24
  • merai
    #24
    Az Avatar után nagyon erőltetik ezt a 3dt-t
    saw 3d minek ?:DD
  • asgh
    #23
    Az utolsó két film szerintem teljesen jól sikerült, a 4. rész (Tűz serlege) tetszett még ennyire, a többi epizód feldolgozása mind gagyerák volt, a könyv kicsontozott hollywoodi változata.
    A fake 3D viszont nagyon zavaró volt, inkább rontott a filmélményen.
  • Ender Wiggin #22
    Mennyivel több értelme volna verni a nyálat a 3D változatra, ha tényleg 3D lenne, nem csak konvertált.
  • koschwarz
    #21
    meglepően pontosan és részletesen adoptálták a trónok harca könyvet, sokszor szó szerint. igaz ehhez tényleg kellett 500 perc... szerintem úgy 75%-ban azonos a könyv és a film.

    az utolsó potter-könyvhoz meg simán kellett a két film, egyébként nagyon sűrű és nagyon hiányos lett volna egy filmben.
  • Egerwin
    #20
    Én pl. egyáltalán nem úgy képzeltem el a "varázslóvilágot", ahogy megfilmesítették (a néger szereplőkön nagyon meglepődtem, hogy ezek meg kicsodák :D), egyedül Emma kisasszonyt választották ki jól. :D
  • TWN
    #19
    Lattam az utolso HP reszt moziban. Ez a 3D nehol total sotet, mashol meg a fokusz nincs a jelenet szereploin. A filmet magam reszerol inkabb nem minositem (lanyokat kerdeztem, nekik tetszett..).
  • Victor1103
    #18
    Ez a Trónok harca előnye. 50 oldal/részfelosztásban ott tényleg mindent be tudtak mutatni.
  • Narxis
    #17
    Ez inkább a könyvek minőségének szól. Mindenki azt hiszi, hogy ugyanolyan jó lesz a film is holott.... persze sokan megelégszenek azzal is, hogy a rajongott varázslóviláguk vászonra kerül. Én is mindig így mentem be a moziba, nem vártam sokat a filmtől.
  • Narxis
    #16
    Rowling javasolta a kettéosztást...
  • edios
    #15
    ?

    forgatókönyvírók javaslata volt a kettéosztás, sőt, a három részes megoldás is felmerült a részükről, de végül a stúdió döntött úgy, hogy legyen kettő.
  • Mister
    #14
    Jövőre jöhet a remake, vagy restart, vagy mi. :D
  • Reg5
    #13
    Inkább 2-ben, mint hogy a könyv 70%-át jótékonyan kihagyják.
  • Old PS Fanboy
    #12
    Megérdemli a sikert, a heterok meg kapják be.
  • HarryProf
    #11
    Nem tudom mennyi igaz belőle, lehet csak a WB-t akarják más fényben feltüntetni, de én úgy tudom a forgatókönyvíró Steve Kloves ötlete volt a 2 részre vágás, mert szerinte nem lehetne egy filmben megvalósítani (jól) a könyvben leírtakat. Ezt prezentáltak később a stúdiónak, az pedig értelemszerűen belement.
  • Victor1103
    #10
    HP7 első rész játékidő 146 perc
    HP7 második rész játékidő 131 perc

    Ha még a pénz nem is lett volna faktor, de ki lett volna az az ember aki 277 percet azaz 4 órát és 37 percet kibírt volna egy helyben?:D

    Szerintem ez így volt jó ahogy van. Ez kifejezetten olyan film amit hogy hű maradjon a regényhez képtelenség 2-2 és fél órába besűríteni
  • morden
    #9
    Nem nagyon tetszik az, hogy 1 filmet kettőben ad el a stúdió, bevallottan. ( persze így dupla pénz, értem én, de akkor se szimpi, szóval tiltakozásul nem megyek HP-t nézni moziba)
  • Victor1103
    #8
    "Akkor az már nem is számít embernek aki az előző 7-et is kihagyta?"

    Mivel utálom ha kiforgatják a szavaim erre inkább most nem válaszolok.
  • Andrews2007
    #7
    Már össz. 249 milliót hozott 1 nap alatt az utolsó Potter s szerintem is tényleg jó én is láttam moziban.
  • sajtosnudli
    #6
    ,,modern filmtörténet egyik legsikeresebb sorozatának záródarabja amire kötelező elmenni."
    Akkor az már nem is számít embernek aki az előző 7-et is kihagyta?
  • Victor1103
    #5
    Egyetérek. Maga a Harry Potter a 8 részével egybe nem egy nagy was ist das csupán nekem is vagy 3 film nyerte el a tetszésem. Azonban ez csak a 8.dik rész a modern filmtörténet egyik legsikeresebb sorozatának záródarabja amire kötelező elmenni. Ráadásul még jó is lett én legalábbis elég kevés lehúzó kritkikával találkoztam. Csak lenne már Hétfő 14:45.
  • opeca
    #4
    "Persze mindez valószínűleg nem a Harry Potter-sorozat minőségének szól"

    Minden bizonnyal, mert alle zusamme talán 2, max. 3 rész volt az egész sorozatból jónak mondható a többi kuka.

    De hát így működik a marketing meg a hype.
  • Chris05
    #3
    Én nem vagyok reprezentatív példa, de idén ez az első film amit megnéztünk (moziban :D).
  • kalapos01
    #2
    Amerikában egy nap alatt volt 92 millió bevétel. Az éjszakaikat már péntekhez számolják.
  • Mister
    #1
    Most vagy én értem félre, vagy nem... Amerika nem a Potter filmek hazája, ha pedig Angliában 43 millió az éjszakai bevétel, akkor az nagyon durva, mert eddig max 30 volt..

    Egyébként 92,1 millió a 2 nap alatt Amerikában, és 83 millió a máshonnan.