21943
banner
A Wargaming új MMO játéka
  • Plata
    #21383
    Pán ázsiai cruiser vagy DD?
    Ha azt mondod a Daring jó akkor bele kezdek,meg is vettem free Xp-ből a t6 angolt.

    Kipróbálni csak este tudom.Most csak beléptem.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2023.08.30. 12:21:30
  • Plata
    #21382
    Hát a shimával az a bajom hogy félóra mire a torpedó újra tölt,plusz lassú a torpedója.
    Egy argentín t5 cruiserem is van.Bár arra nem emlékszem honnan,lehet az is early event. :D
  • Caliph
    #21381
    én a pán ázsiait szeretem még,mélyvizes torpikkal,lehet vele darálni. ágyú max önvédelemre illetve kis hps célpontok kivégzésére való,jó álca füst ,de lehet rá füst helyett radart is rakni. bár ha shima nem jött be lehet ez sem fog,mert szintén a torpedó az erőssége
    állítólag a daring az egyik legjobb de olyanom még nekem sincs :) de már úton vagyok hogy megszerezzem
  • Plata
    #21380
    De az is lehet hogy neked bejön és ha szereted akkor meg mindegy.
    Ha szereted akkor úgyis jó vele játszani.
    Mondjuk én a tengót nem nagyon szeretem,csak azért húzok egyet hogy az is legyen. :D
    Én inkáb a DD-t meg BB-t szeretem.Van má krújzerem is,két prém is valami török vagy ruszki t7 meg francos T8.
    A bagettzabáló Bayard egész jó,a Lazo sem rossz.de csak T7.
    Van még amcsi T9 is.Szép lassan húztam fel.
    Meg holland T7 és spanyol T7.Ezek early acces eventből.
    Na és német és angol T6.
    De valahogy a cruiser nem az én világom.
    Az új BB-t szeretem,a szenes T10 németet és a Montana-t is.
    Van még T8 japó,meg T6 angol német.
    Plusz Két t8 amerikai prém,Alabama és C betűs aminek a neve nem jut eszembe,de megnézem wikin. XD
    Contellation.
    Meg T7 angol prém.Duke of York.
    Na és a DD-ket is kedvelem,bár a shimakaze-t húztam ki elsőnek,de az egy vacak és nem igazán jön be,Halland lett a második,azt szeretem.Van még F.Sherman az is be jön.Kéne még egy DD de nem tudom melyik lenne a jó.
  • Caliph
    #21379
    én úgy látszik szeretem szivatni magam,kivettem tegnap este. még nem mentem vele egy kört se,talán ma. nem tehetek róla,sokkal különlegesebb sztem mint egy sokadik light cirka
    aztán majd kiderül mennyire illünk egymáshoz
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.08.30. 09:59:45
  • Plata
    #21378
    Ranked csatában Bayard-al összefutottam a japán subbal,depth charge airstrike hatótávon kívül volt ezért ráfordultam és elindultam felé.A torpedókat meg a pingjét kikerültem és két airstrike-tól meg is feküdt.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2023.08.29. 21:35:06
  • Plata
    #21377
    Köv csatában kész lett a küldi,lőttem 15 citadellát. :O
  • Plata
    #21376
    Dockyard küldit farmolom concealed manőver-en.
    Most jön az 5.2 misi cruiserrel.
    Már csak 600 ezer kellene.
    Nápolyival farmolok.
    Az előbb két sorozattal három citadellát lőttem egy minotaur-nak. :O
    Szerintem még sosem csaptam ekkorát másik cruiserbe vele.Én is meglepődtem.

