206
  • thsanyi5
    #6
    A karjaik se voltak olyan nehezek. Nézz utána ha nem hiszed el. Én megtettem. 2-4 kiló közt volt a tömege a két kezes hosszú kardoknak.
  • thsanyi5
    #5
    Lehet, hogy kicsit adtak rá azért volt nehéz a légzése... Egyébként meg azért voltak lovagok, hogy lovon közlekedjenek. Biztos nem futva közelítették meg az ellenséget normál esetben.
  • hdo
    #4
    12-14 kiló volt egy kardjuk amit nem ritkán egy kézzel lendítettek, gyakorlatilag azért voltak "írástudatlanok", mert a kiképzésüknek köszönhetően egyáltalán nem volt finom motorikájuk tehát nem tudtak a kezükben fogni egy tollat és apró betűket írni vele egy papírra!

    Másrészt a teljes testpáncél az maga egy anakronizmus. Azokat a nagy büdös gótikus testpáncélokat gyakorlatilag senki soha nem hordta, kiállítási darab mind. Egyrészt annyira böszme drága volt hogy még egy középnemesnek sem telt rá. Másrészt mire elterjedt volna az egyre olcsóbb előállítási kölcségeknek hála, addigra már futótűzként terjedtek a lőfegyverek amelyek ellen nem nyújtott védelmet.
  • Broafka
    #3
    a mókás az szerintem, hogy itt vannak ezek az elmék, meg tudósok (mint azok akik azzal foglalkoznak, hogy hogy keletkezhetett a Föld) és 10 éveket végig tanulnak, és aztán azzal keresik a pénzüket, hogy saját fantáziájukat elmeséljék, mert tényre nem tudják ezeket alapozni, az egész csak fikció.
    És itt van ez az ember is, aki alig bírta föltenni szerencsétlen kísérleti patkányra azt a sisakot, mert 3 számmal kisebb volt a sisak mint a feje, és pár hónapos számítás, meg elemzés után előáll egy olyan ténnyel ami szerintem teljesen kézenfekvő.

    Mint a Taxi 2-ben amikor kapirgálják az utat és a 6 keréknyomból megállapítják 1 óra után, hogy itt 3 autó állt. Nah ez kb ilyen szintű
  • Broafka
    #2
    de azok is viseltek páncélt (ha nem is ilyen tömegűt). És ha nem is ennyi energiát emésztett fel, akkor is volt annak súlya. De ez tény, ahogyan az is, hogy ezek az emberek 10 éves koruk óta edzettek és sokkal izmosabbak voltak (mint pl ez a tag a videóban). Szóval azokra az összecsapásokra ami (bár nem vagyok történész, de szerintem) nem tarthatott tovább egy óránál, már ha egy emberre nézzük a dolgot és ha 1 óránál tovább kibírta acsatatéren akkor az már nagy szó, annyi energiájuk volt ezeknek az embereknek hogy iszonyat erővel tudtak odacsapni, még páncél viselésével együtt.
  • Alfa Of NS
    #1
    Mondjuk ezt így hülyeség vizsgálni. A páncélnak deklaráltan az volt a célja, hogy lóra ülve megfelelő átütő erőt képviseljen a csatatéren. Ugyanis gyalogosan nem lehetett már áttörni a pajzzsal, íjjal stb rendelkező gyalogság sorfalán, ehhez kellett a nagy tömegű, páncélozott lovasság, ami pusztán lendületénél fogva rést nyitott a vonalon, amin keresztül aztán egyéb egységek is be tudtak törni. Ugyan emiatt csináltak tankot is anno, amikor gyalogsággal nem lehetett már áttörni a gépágyúkkal védett védvonalakon. Szóval a gyalogos lovag persze, hogy használhatatlan volt, ugyanúgy mintha íjjász akarna közelharcot vívni vagy lándzsás messzire támadni.