1502
IZÉ
  • DarkSector
    #1381
    Én karimat nem szívessen adnám el ilyen állapotba nem tudnék felelősséget vállalni érte.
    Amúgy nekem 4 évet kiszolgált, nagyon fasza, csak ugye a 320MB memória....:S

    Mostani olcsó volt keveset fogyaszt (egy gyerek szerint majdnemhogy a legkisebb fogyasztásaal rendelkező vga, a teljesítményhez képest) 12/65 W.
    És tudtam maxon Battlefield 3-azni is...
    Persze mikor vettem nem BF3 szintű kari kellett csak alap mondjuk medium szinten azért menjenek a gémek kari.

    Néztem mit vegyek:

    4670, 5670 és 6670.
    mivel a 6670-ből találtam olcsót, amúgy 24ezer volt más helyeken.
    Ezért ezt vettem, ha nem akkor lehet 5670-em lett volna. de így utólag látva hogy alapon 12 w-ot fogyaszt megérte nekem.
  • bgabor
    #1380
    Egyetértek, kellemes kis játék. A karakter mozgáskultúráján kívül nekem semmi bajom nem volt vele.

    Annyit hozzátennék hogy igenis lehet közelre lövöldözni mesterlövész puskával is, csak a puska ironsightját kell használni hozzá(Ctrl), nem a távcsövet, valamint a tűzgyorsaság miatt nem árt öntöltő puskát vinni hozzá, mint a G43 vagy az SVT-40.

    Nekem tetszik a játék, igazi hiánypótló.
  • V43 1105
    #1379
    Én 8800 GTS Sli-t akarok majd csinálni egy régi gépbe, Q6600-as proci stb stb :D csak nem tudom Albatron miatt sírni fog-e. Nekem meg kellett süssem a karit, hogy jó legyen
  • DarkSector
    #1378
    Na viccet félretéve.
    enyimnek beszart a ventije. Becsíkozódott.
    Haverral újrapasztáztuk most a 2 DVI csatiból 1-en van kép, és hibátlan, kapott egy új ventit.

    Csak 1 baj van ha ezt nem a 6670-es vga után javitjuk meg nem dobok ki 18 ezret feleslegessen vga-ra, vagyis most van egy 8800GTS-em a szekrényben, ami nekem eddig is elég volt most is elég lenne...mindegy jó lesz tartalékba ha ezzel baj lesz. :)
  • V43 1105
    #1377
    Komolyan kérdezem.. nekem van egy MSI és Albatron 8800 GTS 320 MB, mindkettő jó, az utóbbit múlthéten javítottam meg XD
  • DarkSector
    #1376
    Milyen vga-d van?
  • DarkSector
    #1375
    Neked feladtam postán tudod a monitorodért cserébe. :P
  • V43 1105
    #1374
    Hol az MSI ? :O
  • TaRka0107
    #1373
    Hozzá kell tenni, hogy ez dx11-es játék, és az ő kártyája támogatja. Enyém jobb teljesítményben de csak 10-es az enyém. Azért megy neki jobban. Meg lehet ATI-kat jobban szereti a játék, ezt nem lehet tudni.
  • totya4
    #1372
    Vagy 10 hozzászólással ezelőtt írtam hogy kb. megfelel az én kártyámnak, ezért nem reális az a hatalmas teljesítmény többlet amit írsz. Mindenesetre pár képernyőmentést nyitott helyen városban fps értékkel megnéznék.
  • DarkSector
    #1371
    Most ne vitázz már pls, te vagy itt a gép előtt vagy én?

