166
Pék szakma szépségei, rejtelmei.
  • Montanosz
    #126
    én is tavaly végeztem el de még nem sikerült elhelyezkednem, igaz 0 szakmai gyakorlat mert csak okj-s tanfolyam, 10 tanműhelyi foglalkozás volt ebből 1 a vizsga. A gyakorlati helyen jobbára kenyeret szedtünk le mert csak hátráltattuk a munkát, ja meg 40 éves vagyok meg magas vérnyomásom van meg....Azért még reménykedek))
    Most elmegyek egy kosárfonó tanfolyamra és az ismerősömnek aki kecskeszőr-hajú kerámiababákat gyárt, fogok kicsi kis mózed kosarakat készíteni..nagyon cukik a babák, meg grágák.
    Na ennyit a pékszakmámról.

    Ja meg még ha topiknyitó nem ábrándult ki:

    "...Tegnap éjszaka voltam "próba napon" a ****** pékségben.Fiatal házaspár viszi az apuka pékségét.Este 19 órára kellett mennem,(ja állandó éjszakáról volt szó).A fiatal pár együtt volt kb. 240 kiló igazságosan elosztva.Szóval bemutatkozás és öltözz át.
    Bendegúz jutott eszembe a bakterházból:
    "Hát mondtam én,hogy elvállalom a hivatalt????"
    Szóval tésztakészítés, a fickó kiabálta az adatokat én meg csináltam.Az 50 Kg zsákokat egyedül emelgettem és az elkészült tésztát egyedül kivenni a csészéből.Aztán minden a takaritásig kivéve a kemencébe vetést.
    A meló végén 2800 Ft + 1 Kg kenyér,és majd értesít.Felírta a tel számomat egy blokk hátuljára.
    Indok:Látja,hogy nagyon akarom (majd megszakadtam) de az a "fránya" gyakorlat hiánya.
    Ő olyan melóst keres akire az egész pékséget rábizhatja..........."

  • Ironman2
    #125
    Egészségedre! Tele van finom vegyszerrel
  • Victor1103
    #124
    Huh mit meg nem adnék most egy péksütiért! Lehet el is megyek ma a madaras teszkóba ott olyan finomakat csinálnak
  • Ironman2
    #123
    Legjobb szakma a világon
  • IXEMGabeo
    #122
    nevelőfaterom dolgozott 10 éve pékségnél, asszem ő ilyen szállító féle volt, mert a KOVÁSZ teherautóval furikázott állandóan:) viszont mindig hozott haza frissen melegébe kenyeret teljesen ingyen:D
  • IXEMGabeo
    #121
    lol ez a topik a 3. wtf:O ilyen sokan pékek az sg-n?
  • ManoNegra
    #120
  • Ironman2
    #119

    Kínából hozni kenyeret? Mikor exportra is termelünk búzát? haha
  • jackoneill90
    #118
    Becsüljétek a pékeket, mégha egyesek belerondítanak is az ételbe. Ha ők nem lennének, majdnem 100% hogy kínában sütnék és onnan hoznák a napi kenyeret. Most gondoltam bele,hogy hány izzadt tenyér is érhet a tésztákhoz :D kirázott a hideg.
  • jackoneill90
    #117
    Meglehet a fáradságtól is de tátott szájjal néztem végig a videót. :)
    Néhány kérdésemre megleltem ebből a választ. Már a videó elején eszembe jutott, hogy a matematikai tudásomat is fel kéne frissíteni mert biztos vannak ilyen átváltások g.ból kg-ra meg hasonlók :) Matek nagyon beleszámít? Sosem voltam túl jó matekos.
  • Aquir
    #116
  • SZilaJMaGGoT
    #115
    :D
  • szekrény
    #114
    nem állnak velük szóba az aborigional-ok :D
  • SZilaJMaGGoT
    #113
    Ha csak azzal lenne a baj... Ilyen analfabéta gecik nem tudom minek fórumoznak... :D
  • krisztus83
    #112
    bocsi ausztriabal irok azert koronas az a betum
  • krisztus83
    #111
    nem igazán érdekel a szakma fortéja.
    Már egy ideje magamnak készítem a foghagymás kenyeret, és jobb mint a gyári.
  • Ironman2
    #110
    Én azért annak a másfélszeresét keresem naponta,de el ne mondd senkinek se.Arról meg nem a pékek tehetnek hogy nem becsülik meg a szakmát.Zrt-be,meg Bt-be tömörülve nem is lehet normálisan vezetni egy pékséget.Olyanok ülnek ott akiknek halvány fingjuk sincs az egészhez.Na én az ilyeneket páros lábbal rugnám ki az iróasztal mögül.Persze hogy megvédem a szakmát.hahah troll
  • krisztus83
    #109
    régi sérelem mi?
    megvéded a szakmád!
    5 lepedőért gürizel este 9 től regel hatig szecsakpénzért.
    legyél büszke magadra
    hahah pék ?D
  • Ironman2
    #108
    Kapod a bant!
  • szekrény
    #107
  • krisztus83
    #106
    én a szakma fortéait apámtol tanultam ő iss pékmesteréget üzött.
    Egyedi módcerel készitjük a kalácsokat.
    úgy csináljuk röviden és tömören, hogy miután a tyúk megtojta atojást, kicsit kakis kézel kel begyúrni a tésztát és hamarab megkel atészta jobban összeál, de csak egy kicsit!
  • Bogdogege
    #105
    Nálunk itthon van kenyérsütõgép kicsit magaménak érzem a szakmát.
  • Kongy
    #104
    Ennek a topignak most mi az értelme? :S Most úgy van ez megnyitva, mintha az SG tele lenne pékekkel xd
  • ManoNegra
    #103
    Hát kenyérgyár
  • Bogdogege
    #102
    A pék találóbb lett volna.
  • szekrény
    #101
    egy péknél mit jelent hogy gyár ?
  • Fresh Duke
    #100
    ték
  • Ironman2
    #99
    Gyárban vagyok,de voltam már maszeknál is
  • Ironman2
    #98
    Ahol én dolgozom,ott vannak müvezetők is,de szart sem érnek.Kiirják a termelést,oszt elmennek csavarogni.Pont ott nincsennek ahol kellenének
  • Palinko
    #97
    miért nem csaptad tarkón péklapáttal tetted a kemencébe így munkahelyi baleset.
  • ManoNegra
    #96
    Saját pékség, vagy alkalmazott vagy?
  • Ironman2
    #95
    Én a multkor a kemencést küldtem el az apja fa..ába,mert elégette a kenyereket.Az én munkámat nem teszi tönkre senki se
  • Ironman2
    #94
    Van ilyen
  • ManoNegra
    #93
    :D
  • Palinko
    #92
    na jó most már látom én mindenki a saját poziját fényezi :D
  • ManoNegra
    #91
    +k
  • Ironman2
    #90
    Ez pontosan igy van ahogy irod.A kemencésnek,meg a dagasztónak kell összejátszani,és irányítani a táblamunkát
  • ManoNegra
    #89
    Én kemencéztem. Azt szerettem csinálni. Ha a dagasztó nincs a helyzet magaslatán, azt egy kemencés helyre tudja hozni. De ha szar a kemencés, akor lehet bármilyen jó a tészta.
  • Ironman2
    #88
    Volt olyan müszak mikor csak a portás volt józan
  • Palinko
    #87
    nem dobják hanem beleesik mikor zavarja az egeret.