Caliph
#21704
asszem a haragumo ágat szokták resetelni a profik,mert az gyorsan megvan újra....én egyszer reseteltem egy ágat,soha többé nem fogom,nem játszok annyit hogy újra kihúzzam ami már megvan 😄
Kitakami se vészes,mert a research pont farmolható,de nem farmolni szeretnék hanem játszani...dockyard hajóra is majdnem rámentem,de a lüshünt is most szedtem ki,a végén már úgy érzetem rá vagyok kényszerítve a játékra hogy határidő előtt meglegyen minden,és az utsó küldisor is valami iszonyat farmolással lett meg hozzá...nem akarok
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.12.10. 10:22:46

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#21703
Ma megnéztem hogy ha resetelem a simakaze ágat mennyi pénzt kapok meg research pontot,hát szerintem ez vicc.
Úgy hogy az első reset duplázós kapnék 20400 research pontot meg 57k creditet.
Abból még egy tehénlepényt sem tudok kifejleszteni.

#21702
Azt hiszem össze szokunk.

Csak a parancsnoka egy igazi barom.
Valmai eventes német 10 skilles idiótát tettem bele,a fickó rohadt fárasztó,folyton pofázik.

Caliph
#21701
nekem örök kedvenc szenes kilences BB a Jean Bart...nem tudom miért ,nagyon összeillünk. csak elől van ágyú,így sziget mögül kibújkálva teljesen kihasználható a tudása,jól gyújt és bünteti ap val a broadside hajókat. és ott a reload booster is. nekem nagy kedvenc,jobban szeretem mint a republikot :p sajnos kivették már armoryból
amúgy mindenképp valami tizest vennék ki,azért jár most is az mikulás cetli...
az a német tengó nem rossz ám,gyakorolni kell vele,meg forogni 😊

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#21700
Hát megvettem a tengeralattjárót,majd meglátjuk milyen lesz.

#21699
Szenes DD-m BB-m és cruiserem van,igen mert be néztem,azt hittem BB de kiderült cruiser.
G Kurfürst,Napoli,F Sherman.

#21698
Hát megint kérnék tanácsot.
Lesz elég szenem arra hogy megvegyem a T10 tengeralattjárót.
Az jó eventekre meg hasonló nem random játékmódban?
Vagy inkább vegyek egy 9-es megnövelt bevételes hajót,ha a 9-es akkor melyik a legjobb szerintetek?
Legszivesebben BB-vel vagy DD-vel játszom,crusiert nem annyira érzem át,vagy csak eddig nem találtam olyat ami nekem lenne megfelelő,igaz nincs is kifejlesztve csak 1 az amerikai.

#21697
Ismét köszönöm az infót.
Ezt nem tudtam.

Caliph
#21696
ha megfelelő sorrendben piszkálod mézit,ingyen konténer a jutalom

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#21695
Szivesen. 😊 Ingyé prém hajó mindig jó.

#21694 Nem veszik el. Reset szempontjából a szuper hajó független a tree-től.
Én első körben a Yamagirit/Anapolist ajánlom. BB-k közül meg a Hannovert.
#21694
Köszi az infót.
Ha jól gondolom akkor a szuperhajót is elvesztem ha egy ágat resetelek.
Vagy az nem veszik el mert nem xp-s?
De gondolom igen.

#21693
A Super BB-knek nem sok értelmük van, nagyot tudnak odab*szni, de amint lőtávolba kerülnek, ingyen sebzés az ellenfélnek... A többit nem tudom.
#21692
Most először van annyi creditem hogy vehetnék egy supership-et.
De nem tudom megéri-e és melyiket?
Japán DD yamagiri.
Amcsi cruiser Annapolis,Cv United States.
Európai DD Dalarma.
Vagy várjak még párszáz ezer xp-t japó BB-re?Esetleg német BB-re még félév?Vagy Angol Bb kb ugyanannyi idő.

#21691
Kösz a kódot.
Volt benne 2 mila credit.

Caliph
#21690
na nekem jól kezdődik a mikulás,galant t6 dd,és alvaro de bazan t10 dd valami ágyús kontiból :p a galant meg a kódból asszem,köszi Darun :p

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#21689
SANTA2023

A kód 5 nap prémet is tartalmaz, figyeljetek hogy mikor aktiváljátok!
Caliph
#21688
jön a mikulás bácsi,már alig várom hogy húzzák le a playereket 😄

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#21687
Igazából ez azért is van, mert az ünnepi BP illetve napi reward módosulni fog az ünnepekre való tekintettel és igy nem a hónaphoz, hanem a peccsváltáshoz igazitják a "naptárat".
Caliph
#21685
yepp neked,csak a félrekattintottam 😄 de már megkaptad a választ is úgy látom. szóval ezért kaptál napi belépés kontit,mert ott még tart a november :p
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.12.03. 11:34:04

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#21685
A julián- és a gergely-naptár eltérése miatt. Dátum szerint mi (gergely-naptár) előrébb járunk pár nappal. Ezért van pl az ortodox karácsony a mi szemszögünkből nézve januárban.
#21684
Feltételzem ezt nekem írtad.
Mi a manó az hogy november még 5 nap?
Tudom hogy az oroszok elmebetegek,de ennyire?

Caliph
#21683
a november náluk még 5 napig tart

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#21682
Nem biztos hogy politikai indittatása van a dolognak. A játékban már elég sok nemzet kapott különféle "emlék zászlót", köztük a cseh és a svájci is, mindkettő igazi tengeri nagyhatalom volt annak idején. Érdekes hogy portugálra pl nem emlékszem és magyar vonatkozású is kb csak a Jágeres kampány volt. Szóval inkább arra tippelnék, hogy a pléjerbase mérete alapján mérik a nemzeti vonatkozású eventeket,
#21680
Na valaki magyarázza meg hogy miért kaptam ma meg a két szuperkonténert ?
Már december van,novemberben meg csak 23 alaklommal jelentkeztem be,többiről elfeledkeztem,,tegnap sem mentem fel,ma felmentem és megkaptam a novemberi 2 szuperkonténert.
Mondjuk nem voltak szuperek,de akkor is fura.
25 darab zöld booster meg 7500 szén.

#21680
Ha mondjuk ismernéd a hazai és regionális aktuál/utóbbi évek politikai történéseit, annyira nem csodálkoznál egy ilyen event-en...XD
#21679
Az egyik éppen futó küldi végső jutalma a Liberation camo a Cherbourg-hoz. Aki korábban már megszerezte és most megcsinálja a küldit, 6M credit kompenzációt kap.
#21678
Ha van valami, ami távol áll tőlem, akkor az a sovinizmus, de még szerintem is a krva anyját a WG-nek ezért.
ozimak
#21677
Elég furcsa is. Mitől lett ennyire fontos nekik hirtelen? Eddig soha nem láttam ilyen eventet náluk. Mindegy, elmehetnek az anyjukba. Úgyis kezdem megutálni a játékot mint a szart. Lassan kb. semmi élvezetet nem nyújt, csak idegeskedést. Még az a havi 5-10 game amit játszok az is.
Tono34
#21676
Ez az event annyira nem tetszik.... tolvaj bandát ünnepelni ...

" December 1 marks the annual celebration in Romania in remembrance of the 1918 declaration that unified the formerly Austro-Hungarian territory of Transylvania with the Kingdom of Romania. It’s time to unlock a special mission dedicated to this event!"

10 féle amber van a világon, az egyik amelyik ismeri a kettes számrendszert, és a másik, amelyik nem.

#21675
Ma mentem három ranked csatát.
Mindegyiket megnyertem,ezért inkább gyorsan kikapcsoltam a játékot. 😄
Valami spanyol vagy mittomén milyen cruiserrel,holland crusierrel és amcsi BB-vel,aminek elfelejtettem a nevét,bár asszem Florida. 😄
Az utóbbi nagyon be jött.Olyan pofonokat osztott mint a fene.Ellenséges csapatban volt 10 kilóméteres torpedós BB,próbálkozott hogy rám forduljon torpedóval de mindig megszívta,olyanokat kapott hogy azt élvezet volt nézni.de egy cruisert is úgy telibe csaptam hogy negyed Hp-ja maradt kb.
Florida igazán megérdemli a kalóz zászlót.


Utoljára szerkesztette: Plata, 2023.11.30. 18:34:32

#21674
Két hetente csütörtökönként resetelődik.
#21673
Akkor valszeg pont roszkor próbáltam. 😄