World of Warships

Jelentkezz be a hozzászóláshoz.

Caliph
#22722
na,örülök h megérte 😛

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#22721
Azt hiszem hogy nagyon jó barátság kezdete ez. 😄

#22720
Volt egy 10 skilles kapitányom valahonnan.

#22719
Aranyos.
Úgyis amerikai bolond vagyok. 😄

Caliph
#22718

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#22717
Ez a taktikai bombázó érdekesnek hangzik.

Caliph
#22716
nézz a Blackről is vidit,lassúk a torpik,de van radarja,szal érteni kell hozzá,de jóféle cucc

a t8 cvk közül nekem a kaga van meg,szal a többiről nem tudok nyilatkozni.Azt erősnek tartom a tierjében

A amcsi hornet annyiban különleges h van taktikai bombázói,b25ös

az idomitable -vel meg kell tanulni "slingshotozni",van róla vidi youtubeon. ezt elvileg minden cvtől elvették,kivéve ettől,mert kb ebből él. Lényege h a célponttól kb 7-8 kmre eldobsz egy támadást,és amig az zajlik a többi repcsi kb sebezhetetlen ,és mire visszakapod az irányítást,már a célpontnál is vagy,és támadhatsz,kikerülve AA flaket ami a legtöbbet sebez a gépekre. a repcsik gyorsak . viszont a kevés a repcsi,és egy rajos támadásokat tudsz csinálni vele,ha másodszor is támadnál,már sok repcsit veszítessz. ez a szőnyegbombázókra igaz,nagy a pen,jó gyújtás,a rakétás repcsik viszont nem olyan jók.

aquila: low hp de gyors repcsik,ap rakétás és torpedós de az egyik legnehezebben játszható cv a nagyok szerint,kb csak annak javasolják kivenni,aki gyűjti a hajókat/cvket. viszont ha kézreáll,szintén erős egy dög

Graf Zepp: Sztem a leggyengébb mind közül,a ap bombázói nagyon pontatlanok,de erős másodlagosai vannak,a topis repcsik jók rajta.


kaga jól működik operationban,azok a torpis repcsik nagyon erősek,de csak t7esek,szal AA cirkák ritkítani fogják,illetve dd ellen nehéz,a rakétások keveset sebetznek,a zuhanó bombázó meg pontatlannak érzem. de a csatahajók szenvedni fognak a topedóktól
kicsit sok az élesedési idő,de a legnagyobb baj,hogy elég szélesen dobja le a 4 torpit,sokszor csak 2-3 találatot lehet behúzni egy csatahajón is,annyira nagy területre dobja a torpikat
de nagyon sok repcsije van,még talán a t10es cvknél is több



Utoljára szerkesztette: Caliph, 2025.08.22. 23:52:31

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#22715
Nekem főleg eventre és operationsra kellene verda.

#22714
Graf zeppelin,Aquila,Hornet,Indomitable,Kaga.
Ezek a Cv-k vannak a boltban.

#22713
Kürfürst,nápolyi,tromp megvan.
Moskva nincs.
Pommern is megvan.
Akkor gyűjtök blackre,az még kb 100 ezer szén.
Aranyos CV-m még csak az orosz van T8,eventen kaptam,meg van T6 még kettő,azt is nyertem eventen.
Ha jól láttam most öt CV van aranyért,Tier 8.
Van amerikai is.
Malta CV megvan én sem szeretem igazán.
Aranyra van még kuponom,szénre sajnos nincs,elköltöttem acélra.

Caliph
#22712
ja és ha van kuponod ,mindenképp használd fel. időnként mindenki kap,armoryban coupon fül alatt,25 százalékkal olcsóbb dubis acélos vagy szenes hajóra,egyszeri alkalomra. aztán majd egy idő után adnak újat,de nem osztogatják gyakran,több hónap is lehet mire kapsz

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

Caliph
#22711
kérdés h mit vagy hajlandó költeni? dubi/pénz,acél vagy szén?

