21950
banner
A Wargaming új MMO játéka
  • Darun
    #21110
    Erről mindig az jut eszembe, amikor egyik csatában egy gyerek beállt mögém Dánkörkkel. Jött az ellenfél, ő meg full oldalt állt, orral a pálya széle felé. Gondolom szegényem megnézte a páncélzat felépitést és azt hitte, ha az övpáncél ilyen vastag, majd jól lepattan róla minden. 2000 Dánkörkös csata alatt sem jött rá, hogy nem. Aztán nem az ellenfél felé, hanem elfelé kezdett fordulni, igy az ágyúkat sem tudta használni, kb mire átfordult, már nem is volt élete, a tornyai meg még mindig forogtak. Amúgy... oké, mondjuk ha valaki nem tudja értelmezni a páncélzatot, az egy dolog. De józan paraszti ész: ha szembe állok az ellenféllel, kisebb keresztmetszetet mutatok neki, kisebb az esélye hogy eltalál. Hát nah...
  • pajer_csaba
    #21109
    Én viszont nem értek egyet. :-D Szerintem nem baj, ha több BB típus is létezik, csak érdemesebb lenne markánsabban elkülöníteni őket (talán az Amaginál láttam utoljára egyértelműen sniper BB konfigot, ami tényleg semmi másra nem alkalmas, de arra kiválóan), hogy ne az legyen, hogy pl szovjet és német BB-k is a partvonalnál kempelnek, amikre nagybetűkkel van ráírva, hogy CSAK KÖZEPES LŐTÁVOLSÁGON JÓK, merthogy előbbinek xar a sebzése max lőtávon, az utóbbinak meg nincs elég ágyúja és borzalmas a szórása.
    Utoljára szerkesztette: pajer_csaba, 2023.03.18. 13:58:01
  • pajer_csaba
    #21108
    Hát akkor viszont a kérdésed messze meghaladta a játékhoz való hozzáértésemet (ami sose volt túl sok...). :-(
  • pajer_csaba
    #21107
    Ja, ilyen mostanában nekem is volt. Bugos az SG mint állat... :/
  • Darun
    #21106
    Nagy távolságból (10+ km) a másodlagos semmit nem ér pl egy francia DD ellen. De nem is kell minden BB-nek hipcsiszupcsi másodlagos. Lyonnal, Dzsordzsival, Conquerorral... meg még pár BB fő fegyverzetével is olyan pofonokat lehet osztogatni DD-nek, hogy kétszer is meggondolja, hogy szemtelenkedjen. Sajnos BB-vel is meg kell tanulni játszani DD/sub/CV ellen, mert sok esetben nem lehet számitani a csapatra.
    Én anno a CV/DD vonalakat is azért kezdtem el, mert a legkönnyebb úgy megtanulni játszani ellenük, ha beülsz, látod hogy ők hogy és mit csinálnak, és szembe kerülsz tapasztaltabb BB játékosokkal, akik jól megszivatnak. Persze erre csak akkor van szükség, ha nincs senki, aki elmagyarázza vagy egy gyakorló keretében megmutassa, mit és hogyan kell csinálni. (én azt vettem észre, hogy a játékosok nagy része jobban fél a gyakorlótól, mint a CB/Ranked/Coop csatáktól)
  • Caliph
    #21105
    egyetértek,minden BBnek közel olyan másodlagosokkal kéne rendelkezni mint a németeknek. ha dd közel megy,semmi nincs ellene mint hogy HEre váltassz,de egy salvóból valszeg úgy sem viszed el a DD-t
    sok hp,tankos armor,pont ahogy irod. és nem a térkép szélén sniperkedő BBket kéne csinálni hanem igenis Brawl BBket
  • Caliph
    #21104
    az egy darab sub,az ellen az a megoldás ha menekülsz. olyan lassúak a torpijai hogy nem érnek utol. van a játékban még vagy 13 másik. és az alliacot is nerfelni fogják,szinte biztos. ha nem történt még meg szép csendben,nekem nincs olyan subom.
  • Darun
    #21103
    Nem igy értettem. A tank BB életereje egy képesség. A hajó hatékonyságát ebből a szempontból az mutatja, hogy az életerejéhez képest mennyi pot dmg-t lehet vele összeszedni. A másodlagos hatékonyságát sztem max azzal lehetne mérni, hogy az adott hajóval hány secondary kill van. Itt most igazából arr lettem volna kiváncsi, hogy pl egy WoWs stats és numbers oldalon, ahol minden hajóra lehet nézni global statot, milyen értékeket kellene figyelembe venni a hatékonyság szempontjából. Átlag xp-t meg WR-t nyilván nem, mert pl a német BB-knek rettenet rossz statjuk van. Gondolom mert a kevésbé jó játékosok körében i az a legnépszerűbb. De mondjuk hogy csak egy közelitő példát mondjak, BB-nél fontos mérőszám a pot dmg és az okozott sebzés, DD-nél a spot dmg. CA-nál már nehezebb ilyesmit találni, mert ezek támogató hajók alapvetően és nagyon sokféle feladatot elláthatnak.
    Szóval amit te mondtál, az a hajó képessége, amivel papiron rendelkezik. De azok a számok amiket a WoWs statson látsz, azt mutatják hogy a gyakorlatban hogy működik az adott hajó. Azt meg hogy egy konkrét hajó mennyire használható más osztályok ellen, tényleg az egyéni paraméterei határozzák csak meg. T8-10-ben pl a BB-k olyan 8-10 km-re tudnak ASW-t használni, de a Massa pl csak 5-re, ami röhej.
  • Darun
    #21102
    Aha. Háromszor léptem ki és be, semmi. Most hogy irtam én is, hirtelen felugrott a két bejegyzésed. Viszont a számozás kicsit (nagyon) összes-vissza van.
  • Darun
    #21099
    Úgy látom valami nem egészen működik a fórummal. Egyrészt azt mutatja, hogy a #21095-ös bejegyzésre reagáltál, amit te irtál, pedig azt én irtam. Ráadásul két 21097-es bejegyzés van, de 96-os nincs. És végül ha kilépek innen, azt mutatja hogy ma 0:22-kor irtál ide, de a bejegyzést nem látom.
  • pajer_csaba
    #21100
    "Nincs olyan, hogy tévedhetetlen torp." Hát a Flamus videóból nem ez jön le.