  • Darun
    #21375
    A ruszkit látni random/ranked csatában is. A szakasztársam is kibontotta anno, próbaképp bementünk a subos operation-be, de neki nem jött át a játékélmény.
    Én is kivettem mindkettőt, mert a többi nekem is megvan, a kollekcióba jók lesznek, amcsi cirkából rengeteg van, Dunát lehet velük rekeszteni. A San Diegot részben ezért még ki sem próbáltam. De van egy magyar streamer, neki is megvan, ő ment már vele pár kört, annyira nem tűnik rossznak.
    Ami viszont a japó subot illeti, nekem nem tűnik funnak, hogy ott pingel mellettem az enemy sub és semmit nem tudok vele csinálni. Ha fél pályáról akarok torpedózgatni, arra ott a Jáger, Sommers, Benham. Mivel magas tierben már lassan minden hajón van hydro, amelyiken nincs arra meg Vigilance-es kapitányt raknak, vagy TLS modult, igy a hagyományos torpedók használhatósága elég limitált. Persze értem én hogy funnak tűnik félpercenként ellőni 6 torpedót, de... ha menekül az ellenfél, az életben nem éred be, ha meg ők psuholnak, nem fogsz tudni elmenkülni. Nekem nagyon ritkán ad be olyan csatát, hogy percekig áll a két csapat egymással szemben és lehet eregetni a halakat. Ha kevés a romboló és/vagy nincs cv, akkor a sub feladata a spot is. De ezzel a conceallel még ezt se nagyon lehet.
  • Caliph
    #21374
    így van,nagyon szitu függő,ha beadja a japó subnál a megfelelő csillagállást,akkor tarol... viszont a diego meg papir,a ballisztika is alacsony szal sziget mögül sem működik olyan jól,ha cv spottot kap hamar elporlad...ddk ellen halálos,meg könnyű cirkák,a többin meg jönnek a párszázas/ezres salvók...
    még mindig a japó felé húz a szivem,de még nézek pár vidit róluk

    más lehetőség nincs elvileg ugye,nem néztem be más hajót. Kaga megvan,a többi kivehető szénért is
    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.08.28. 11:09:05
  • Caliph
    #21373
    a ruszki megvan,még annó amikor bejöttek a tengók,az első ládából sikerült nyitni. sztem nagyon op,az irányított torpik gyengék,de a sima torpik rohadt erősek. jó a merülési idő,jó az álca,és nagyot üt. mivel úgysem kell pingelni hozzá,általában az első adag torpit szó nélkül benyelik,azt se tudják hogy ott vagy amig be nem ütnek.
  • Toweliee
    #21372
    Nekem megvan mindkettő, az egyik cruiser a másik sub. Fun mindegyikkel játszani, a sub több adrenalint ad, a San Diego a SAP-jával amolyan hülyebiztos.
  • Darun
    #21371
    Én kipróbáltam az I-56-t. A 7.1-es láthatóság már alapból is elég horror, azt jelenti hogy minden dd és sub lespottol. Ehhez jön még a 26 sec-es diving shift plan, modul nélkül háromszor szétlőnek mielőtt lemerülnél. A battery capacity miatt viszont viz alatt sem fogsz tudni sok időt tölteni, mert nagyon hamar elfogy. Ráadásul viz alatt tetű lassú. Az igaz hogy a torpol nagyot sebeznek, viszont a homing csak 6 km-es. És ha ez még nem lenne elég, nincs sub surveillance, ami azt jelenti hogy a lemerült ellenséges subokkal semmit nem fogsz tudni kezdeni.
    Az egyetlen esélyed, ha a normál torpedót spammeled. A subokkal am sem könnyű játszani, sajnos nagyon a körülményektől függ hogy mit tudsz csinálni, erre a subra ez hatványozottan igaz. A Gato is hasonló abból a szempontból, hogy a torpedói hasonlóan működnek, viszont az nehezebben észlelhető, gyorsabb, hátrafelé is van vetőcsöve és a battery is tovább tart.

    Őszintén szólva, az Atlantát szinte kizárólag a radar teszi valamennyire hasznáhatóvá, a kis lőtáv miatt annak is elég limitált a hasznáhatósága (a T9-es DD-k is ellőnek annyira, viszont a jobb ballisztika és lövedéksebesség miatt könnyebb velük célozni) A pán ázsiai T7-es Csumpokomon is Atlanta variáns, de azon legalább van füst a radar helyett. A San Diegon van heal és 7 km-es dc airstrike, hydro+defAA, amik miatt azért még is használható valamennyire.
  • Plata
    #21370
    Nem igazán értek a tengeralattjárókhoz és a japán sincs meg,De ha az I-56 vagy mi a szösz nevűre gondolsz,szerintem nagyon gyenge.
    Nagyon hamar látszik és könnyű kiütni.Találkoztam vele párszor és ellenségnek nem vészes,német meg asszem angol az nagyon gáz meg a ruszki is.De ez a japcsi messziről világít és nagyon hamar hal.
  • Caliph
    #21369
    néztem mindkettőről vidit,a japó sub sokkal nagyobb funnak tűnik mint a san diego...nyilván kéz kérdése :)
    japó sub üt mint állat,viszont nagyon kevés a merülési idő,a san diego meg papir mint az atlanta,csak t9-10be is mehet,nincs he,a reload booster véges és csak 30 százalék...nemtom :D
    még vizsgálódom :D
  • Darun
    #21368
    A japán sub nagyon trágya, azt nem ajánlom. A San Diego meg egy radar nélküli, T8-as Atlanta SAP-al és reload boosterrel.
  • Caliph
    #21367
    van két Jean Bartom,meg két Tirpitzem (ugye az egyik változat a black fridayes fekete,ez megmarad,az alapot meg cserélném) bayard az egyik,másikért mit lenne érdemes kivenni?Boise tromp,pommern tirpitz meg ugye bayard megvan.
    Kagából is megvan a black változat,szal az alap nem köll :)
    akkor t8 dubiért maradt a japán tengó meg a san diego.


