7268
  • genndy
    #5817
    Bloody Harvesthez jönnek még epizódok igen, ezen kívül nincs infó. Ha azt látják hogy megéri csinálni, akkor lesz még DLC.
  • Sheltem
    #5816
    Én a cdgalaxis-t ajánlom, nem elég, hogy sokkal olcsóbb, de kapod hozzá a szép(gondolom az mert az első is az) dobozt, füzetet stb.
  • Sheltem
    #5815
    Lehet tudni mennyi dlc lesz még a játékhoz?

    Bloody Harvest ből jön 1-2 epizód még jövőre azt olvastam, ezenkívül van infó a többiről?

    Ebből a játékból semennyi nem elég :)
  • genndy
    #5814
    Alapból igen, olcsóbb. De ha akciózzák (Steamen vagy más digit. boltban) akkor onnan már olcsóbban megkapod. Kérdés tudsz-e még várni kb. Karácsonyig.
  • Tusy
    #5813
    - gondolkozok a játék (GOTY) megvételén és a cdgalaxisos ár (~10000Ft) nekem olcsóbbnak tűnik mint a steames verzió (~50EUR ~ 15000Ft). Jól látom vagy valamit benéztem?
  • eXequtoR
    #5812
    Ez az item amiről beszéltem.

  • jocika
    #5811
    A képességének az újratöltését csökkenti le? Van valami speckó neve, vagy csak meregessem a szemem?
  • jocika
    #5810
    Igen, köszönöm. Ez a "barátnő-kompatibilis" ez jó; erről nem tudtam.
  • eXequtoR
    #5809
    Maya irgalmatlan erős. Az eleje kicsit nehéz amíg össze nem jön kellő pont, de utána mindent büntent. Ismerőstől / faszmákolva összejön egy legendary class mod és onnantól kb. 1-2 sec-el a phase lock lejárta után újra használhatod.. ergó fixen MCzve és debuffolva lesznek a mobok.
  • jocika
    #5808
    Apropó, nincs arról valami hír, hogy akinek az alapjáték van meg, ahhoz lesz-e valami GOTY-hoz hasonló gyűjteményes upgrade?
  • IMYke2.0.0.0
    #5807
    Ahogy fejleszted Mayát rájössz, hogy nem kell őt félteni sem közel-, sem távoli támadások esetén.
    Természetesen, mint minden karakter osztálynál - kivéve Gaige-et, amit a Gearbox által is bevallottan "barátnő-kompatibilis" karakterosztálynak gyártottak - szépen lassan el kell jutni egy adott szintre, hogy ütős legyen. Egyedüli játékban.
    Kooperatívban még egy 50+ -os karaktert is megszorítanak [lejjebb már leírtam mindent e témakörben].
  • jocika
    #5806
    Ok, akkor maradhat a távolsági játék, és fejlesztgessem csak szépen tovább, nem kell rinyálni?
  • IMYke2.0.0.0
    #5805
    Mayát a képességfája teszi félistennővé - és a kooperatív csapat hasznos tagjává.
    Távolról a Phaselock képességével befoghatja az ellenfelet és jól sebző társa, vagy ő maga egy ütős fegyverrel agyusztálhatja azt.
    Sőt, a Phaselock a későbbi fejlesztések után képes arra, hogy amint a befogott ellenfél ilyen-olyan elementál (tűz, sav, salak, sokk) lesebzés után kifeküdt, akkor "átugrik" (míg a képesség időtartamából - képernyő alsó közepe - van hátra) egy újabb, akár távoli ellenfélre is, és azzal is végez ill. befogja stb.