    "milyen paraméter alapján mérjük egy hajó vagy hajóosztály hatékonyságát?" Nem tudom, búrkifliben? :-D Viccet félretéve, szerintem a hatékonyság nem egy konkrét mérőszám, inkább az adott egység összesített képességei a feladatköre viszonyában. Pl egy Tank BB-nek legyen nagy hp-ja, jó javítása, erős másodlagosa, és közepes lőtávolságú, de erős sebzésű főtüzérsége - na ezekhez a kritériumokhoz lehet hozzámérni az egyes hajókat, hogy mennyire felelnek meg ennek a szerepkörnek, azaz, mennyire hatékonyak benne. Szerintem.
  • pajer_csaba
    #21099
    "Nincs olyan, hogy tévedhetetlen torp." Hát a Flamus videóból nem ez jön le.

    "milyen paraméter alapján mérjük egy hajó vagy hajóosztály hatékonyságát?
  • Darun
    #21097
    Nincs olyan hogy tévedhetetlen torp. Ma kifogtam egy unikum Yamatot, aki 3 full salvomat dodgeolta. Oké hogy én nem vagyok pro subos, de másokat is láttam már torpot lerázni. A lényeg hogy ne tudjon kétszer felpingelni a sub, de pl szigetbe még igy is simán bele lehet vezetni őket. Be kell gyakorolni azt is, hogy mikor nyomd el a javitást úgy, hogy utána ne találjanak be a torpok. Ez még nekem se megy.
    Az ASW-t nagyon lenerfelték, mióta bekerültek a játékba a subok, ez tény. Bosszantóak mint a CV, de én még mindig nem érzem őket annyira op-nak, függetlenül attól hogy egy profi játékos kezében tényleg veszélyesebb bármilyen más osztálynál.

