15
  • blessyou
    #15
    A begin-nek nem csak szenvedő szemléletű jelentése van (kezdődik), hanem cselekvő is (elkezd). Vagyis a Batman Begins helyes fordítása: Batman elkezdi, vagy ilyesmi.
  • Quantumleap
    #14
    A "Die Hard" is azt jelenti szó szerint, hogy "Halj meg nehezen!".
  • Yagami
    #13
    Iszonyat:) Megint egy hír, megint egy halom okoskodás. Srácok/lányok, annyira fel tudjátok vidítani a napomat néha, hogy az már szinte túlzás...csak így tovább. Imádom ezt a nemzetet, ha nem lenne, tényleg ki kéne találni.
    Jah, hogy "böfögjek" valamit én is; elég nagy hype van már most a film körül, javarészt az előző résznek köszönhetően. Már látom előre, mennyi zugolódó/fikázódó lesz a film megtekintése után, akik vissza fogják sírni Ledger-t, meg így meg-úgy jobb film volt, mint "ezabénesratyiság, há'nemisakkoramintaképregényben". Én magam pedig nem várok semmit a filmtől (Nolan? kit érdekel) ahogy tettem az előző résznél is, így remélem ugyanúgy kellemesen fogok csalódni denevér-barátunk legújabb kalandjában. Pedig az ő karakterét valahogy sose tudtam megkedvelni, amióta az eszemet tudom.
  • Fresh Duke
    #12
    Ennek "cikket" írni?
    Amúgy, viki, miért erőlteted ennyire ezt a "Denevérember" dolgot? Hívd "Batman"-nek nyugodtan, nem haragszik meg érte...

    Amúgy, a kommentelőknek is gratulálok. A címmel semmi baj, az eddigiek is jók voltak.
  • kalapos01
    #11
    Az teljesen más eset, itt ugyanazt jelenti angolul is a cím, mint magyarul. Kezdődik a Batman. Hülye cím, lehet, de beszédes.
  • Quantumleap
    #10
    Csak tudod, nem mindig jó tükörfordítani. Van úgy, hogy ilyen esetben a magyar változat teljesen illogikusan hangzik. Most képzeld el, mi lett volna, ha a Die Hard azt a címet kapja, hogy "Halj meg nehezen!".
  • Reg5
    #9
    Gazdaságos cím.
  • kalapos01
    #8
    Ugyanúgy tükörfordítás, mint A sötét lovag. Lehetett volna Denevérember kezdődik, de végülis mindegy.
  • Quantumleap
    #7
    Én ezt úgy írtam, mint példát hülye címfordításra.
  • kalapos01
    #6
    Például. Vagy A sötét lovag.
  • maxy182
    #5
    Kicsit furcsa a cím, de majd úgyis megszokom...

    A setét lovag - Fölemölködés
  • Quantumleap
    #4
    Batman kezdődik.
  • kalapos01
    #3
    Végre? Mesélj mi fáj ennyire? Az Amerika kapitány címe? Vagy jövő hétről a Zöld Lámpásé? Vagy előző hétről a Verdák 2, a Förtelmes főnökök? Nem trafálták el a Rossz tanár címét? Szörnyű a Hupikék törpikéké? (Az mondjuk szörnyű, de már korábban is ez volt, így adott.) A Cowboyok és űrlények lett gáz? Vagy az új Harry Potteré?
  • FrostyDK
    #2
    végre egy normális magyar cím .. ráébredtek volna hogy nem kell annyira "kreatívnak" lenni a címekkel ?
  • Chocho
    #1
    Egész jó cím, rosszabbra számítottam.