    Emellett, a fejlesztései során gyakorlatilag a teljes csapatot gyógyítja, lőszert alig fogyaszt etc.
  • jocika
    #5804
    Kicsit elgondolkoztam a beírt kérdéseim és a válaszok alapján azon, hogy Maya-t tán rosszul játszom...Gaige-t távolságiként, robi előre én meg távolról az áldásosztó, Axton féltávoli, gépágyú mellett sörétessel vagy karabéllyal. Ezek így beváltak. De Maya-val szenvedek időnként, és mi lesz később.. Most pl. a vonatnál a mutálódott rovardarabokat nem volt olyan könnyű begyűjteni, mint Gaige-dzsel. Távolságiként próbálok vele is játszani, de lehet, hogy rosszul állok hozzá? Megtennék a Maya-sok, hogy eligazítanak egy csöppet?
  • genndy
    #5803
    Igen. Akárhonnan veszed, az.
  • Sheltem
    #5802
    Srácok, a cdgalaxisos dobozos Borderlands 2 Goty is Steames?
  • IMYke2.0.0.0
    #5801
    Bőven lesz jobb fegyvered. Épp az a kihívás a játékban, hogy nem félistenként kezdesz és sosem leszel teljesen az.
  • jocika
    #5800
    Persze, hogy nem, de a legjobb fegyverem egy savas pisztoly. Csak egy kicsit szeretnék jobbakat. Vannak aranykulcsaim, de azokat magasabb szintre tartogatom...
  • IMYke2.0.0.0
    #5799
    "Viszont az eső cuccok siralmasak..."

    Nem várhatod el, hogy minden "cucc" mega-brutál-király legyen.
  • jocika
    #5798
    Nekem ezek vannak meg:Borderlands 2: Ultimate Vault Hunter Upgrade Pack,Borderlands 2 Ultimate Vault Hunter Upgrade Pack 2,Borderlands 2 Headhunter 1: Bloody Harvest,Borderlands 2: Mechromancer Pack.
    Úgy gondoltam, hogy három karaktert végigviszek az első játék végéig, ebből az egyik megvan,Gaige; és közben beszerzem a dlc-ket vagy season pass 1-2-t, ahogy megéri. Gondolom az overpowered a második upgrade pack része, így az is fent van...
    Azért akarok hármat(Gaige,Maya,Axton) elvinni az első végére, mert ezek tetszenek, kettő kíváncsi vagyok, mennyire lesznek "életképesek". Eddig Gaige nagyon pozitív. Viszont az eső cuccok siralmasak...
  • IMYke2.0.0.0
    #5797
    A Borderlands 2-ben - de ezt már leírtam lejjebb - nincs megkötés. A DLC-ket akkor kezded el, amikor csak akarod: amint megvetted/telepítetted őket, azonnal elérhetővé válnak bármelyik Fast Travel (teleport állomás) listájáról. A karaktered (vagy a csapattársaid) képességei befolyásolják, hogy mennyire vagy felkészülve a +2-es ellenfelekre mondjuk a Tina DLC-ben, vagy hogy mennyire van kedved hatalmas távolságokat áthidalni a Scarlett DLC-ben, erős ellenfelekkel a nyakadban stb. (feltételezem: Upgrade 1-2, és Overpowered telepítve).
  • jocika
    #5796
    Tehát, ha jól értem:
    Az első végigjátszást emlékem szerint 33-on fejeztem be. Opcionális, hogy kezdek dlc-t vagy sem. Kezdek egy második játékot tvhm-ben és végigviszem. Megvan a második végigjátszás, és ekkor oldódik fel az, amit Greddy szaktárs írt(#5792). Itt is, vagy itt elkezdhetem a dlc-ket; talán érdemesebb itt, a jobb cuccok miatt...
    És az uvhm ezután a végigjátszás után választható, és szintén a fenti metodikát követve kezdhetők újra a dlc-k?
  • IMYke2.0.0.0
    #5795
    pt = playthrough = végigjátszás.

