56
  • hdo
    #56
    Ehehe! :D
    Most azonnal nekem adod a munkahelyi netsávszéled felét vagy különben .... :D
  • mousee
    #55
    psssssssszt :D

  • hdo
    #54
    Főnök tud róla, hogy munkaidőben sg-re jársz idiótákon röhögni? :D
  • mousee
    #53
    :DDDDD

    Najó, lejár lassan a munkaidő, köszöntem a vidám perceket :D
  • hdo
    #52
    szaralinux! mercsak! nemmegy rajta a krájzisz! :D
  • mousee
    #51
    Waaa fléééém :D Ottthonrajobbalinugz!!! mer csak!! :D
  • hdo
    #50
    Nekem fordítva, munkagépen van linux, de én mindkét rendszerrel meg vagyok elégedve ... a helyén, ott ahova való! :D
  • mousee
    #49
    Write only mód mi? :D

    Csak melóhelyen használok windózt, meg is van róla a véleményem, de otthon 4. éve linux fut a gépemen.

    Mekkora winfan vagyok, uramatyám....
  • scnad
    #48
    Látom épp letelt a meló, megjöttek a winfanok. Valahogy an egy olyan érzésem hogy egyikőtök se merne kiállni a dózerrel egy tesztre.

    No mindegy. Az osztja itt az észt aki 5400 RPM -es winyókat rak RAID0 -ba egy db. normálisabb SSD helyett, s bevallottan még életében nem látott belülről normálisabb gépet ( pls. 64 biten nem lehet soros port és hasonlók ).
  • hdo
    #47
    Nem hagyom, unatkozok, most jól elvagyok ezzel a majommal, és még belépőt sem kell fizetnem mint állatkertbe! :D
  • hdo
    #46
    Megnézném azt a 30 GB-os SSD-t ami gyorsabb bármilyen 2 RAID0-ba rakott SATA2-es merevlemeznél! Egyetlen Samsung F3 ecogreen alázza az egész 30 GB-os SSD mezőnyt, mert tudod, ha értenél hozzá tudnád, hogy minél kisebb egy SSD, annál lassabb! :D

    30 GB-nál több meg felesleges rendszernek! :D
  • mousee
    #45
    Hattyadmábékén ő épp nem tudja eldönteni hogy hova szarjon mert a linux alatt minden jobb mint win alatt és különben is billgécc dögöljön meg. Na ez mér tényleg az idiotizmust súrolja, mondom én ezt, mint megrögzött linux user/fan :D

    Mind1, bohócokra mindig szükség van :D
  • hdo
    #44
    De hát ha egyszer itt bizonygatja hogy nem szar a gépe ... hát persze, azért nem megy fel rá a Windows 7! :D

    Athlon XP 1700+, 2 GB DDR RAM stb. volt a legalja konfig amire sikeresen raktam Win7-et, ez meg képtelen a sajátjára rakni! :D
  • scnad
    #43
    blekkedísőőnóóóverklóóókd fúúúú hova sz@rjak ?

    Kedves wined miatt egy alap aricrack számolgatásban is bealázza még a S754 -es egymagos is 800 MHz -en Linux alatt.

    Winyóösszeállításodból meg úgy tűnik nagyon májer akarsz lenni ( RAID0 ), de atomnoob vagy a témához. Most mondjam hogy nekem meg SSD van mindegyik gépemben rendszerwinyónak XFS -el, bónuszban meg ramdiskbe megy a tmp, cache, ... ?

    Max arra verheted hogy több fps -el repeszt a krááájzisz, oszt' ennyi.
  • mousee
    #42
    Egy elcseszett VLC-s hírnél elsőnek win vs linux, utána meg konfigmutogatás... és még csak 42 kommentnél tartunk :D
  • hdo
    #41
    Hát, ha te a benchmark eredményeidre vered akkor gratulálok hozzá! :D

    Gigabyte GA-MA78G-DS3H, AMD Phenom II x4 955 BE 3,82 GHz o.c. + Thermaltake TMG IA1, KINGSTON HyperX KHX8500D2K2/2G 1024MB DDR2 1066MHz x4, SAPPHIRE HD4850 1GB Vapor-X CF2, WD 160GB 5400rpm x2 RAID 0, Corsair TX650W

