21934
banner
A Wargaming új MMO játéka
  • Caliph
    #21854
    nekem meglett a nyolcas az us cv küldis akármiből,ami olyasmi mint a battlepass. azon van füst. kicsit keveslem a torpik alfáját,a torpisok a sima repcsik,meg van két taktikai,he szőnyegbombázó meg egy rakétás,ez a super cvk taktikai repcsijeihez hasonlóan működik és azokon van a füst. asszem két vagy három csatát mentem még vele,nem érzem annyira erősnek,de nem is gyenge,a füst meg jót tesz a csapatnak ha jól dobod ...volt hogy leraktam de észre se vette,simán kihajózott belőle cirkával ,jól szét is szedték,pedig raktam neki fightert is spotolni,de semmi értelme nem volt így :D playerbase :D
  • Plata
    #21853
    Kipróbáltam az új amcsi early acces t6 CV-t.
    De ez egy ritka nagy szár.
    Na és nincs is semmi új képessége,én legalább is nem láttam semmi füstöt.
  • pajer_csaba
    #21852
    Erre írtam, hogy átlagos random csata. Magyarán rendszeresen előfordul.
  • Caliph
    #21851
    majd élesben kiderül.pont most néztem Flamu vidijét a yodóval,ott tudta használni hatékonyan. bár ugye még újdonság,a subok pár nap alatt megtanulják melyik cirkákat kell elkerülni.
    viszont hoztam ismét egy vidit,support cv Taiho,minefielddel ,ami szintén reworköltek kicsit

  • Darun
    #21850
    Veneziaval nem mentem, de mintha a dc-t lecserélték volna 10 km-es as-re. Úgy azért mindjárt használhatóbb. Plusz sok esetben a sub átjön a vonalakon és nem a saját térfeléről kempel. Szóval azért hasznos lehet még. (arról nem is beszélve, hogy a Venezian még hydro sincs, szóval subot spottolni eddig nem volt kb semmi lehetősége)
    Utoljára szerkesztette: Darun, 2024.01.23. 10:58:21
  • Caliph
    #21849
    hú a japó bc ágat ne is mondd,épp azzal szenvedek,már amikor játszok...katasztrófa :D de ki akarom húzni mert így teljes a japó ág,minden más megvan.

    más: most van teszten a cirkáknál a "sub radar" skill...papír cikáknak adja a skill,amik főleg hátulról puffogásra jók,mint a zaó vagy a yodo,venezia...nem az a tipikus brawler cirkák :D aztán nekik adják a 7km hatótávú sub survit :D fura a ruszkik észjárása :D
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2024.01.23. 10:43:40
  • Darun
    #21848
    Az Omaha és a Ranger is full egyenesen mentek, totál broadside, ehhez nem kell tudni célozni. Erre is képesek a piroskák is. Az hogy nekem vagy neked nem adja be, totál természetes. Ha egy ilyen pro játékosnak nem adja be, egyből megy a picsogás, hogy "há RNG, mi ez?" És ezt minden profi játékosnál látom (skill4LTU, CC, Flamu, Flambi, de mondhatnám tankelitet meg Scheffet is). Az zavar baromira, hogy ő is nagyon jól tudja, hogy a japó lövegeknek baromi rossz szigmája van, plusz nem horizontálisan szórnak hanem vertikálisan. Azt is tudja hogy az Omaha mák volt, a Ranger meg pech. De úgy próbálja beállitani az egészet, hogy ez azért van, mert a cv egy kivételezett class (ami amúgy igaz, de ez pont nem arra példa)
    Erre mondhatnám én is, hogy az új japó BC egy kalap foch. Mi az hogy 457 mm-el a full broad Conquerorba (aminek mint tudjuk, nincs páncélja) beletörök meg lepattanok? Meg a kb 3%-os torp protos light cruiser oldalába 3 torp protot lövök Mutsuval? És ez csak sima RNG, most nem is a fél éve nem látott, visszatérő bugról beszélek, hogy a lepattanó lövedék sebez, meg a hit és az overpen sebzése egyforma.
  • Caliph
    #21847
    randomban én sem viszek flaget,van egy rakással raktáron. amikor mentem rankedezni pár éve,akkor felraktam őket,de randomban sztem tök fölösleges. Most kb arra tartom hogy eladom,és sok milla kredit jön belőle. randomban nem számít,ha szar a csapat,vagy az rng nem akarja,akkor úgyse segít az a pár százalék akármire. a detó benne van a pakliban.