    Én sem értem, hogy miért nem lehet ezt magyarul...
  • jocika
    #5794
    Egy másodperc, pt, pt2? Ez biztos valami hót egyszerű dolog, de mi is ez?
  • IMYke2.0.0.0
    #5793
    5781-től érdemes olvasgatni...
  • ntex
    #5792
    Szerintem ugyanúgy ahogy az első résznél, először érdemes kétszer végigtolni a játékot PT+PT2-ben, mert ezután megszűnik mindenhol a szintkülönbség és a te szintedhez generál mindent a játék (küldetések, ellenfelek és loot)
  • jocika
    #5791
    Olvasom, hogy itt is felmerült a dlc-k kijátszásának sorrendje. Nekem is felmerült az egyesnél, de itt is aktuális lett. Ott az volt az infó, hogy végigmegy a fő szál, nekem csinált egy végigjátszás2-öt, és utána még ott elkezdeni a dlc-ket. Aztán nem tudom, lehet csinál egy második végigjátszás2-t és folytatás? Na, mindegy, a kérdésem tehát az, hogy itt is érdemes ezt követni, mert a dlc-k, a nehézségi szintet véve alapul(normál,tvhm,uvhm), többször kijátszhatók?
  • ntex
    #5790
    Kérdés...

    Valaki használta már a difficulty slider nevű kis alkalmazást amivel elvileg el lehet hitetni a játékkal hogy 2-3 vagy 4 player játszik? Másik meg hogy másnál is előfordult már hogy a hang a játékban sokszor beakad 1-1 pillanatra, ugyanazt a hangot lejátsza többször a játék újabban néha.
  • Sheltem
    #5789
    Nagyon szépen köszönöm.
  • IMYke2.0.0.0
    #5788
    Most indítottam egy meccskeresést - délelőtt 3/4 12-kor:



    Amúgy meg, te is tudsz készíteni bármikor ilyen meccseket, és akkor hozzád csatlakoznak:




    A droprate és annak minősége egyenesen nő a játékosok számával. Szóval, érdemes nem egyedül játszani, de azt tudnod kell, hogy egyúttal még nehezebbé is válik a játék = azok a fegyverek / páncél, amikkel lazán lenyomtál bárkit és bármit egyedüli játékod során szó szerint csak karcolgathatják a legkisebb ellenfeleket is kooperatívban! Nem viccelek.
    A farmolást, mint olyat, amúgy a világ legnagyobb hülyeségének tartom. Inkább élvezd a játékot a társakkal - és ha mellé esnek jó fegyverek, üsse kő... de hogy csak ezért megölni 10-20x ugyanazt a főellenfelet, vagy learatni egy területet...
  • Sheltem
    #5787
    Értelek, rosszul kérdeztem, köszi az infót.

    Akkor jól kérdezem: Általában találni mások által kreált publikus játékokat? Vagy inkább estefelé? Vagy ritkább?

    Tehát rá kell dumálnom valamelyik munkatársamat, hogy ő is vegye meg vagy elvegetálok anélkül is?

    Ehhez kapcsolódik a következő kérdésem is(utolsó igérem)

    Egyedül is ki lehet farmolni a legjobb fegyvereket, vagy annyit számít ha többen játszunk dropráta szempontból, hogy mindenképpen multiplayer kell a jobb "arany" cuccokhoz?

    Köszönöm szépen a válaszaidat.
  • IMYke2.0.0.0
    #5786
    * Nincsenek klasszikus értelemben vett szerverek [matchmaking van: valaki indít egy publikus játékot, és be lehet lépni - 4 fős kooepratív] - ez nem az aktuális CoD, vagy BF bérelt szerverparkokkal.

    * A GOTY is bőséges [nem túlzok: akár 300 órányi] játékidővel tud szolgálni, ha egyedül játszol. Kooperatívban, idegenekkel és/vagy haverokkal akár a végtelen is becélozható.
    A "Season Pass 2" vélhetően később, egyben is megvehető lesz - a Bloody Harvest idén és a következő év első felében kapja az epizódokat, de számíthatunk "lópáncél" DLC-kre is, amik nélkül lehet élni.

    Én maximalista vagyok, ami a Borderlands 2-őt illeti, és szép lassan mindent megveszek majd.
  • Sheltem
    #5785
    Két kérdésem lenne:

    -Sok szervert talál az erdeti játék? Szóval megéri megvenni biztosan tudok majd multizni?

