World of Warships
Jelentkezz be a hozzászóláshoz.
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.


Úgyis amerikai bolond vagyok. 😄
a t8 cvk közül nekem a kaga van meg,szal a többiről nem tudok nyilatkozni.Azt erősnek tartom a tierjében
A amcsi hornet annyiban különleges h van taktikai bombázói,b25ös
az idomitable -vel meg kell tanulni "slingshotozni",van róla vidi youtubeon. ezt elvileg minden cvtől elvették,kivéve ettől,mert kb ebből él. Lényege h a célponttól kb 7-8 kmre eldobsz egy támadást,és amig az zajlik a többi repcsi kb sebezhetetlen ,és mire visszakapod az irányítást,már a célpontnál is vagy,és támadhatsz,kikerülve AA flaket ami a legtöbbet sebez a gépekre. a repcsik gyorsak . viszont a kevés a repcsi,és egy rajos támadásokat tudsz csinálni vele,ha másodszor is támadnál,már sok repcsit veszítessz. ez a szőnyegbombázókra igaz,nagy a pen,jó gyújtás,a rakétás repcsik viszont nem olyan jók.
aquila: low hp de gyors repcsik,ap rakétás és torpedós de az egyik legnehezebben játszható cv a nagyok szerint,kb csak annak javasolják kivenni,aki gyűjti a hajókat/cvket. viszont ha kézreáll,szintén erős egy dög
Graf Zepp: Sztem a leggyengébb mind közül,a ap bombázói nagyon pontatlanok,de erős másodlagosai vannak,a topis repcsik jók rajta.
kaga jól működik operationban,azok a torpis repcsik nagyon erősek,de csak t7esek,szal AA cirkák ritkítani fogják,illetve dd ellen nehéz,a rakétások keveset sebetznek,a zuhanó bombázó meg pontatlannak érzem. de a csatahajók szenvedni fognak a topedóktól
kicsit sok az élesedési idő,de a legnagyobb baj,hogy elég szélesen dobja le a 4 torpit,sokszor csak 2-3 találatot lehet behúzni egy csatahajón is,annyira nagy területre dobja a torpikat
de nagyon sok repcsije van,még talán a t10es cvknél is több
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2025.08.22. 23:52:31
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
Ezek a Cv-k vannak a boltban.
Moskva nincs.
Pommern is megvan.
Akkor gyűjtök blackre,az még kb 100 ezer szén.
Aranyos CV-m még csak az orosz van T8,eventen kaptam,meg van T6 még kettő,azt is nyertem eventen.
Ha jól láttam most öt CV van aranyért,Tier 8.
Van amerikai is.
Malta CV megvan én sem szeretem igazán.
Aranyra van még kuponom,szénre sajnos nincs,elköltöttem acélra.
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
szénért: kurfürst,Napoli(másodlagos cirka),moskva(ruszki cirka még a nerfek után is jónak tartják,nekem nincs meg)Tromp(bombázós repcsis dd,én szeretem),ezek a tizesek amik jók
HAlford nincs meg nekem,de amit láttam vidikből nem nagy szám,ddkén sem erős,és a repcsik sem nagy számok,akkor inkább Tromp,annak holland bombázós repcsijei vannak
Kilences szenesből amik jók szerintem : Black amcsi dd,és Pommern német bb..
nekem még megvan a jager,gyors kis dd,sok torpival,az egyik legjobb álcatávolsággal,azonban a torpik sebzése kevés,légvédelem kb nulla,és ágyúk is max dísznek vannak rajta,én el tudok lennei vele,de egy gunboat dd,meg egy cv spot meg tudja keseríteni az életet vele
acélos hajók közül a burgonya,francia csatahajó a legjobb...majdnem én is kivettem,de várok valami még OP-bb dologra,a többi acélos hajó sincs meg,de erre mindenki egyöntetűen mondja h jó
A rosewelt cv nagyon op,de lassú a játékmenet,és a cv reworkkel sokat veszít majd a fényéből,de erről a cvről írtam már korábban
a dubis hajók nagy része szénért is van. Nekem Tirpitz van,az első prém hajóm volt,jó másodlagos,rövid hatótávú torpik,t8ban erős hajó,de fölötte már nem tud annyit
nyolcas cvként nekem még a kaga van meg,én nagyon szeretem,szinte kifogyhatatlan repcsimennyiség,a torpisok erősek,a többi viszont felejthető. t7es repcsijei vannak,szal elég könnyen elhullanak,de sok van és gyors az újratöltés,és erősek a torpik
t6 cv a francia nagyon erős a pattogós bombáival,szét lehet szopatni a ddket,de ha jól manőverez,nehéz eltalálni. emelett még ap bombázói vannak,ami t6 környékén a cirkálókra életveszélyes
Az amcsi prém 8as cv még elég erős,de jelenleg megszerezhetetlen
Malta cv nekem megvan de nem lettünk barátok,pedig a statjai alapján erős cv,de valahogy nem áll kézre nekem,bár nem is sokat mentem vele
TopTIer youtube csatornáját ajánlom,pont most tolja végig a cvket,és jó cv player is,szal láthatod h jó kezekben mire képesek a cv-k
nehéz jó hajót ajánlani,mert ami nekem működik,nem biztos h neked is fog,amit én útálok,neked lehet kedvenc lesz... 😄 ha vannak public tesztek,akkor elég sok hajó elérhető ingyen kipróbálásra.