    Egy kérdés: milyen paraméter alapján mérjük egy hajó vagy hajóosztály hatékonyságát?
  • pajer_csaba
    #21097
    Um, nem tudom, melyikőnknek szántad (mindkettőnknek?) de én inkább gúnyból írtam, mintsem felháborodásból. Jó, elismerem, a tévedhetetlen nyomkövetős torpi picit felkúrt, de az is inkább azért, mert a BB ágak évek óta nem kaptak semmilyen kompenzációt, ellenben csak nerfet. Inkább ez a következetlenség zavar, mint a kitalált dolgok. Amúgy meg nem játszom a játékkal már hónapok óta.
  • Darun
    #21095
    Ne vedd személyeskedésnek, de ennyi évvel a játék megjelenése után még mindig azon lovagolni, hogy papirhajók kerülnek be a játékba... Nah mindegy. Mintha a WoT-ban meg a WoWp-ben nem lennének ilyenek. Bár a WG marketing szempontból szeret szimulátorként hivatkozni a játékaira, tudjuk hogy ez nem igaz. Attól a játék nem lesz rosszabb, hogy papirhajókat tesznek bele. A subok miatt is lehet reklamálni, ahogy a CV miatt, de nem hinném hogy ez a WG-t meg fogja hatni.
    -Op egy hajó/hajóág => játszatok vele, javul a stat és előbb-utóbb úgy is nerfelni fogják
    -sz@r a játék => uninstall
    -tomato sup => div, vagy Ranked, vagy Operation, vagy event, vagy coop
    -pofátlan lehúzások, drága bundlik, horror aukció, túlárazott/drága/hulladék prém hajók => nem veszed meg
    -nem adja az rng => következő csatába/nap/héten/jövőre majd adja

    Az hogy egy hajó mennyire használható adott tierben, legkevésbé attól függ, mikor épitették/tervezték. Lehetett volna pl az Iowa is a T10-es, ha kicsit dolgoznak még az értékein. A Gnevy ha jól emlékszem az USSR DD rework előtt T4 volt. Az hogy kerülhetett fel T6-ba, amikor T4-ben sem volt valami nagy ász? Mondjuk a Cleve feltolása indokolt volt, de ne felejtsük el azt se, hogy a játék indulásakor a kapitányi skillekkel mind a töltési idejét, mint a lőtávját fel lehetett javitani, mert akkor még 139 mm helyett 152 mm a határ. És az értékei nem sokat változtak a T6-hoz képest. Szóval igazából az, hogy milyen hajó milyen tierbe való, kizárólag attól függ, milyen értékeket rendel hozzá a WG. A Kitakami pl egy Kuma volt T10-ben. Hogy az kinek a beteg elméjéből pattant ki, az más kérdés.

    Nem mondom hogy nincsenek problémák a játékban, mert vannak. Nagyok. És igen, többségében kicsit komolyabbak annál, hogy papirhajókat tesznek be a játékba. Én a hybrid hajók miatt sem fogok hisztizni. Ha sub mentes csatát akarsz, akkor marad az Operation meg a Ranked. Valószinű hamarosan utóbbiba is beengedik majd őket. Használjátok ki ezt a kevéske időt!
  • pajer_csaba
    #21095
    Nézzük a pozitív oldalát LEGALÁBB tervek készültek róla IRL...
  • Caliph
    #21094
    no akkor,érkezik a hybrid dd,tiny times rakétákkal , amcsi vonalon,illetve egy magyar vonatkozású dd is , a kilences tierben a Jager
    Tátra osztály továbbfejlesztése,a német Blohm und Voss és a magyar Ganz Danubius által fejlesztett romboló tervei 1917 ben készült el(igen,még bőven a WW2 előtt vagyunk). Ennél a terv állapotnál nem is jutott tovább,szóval ismét egy,csak a tervezőasztalon kész hajót kapunk
    mégis mivel veheti fel a versenyt kilences tierben egy első világhábórús időszakban tervezett romboló?

