59
  • Pretorian
    #59
    Nokia-fanboyként valószínűleg én is így gondolnám. A Nokia elhagyta magát. Ez nem egyesek véleménye, hanem szakmáé, és a fogyasztóké egyöntetűen.
  • Rotcsa
    #58
    Én nagyon durvának tartom, hogy egyesek már a halloti-tort ülnék a Nokia sírjánál, holott az ELSŐ SZÁMÚ világmárkáról van szó. Ők voltak a legjobbak, na ná, hogy mindenki utánuk megy. Csak arról van szó, hogy elvesztették AZ ELSŐ helyet, azt azért ne állítsa senki, hogy annyi a vállalatnak....
    SZerintem lesz még itt meglepetés...
  • Madve
    #57
    Szerintem a már meglévö szerzödések inkább azt mutatják, hogy ez már el van döntve egy bizonyos idötartamra.
  • Madve
    #56
    Azért az is hiba lett volna, ha csak androidra vált, pláne a meegoval a kezükben. Az viszont semmiképp sem ártott volna nekik, ha kiadtak volna néhány droidos telefont is, csak hogy eleget tegyenek a just android látásmodú vásárlók könyörgésének. Kíváncsi lettem volna én is, hogy Nokia mit képes androiddal csinálni...
  • zpe
    #55
    Madve :
    Szerintem nem biztos, hogy MS mellett dönt a Nokia.
    Lehet, hogy csak tesztelik a kialakuló új piacot, hogy mi lenne a jobb.
    Remélem marad a MeeGoo, Maemo vonalon.
    Mert, ha azon marad akkor pápá undroid :)
  • Pretorian
    #54
    Lehet csűrni-csavarni ezt a dolgot: tény, hogy a Nokia alaposan mellényúlt amikor úgy döntött hogy kimarad az Android-bizniszből.
  • Madve
    #53
    +1
  • Madve
    #52
    Ezeknek a feltételeknek szinte bármelyik gyártó felső közép/felső kategóriás telefonjai megfelelnek pillanatnyilag, persze akadhat egy-két kivétel...
  • Madve
    #51
    Bocs, 3310-ben nem vagyok teljesen biztos, és most lusta vagyok utána nézni, de a 3410-esben biztos vagyok...
  • Madve
    #50
    "Elemir: Az iphone-t nem nevezném okostelefonnak. Egy teljesen zárt rendszer, annyit tehetsz meg, h programokat töltesz le rá."

    Mégis mit kell tudnia egy okostelefonnak szerinted?"

    Erre annak idején a 3310-esem is képes volt. Akkor az okostelefonnak számít?
  • Madve
    #49
    n9-en meego fut, és az n950-en is, elméletileg augusztus végétől lesz kapható az előbbi csak a kisebb piacokon, és nem kötöttek rá szerződést szolgáltatókkal, tehát nokiától közvetlenül. Az n950 az n9 után várható kicsivel, elsősorban fejlesztőknek szánják. Annyiban jól tévedtél, hogy az a wp-s prototípus amivel Elop megpróbálta lenyomni az n9/meego bejelentése körüli hírverést valóban nagyon hasonlít rá (a wp-s telefonon van még egy dedikált kamera gomb, meg a kamera villanója van egy kicsivel másképp elhelyezve, de spekulációk szerint azonos a hardver.)
  • Madve
    #48
    Nem lesz symbian 4. Kb. az N8 megjelenésével együtt jelentették be, hogy maga a 4-es verziószám nem jelenik meg, ehelyett a symbian 3 mindent megkap ami a 4-ben lett volna, de azt fejlesztik is rendesen. Szóval hivatalosan nem kapja meg a 4-es verziószámot.
  • Madve
    #47
    "Kedves Nokia fanok:
    1) A Symbian soha nem jön vissza, mivel a Nokia hivatalosan bejelentette, hogy nem támogatja X időn belül
    2) Meego. A Nokia ezt a platformot sem támogatja már, nem lesz több Nokiás Meego telefon. Az Intel be is rágott, lehet, hogy majd ők fejlesztik tovább a platformot..