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2025.08.22. 22:32:49
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
Bár legszivesebben CV-t vennék szóval örülnék ha azokról is írnál külön.
No és melyik szenes T9 prém éri meg legjobban?
Halford jó?
dublont,acélt,szenet,commander xpt és kreditet kell beáldozni a hajóért,meghatározott mennyiséget. sajna nem lehet többet,nekem pl van 2 milla szenem,de csak 55k lehet rádobni. minden egyes rádobott cucc növeli a progress bart meghatározott mennyiséggel,és és a különböző mérföldkövek különböző dolgokat adnak.prém nap,spec commander,port slot,aztán 31.8 százaléknál T7 prém Tashkent,és 90 százaléknál a la pampa
sajna commander xpm kevés,így sok dubit kéne áldozni,nekem olyan 28ezret. igen jól látod,28k
ennyi dubit nem ér a hajó
ha mindened megvan a többiből,akkor olyan 26k dubi kell. igen tudom,most lehet váltani tokenért dubit,de akkor sem ér meg ennyit,pedig jó kis dd
a t7 Tashkent viszont jó dd,azért érdemes áldozni egy keveset,nekem 4300 dubit...sztem kihagyom azt is
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2025.08.21. 15:23:56
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
Volt hogy egyedül maradtam élve,persze nem sikerült befejezni.
A fő hajót lelőttem,de valahol még volt életben DD és cruiser is.
Az idő meg le telt.
Utoljára szerkesztette: Plata, 2025.08.16. 17:13:04
A cv torpis küldit választottam coopban,kagával gyorsan megvolt a 150 torpi találat,a másik a cirkás másodlagos küldi,szintén coopban napolival
csak full gáz előre,torpikat kerülni kell,saját torpikat és főágyúkat nem is használtam
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
Kaptam ilyet is.Plusz előtte egy olyan kupont ami a zsinórban négy győzelemért járt.Nagyon akarják hogy vásároljak. 😄
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

Látod 325 aranyam volt,kaptam az arany vásárlós ajánlatot vettem ezret és két ezret kaptam.
Ilyen akció van.
Három féle csomag.
Az ezer aranyos csomaghoz járhat a legtöbb ha mázlid van.
Akár 10 ezer.
Na persze én az ezrest kaptam.
Legalább háromezret adott volna,kaptam egy tankra 40%-os angedményt. Akkor megtudnám venni. 😄
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
Ma kaptam WoT-ban üzit,ha veszel 1000 aranyat kaphatsz 10 ezer aranyat bónuszban.
Na és mennyi bónuszt kaptam? Egy ezrest. XD
van esély rá,hogy az első ládánál már hajót kapsz,nyilván kevés. ha nem azt kaptadm,akkor nem éri meg nyitogatni,lehet elversze egy rakás dubit mire jön az első értelmes láda
csak érdemes csekkolni,youtubeon már láttam olyat,hogy az első ládából esett a hajó.
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2025.08.14. 21:22:28
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
Vagy félre értem?
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
folyamtosan irányt meg sebességet kell váltani,és nem közel engedni semmit,és túlélhető
a három csatából mindig volt egy hülye aki elhajózott szélre,aztán meghalt 5 percen belül
a végén a musát kinyrni 3 perc alatt azért nem egyszerű
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2025.08.14. 15:49:44
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
Háromból egyet nyertünk.
persze 3 csapattárs már igy is megmurdelt 😄
még az atlanta cirka lehet jó,a he fosó ágyúival,de a végén a musa szétkaphat mint buksi a lábtörlőt
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2025.08.14. 15:23:36
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
coophoz nem kell ész,az még a legbénább csapattal is szinte tuti win,de az operation az húzós,az már sok néhány embernek...hiába irom én is mi lesz,mi fog jönni,le se szarják 😄
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2025.08.14. 14:57:22
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
Senki nem védte a hajót amit védeni kellett volna és nagyon hamar vége.