    A jager végülis egy nagyon jó álcával rendelkező torpedó romboló lesz. torpedói kis sebzéssel birnak,azonban gyors újratöltés,nagy sebesség és távolság jellemzi őket,karakterében főleg az európai rombolóághoz hasonlóak (halland)
    4 toronyban tornyonként 3 vetőcső,keskeny és ultra keskeny kilövési "tér" mint a hallandnál

    ágyúk terén kb csak mutatóban képviselteti magát,3 tornyban tornyonként 1 db 150 mmes megymagköpködőt kapott,alacsony hatótáv,közepes újratöltési sebesség

    gyenge légvédelem és kevés hp.

    hogy miért Jager lett a neve? ugye az Stabilimento Tecnico Triestino (STT) trieszti hajógyár és a ganz danubius horvát (magyar tulajdonban)hajógyár különböző elnevezéseket használt az általuk épített hajóknak.
    a magyarok főleg földrajzi tájegységekről nevezték el a hajókat,mint a tátra vagy balaton,Triglav (szlovénia legmagasabb csúcsa) míg a németek a császári hadsereg különböző ágainak katonáiról nevezték el: Huszár, Ulan, Scharfschütze - mesterlövész, Warasdiner - a történelmi határőrezred katonája

    A wg úgy gondolta,hogy ha ez a projekt megvalósult volna akkor a trieszti hajógyárban lett volna megépítve,és ezért a hajót a császári és királyi hadsereg híres tiroli puskáiról ,a jagerről nevezték el

    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.03.17. 11:22:25
  • ozimak
    #21093
    WG... annyira rng based minden, hogy az borzasztó.
  • Darun
    #21092
    Én inkább a furcsaságok hetének nevezném. Kedd-szerdán egy-egy CV-s Rankeden robtam detonation-t, tegnap meg rombolóval. Már nem is emlékszem, mikor volt utoljára ilyen, most meg 4 nap alatt 3. Jellemzőbb hogy én szoktam kapni.

    A német csatahajóknak nagyobb távolságról könnyebb cit-et lőni, közelről azért elég nagy kaliber kell hozzá. A 28k még nem is olyan vészes.
  • ozimak
    #21091
    Ez a mai est, a furcsaságok estje volt. Első meccsemen kaptam egy citadelt Tirpitzben... Nem lehetetlen de kb. fehér holló. 10-ről egy 44% Wr-es Amaginak jutott a szerencsés 28k-s salvo. Utolsó meccsen meg ez.
  • PrasCo
    #21090
    Nekem nincs lovam ebben a versenyben, mert évek óta nem játszom (és már akkor is főleg csak operation-öket tologattam), csak az érdekesség kedvéért bedobom, hogy a németek '43-ban már aktívan használták a G7es Zaunkönig passzív akusztikus önrávezetéses torpedókat, kábé ugyanekkor állították szolgálatba a szövetségesek az Mk24 FIDO "aknákat", amik ugyanezen az elven, indítás után autonóm módon tengeralattjárókat támadtak. Utóbbi már megkocogtatja azt is, hogy lehet érvelni azzal, hogy "végeredményben létezett", de ugyanezzel a lendülettel az is igaz, hogy bőven léteztek nagyon hatékony ellentevékenységek is (pl. a szövetségesek a Foxer zajkeltőt tkp. már bőven azelőtt összerakták, hogy a német torpedó egyáltalán megjelent volna), az persze - ezek szerint? - nem került implementálásra a játékban.
    Tágabban mondjuk pont a "mi létezett" kapcsán eszembe jut, hogy kb. akkor léphettem ki emlékeim szerint a WG-bányából, amikor a szovjet papírtengerészet elkezdett tömegesen megjelenni a játékban, úgyhogy a fentieknek végképp nincs jelentősége ilyen szempontból.
  • Caliph
    #21088
    nem védeni akartam,egyetértek veled,azzal kezdtem a mondatom hogy igen,így van. túltolták? túl. prém? az. nerfelik? tuti.