    Egy kis google soha nem árt, de elég elolvasni az sg.hu régebbi cikkeit a témában"

    1, Symbian még el sem ment, továbbra is fejlesztik, idén még két nagyobb frissítés várható, és valóban lesznek még rá kisebb frissítések/hibajavítások évekig, de tényleg lassan nyugdíjazni fogják.
    2, Meego téma bonyolultabb ennél, maradjunk annyiban, hogy elop nem támogatja, mert az nem áll a microsoft érdekében. Ugyanakkor az intel, és még van mögötte pár nagyobb név valóban tovább viszi, de találkozni fogtok vele netbookokon, okos tévéken, kocsikban, és a már érdeklődő ázsiai gyártók telefonjain. A poén benne az, hogy miután támogatja a QT-s programokat (symbian, meego, és a jövőbeli wp-s alkalmazások egyik "platformja"), képes futtatni az androidos alkalmazásokat, és mivel teljes linuxról beszélünk csomagkezelővel futtatja a .deb csomagokat, és forrásból is lehet forgatni rá, minimális portolással (portok már készülnek) gyakorlatilag a natív symbianos és ios alkalmazáson kívül mindent elfuttat, tehát aki ezt választja ő lesz az az egy, aki mindent visz. :)

    Google neked sem árt...
  • Madve
    #46
    Minek minden típust megjegyezni? Vásárlás előtt elég azt a párat, ami megtetszett vmiért, vásárlás után meg elég azt az egyet amit a fentiekből kiválasztottál, de ha nem sikerül, az sem baj, úgy is rá van írva. Ki mondta, hogy valakinek is meg kell jegyezni mindet?
  • Madve
    #45
    Erre csak annyit, hogy maemo és meego is (jól optimalizált) teljes desktop linux míg android csak egy nagyon lebutított példány jóval nagyobb hardver igénnyel, szerinted melyik a jobb választás okosoknak/geekeknek?
  • Madve
    #44
    Wáháááá fergusonpapa megszólalt... :D

    "Az oprendszer tekintetében még hátrább van az iOS."

    ezt érveld már nekm légyszives."

    Ezeket az érveket már sokszor megkaptad, szerintem nem kell megismételni, köztudottan az egyik legbutább rendszer a piacon, és ennél csak a Windows phone rosszabb. (Kinézet már egy más téma, de nem az teszi a rendszert okossá....)

    " mondj márpárat légyszives,mert az iparágat tudtommal egy motorolla nevü cég inditotta és az alapokat letette.Nokia jókor volt johelyen,igen jó teloik voltak,de miota érintöképernyös telefonok trendjét éljük azota egy étkézláb telefont nem tudtak kiadni ami adná azt a felhasználói élményt mint egy bovli android telo is tud."

    Mondjuk úgy, hogyha meg akarod kerülni a nokia patenteket, akkor sok mindent készíthetsz, de az egyik sem lesz mobiltelefon, és semmi esetre sem okostelefon, és ha mégis, akkor nem nyithatsz hozzá alkalmazásboltot. Tehát ha mobilt gyártasz, akkor előbb vagy utóbb tejelni fogsz a nokiának, de legalábbis az ő szabványait fogod használni valamilyen módon, és ha netalántán mobilhálózatot akarsz kiépíteni, akkor is ez lesz a helyzet.

    egyébként az étkézláb az épkézláb.

    "nem tudtak kiadni ami adná azt a felhasználói élményt mint egy bovli android telo is tud.Ilyen például a normálisa futo oprendszer(nem szagat nem bugos nem várat és nem fagy le) és normális alkalmazások.Én csak tudom volt 2 telom is reménykedve,de ezvan.Volt rá 2 évük jól ecseszték."