szénért: kurfürst,Napoli(másodlagos cirka),moskva(ruszki cirka még a nerfek után is jónak tartják,nekem nincs meg)Tromp(bombázós repcsis dd,én szeretem),ezek a tizesek amik jók
HAlford nincs meg nekem,de amit láttam vidikből nem nagy szám,ddkén sem erős,és a repcsik sem nagy számok,akkor inkább Tromp,annak holland bombázós repcsijei vannak
Kilences szenesből amik jók szerintem : Black amcsi dd,és Pommern német bb..
nekem még megvan a jager,gyors kis dd,sok torpival,az egyik legjobb álcatávolsággal,azonban a torpik sebzése kevés,légvédelem kb nulla,és ágyúk is max dísznek vannak rajta,én el tudok lennei vele,de egy gunboat dd,meg egy cv spot meg tudja keseríteni az életet vele

acélos hajók közül a burgonya,francia csatahajó a legjobb...majdnem én is kivettem,de várok valami még OP-bb dologra,a többi acélos hajó sincs meg,de erre mindenki egyöntetűen mondja h jó
A rosewelt cv nagyon op,de lassú a játékmenet,és a cv reworkkel sokat veszít majd a fényéből,de erről a cvről írtam már korábban

a dubis hajók nagy része szénért is van. Nekem Tirpitz van,az első prém hajóm volt,jó másodlagos,rövid hatótávú torpik,t8ban erős hajó,de fölötte már nem tud annyit
nyolcas cvként nekem még a kaga van meg,én nagyon szeretem,szinte kifogyhatatlan repcsimennyiség,a torpisok erősek,a többi viszont felejthető. t7es repcsijei vannak,szal elég könnyen elhullanak,de sok van és gyors az újratöltés,és erősek a torpik
t6 cv a francia nagyon erős a pattogós bombáival,szét lehet szopatni a ddket,de ha jól manőverez,nehéz eltalálni. emelett még ap bombázói vannak,ami t6 környékén a cirkálókra életveszélyes

Az amcsi prém 8as cv még elég erős,de jelenleg megszerezhetetlen

Malta cv nekem megvan de nem lettünk barátok,pedig a statjai alapján erős cv,de valahogy nem áll kézre nekem,bár nem is sokat mentem vele

TopTIer youtube csatornáját ajánlom,pont most tolja végig a cvket,és jó cv player is,szal láthatod h jó kezekben mire képesek a cv-k




nehéz jó hajót ajánlani,mert ami nekem működik,nem biztos h neked is fog,amit én útálok,neked lehet kedvenc lesz... 😄 ha vannak public tesztek,akkor elég sok hajó elérhető ingyen kipróbálásra.

Utoljára szerkesztette: Caliph, 2025.08.22. 22:32:49

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#22710
Szerinted melyik T8 prém hajó éri meg legjobban?
Bár legszivesebben CV-t vennék szóval örülnék ha azokról is írnál külön.
No és melyik szenes T9 prém éri meg legjobban?
Halford jó?

#22709
Nekem commander XP szinte zéró, a most vett Acélos hajóra költöttem. Van 7k dublon, szóval felejtős. Free XP talán 500 ezer.

Caliph
#22708
elindult a salvage for victory event,a fődíj a La Pampa dd,ami egy igen csak brutál torpedós dd...
dublont,acélt,szenet,commander xpt és kreditet kell beáldozni a hajóért,meghatározott mennyiséget. sajna nem lehet többet,nekem pl van 2 milla szenem,de csak 55k lehet rádobni. minden egyes rádobott cucc növeli a progress bart meghatározott mennyiséggel,és és a különböző mérföldkövek különböző dolgokat adnak.prém nap,spec commander,port slot,aztán 31.8 százaléknál T7 prém Tashkent,és 90 százaléknál a la pampa

sajna commander xpm kevés,így sok dubit kéne áldozni,nekem olyan 28ezret. igen jól látod,28k

ennyi dubit nem ér a hajó

ha mindened megvan a többiből,akkor olyan 26k dubi kell. igen tudom,most lehet váltani tokenért dubit,de akkor sem ér meg ennyit,pedig jó kis dd

a t7 Tashkent viszont jó dd,azért érdemes áldozni egy keveset,nekem 4300 dubit...sztem kihagyom azt is
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2025.08.21. 15:23:56

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#22707
Nekem 9 fejezet van kész,a napi öt csata megvolt.
Volt hogy egyedül maradtam élve,persze nem sikerült befejezni.
A fő hajót lelőttem,de valahol még volt életben DD és cruiser is.
Az idő meg le telt.
Utoljára szerkesztette: Plata, 2025.08.16. 17:13:04

Caliph
#22706
na mára meglett a narratív kampány vége,a napi 5 csata...dockyardhoz kicsit farmolni kellett,két küldi maradt,a többi meglett massával a tokyo expressben
A cv torpis küldit választottam coopban,kagával gyorsan megvolt a 150 torpi találat,a másik a cirkás másodlagos küldi,szintén coopban napolival
csak full gáz előre,torpikat kerülni kell,saját torpikat és főágyúkat nem is használtam

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

Caliph
#22705
ja hogy szerencsejáték...úgy értem,olyat nem szabad megvenni,csak olyat amiért konkrét dolgot kapsz 😄

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#22704
Vot egy fél percem így felugrottam a játékba.Még aktív az ajánlat.

