22
  • nagylzs
    #22
    > A tanúsítványhiba még nem jelenti azt, hogy a mögötte lévő tartalom ne lenne biztonságos.

    Ja persze azt tényleg nem jelenti. Konkrétan azt jelenti hogy nem lehet biztosan tudni, ki van a másik oldalon. Ami meg egyenes út a vírusok és férgek letöltésénék irányában.

    Egyébként is, minden OS része egy "jól ismert" kulcs csomag ami tartalmazza a legfelsőbb hitelesítésszolgáltatók azonosításához szükséges adatokat. Tehát vagy az van hogy az amerikai védelmi minisztérium honlapja lejárt vagy érvénytelen tanúsítványt használ, vagy pedig ez az OS nem ismeri a hitelesítés szolgáltatók kulcsait. Akármelyik is az igaz, mindenképp az a végkövetkeztetés, hogy ez az OS "alap telepítés" esetében nem lehet biztonságos. Ez van.
  • DontKillMe
    #21
    Ez marhaság. Pl a suse kapásból megfelel ennek a szabványnak. De mivel nem is tudod, miről beszélsz, mert nem ismered a követelményeket, a szabványt, ezért elnézem, hogy a semmi nélkül kritizálsz.
  • sanyicks
    #20
    szaar mert nem megy rajta a krályszisz aesdéaesdé4444négynégynégy!!! :D
  • Rotyoka
    #19
    Kérlek szépen csakis Linux alapokon lehet biztonsági szoftvert csinálni de ne is zavarjon :D
  • lpmaskmancick
    #18
    Csak Intel procival fut? Akkor ki se tudom próbálni...
  • csirkenátha
    #17
    lehet... figyelnek mindenkit :D
  • gkalcso
    #16
    Teszteléskor elkezdik a beépülést a figyelemmel követők rendszerébe ...
  • csirkenátha
    #15
    a CERN is linuxozik ám rendesen
    http://linuxsoft.cern.ch

    biztos mert szar NEEEMM????
  • gkalcso
    #14
    Privát kulcspár akár katonánkként, akár feladatonként. Nem egy távoli gép fogja igazolni, hogy megbízható a másik oldal.
  • 5241451
    #13
    "Linux alapokon nem lehet katonai biztonsági szintű rendszert kiépíteni"
    Miért nem?
  • MrImy
    #12
    A tanúsítványhiba még nem jelenti azt, hogy a mögötte lévő tartalom ne lenne biztonságos. Érdemes lehet átolvasnod egy-két cikket a tanúsítványokkal kapcsolatban...
  • Bandyr
    #11
    Az, hogy biztonságosabb mint a windows az biztos. Azt is figyelembe kell venni, hogy ezt nem magánembereknek csinálták, tehát a használhatóságát mi nem tudjuk megállapítani, azt nekik kell. A stabilsága már más kérdés.

    "minek teszik közzé? Ki az aki elhiszi hogy a közzétett verziót használják is az AM hadseregben?"
  • MsUser
    #10
    Jól látom hogy nem esik szó a fejlesztésekre elköltött összegről és fejlesztő csapat számáról stb. És ami még elgondolkodtatóbb, minek teszik közzé? Ki az aki elhiszi hogy a közzétett verziót használják is az AM hadseregben?
  • MsUser
    #9
    Csak ennyit, az LPS-Remote Access megtekintésekor

    BIZTONSÁGI HIBA ÜZENET!
    A google szerint nem biztonságos az amerikai védelmi minisztérium oldalán közzétett link.
  • vision5
    #8
    Csak tudnám minek erőlködnek, Linux alapokon nem lehet katonai biztonsági szintű rendszert kiépíteni. Igaz egy fokkal jobb mint az a szétkonfigurált NT amit jelenleg használnak...
  • Rotyoka
    #7
    Letöltöttem felraktam, megnéztem, sírtam a röhögéstől
  • csirkenátha
    #6
    Letöltöttem és kipróbáltam :D

    egy élmény....

    semmi nem működik rajt rendesen...wifi-t 2 órát faragtam
    Van benne egy kiherélt firefox és egy fájl titkosító program nagy amcsi pecséttel.
    Ezt bármelyik linux distribúció tudja.

    Azért nem semmi... tiszta Amerika...
  • teddybear
    #5
    "A disztribúció használatával nem lehet nyomon követni a katonák és polgári alkalmazottak tevékenységét, mivel a rendszer nem tárol adatokat."

    Nem is a kliensgépnek kell tárolnia a forgalmazási adatokat, hanem a felügyeleti szoftvernek a szervereken. Hogy utólag tudják ki, mikor és mit töltött le.

    "A szaktárca létrehozott egy oldalt, ahonnan bárki szabadon letöltheti az LPS-t,. A tervek szerint a disztribúcióhoz negyedévente egy alkalommal adnak majd ki biztonsági és egyéb frissítéseket. "

    Remek. A kínaí hekkereknek legalább csak egy helyre kell figyelniük. Ott mindent megtalálnak, ami csak kell nekik, hogy feltörjék az egészet.
  • DontKillMe
    #4
    ..minek essenek neki? Ez így egy rakás szar, semmi más. De a cikk is mellőz minden szakértelmet.

    " A szaktárca indoklása szerint az LPS egy védtelennek számító otthoni számítógépből is biztonságos hálózati klienst varázsol."
    -Oltári nagy marhaság 1.

    "Az LPS bármely PC-n vagy Macintoshon futtatható, az egyetlen feltétel, hogy az adott számítógépben Intel processzor dolgozzon. A disztribúció használatával nem lehet nyomon követni a katonák és polgári alkalmazottak tevékenységét, mivel a rendszer nem tárol adatokat."
    -Oltári nagy marhaság 2-3.
    ..Estébé..mondjunk nagyokat, vakítsunk parasztot..ehh..szánalom.

  • csirkenátha
    #3
    kicsit elkéstek....
    sok sok éve létezik
  • Rotyoka
    #2
    Az oroszok is ezt csinálják vagy csinálták nem ?
  • NullZ3r0
    #1
    Lehet nekiseni, hajrá hackerek!