    Volt egy sgs2-m, amit az N8-am mellett használtam és talán annak az utódjának is szántam. Az éltalad leírt normálisan futó oprendszer nem tudom melyik lehet mivel android 2 hetes használat után szaggatott, alapvető dolgok elvégzésénél lassult, lefagyott, voltak néhány másodperces lagok is, és többször indult újra spontán mint annak idején a windows xp-m sp1 előtt, pedig nem követeltem meg többet tőle, mint az n8-amtól, ugyanúgy próbáltam használni, ugyanarra (persze néhány dologra nem találtam épkézláb megoldást). Azt meg már többször bebizonyítottad, hogy neked a symbian túl magas volt, szóval nem, nem tudod.
  • llaszlo
    #43
    Köszönöm de nagyszerű életem van. Csak már feltűnő, hogy egy apple-hez/iphone-hoz semmi köze (itt volt) cikknél is jönnek az idióta apple trollok és elkezdik azt fikázni főleg úgy, hogy semmi alapja nincs amit írnak és még életükben nem használták csak írják a baromságokat és trollkodnak.
  • donceleger
    #42
    És te ki vagy? Szar lehet az életed, ha csak azt figyeled, hogy ki mikor hányadik hsz-ra fikázza az iphone-t, és ezt közlöd is velünk.
    Amúgy az illető hsz-ának első részével egyet értek. A másodiknál azonban azt kell mondanom, az iphone valóban egy okostelefon. okosan húzza ki az emberek zsebéből a pénzt egy olyan cuccra, aminél azért van jobb és egyben olcsóbb is. ha ez volt a cél, akkor zseniális!
  • llaszlo
    #41
    És igeeen, itt már az 5. válasznál megjött az apple troll aki még életében nem használt iPhone-t és írja a bődületes baromságát.
  • MR007
    #40
    Ez így van, de azért ne felejtsd el hogy a symbian-t még most is fejlesztik keményen dolgoznak rajta nem kis eredménnyel, és ma megmondani mi lesz pár év múlva, illetve Stephen Elop vezérigazgatói széke hogyan alakul a közeljövőben hát.....
    Nagy valószínűséggel mondható, de még semmi sem biztos. Mint ahogy nincs semmi sem amire biztosat lehetne mondani.
  • donceleger
    #39
    bocsi, most vettem észre, hogy az mind az N9-es!
  • donceleger
    #38
    Nálam egy telefon kb 1,5-2 év, hűséget ugyanis ezen időszakokban tudok hosszabbítani. Így az, hogy nem támogatja tovább, per pillanat szerintem senkit sem érdekel, ami programok most vannak azok jók lesznek még egy ideig. Amúgy meg minden fontos alkalmazás benne van a készülékben is.
    Én úgy olvastam más fórumokon, hogy jön majd egy Symbian 4 és állítólag frissíthető lesz Symbian 3 telefonokkal. Nem tudom, ez mennyire igaz, de remélem, mert akkor legalább nem kell új telefont venni, ha megjelenik az új os.
  • donceleger
    #37
    Bárki bármit is mond, azért a Nokia igen is meghatározó név a telefonok világában, és még ma is az. Szerencsére nem olyanokra kell alapozni, mint pl fergusonpapa, aki megkérdezte mi az a nokia?
    Mostanság elég sok forumot olvastam és nem egy helyet találtam és nem egy hozzászólót, aki pl iPhone 3GS-ről váltott Nokia N8-ra. És a véleményük ezzel kapcsolatban az, hogy iszonyatosan elmarad a Nokiától az iPhone! Már ami ezt a két készüléket illeti. Összehasonlítva tényleg elbújhat az iPhone.
    Amúgy meg érdekes, hogyha megjelenik egy iphone cikk, vagy egy nokia cikk, akkor az ellentábor azonnal az ellen telefonjait hozza példának. Ez vajon miért van? Csak nem egymásban látjuk a legnagyobb konkurenciát?
    mindenesetre én nem ezért döntöttem egy nokia N8 mellett, hanem azért, mert a kinézete, a tudása számomra pont megfelelő, sőt bőven kielégítő.
    Ennek a vitának semmi értelme. Korábban én is aktívan belevetettem magam, de felesleges. Másoknak az iPhone tetszikm hát használja! Nem rossz telefon az. Nekem az N8 tetszik, így ilyet fogok használni.
    Csak az bassza fel az agyamat, hogy én el tudom ismerni, hogy az iPhone nem egy rossz telefon, csak túlárazott, addig az ellen iszonyatosan lefikázza a nokiát, holott irigylése méltó a tudása, pl az N8-nak!

    A képen jobb oldalt az már egy N9! Gondolom Windows Phone 7-el jön majd, kíváncsi leszek a specifikációra, persze lehet találni már egy két infót róla, de egy átfogó info még hiányzik. Kicsit félek egyébként WP7-től, ilyen telefont még nem fogtam a kezemben, így véleményezni sem tudom, lehet ezért félek tőle.
  • M2 #36
    Nem pörögtem rá, csak idéztelek. És megint a processzorok b+!

