59
  • DjDano
    #19
    A sok ostoba degenerált vihogó barom elfelejti mennyit köszönhet az az iparág a Nokiának. A legtöbb szabadalom az ő nevükhöz kötődik. A többi gyártó mit tett le az asztalra? A Google Android sikerét lovagolták meg, mindössze annyit...

    Az is hatalmas hazugság hogy bóvlit gyártanak, nagyon jól össze vannak rakva a Nokiák, anyaghasználatban sokszor verik a konkurenciát, a dizájnban meg főleg. Szoftveres és hardveres részen van igazán gond, de nemsokára ez is a múlté lesz, ha nem a WP7 akkor a MeeGoo segítségével.
  • csimmasz
    #18
    A nokia gyártotta az első komoly telefont, manapság meg bóvlikat árul.
  • mujahedin
    #17
    mekkora lenne ha egy okostelefonra úgy lehetne bármilyen os-t telepíteni mint pc-re... mondjuk ott sem teljesen igaz ez hiszen a kész gépek 90%-nál kötelező vindóz van, de legalább le lehet törölni és mást rakni rá.
  • fergusonpapa
    #16
    mi az a nokia?
  • FlDutchman
    #15
    "Nagyon osszekeveredtek itt a termekcsoportok.."
    Könnyen előfordulhat.
  • Papichulo
    #14
    iPhone 3G-n is fut az Android, akkor az most mar okostelefon lett?

    Raadasul az n900 sohasem telefonnak keszult. Internet tablet volt az a Nokia szerint. Ezek szerint neked egy notebook egy 3g stick-kel is okostelefonnak szamit? Nagyon osszekeveredtek itt a termekcsoportok...
  • FlDutchman
    #13
    Nokia n900-on például. A gyári MaemoOS-en kivül fut rajta gond nélkül a MeeGO, az Android is. (:
    Ha jobban értenék a Linux-hoz, akkor már a sajátomon is párhuzamosan fent lenne az Android is.
  • Papichulo
    #12
    "ha akarok belenyúlok a rendszerbe..."

    Csak nehogy tul melyre, mert magaval rant! :)

    Jol ertem, hogy itt arra gondolsz, hogy peldaul valami rendszerfilet kicserelsz? Mondjuk egy wi-fi drivert? Ezt egesz pontosan melyik telefon OS-nel lehet megtenni alapesetben?
  • SlickAdam
    #11
  • maxy182
    #10
    Pl, ha úgy akarom, akkor személyre szabhatom. Megváltoztathatom a felhasználói felületet, ha akarok belenyúlok a rendszerbe...
  • smv
    #9
    "Elemir: Az iphone-t nem nevezném okostelefonnak. Egy teljesen zárt rendszer, annyit tehetsz meg, h programokat töltesz le rá."

    Mégis mit kell tudnia egy okostelefonnak szerinted?
  • smv
    #8
    "Kifejezetten sajnálom a symbi végét, mert számomra ez-az okostelefon."


    Esküszöm hangosan felnevettem:D
  • Papichulo
    #7
    "Egy teljesen zárt rendszer, annyit tehetsz meg, h programokat töltesz le rá. Mást nem..."

    Ellentetben a Symbiannal, mely meg a tudorakot is gyogyitja, plusz megfeji a tehenet, ugye?
  • Narxis
    #6
    #1 #3 #5

    Szeretem mikor megjelennek a Nokia fanboyok. Azért mert sok embernek tetszik egy rendszer vagy 2(ha már Android, iPhone vonalon maradunk) attól még nem lesz divat.

    #3-nak: félmegoldás? Miről beszélsz ember? Te magaddal cipelnél egy monitort? Vagy hogyan oldanád meg ezt a mobilitás-képernyő problémát? Abszolút jól lehet netezni ezeken az okostelefonokon, persze minél komolyabb a kijelző, pl. super amoled és minél nagyobb a felbontás annál jobb. Nyilván senki se kényszerít rá, hogy MMO-val vagy Bad Company 2-vel játsz androidon, engem is hidegen hagynak a komolyabb játékok okostelefonon, de nehéz elvitatni, hogy egyre nagyobb pénz van a mobilos játékokban.
  • maxy182
    #5
    Attól mert valami jobb, még egyáltalán nem biztos, h sikeresebb is lesz... A marketing manapság nagyobb úr, mint a józan ész!

    Elemir: Az iphone-t nem nevezném okostelefonnak. Egy teljesen zárt rendszer, annyit tehetsz meg, h programokat töltesz le rá. Mást nem... Az egy dolog, hogy okostelefonnak csúfolják.
  • donceleger
    #4
    Akármennyire is megy ki egyesek szerint a Symbian a divatból, egyre inkább valószínű, hogy a következő telefonom egy Nokia N8 lesz. És még ha vált is a Nokia platformot, akkor is. Elég nagy a Symbian használók száma, nem hinném hogy egy csapásra elfelejtenék őket a Nokiánál!
  • Elemir
    #3
    nesze neked divat! Semmi más nem okozza a nokia csúszását, mint a sajtó! A divatot diktálják. Attól az még nem jobb... Ezeken a képernyő méreteken játszani, netezni csak félmegoldás és az is marad... Én egyik telefont sem fikázom, de az N8-amat csak dicsérni tudom. Kifejezetten sajnálom a symbi végét, mert számomra ez-az okostelefon. Nyilván az iphone után, de az meg nem ér annyit.
  • G_ArchAngel #2
    Ha jon valami jobb.
    Csodak nincsenek, a gyengek elhullnak, mint a Nokia, SE, talan Blackberry es lehet 10 ev mulva az iOS es Android is.
  • wildstorm
    #1
    Nagyon kíváncsi vagyok mikor megy ki a divatból az Android őrület és az Apple hisztéria...