    50-60 fps-t megy és fraps-al mikor veszek fel 30 kb az fps....

    mi olyan hihetetlen? 6670-es vga.... ismered? :)
  • totya4
    #1370
    Akkor viszont megint ott tartunk hogy egészen biztosan nem megy annyit nálad mint amit leírtál.
  • DarkSector
    #1369
    Szerintem félreértettél, az aláírásomban lévő VGA az már az a 18ezres amit pár hónapja vettem mert kikerült a régi az a 2008-ban vett "MSI 8800GTS 320MB"

    Így már érted? :)
    Ez az AMD kari volt 18 ezer.
  • totya4
    #1368
    Olvastam, ezért tudtam írni hogy nekem is ilyen gépem van. Persze ha kamu adat van ott, ahogy írod, akkor nyilván nem érvényes. Erősebb vga-val nyilván jobban fut a játék.
  • DarkSector
    #1367
    Persze, de allul olvashatod amúgy....:D

    VGA egy mai 18ezres kari ami egyedül lett cserélve.
  • TaRka0107
    #1366
    Nekem is elképzelhetetlen. Nekem 4 magos procim van, meg HD4870-es VGA-m. Jó a ramból 1gb-al kevesebb van, de az annyira nem számít, és mediumon fut 20-30fps-el.
  • totya4
    #1365
    Az hogy mikori a gép az nem mérvadó, 2012-ben is össze lehet rakni olyan gépet hogy 5 fps-t kapsz vagy annyit se :)

    Bár más alaktrészekből áll, az én gépem hasonló teljesítményű mint a tiéd, biztosan kizárt hogy mindenütt 50-60 fps-t kapjál, főleg full details meg full hd felbontás mellett. Szóval ez egy vicc. OS-nek windows 8 van írva, lehet az tesz valami csodát :) Nem kevered össze véletlenül a Sniper Elite 1-el?
  • Tostero
    #1364
    van vmi fegyver-összehasonlítás (főleg sniper)?
    táv, erősség, ilyesmik ?

    és tapasztalataitok alapján melyik a legjobb, miért ?
  • DarkSector
    #1363
    Szerintem elég vicces, hogy az én 2008-as gépem full details, fulhd felbontás (1920x1080) mellett megy 50-60fps-t.
    Mai játékok mellett ez igencsak jót jelent.
  • totya4
    #1362
    A teszt videóban azt mondja vicces a gépigénye, pedig dehogyis az. Durva gépigénye van főleg nyitott tereken.
  • DarkSector
    #1361
    ?
  • totya4
    #1360
    Gépigény tekintetében kissé el van szállva a valóságtól...
  • bazsi83vp
    #1359
    Arra reflektáltam, hogy vki itt becsült számokkal dobálózott... tessék kiszámolni, majd korrekciózni. Aztán a beállítás... akár optika, akár más, a maga módján. Szóval lövedék akkor is annyit esik... csak az irányzékkal megfelelően korrigálunk, a gravitáció bezony: műküdik.
  • Svenhassel
    #1358
    Igen ám de a puskák irányzéka (az optikai is) eleve 100 méterre van kalibrálva, tehát már kevesebbet esik, ráadásul szinte kivétel nélkül állítható az össze irányzék szóval nem kell a célpont fölé célozni. Elég csak eltekerni a távcső tetején egy csavart és voilá kedvünkre állíthatjuk a távolságot...
  • bazsi83vp
    #1357
    Jó, picit elvan túlozva - amúgy tök mindegy mekkora a kaliber, a gravitáció állandó. A 200 métereden, a 0,25 sec alatt teszi meg, ~31 centit fog esni.
    600 méteren (legyen 0,8 sec - persze az idők hasra mennek) viszont 3,2 métert !!!
  • Yag
    #1356
    Megértem amit mondasz és részben egyet is értek.
    Mint írtam, ha szimulátor lenni mint ahogy pl tudtommal az ARMA akkor ezek az apróságok tényleg idegölők lennének az átlag játékosoknak.
    Valljuk be, nem sokan lőttek igazából még ilyen fegyverekkel így kevesen tudják milyen távolságból mit lehet kihozni. Akik meg már pórbálták igazi ilyen fegyverekkel azok sandán mosolyoghatnak, hogy persze, ez csak egy játék. Kár hogy nem jobb vagy több de ez van. Talán majd lesz olyan cég aki a valóságközeli sniper simulációkat veszi majd célba és nem a szórakoztatást.
    Szerintem a Rebellion célja inkább az utóbbi lehetett ... bár, lehet meg kellene kérdezni tőlük mi volt az alapelv. Ahhoz képest már sajnálkozhatnánk dögivel :)
  • GTV
    #1355
    Nézzétek meg a GameTeve tesztjét:

  • Muttley
    #1354
    szép és jó, amit mondasz
    viszont
    érdemes tudni, h a valóságban 4-500 m az a távolság, ahol minimálisan kalkulálni kell elevation adjusment-tel (ott még csak max a szél + terepviszonyok)
    gravitáció, időjárás, páratartalom, napszak, coriolis-effect csak később jön
    na, most pont ez a 'secure the plaza' küldetés volt az ahol azt mondtam



    custom elite-en viszem, jönnek a ruszkik hullámokban halál pontos lövésekkel gépkarabéllyal
    ott szambázik előtted 80-90 m-re a kertben
    becélzod és rájössz, h még ilyen távolságból fölé/ mellé kell lőni
    EBBEN A JÁTÉKBAN
    ez mi a lóf.sz?
    80 m-re még egy pisztoly is majdnem pontlövő, nem hogy egy sniper rifle
    nagyobb baj, h konzolos verzióra sose jön patch
    max, ha dlc-kel kiadják majd karácsonyra újra full-verzióban
  • Gabe18
    #1353
    Nagyon jó leírás. Valahogy így gondolom én is. Vannak ebben hibák, de attól még egy nagyon jó, látványos kis sniper akciójáték ez.
  • Elektron814
    #1352
    Challenge gameplay :

  • Svenhassel
    #1351
    Végigvittem a játékot, hát nem tökéletes annyi biztos. De annyira nem is rossz, hogy ne vigye végig az ember.
    Viszont vannak benne olyan baromságok, amik azért idegesítőek. (nekem legalábbis) Például: nagyon jó, hogy szimulálva van a lövedékek esése, de könyörgöm a valóságban 200 méteren nagyjából (durván számolva) 25 cm-t esik egy nagyobb kaliberű puskagolyó. A játékban meg vagy egy méterrel az ember fölé kell célozni...
    Akkor ott van a tankok felrobbantása... Komolyan belelövök a Tigris légszűrőjébe és az felrobban?! Na ne már, ennél jobbat nem tudtak kitalálni?
    Az olyan apróságok, mint a valószerűtlen szálkeresztek ( a valóságban nem így néztek ki), zoomolás a fix nagyítású távcsövön, valóságnál kevesebb lőszer a tárban (10 helyett 7- G43) már csak hab a tortán.
    De a killcam iszonyat hangulatos, meg az egész látványvilág nagyon ott van.
    Szóval szerintem tűrhető kis játék, 8 óra szórakozás, de semmi több. Személy szerint én jobban örültem volna valami kicsit komolyabbnak, de egynek elmegy így is.
  • Yag
    #1350
    Már bocs, de az ilyen hozzászólásoktól a kicsi bicska nyílik a zsebemben.
    Nem feltétlen csak neked szólnak az alábbi mondataim, hanem amolyan összefoglalt gondolatcsomag a "fikázóknak" és az überspeelereknek.

    Egyrészt, nem tudom, hogy ki hogyan játszik vele, de én folyamatosan "Elite" nehézségi fokozaton tolom (a custom részben talán még lehet nehezíteni egyéb aszisztanszok kivételével) és közel nem tudtam 8 óra alatt végig vinni. Lehet az a gond, hogy amikor újratölti a pontokat nem elégszem meg egy sima testlövéssel, csak a fejlövés vidít fel (?)Bevallom nem is akarom ledarálni mert szomorú lennék de csak azért mert hiányozna egy-egy új pálya. Nem tartom magam kezdő játékosnak, az elsőt is végig vittem de hogy a V2 egy gagyi Remake lenne azt cáfolom. A fizika szerintem teljesen el lett találva, bár lehetnének nagyobb távolságokra is lövési lehetőségek. Nagyon élvezetes beleszámolni a távolságot és a szélirányt+erősséget egy lövésbe.