    ... nekem bőven elég mindenre, annak ellenére hogy lassan 3 éves gép! :D

    Ja, és még a Windows 7 is felment rá, huh! :D
  • scnad
    #40
    Attól még lazán bealázza a hozzád hasonló vérpistiék tacskós taknyát.
  • hdo
    #39
    Pedig ez a szar amivel tolod kábé annyit se ér! :D
  • scnad
    #38
    Jah, bocsi hogy nem valami dzsunkapécével nyomom a tacskóból nyócvanér'.
  • hdo
    #37
    Mit csináljak? Te vagy az a balfasz aki erre nem tud Windows 7-et telepíteni nem én!
  • scnad
    #36
    P50CA ban például van dedikált PCI-Express x16 slotos VGA -nak hely, a FSC A1667G/EX -ben X700 -as dedikált vidkártya van, de ha te nem láttál még életedben 64 bites ( sAM2 ) multicore ( 2+ mag ) gép alaplapján soros portot ( MSI K9N SLI ) és PCI-Express x16 slotot ... grat ...

    Áhh, ezaaaz, csináld baby !
  • hdo
    #35
    " se az ATi X700, se PCI-E híd, se a dokkoló LAN, soros port, VGA, ... cuucait nem komálja"

    ATI x700 mellett említesz VGA-t, de érdekes a MSI K9N SLI alaplapon nincs VGA, az Uniwill P50CA meg laptop, tehát nem hiszem hogy köze lenne ATI x700-hoz.

    Ha valaki szopni jár ide az te vagy. Vagy kevered gizikét gőzekével, vagy akkora balfék vagy, hogy az első generációs 64 bites asztali, és a hordozható gépedre is képtelen vagy windows 7 operációs rendszert telepíteni!
  • scnad
    #34
    Az X700 nem itegrált.

    Nem mellesleg :

    Uniwill P50CA
    MSI K9N SLI
    ...

    Újabb F A I L !!! Ecsém ... te szopni jársz ide ?
  • hdo
    #33
    64 bites lapon? Nem! De a felsorolásodban a PCI-E híd melletti ATI X700 és VGA is gyanús ... kicsit szedd össze jobban ezt a listát, mert így hiszi a piszi, fölöslegesen redundáns.
  • scnad
    #32
    Nem láttál még soros portot ?
  • hdo
    #31
    Hazudni meg én fogok ... soros port 64 bites alaplapon?
  • scnad
    #30
    Jaja ... mi a f@sznak akarom egy 64 bites 2 GB RAM -al megspékelt PCI-Express slotos régi sz@rra felrakni ...

    Ez fail volt ecsém, nem mindenki P3 -al meg ezer éves péénééggyel tolja.
  • hdo
    #29
    Érdekes gondjaid vannak. Mondanám azt hogy fasznak akarsz felrakni olyan régi gépre Win7-et, egyáltalán nem való rá, de nem mondom, mert olyan régi gépre is raktam fel Win7-et, amelyik hardveresen nem tudta kezelni a Vistával bevezetett 4 kilobájtos telepítő boot szektort! :D

    Mellesleg nem kötelező Win7-es drivert telepíteni, fentebb említett gépre windows xp-s C-Media hangkari drivert raktam és gyönyörűen ment minden tooljával együtt, mindenféle trükközés nélkül.
  • scnad
    #28
    De szar a dózer ... Az XP nem ismerte föl a hardvereim döntő többségét install után, de az installemezzel csidi-csudi volt ), ellenben a 7 sikeresen felismeri az alaplapi hálókártyát, de se az ATi X700, se PCI-E híd, se a dokkoló LAN, soros port, VGA, ... cuucait nem komálja és 7 -re hivatalos driver sincs.

    Ellenben a Debian minden gond nélkül, akár PXE boot vagy netinst telepítésnél is felajánlja a wlan karit, alaplapi, usb -s dokkolós hálókarikat, ...