Ha random csatában vesztek az ok,de egy botok ellen nemáá.
ha meg volt kedvem,akkor mentem pár random csatát is,tegnap pl serovval toltam egy t6 csatát,kaptam is az ívet h sky cancer 😛 de leszarom ,he elkóborl egyedül a map szélén,nem lepődjön meg h azt támadom 😄
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2025.08.14. 11:38:15
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
De coop meg event az úgy felhúzott hogy inkább egy tökönrúgás mint még egy csata.
ha csillag kell az ophoz,az csak a különleges operationban lehet sajna
nem gond ha kimarad pár nap,ha bepótolod. ahogy számolgattam,ha 90 napon át napi 5 csatát mész,akkor megvan az összes victory token. 180 napig tart az event,szal simán teljesíthető.
emellett persze kell a csillag a különleges ophoz,azaz a narrativ kampányhoz,hogy megkapd a san diegot a végén.
na meg a dockyard is külön tészta,ott a végén szokás szerint lesznek húzós feladatok
és a san diego a narratív kampánnyal nagyon megérős kis cirka,főleg ingyen h csak játszani kell
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2025.08.14. 11:29:47
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
WoT-ban is event van és sok a hülye.
De ott azt hiszem 16 csatát mentem és abból talán 11 lett nyertes.
Ott legalább ha vesztettem nem botok ellen vesztettünk.
Csak WoT-ban 15-ödik évforduló van,bár tized olyan jó jutalom sincs. 😄
Utoljára szerkesztette: Plata, 2025.08.14. 10:56:50
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
A japót nem láttam,megnéztem a tech tree-ben a hajót,az ottani képen ha jól láttam két hagyományos légcsavaros van és egy fura hátsó légcsavaros.
Az angolon láttam hogy van a képen nagy dög sugárhajtású.
Persze tudom hogy az a kép nem mutatja az összes verdát.
Orosz CV-m nincs,japó is csak acélért,van angol T10,amcsi t11 és T8 a másik ágon,meg egy német T6.
Meg persze pár prém,amiket eventen kaptam tavaly és tavaly előtt.
Mindig is enterprise-t szerettem volna,de azt nem lehet kapni,pedig aranyért vettem hozzá skint is.
Utoljára szerkesztette: Plata, 2025.08.13. 12:50:44
A sugárhajtásúak miatt lettek ezek supershipek,t10ig csak a szokásos légcsavaros gépek vannak
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
Az amcsi CV az első szupercarrierem,nagyon szeretem a spéci repülőit,tök jó móka a sugárhajtású verdákkal repkedni.
Feltételezem nincs olyan T10 CV aminek ilyen repcsijei lennének,a tech tree-ben néztem a hajókat,talán az angol T11-nek vannak sugárhajtásúi.
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
Egyébként én nem is nagyon emlékszem honnan van ez a lugdunum BB,amikor először mentem be vele csatába azt hittem hogy másik hajót rakott be nekem a játék,mert a hajó a hangárban,vagy mittomén minek hívják,totál fagyott állapotban van,van rajta egy méteres hó és jégtakaró.
Eventen meg tök másképp néz ki.
Elsőre azthittem hülye játék másik hajót adott,de aztán láttam hogy a neve stimmel és négy tornya is van. XD
Utoljára szerkesztette: Plata, 2025.08.12. 14:45:05
itt láthatod hogy működik,ugye a vonalak a pattanást jeletik,az első vonal előtt és mögött egészen a második pattanás pillanatáig megvan a teljes pen,aztán ahogy a második pattanás megtörténik,elvielg csökken,ott már alig a fele a pen érték
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2025.08.12. 14:17:06
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
De ha ez is olyan lesz mint a borgos hogy nehezedik,akkor cumi lesz.
Vagy fordítva?
Nem emlékszem melyik cruiser vót.
remélhetőleg azok könnyebbek lesznek,mer sok embernek nehéz ezt is megugrani 😄 és a végén elvileg ha lement mint a 4 féle op,akkor visszajönnek,és akkor már nem lesz nemzetkorlátozás rá
btw ebben az opban dd és cv-t sztem kár behozni,csatahajónak is kb csak ez a másodlagos éri meg,és cirkák. úgy gyerekjáték az egész op
dd ,más bb mint a lungdum,és cvt hoz valaki,akkor már gyengíti a csapatot sajna
esetleg a német cv működhetne full másodlagosra húzva,de ugye a németek tiltva vannak 😛
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2025.08.12. 13:23:08
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
japó cirkák mind a zao,mind a másik viszonylag papír oldalról,szal harmadik pattintásra kell célozni őket 😛
van training csata,berakhatsz bármilyen hajót ellenfélnek,be lehet állítani hogy ne lőjön,álljon,vagy egyenesen menjen,és lehet gyakorolni meg tesztelni milyen pattintással lehet citázni
na meg ott az rng is 😄
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2025.08.12. 13:14:02
CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.
A csapat több mint a fele egyből meghalt.
Második,az meg már b+. XD
Shinano-val rá megyek japó cruiserre,ap bombázóval,első hullámban három over pen. XD
Másodikban három citadella. 😮
Ok hogy operations,de akkor is mi a fsz volt ez? 😄
Utoljára szerkesztette: Plata, 2025.08.12. 11:19:15