    Utoljára szerkesztette: Caliph, 2023.08.27. 15:44:25
  • Plata
    #21366
    Én elcseréltem Kearsarge-t Bayard-ra.
    Nem bánom,tetszik a Bayard,sosem volt francos hajóm.
    Az eventhez úgyis francica hajó kellene,véletlen arra nyomtam. XD
    Őszintén szólva a csigazabálók verdája be jön.Kár hogy sosem érdekeltek más nemzetek hajói,csak amcsi meg japó.
    Már húzok fricc és angol hajót is,de van pánsípos T7-esem eventből meg tulipános T7 is szintén eventből.
    Igaz van egy T10 pizzás cruiserem is szénből.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2023.08.26. 10:46:15
  • Darun
    #21365
    Mivel idén már nem jár SC a T10-es hajókért, ennek is kisebb jelentősége lesz.
  • Plata
    #21364
    Pont hogy a 10-est nem akarom,de a kearsarge vagy mi a ragya egy 9-es agymenés. XD
    Tudtommal.
  • whiskeyman
    #21363
    10-es prémium hajót semmiért nem adunk el
  • Plata
    #21362
    És úgy jó ha én eladom a Kearsarge-t és megveszem Bayard-ot 1500 aranyért?
    Sherman-t nem adnám el,mert nincs szenem,mivel ma vettem szenes hajót.
    Nem szeretem kearsarge-t,szupercontiból jött.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2023.08.24. 15:03:34
  • Darun
    #21361
    Sziasztok!

    Biztos sokan néztétek már a múlt héten, két hétre bekerült Tradert az Armoryban. Arra már biztos mindenki rájöt, hogy a felesleges/sosem használt használt prém hajókat itt be lehet cserélni. Ezen túl azonban lehetőség van arra is, hogy "szénért" olyan hajót vegyetek ki, ami am csak dublonért kapható. Mivel úgy néz ki ez egyszeri lehetőség, érdemes lehet rajta komolyan elgondolkodni, hiszen a legtöbb dublonos hajó max SC-ből eshet, de annak meg ugye elég kicsi az esélye. Hogy is működik ez pontosan? Kiválasztod a hajót, amit szeretnél majd magadnak. Megnézed az árát. majd választasz egy szenes hajót, ami többet ér, igy nem kell ráfizetni. A különbözetért nem jár kompenzáció és a hajó árak úgy vannak belőve, hogy vagy dublont kelljen ráfizetni, vagy nagy legyen az árkülönbség (és nem a te javadra). A T9-10-es hajók emiatt ki is esnek, hiszen azokat csak ráfizetéssel lehet kivenni, viszont a T8-as hajók nem kaphatóak szénért. A legolcsóbb szenes hajó a Sherman, 232k szén (kuponnal 174k) és ezt be lehet cserélni bármelyik T8-as hajóra. Igy gyakorlatilag 174k szénért van egy dublonos T8-as hajó. Akinek sok szene van, az visszaveheti a Shermant és vehet annyi hajót, amennyire futja szénből.

    A Bayard lesz a születésnapi event "fő jutalma". Aki most kiveszi, az ez egy 100%-os kupont kap, amit egy másik T8-as hajóra beválthat. Persze ehhez majd össze kell gyűjteni a szülinapi tokeneket. (a választható hajók listája a linkelt hirben található)

    Kapcsolódó hir
  • Plata
    #21360
    Meg lett a szén német csatahajóra.G.Kurfürst vagy mi a szösz a neve. :D
    Co-op csatába merészkedtem vele egy 10 skil pontos kapitánnyal.
    Bár valszeg azt a 10 pontot is rosszul osztottam el.
    De nagyon tetszik elsőre.Rövid csata volt ,azt hiszem 26 sebző lövést tudtam összehozni annyira rövid volt.
    A másodlagos tüzérsége azonban 232 sebző lövést tudott leadni.
    Mért nem tudtam én régen hogy a német hajók ilyen murisak,nem Montana-t húzom ki elsőre akkor.
    Ezzel a hajóval az olyan küldi mint a szerezz 1000 medált,egyszerűen röhej könnyű lett volna.
    Utoljára szerkesztette: Plata, 2023.08.24. 13:02:51
  • Plata
    #21359
    Ma még a botok is meg vannak kergülve.