    Itt hiába megy a hiszti ,nem érünk el vele semmit. irsz a supportnak,leszarják. ez a játék olyan mint amilyennek a wg akarja hogy legyen. egy dolgot tehetsz: ha idegel,nem játszol vele.

    három lose meccs után én kilépek és aznap el sem inditom többet. van hogy egy hónapra leteszem, aztán visszamegyek lövöldözgetni kicsit. egyedül játszom,bár benne vagyok egy kihalt klánban a kikötői extrák miatt.

    mi lesz itt ha majd jön az AAben az rng faktor,meg a support carrierek. vagy a sub által inditott repcsik? mert ilyen is volt ám.
    ja meg az aknák...a kacsás fürdőkádas csatában már lehet látni mekkora faszság az egész aknás dolog. de megcsinálták,most már belerakják előbb utóbb

    és még ki tudja mit ad ki a beteg agyuk
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.03.07. 10:14:15
  • pajer_csaba
    #21088
    "túltolták" "egy kicsit"... Ízlelgessük: a kilőtt torpedó konkrétan utánad fordul. Bár nem vagyok haditechnikai szakértő, de szerintem ilyen technológia a valóságban kb a '70-es évekig nem létezett. Már az alap célkövetés (pingelés) is akkora kibszott csít a tengóknak, mint ide Lacháza! Én értem, hogy ez nem egy szimulátor, de még a lófsznak is van vége! És erre szerintem nem mentség az, hogy jó, hát prém sub... Mert most őszintén, melyik gyökérnek oder top játékosnak nincs rá annyi a zsebében (vagy apuéban)? Meg majd nerfelik úgy is... Hát de krva jó, az ötlet így is úgy is bent marad mostmár.
  • ozimak
    #21087
    Őszinte leszek: Én 5 éve játszom. Már nem sok. Telerakták annyi szarral, hogy felhígult az egész. És erre jön még ez a sok bullshit.
  • Caliph
    #21085
    igen,alliance (prém brit sub) torpijait kicsit túltolák,majd nerfelik szép csendben.
  • pajer_csaba
    #21085
    Flamu rakott ki yt shortsot a fantasy nyomkövetős torpikról. Gecc, dd-ket szednek ki vele! Van értelme ennek a játéknak még egyáltalán?
  • DannyL81
    #21084
    Schlieffen másodlagosai elég hatékonyak a DD-k ellen. Más BB nem igazán hatékony ellenük.
    Utoljára szerkesztette: DannyL81, 2023.02.26. 08:25:45
  • mumus70
    #21083
    Ja, bocsi, nem mondtam a viadalról beszélek amúgy! :-) Ott meg sajnos nem válogathatok kit ad be a gép. Amúgy volt hogy sikerült szétcsapni, anyázott biztos rendesen. Direkt fel van húzva nekem közelharcra, extra torpi védelemmel is elláttam, aprít meg pörköl rendesen a másodlagosom, ha torpi nélküli csatahajót dob, simán megyek vele egy az egyben közelharcra, többnyire ki is luggatom egy két citával, ez sima ügy. A torpis cirkálókkal óvatosan szoktam azért. Gyakran meglepem őket azzal, hogy szigorúan kizárólag másodlagos hatótáv határon tartom őket, hogy nehezen torpedózzanak. A másodlagos folyamatosan intézi a védést, mivel foglal, és közben kapja a jót a fő ágyúkkal is, 10-ből 8 win megvan ellenük általában. Ha gyenge a torpi paramétere, akkor már azt is be szoktam vállalni hogy egy sorozatot tutira benyelek, de tolom rá a javítást, és addigra már negyeden van ő is, az is sima menet szokott lenni. Komolyan élmény a sok randomos lose sorozat után, mindig felüdülés ennyit nyerni! :D
  • Plata
    #21082
    Vagy használj radaros csatahajót. XD
  • Caliph
    #21081
    hát alapvetően csatahajóval nem kéne rombolóra vadászni. lehet,de nem úgy hogy a füst felé tolod full gázon. inkább távolodj tőle manőverezz a torpik ellen,és HE legyen betöltve... sajnos spot nélkül kevés az esély egy jó rombi playerrel szemben
  • mumus70
    #21080
    Király ez a párbaj a kis genya mikiegér hajók ellen csatahajóval :D Szépen foglalás közben bevár a ködfüggönyben ameddig én is odaérek, megkínál vagy 12 torpedóval, oszt már megy is a következő csatájára, hogy egy pillanatra sem láttam konkrétan.... :p
  • Darun
    #21079
    Azért egy apróságot ne felejtsünk el. És ezt BB mainként mondom. Talán tavaly volt, hogy reworköt kapott a spottolás. A többi osztály látótávolságát is kb felzárkóztatták a csatahajókhoz. Pont az előbb néztem egy 70k csatás DD main statját és alig 1k-val volt több a spot dmg mint az enyém. A nagyobb látótáv miatt évekig lespottolták a csatahajók a többi osztályt. A másodlagos sebzésért járó eco budd is elsősorban őket fogja érinteni. Amikor megláttam ezt a hirt, nekem is az volt az első reakcióm, hogy megint a BB-k lesznek szopatva, de gyanitom hogy ez inkább csak egy balansz mögé rejtett eco nerf. Ahogy a signal/camo vs booster is az volt.