    Értsd már meg, hogy nem procikat veszünk hanem telefont. Az iPhone-ban fogalmam sincs milyen proci ketyeg, jól futnak a progik és kész.
    De akkor nézzük mi is a hardver:

    - kijelző: jó felbontás, szép élénk színvisszaadás, ha kell erős fényerő (ezt természetesen automatikusan vegye le, sötétben ne süsse ki a szememet) és főként üveg legyen, rühellem a műanyag gagyikat amik behajlanak tapintáskor

    - készüléktest: szinte mindegy, de sokféle tokot lehessen kapni hozzá, ha kell ütés és vízállót, ha kell szép festett fémet

    - fényképező: mivel a mobil mindig kéznél van, lehessen vele vállalható fotókat és videókat készíteni

    - hang: adjon ki magából normális hangot, lehessen kapni hozzá jó minőségű füleseket, amikkel néha a telefont is tudom vezérelni (ne kelljen a zsebből előkotorni)

    - proci, 3D, gps, érzékelők: szépen fussanak rajta a programok, ahogy a készítő elképzelte (mert pontosan olyan hardveren tesztelte amit én is a kezemben tartok)
  • Darth Dave
    #35
    Kedves Nokia fanok:
    1) A Symbian soha nem jön vissza, mivel a Nokia hivatalosan bejelentette, hogy nem támogatja X időn belül
    2) Meego. A Nokia ezt a platformot sem támogatja már, nem lesz több Nokiás Meego telefon. Az Intel be is rágott, lehet, hogy majd ők fejlesztik tovább a platformot..

    Egy kis google soha nem árt, de elég elolvasni az sg.hu régebbi cikkeit a témában
  • laziga
    #34
    Winfos annyira nem hat meg de ez a n9 ez meego ez nagyon tetszik.
  • hypno
    #33
    Az Apple gyárt egyszerre egyetlen típust, aminek egyetlen része sem a legjobb külön-külön, de együtt a legjobban működő cucc.

    Plusz ehhez az egyetlen márka egyetlen típusához többféle tok, meg egyéb kiegészítő van, mint az összes többihez együttvéve. (Aki nem hiszi, az menjen be mondjuk a Saturnba, vagy a MediaMarktba)

    A Nokiának már a típusait sem lehet megjegyezni.
  • MR007
    #32
    Hát igen manapság az ifos és az undroid térhódítását érjük semmi kétség. De majd jő a Symbian visszavág ebizód is hamarosan. Csak tudjuk kivárni.
  • Gerygrey
    #31
    "nagyon jól össze vannak rakva a Nokiák, anyaghasználatban sokszor verik a konkurenciát, a dizájnban meg főleg. Szoftveres és hardveres részen van igazán gond"

    Márpedig aki használni akarja a telefont, nem pedig nézegetni, annak az utóbbi sokkal fontosabb.

    "nemsokára ez is a múlté lesz, ha nem a WP7 akkor a MeeGoo segítségével."

    Vagy valami harmadikkal. Majd, egyszer, X hónap/negyedév/évtized múlva, esetleg, talán, de lehet, hogy mégse. Az Android viszont MOST kapható, ha nekem most lenne szükségem egy új telefonra, a Nokia kétes ígéreteivel nem sokra megyek.
  • zpe
    #30
    Gratulálok, hogy rá tudtál pörögni egy betű kihagyására _____ remek, első díj ...
    Ha értelmezted volna a hozzászóláomat, talán feltűnt volna a "más" architektúra.
    PL. Régi P4 (x MHz) vs régi Athlon (x-től keveseb MHz) .
    Na mind1 , nyomjad csak...
  • M2 #29
    Tehát a "harver" szerinted csak prociból áll amit legjobban a MHz szám jellemez...
  • Callisto
    #28
    Mit tudtok verekedni ezen, perdig egyszerű a képlet:
    - Maemo, MeeGoo-t a konzervatív emberek használnak.
    - iPhone-t (iOS-t) a lusták és/vagy tudatlan sznobok
    - Androidodot pedig a hozzáértő okosok és/vagy geekek