  • Plata
    #21358
    Ma voltam ranked csatában Amagi-val,épp t8 BB-nél tartok japó ágon.
    Tényleg csak úgy heccből a sziget túloldalára két helyre dobtam depth charge airstrike-ot.Hogy idegesítsem az ellenséges BB-t,erre ott volt egy U-190 és nem csak hogy telibe találta,de a második meg is ölte.
    Nem is láttam,nem is sejtettem hogy ott van,csak a csatahajót akartam idegesíteni amíg meg kerülöm a szigetet.
  • Plata
    #21357
    T10 ranked csaták tök jók voltak,ez a T8 annyira gááááz. XD
    Nincs is rendes t8 verdám.Csak tengeralattjáró.
  • Caliph
    #21356
    na ,ma reggel edgarral sikerült az első csatában. :)
  • Plata
    #21355
    Tudom hogy az autopilot mód tök gáz és béna.
    De ma co-op csatában t6 angol és német BB-vel is neki vitt egy szigetnek,úgy hogy nem is arra volt az útja.
  • Darun
    #21354
    Vagy azzal, vagy valami spammer DD/CA,
  • Plata
    #21353
    Köszi.
    Valszeg választottam a játékban csak nem figyeltem.
  • Caliph
    #21352
    átálltam gunboat ddre,haragumoval próbálkozom,de egyszerűen a csapat nem elég jó,vagy az matchmaking rng nem ad sok bb,amire füstből lehetne osztani,vagy túl gyorsan elhull a csapat vagy az ellen csapat
    ha meg igen,akkor rak melléjük radaros hajót vagy hydros ddt :D vagy hydros radaros ddt :DD
    280 ribbon volt a max eddig amit 5 csata alatt összekukáztam,azt is egy rusholó GK-n...nem kicsit voltam ideges ,olyan gyorsan elhullott az ellen hogy már nem maradt kire lőni...
  • Caliph
    #21351
    event. két hatos cirka közül kell választani a honlapon,elli vagy dupleix(elméletileg a dupleix a jobb) . kapsz hozzá combat missiont,és lehet gyűjteni. 12.8ban az a hajó lesz a battle pass fődíja amelyik csapat több portal chipszet szed össze.
    a saját csipszeid meg beválthatod majd superkontira vagy kedvezmény kuponra a battle passhoz
  • Plata
    #21350
    Srácok az a portal chip az mi a szöszre való?
    Majdnem minden csatában kapok,de nem tudom mire jó.
  • Caliph
    #21349
    dockyard hajóhoz,300 ribbon randomban,egy meccs alatt...hogy a rákba ? :D másodlagos hajóval?
  • Plata
    #21348
    Free xp-ből megvettem t8 tengeralattjárót.
    Egész muris a vízalatti világ.
    Vannak delfinek meg minden féle jószágok.




    Utoljára szerkesztette: Plata, 2023.08.18. 21:44:51
  • mumus70
    #21347
    Köszi, ez most kapóra jött nagyon!
  • Caliph
    #21346
    köszi
  • Darun
    #21345
    WARPLANES25 <= 7 nap prémet ad.
  • Darun
    #21344
    Nagyon érdekes ez a coop és az új "fejlesztett AI" a botoknál. Én T5-6-7-es rombolókkal próbáltam az éjjel. Volt olyan csata, ahol 17-et spottoltam.
    Ugyanakkor volt egy csatám, ahol majdnem konkrétan semmit nem tudtam csinálni. Kirakott szélre egy Blyska-val. Ő a gyorsabb, még EB-al is (nyilván ő is elnyomta, de ha nem teszi meg, akkor se érem utol). 3 cap-es map volt. Namost az botok közül konkrétan senki nem jött a mi capünkre, mindenki elment középre meg a túloldalra. Kösz Wargaying! Egy Vladira tudtam lőni egyszer az elülső toronnyal, szóval a cap assiston kivül volt még 2 hitem (beletörés). Ennyi volt számomra a csata. Még 3 hajó maradt a túloldali capen, de kiléptem a csatából, mert ennek semmi értelme nem volt.
    Én az alacsony tiert azért gondolom előnyösebbnek, mert magas tierben több a nem torpedós cirkáló illetve a hosszú torpedó reload-os DD.