    Egy szó mint száz : winnel addig leszel heppíííí míg támogatja a gyártó a hardvered. Ha wint váltassz és ahhoz már nincs support, vegyél újat. Linux alatt viszont amire egyszer az életben megírták a drivert, azt akár 20 év múlva is használhatod.
  • nextman
    #27
    "A problémára július elején Ludovic Fauvet, a VideoLan Client (VLC) fejlesztőcsapatának egyik tagja hívta fel a figyelmet blogbejegyzésében."

    Bakker, ez nem ujdonsag, mar 20 eve igy van. Szerintem tisztaba is van vele a legtobb user.
  • sanyicks
    #26
    Jaja akkor jönnek a problémák amikor nem ismeri fel a nyomtatómat a vindóz. De annyira nem gond, mert egy ubi viszont egyből felismeri ;)
  • sanyicks
    #25
    Nem beszéltem arról hogy a szüleim milyen szellemi szinten állnak, hanem hogy mennyire értenek a géphez (semennyire), mert tudod a kettő nem mindig függ össze.
    Persze rád miután ez jött le ebből (és a többi dolgaidból is) nyugodtan mondhatom retardált vagy, értelmi szinted mint egy 5 évesé mert az legalább igaz ;)
  • sanyicks
    #24
    Akkor vedd fel azt is ahogy egy hozzá nem értő vindózt telepít, hadd röhögjükn! Na csá :)
  • hdo
    #23
    Ezért nincs asztali gépen linuxom. Gépen egy darab szabad USB port sincs a hatból, a 7 portos USB hubon meg van valamikor 1, valamikor 2 szabad. Ez 10 USB eszköz!
  • torreadorz
    #22
    Jó dolog a linux, amig a hardvered is támogatja. Ott szoktak jönni a problémák, amikor kiderül, hogy nem ismeri a te wifi kártyád, nem megy a nyomtatód vagy csak éppen a webkamerád nem ismeri fel.

    És ami a rossz hir, ha elsőre nem ismeri fel a harvered egy ubuntut, akkor jó eséllyel már nem is fogja, vagy esetleg forráskódból forgathatod magadnak...

    Persze ha szerencséd van, és nincs hardveres problémád, akkor viszont jó választás lehet egy ubuntu.
  • hdo
    #21
    Nálunk is azért lett XP ősök gépén, mert a wlan usb stickhez volt xp telepítő, Linux meg aszondta hogy nem ismeri fel! :D
  • endrev
    #20
    Ja, bár offtopik, de a minap próbáltunk egy nyugdíjas rokon gépére Linuxot rakni, mert úgyis csak webezésre használja. Aha, hozzá se szagolt a wlan-kártyához. :D

    Nem vacakoltunk, az egyszerűsítés volt a cél, de így inkább ment rá a Windows. :(
  • hdo
    #19
    Mert nálad a géphasználatba beletartozik a rendszer feltelepítése is hozzá nem értők esetében is? Ubuntu telepítőt láttál már, legalább képen? Ez "úgy ahogy van egy vicc." "Na csá."
  • netperformer
    #18
    "Hozzá nem értőnek a linux sokkal jobb megoldás."

    lol... Informatikához hozzá nem értőknek vagy operációs rendszer kezeléshez hozzá nem értőknek?! Mondanám, hogy hadrdver függő is, de igazából ez a mondatod úgy ahogy van egy vicc. Keress a fent említett kategóriák akármelyikébe sorolható emberkét, telepíts vagy telepíttess vele egy linuxot és vedd videóra, had röhögjünk. Na csá.
  • hdo
    #17
    Nézd, abban igaza van, hogy aki hülye a géphez, annak teljesen jó a linux, mert nincs semmi olyan dolog amit már máshol megszokott de itt meg nem úgy működik.

    Hozzá nem értőnek a linux sokkal jobb megoldás. Miért?
    - elindítod a csomagkezelőt és beírod milyen progi kell, nem kell neten keresni
    - ha filmet akarsz nézni és nincs kodek, akkor magától letölti a lejátszó
    - ha nyomsz egy printscreen-t, azonnal el is mentheted az így készült képet egy automatikusan felbukkanó ablakban

    stb.

    Aki úgy akar váltani, hogy már megszokta a windows-t, az bajban van. Nem azok túrnak konzolban akik nem értenek a géphez, azok túrnak a konzolban akiknek valami nem tetszik mert máshogy szokták meg!