    :)
  • jeti00
    #27
    az iPhone nagyon messze van a legjobb készüléktől de a szoftver tényleg jó. lehet nem a legerősebb vas van alatta, de erre legalább készült rengetek normális jó minőségű program.
    "Erről csak annyit, hogy a MAEMO, a legjobb oprendszer, ami eddig valaha is készült mobilra"
    heh? erről vlmi cikket linkelhetnél a kedvemért mert érdekelne :)
  • zpe
    #26
    Ja M2 !
    Nem kell egyből rendszerfájl cserélgetésre gondolni, elég ennyi is pl.:
    http://www.youtube.com/watch?v=4ECknUGXnlg&feature=related
  • zpe
    #25
    "Nem divatból vesznek milliónyian iPhone-t, hanem mert az a jelenlegi legjobb készülék a jelenlegi legjobb rendszerrel."
    Erről csak annyit, hogy a MAEMO, a legjobb oprendszer, ami eddig valaha is készült mobilra, de a MeeGo se kutya.
    Az undroidot meg az ios-t mind2 megveri.
    A harver meg olyan dolog, hogy minden percben kihoznak egy néhány MHz-el följeb turbózott modellt. ÉS? Ősrobbanást nem fogsz számolni rajta, ha 1100 helyett 1400 MHz-s :) A Játékod meg szépen fut a 680 MHz-s más arhitektúrájú ARM procidon is .
    ENNYI
  • M2 #24
    Nem divatból vesznek milliónyian iPhone-t, hanem mert az a jelenlegi legjobb készülék a jelenlegi legjobb rendszerrel.
    Amikor a Nokia tudta ezt, akkor abból vettek sokat.

    Átlag felhasználó meg nemhogy nem akar rendszerfájlokat lecserélgetni, de hallani sem akar róluk.
  • fergusonpapa
    #23
    "A sok ostoba degenerált vihogó barom elfelejti mennyit köszönhet az az iparág a Nokiának. "

    3310es?? mondj márpárat légyszives,mert az iparágat tudtommal egy motorolla nevü cég inditotta és az alapokat letette.Nokia jókor volt johelyen,igen jó teloik voltak,de miota érintöképernyös telefonok trendjét éljük azota egy étkézláb telefont nem tudtak kiadni ami adná azt a felhasználói élményt mint egy bovli android telo is tud.Ilyen például a normálisa futo oprendszer(nem szagat nem bugos nem várat és nem fagy le) és normális alkalmazások.Én csak tudom volt 2 telom is reménykedve,de ezvan.Volt rá 2 évük jól ecseszték.

    "Az is hatalmas hazugság hogy bóvlit gyártanak, nagyon jól össze vannak rakva a Nokiák, anyaghasználatban sokszor verik a konkurenciát, a dizájnban meg főleg."

    izlések és pofonok,a most bejelentett egyik telefonra mondom h NA EZ IGEN Jól nézki!


    Mindenki örülne egy jó nokiának több okbol is,de a vezetöség csunyán lerombolta azt amit évtizedek alatt felépitettek,h sikerül e nekik??REMÉLEM.

    de jelenleg leáldozobban vannak,és ne legyünk már elvakultak fogadjuk el a tényt és ne beszéljünk badarságokat mert nem tudom sirjak e vagy nevessek!

  • fergusonpapa
    #22
    " Ha minden telót egybe számolunk, akkor meg magasan a Nokia vezet "

    apple kiadot 4 telot a nokia meg vagy 500at,okos vagy mondhatom.

    "Az oprendszer tekintetében még hátrább van az iOS."

    ezt érveld már nekm légyszives.

    nem vagyok apple fanatikus most is andoridos telom van,de ekkora egetverö baromságokat rég olvastam

  • Ender Wiggin #21
    Mi mást? :-D Én inkább úgy fogalmaztam volna, hogy igaz, hogy az Apple gépen MacOS van, de legalább lehet rá mást telepíteni...
  • Ender Wiggin #20
    Nagy ügy, egy negyedévben első az Apple. Ha minden telót egybe számolunk, akkor meg magasan a Nokia vezet (arról nem is beszélve, hogy a kezdetektől mennyi iPhone-t adtak el, és mennyi Nokia terméket). Kíváncis lennék, hol lenne az Apple, ha kínálna olcsó butateló alternatívát is, mint a Nokia. Ugyan is nem fair az összevetés, hisz a Nokiapárti vevő könnyen lehet, hogy az olcsóbb terméket favorizálja. Míg az iPhone-os divatmajom torkán lenyomják a drága szart.
    Az oprendszer tekintetében még hátrább van az iOS.