    Amúgy hogy mennyire követhetetlen ez a pénz/xp osztás, mentem egy 0 sebzéses kb 40k spot dmg-es kört subbal és négyen végeztek mögöttem. Ráadásul az 1222 base xp-t se értettem, máskor ha elviszek egy hajót, akkor is simán bedob utolsónak 1000 base alatt. Lassan tényleg hajlok arra, hogy a csata végi eco elosztás is random.
  • Caliph
    #21078
    no akkor,most hogy jönnek a subok,meg majd a support cvk,ismét hozzányúlnak a játék gazdasági részéhez. spot damage ért járó gazdasági (azaz credit)jutalmat megtolják(annyit kapsz érte mint amit fő fegyókkal sebzésért kapnál),ami subnak cvnek és jobb concins ddknek faja.

    a potential damage ért járó jutalmat lejjebb veszik a BBnél,szal ismét rúgnak egyet a BBkbe

    spotted és defended ribonért járó jutalmat lejjebb veszik(defendedet nem értem,az azért elég fontos hogy védd a bázist és nem a sebzésre menj,hiába lősz ki 9 hajót ha a 10. befoglalja a bázist....ezt pont hogy meg kéne tolni jutalomban hogy legyen vonzerő visszafordulni és megvédeni a bázist)

    másodlagos sebzésért járó gazdaségi jutalmat feljebb húzzák a fő fegyverzet sebzés jutalommal egyenrangúak lesznek

    módosítnak az xp és credit jutalmakon szintenként. itt is bullshitelnek,a ddknek elvileg kicsit több lesz , a BBknek kevesebb


    tldr jól megszopatják a játékosokat megint,főleg a BBket,és összességében bárhogy is magyarázzák,szarabbul fogsz keresni mint eddig :D
    mint az economy reworknél is,ha nem raksz legalább kék szorzót a hajókra :D

    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.02.15. 12:25:28
  • Plata
    #21077
    Sub-ot Constellation-al olyan jól lehet szivatni.
  • Darun
    #21076
    Az se mindegy hogy milyen dd dobja. Az angoloknak pl nagyon nagyot sebez a vizibombája.
  • hawkie22
    #21075
    Aha, köszi a választ. Látom, még kell egy kicsit gyakorolnom. :) De egyébként nagyon poén a sub és annyira avatatlan kezekben nem is erös. Mondjuk avatott kezekben minden hajótípus rohadt erös tud lenni. Én mondjuk csak DD-t és sub-ot játszom, a többi nekem túl lassú.
  • Caliph
    #21074
    amikor dobál hordót és közel van akkor a hordó szinessé válik,minél pirosabb annál veszélyesebb lesz a robbanás rád. a játékban a fél kilóméter meg nem ugyanaz mint a való életben,az a játékban igen közelnek számít :D amúgy az ilyet gyakorló küldiben lehet pl tesztelni,beraksz egy subot ellenségnek,ne mozogjon ne lőjön aztán te dobálod a hordókat és figyeled a sebzést. vagy ha van klántárs,haver akkor lehet tesztelni különféle mélységekben is
  • hawkie22
    #21073
    Én imádom a subot, ezért is raktam fel újra a játékot, 4 napi játék után 0-ról meglett az U-69 a németeknél. Ma volt vele egy nagyon jó köröm, 1 Battleship és 2 cruiser lett a vége, viszont tény, hogy tapasztalat kell a subhoz, nem egyszerü vele játszani. Viszont ehhez kapcsolódóan lenne egy kérdésem. Uccsó meccsem meglátott egy DD, asszem Tier 5, kb. tudta, hogy merre vagyok és találomra elkezdte dobálni a hordókat. A hordók olyan 5-600 méterre robbantak tölem és a 4 hordó, amit ledobott, szétkapta a totálra fejlesztett subot. Mekkora a hatótávja a hordóknak? Nehogy már fél kilométer távolságból leszedjen 4 hordó 12000 hp-t. Valami nem kóser nekem. Más a közelben se volt, csak ketten voltunk.
    Utoljára szerkesztette: hawkie22, 2023.02.14. 11:52:26
  • Darun
    #21072
    A füstös support CV-ről már tavaly is volt szó. Jól hangzik, de amig nem látunk belőle semmit, addig kétséges hogy mennyire boritja fel az egyensúlyt.
    Én is próbálom a subokat, erre mondjuk teljesen jó az Escort. Nagyon zavaró hogy merülve nem látom a testet és sokszor (mondjuk periszkópozás után, vagy ha próbálom követni a körülöttem zajló eseményeket) fogalmam sincs, merre megyek, merre áll a hajó orra, stb.

    Az a baj hogy a cv vadászai már igy is csak spottra jók. Védeni kb semmit nem védenek. Hiába dobom le őket, az ellenfél simán átrepül rajta, nem szed belőle semmit. De a többi hajó vadászai is pont ennyire használhatatlanok. Még a cv saját vadászai azok, amik néha le tudnak szedni pár támadót. A torpedó spottot már igy is elvették a gépektől, ha a hajó spottot is elveszik, akkor kb semmi értelme nem lesz annak se.
  • Caliph
    #21071
    én is sokat subozok mostanában,mindkét tech treet húzom,és nyolcasoknál tartok. észnél kell lenni velük. én a cv-ket a spot miatt még mindig erősebbnek érzem,de elvileg ezen is akarnak változtatni,pl fighter nem spottol majd,meg a repcsi is csak bizonyos szögben lát messzire de pl a háta mögé már nem lát 10kmt
    amúgy valóban,jönnek a support cv-k,ledobható füsttel,az event miatt akkor gondolom ledobható aknákkal is,meg még ki tudja mivel.