    - Ha a GOTY -t megveszem akkor ahhoz már csak a season pass2t kell megvennem, hogy "minden" meglegyen?
  • IMYke2.0.0.0
    #5784
    Alapjátékban is elérheted akár az 50-es szintet, ha rengeteget (!) farmolod a játékot.
    De, ha normál tempóban, sztorira odafigyelve, és nem direkt farmolva [sokszor betöltöd a játékot és elvégzed direkt ugyanazon területek kiirtását] erre hajtasz, hanem haladsz előre, akkor a főellenféllel végzéskor körülbelül 31-32-es szintű lehetsz. Hozzáteszem, így minden négyzetcentiméterét a játéknak ismered, és elvégeztél minden (!) feladatot.

    Ha ezek után állsz neki a DLC-knek [akár megjelenési, akár tetszési sorrendben], akkor az ellenfelek is 3x-es szintűek lesznek - s hangsúlyozom: így olyan tárgyakat is dobnak!

    Még valami: jelenleg a maximális szint 72. De ehhez kell a lejjebb említett két DLC is.
  • Hunter of Deer
    #5783
    nah akkor meg 1 uccso kerdes es nem zargatlak :D ha vegig viszem az alapjatekot es utana nekiallok a dlcknek sorban akkor mennyi a max lvl amit elerhetek? en azert akartam az alap vegen egybol atmenni tvhmba mert ugy emlekeztem hogy csak ott lehet felmenni 50 fele.
  • IMYke2.0.0.0
    #5782
    Nem mindegyik DLC szinteződik. a Tiny Tinás például abszolút nem - ott a szinted +2 az alapképlet, nagy általánosságban.
  • IMYke2.0.0.0
    #5781
    A játék nem fogja a kezed: amint megveszed és feltelepíted a DLC-ket (vagy megveszed a GOTY-t és feltelepíted), a teleport (Fast Travel) gépeknél azonnal elérhetők lesznek a DLC-k kezdőhelyeire vezető pontok!
    Rajtad múlik, hogy elég erősnek érzed-e az adott karaktered ahhoz, hogy mondjuk a játék elején vágj bele a Dragon Keep-be [ami már nem azonosan szinteződik a karakteredhez, hanem n+2 minimum!], vagy megjelenési sorrendben haladsz.

    Megjelenési sorrend:

    * alapjáték
    * Mechromancer karakter + Creatur Slaughter Dome
    * Captain Scarlett and Her Pirate's Booty - sztori DLC (Season Pass 1)
    * Mr. Torgue's Campaign of Carnage - sztori és aréna DLC (Season Pass 1)
    * Sir Hammerlock's Big Game Hunt - sztori DLC (Season Pass 1)
    * Psycho Pack, és Ultimate Vault Hunter Upgrade Pack (1) - (első fizetős, utóbbi a Season Pass 1 ajándék része)
    * Tiny Tina's Assault on Dragon Keep - sztori DLC (Season Pass 1)
    * Ultimate Vault Hunter Upgrade Pack 2: Digistruct Peak Challenge - (fizetős, nem része a Season Pass 1-nek, hanem a Season Pass 2-nek)
    * T.K. Baha's Bloody Harvest - Part 1 - (fizetős, nem része a Season Pass 1-nek, hanem a Season Pass 2-nek)
    (ez utóbbiból idén és jövőre is érkezik pár epizód).
  • eXequtoR
    #5780
    a DLC szinthez igazodik, így mindig az adott fokozat végén érdemes letolni. 2 v 3 BiS item is valamelyik DLC questből jön, ezért jó így csinálni.
  • Hunter of Deer
    #5779
    ez ok, de a sorrend meg mindig kerdeses :D hoyg ha ezzel vegzek akkor itt kezdjek neki a dlcnek, vagy kezdjek tvhm-et es azt vigyem vegig es ugy a dlc, vagy tvhm es santuary utan egybol dlc :) sry ha marhasagot kerdezek.
  • IMYke2.0.0.0
    #5778
    True Vault Hunter Mode-ban lenullázódik minden útvonalpont (képességeid stb. megmaradnak), és így gyakorlatilag újrakezded a játékot, ellenben: minden ellenfél erősebb és több lesz, jobb szajrét dobnak stb.
    Sőt, a 2. Upgrade-del és az előtte érkezett Overpowered kiegészítéssel már "mission impossible" tud lenni az egész játék: egyedül.