    az overpen olyan amilyen,volt itt már vita elég hogy jó vagy nem jó. valahogy túl kell élni a light cirkának

    az rng szépen bejátszott,első salvó 1 overpen a többi szépen a ranger köré potyogott,másodikra 5 overpen,harmadik 2 overpen,negyedik 2 over 1 pen, és Flambassra nem mondja senki hogy nem tud játszani és célozni :D az rng kitolt vele,az omahánál meg beadta
    a torpit meg bevállalta a full salvo érdekében,volt hp pool bőven,a torpi alapból kevesett sebzett volna főleg az orrán,én is bevállatam volna. a deto meg benne a pakliban ha nincs flag :D csak úgy furán jött ki az egész hogy az omahát eltünteti a színről,míg a cvvel szenved,és még detózza is :D így is szar cv ellen játszani ha kinézett magának,így meg főleg savanyú a szőlő :D én is cvzek,ha valakit ki akarok szedni és hibázik is a pozicióval,akkor kiszedem,nem kérdés :)
    a bohocság meg a nézettség miatt kell :D
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2024.01.23. 09:05:50
  • Darun
    #21846
    Valahogy éreztem hogy ez lesz. De! Pont az ilyenek miatt tartom bohócnak őt is meg a többit is. Mindenki tudja, talán még az utolsó piroska játékos is, hogy a Rangernek nincs páncélja, ami azt jelenti hogy minden lövés instant overpen. Ráadásul a Nagatonak van a legnagyobb kaliberű lövege a tierben. A másik dolog, a végére pörgettem, nem néztem meg az elejét igy az Omaha-t sem láttam, de épp Iron Dukozok, kb napi szinten találkozok Omaha-val. Van hogy nekem is beadja egy salvo-ra, van hogy háromból se találom el. Ilyen az RNG. Az más kérdés, hogy mennyire balanced az, hogy a CV a kb 5k-t sebző torpedóval kidobhat egy full HP-s BB, a CV viszont nem detonálhat. Mivel most T6-os Ranked van, kb minden csatában van CV is, szóval elég sok tapasztalatom van most, néha én is bemegyek hordozóval. Az egyik csatában pl egy Izmail egy salvoval eltörölt. Oké, nem voltam full HP-n , de a 3/4-nél biztos többön voltam. És végül... a "profi" játékosokra jellemző ez a flegmaság. NEm viszek deto signalt, mert minek, meg leszarom a CV torpedót, még több mint fél életem van. Simán be tudott volna fordulni a két torpi közé ha akar. De nem. Megérdemelte. Ezt nevezik instant karmának.
  • ToMy_
    #21845
    Nem az elmúlásra volt kihegyezve a sztori, hanem az előtte történtekre, illetve az elmúlás mikéntjére.

    Adta a találatokat a CV-nek sorban, és kb. 2500-6500 között sebzett / salvo, ami azért elég mókás. Aztán ehhez képest a nyomorult CV ráküldött egy 2 gépből álló torpedótámadást, a Nagato szépen szembefordult vele, a torpikák pont szemből orrbatalálták, és egy csodálatos detonation-nel elküldték a tenger fenekére.

    Nothing special just usual CV treatment.
  • pajer_csaba
    #21844
    Csak nem te voltál a magyar? :D

    Amúgy nincs ebben semmi meglepő... átlagos random meccs. Az meg, hogy megdöglik... hát lehet, hogy vak vagyok, de nem láttam a Nagato-n zászlókat. Ha tényleg így volt, akkor magára vessen...
  • Caliph
    #21843
    a vége a jó :D

  • pajer_csaba
    #21842
    3-3 játékos volt mindkét csapatban.

    A Mikasa-t bánom, hogy beszereztem, igazából csak a japán történelem iránti rajongásom vetette meg velem, de csatában teljesen hasznavehetetlen.

    Engem igazán az lepett meg, hogy nem szokott low tierben a csata olyan sokáig tartani, hogy ennyit összekalapozzon az ember, pláne nem BB-vel aminek még a szórás/löveg aránya is xar (ált Tier IV-től szokott egész jó lenni Tier VII-ig, ott megint egy törés, utána Tier IX-X megint jó. Nekem.)
  • Darun
    #21841
    A nagy számok törvénye alapján néha a low tier BB-k is beadják. Mondjuk a Mikasa-t én nem erőltetem... bár most hogy már vannak normális kapitányaim.
    Viszont ilyen későn már nem nagyon van player ebben a tierben, gondolom a csapatok botok voltak. Itt meg arra van szükség, hogy a csapattárs botok ne mészárolják le túl hamar az enemyt, hanem lehetőleg kicsit fogyjanak csak gyorsabb ütemben, mint az ellenfél.