    A BulletTime effekt engem személy szerint szórakoztat, akármennyit végig néztem még mindig nem untam meg, mindig vannak új effektek amit még nem mutatott attől függően, hogy hol találom el az ellent. Egyetlen hátránya, hogy pár másodperc késéssel tudsz csak új célpontot befogni és lőni. A pályák szerintem változatosak fordulatosak és nem is rövidek. Újrajátszás esetén természetesen már sokkal gyorsabban végig megy az ember rajtuk de ez nem von le az élvezeti fokozatból. Egy egy pálya sok meglepetést tartogat és elég jó kihívást.

    Mostanában sokat játszom a Wave (hullám) részekkel amik minimális taktika és "lopakodás" nélkül full ölés-lövés játék rész. Telitalálat. Ha csak lövöldözni van kedve valakinek akkor ezek a pályák szerintem jól szórakoztatnak.

    Pár finomság.
    Érdemes figyelni hogy ha csak megsebesítesz egy karaktert, sebesültként fog fetrengeni,segítségért kiabál és a többiek odamennek hozzá. Ez jó célpont csalogató megoldás. Plusz pont.
    Az AI, nem annyira ostoba mint ahogy egyesek leírják szerintem. Persze, sasszeme van és jól lőnek de nem elviselhetetlen ...

    Belinkelek egy filmet, az én olvasatomban itt se valami nagy észkombájn az "AI" :)) egy ilyen "tulajdonság" szerintem túlságosan unalmassá tette volna a játékot.



    Egyébiránt azok a pályák amikor a zaj elfedi a lövéseket detonációk,hangszóró vagy egyéb hangos zajoktól nem tudja az Ai honnan lősz ott nem sasszemezik az ellen. Keres, érzékeli, hogy nincs minden rendben de lövése sincs honnan lőttél. Ez ül a játékban. A nagyon pontos lövéseivel sem értek egyet mivel a fülcsengéses sebesülés amit kapsz, nem halálos lövés de jelzés arra, hogy közel volt a golyómennyiség amit kaptál, jó lesz helyzetet változtatni más fedezéket keresni ha van ... ugyan ez amikor egy lövésszel kell "megküzdeni" ... ha jobban figyeltek a scopejuk is felcsillan és ha "időben" be tudod célozni, akkor megelőzheted egy jólirányzott lövéssel, még akkor is ha rádlő, megsebesít, bepirosodik a látómeződ, ha elég higgadt vagy és korrigálsz akkor ki lehet szedni az ellen snipert is.

    Meglepett, hogy ha észrevesznek akkor szinte az egész pályát átkutatják és hiába bujkálsz előbb utóbb megtalálnak, bekerítenek. Ez jó pont mert a hesszelésre így nem sok lehetőség van, taktikázni kell. Mivel ez egy sniper játék, tehát lőni kell se a hangtompítós se a nyaktekerős megoldások nincsenek pontokkal honorálva. Kár de ez van.

    A meglövöm, megbotlik, megy tovább effektusra meg az a megoldás hogy pontosabban kell célozni. A távolság és a hajlásszögek miatt sosem a célkereszt közepén van a célpont egy pontos lövéshez. Mellette, felette főleg a 100-150 méteres lövéstávolság felett.
    Gyakorlásra jó segítség tud lenni a Wave játékrész, full segítséggel ahol egy piros pötty mutatja a pontos lövés helyét vagy a katonák irányát honnan jönnek vagy lőttek. Gyakorlásra jó. Ha megszoktad a rászámolásokat már aszisztansz nélkül is pontosan tudsz majd lőni akár nagyobb távolságra is.

