166
Pék szakma szépségei, rejtelmei.
  • jackoneill90
    #166
    Na emberek ma volt meg a felvételi. Olyan volt mint egy IQ teszt. Volt ilyesmi is, hogy milyen felszerelés, használati eszközök vannak a pékségben is(ezen kicsit többet gondolkodtam :). Amire nem számítottam az az elbeszélgetés. Ezért ha ilyenre megy valaki számítson erre is. Mostmár amiatt is idegeskedhetek, hogy felhívnak-e hogy sikerült-e vagy sem.
  • bcrics
    #165
    Kifli a Tuti
  • KM
    #164
    Hopsz, bocsi! Nem ide akartam...
  • KM
    #163
    Időjárás réteget kapott a Google Maps
  • EnxTheOne
    #162
    KÉrek 10 kg pék sütit. Elöállitási költségét kifizetem. :D
  • hungary27
    #161
    A Fornetti vezetője is így kezdte.
  • tviktor91
    #160
    Arcpálma..
  • Ironman2
    #159
    142-ben van.Láthatod.
  • tviktor91
    #158
    Nem tudom ki az a kocsis.
  • IXEMGabeo
    #157
    attól függ honnan halásszák ki. Nem hiszem, hogy egy Balti, vagy mondjuk egy Kaszpi-tenger olyan hűű, de szennyezett
  • IXEMGabeo
    #156
    te vagy a kocsis, amatorversenyzo egyik 1000. nickje nem igaz h mindenütt ott vagy...
  • tviktor91
    #155
    Naplopó vagyok.
  • Robez84
    #154
    igen, jó... :)
  • dronkZero
    #153
    Létező legszarabb példa. Az összes műtrágya, ipari melléktermék, növényvédő szer, és egyéb méreg a vizekben, így végül az óceánokban köt ki, ahol szépen felszívja az élővilág.
  • ManoNegra
    #152
    Azt megkérdezhetem mi a Te munkád?
  • tviktor91
    #151
    Oszt jó e?
  • Robez84
    #150
    Én is egész nap ezt csinálom... már vagy 6 éve ..
  • tviktor91
    #149
    Akkor én tulajdonos leszek.
    Kinek kell pék meló?
  • ManoNegra
    #148
    Szerintem ezt csak úgy lehet csinálni magas színvonalon, ha Te vagy a főnök, és kiválóak a termékeid. Úgy megéri csinálni. Itt egy példa. Nem az egyedüli út, de jó példa szvsz:

    http://index.hu/video/2011/03/12/pek/
  • Ironman2
    #147
    Akinek jól megy az üzlet...amugy nem hiszem hogy ő dolgozik.Valószinü hogy tulajdonos.Ne keverjük össze a tulajokat,az igazi dolgozó pékekkel.De sok helyen pék a tulajdonos
  • ManoNegra
    #146
    Látod.. Józsi a példa.
  • tviktor91
    #145
    Ja...a pék..meg a pénz :DDD
  • ManoNegra
    #144
    Látom felkeltette az érdeklődésed a pénz szaga :D
  • tviktor91
    #143
    De nem csak egy van ám neki.:

    [IMG]http://dragaautok.comlu.com/wp-content/uploads/2009/11/jozsi4.jpg[/IMG

    Most már mindenki pék lesz úgy érzem xDD
  • tviktor91
    #142
    Jó dolog ez a pékeskedés...józsi és pék (viccen kívül...)

  • Ibuki
    #141
  • Ironman2
    #140
    Érdekes hogy pont a halat nem nagyon használják fel a sütőiparban,pedig milyen finom lenne halízü pogácsa
  • ManoNegra
    #139
    Fukushima környékéről nem szivesen ennék halat mostanság.
  • IXEMGabeo
    #138
    óó bazze fogadjunk erre azt mondanád, hogy a tengerek tele vannak olajfúró kutakkal, attól függ a hal mennyiség honnan származik...
  • IXEMGabeo
    #137
    hal
  • dronkZero
    #136
    Definiáld: vegyszer.
  • datango
    #135
    tanodába szoktam járni, finom friss pogácsát veszek meg ilyenek... nagyon finom, vannak jó termékek friss melegen olyan jó enni :D
  • tviktor91
    #134
    Szilvásbukta
  • Victor1103
    #133
    Fogós kérdés: Mondj egy olyan ételt ami nincs tele vegyszerrel.
  • Ironman2
    #132
    Az belefér
  • ManoNegra
    #131
    Mi azért söröztünk rendesen :D
  • Ironman2
    #130
    Ahhoz nincs köze a pékségnek.Munkahelyen nem iszok,mert nálunk szondáztatnak kifele,és befele is.Bár régen azért más volt a helyzet
  • IXEMGabeo
    #129
    alkoholizmus? mostmár értem Ironman miért szeret iszogatni
  • ManoNegra
    #128
    Ez egy kurva kemény meló. Főleg kenyér vonalon. Mi annó úgy dolgoztunk, hogy két műszakban, egyik héten este nyolctól reggel nyolcig, aztán reggeltől este nyolcig heti hat nap. Egy műszak alatt kb 1200 kilót sütöttünk le. Egy dagasztó, egy kemencés, három táblás. Sportnak fogtam fel, ezért élveztem, és a csapat is nagyon jó volt. De ha valaki hosszútávon csinálja, ott elég nagy veszélye van, hogy alkoholizmus lesz a vége. Nekem nem szakmám, engem ott tanítottak meg a fortélyokra.
    Szóval, ez egy olyan szakma, amihez elhivatottság is kell. Aki nem bírja a munkát, az hamar elmenekül...
  • Ironman2
    #127
    És ebben mi a meglepő? Amugy örülj hogy kaptál valami lóvét,mert elárulom neked hogy próbamunkáért nem nagyon szeretnek fizetni a maszekok.Még akkor elég kezesek voltak veled
    Szakmunka hiánya nálunk a gyárban minusz 100 ft órabért jelent.Akiknek van végzettsége azok keresnek a legtöbbet