    Tavaly előkapartam egy régi, de nem használt accomat. Az első 200 csatában 90% felett volt a WR és 70k felett az átlagsebzés. Mióta felléptem T5-be, ez az arány kicsit romlott.
    A játékosok 99,9%-a nem is tudja, hogy kezdőknek kedvezményes MM van a játékban, annyira sietnek a T10-es hajókért. Pedig low tierben lehet funolni, és ugyanúgy hetero marad az ember utána is.
  • pajer_csaba
    #21840
    Na, ezen meglepődtem... O_O

  • Caliph
    #21839
    én biztos vagyok benne hogy eddig is voltak már ilyen botok :D csak elébe mennek mielőtt valaki lebuktatná őket. tier 5 és alatta meg a fél csapat eddig is bot volt,bár jelölten
    megint jön egy rakás hajó,új ruszki BB ág,support cvk,gondolom beesik hamarosan az orosz meg a japó sub line is.
    tolják a hajókat,mert a nagy régi playereket akiknek már megvan minden,ezekkel lehet megfogni. meg az ilyen Kitakami eventekkel
    én koca játékos voltam mindig is,és vagyok is , zárt bétában már toltam mégis csak 7800 csatám van :D 3 lose után meg aznapra bezárom :D
  • Caliph
    #21836
    én igy a nagy karácsonyi sátán konti hajtás után megint ráuntam...ha minden erőforrásom rálocsolnám,akkor már a kitakamit is ki tudnám venni,de azt a 70k acélt nagyon sajnálom rá. szal nemv eszem ki. a defencet se. meg mint irtam,épp ráuntam,szoktak lenni nálam ilyen szüntetek,csak a napi kontiért loglok illetve ha van kedvem akkor bemegyek egy csatára de sokszor azt sem. most van más amivel elvagyok.

    Darun,ja a bot legalább nem fordul broadsideba,mindig a helyes lőszert használja és sebez is :D egyes playerekre ez nem jellemző :p én rankedezni sem rankedezek,leszarom :D nem kell az ideg. sokszor direkt csak az OP hajókkal megyek be mert olyan sealclubber hangulatom van :D pl petro,Eagle,vagy hatos német sub,ott lehet tarolni :D
  • pajer_csaba
    #21837
    Ezzel csak nem azt akarod mondani, hogy a WG szándékosan bssza szét az értelmes negoldásokat a saját játékában? Neeem, ilyet ők sohaaaa...^_^'
  • pajer_csaba
    #21836
    Hú, gci mi lesz itt...
  • Darun
    #21835
    Az uóbbi kb 1 hónapban nagyon sok olyan csatám volt, amikor azért imádkoztam, hogy csak botokat rakjon mellém, mert azok legalább tudnak sebezni. Tele van a játék ilyen 20k átlag sebzéses "plájerekkel" és hát mondjuk egy Rankedet egyedül azért elég nehéz lehozni 6 játékos ellen.
  • Darun
    #21834
    Mert az aknamezőnek volt értelme, a füstnek viszont nincs.
  • Caliph
    #21833
    arról tudunk valamit hogy az amcsi support cvken miért füst van,illetve miért nincs minefield?
  • Caliph
    #21832
    jönnek a botok randomba(az igazi botok,nem a gyenge playerek,azok eddig is voltak :p ) random játékos féle neveket kapnak,és csak akkor látod hogy bot ha mondjuk reportolni akarod(lehet repoltolni,de friend listre nem rakható pl :p )

    sztem eddig is voltak bent ilyen botok,ahogy egyes playerek tolják,de az igazi nagy faszságokat még mindig a playerek követik el :D

  • Plata
    #21831
    Nem tudom hogy csak simán meghülyültek-e a játékosok vagy átsugárzik a hülyeség a WoT-ból ahol dupla event van és triplán tele minden állatokkal,de WoWs-ban sem lehet nyerni.Random és ranked is rohadt rossz ötlet.
  • mumus70
    #21830
    Volt közte olyan is, hogy csak azért nem 0-12 re kaptunk ki, mert elérték az 1000 pontot. A szokásos dolgok. Bázis foglalás nem érdekel senkit, 5 hajó egyetlen kis kockában a minimapon, mert pont egy hegy volt ott, elvoltak, a subok kivétel nélkül elsőnek haltak, CV indult bázis foglalni meg ilyenek! :p Egyszer én is beírtam már, gyerekek, lövünk egy killt legalább? Egyedül sajnos nem tudok nyerni, akkor pont leszarnám a többieket... De nem megy, próbáltam, béna vagyok! :D
  • mumus70
    #21829
    Üdv a klubban, erről szoktam itt kiakadni! :-) Tegnap 9 csatából nem tudtam leszorzózni! :p
  • Plata
    #21828
    Esélytelen nyerni,hihetetlen mennyi állat van komolyan.
    Csatahajók elemnekülnek a pálya sarkába CV-k afkolnak a tengeralattjáró meg kamikaze-k.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2024.01.13. 19:33:54
  • Darun
    #21827
    Jobb is. Olyan sok f*szra sem való csapatba rakott be, hogy kénytelen vagyok coop-ba megcsinálni a BP-t.
  • Plata
    #21826
    Asszimetrikus csatákban jó párszor egyedül nyertem CV-vel vagy tengóval.
    Az az orosz t8 meg a T6 francia vagy belga vagy a franc tudja milyen CV tök beteg.
    Mióta nincs asszimetrikus csata nekem nincs kedvem játszani,pedig még van vagy 10 nap prémem.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2024.01.13. 16:51:01
  • Darun
    #21825
    Ez am kevéssé meglepő, ha figyelmbe vesszük hogy CC is azt terjesztette, hogy "dehá a sub+cv nem assyra való". Ekkora butaságo sem hallottam még tőle (szerencsére). Annyira felidegesitett, hogy gyorsan le is nyomtam 2 cv +1 sub solo assy-t, mert persze a csapat még a csata első felében elhullott.

    Az ideiglenes csatamódok nem véletlenül ideiglenesek. Persze ott is becsúszhat lose, mert ha full piroska csapat van, akkor azért nem könnyű egyedül lehozni (Dominationt kb lehetetlen, hagyományos csatát még meg lehet oldani) de kinek van kedve T-2-ben teljesen inkompeten csapattal szenvedni, ha kicsit kevésbé jól fizető csatamóddal is lehet játszani, ami közben nem hoz le az életről? (mondom ezt most, 3 epic bukó random kör után)
  • Plata
    #21824
    Nekem azt hiszem 8 kill volt a rekordom.
  • ToMy_
    #21823
    Volt azért olyan iqbetyár is, aki aszimen vernyogott, hogy "micsinásztengóvalteeee?", amikor volt 27 torpedótalálatom, 2 killem, majdnem 200k dmg, a csatahajóink meg ott voltak víz alatt, 0-1 killel.
    Amúgy meg szerintem is rohadjanak meg, hogy elvették az aszimet, a dockyardra is nagyon jó volt, csak ezzel húzta (volna) végig.
  • pajer_csaba
    #21822
    Az utóbbi időben én is. Remek kis szisztémát dolgoztam ki, hogyan húzzak vele ágakat... ráadásul tengóval is tudtam benne gyakorolni anélkül, hogy mások játékát bsztam volna tönkre, és hallgattam volna a csetben az ugatást, hogy micccccsinnnnááááász heee'? Na mind1, WG-isten adta, WG-isten elvette.
  • Plata
    #21821
    Én csak ezt játszottam és tényleg élveztem.
  • pajer_csaba
    #21820
    Ne mááár.. éppen megbékültem volna vele... (T__T)'
  • Plata
    #21819
    Coop-ban lószar xp van és kredit.Hamarabb vége minthogy bármit csinálhatna az ember.
    Élveztem a tengeralattjáróval az asszimetrikus csatákat,most nincs mire elővenni.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2024.01.11. 16:21:39
  • Darun
    #21818
    Coop
  • Plata
    #21817
    Elvették az asszimetrikus csatákat.
    Most mi a fenével játszak,
    Ranked unalmas,random dettó.
  • Caliph
    #21816
    hát úgy nézem lett még pár változtatás a taktikai cvkhez ,mint amit utoljára láttam :D

  • Plata
    #21815
    Én most jól jártam az eventtel,nagyon sok prém hajóm lett ingyen.Igaz van T6 is meg T7 de jött nagyobb is.