Kaptam ilyet is.Plusz előtte egy olyan kupont ami a zsinórban négy győzelemért járt.Nagyon akarják hogy vásároljak. 😄
Spoiler (katt a megjelenítéshez)

Látod 325 aranyam volt,kaptam az arany vásárlós ajánlatot vettem ezret és két ezret kaptam.

#22703
Neem.
Ilyen akció van.
Három féle csomag.
Az ezer aranyos csomaghoz járhat a legtöbb ha mázlid van.
Akár 10 ezer.
Na persze én az ezrest kaptam.
Legalább háromezret adott volna,kaptam egy tankra 40%-os angedményt. Akkor megtudnám venni. 😄

Caliph
#22702
hát a kiadót ismerve azért 10000 aranyat nem vágnak az emberhez csak a két szép szeméért 😄 nem néztél be egy nullát ? 😄

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#22701
Hát,én peches vagyok.
Ma kaptam WoT-ban üzit,ha veszel 1000 aranyat kaphatsz 10 ezer aranyat bónuszban.
Na és mennyi bónuszt kaptam? Egy ezrest. XD

Caliph
#22700
nem,pont ez a lényeg ,h szerencsejáték. ha nyitsz egy ládát,megmutatja mi van a következőben,de csak akkor.
van esély rá,hogy az első ládánál már hajót kapsz,nyilván kevés. ha nem azt kaptadm,akkor nem éri meg nyitogatni,lehet elversze egy rakás dubit mire jön az első értelmes láda
csak érdemes csekkolni,youtubeon már láttam olyat,hogy az első ládából esett a hajó.
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2025.08.14. 21:22:28

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#22699
Láttam a ládát,de nekem azt mutatja ha megveszem az elsőt kapok egy camot meg egy 8005 xp izét.
Vagy félre értem?

Caliph
#22698
ja meg érdemes benézni az armory twilight offering szekcióba,ez egy aranyért vehető random ládák,amiből eshet 4 prém hajó,. ha van olyan mákod h az első ládában ott a hajó,akkor azt vedd ki 1250 aranyért,ha nincs,akkor egy fityinget se költs rá 😛

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

Caliph
#22697
na 5 opból 4 win,1 fail. meglett az napi 5 csata,meglett 8 szint a narrativ kampány 12 szintjéből,meg 2 dockyard küldi is....egyelőre még lehet haladni 😛

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

Caliph
#22696
nekem 3/3 massával,mondjuk csak 4 csilalgosak
folyamtosan irányt meg sebességet kell váltani,és nem közel engedni semmit,és túlélhető
a három csatából mindig volt egy hülye aki elhajózott szélre,aztán meghalt 5 percen belül

a végén a musát kinyrni 3 perc alatt azért nem egyszerű
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2025.08.14. 15:49:44

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#22695
Az új nem egyszerű,sajnos nem sok T7-8 ilyen hajóm van.
Háromból egyet nyertünk.

Caliph
#22694
oh az új op jó. könnyű,ismét a másodlagos BBk és cirkák vannak előnyben. japók az ellenfelek,sok dd és cirka,mind torpedóval és a végén jön egy mushasi amit ki kell csinálni. Massával mentem,másodlagosra húzva nagyon jó erre az opra,csak nem szabad sietni,folyamtosan manőverezni kell és sebességet is változtatni,mert sok a dd. de van heal buff
persze 3 csapattárs már igy is megmurdelt 😄

még az atlanta cirka lehet jó,a he fosó ágyúival,de a végén a musa szétkaphat mint buksi a lábtörlőt
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2025.08.14. 15:23:36

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

Caliph
#22693
védendő hajó? akkor az operation volt. a coop az olyan mint a random,csak botok jönnek szembe. az operation az jó hosszú folyamat...és az a csatahajó védős szinte mindig bukó,a végén a ddk re senki nem készül. ha meg a teherhajós visszafoglalós,az szintúgy nehéz ám,sok a dd meg a cirka topri,sok az ellen és a végén még jön két csatahajó amit ki kéne irtani időre,ott is ha nem idult meg arra egy dd,már bukó
coophoz nem kell ész,az még a legbénább csapattal is szinte tuti win,de az operation az húzós,az már sok néhány embernek...hiába irom én is mi lesz,mi fog jönni,le se szarják 😄

Utoljára szerkesztette: Caliph, 2025.08.14. 14:57:22

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#22692
Hát én szeretem megnyerni a Coop csatákat,CV-vel voltam és azt láttam hogy szinte egyből elvesztettük a csapat felét.
Senki nem védte a hajót amit védeni kellett volna és nagyon hamar vége.
Ha random csatában vesztek az ok,de egy botok ellen nemáá.

Caliph
#22691
de most a coopban mi tud felhúzni? mint írtam nekem vasárnap már megvolt minden,szal az elmúlt három nap ,napi 5 csatáját úgy toltam le,h bementem egy gyors ddvel,max gáz előre,megtorpiztam az első elérhető hajókat,ebbe jó esetben bele is haltam,irány a kövi csata. kb 10 perc alatt megvolt az 5 csata 😄

ha meg volt kedvem,akkor mentem pár random csatát is,tegnap pl serovval toltam egy t6 csatát,kaptam is az ívet h sky cancer 😛 de leszarom ,he elkóborl egyedül a map szélén,nem lepődjön meg h azt támadom 😄
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2025.08.14. 11:38:15

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

Caliph
#22690
ja meg hamarosan indul a 14.8 public tesztje,ha játszol és elérsz legalább 500 base xpt a Blast From the Past csatában,abból választanak kilencet akiknek ingyen kinyitják az event pass fizetős részét,vagy ha már ki van nyitva,akkor kompenzálnak a dublon értékével

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#22689
De tegnap coop is gáz volt nem csak event,egyedül ranked volt jó.
De coop meg event az úgy felhúzott hogy inkább egy tökönrúgás mint még egy csata.

Caliph
#22688
coopban is meg lehet csinálni ha csak simán az 5 csata kell.
ha csillag kell az ophoz,az csak a különleges operationban lehet sajna

nem gond ha kimarad pár nap,ha bepótolod. ahogy számolgattam,ha 90 napon át napi 5 csatát mész,akkor megvan az összes victory token. 180 napig tart az event,szal simán teljesíthető.
emellett persze kell a csillag a különleges ophoz,azaz a narrativ kampányhoz,hogy megkapd a san diegot a végén.

na meg a dockyard is külön tészta,ott a végén szokás szerint lesznek húzós feladatok

és a san diego a narratív kampánnyal nagyon megérős kis cirka,főleg ingyen h csak játszani kell
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2025.08.14. 11:29:47

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#22687
Azt hiszem tegnap nem lett meg az öt csatás vackom,egyszerűen nem bírtam azt amit műveltek és feladtam.
WoT-ban is event van és sok a hülye.
De ott azt hiszem 16 csatát mentem és abból talán 11 lett nyertes.
Ott legalább ha vesztettem nem botok ellen vesztettünk.
Csak WoT-ban 15-ödik évforduló van,bár tized olyan jó jutalom sincs. 😄
Utoljára szerkesztette: Plata, 2025.08.14. 10:56:50

Caliph
#22686
hát én élesben láttam eleget és fix h ég a seggük 😄 de pl az amcsidon a bombázók turbólégcsavarosak,és van még sugárhajtómű is

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#22685
Ó.
A japót nem láttam,megnéztem a tech tree-ben a hajót,az ottani képen ha jól láttam két hagyományos légcsavaros van és egy fura hátsó légcsavaros.
Az angolon láttam hogy van a képen nagy dög sugárhajtású.
Persze tudom hogy az a kép nem mutatja az összes verdát.
Orosz CV-m nincs,japó is csak acélért,van angol T10,amcsi t11 és T8 a másik ágon,meg egy német T6.
Meg persze pár prém,amiket eventen kaptam tavaly és tavaly előtt.
Mindig is enterprise-t szerettem volna,de azt nem lehet kapni,pedig aranyért vettem hozzá skint is.
Utoljára szerkesztette: Plata, 2025.08.13. 12:50:44

Caliph
#22684
az összes szupercv taktikai repcsijei sugárhajtásúak,az amcsinak a britnek ,és a japónak is. és majd az orosznak is,lesta szerón már láttam róla vidit. megmarad a rakétás és a pattogós repcsije,és kap rakétás mig 15öt,és sugárhajtású torpisat...elég op cucc lesz,ha ide is megjön majd egyszer
A sugárhajtásúak miatt lettek ezek supershipek,t10ig csak a szokásos légcsavaros gépek vannak

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#22683
Jó lenne ha már jönne asszimetrikus csata.
Az amcsi CV az első szupercarrierem,nagyon szeretem a spéci repülőit,tök jó móka a sugárhajtású verdákkal repkedni.
Feltételezem nincs olyan T10 CV aminek ilyen repcsijei lennének,a tech tree-ben néztem a hajókat,talán az angol T11-nek vannak sugárhajtásúi.

#22682
Biztos valami téli eventes volt.

Caliph
#22681
nekem is olyan,sztem valami télapós vagy karacsonyi event hozománya

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#22680
Köszi,este megnézem,telóról nem az igazi. 😄

Egyébként én nem is nagyon emlékszem honnan van ez a lugdunum BB,amikor először mentem be vele csatába azt hittem hogy másik hajót rakott be nekem a játék,mert a hajó a hangárban,vagy mittomén minek hívják,totál fagyott állapotban van,van rajta egy méteres hó és jégtakaró.
Eventen meg tök másképp néz ki.
Elsőre azthittem hülye játék másik hajót adott,de aztán láttam hogy a neve stimmel és négy tornya is van. XD
Utoljára szerkesztette: Plata, 2025.08.12. 14:45:05

Caliph
#22679
ugye asszem 3 vonal lesz támadásnál. BBre max az első pattanás után kell h becsapódjon,aztán minél többet pattan annál többet veszít az űtütés értékéből. szal az utolsó pattanás után már max csak papír könnyű cirkának üthetsz citadellát


itt láthatod hogy működik,ugye a vonalak a pattanást jeletik,az első vonal előtt és mögött egészen a második pattanás pillanatáig megvan a teljes pen,aztán ahogy a második pattanás megtörténik,elvielg csökken,ott már alig a fele a pen érték


Utoljára szerkesztette: Caliph, 2025.08.12. 14:17:06

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#22678
Remélem csütörtöktől más nemzet lesz,bááár,most jobban belegondolva,nem nagyon van T7 hajóm.
De ha ez is olyan lesz mint a borgos hogy nehezedik,akkor cumi lesz.

#22677
Vár az első alatt azt érted ami a legmesszebb van és a harmadik az ami a repcsi orra előtt?
Vagy fordítva?
Nem emlékszem melyik cruiser vót.

Caliph
#22676
amúgy ha jól emlékszem 4 féle operation lesz,ez csak az első fajta. nem tudom marad e ez még,vagy csütörtöktől jön a következő.
remélhetőleg azok könnyebbek lesznek,mer sok embernek nehéz ezt is megugrani 😄 és a végén elvileg ha lement mint a 4 féle op,akkor visszajönnek,és akkor már nem lesz nemzetkorlátozás rá

btw ebben az opban dd és cv-t sztem kár behozni,csatahajónak is kb csak ez a másodlagos éri meg,és cirkák. úgy gyerekjáték az egész op

dd ,más bb mint a lungdum,és cvt hoz valaki,akkor már gyengíti a csapatot sajna

esetleg a német cv működhetne full másodlagosra húzva,de ugye a németek tiltva vannak 😛
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2025.08.12. 13:23:08

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

Caliph
#22675
irtam,h az ap bombák furán működnek.milyen cirka volt? ha heavy akkor kell az első vonalas pattanás,ha könnyű akkor a harmadik pattanással célozd meg. ha könnyű cirkát első vonallal pattintassz,valszeg overpen lesz

japó cirkák mind a zao,mind a másik viszonylag papír oldalról,szal harmadik pattintásra kell célozni őket 😛
van training csata,berakhatsz bármilyen hajót ellenfélnek,be lehet állítani hogy ne lőjön,álljon,vagy egyenesen menjen,és lehet gyakorolni meg tesztelni milyen pattintással lehet citázni

na meg ott az rng is 😄
Utoljára szerkesztette: Caliph, 2025.08.12. 13:14:02

CefreTeam™ A valóság olyan illúzió, amelyet az alkohol tartós megvonása idéz el?.

#22674




#22673
Napi első csata,cumi.
A csapat több mint a fele egyből meghalt.
Második,az meg már b+. XD
Shinano-val rá megyek japó cruiserre,ap bombázóval,első hullámban három over pen. XD
Másodikban három citadella. 😮
Ok hogy operations,de akkor is mi a fsz volt ez? 😄
Utoljára szerkesztette: Plata, 2025.08.12. 11:19:15