    Tudom, hogy a valóságban lényegesen nagyobb távolság kellene hogy legyen egy egy pontlövés de gondolom a játékon belüli fizikát így tudták megbízhatóan megoldani. Elvégre nem azt írták a játékra hogy Sniper Simulátor ... ezt az űberspeelereknek jelzem csak, mert megértem az elégedetlenségüket a távolság+ hajlásszögek miatt. Nyílván a játék játszhatóságát is szem elött kellett tartani, lévén, hogy nem árt ha a célcsoport játszani is tud rajta és nem csak idegeskedik mert nem sikerült egy-egy vagy sok lövés. Nem nehéz kiszámolni a mozgó futó célpontokat se, nyilván elé-fölé kell (távolság függően) célozni és nem rá ha fut egy katona. De sokszor figyelni kell a szélerősségre is amit még hozzá kell adni és lesz pontos akár headshot lövésed is 200-300 méterről. Nem véletlen vannak a távcsöveken halszálka beosztások. A célzókereszt felett a kis fehér "mutató" ahány egységet kimozdul jobbra vagy balra (arra fúj a szél) a célkereszt rovátkáin jobbára annyit kell horizontálisan jobbra vagy balra tartani, plusz vertikálisan a gravitáció a lövés hajlásszögét kompenzálni attól függően milyen távolságra lősz.

    A közeli lövésekre (5m?) meg nem véletlen van pisztolyod és géppuskád. Vétek közeli távolságra távcsövessel felvenni a harcot mert szinte mindig veszteni fogtok. Nem tudsz annyira vissza zoomolni hogy pontosan tudj lőni.

    Amit hiányoltam az első részhez képest, pl. a fedezékek hatékonysága. Az elsőben írta hogy 25-50-100% vagyok rejtve itt csak azt látom hogy árnyékba vagy fedezékben vagyok de hogy ez mennyire hatékony azt már csak gondolja az ember. A taposó aknákat effektíve bárhova kirakhatom, nem kell rejtenem, simán rálépnek. Játszhatóság könnyítésnek betudom.

    Összességében ez is mint minden játék nem fog mindenkinek tetszeni de attól még jó. Kár fikázni csak mert többet vártatok mint ami. Talán lesznek pachek vagy MODok amik a feltételezett hibákat majd orvosolják addik is óvatosabban a nagyon zúzással mert kár elvenni mások lelkesedését egy ilyen kellemes játéktól szerintem.
    Egyelőre ennyi jutott eszembe.
    Jó ellenkezést :)
  • zsola100
    #1349
    Ha tetszenek a videók írnátok visszajelzéseket? vagy fel is iratkozhattok :D ( Persze ha tényleg tetszik)
  • Muttley
    #1348
    secure the plaza küldetés
    mindenkit kiírtok és nincs továbblépés
    rohangálok főtéren, de nincs következő waypoint

    vkinek hasonló?
    mi a megoldás?
  • zsola100
    #1347
    Sniper Elit V2 - gameplay 2/2 :
  • DarkSector
    #1346
    Neo90 üzenete:



    Gondolom ezt akartad betenni Neo90. Bocs hogy helyetted linkeltem, csak láttam neked nem akart összejönni. :D
  • zsömi12
    #1345
    Üdv mindenkinek! Pár napja telepítettem fel a Steam-ot a multi kedvéért, működik is , de azóta egyedüli játékban nem történik mentés, állandóan újra kell kezdenem az egészet. Tudna valaki megoldást a problémára?
  • zsola100
    #1342
    Egy kis gameplay 1.része :
  • DarkSector
    #1341
    Pontossan priviben irtam is neki.
  • V43 1105
    #1340
    A csodálatos házi gazda mindent törölhet úgy látom :D:D: